r Ruim 140 biljarters strijden om de titel JEtl i mmmM KORT Texels m .TEXELSE f C0UranT (ampioenschappen in De Lindeboom: Golfinstructie krijgt vervolg Zaalvoetbalprogramma Basketballprogramma Sportcomplex Dames Texelse Boys winnen van koploper Bingoavond SVO voor verbouwing Buitenlandse culturen in d'Ouwe Ulo VVD-programma Voetbaluitslagen Liggend op do bank loopt jgf >réierekening te* [panning stijgt ten ip bij dartspelers Voetbalprogramma I DINSDAG 8 FEBRUARI 1994 Niet minder dan 47 aspirant golfers gingen zondag per Texeltours-bus naar de driving range van de golfbaan van de vereniging Westwoud bij Hoorn om daar de eerste be ginselen van de golf sport on der de knie te krijgen. Mede dank zij het zonnige weer werd het een succes. De Texelaars, eerst onwennig en lacherig, werden goed opge vangen door golf leraar Joost Brieko en zijn assistent Joris van der Plas. De eilanders toonden zich vlijtige leerlingen die zich zowel theorie als praktijk gelijktijdig eigen maakten. De wijze waarop de club moet worden vastgehou den, de juiste lichaamshou ding, de soepele draai die bij het slaan moet worden ge maakt - het werd allemaal uit gelegd en direct geprobeerd. Echt meevallen deed het niet. Golfen kun je niet zómaar. Maar toen na enige uren de een na de ander erin slaagde de bal een zo groot mogelijk stuk weg te slaan of behoed zaam te putten, was de vreugde en voldoening alge meen. Het golfvirus had blijk baar toegeslagen, zodat al direct vast stond dat een der gelijk instructiereisje binnen enkele weken zal worden her haald. (Foto Harry de GraatI Woensdag 9 februari: 18.30 u. Texell-Texel 2 19.20 u. Oosterend 6-Jelleboog 4 20.15 u. De Koog 6-Rab 3 21.05 u. De Krim 2-Rab 2 21.55 u. Klif 3-Rab Zaaldienst: Texel Donderdag 10 februari: 18.30 u. De Krim 4-ZDH 19.20 u. Jelleboog 3-Oosterend 3 20.15 u. Klif 4-Gempo 21.05 u. De Koog 2-Texel 2 21.55 u. Casino 3-Mantje 2 Zaaldienst: Casino Vrijdag 11 februari: 17.30 u. Texel 4-De Krim 3 18.20 u. De Koog 3-Klif 2 19.10 u. Mantje 2-Oosterend 5 20.00 u. Le Berry-Texel 20.55 u. Oosterend-Plus Klus 21.45 u. Jelleboog-Mantje 22.35 u. De Koog-Casino Zaaldienst: Rab Uitslagen Hoofdklasse: De Koog-Texel 2-2. Eerste klasse: Oosterend 3-Casino 2 1-1; Ooster end 3-De Koog 3 1-9; Klif 3-0osterend 2 0-7. Tweede klasse: De Koog 4-Nioz 3-4; Oosterend 5-Rab 2 7-3; De Krim 3-De Krim 2 4-3 Derde klasse: Mantje 3-ZDH 3-6; Rab 3-0osterend 6 7-7; Timmers Bakkerij-De Koog 6 6-1, Jelleboog 4-De Koog 5 6-5; De Krim 4-Klif 4 2-6 Junio ren; Texel-De Koog 7-6 Bekerwedstrijden kwartfinale: Texel-Jelleboog 4-5; Texel 2-Klif 1-2 gestaakt; De Krim-De Koog 2 9-5; De Koog-Oosterend 0-5. Vrijdag 11 februari: De Valk-Time-Out (j) 20.00 u. Mantje Sp.-Niksteam (j) 20.30 u. USA Sp.fashion-Zebra 21.00 u. Hema-Nauta Foto 21.30 u. VERVOLG VAN PAGINA 1 nen becijferde dat gecombineerde nieuwbouw een kostenbesparing van 23 procent oplevert vergele ken met herbouw van de bestaan de gebouwen. Hun conclusie dat de Texelaars jarenlang plezier zul len hebben van deze meervoudige sportvoorziening, deelt de sport raad echter niet. „Het levert welis waar wel een kostenbesparing op, maar de sporters hebben meer baat bij een centraal gelegen spor taccommodatie." De raadsleden buigen zich in com missieverband volgende week over het rapport 1 1 3, waarin het gemeentelijk advies aan de raad is verwoord. Hoven: „Door nu met óns plan naar buiten komen kunnen we wellicht de besluitvor ming nog beïnvloeden." Toegangswegen Het omvangrijke sportcomplex vereist een goede toegankelijkheid en krijgt daarom meerdere ingan gen. De huidige (onveilige) entree aan de Emmalaan wil de sportraad verplaatsen naar de Elemert, te genover het VVV-gebouw. Die zal toegang geven tot de school en het sportcomplex en is volgens Hoven een stuk veiliger dan de huidige. „Fietsers komen