Ifons Boom (46) gaat met toeristen varen Waddenvisser zijndat moet in je bloed zitten" SPort Curieuze afloop van schaakpartij IEXELSEJ? couRANT (ORT Texels LenR LenR Geknipg></ é-eigenaarsduel dart onbeslist uk afscheid van veld Tex. Boys Jeu de Boule in Oosterend Pilaar-lied voor jubilerende Fris Felle strijd in bowlingcircuit ■Vlam in de pan Grootste opkomst in De Waal Nieuwe start in Barbarencafé Hulp bij het invullen belastingbiljet Makkelijke overwinning basketball-dames Koppel Koomen stijgt in klassement Eilandcompetitie volleybal Wisselende resultaten voor tafeltennissers VRIJDAG 4 MAART 1994 paradijs, dat móet een stukje Waddenzee zijn ge it", mijmert Alfons Boom. Zijn ogen schitteren als hij t over een zonsopgang tijdens het garnalenvissen. Om ndheidsredenen heeft hij onlangs de TX 10 „Vrouwe ttje" met pijn in het hart verkocht. Maar zit nog vól toe- itplannen en die hebben alles te maken met zijn gelief- ssersvak. vader was visserman, dus ik r mee opgegroeid. Wadden- kun je in mijn ogen niet wor- daar moet je voor geboren at moet in je bloed zitten", gt Alfons Boom. Hij kent een deel van de Waddenzee als oekzak. „Dat móet ook wel irnalenvisser. Je moet één let de natuur in het gebied en minuut alert zijn op de om- Want je bent afhankelijk |e elementen. Ik denk dat een Izeevisser makkelijker op zijn imenten kan vissen. Daar is |eel meer ruimte." tweeëndertig jaar verkeert in het Waddengebied. „Ik geen wetenschapper, maar :over ik het kan bekijken is er die jaren weinig veranderd." Slopend bestaan noemt het garnalenvissen jnteel een zwaar bestaan, garnalenschip is een flinke ;ermg. En aangezien de prijs 8e garnalen achterblijft bij an- vissoorten, moet je dag en vissen om het hoofd boven te houden. Sinds de quote- |/oor veel vissoorten is inge- wordt de garnaal intensief 11 Want voor garnalen gelden quoteringsregels. Die man iet schol- en tongrechten zijn |s controles de afgelopen tijd aangepakt, dus vandaar [een deel van de kustvloot is estapt op de garnalen. De ing wordt dun. Dus moet in lang worden gewerkt. Slo- ja. Bovendien doe je werk drie man met z'n tweeën, it het anders helemaal niet lo ll is." larnalenv issers vertrekken ignacht. Boom voer met zijn ,,'s Ochtends om een uur of twee uur 's middags binnen. Dat deed iedereen. En als het slecht weer was werd niet gevaren. Dan ging je bij elkaar aan boord een bakkie doen, ouwehoerpraatje, hartstikke gezellig. Daar is nu geen tijd meer voor. Weer of geen weer, wel: déér kunnen we niet aan be ginnen. Maar de week erop is er geheid al iemand met zo'n gouden rand en dan kan de rest natuurlijk niet achterblijven. Ik wil niet al te pessimistisch zijn, maar ik denk dat in de visserij een boel verbor- arr hier achter de dijk de schollen en tongen twee meter dik op de grond liggen, dan mag je er even goed niet aankomen." Dat de room eraf is, is te merken aan het dalende aantal garnalen- vissers. Boom: „Peter Schagen heeft zijn kotter verkocht, de TX 7 mag alleen nog maar op de Noord zee vissen, de TX 88 ligt stil....er zijn er nog maar weinig over. Jam mer, want het is een karakteristie ke bedrijfstak voor het gebied. Die kleine kottertjes hóren bij het Wad." Schoolbanken Boom wordt helemaal lyrisch als hij praat over het Waddengebied. „Als je bij laag water vist in die prieltjes en kreekjes en je ziet langzaam de zon opkomen....dat is zo ongelooflijk mooi Maar ik krijg een ontzettende klap in mijn nek als we worden gesommeerd ieder trekkie en ieder plekkie dat we be vissen te registreren. Je moet zo wat een secretaresse mee aan boord nemen. Al die regeltjes....ik kon er gewoon niet meer tegen. Moet je nagaan: ze