l|g Frivole sfeer in De Bijenkorf Damesdamdubbel heerste over Strender simultaan Agenda F amilieberichten TEXELSE^? COURANT Werkloosheid daalt weer Scouting veegt Slufter schoon Kiemplanten excursie Cursus Callanatics Laatste ronde voor basketbalteams Sportvissersnieuws Mareis-damesteam Damesteam Mareis Volleybaltoernooi CV ketel gestolen Club Bedreigde Dieren schenkt EcoMare f650,- Familieberichten Texelaartjes DINSDAG 22 MAART 1994 De stijging van de werkloosheid in 1993 is in februari van dit jaar omgezet in een dalende lijn. Het arbeidsbureau zoekt de oorzaak in het naderende seizoen. Overeenkomstig de landelijke cij fers, steeg het aantal niet- werkenden in 1993 met 111 tot 648, een toename van 21 pro cent. Op 5 maart daalde dit tot 626, een toename van 69 (12 pro cent) vergeleken met dezelfde da tum vorig jaar. De afname van het aantal niet- werkenden begin dit jaar komt vrij wel volledig voor rekening van de horeca-, handel-, en schoonmaak- sector. Datzelfde geldt voor de toename van het aantal ingedien de vacatures van 52 (1 januari) tot 62 (5 maart). Vooral jeugdige vrouwen maken kans op een baan. Zaten op 1 januari 329 vrouwen zonder werk, ruim twee maanden later waren dit er nog 307, waarvan 205 jonger dan 27 jaar. 817 Texelse werkzoekenden stonden 5 maart ingeschreven, te gen 841 op 1 januari. Het arbeids bureau handelde in de eerste twee maanden van dit jaar 77 vacatures af. Scouting Texel grijpt het Milieu weekend aan om alle rommel die in natuurgebied de Slufter is aan gespoeld grondig op te ruimen. Dat kan nog net, omdat het broedseizoen voor de deur staat. Het Milieuweekend voor jeugd en natuur wordt al voor de veertiende keer gehouden. Verkenners en gid sen van de Jeroengroep, bij gestaan door scoutinggroepen uit Noord-Holland, zetten zaterdag morgen koers naar de Slufter. Be halve de schoonmaakactie, staat ook in Den Burg het nodige op het programma om te laten zien wat Scouting zoal doet. Van 14.00 tot 17.00 uur zijn op verschillende plekken kramen ingericht waar jong en oud zich op de hoogte kunnen stellen. In het park achter het raadhuis staat een grote tent. Zondag houdt het IVN een kiem- plantenexcursie. Kiemplanten zijn de eerste verschijnselen van alle planten. Vaak zijn ze moeilijk her kenbaar in dit prille stadium. Niet temin, onder deskundige leiding kan men leren deze jonge plantjes te onderscheiden. De wandeling begint om 14.00 uur bij de Groe- neweg links van zwembad Molen koog en is gratis toegankelijk voor iedereen. Voor informatie, bel. 15096. Texelaars die buik-, been-, bil- en rugspieren willen oefenen kunnen woensdagavond 30 maart terecht in De Waldhoorn in Den Hoorn, waar de cursus callanatics door fysiotherapeute Manda Borgsma van start gaat. De les begint met een warming up met rek- en stre- koefingen, waarmee de sportieve avond tevens wordt beëindigd. Handoek en makkelijk zittende kleding meenemen. De cursus bestaat uit tien lessen en duurt van 19.30 tot 20.30 uur. Inlichtin gen en opgave bij Manda Borgsma, tel. 19708. Na vier weken rust, is er vrijdag avond eindelijk weer een speel avond voor de Texelse basketbal teams. Dit is meteen de laatste wedstrijd voor de eilandcompeti tie. In april spelen de twee beste teams van de junioren en senioren nog tegen elkaar om de eerste plaats. Programma vrijdag 25 maart: 20.00 u. 't Niksteam-De Valk (J) 20.30 u. Mantje Sport-Hema 2 (J) 21.30 u. Zebra Sp.