Sluiting deel bos voor auto's stuit op verzet SVT kansloos onderuit in Medemblik (4-1) >xels Belang kritisch over SBB-plan ZDH met hakken over sloot langs Petten Arbiter komt niet opdagen TEXELSE y qouraNT Koog dichterbij kampioenstitel ilvoetbalprogramma Voetbaluitslagen Voetbalprogramma oud Papier Lage jurering van dressuurwedstrijd Verdiende winst voor Texelse Boys Hondenclub testte uithoudingsvermogen DINSDAG 22 MAART 1994 plannen van Staatsbosbeheer een deel van de Dennen af te ten voor autoverkeer zijn bij els Belang in het verkeerde Igat geschoten. De partij roept idbewoners op bezwaar in te ten bij minister Maij-Weggen Verkeer en Waterstaat. Dat tot 5 april. wijzigt het plan vooralsnog wil van de Randweg tussen barbequeplaats en het iterslag en van de Natte Vla- g een fietspad maken. Het jpad Reuverslandweg en het Igedeelte van de Monnikken- wordt verboden terrein voor 's. Ter compensatie wordt de dweg vanaf de Ploeglander- tot de barbequeplaats twee- :mgsverkeer. „De bedoeling is Jennen nog aantrekkelijker te en voor fietsers en voetgan- Er wordt flink doorgereden de Randweg, met alle risico's dien", verwerpt SBB- irdvoerder Erik van der Spek critiek. Aanleg van een extra pad acht hij niet haalbaar we- s de hoge kosten. „Bovendien dt de Randweg als een door- ïde route gebruikt. En daar- is de weg niet aangelegd." Omrijden ils Belang betwijfelt of een af- me van de automobiliteit wordt ikt. „Minder auto's in het bos? jendeel, het aantal autobewe- en neemt juist toe. De afstand Jan de barbequeplaats naar de ki- (Iskiisnu 600 meter. Straks moe- iuto's via de Ploeglanderweg, lozendijk en de Westerslag- vijf kilometer omrijden om er men. Van de Westerslagweg josk naar de Jan Ayeweg (paal nu 2500 meter. Straks moe- iiito's 4,5 km omrijden." ins Van der Spek zal het zo'n niet lopen. „Ze gaan echt :ulke omwegen maken om er- Texels Belang vindt de afsluiting strijdig met het „historisch mede gebruik" van de Dennen. „Dat is voor ons van wezenlijk belang en vormt geen bedreiging voor een duurzame instandhouding van de natuur, want na eeuwenlang ge bruik is de kwaliteit nog steeds hoog." Van der Spek: „Auto's zijn nog niet zo historisch. Er komen er op Texel steeds meer en het lijkt wel Staatsbosbeheer wil een deel van de Randweg in de Dennen afsluiten voor auto's, om fietsers meer de ruimte te geven. gens te komen, maar houden al tij dig rekening met de nieuwe route. Trouwens, na een gesprek met de gemeente hebben we al een flinke concessie gedaan door niet de he le Randweg af te sluiten, zodat minder-validen tot diep in het bos kunnen komen." Onveiliger Texels Belang wijst erop dat be paalde delen voor minder-validen niet bereikbaar zijn per auto. „Dat is niet de verdedigen." De Rand weg vindt de partij verder te smal voor tweerichting verkeer. „Zon der verbreding wordt het onveili ger en zullen de onderhouds kosten hoog oplopen." Van de Spek verklaart dat SBB extra mid delen voor onderhoud en eventue le verharding van de berm met graskeien zal uittrekken. Texels Belang vreest verdere con centratie van verkeer en verwacht dat de parkeerplaatsen bij het Turf- veld en de barbequeplaats te klein zullen zijn. „Tja, een nieuw argu ment. Maar we zien bij westerslag nog wel ruimte deparkeerplaatsen te vergroten en zullen plaatsen voor invaliden vrijhouden." Historisch