Penalty's en doelsaldo eslissen schoolvoetbal TEXELSE COURANT I annend slot van damcom petitie VT opvallend op „Demogyada" Magiedag GVT Eilandcompetitie tennis Programma eilandcompetitie Tevoko volleybal Programmawijziging pupillenvoetbal Hoekman verstoort hiërarchie schakers Weer selectiepunten voor jonge wielrenner Boscursus IVN Huisvrouwen WB2 bowlingkampioen chool m/d Bijbel en Jozefschool kampioen VRIJDAG 15 APRIL 1994 Team van de School met de Bijbel Ivan links naar rechtsI Esther Dros. Shireen Doornik. Trap, Asha Mechielse en Geri Koorn. Staand: Annie Vlaming en Marleen Koning, IJxobDulderschool won bij de gemengde teams. Op de foto staan Marjan Trap, h v/d Star. Julia Schenk, Leonie Moor. Arne Jan Kruithof, Guido Schater. Bob Wit- I John Wuis Ikeeper), Pim Drijver en Coach Albert Hoven. Foto Dirk Kuiteri nu graag doortrainen voor het Noordhollands kampioenschap." Samen met de meisjes van De Bruinvis maakte de School met de Bijbel er een spannende strijd van. Beide teams wonnen tweemaal en speelden ook twee keer gelijk. Het onderlinge duel ging gelijk op en eindigde in 0-0, maar omdat de Oosterendse meisjes in totaal acht doelpunten hadden gescoord, wonnen zij de beker. Als derde ein digde de Thijsseschool, de Jozef school werd vierde en de CVO vijfde. waarin de doelpunten duur waren, had de Jozefschool zich al de sterkste getoond. Achter De Bruinvis eindigden de Thijsse school en de CVO als derde en vierde, eveneens na penalty's. De finale van de miniteams jon gens ging tussen twee kleine scholen: Durperhonk en School met de Bijbel. De Cocksdorpers waren in de kruisfinale nog op permachtig tegen de Luberti- Kim Trap, Radna Trap. Karin Kooger, Linda iFoto Dirk Kuiter! uit. Hier greep Durperhonk de eer ste plaats-dankzij een prima 3-0 overwinning in de finale tegen Thijsseschool 2. ,,De sterkste te genstander, waartegen we de bes te wedstrijd hebben gespeeld", aldus coach Margriet Meijer. De twee ploegen hielden elkaar lang in evenwicht, maar toen Nienke Ei lander tweemaal achter elkaar doel trof was de wedstrijd beslist. Topscorer Vanessa Bruggekamp maakte met een derde treffer het feest compleet. In de kruisfinale Het team van de School met de Bijbel toonde zich de sterkste bij de miniteams jongens. Staand v.l.n.r. Arie Koopman, Stefan Thijssen. coach Jan van Dijk, Bert van Dijk en Ar jan Niaboer. Op de voorgrond Marco Ellen. Joram van der SpekChris Snijders en Ri chard Brouwer. (Foto Frans Hopman! nog één speelavond te gaan hevig gestreden om de ite posities op de dameind- ngschikking. In de strijd om kampioenschap gaat het tus- i Piet Bakelaar en Victor ■kuil. fstgenoemde trad aan tegen de Wolf, die de laatste weken |3l succesvol was en inmiddels f opgerukt naar de vierde ats en die graag wilde behou- 'tig Texelse dansliefhebben- van G.V.T. afdeling Jazz na- 1 in Noord-Scharwoude deel de „Demogyada", de jaarlijk- regionale dansvoorstelling. zelfgemaakte Texelse dansen en op tussen de totaal 40 ws. Het woord „Demogyada" en mix van de eerste lettergre- van Demonstratie Jazzgym- 'tiek en Dans. Deze dag is beid om groepen uit de recrea- e sfeer voor publiek te laten reden zonder wedstrijdele- nt Er kon vrij ingeschreven Jen zonder selectie. Wel zoekt 'Ommissie Jazzdans uit alle re- >3le dagen 19 per jaar) een roreid scala van interessante )ri9'nele dansen. Deze groepen )en later, altijd in november, aoptreden op de landelijke De- )yada in een echt theater en e®n echt toneel. Gymnastiek |ni9ing Texel deed zaterdag 1 met vier groepen, die hard Jrkt hadden om zo goed mo- uit de verf te komen. De We groep, heel aandoenlijk ge- a's mijnwerkers, danste