stuurden mij op mijn zesenvéértigste terug naar de schoolbanken om mijn radardi ploma te halen! We véren al twin tig jaar met zo'n ding. Maar als je dat papiertje met hebt, ga je aan de ketting. Dan réék je het toch ook zat?" Alfons Boom: ....er is veel verborgen eenzaamheid in de visserij... twee drie varen, afhankelijk van het tij. Wij gingen iedere avond te rug naar Oudeschild, waar we meestal rond 20.00 uur binnenlie pen. Aan warm eten waren we dan nog niet toe gekomen. Soms bleven we wel eens een nacht op zee. Tja, als collega's wél de nacht doorvissen, en wij kwamen 's ochtends op dat stekkie, dan wa ren die garnaaltjes weg...." Ook in vroeger tijden maakten de garnalenvissers lange dagen. Maar niet zó extreem als tegen woordig. Boom: „Dan liep je rond er wordt tegenwoordig gevaren." Eenzaamheid Het individualisme dat in de visse rij de kop opsteekt, gaat Boom aan het hart. „Als ik mijn quotum maar heb. Als (k mijn vergunning maar heb. Ikke, ikke, en de rest kan stik ken. Het draait allemaal om geld. Dét is de mentaliteit die momen teel heerst. Er wordt zelden of nooit meer gesproken over „we". Als morgen wordt voorgeschreven dat iedere kotter een gouden rand moet hebben, roept de hele groep IFoto Tessa de Craatfl gen eenzaamheid is." Room eraf Nog een reden waarom Boom er een punt achter heeft gezet is de enorme bureaucratie waarmee de vissers worden geconfronteerd. „Het is niet meer zo dat als een deurtje dicht gaat er wel een an der open gaat. Maar daar lééfde de kleine visserij van. Als het ene niet lukte, mocht je het andere. Op die manier kon je het hoofd boven water houden. Nu rest je alleen nog dag en nacht doorgaan. Als zwaar beladen duel tussen team van eigenaar Jeppe Btra van Barbaren 1 en Het Btje van eigenaar Roland Vis- geëindigd in een 4-4 ge- tderlinge strijd werd beslist in 0 overwinning van Roland r op Jeppe Feenstra. Vooral ijzersterk spel van Wim de en Pieter Mosk liep Het Ca- uit naar een 4-2 voorsprong, il de pas getrouwde Gerrit óoy zorgde ervoor dat in de sende Tac-Tic de Barbaren langszij kwamen, en zodoen- J titanenstrijd beslisten in een lelijkspel. De Zwaan 1 won 7-1 van Barbaren 2 dankzij iterke invalbeurt van veteraan Bakker. Aardig detail bij deze itrijd was dat Jean Feenstra lave Platts, nu ook de baas over Arie Eelman en zodoen- iaar naam als reuzendoder I eer aan deed. een volle voetbaldag neemt >e Boys zondag afscheid van hoofdveld. Volgende week het A-veld uit de roulatie voor «grondige renovatie. De sup- rs kunnen zondag al vroeg »un trekken komen. Om half imen de recreanten het op te- fllhet team van SV De Koog. J lialf uur later klinkt het begin- naal voor twee wedstrijden. Zo- - Ivoor de A-junioren als de |bs heet de tegenstander Sint [W- Een ware invasie, want het 'e van „Sint" zorgt voor aan- igingen langs de lijn. 's Mid- hopen zij op de steun van clubgenoten als ze in Den t aantreden tegen ZDH. Op üPoysveld volgt om 14.00 uur 4 klapstuk: de derby Boys '9 1. Wie weet zullen beide ppers het A-veld op gepaste .uitwijden" en de zoden uit 'rasmat voetballen. In de uit- tr'jd greep de Boys verras- de zege (2-1). Ter vervanging het A-veld krijgen de blauw- n de beschikking over het s ongebruikte C-veld. Toch is onvoldoende om het grote stertoernooi dit jaar doorgang ten vinden. De Zwaan 2 speelt de hele com petitie al zeer constant en goed, wat weer tot uiting kwam in een duel tegen de dames van Slock 2. In een regelmatig gespeelde wed strijd werd de Slock 2 met 7-1 aan de zege kar gebonden, wat vol gens de dames van Slock 2 toch een beetje geflatteerd was. Programma vrijdag 11 maart, aanvang 21.30 uur. Cafeetje 1-Barbaren 