-Sportshop Veenbaas 21.30 u USA Sportf-Veenbaas Zebra Aan de Lancasterdijk trotseerden 12 sportvissers zondagmorgen tij dens de tweede wedstrijd voor het kampioenschap de elementen. To taal vingen ze 304 cm vis, elf exemplaren. Theo Burger sloeg 98 cm (3 stuks) aan de haak, Paul Verhagen 41 cm (2 stuks) en Cor Huisman haalde een vis van 31 cm op het droge. Zaterdag 2 april om 15.00 uur wordt er aan Otter- saat opnieuw povist. Maandag 4 april staat een vrij-zeeviswedstrijd op het programma bij Oudeschild. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,-. Voor opgave bellen naar nr. 13875 of 17297. si t. »m» De eersre zet werd verricht door damscheidsrechter Th Nobbe aan het bord van nestor Jacob Visman. iFoto Dirk Kuiter) De damestoppers Karen van Lith en Marijke Nicolai namen het vrij dag in Oosterend in een zoge naamde 'alternerende' damsimul- taan op tegen 28 tegenstanders. Tegen het toch niet misselijke deelnemersveld scoorden 'de meisjes' bijna 80 procent, een uit zonderlijke prestatie. De eerste zet werd verricht door arbiter Th. Nobbe aan het bord van nestor Jacob Visman, die de initiator was van de inmiddels traditionele simultaanseance. Voorzitter Jos de Wolf van dam club Oosterend was niet helemaal tevreden over de deelname. „Vroe ger hadden we 50 deelnemers, waaronder 25 jeugdleden, maar die laatste categorie laat het te genwoordig afweten omdat het sportaanbod zo gigantisch groot geworden is", zo lichtte De Wolf toe. Nu waren er vier jeugdspelers die het lang volhielden, maar toch geen resultaat konden boeken. Afspraakjes De dames Van Lith en Nicolai speelden een alternerende simul taan, dat betekent dat zij achter elkaar aanlopend de borden langs gingen en om en om een zet de den. Dat heeft als nadeel dat de si- Na het verlies vorige week tegen Rebound 2 uit Schagen speelden de dames van De Mareis zaterdag een thuiswedstrijd tegen Stede- broec. Beide basketbalteams wa ren aan elkaar gewaagd. Na een harde strijd gaven de Texelse da mes de winst in de laatste minuut uit handen, waardoor ze nu op een gedeelde eerste plaats staan. In de eerste tien minuten ging de score gelijk op, maar na een time out kreeg het spel van „De Ma reis" meer lijn. De rebounds wer den in de aanval beter benut. De Mareis wisten zo een kleine voor sprong op te bouwen van negen punten. De ruststand was 14-5. Stedebroec begon de tweede helft met een geheel ander spel. De bal werd snel rond gespeeld, men wachtte tot er een gaatje in de Mareis-verdediging viel en benutte deze dan. Al snel werd de voor sprong voor De Mareis steeds klei ner. Toch wisten „De Mareis" tot één minuut voor tijd de voor sprong te behouden. Toen scoor den Stedebroec een drie-punter en speelde het spel uit. Eindstand 22-24; beide teams staan nu op een gedeelde eerste plaats. Programma zaterdag 26 maart: 19.00 u. Marmag 1-De Mareis (d) Sportlaan 17.30 u De Mareis-Adelborsten (h) Koninghal SV De Koog Voor de voetballers van SV De Koog is er donderdagavond een le denvergadering, aanvang 20.30 uur in de kantine. Buiten de gebrui kelijke agenda is er speciale aan dacht voor de toernooien en de trip naar Terschelling, die het eer ste weekend van juni voor de le den op het programma staat. In sporthal Ons Genoegen wordt zaterdag een volleybaltoernooi ge houden onder auspiciën van Aan nemersbedrijf Tatenhove bv en Assurantiekantoor Bremer. De deelnemende teams zijn: Assuran tiekantoor Bremer, DGM, Tatenho ve 1, Teso en Stucadoor van der Woude. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. multaangevers eikaars plan niet kennen en soms gedwarsboomd worden door de zet van de voor gangster. Het was dan ook be langrijk om goede afspraken te maken Karen van Lith: „We had den afgesproken om vooral in het begin het tempo hoog te houden en snel weer aan de borden te ver schijnen. De tactische afspraak was om ons niet te snel te 'verkla ren', maar de tegenstander zo lang mogelijk in het ongewisse te laten over welke richting de partij op zal gaan." Niet formeel Het eerste slachtoffer van deze tactiek werd Hans de Leeuw. Al na veertig minuten gaf hij de pijp aan Maarten, nadat Nicolai een door braak naar dam had geforceerd. Van Lith stelde voor om het nog eens maar te proberen, waarna De Leeuw het een stuk beter deed en pas in het eindspel met vijf tegen vijf het onderspit moest delven. Dit voorstel van Van Lith was il lustratief voor de sfeer. Het ging er niet zo formeel aan toe, waardoor er een ontspannen en soms frivole sfeer heerste in de Bijenkorf. „Weet je het nog niet? Dan ga ik wel even verder", zei Nicolai meer malen. Officieel moet een speler zetten, zodra de simultaangever aan het bord verschijnt. Daarmee wordt meteen het voordeel van de alternerende simultaan geschetst. Omdat de simultaangever met dubbele snelheid langs komt blijft het tempo hoog en worden de te genstanders onder druk gehou den. Daardoor komen ook de laatste partijen op een enigszins fatsoenlijk tijdstip tot een einde. Hoog tempo Van Lith, die als simultaangever door de wol geverfd is, hanteerde een hoger tempo dan Nicolai, die pas aan haar vierde simultaan be zig was. Van Lith had daardoor tijd om hier en daar eens een praatje te maken en nog even wat varian ten te analyseren. Met name rond het bord van Rien Brouwer was het zodoende af en toe heel gezel lig. Aan de overkant van de tafel zaten Ate Sytsma, Adriaan Bruin en Vic tor Voskuil. Zij dwongen de dames tot lang nadenken. De spectacu lairste partij kwam van Adriaan Bruin. Vanuit een solide stelling kon hij een fraaie slagcombinatie uitvoeren, die hem een dam ople verde. Het vervolg moest nog nauwkeurig worden gespeeld, Bij een in aanbouw zijnde recrea tiewoning in De Cocksdorp is eind vorige week een nog ingepakte CV ketel gestolen. De dader heeft vermoedelijk een valse sleutel ge bruikt om het huisje binnen te komen. omdat damverlies voortdurend dreigde. Bruin maakte geen fout en hield een schijf voordeel over toen hij zijn dam inleverde en hij kon bovendien opnieuw doorlopen naar dam. Dit voordeel was beslis send, zodat de eerste Texelse overwinning een feit was. Vismanzetjes Het eerste resultaat werd echter binnengesleept door Jacob Vis man, die goed positiespel be kroond zag worden met remise. „Het was een mooie partij, met al lerlei 'Vismanzetjes'", verklaarde de tevreden rondstappende Vis man. De damnestor doelde daar mee op de positieverbetering die beide partijen bereikten door ach terwaarts te ruilen, hetgeen in Oosterend als handelsmerk van Visman geldt. Bert Duin was de tweede die een zege in de wacht sleepte, maar hij had daarvoor de medewerking van Marijke Nicolai nodig. Toen opslui ting dreigde ontsnapte Duin door dat Nicolai een randschijf offerde. Het vervolg kwam wel weer op het conto Van Duin, die er in slaagde om het sterke centrum op te