SPort KORT Texels. arming loopt op dartcompetitie gramma basketbal s op basis van ituurproducten bij „Swirl's" TEXELSECOURANT Damclub sterk in finales Centrale Bonaire kocht Texelse PEN-generatoren Bedrijvig^# iecil" wil elke pek wat anders Opmars klaverjassers Den Braven en De Ridder Uitslagen bowling Springwedstrijden Eierlansche Huis Voetbalprogramma Tevoko verliest nipt van De Boemel (3-2) Volleybaltoernooi Tatenhove en Bremer Eilandcompetitie volleybal Tevoko volleybal Turner Drijver maakt indruk Dames Boys verliezen slag om derde plaats Geslaagden Calluna Schaker Bakelaar maakt het Jaap Dros moeilijk Tafeltennissers sterk in Limmen CN V-jubilarissen waalf ronden in de Texelse letitie blijkt dat het goed met de dartsport op Texel. Er acht teams mee (vorigv jaar en de onderlinge verschillen lain. tfximale score van 180 pun- nog door niemand gegooid, het aantal spelers dat 140 m haalt is haast al niet meer ilen. Ook de finales zijn dit loger dan vorig jaar. Arie Eel- voert deze lijst aan met 129 n, gevolgd door Nico Bakker punten) en Karin Boonzajer punten). iams van Slock 1 en Zwaan 1 er het beste voor. De onder confrontatie tussen deze zal uitwijzen welk team ioen wordt. Opmerkelijk is de prestatie van de twee s van Café De Barbaren uit oog. Deze spelers doen dit oor het eerst mee. Vooral het team met Jeppe Feenstra is geduchte tegenstander voor j team. nd: 1 (11 gespl. 60 pnt) 2 slock 1 (10 >8 pnt); Zwaan 2 (12 gesp 49 pnt.) je 1 (12 gesp. 48 pnt), Cafeetje 2 pl 47 pnt); Barbaren 2 (12 gesp. 43 Barbaren 1 (10 gesp. 39 pnt), Slock esp. 8 pnt). dstrijden voor a.s. vrijdag zijn; •Zwaan 2, Barbaren 2-Barbaren 1; 2-Slock 1; Slock 2-Cafeetje 1. ing zondag 27 maart: Mareis (h)-Adelborsten zijn al een paar weken bezig illes op zijn kop te zetten, morgen kan iedereen ons nieuwe interieur bewonde- Familie Segers heeft de ijs- op de hoek van de nplaats in Den Burg heie neen nieuw jasje gestoken, am is ook nieuw: „Swirl's". am is geen eigen bedenksel. Segers: „Het is van Swirl's and fine Yoghurt Ice Cream any. Dat is een Nederlandse liseketen die alleen werkt ers ijs en natuurproducten." hep/jsbakken zijn uit de zaak enen. In de plaats daarvoor achines neergezet, waarmee ijsje vers wordt „getapt", de verschillende smaken fruit, chocola of noten bij- igd. „Het is een heel nieuwe jkkelmg. Ik maakte er pas in 'i kennis mee, maar was er wèg van." Wie thuis een ijsje irorberen, kan ook bij Swirl's it. „We hebben ook lem-verpakkingen." VRIJDAG 25 MAART 1994 Een historische dag voor Bo naire. Zo beschouwde de An tilliaanse gedeputeerde Ramasito Booy de officiële overdracht van de drie Wartsi- la dieselmotoren aan het Bo- neriaanse Water- en Energiebedrijf (WEB). Het PEN had de generatoren wegens de sluiting van de stroomcen- trale in Oudeschild niet meer nodig. Bonaire is qua omvang vergelijkbaar met Texel en kent een jaarlijkse toeristische groei van tien procent. Om in de energievraag te kunnen voldoen greep het eiland het voordelige aanbod van het PEN met beide handen aan en kocht de dieselgeneratoren die in 1987 in gebruik zijn ge nomen. Bijkomende factor is dat het PEN en de WEB heb ben besloten in de toekomst verder samen te werken. De Antillianen denken vooral voordeel uit de Nederlandse know how te kunnen putten. Als technisch begeleider van de overdracht, vergezelde (fo to vlnr) PEN-bedrijfsleider