1, Barbaren 2-Slock 2; Slock 1-Zwan 1; Zwaan 2-Cafeetie Ondanks de vorst en de koude wind is de animo voor Jeu de Bou le in Oosterend nog niet bevroren. De opkomst voor de eind januari weer gestarte nieuwe competitie is groot. De uitslagen tot nu toe zijn: Woensdag (vier wedstrijden gespeeld) 1. Siem Bremer 144 pt., 2. Netty Sikkeleras en Cees van Houten 134 pt., 4. Martin Birken- hager 132 pt. Zaterdag (vijf wedstrijden gespeeld) 1. Cor Timmer 156 pt., 2. Harm Gort 148 pt., 3. Arie Brans 141 pt., 4. Cees Riemens en Netty Sikkeleras 129 pt. Het is nog onbekend wat er met café De Pilaar gaat gebeuren als Klaas Fris definitief eigenaar wordt van De Lindeboom. Volgens Fris, die de zaak pacht van horeca ondernemer Frits Langeveld uit De Koog, zullen inventaris en goodwill dan te koop komen. In de afgelo pen vijf jaar heeft hij naar eigen zeggen flink in de kleine kroeg aan de Kantoorstraat geïnvesteerd. „Er hangt dus een prijskaartje aan." De stamgasten van De Pilaar wil den de ontwikkelingen niet af wachten, maar vierden maandagavond op uitbundige wij ze het feit dat Klaas Fris precies vijf jaar „hun" kroegbaas is. In de afgeladen volle ruimte hielden de klanten diverse voordrachten, maar het hoogtepunt van de avond was het Pilaar-lied, ten ge hore gebracht door de Texelse smartlappenschrijver Rob Terpstra. Tenslotte kregen Fris en zijn vriendin Yvonne Witte als kado een „opknapbeurt" voor twee per sonen in een Limburgs gezond heidscentrum aangeboden. De Texelse bowlers voerden felle strijd in de competitie. Een hoog tepunt was de wedstrijd tussen de Deurdouwers en Gruix. On danks een persoonlijk record van Debby van der Slikke (668) moesten de punten worden gedeeld. Ook tussen 't Pruttelhuus en de Baanbrekers liepen de gemoede ren hoog op. Verseput Verzekerin gen wist het fel strijdende TZN in bedwang te houden en ondanks een 224 game van Ton Witte moest Paal 12 tegen IBS Oele Schoo de winst uit handen geven. De dames van de Sommeltjes hadden het moeilijk tegen Hotel de Strandplevier. De hoogste serie was van Bram Dijt: 755. De dames van WBZ snoepten Een heftige aanval van suikerziek te heeft bij een 25-jarige vrouw in De Koog een zodanige black-out veroorzaakt dat zij een op het gas staande pan vergat. Die vatte vlam en zette de afzuigkap in lich terlaaie. Door koelbloedig optre den van medewerkers van een installatiebedrijf werd de brand gesmoord. De brandweer was snel ter plaatse en controleerde of het vuur niet verder door de pijp van de afzuiger was gegaan. Dat bleek niet het geval. Ondanks de regenachtige start van de verkiezingsdag maakten veruit de meeste Texelaars de gang naar één van de elf stem bussen verspreid over het eiland. Traditioneel was de opkomst in de buitendorpen hoger dan in Den Burg (tussen 71 en 74 procent). Het grootst was de opkomst in De Waal, waar 87,07 procent van de 317 stemgerechtigden zich in De Wielewaal meldden. Goede twee de met 80,8 procent was Den Hoorn. Navraag in de stembu- reau's leerde dat zowel jong als oud zich meldden. Bij het Rode Kruisgebouw liet zo'n tien pro cent per volmacht stemmen, waarschijnlijk mede als gevolg van de krokusvakantie. twee punten af van de T Fords. Bloopers en Matico waren aan el kaar gewaagd, wat een puntende- ling tot gevolg had. Uitslagen: All Stars-Onder de Pomp 2-3; Paal 9-Deurdouwers 2 Yz -2 VtEVA- Tatenhove 0-5; Sommeltjes- Strandplevier 1-4, Tabakshop-Gruisi 1-4, Paal 12-IBS/Oele/Schoo 2-3, TZN-Verseput verz. 2-3, Stunt Team- Drog Mets 2-3, Hotel De Weal-Last minnet 5-0; Champ. Sisters-Piama 0-5; 't Pruttelhuis-Baanbreakers 2-3; Timmers Tearoom-Bedr. Serv. Dekker 3-2; Huisvrouwen: T-Fords-WBZ 