blazen en door te lopen naar dam. Remises waren er voor Jos de Het Wereld Natuurfonds is zo groot, daar zien we niets meer van ons geld terug. Daarom geven we het maar aan EcoMare." De cheque van f650,- waarmee de „Club van Bedreigde Dieren" zich maan dag onverwacht bij het natuu- reducatiecentrum meldde, sloeg in als een bom. Een volslagen verrassing", om schreef EcoMare-directeur Jan Kuiper de spontane dona tie. Die is te danken aan de Wieringers Roon Staal (14) en Robert Leever (13) (zie foto), oprichters van de club. Ze kwamen op het idee door de Donald Duck, waarin een soortgelijk initiatief 26 leden trok. „Dat wilden we overtref fen", brachten ze vorig jaar een maandblad uit, waarop 60 plaatsgenoten zich abon neerden. In de krant schreef het duo over bedreigde dieren zoals walvissen, tijgers, pan da's en vogels en stelden ze misstanden aan de kaak. We gens het vele huiswerk voor hun school is de krant nu ter ziele. Het bedrag dat ze er echter in een jaar mee ver dienden, besloten ze maan dag eigenhandig naar EcoMare te brengen. Behalve een groot glas cola en een rondleiding door het natuur- centrum kregen ze als belo ning een pakket informatie materiaal. Jan Kuiper zegde toe het geld te storten in het fonds „Vrienden van de zee hondenopvang van EcoMare" dat ten goede komt aan de bedreigde dieren. IFoto Corord Timmerman) Dinsdag 22 maart In De Poort achter de Gerefor meerde kerk van Den Burg be gint om 19.30 uur de jaarvergadering van het CNV afdeling Texel. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 20.30 uur Belle van Zuylen. De afdeling dialekt van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ou- we Ulo. In Cinema Texel draait om 14.00 en 20.30 uur „Belle van Zuylen", een Nederlandse film over het leven van de gelijkna mige feministe. Woensdag 23 maart Van 09.30 tot 11.30 uur is in het Kruisgebouw aan de Wit te Kruislaan een koffie- inloopochtend. Consultatie arts Mieke Plettenburg vertelt over kinderziekten. In de Schakel is om 14.00 uur een bijeenkomst van de Plat telandsvrouwen. Mevrouw Van Gurp, transplantatiecoör dinator van het Academisch Ziekenhuis van Leiden ver zorgt een lezing. Ook niet- leden zijn welkom. Om 14.00 uur opent burge meester Van Rappard de in formatiemiddag ouderen en dementie in de Burgemeester De Koninghal. Om 16.15 uur wordt het toneelstuk „Het ge broken licht van Troost" gespeeld, dat is geschreven door Aris Bremer. In d'Ouwe Ulo is om 19.15 uur een voorspeeluur. Aan bod komen: drums, gitaar, blok fluit, klarinet, pijporgel, dwarsfluit en keyboards. In de matinee van Cinema Texel zijn de Nederlands gesproken versie van „Alad din" (14.00 uur) en „Babar, het sprekende olifantje" (15.30) te zien. Om 20.30 uur draait weer „Belle van Zuy len". De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp en Eierland hebben om 19.45 uur een bij eenkomst in het Eierlandse Huis. Er is een demonstratie, diapresentatie en proeverij van de likeur Grand Marnier. Het Katholieke Vrouwengilde organiseert om 20.00 uur in De Witte Burcht een lezing door Mevrouw Buys over lepra-zending in Nederland. De gespreksgroep Ouders van Verslaafde Kinderen komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe Ulo. Donderdag 24 maart De Waddenruiters en pony club De Kleppertjes houden om 20.00 uur jaarvergadering in de foyer van manege Akenburg. Om 18.45 uur begint het Cinema-programma met „The Adams Family 2". De tweede film is Carlito's Way (16 jr.), een thriller met Al Pacino, aanvang 20.45 uur. Vrijdag 25 maart In d'ouwe Ulo wordt y 10.00 tot 12.00 uur een ij dingbeurs voor asielzoek* gehouden. 