In hoeverre Rijkswaterstaat door de bezwaren het SBB-plan op wijziging zal aandringen, durft Van der Spek niet zeggen. „Het is voor het eerst dat we een dergelijk verkeersplan maken. Maar we hebben alles zorgvuldig afgewo gen." de 4-1 overwinning van De op Oosterend is het eerst- smde team weer een stapje srbij gekomen bij het kampi- :hap in de hoofdklasse van fexelse zaalvoetbal. De voor- ig op de concurrenten Jelle- en Texel bedraagt ictievelijk drie en vier e eerste klasse wonnen ts twee van de vier bovenste Koploper Texel 2 verloor ssend van De Krim met 6-4. oog 2 verloor met 3-4 van >oog 2. Klif 2 rukte op naar veede plaats door met 2-0 )osterend 3 te winnen. De rstand van Klif op Texel be- jagt twee punten. Oosterend 2 et evenveel verliespunten als p de tweede plaats staande rukte op naar een derde door Jelleboog 3 met 7-2 te an. tweede klasse gaat de strijd n De Koog 4 en Oosterend 4 minderd voort. Oosterend 4 door de 9-3 overwinning op 3 één punt voorsprong hou- P De Koog 4 dat De Krim 2 -3 versloeg. In de derde klas- at de strijd tussen Gempo iet 13-3 Oosterend 6 ver en ZDH dat met 8-5 won AB 3. Gempo heeft één punt irong en een wedstrijd min- Iispeeld. Komende vrijdag de er in de hoofdklasse tussen °9 en Texel op programma. isdag 23 maart: 0 u. Texel 2-Texel 1 0 u. Mantje-Texel u. Gempo-De Koog 6 kc ^00g 4"Texe' 4 u. Casino 3-De Krim 2 ienst: Oosterend «24 maart: u. Casino 4-Texel 3 u- Jelleboog 4-Timmers B. u- Mantje 3-Casino 5 u- ZDH-De Koog 5 U- Klif 4-Oosterend 6 enst: Rab 9 *9 25 maart: u- Casino 3-Texel 3 u- Oosterend 5-Nioz u- De Koog-Texel u- Texel 2-Klif (29 min.) u- Jelleboog-Oosterend u- Rab 2-oosterend 4 u- Jelleboog 2-Casino 2 enst: De Krim Het is voor Texel de laatste moge lijkheid qm zich te blijven mengen in het kampioenschap van de hoofdklasse (aanvang 19.00 uur). Tevens worden de resterende 29 minuten gespeeld van de beker wedstrijd tussen Klif en Texel 2. De wedstrijd wordt hervat met een 2-1 voorsprong van Klif. Uitslagen: Hoofdklasse: Oosterend-De Koog 1-4; Plus Klus-Le Berry 1-5; Klif-Jelleboog 3-5; 1e klasse: De Koog 2-Jelleboog 2 3-4; Oosterend 3-klif 2 0-2; De Koog 3-Klif 3 8-1; Oosterend 2-Jelleboog 3 7-2; De Krim-Texel 6-4; 2e klasse. Texel 4-Casino 4 5-5; De Koog 4-De Krim 2 6-3, Texel 3-Oosterend 5 8-16, Oosterend 4-Texel 3 9-3; 3e klasse: De Koog 5-Klif 4 4-5; Oosterend 6-Gempo 3-13; Rab-ZDH 5-8; De Koog 6-Timmers Bakkerij 4-6. Zaterdag 19 maart: SDOB-De Koog (z) Junioren: Tex. Boys B1-W'waard Oosterend B1 -Sint Boys 81 Texel CTHelder C1 ZAP C2-Texel C2 De Koog CTRex. Boys C1 Pupillen: SVAP D1 -Texel D1 Texel D2-Wirton D2 Meisjes: Kolp. Boys-Tex. Boys Texelse pupillencompetitie: O'end F1-De Koog F1 1-4 Tex. Boys F1 -Texel F2 2-1 Texel F1-SVC F1 8-0 De Koog E1-Texel E2 9-0 SVC E1-O'end El 5-3 ZDH E1 -Texel E3 afgelast Tex. Boys E2-SVC E2 2-2 Texel ETTex. Boys E1 4-2 Tex. Boys D2-SVC Dl 1-0 SVC D2-Tex. Boys D1 1-14 Oosterend Dl-De Koog D1 11-0 Zondag 20 maart: MFC-Texel 4-1 Vesdo-Oosterend 1-0 AGSV-Tex. Boys 0-3 Oudesluis-De Koog 5-1 ZDH-Petten 2-1 SC Dynamo 2-Texel 2 1-3 Schagen 7-Oosterend 2 4-3 De Koog 2-SRC 4 SRC niet opgekomen BKC 3-Tex. Boys 3 4-3 Texel 3-ZAP 7 2-2 Junioren: Tex. Boys A1-JVC A2 1-5 O'end Al-Geel Zwart A1 0-6 Dames: Tex. Boys-LSVV 1-2 Recreatievoetbal: ZDH-Oosterend 0-4 Texel-Tex. Boys 