1-3; Bloopers-Matico 2-2; Klavervier-De Pins 1-3, Jeugd: Taxi Grootjen-De Butenriggel 1-3, Hotel De Strandplevier-Hotel Juli ana Hotel De Weal-Kioskpad Op- duin 4-0. Wegens problemen met de eige naar van het pand stapten Jeppe en Jean Feenstra uit Tuf Tuf in De Koog. In het voormalige restau rant De Lantaern, omgedoopt tot Barbarencafé, maken zij een nieu we start. „Geen idee hoe we aan die naam komen. Tuf Tuf werd in de volksmond zo genoemd", vertelt Jean Feenstra. Twee seizoenen geleden startte het echtpaar hun horeca-avontuur. „Jeppe deed al tijd al wat in de horeca, naast zijn werk als stratemaker. We hebben toen van onze hobby ons beroep gemaakt." Een paar weken geleden betrok ken de Feenstra's De Lantaern, vlakbij het dorpspleintje van De Koog. „We hebben erg veel steun gehad van de vaste klantenkring die we in Tuf Tuf hadden opge bouwd. Het zijn echt vrienden ge worden." Verbouwen zit er even niet in, maar een wens van Jean Feenstra is de bar in het etablisse ment ooit eens terug te brengen in oude stijl. „Zoals Goudsblom 'm vroeger had. We willen er echt een bruine kroeg van maken. We mik ken op mensen in hun tweede jeugd, die houden van muziek uit de zestiger jaren en het Neder landse lied. Maar met te hard, want je moet lekker kunnen pra ten." Het Barbarencafé zal het hele jaar geopend zijn, 's zomers van 11.00 tot 02.00 uur en 's winters van 14.00 tot 02.00 uur. „Voorlopig gaan we het met zijn tweeën doen, maar ik hoop dat we het zó druk krijgen dat we het niet aan kunnen", aldus Jean Feenstra. Kinderfiets. Uit een tuin aan de Schoudieck is in de nacht van za terdag op zondag een kindercross- fiets gestolen. Herenstraat. De herinrichting van de Herenstraat zal worden uit gevoerd door De Vries en van de Wiel voor ƒ130.000,- Redaktie 62620 Advertenties en abonnementen. 62600 Kantoor boekhandel: 62610 Drukkenj: 62630 Uit het Utrechts Nieuwsblad van 22 februari j.l., aangetroffen in een artikel over sneeuwklokjes op het landgoed van kasteel De Haar. Mevrouw D. Boshuis uit Zeist („een echte Texel-fan") knipte het uit en stuurde het ons toe. exemplaren hun knopjesbo het magere gras steken Dat zijn de zogenaamde dubbele sneeuwklokjes, die oorspronkelijk uit Frankrijk stammen uit het bovenste stroomgebied van de Loire, dus uit het Centraal Massief Die zijn met zomaar komen aanwaaien in Haarzuilens Inde jaren vijftig werden ze opgevist en -gegraven door bollenkweker Piet Kikkert uit De Koog (Texel) die met zijn kampeerwagen (toen al) en enige knechten naar het zuiden was afgereisd Hij wilde zelf de bolletjes oogsten, die hem eerder door een importeur waren verkocht Ze dreven deels mee met de stroom van de Loire waar ze door erosie in terecht waren gekomen Andere werden opgegraven langs de oevers van deze nog ongetemde rivier Piet Kikkert zag wel handel in deze vroeg bloeiende bloempies. die in Frankri)k "ianviers", naar Toeristen Boom vindt vissen nog steeds een fantastisch beroep. Hij en zijn vrouw Emmy zijn daarnaast ook helemaal geen types om voortaan met de handen over elkaar te zit ten. De TX 10 is verkocht, maar al le vergunningen en visrechten hebben ze nog. „Want we hebben een ander schip gekocht. Eentje van 41 meter uit Harlingen, dat is gebruikt voor de kokkelvisserij. We willen gaan vissen met toeristen", aldus Boom, die op die manier toch in deze bedrijfstak werkzaam kan zijn. „Bovendien kan ik dan proberen de mooie kant van het werk uit te dragen. We beseffen dat het zes dagen per week hard werken betekent, we kijken er niet rooskleurig tegenaan. Maar de be doeling is om met de paas te draaien. Deze plannen lijken mis schien een beetje enthousiast, ze ker