direct op het fietspad en de verkeerssituatie is een stuk overzichtelijker." Een tunneltje onder de Emmalaan ga randeert een veilige oversteek vanaf de Elemert of Weverstraat en de parkeerplaats op de ijsbaan naar het sportcomplex. Ijsbaan Verharding van de ijsbaan vindt de sportraad nodig omdat er „een duidelijke behoefte bestaat aan parkeerruimte op geringe afstand van het centrum." Een loopbrug over de vijverpartij aan de Elemert kan de toegang verschaffen tot het centrum. De ijsbaan zal niet zijn functie verliezen, want het is de bedoeling de parkeerplaats in het rustige winterseizoen onder water te zetten. Overigens wil de sportraad de noordkant van de ijs baan iets richting Emmalaan ver leggen zodat de Thijsseschool niet teveel tegen „het blik" hoeft aan te kijken. Op de plaats van de oude tennis banen ziet de sportraad graag een groenvoorziening verschijnen. „De groene long verdwijnt dan niet ge heel uit Den Burg." De sportraad houdt ook rekening met de aanleg van vier nieuwe tennisbanen, no dig door het groeiende ledental van Deuce. Molenkoog Om het afgelegen zwempark Mo lenkoog uit de anonimiteit te halen Het dames-voetbalteam van Texelse Boys is de tweede helft van de competitie sterk begon nen. Na een onderbreking van liefst zes afgelaste wedstrijden bonden de dames koploper Fla mingo's 2 met 3-0 aan de zege kar. Tot afgelopen weekend had Texel- SV Oosterend houdt zaterdag een bingoavond in de kantine, aan vang 20.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van een nieuwe materialenberging. De huidige berging staat op in storten en moet spoedig worden vervangen. Evenals vorig jaar belooft de bin goavond ook ditmaal een gezellige bijeenkomst te worden. Er zijn ver schillende leuke prijzen te winnen, zoals een Texels dekbed, een etentje en staatsloten. Ook dingen de deelnemers mee naar een alge mene „avondprijs". Alle gekochte bingokaarten worden van een naam voorzien weer ingezameld. Aan het eind van de avond wordt uit de stapel één kaart getrokken. Dus ook wie tijdens het bingospel niet zo gelukkig was kan aan het eind van de avond nog in de prij zen vallen. De Welzijnsstichting Texel organi seert in samenwerking met het Open Leercentrum Texel een mid dag over cultuurverschillen. Men sen uit meer dan tien landen komen zondag 13 februari vanaf half drie in d'Ouwe Ulo iets vertel len over de manier van leven in hun eigen land. Er zal tussen deze buitenlanders en Nederlanders worden gediscussieerd over bij voorbeeld andere eetgewoonten, godsdienst, werk, feesten, opvoe ding, onderwijs etc. Er kunnen hapjes uit verschillende landen worden geproefd die door de di verse deelnemers zijn klaarge maakt. De toegang is gratis. se Boys slechts vier competitiedu els achter de rug, waaruit zes punten werden behaald. Het team bivakkeerde daarmee op de zeven de plaats. Flamingo's stond met vijftien punten uit negen wedstrij den bovenaan. De Texelse dames hadden weer de beschikking over Angelique Mets (terug van vakantie) en Ingrid Wit te verving verdienstelijk routinier Anke Burger (vakantie). De Boys startte voorzichtig met twee spit sen, maar al gauw roken de da mes winstkansen. Na twintig minuten schoot Bianca Drijver fraai haar tweede seizoentreffer in. Hierna ging de ploeg van coach Norbert Kager goed door, wat vlak voor rust het tweede doelpunt opleverde. Monique Smit scoorde 2-0. In de tweede helft kwam het con ditioneel sterke Flamingo's beter in het spel. Angelique Mets be wees toen keer op keer haar waar de voor het team door de gaatjes in de achterhoede dicht te lopen. Monique Smit maakte aan de hoop van Flamingo's een eind door nogmaals te scoren: 3-0. Door deze uitslag schuift Texelse Boys langzaam in de richting van de kop van de ranglijst. Vervolg van pagina 5 de gemeente meer zelfstandigheid moet krijgen bij de besteding van