3-3 SVC-De Koog 2-2 Zaterdag 26 maart: De Koog IZ)-Kwadijk Junioren: Callantsoog B1-Texel BI 14.30 u. W'meer B2-0osterend B1 10.00 u. Texel C1-Schagen Cl 13.30 u. W'waard C1-De Koog C1 13.30 u. Tex. Boys Cl-ZAP Cl 13.30 u. Texel C2-Dirkshorn C1 13.30 u. W'meer A2-Tex. Boys A1 14.30 u. afgelast 3-3 5-4 afgelast Pupillen: Texel D1-HCSC D3 Meisjes: Tex. Boys-KGB Texelse pupillencompetitie: SVC Fl -De Koog F1 Tex. Boys F1-0'end F2 Texel F1-Texel F2 SVC El-Texel E3 Texel E2-SVC E2 De Koog E1-Tex. Boys E2 ZDH El-Tex. Boys E1 O'end E1 -Texel E1 SVC D1-0'end Dl Tex. Boys D1-De Koog D1 O'end D2-Tex. Boys D2 SVC D2 11.30 u. 13.30 u. 10.00 u. 10.00 u. 10.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 11.00 u. 12.00 u. 12.00 u. 12.00 u. vrij Zondag 27 maart: Texel-Alcmaria V. 14.00 u. kreileroord-ZDH 14.30 u. Oosterend-Watervogels 14.00 u. Tex. Boys-Twisk 14.00 u. De Koog-Zuidermeer 14.00 u. Texel 2-Always Forward 4 11.45 u. De Koog 2-Kaagvogels 2 12.00 u. Oosterend 2-Oudescluis 2 12.00 u. Helder 5-Texel 3 12.00 u. Tex, Boys C3-Petten 3 14 00 u. Junioren: HRC A2-0osterend A1 10.00 u. Geel Zwart BI-Tex. Boys B1 14.00 Dames: Flamingo's 2-Tex. Boys 14.00 u. Recreatievoetbal: Texel-De Koog Oosterend-Tex. Boys ZDH-SVC 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. In verband met de schoonmaakac tie in De Slufter haalt Scouting Texel zaterdag geen oud papier op. Het gemor was tijdens de prijsui treiking in manege Akenburg niet van de lucht. De jurering van de middagrubrieken dressuur door het echtpaar De Reus viel bij de deelnemers bepaald niet in goede aarde. Kenners waren het er over eens dat die beoordelingen erg laag uitvielen. In de ochtenduren werden de po ny's gejureerd door T. de Graaff. Miriam Cnossen haalde met Regi- na in de klasse L maar liefst 137 punten. Ze werkte de onderdelen in haar proef netjes af en ging in een keurig tempo gelijkmatig door. Eva van der Linde reed met haar Patricia ook een goede proef, maar het totale beeld was een fractie minder dan bij Miriam Cnossen. Ze scoorde 130 punten. Beide ama zones kregen een acht voor hun keurige houding en zit. In de B-klasse presteerde Marieke van Rossum met haar al oude po ny Hyppos bijzonder goed. Ze won een eerste en een tweede prijs. Ook deze amazone heeft een uit stekende houding te paard. Sanne Lampers wist in beide L2 proeven bij echtpaar De Reus een winstpunt te behalen, wat een uit zonderlijke prestatie kan worden genoemd. Ze promoveert hierdoor met Marron naar de klasse M. Marcus Kuip heeft de overstap ge waagd van een pony naar een paard. Met zijn nieuwe aanwinst Spargo kan hij het goed vinden, gezien de twee eerste plaatsen en winstpunten in de klasse B. B dressuur pony's, categorie B, C: 1. Ma rieke van Rossum met Hyppos (128 pnt. 1 w.p.); Kelly Geus met Pepper (123 pnt. 1 w.p.); 2e proef: 1 Jetteke Zoete lief met Emil (126 pnt. 1 w.p.); 2 Marie ke van Rossum met Hyppos (123 pnt. 1 w.p.); 3. Christina Beuving met Rocket (114 pnt B dressuur pony's, categorie D, E: 1. Evelien Duin met Sisi (122 pnt. 1 w.p.); 2. Judith Onneweer met Voice (121 pnt. 1 w.p.); 3. Jetteke Zoetelief met Emil (120 pnt. 1 w.p.); L2 dressuur po ny's; 1 Miriam Cnossen met Regina (137 pnt. 2 wp.