Theo Takes PEN-chef inkoper F. Mathot en L.M.M. Paulissen (districtshoofd PEN) op hun reis naar Bonaire. Naast hen op de eerste rij de Antillianen Booy en J. Gispes (directeur van de WEB). Tussenwand. De Jacob Daalder- school in Oosterend wil een tus senruimte plaatsen in de gang, zodat een deel als aanvullende les ruimte kan worden gebruikt. De kosten bedragen ruim ƒ1000,-. Het college van b en w is akkoord. Dakbedekking. Condensvor- ming onder het dak van de Jozef school veroorzaakt stankoverlast. Het schoolbestuur wil daarom voor ruim ƒ124.000,- een deel van de bitumineuze dakbedekking la ten vervangen. n den Berg (links) en Marlötte Hoedjes heffen het glas op hun nieuwe modo- IFoto Frans Hopman) wust wil Mariëtte weinig in voor raad hebben, zodat van elk kledingstuk hooguit enkele exem plaren te koop zijn. „Dan loopt niet meteen heel Texel ermee rond." „Cecil" (uitspraak: Sessil) mikt op een brede leeftijdsgroep, zowel voor dames als heren en probeert de prijzen redelijk te houden. Er is niet alleen kleding te koop, maar ook tal van accessoires (o.a. siera den, hoeden en sjaals). Om hele- méél als nieuw de deur uit te gaan, kunnen klanten een li chaamsbehandeling nemen. In een apart vertrek, ingericht in badkamer-stijl, staat een „zonne- kanon" klaar. Onder deze compu tergestuurde snelbruiner van het merk Alpha Sun is men voor ƒ15,- in een mum van tijd aan alle kan ten gebruind. Liefhebbers moeten plaatsnemen in een soort ruimte capsule, die helemaal dicht kan, maar ook een stukje open mag blijven staan voor degenen die het anders te eng vinden. Het winkel-interieur is in drie we ken volledig veranderd. De meest opvallende wijziging is een verho ging met balustrade. De verbou wing is in eigen beheer uitgevoerd, met assistentie van bouwbedrijf Peter Hin. •verstraat verwelkomde vrij en nieuw gezicht: mode- Cecil", de opvolger van Cadillac". Alleen de eige- ge ((Adrie Mantje) is dezelfde, de rest veranderde alles. De wordt gerund door Mariëtte es, die een paar dagen per assistentie krijgt van Anus- ln den Berg. ze nog maar een jaar in de |nen- en kledingzaak van aan de Hogerstraat werk- }e9 de ambitieuze Mariëtte "•s de kans om op eigen be staan. De 24-jarige Texelse 2'ch blij met dit vertrouwen 'ast van plan te slagen. „In- een snelle carrière, maar •ernand die verder wil. Ik 'el energie en stort me er he in. Bovendien heeft deze me altijd getrokken." 'jks gaat ze op pad om het ,rT)ent te vernieuwen. Be- Teun den Braven en Bea de Ridder hebben op de 24e avond van de klaverjasclub Den Burg goed gespeeld. Ze behaalden 7950 punten er gaan daardoor van de veertiende naar de tiende plaats in het totaalklassement. Rosa Marbers en Ada Vlas hadden prima vervangers aan Jaap en Wil lem Koomen. Ze behaalden 7191 punten, maar het leverde ze geen plaats winst op, ze blijven op de 15e staan. Twee plaatsen winst behaalden Arend Dijker en Nel Koomen met 7043 punten. Daar vlak achter kwamen Wil Maas en George Eelman (eerste werd prima door Jan Kager vervangen) met 7017 punten, doch het leverde geen plaats winst op. Drie plaat sen winst boekten Bertus Witte en Wil Kaminga met 6964 punten. Totaal na 96 partijen: 1. R. de Ruwe-F Hopman 164160; 2. echtp F. Veeger 159858; 3. C. Bas-R. de Zwart 159066; 4. R v. Heerw-W Derksen 157687; 5. J Wiersma-J. Vinke 156721; 6. C. Koomen-G Smit 156555; 7 E.J. Geus-P de Porto 155908; 8. C. Vinke-H. Bakker 155560; 9. R. Caspers-K. v. Heerw. 