55 Plussers kunnen in de 8u reton om 14.00 uur gratis 1 belastingpapieren laten iny len door FNV-mensen. Op de Groeneplaats is de r> zende tentoonstelling groene Keuken" te zien tj sen 10.00 en 16.00 uur. In het Maritiem en Jutte Museum van Oudeschild om 20.00 uur het optredj van een gelegenheids^ wegens de 400ste gehoon dag van Maria Teselscha^ Entree is gratis. Arth Oosterbaan geeft tekst uitleg. De afdeling Verzamelaars v de Hitorische Vereniging k om 20.00 uur bijeen in! Wtte Burcht. In Cinema Texel draait c_ 18.45 uur „The Adams Fam 2" en om 20.45 uur „Carlit: Way". Hoogwater te Oudeschi Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. 22 23 24 25 26 27 Ma. 28 Di. 29 01.34 en 14.10 03.20 en 16.24 05.15 en 17.66 06.15 en 18.55 07.24 en 20.25 09.24 en 21.34 10.15 en 22.24 11.10 en 23.26 Aan het strand is het ongeveer i uur eerder hoog water. De zon komt 27 maart op om 7.26 enr gaat onder om 20.03 u. 27 ma volle maan; 29 maart springtij Wolf, Bart Medema, Gerrit Vla ming, Ate Sytsma, Frans Kuiper, Hans de Beurs, Lauw Boonman en Johan Heuvink, die speciaal voor deze simultaan uit Zwolle was gekomen. Het duo Van Lith/Nicolai won ne gentien partijen en kwam daar mee op een score van 79,3%. Ter vergelijking de eerdere scores van Van Lith op Texel: met Roozenburg kwam zij tot 73% en met de we reldtopper Harm Wiersma tot 93%. Het was de eerste keer date» meskoppel een alternerend multaan gaf en het debuut Is zeer geslaagd worden schouwd. Jaap dt Bedroefd maar dankbaar dat lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat geheel onverwacht is overleden onze vader, schoonvader en opa Pieter Bremer weduwnaar van: Immetje Bruin eerder gehuwd geweest met: Maria Emma Kooiman op de leeftijd van 85 jaar. W. R. J. Bremer M. G. Bremer-Kooij P. J. Bremer M. Bremer-Mosk H. T. Bremer en kleinkinderen Texel, 18 maart 1994 Plevierstraat 20, De Koog. Correspondentie-adres: P. J. Bremer Parnassiastraat 27, 1796 AG De Koog. Vader is opgebaard in uitvaartcentrum „Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 22 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uit vaartcentrum. Een korte overdenking zal worden gehouden op woensdag 23 maart om 13.30 uur in het uitvaartcentrum, waarna de begrafenis op de Oudeschilder begraafplaats zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er nog gelegenheid de familie te condoleren in het uitvaartcentrum. Daar ben ik dan en mijn naam is Dennis Ik ben geboren op 21 maart 1994. Mijn trotse ouders zijn Rob en Erma v. Heerwaarden Noordwester 43 1791 HE Den Burg Tel. 02220 - 10038 Als u mij wilt zien, dan graag binnen een dag of tien. Wij rusten van 13.00 tot 15.30 uur. Wij willen iedereen heel hartelijk bedanken voor de belangstelling bij ons 40-jarig huwelijk. Het was geweldig! C. L. van Santen G. van Santen-v.d.Werf Hartelijk bedankt voor de post en belang stelling na mijn thuis komst uit het VU! Likhit Bakker Hoera! Evert en Marieke zijn thuis, ledereen bedankt voor de kado's, kaarten, etc. Margaret en André Witte „Welbedacht" Hartelijk dank voor uw belangstelling tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. Louis Boekhoff Barbara Farber, leuke kin derjacks, sweatshirts, T- shirts, polo's