|; 2. Eva van der Linde met Patricia (130 pnt. 2 w.p.); 3 Gea de Rid der met Billy (116 pnt.); L2 dressuur po ny's: 1 Sanne Lampers met Marron (123 pnt. 1 w.p.); 2e proef: 1 Sanne Lampers met Marron (124 pnt. 1 w.p.); 2. Miriam Cnossen met Regina (116 pnt M1 dre- suur pony's: 1. Diana Kuip met Arco (126 pnt. 1 w.p), B dressuur paarden: 1 Marcus Kuip met Spargo (127 pnt. 1 w.p.); Esther Nebbeling met Chivita (120 pnt. 1 w.p.); 2e proef: 1. Marcus Kuip met Spargo (124 pnt. 1 w.p.); Esther Nebbeling met chivita (122 pnt. 1 w.p.); L1 dressuur paarden 1. Chloè Weel met Zoë (116 pnt.); L2 dressuur paarden 1. Bea Dekker met Flair (117 pnt.); 2e proef 1. Bea Dekker met Flair (120 pnt. 1 w.p.); Ml dressuur paarden: 1. Marion van der Feen met Albert (116 pnt.), M2 dres suur paarden: 1 Anne Marie van der Linde met Goldboy (109 pnt.); 2e proef: 1. Anne Marie van der Linde met Goldboy (106 pnt.). Z2 dressuur paarden. 1. Tessa de Graaff met Davy (175 pnt.) 2e proef: 1 Tessa de Graaff met Davy (179 pnt.) Tegen koploper MFC had sv Texel geen verweer. Na een 2-0 ruststand liepen de Medemblik- kers uit naar 4-0. Pas in de slotfa se redde Erwin Koning de Texelse voetbal-eer: 4-1. Met een stevige noordwesten wind tegen begon de Texelse se lectie de wedstrijd. Bij Texel ontbreken Ralph Koning (schor sing), Bart Heerschap (pas terug van wintersport) en Patrick van Leeuwen (andere verplichtingen). De geelzwarte Medemblikkers na men direct het initiatief. Met vlot te en zuivere passes werd de Texelse defensie meteen al flink onder druk gezet. Dit leidde in de vijfde minuut tot een 1-0 stand door een goed doelpunt van MFC- spits Bert Glim. De Texelse achter hoede kreeg het zwaar te verdu ren. Keeper Pascal Spigt ranselde verschillende keren gevaarlijk in zetten van MFC uit het doel. Het gelukte Texel pas in de dertigste minuut in de nabijheid van het MFC-doel te komen. Een goede voorzet vanaf rechts van Marco Koorn kon door Ingmar Moerbeek net niet in een doelpunt worden omgezet. MFC bleef feller en agressiever spelen. Texel kwam duidelijk te kort. Een vlot uitgevoe- re MFC-aanval werd in de 35e mi nuut afgerond met 2-0. Texel-keeper Spigt was kansloos. Incident Amper een minuut later ontstond tumult, toen grensrechter Eric Jan Geus voor buitenspel vlagde. De scheidrechter negeerde het vlag- signaal, hetgeen de Texelse grens rechter commentaar ontlokte. Hierop staakte de arbiter de wedstrijd voor de komende tijd. Na de onverwachte onderbreking kwam Texel iets beter uit de stort- blokken, doch MFC bleef heer en meester. Vijf minuten na rust keken de eila- ders tegen een 3-0 achterstand aan door slordig wegwerken van de verdediging. Jan Willen Kraai was in het veld gekomen voor Bar ry de Vries. Met de wind in de rug kwam Texel, dat ondanks alles toch bleef voetballen, dichtbij een tegentreffer. Gerko van Putten werd in de 60e minuut gewisseld voor Erwin Koning. Texel kreeg hierdoor wat meer stootkracht in de voorste gelederen, doch na am per tien minuten wisten de MFC- ers de score op te voeren tot 4-0. De Texelse verdediging werd van het kastje naar de muur gestuurd. MFC bleek een maatje te groot voor de Texelaars. Zeven minuten voor tijd viel Paul van Exel met een voetblessure uit. Kort voor afloop bracht Erwin Koning met een knap doelpunt de eindstand op 4-1. Texel komt door deze nederlaag meer en meer in degradatie zorgen. (Foto Gerard Timmermonl of de mensen steeds meer door