155255; 10. T. den Braven-B. d. Ridder 153726. De uitslagen van de vorige week gespeelde wedstrijden in de Texel se Bowlingleague zijn als volgt: Last Mmnet-Sommeltjes 0-5; Gruns-TZN 3-2; IBS Oele Schoo-Deurdouwers 1-4, Paal 12-Paal 9 4-1, Pruttelhuus-EVA 4-1; Drog Mets-Piama 0-5; Tabakshop- Verseput Verzek. 3-2, Stuntteam-Champ Sisters 4-1; Hotel De Wael-Hotel De Strandplevier 4-1; Baanbrekers-Hotel Ta- tenhove 2-3; Timmers Tearoom-Onder de Pomp 4-1; Bedr. Serv Dekker-AII Stars 1-4. Huisvrouwen Matico-WDZ 1-3, T.Fords- De Pms 4-0; Bloopers-Klavervier 1-3. Jeugd: De Strandplevier-Kiosk Pad Opduip 1-3; Hotel Juliana-De Buteriggel 3-1, Hotel De Wael-Taxi Grootjen 3-1. De Texelse gymverenigingen hou den zaterdag hun gezamenlijke springwedstrijden. leder die dat wil kan gratis terecht in het Eier- landsche Huis in De Cocksdorp. Van 9.00 tot circa 12.30 uur zijn de kinderen van 6 tot 10 jaar aan de beurt. Daarna is er een de monstratie van de dubbele mini- tramp, verzorgd door GVT. Tussen 13.30 en ongeveer 15.30 uur laat de jeugd van 10 tot 16 jaar zien wat ze kunnen. Ook hierna is er een demonstratie van de dubbele minitramp door GVT. Toevoeging zondag 27 maart: Tex. Boys 3-Petten 12.00 u. Tevoko 1 (heren) heeft de inhaal wedstrijd tegen De Boemel uit Tuitjenhorn met 3-2 verloren. De Texelse volleyballers speelden voor het eerst met de van Schor pioen overgekomen Ben Kenter in de gelederen. De Boemel besliste de spannende wedstrijd door de beslissende vijfde set met 15-8 naar zich toe te trekken. De eerste set begon dramatisch voor Tevoko. Binnen een kwartier verloren het Texelse team kans loos met 15-2. De heren waren er echter goed van doordrongen dat het de tweede set moest winnen. Ben Kenter, die de eerste set op de bank zat, kwam in het veld voor Mardik Leopold. Snel kwam Tevo ko op een 11-2 voorsprong, de om gekeerde wereld. De Boemel kwam nog terug tot 10-12, maar daarna haalde Tevoko de set bin nen (10-15). De derde en vierde set waren erg spannend. Beide teams kwamen om de beurt op voorsprong. De derde set was voor Tevoko (13-15), de vierde ging naar De Boemel (15-10). In de laat ste set scoorde De Boemel op 4-4 drie keer achter elkaar, waardoor een voor Tevoko onoverbrugbare kloof ontstond. Zaterdag speelt Tevoko 1 thuis tegen Madjoe 3 uit Enkhuizen, aanvang 15.00 uur. De afgelopen weken kwamen de Texelse dammers twee keer in ac tie om te proberen een hoofdprijs te veroveren. Vorige week om het kampioenschap van de tweede klasse van Noord-Holland en dit weekend voor de bekerfinale, eve neens van Noord-Holland. De eerste wedstrijd was tegen de, tot op dat moment, koploper van de klasse, OG Volendam/Edam 2. Texel had twee verliespunten meer opgelopen en moest dus winnen om nog kans te maken. Ook het bordsaldo was in Texels nadeel zodat een grote overwin ning wenselijk was. Driftig werd door Jos de Wolf en Gerrit Vlaming de aanval gezocht, zonder veel resultaat. Maar aan praktisch alle andere borden wa ren het de Texelaars die grip op de vijandelijke stellingen hadden. Cees Vinke, Adriaan Bruin, Victor Voskuil, Frans Kuiper, één voor één haalde ze de volle buit binnen. Jos de Wolf werd beloond voor zijn lef een vroege voorpost in te nemen, maar miste in het eindspel de goeie winstvoering. Jaap van Heerwaarden