al je weet dat ik om gezondheidsredenen ben gestopt met de TX 10. Maar we hopen een bepaald evenwicht te vinden tus sen werk en rust. We moeten toch ons brood verdienen, zonder aan het werk kapot te gaan." Het spektakel was niet van de lucht tijdens de afgelopen ronde van de strijd om het Texels kam pioenschap schaken. Schlemiel van de avond was Taeke van Lin- gen die een compleet gewonnen stelling bezat tegen Jaap de Wijk, maar door een misverstand op tijd verloor. De Wijk blijft daarmee nog enigs zins in het kielzog van Jaap Dros, die dankzij zijn zege tegen Abe Zijm regelrecht op een nieuwe titel lijkt af te stevenen. Zijn naaste be lager, Rinus Vittali, kwam niet in actie en verliest daardoor opnieuw terrein. Abe Zijm heeft zijn huzarenstukje van vorige week, toen hij Jaap de Wijk beentje lichtte, met kunnen herhalen. Toch kwam Zijm tegen Jaag Dros heel behoorlijk uit de Si- ciliaanse opening. Dros moest alle zeilen bijzetten om ergens een wig in de solide verdediging van Zijm te kunnen slaan. In het midden spel won Dros door een paardvork een kwaliteit, maar hij moest nog heel hard werken om dat voordeel in de uiteindelijke winst om te zet ten. Auke Terpstra was na een wat mindere periode weer eens sterk op dreef. Met zijn geliefde Engelse opening plaatste hij Wim Hoek man voor grote moeilijkheden. Hoekman bezweek onder de druk, verloor een stuk en vervolgens de partij. Taeke van Lingen bezit een ener gieke speelstijl en schuwt de aan val niet. Sinds zijn terugkeer in de gelederen van 'En Passant' is Van Lingen bezig aan een imposante opmars, die slechts gestuit werd door een ernstig misverstand. Want ook Jaap de Wijk, die met een 'dipje' te maken heeft, kon Van Lingen niet op een reguliere manier bedwingen. De Aljechin- verdediging bleek opnieuw een slechte keuze voor De Wijk, want Van Lingen doorkliefde de verdedi ging van De Wijk en hield na veel schermutselingen over en weer Zo als ieder jaar verzorgt het Be- lanstingteam van de FNV weer twee avonden en een middag waar FNV- en ANBO-leden gratis hun belastingpapieren kunnen la ten invullen. Ondanks alle vereenvoudigingen in de belastingwetgeving blijkt nog steeds dat de inhoud van de biljetten zoveel vragen oproepen dat men er alleen niet uitkomt. Het belastingteam heeft de laatste veranderingen in de belastingwet geving weer besproken en zich eigen gemaakt en staat te popelen hun leden weer de helpende hand te bieden in deze moeilijke mate rie, In afwijking van eerdere jaren gebeurt dit niet in de Buureton maar in het gebouw van de voor malige LTS van Scholengemeen schap De Hogeberg. Om aan deze vakbondsservice deel te nemen kan men zich vanaf heden van maandag tot en met vrijdag tus sen 19.00 en 20.00 uur melden bij Renske van IJsseldijk, Gast huisstraat 60. Telefoonnummer 13397. Anboleden dienen zich te melden bij Henk Snijders in De Buureton, telefoon 12696. Zondag speelden De Mareis tegen WGW5. Meestal hebben de Texel se dames problemen met dit team (de vorige wedstrijd werd met 1 punt verschil gewonnen), deze keer echter niet. Pas na de tiende minuut scoorden WGW hun eerste punt. Bij De Ma reis ging dat een stuk beter, met als gevolg een ruststand van 17-6 in het voordeel van de Texelaars. Na de rust gold hetzelfde verhaal, De Mareis vergrootten hun voor sprong. Met name uit de fast- break werd gescoord. WGW kon het hoge tempo v.d. wedstrijd niet bijhouden, zij hadden maar één wisselspeler tegen drie bij De Ma reis. Twee driepunters zorgden er voor dat WGW angstig snel inliep maar dat was van korte duur, De Mareis wonnen de wedstrijd, eindstand: 37-14. Score: Ria van Maldegem 5 punten, Gerda Kuiper 2 