op ,eVhits het nummer „Heigh De groep 10- tot 12 jarigen Ieeen vrolijk nummer op „Ta- J UP van Jocelyn Brown and s- Heel netjes werd gedanst ee meisjes 12-14 jaar op mu- van Roxette („Church of your De .dansen, allemaal ge- door de enthousiaste 'r Yvonne Bruining, vielen op ,n 40 dansen die vertoond en- 2e waren vakkundig ge en heel verschillend van sa- teiling. Apart was ook de 9 die was vervaardigd door Ple ouders. den. Zo rond de twintigste zet had Bakelaar duidelijk het initiatief en meende middels een slagzet een schijf te kunnen winnen. Toen de combinatie werd ingezet bleek plotseling dat deze net niet op ging. In plaats van de te verwach ten schijfwinst keek Bakelaar tegen een achterstand van één schijf aan. Zo'n tien zetten later kon De Wolf met een kleine com binatie zelfs een tweede schijf winnen en leek partijwinst zeer nabij. Het bijna onmogelijke ge beurde toch. Piet Bakelaar won eerst een schijf terug en plaatste Jos de Wolf vervolgens voor de zodanige problemen, dat deze niet telkens de sterkste voortzetting koos. Tenslotte werd het dan toch nog remise. Bakelaar die dus bijna tegen zijn eerste nederlaag op de club aanliep, heeft nu nog één ver- liespunt minder dan Voskuil. Adriaan Bruin speelde uiterst ge motiveerd tegen Gerrit Vlaming. Bruin kon Vlaming weliswaar niet meer van de derde plaats verdrij ven, maar wilde toch graag laten zien, dat hij daar ook graag had willen staan. In het eindspel speel de Bruin Vlaming fraai van het bord. Vorige week ontsnapte Vla ming ternauwernood tegen Frans Kuiper. Ate Sijtsma deed ook weer eens van zich spreken. Na eerst een schijf achterstand te hebben op gelopen wist hij toch terug te ko men. Toen Gerrit Blom het wat slordig deed, greep Sijtsma zijn kans. Frans Blom verloor nipt van Harry van de Wetering, die gelei delijk aan zijn oude vorm weer te rug lijkt te krijgen. Frans Kuiper had een goede dag. Jaap van Heerwaarden nam wel wat veel positionele risico's en moest dat met een nul bekopen. De uitslagen waren: H. van de Wetering-A. Bruin 0-2, W. Timmer-V. Voskuil 0-2, J, van Heerwaarden-J. de Wolf 0-2, F. Kuiper-A Sijtsma 2-0, F. Kuiper-A. Sijtsma 2-0, F Bos-C. Vinke 0-2, A. Bruin-P. Bakelaar 1-1, V. Voskuil-F Bos 2-0, F. Kuiper-G Vlaming 0-2, H. van de Wetering-A Sijtsma 2-0, G. Blom-J. de Wolf 0-2, J. de Wolf-P. Bakelaar 1-1, G Vlaming-A. Bruin 0-2, F. Bos-H van de Wetering 0-2, A. Sijtsma-G Blom 2-0, J. van Heerwaarden-F. Kuiper 0-2, W Timmer-C. Vinke 1-1. De jeugdraad van GVT houdt zon dag in de Beatrixzaal tussen 10.00 en 16.00 uur de „Dag van de Ma gie". Kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 zijn welkom. Deelnemers dienen zelf voor een lunchpakket te zorgen, drinken wordt geregeld. N.B. In de aankondiging van de avondcompetitie van 1 mei is een deel van de wedstrijden van 8 mei opgenomen. Dit is onjuist. De on derste zes wedstrijden moeten vervangen worden door andere. Ter zijnertijd volgt publicatie in de krant. N.B. Niet gespeelde wedstrijden zo snel mogelijk inhalen en doorgeven. I. Westerlaken teruggetrokken. Deuce: 9.00 u. D. Panneman - R. Buitenweg 9.00 u. J. Joosten - H. Bakker 10.00 u. M. v.d. Weetering - P. Brons 10.00 u. R. Verduyn - E. Kossen 19.00 u. T. Beerling - T. Land 19.00 u. B. Verduyn - H. Maas 20.00 u. A. Bokma - A. Westerlaken Heri Hodi: 9.00 u. L. Saai - R. v.d. Bent Dinsdag 19 april: Veld A mannen: 18.30 u. DGM-ABN/AMRO v/d Woude 19.12 u. v/d Woude-Kobeko ABN 19.54 u. Grote Slock2-Handicap'94 Kobeko 20.43 u. Paal 28/de Krim-Tatenhove Grote Slock 2 21.30 u. Texelse Auto Centrale- PH Oranjeboom of DGM pro/deg Paal 28 Veld B gemengd: 18.30 u. Super-Klif Tatenhove 2 19.12 u. Zandloper-Tatenhove 2 Klif 19.54 u. Waayer-Ecomare LenR 20.43 u. NBC-LenR Ecomare 21.30 u. 7 Provinciën-Klif 12 pro/deg NBC Veld C vrouwen: 18.30 u. Bremakker-Wiersma De Rival 19.12 u. De Rival-Smash'68 Slag. Schiphorst 19.54 u. Schiph.