moest vanaf de ope ning oppassen niet zelf onder de voet gelopen te worden. Maar met een briljante lokzet vloerde hij zijn tegenstander toch. Rinus Vitalli kreeg geen duimbreed en moest genoegen nemen met een vrij bloedeloze remise. Texel kreeg wat het wilde, een grote overwinning. Wie er kampioen wordt, is nog niet bekend. Volgende week pas speelt OG zijn laatste wedstrijd. Bij een grote zege zijn zij alsnog de geluk kige, het blijft dus nog spannend. In sporthal Ons Genoegen staat zaterdag een recreatief volleybal toernooi op het programma. Be halve herenteams, zoals in de krant van dinsdag gemeld, doen er ook dames- en gemengde teams mee. De wedstrijden, die telkens 18 minuten duren, beginnen om 19.00 uur. De ontknoping vindt plaats om 22.00 uur, wanneer bij de heren de wedstrijd tussen bei de organisatoren (aannemersbe drijf Tatenhove BV en assurantiekantoor Bremer) zal plaatsvinden. Publiek is uiteraard welkom. Op veld A komen de herenteams in actie. Het deelnemersveld bestaat uit Bremer, DGM, Taten hove 1, Teso en Stuc. van der Woude. De strijd op veld B bij de gemengde teams gaat tussen EcoMare, Langeveld de Rooy, Moerbeek, Tatenhove 2 en Waai- jer. Bij de dames, die uitkomen op veld C, gaan Bremer, Top Tien, Smash'68, Vissers Bouwbedrijf en Zeilmakerij Texel strijden om de hoogste eer. Programma dinsdag 29 maart: Veld A mannen: 18.30 u. Handicap-Tex. Autoc. Teso 19.12 u. Sportshop-Teso Handicap 19.54 u. Pilaar-Graaf Sp. Slock 20.43 u. Meubelh.-Gr. Slock Pilaar 21.30 u. Fitt-RWS Meubelh. 22.18 u. P28/De Krim-12 Balck. PH Veld B vrouwen en gemengd: 18.30 u. NBC-Waayer EcoMare 19.12 u. EcoMare-LenR Waayer 19.54 u. Zandloper-Super Klif 20.43 u. Klif-Tatenhove 2 Super 21.30 u. PH Oran.-Tatenh. 1 Cocky's 22.18 u. Woude-Cocky's Tatenh. Veld C vrouwen: 18.30 u. Top Tien-Zeilmakerij Klif 12 19.12 u. Durper Drup-Klif 12 Top 10 19.54 u. Haarst.-Mantje 7 Prov. 20.43 u Vlier-7 Prov. Mantje 21.30 u. Cohen-Schiphorst Bremak. 22.18 u. Bremakk.-Slock (v) Schiph. Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Uitslagen: Tatenhove 1-AMN/AMRO 0-3; DGM-Paal 9 2-0; sportshop-Graaf Spuiterij 1-2; Maarcobouw-Meubelhuis Texel 1-2; Fitt- Tex Autocentrale 1-2;-Grote Slock 2-RWS 1-2, Klif-NBC 0-3; De Zandloper-Tatenhove 2 3-0; EcoMare-LenR 1-2, Waayer-Super 3-0; Wiersma Antiek-Smash'68 2-1; Bremakker-Gr. Slock (v) 1-2; De Vlier Zeilmakerij 2-1, Nioz-Beautique Texèle 1-2, Klif 12-Ass. Bremer 3-0; Klif 12-Vespertma 0-3; Question-Slag. lepe de Boer 3-0, Eier- landsche Huis-Westerlaken 0 3. Zaterdag 26 maart: Sporthal Ons Genoegen Zaaldienst 13.30 u. Tevoko 13.30 u. Tevoko 13.30 u. Tevoko 15.00 u. Tevoko 15.00 u. Tevoko 15.00 u. Smash 16.30 u. Tevoko 16.30 u. Tevoko 16.30 u. Tevoko Dames Tevoko 3 2-Turnlust 1 (H) 1- Juvoc 1 (D) 1-HCSC 1 (JAB) 1-Madjoe 3 (HPK) 2- Polisport 2 (D) '68-Juvoc 2 (D) 3-Quelderd. (H) 4-Juvoc 2 (H) 3-Noordkop 1 (D) Zaterdag trad het bekerviertal aan voor de tweede finale. Meestal was de beker na twee ronden al afgelopen voor Texel, maar dit sei zoen moesten al drie hoger spe lende teams hun meerder erkennen in Texel. In de finale wachtte de nationaal bekerhou der Heemstede, dat in de landelij ke eerste klasse speelt, vier klassen hoger dan Texel. Er mocht met 3-5 verloren worden, dat leek nog onmogelijk. 