punten; Gatske Ykema 4 punten; Jac queline Wilner 4 punten; Odile Nitzsche 12 punten; Irma Schuijl 10 pnt. een winnend eindspel over. Hij was zich echter niet bewust van de nieuwe spelregel, die bepaalt dat een partij, ongeacht het aantal zetten, binnen drieënhalf uur uit moet zijn. Van Lingen ging er eens lekker voor zitten, in de veron derstelling dat hij tijd genoeg had om de partij rustig naar winst te voeren. Op zijn dooie akkertje overschreed Van Lingen vervol gens de bedenktijd en bleef, ge heel onverdiend, met lege handen staan. Met de nodige gêne incas seerde De Wijk op deze curieuze wijze het volle punt. De uitslagen: A. Terpstra-W. Hoekman 1-0; E. Keyser-P. Eelman 0-1; W. van de Rijke-M. Amin 1-0; J. Dros-A. Zijm 1-0; R. Riegman-T Witte 0-1; C. van Houten-F. van Tatenhove 0-1; A. Naderi-K. Bruining 1-0; T. van Lmgen-J. de Wijk 0-1; J.W. Bakker-V Voskuil 0-1; M.Witte-F.Eijgenraam 0-1. Co Koomen en Guusta Smit (die prima werd vervangen door Willem Koomen) zijn als eerste geëindigd op de 21e avond van de klaverjasclub Den Burg. Zij behaalden 7540 punten en klimmen van de ne gende naar de zesde plaats in het totaalklassement. Ook was er drie plaatsen winst voor Teun den Braven en Bea de Ridder met 7446 punten, zij staan nu op de twaalfde plaats. Daar vlak achter komen Corrie Zijm en Nel van der Veen met 7407 punen, zij stij gen ook drie plaatsen en gaan naar de sestiende plaats. Roel de Zwart en Carlo Bos blijven op de derde plaats staan met hun 7379 punten. Ze lopen wel met het puntentotaal op de koplopers in. Dat geldt ook voor Eric Jan Geus en Peter de Porto die met 7332 punten op de vierde plaats blijven staan. Totaal stand na 84 partijen: 1. R de Ruwe-F. Hopman 144325; 2. Echtpaar. F. Veeger 141085; 3. C. Bos- R. de Zwart 139818, 4. E. J. Geus-p. de Porto 138606; 5. P. van Heerwaarden-W. Derksen 137435; 6. C. Koomen-Gu. Smit 137278; 7. R. Caspers-K. van Heerwaarden 136376 8. C. Vinke-H. Bakker 13572; 9. J. Wiersma-J. Vinke 135735, 10. Echt paar J. Spaans 134817 Programma dinsdag 8 maart: Veld A mannen: 18.30 u. Pilaar-Meubelh. Handicap 19.12 u. Handicap-Graaf Sp. Pilaar 19.54 u. Slock 2-Tex. Autoc Graaf 20.43 u. Fitt-Teso Slock 2 21.30 u. Sportshop-RWS Fitt 22.18 u. P28/Krim-Tatenh, 1 Kobeko Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. LenR-Tatenh. 2 Zandloper 19.12 u. Zandloper-Klif Tatenh. 2 19.54 u. Timmers B,-Smash'68 Slock (V) 20.43 u. Wiersma A.-Slock (VI Smash 21.30 u. Kobeko-Paal 9 Balcken 22.18 u. DGM-12 Balcken Paal 9 Veld C vrouwen: 18.30 u. Nioz-Vissers 8. Ass. Bremer 19.12 u. Vlier-Ass. Bremer Nioz 19.54 u. 7 Provinciën-Zeilm. Vlier 20.43 u. Question-Vespertina Klif 12 21.30 u. Klif 12-Westerl. I. de Boer 22.18 u. Eierl. H.-lepe de B. Westerl. Westrijdleiding deze avond let en Willem (15194). De tafeltennissers van TTV Tetak maken een moeizame competitie door. Grote nederlagen worden afgewisseld met knappe overwin ningen, zodat de beide teams niet in de kop van het klassement meedraaien. Er moet hard voor de punten worden geknokt en ook zaterdag was dat niet anders. Het eerste team bestaande uit Fred Mosk, Alex Bakker en invaller Frans Room, haalde een mooi ge lijk spel tegen Doko uit 't Zand. Stuk voor stuk spannende partij en, waarbij een 6-4 overwinning binnen handbereik was, maar he laas. Het tweede team trad aan te gen het veel sterkere DOV uit Heerhugowaard. Cees van Houten en Caecilia Roeper kwamen bei den, verrassend 1 maal tot winst, maar meer zat er ook echt niet in. Pieter Duin kwam niet tot winst, zodat met 8-2 verlies toch een be ter resultaat werd behaald dan verwacht.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9