de gelden die door het rijk worden verstrekt. De VVD is met bij voor baat bereid om kortingen op speci fieke uitkeringen uit de gemeente kas aan te vullen. Financiële im pulsen van het rijk zijn onmisbaar om geld vrij te maken voor nieuw beleid en om de belastingtarieven niet onnodig te hoeven verhogen. De hoogte van heffingen en leges moet afgestemd zijn op de presta tie die de gemeente ervoor levert. Aanpassing van gemeentelijke be lastingen moet altijd worden on derbouwd, ook als het om een trendmatige verhoging gaat. Er moet vooral flink worden geïn vesteerd in infrastructuur. De Texelse liberalen spreken zich tenslotte uit voor een programcol lege, wat dus geen afspiegeling hoeft te zijn van de politieke ver houdingen in de gemeenteraad. wil de sportraad de ingang naar de Haffelderweg verplaatsen zodat een direct verbinding met Den Burg Zuid ontstaat. Op het zwem- parkterrein moeten dan twintig tot dertig parkeerplaatsen worden aangelegd. Door de uitbreiding van het sport complex aan de overzijde zal de wielerbaan die het complex om sluit, aanzienlijk langer worden. Ter hoogte van de OSG komt er een voetgangers- en wielrij derstunneltje onder de wielerbaan die toegang verschaft tot het sportcentrum. Voor de wielren ners ontstaat daardoor een klim en afdaling in het tracee. De werkgroep van de sportraad die het rapport opstelde bestaat uit: Marian van der Werff, Dirk Vinke, André van der Berg, Jitze Beintema en Albert Hoven, allen bestuursleden van de sportraad en Louis Uriot (sportbeoefenaar en architekt) en Martin Visser (sport beoefenaar en aannemer). Als de werkgroep steun krijgt voor de plannen zal het ontwerp nader worden uitgewerkt. Zaterdag 5 februari: De Koog (z)-Alkm. Boys 1-8 Junioren: Texel B1-Winkel B1 7-2 Oosterend B1-SRC B2 1-2 W'vogels C1 -Texel C1 3-0 Sint Boys C1-Tex. Boys C1 11-1 HCSC C2-Texel C2 0-3 Tex. Boys Al-W'meer A2 6-1 Meisjes: Tex. Boys-Berdos 1-1 Tex. pupillencompetitie: Oosterend F1-SVC F1 11-0 De Koog F1-Texel F1 3-5 Texel F2-Texelse Boys F1 0-10 Texel E1-0'end E1 4-5 Tex. Boys E1-Texel E2 1-3 De Koog E1-Texel E3 6-3 Tex. Boys D2-0'end D1 1-2 SVC D2-De Koog Dl 4-1 O'end D2-SVC D1 2-3 Zondag 6 februari: Dirkshorn-ZDH 2-2 Oosterend-Sint Boys 3-4 De Koog-DESS 1-2 Texel 2-Alkm. Boys 2 3-3 ZAP 4-De Koog 2 4-2 Schagen 7-Texel 3 1-0 Junioren: Schagen B1-Tex. Boys BI 7-2 BKC A1-Oosterend A1 3-2 De spaarlamp, een makkelijke manier van geld besparen. nv PEN energiebedrijf noord-holland Junioren: Tex. Boys-Flamingo's Recreatievoetbal: Oosterend-ZDH Texel-SVC De Koog-Tex. Boys 3-0 6-2 1 -2 Uit de tekening van het door de Sportraad Texel ontworpen sportcomplex Den Burg Zuid blijkt dat de aanpassingen drastisch zijn t aantal aanmeldingen voor de xelse biljartkampioenschappen zó groot, dat de organisatie een tra tafel heeft moeten huren, zes biljarts in de grote zaal van Lindeboom zullen meer dan 0 deelnemers met elkaar de ijd aanbinden. Vanavond om 30 uur gaan de eersten van luit. Zaterdag en zondag zijn de lales. hor het eerst sinds jaren vormt 1 schouwburgzaal weer het rijdtoneel. Vorig jaar duelleerden Texelse biljarters op vijf biljart- Iels in de voorzaal van De Linde- |om. „Met 126 deelnemers ilverwege de Texelse dartcom- titie is de spanning te snijden, ig nooit bleven de teams zo ;ht bij elkaar. Vijf zes teams )kken om de eerste plaats. Het lerlinge verschil is zó klein, dat in op één speeldag van de eer- naar de vijfde plaats kan likelen. n de tussenstand voert het team ick 1 de ranglijst aan voor raan 1 en Zwaan 2. Nummer 4 ■Cafeetje 1, vijfde staat Cafeetje I zesde is Barbaren 2, zevende •baren 1 en achtste Slock 2. .baren 1 (voorheen Tuf Tuf) jet nog drie wedstrijden inhalen, iardoor de stand enigszins is tekend. plagen: Vrijdag 4 februari: Cafeetje waan 1 5-3; Barbaren 1-Zwaan 2 6-2; |ck 1-Slock 2 7-1, Cafeetje 