0-8 was aanmer kelijk reëler. Toch begon het met onaardig. Vic tor Voskuil had aan het eerste bord een uitgestreken klassieke stand waar geen van beide spelers echt voordeel had. Piet Bakelaar had een volkomen onduidelijke stand, met licht voordeel. Rinus Vittali behandelde de opening op zijn zachtst gezegd onorthodox. Het was geen hekstelling, geen vleugelspel, geen klassiek, het was eigenlijk niks, maar deze „Vittali-variant" bleek toch de no dige mogelijkheden te bieden. Adriaan Bruin kreeg een speltype opgedrongen waar hij een hekel aan had, maar hanteerde het naar behoren. De grote verrassing kwam van het bord van Vittali, hij héd zijn semi-hekstelling nog ver der naar voren geruild en dreigde een schijf te winnen. Een behoor lijke verdediging had de Heemste- denaar niet vanwege een combinatiedreiging van Vittali. Vi talli kreeg het schijfje en deed vlak daarna'een remise-aanbod dat di rect geaccepteerd werd. Het was lang wachten op verdere ontwik kelingen. Bruin had de Texelse kansen aanmerkelijk kunnen ver groten als hij een dot van een kans op steenwinst niet onbenut liet. Voskuil zag een vervelend ogende forcing over het hoofd, maar had puntje te incasseren. Piet Bakelaar ging toch ten onder aan zijn ge durfde spel, in een ingewikkelde stand ging hij neer door één positi oneel foutje. Bruin kreeg na het toch kansrijke middenspel geen mogelijkheden tot herstel. De daarbij komende tijdnoodfase, die hij ternauwernood wist te overle ven, maakte het nog moeilijker en uiteindelijk moest ook hij capitule ren. Het grote Heemstede redde het dus met de hakken over de sloot. De Texel-vier mag dik tevre den zijn, naast Heemstede goed partij gegeven te hebben, werd ook de landelijke bekercompetitie bereikt, een nieuwe mijlpaal. Dubbele felecitiaties waren zon dag voor Wilco Drijver, na afloop van de eerste van de twee plaat singswedstrijden turnen voor he ren in de wethouder Verheyhal in Amsterdam. Enerzijds wegens zijn verjaardag en anderzijds voor zijn uitstekende prestatie op de toestellen brug en rek, wat hem uiteindelijk de eerste plaats ople verde in nivo 4C. Voordat de Texelse turner zijn uit stekende prestatie neerzette wa ren echter eerst Boy van de Vis en Jaap Duin in nivo 6C aan de beurt. Alweer was het een wedstrijd die op een dusdanig tijdstip begon dat de Texelse deelnemers aan de overkant dienden te overnachten. Daarbij opgeteld de te late voorin formatie, het onduidelijke pro grammaboek en de interne zeer zwakke organisatie en de chaos in de turnhal was compleet. De wed strijd liep bovendien maar liefst anderhalf uur uit. Oorzaak hiervan waren de te grote groepen turners en de invoering van het zevende onderdeel, het zg. „powergym", waarbij de turners krachtonderde len in de vorm van een korte oefe ning moeten tonen aan de jury. Jaap Duin en Boy van der Vis trok ken zich van al die chaos om de wedstrijd weinig aan en turnden toestel voor toestel hun wedstrijd uit. Sprong als eerste toestel was een lekkere binnenkomer. Voor Van der Vis een 9.60 en Duin een 9.55 op dit onderdeel. De Olympi sche volgorde aanhoudend was daarna brug en rek aan de beurt. De brug kwam goed uit de verf, maar op rek bleek bij het inturnen dat de afsprongen (salto achtero ver uitzwaai) er niet goed genoeg inzaten om veilig te kunnen uit voeren. De eindklassering bij de eerste acht personen mocht niet in gevaar gebracht worden in ver band met de plaatsing voor de