-Timmers Smash'68 20.43 u. Rival/Wiersma-Top Tien pro/deg Timmers Bak. Zaaldienst let en Willem (15194). Uitslagen 12 april Handicap'94-Fitt 0-3; De Pilaar-Tex. Auto centrale 0-3; Maarcobouw-Teso 2-1; Gr. Spuiterij-Meubelhuis 1-2, Kobeko- ABN/AMRO 1-2; Tatenhove-12 Balcken 2-1; NBC-Ecomare 3-0, Waayer-LenR 2-1; Zandloper-Klif 2-1; Super-Tatenhove 2 3-0; PH Oranjeboom-Paal 9 1-2; Paal 28-Cocky's kap. 1-2; Haarstudio- Westerlaken 1-2, Question-Mantje 0-3, Top Tien-de Vlier 1-2; De rival-Grote Slock Iv) 3-0 9.00 u. R. Zoetelief - D. Bol 10.00 u. M. v.d. Bent - T. v. Koppen 10.00 u. J. Stark - M. Bolte 19.00 u. K. Ooyevaar - M. v. Aken 19.00 u. E. Dreessens - A. Heidtstra 20.00 u. R. de Boer - N. Brans 20.00 u. E. v. Bommel - J.Zoetelief Kogerslag: 9.00 u. J. v.d. Meer - M. Land 9.00 u. A. Groot - H. v.d. Park 10.00 u. T. v.d. Veen - H. Knol 19.00 u. A. Kampstra - S. v.d. Veen 19.00 u. A. Keyser - W. Oosterhof 20.00 u. H. Frank - C. den Braven Oosterend 10.00 u. J. Boon - H. Knippenberg Uitslagen: D Panneman-L. Saai 1-1; R v.d. Bent-R. Buitenweg 2-0; J. v.d. Meer-D. Bol 1-1; M. v.d. Bent-M. v.d. Weetering 0-2; T, v. Veen- J Joosten 2-0; H. Knippenberg-J. Stark 0-2; H. Bakker-H. Knol 2-0, E. Ooyevaar - T. Beerling 1-1; M. v. Aken-A Kampstra 1-1; N Brans-E. Dreessens 2-0; S. v. Veen- P. Keyser 1-1; A. Westerlaken-H. Frank 1-1; H Maas-E. v. Bommel 0-2; K. v. Bommel- W Oosterhof 2-0; R. de Boer-C. den Bra ven 2-0; J. Knol-J Boon 1-1. Zaterdag 16 april: In sporthal Ons Genoegen Zaaldienst TEVOKO HEREN 4 13.30 u. 13.30 u. 13.30 u. 15.00 u. 15.00 u. 15.00 u. 16.30 u. 16.30 u. 16.30 u. Tevoko Tevoko Tevoko Tevoko Tevoko Smash Tevoko Tevoko Tevoko 2-Juvoc 2 (H) 1-Quelderd. (D) 1-Polisport 2 (JA) 1-Wognum (HP) 2-De Boemel 1 (Dl -Quelderd. 3 (D) 2-Adelb. 1 (H) 4-Zeemacht (H3) 3-Noodrkop 1 (D) Het programma van de Texelse voetbalcompetitie voor F-pupillen heeft een wijziging ondergaan. De in de krant van dinsdag vermelde wedstrijden komen te vervallen. Zaterdag geldt nu het volgende programma: Texel F2-Oosterend F1, SV Cocks- dorp F1-De Koog F1, Texel Fl-Texelse Boys F1. De aan vangstijd is telkens 10.00 uur. Zaterdag 16 april Pupillen: Succes D2-Texel D1 Succes D2-Texel C1 12.00 u. vervalt De gevestigde orde van schaak club 'En Passant' heeft kennis ge maakt met de kracht van Douwe Hoekman. De bestaande hiërar chie werd ruw verstoord door de ze student wiskunde, die maar af en toe acte de présence geeft, maar zich dan ook stevig laat gel den. Hoekman is opgerukt naar een verdienstelijke vierde plaats op de ranglijst. Jaap Dros blijft onbet wist leider, op gepaste afstand ge volgd door Rinus Vittali en Jaap de Wijk, die twee weken terug onder uit ging tegen Hoekman. Daarach ter volgen Piet Bakelaar en Frans Eijgenraam, wiens positie door Hoekman ondermijnd wordt. Het duel tussen Frans Eijgenraam en Douwe Hoekman vond plaats in de subtop van de strijd om het Texels kampioenschap. In de ruil- variant van het Spaans kreeg Hoekman een sterke pion- De jeugd van Wielervereniging Texel heeft bij Kennermerland in Beverwijk een wedstrijd gereden op een mooi. maar zwaar par cours op een voormalige vuilnis belt. 1250 Meter afwisselend asfalt en straatstenen en twee heuse heuvelklimmetjes. De wed strijd gold als selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioen schap op 11 juni in Helmond. In categorie 