2-Barbaren 2 jgramma: Vrijdag 11 februari, aanvang BO uur. Zwaan 2-Slock 1, Cafeetje Jirbaren 2; Barbaren 1-Zwaan 1; Slock lafeetje 2. Iferdag 12 februari: nioren: Lel B1-Schagen B2 13.30 u. f}C B2-Oosterend BI 13.00 u. Boys B1 -HSV B2 13.30 u. ixel C1-SRC C1 13.30 u. C1-Tex. Boys C1 14.30 u. Koog C1-Succes C1 13.30 u. :C2-TexelC2 12.45 u. pupillencompetitie: iel F1 -Oosterend F1 :.Boys F1-De Koog F1 F1-Texel F2 El-De Koog E1 iel E2-ZDH E1 IX. Boys E2-SVC El |C E2-Texel E1 iel E3-Tex. Boys E1 01-Tex. Boys D2 Boys Dl-SVC D2 Koog Dl-SVO D1 [terend D2 is vrij Midag 13 februari: Sterend-BKC Boys-ZDH i Koog-Flevo kei 2-W'waard 2 (iel 3-Kreileroord 3 sterend 2-Helder 5 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 14.30 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 11.30 u. 12.00 u. Ji. Boys 3-Con Zelo 4 14.00 u. Jiioren: pO A1-Schagen A1 Boys-LSVV 12.00 u. 14.00 u. konden we het toen net aan rond breien. Op vijf tafels zouden we nu in tijdnood komen. Met een tafel extra hebben we een uitwijkmoge lijkheid", zegt Cor Hoogenboom, één der organisatoren. De biljarts worden gehuurd van biljartfabriek Veller uit Hoorn. Gisteren en vandaag zijn vrijwilli gers bezig geweest om de tafels op te bouwen. Fabrikant Veller kwam vanochtend persoonlijk naar Texel om de lakens te bevesti gen en de biljarts af te stellen. De organisatie hoopt zo optimale om standigheden te creëren. Dick en Maaike Raateland, de beheerders van de zaal, dragen ook een steentje bij. Zij zorgen voor de in richting en staan zes dagen lang voor deelnemers en bezoekers klaar met een natje en een droog je. Met de organisatie is circa ƒ4.500,- gemoeid. Het inleggeld van de deelnemers is bij lange na niet voldoende om de onkosten te dekken. Voor het gat in de begro ting staan diverse sponsors ga rant. Hoofdsponsors zijn de Rabobank, De Vitaminebron, Amstel, Kapsalon Henri en De Smulpot. Vanavond starten de kampioen schappen met een openingspraat je van de organisatie. De eerste partijen beginnen om 19.30 uur. De dagen erna is er ook telkens een middagprogramma, dat duurt van 14.00 tot 17.30 uur. Zaterdag en zondag wordt ook 's ochtends gespeeld, aanvang 10.00 uur. De deelnemers zijn ingedeeld naar speelsterkte over twee spelsoor- ten: libre en driebanden. Programma Dinsdag: 19.30 uur opening; libre-laag en één groep libre 1-1 Vawoensdag: 14.00 uur 55+ libre; 19.30 uur libre-laag en één groep libre 1-1%; donderdag: 14.00 uur 55+ libre; 19.30 uur libre-midden (1-1% en 1%-2); vrijdag. 14.00 uur libre-midden, 19.30 uur libre-hoog en driebanden-laag; zaterdag: 10.00 uur finales libre, 14.00 uur driebanden laag en midden; 19.30 uur driebanden midden en hoog, zondag: 10.00 uur: driebanden midden en hoog, 14.00 uur: finales driebanden. Ireactievoetbal: imooi bij SVC Bingo. In de Schakel, naast de NH-kerk wordt vrijdag 11 februari een bingo-avond gehouden. Aan vang 20.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van de kerk. Ecokar. De Ecokar heeft gisteren op het eiland 550 kilo klein che misch afval opgehaald. Een mati ge score, die waarschijnlijk te maken heeft met de tijd van het jaar en het feit dat de komst van de Ecokar niet was aangekondigd in de krant. „Dat zullen we de vol gende keer, 11 april is dat, dus wèl weer doen", aldus een gemeente lijke woordvoerder. In coma. De 47-jarige vrouw in Den Burg, die vorige week bij een aanrijding was betrokken, ligt nog steeds in coma in het ziekenhuis. De 41-jarige Hoornse waar ze te genaan reed is daar ook nog, maar knapt aardig op Fiets. In de nacht van zaterdag op zondag is achter een huis aan de Beatrixlaan een niet-afgesloten herenfiets van het merk Sparta gestolen. I.M. ADVERTENTIE IJSBAAN PARKEREN EMMALAAN- SpORTH, v°etbai "ogsveld voetbal voetbal 'enclub ■^EMBAO

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7