etc. voor ko mende zomer in diverse kleuren vanaf maat 98 tot en met 164, Zegel kids casuals. Weverstraat 32. Mustang, groot aanbod in eans, twill's in 3 lengte maten. Verkrijgbaar in ver schillende kleuren. Zegel kids casuals. We verstraat 32. Philips turbo drive w met 5 jaar gara 11777. Service O Texel. Te koop aangeboden:! ne kunststof u-vorra vijver voor 60,- (na 16 u. tel. 15804) Stretch-spijkerbroeken, dames- en herenmodel t/m maat 56, ƒ49,95. Rabbit Habit. Nu nog de tafels en j lampen. En vergeet h bier met. De Worstelt»^ 1 april. 9 april!! Live muziek?? T.k.a.: hometrainer merk Kalkhoff. Tel. 15006. Kinderbroeken v.a. ra 128 in 3 modellen 5 Bottom, recht en half» v.a. ƒ39,95, Rabbit Hii Onze zonnige folder is nog één week geldig. Combi Brouwer Texel. Bei uns stimmt der S-: ce, Service Center Ta radio - tv - video, 117; Pointer, stoere jongens jacks, sweats, shirts en broeken voor komende zomer in frisse kleuren, in de maten 98 tot en met 164. Zegel kids casu als, Weverstraat 32. Volgens mij is Martin l las met adverteren in leer geweest bij Hans* der Klift. T.k.: caravan construe: Comet 4 met zqi voortent. Tel. 16306 Ecru damesbroeken, 4 modellen ƒ49,95. Rabbit Habit. Gevr. een oppashuisv 2 dames 60+ als u bent. Datum in overt Tel. 05486-12407. Gratis af te halen: leuke Paasknutselplaat voor de kinderen. Tuincentrum Fa. v.d. Werve, Bernhardlaan, tel. 12925. T.k. Ford Transit can '76 i.z.g.st. ƒ4500, 19700. Mensen functioneren be ter in ruimten die door hen als esthetisch en rustge vend worden ervaren. Kunsthandel Hans van der Klift. Te koop: Arola, kfe auto, 40 km/uur, 11233. Dagblad de Teleg" zoekt voor de periode mrt. t/m 17 sept. één twee bezorgers in I Koog. Hoog bezorgta inlichtingen tel. 10471 De lente vraagt om iets nieuws'! Dus tijd voor een andere coupe Qnipp Kap salon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Gekleurde damesspj» broeken met ritsje aan pijp, ƒ49,95 IW Habit. Te koop: bankstel, rood pluche, f250,-. J. Nauta, Zevenhuizen, tel. 18398. Wij repareren alle merken ktv - radio - cd - video - sa telliet - camera - etc. Ser vice Center Texel, 11777. 15 Deutsche Program auf Astra. SCT sate! tv. 11777. Woensdag in de Vita nebron: gekookte biet halve kilo f0,85. Donderdag in de Vita nebron: gesn. grW kool, halve kilo ƒ0,85 Vrijdag in de Vitaitf bron: gesn. stoofscW halve kilo ƒ1,50, stotf ren, 1 kilo f0,75. Café Chantant. Iedere vrijdagavond om 21.00 uur. Dit mag je echt niet missen want Eduard voor intimi Ed gaat Het Dorp voor ons zingen. Tot ziens, Frans en Lies. P.S. ook voor party's tot 45 pers. Dat alles in De Kar- seboom. 23 maart 4 Cupdeylandii mt. 60/80 voor ƒ25,-. Tuincentrum Fa. vxi. Wer ve, Bernhardlaan, tel. 12925. Te koop: VW Passat' aut. bj.' 81 APK 10-' p.n.o.t.k. Tel. 15719 19.00 uur. Te koop: Stiga zitmaa* pk, ƒ1750,- electr se Tel. 12074 Ook Breuking komt op 9 april. Het zonnetje schijnt altijd bij Combi Brouwer Texel. Folder geldig t/m 29 maart. Te koop: VW Passat '82. APK tot nov. '94, 19628. Te koop: salont 80x80; 6 stoelen, kenhout. Totaal 0- Grensweg, De Koorn* chalet 71. Schapenhouders. T.k. veewagentje. J. Bakker, tel. 12818. Stoffenboet. Elke week iets nieuws. De nieuwste Burda patronen voor leuke voorjaarsmode ideeën. Gasthuisstraat 14. T.k.a massief eiken kant 1.40x2.00 m nachtkastjes, evt. matras. Tel. 15006

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2