ver- volgwedstrijden naar het N.K. Vloer en ringen werden naar beste kunnen afgewerkt. Voltige moest de grote stijging in het klassement bewerkstelligen. Van der Vis ging perfect en behaalde een 8.25 Jaap Duin had het duidelijk moei lijker, maar ook hij wist de vijf flan ken tot een goed einde te brengen en ging daarmee uit van de hoog ste uitganswaarde. Met de behaal de 7.20 was iedereen zichtbaar blij. Van der Vis werd uiteindelijk vijfde en Duin zesde. Tegenvaller Wilco Drijver mocht na warming- up en inturnen als derde aan het „krachttoestel" ringen zijn kun nen tonen. Goede techniek, wei nig technische fouten, goede samenstelling, soms iets te snel. Het cijfer viel echter bitter tegen: 6.75. Bij sprong werden de schouders er flink ondergezet, wat 7.95 ople verde. Een korte krachtige oefe ning leverde op brug-ongelijk 8.15 op terwijl de concurrentie er, zoals na afloop bleek, er minstens een vol punt bij inschoot. De rekstok is niet het sterkste on derdeel van Wlco Drijver. Echter gesterkt door voorgaande toestel len en diepe concentratie kwam er waarlijk een klasse oefening uit met als hoogtepunt de reuzen- draaien gevolgd door een recht streekse tegenspreiden. vrije oefening en voltige waren daarna een makkie. Resultaat was een eerste plaats. Het damesteam van Texelse Boys heeft de belangrijke thuiswedstrijd tegen concurrent LSVV verloren. Inzet van het duel was de derde plaats. Het Boys-team speelde echter beneden z'n kunnen; er werd erg veel balverlies geleden, waardoor LSVV telkens gevaarlijke tegenaanvallen kon opzetten. Daarnaast misten de Texelse voet balsters middenvelder Bianca Drij ver, die de afgelopen weken telkens goed was voor de ope ningstreffer. Ditmaal was het LSVV dat 1-0 scoorde. Al snel was het weer gelijk, toen Monique In zwemparadijs Calluna is weer afgezwommen voor de diploma's A en B. Onder toezicht van Albert Middelbos en Martin Land legden de kinderen hun examen goed af. Het zwemniveau was goed tot zeer goed, zodat na afloop elke deelnemer zijn of haar diploma in ontvangst kon nemen. Daarnaast kregen de kinderen nog een stic ker, vignet en als extraatje een gratis toegangskaartje voor het hele gezin. Geslaagd zijn: A-diploma: Inge van den Bent, Lisa Beerling, Kim Lagerwey, Heieen Bergsma, Martine van Heerwaarden, Sas- kia van der Beek, Marieke Wuis, Sanne Lap, Gerard Hm, Madeion Hin, Berit Lager- veld, Pim Frank, Klaas Lap, Martine Hoo- genbosch, Nienke Daalder, Eveliene Huisman, Maartje Meyer, Tessa Betsema, Froukje Douma, Marjolein Plaatsman, Remco Zigterman, Marcel Gieles, Souwtje Witte, Henk Maarten Prins, Maurice Lan cer, Lieke Dekker, Lennart Groot, Patrick Zijm en Martes Brons. B-diploma Maarten Willem Kuyper, Caro- lien van der Vis, Marieke Driehuis, Jordy Zijm, Arjen Lap, Monique Barhorst, Dieu- wertje Ran en Mandy Beijert Smit in het strafschopgebied werd neergehaald en zij zelf de toege kende penalty benutte: 1-1. Haar twintigste treffer dit seizoen. Hal verwege de tweede heift nam LSVV opnieuw de leiding. De Boys kreeg hierna nog één grote kans op de gelijkmaker, maar Rinske Franchimon schoot alleen voor het doel de bal over. Door dit verlies zakte de Boys naar de zesde plaats. Gifzakjes. Naar aanleiding van de gifzakjesaffaire is een actie op gezet om het imago van de Neder landse badplaatsen bij onze oosterburen op te vijzelen. Ook Txel doet daaraan