het bos willen toeren. En daarmee ontnemen ze veel fietsers en wan delaars het plezier. Bovendien zijn alle paden in de Dennen nog toe gankelijk, alleen niet overal met de auto." Volgens de boswachter heeft het plan tot dusver weinig reactie op geroepen. „Dat verbaasde me eigenlijk wel. Maar ik hoor meer positieve dan negatieve geluiden." Bezwaren tegen de plannen kun nen tot 5 april worden ingediend bij de hoofdingenieur-directeur van het directoraat-generaal Rijkswaterstaat directie Noord holland. Postbus 3119, 2001 DC Haarlem. Texelse Boys reisde zondag af naar Aartswoud voor de ontmoe ting tegen AGSV. Thuis werd sim pel met 5-1 gewonnen, maar de laatste weken had AGSV enkele goede resultaten neergezet, zo dat de Boys gewaarschuwd waren. Kees Kooi was afwezig, zodat Sander Schaatsenberg zijn debuut mocht maken onder de Texelse lat. Schaatsenberg keepte een prima wedstrijd en leek van planken koorts nog nooit gehoord te heb ben. De vooraf als snel en gevaarlijk omschreven AGSV-spits Mark van de Kreeke kwam er to taal niet aan te pas tegen Jan Pe ter van Heerwaarden en ook de andere verdedigers Alfred Bakker, John Daalder en Ruud van de We tering speelden een degelijke par tij. Laatstgenoemde kon zelfs diverse keren aan aanvallen den ken en zijn befaamde rushes over de as van het veld demonstreren. Na zo'n 20 minuten ging Van de Wetering diep na een pass van Bert Witte. Alleen voor de keeper maakte hij geen fout en bracht zijn ploeg op 0-1. Korte tijd later ont snapte Van de Wetering wederom. Deze keer werd hij echter onregle mentair gestuit binnen de beruch te lijnen, waarna Jelte van der Kooi vanaf 11 meter mocht aan leggen. Van der Kooi zat niet in de Tien honden en hun baasjes zijn zondag geslaagd voor het UV- examen, bestaand uit een uithou- dingsproef en een appèltest. Dat betekent dat alle leden van de Hondenclub Texel die aan het exa men deelnamen, zijn geslaagd. De weersvoorspellingen waren slecht, maar onder prima omstan digheden ging het UV-examen door. De test bestond uit drie ge deelten met een totale afstand van 20 km. Het te fietsen parcours was gesplitst in resp. 8, 7 en 5 km, met als begin- en eindpunt het voormalige hondenterrein aan de rand van de Dennen. Na iedere afstand werden de voetzolen van de honden gecontroleerd. Aanslui tend vond op het clubveld aan de Haffelderweg in Den Burg. Keur meester A. Stam uit Apeldoorn kon vervolgens alle deelnemers plus honden feliciteren met het felbegeerde NBG-diploma. De bazen maken zich nu op hvoor het volgende examen, het VZH. Dat is een aangelijnd en los vol gend parcours voor baas en hond. Dit examen is op zaterdag 16 april op het clubveld. De geslaagden zijn, Margo Smit met Indy, Marjon Zijm met Gaby, Wil de Vries met Britta, Nanja Huisman met Nuschka, Ger- brand Gaaff met Nolle, Hans Jansen met Barry, Gerry Festen met Blikkie, Didy van Rongen met Dusty, Bart Bos met Boy en Ruud van Holland met Jochem. Geslaagd In Alkmaar is Rob Grisnigt uit Den Burg geslaagd voor het diploma HEAO-AC, richting register- accountancy. wedstrijd en zag zijn inzet gekeerd door de doelman. In de kruising Gesteund door de wind, hield de ploeg van Henk de Ruyter de te genstander voortdurend op eigen helft. Voor rust was echter alleen Edgar Klippel nog doeltreffend. Klippel nam een corner en liet de ze prachtig in enen in de verste kruising draaien. Na rust met de harde wind tegen hoopte Texelse Boys de voor sprong vast te kunnen houden. Van enig offensief van AGSV was echter geen sprake. De hardwer kende Texelaars hadden zelfs de beste kansen. Jasper Joosten stuurde op rechts Martijn Beerling diep, die de bal panklaar op het hoofd van Jelte van der Kooi leg de. Van der Kooi was nu wel bij de les en knikte de beslissende 0-3 binnen. De lichtgeblesseerde Edgar Klippel en Richard Houterman werden vervangen door verse krachten Joost van Heerwaarden en Paul Witte, zodat de goed spelende Boys-formatie het tempo tot het eind kon volhouden. Er waren zelfs nog legio kansen voor de blauw- witten, maar daar werd te lichtzin nig mee omgesprongen. Jelte van der Kooi had de geruchten over zijn vormcrisis in de grond kunnen boren door voor een leeg doel raak te schieten, maar hij raakte de bal verkeerd en zag het leer voorlangs gaan. AGSV werd slechts sporadisch gevaarlijk, maar de bekwaam spe lende Schaatsenberg hield zijn doel schoon, zodat het eindsignaal klonk bij een 0-3 Boysover winning. ,,We hebben de punten gepakt, maar ik heb ZDH wel eens beter zien voetballen." Kritische taal van trainer Gerrie Plaatsman, wiens ploeg zondag met de hak ken over de sloot won van Petten (2-1). Vechtend voor elke meter, met een beetje geluk en ruim een half uur vertraging, omdat de scheidsrechter verstek liet gaan. Het uitstel zondagmiddag bete kende een teleurstelling voor de toeschouwers van de enige thuis wedstrijd van een Texelse ploeg. Ver vóór waarnemend arbiter Bouk Vredevoort liet aftrappen, hadden velen ZDH al de rug toege keerd. De blijvers zagen een gele- genheidsformatie die tijd nodig had om het ritme te vinden en op elkaar ingespeeld te raken tegen het elftal van oud ZDH-trainer Dirk Makelaar, dat iets hoger op de ranglijst staat. Zijn team wist in de beginfase het meeste voetbal in het spel te leggen. Toch kwam het meeste gevaar van ZDH-zijde. In gekopte hoekschoppen gingen ra kelings naast en over of strandden op de doelman. Bram Brouwer plaatste zelfs een corner op de lat. Doorgebroken verzuimde Stefan Bousma de kans van de wedstrijd te verzilveren. De terreinwinst die Petten boekte, zette de ploeg na een half uur om in winst. Doelman Marco Daalder kon in zijn eentje de achteloosheid bij ZDH niet goedmaken. Na de tegentreffer tapten de zwa luwen uit een ander vaatje. De ploeg kwam vaker in balbezit en voerde de druk op. Bram Brouwer, in stelling gebracht door Bousma, zag zijn kans schoon en tekende kort voor rust de gelijkmaker aan. Het furieuze Petten-offensief na de spelhervatting wist ZDH in de kiem te smoren. De inzet dwong respect af, maar na balverovering haperde de spelopbouw te vaak en beperkten beide ploegen zich tot fantasieloze dieptepasses. Gol vend spel dus, waarbij zich hier en daar kansjes voordeden. Arbiter Vredevoort schreef geschiedenis door een onbesuisde inzet van ZDH-clubgenoot Haaksman met een rode kaart te bestraffen. Pas in de slotfase liet Hoornder Dirk Bouthoorn de verdedigers zijn hie len zien. Zijn voorzet werd onge lukkig geraakt door een Petten-speler, die de Hoornders aan de overwinning hielp. ZDH vocht zondag een verbeten strijd om de bal met Patten. Foto Martin van DealenI

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7