mee. Tegen inle vering van een ansichtkaart ont vangen Duitse gasten aan de balie van deelnemende VVV's een strandbal. In de strijd om het Texels kam pioenschap schaken heeft rege rend kampioen en lijstaanvoerder Jaap Dros alles uit de kast moe ten halen om zich Piet Bakelaar van het lijf te houden. Doordat Dros uiteindelijk succesvol was en Rinus Vittali niet verder kwam dan remise tegen Auke Terpstra. is de voorsprong van Dros verder gegroeid. Het heeft er alle schijn van dat Dros de titel met grote overmacht zal binnen slepen Piet Bakelaar durfde de strijd aan te gaan tegen Jaap Dros en dat bleek de juiste tactiek te zijn. Met de gedurfde 'Russische verdedi ging' week Bakelaar meteen af van het geijkte stramien, waarin men Dros de aanval gunt om ver volgens te trachten een solide ver dediging op te bouwen. Toch kwam Bakelaar in eerste instantie enigszins in de problemen doordat Dros hem dwong zijn stukken ver terug te trekken. Maar naarmate de strijd vorderde kreeg Bakelaar wat meer ruimte en toen het eindspel aangebroken was, had hij zowaar het betere van het spel. Het was evenwel moeilijk om con creet voordeel uit de stelling te peuren. Zo miste hij een aantal maien een variant die zeker tot re mise zou hebben geleid en slaag de Dros er in om de kansen te doen keren. Dros, die een enorme vechtersbaas is, zag zijn goede wedstrijdinstelling beloond. Waar een ander al lang in remise zou hebben berust, ging Dros tot op het bot om te trachten het maxi male uit de partij te halen. Hij pro fiteerde van de tijdnood van zijn tegenstander en won een kwaliteit en, na zorgvuldig manoeuvreren, de partij. Bakelaar kreeg daarmee eigenlijk te weinig, omdat hij zo goed en gedurfd gespeeld had. Rinus Vittali heeft het altijd moei lijk met Auke Terpstra. In de ruilva- riant van het damegambiet bereikte Vittali helemaal niets en moest berusten in remise. Sterk spel was er van Frans Eijgpnraam Tegen Abe Zijm hanteerde Eijgen- raam het Siciliaans met verve en wist door goed positiespel Zijm de duimschroeven aan te draaien. Deze slaagde er niet in om zijn ko ning in veiligheid te brengen en kreeg pas weer enige bewegings vrijheid toen hij zijn toren had in geleverd. Zijm stribbelde daarna nog wat tegen, maar was kans loos in het vervolg. De uitslagen: A. Zijm-F Eijgenraam 0-1; R. Riegman-M. Kolia 1-0; E. Keyser-M. Witte 0-1, A. Naderi-H Tumema 0-1; J. Dros-P. Bakelaar 1-0; R. Vittah-A. Terpstra %-%; W van de Rijke-J.W. Bakker 0-1; T. Witte-P Eelman 0-1 De tafeltennissers van Tetak 2 hebben in Limmen een 6-4 over winning geboekt. De motivatie van de Texelaars was groot, omdat de eerste wedstrijd met 9-1 was verloren. Frans Boom en Ceacilia Roeper waren goed op dreef en wisten beiden tweemaal winst te pakken. Samen zegevier den ze ook in het dubbelspel. Cees van Houten gaf zijn visitekaartje af met een winstpartij. Tetak 1 gaat volgende week in Wognum de strijd tegen Esopus 5 aan. Onder „valse" voorwendselen was Gelein Jansen dinsdag avond naar de bijeenkomst van de CNV afdeling Texel ge lokt. Hij kreeg een oorkonde uitgereikt voor zijn vader die in het ziekenhuis ligt. P. Jan sen is zestig jaar lid van de vakbondsafdeling. Uit handen van afdelings bestuurder Mondriaan ont ving J. Dijker een speldje voor veertig jaar lidmaatschap. IFoto March Hai/nen)

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9