4 werd Erwin Goenga na een spannende sprint tweede en verdiende daardoor weer tien selectiepunten. Evert Rikkenberg en Dirk Domhof streden zij aan zij in het peleton in categorie 5. Dirk eindigde als vierde, Evert werd zevende. In categorie 7 was Ivo Witte een pechvogel met doorzet tingsvermogen. Halverwege de 30 km-race viel Ivo uit de kopgroep terug naar de laatste plaats door materiaalpech. Na reparatie begon hij aan een indrukwekkende in haalrace. Iedere ronde pakte hij wel één of meerdere renners. Ivo wist tien plaatsen op te schuiven tot vlak achter de tweede groep met daarin Joost Bakker. Joost werd twaalfde en Ivo prima zestiende. nenstructuur op de damevleugel. Nadat de dames waren afgeruild stoomde zijn pionnnenarmada naar voren, waardoor Eijgenraam behoorlijk in het nauw gedreven werd. Eijgenraam kwam er nog zonder kleerscheuren vanaf maar kon toch niet verhinderen dat Hoekman een dame haalde, waar mee de strijd snel beslecht was. Abe Zijm deed goede zaken en verstevigde zijn positie als subtop per dankzij zijn winstpartij tegen Thijs Witte. Zijm kon Witte niet verleiden om in te gaan op het ko ningsgambiet, maar hij kreeg op een andere manier het beste van het spel. Een gevleugelde uit spraak van Thijs Witte luidt: „dit is van de onnozele zetten wel de on nozelste..." Deze keer had die uit spraak op Witte zelf betrekking toen hij eenvoudig een stuk ver speelde, waarna het verlies van de partij zijn deel werd. In een gam biet wordt een pion weggegeven in ruil voor een voorsprong in ont wikkeling. Jaap de Wijk maakte het met het Noors gambiet wel heel bont door twee pionnen te offeren in zijn partij tegen Martien Witte. Het na deel in ontwikkeling brak Witte echter toch op, want hij verloor een stuk en later ook de partij. Na een rustige start met de Phili- dorverdediging stoven Ali Naderi en Willem van de Rijke in het mid denspel als een wervelwind over het bord. Toen de rook enigszins was opgetrokken kon de balans worden opgemaakt en die viel uit in het voordeel van Naderi. Nadat hij een dame gehaald had was het vervolg een koud kunstje voor de Texelse Iraniër, die in navolging van de Indiase grootmeester Anand een zeer hoog tempo aan de dag legt. De uitslagen: A. Zijm-T. Witte 1-0; F. Eijgenraam-D Hoekman 0-1; J de Wijk-M. Witte 1-0; A Terpstra-JW. Bakker 1-0; A. Naderi-W. van de Rijke 1-0. Op 20 april start het IVN een cur sus voor het begeleiden van bos wandelingen. In vier bijeen komsten wordt de basiskennis over de natuur in het bos opge schroefd en wordt verteld hoe met kleine groep jes een leerzame wandeling kan worden gemaakt. Aanmelden kan tot en met 16 april bij Peter Ampt, telefoon 14259. In de Texelse competitie liep het bowlingteam van Tabakshop deze week als een trein. Vooral Marja van de Vis had een goede kijk op de baan en scoorde als het nood zakelijk was. Met een serie van 689 haalde haar team drie punten tegen TZN. Piama moest het deze week heb ben van Andre Barhorst met een serie van 763. Het team kon, on danks de sterke tegenstand van het Start Team, de winst in hun zak steken. De dames van Last Minnet hadden een moeilijke avond tegen de heren van Hotel de Strandplevier. Ondanks een mooie game van 162 van Marijke de Rid der moesten ze toch de winst uit handen geven. Het team van Grui- si heeft deze week verrassend uit gehaald door het team van Verseput Verzekeringen met 4-1 te verslaan. Vooral Gillus van de Vis bleek niet te kloppen. Huisvrouwen Voor de huisvrouwenteams is de league voorbij. De dames van W.D.Z. zijn kampioen geworden. De laatste dag liet de kampioen zien dat de huisvrouwen best goed kunnen bowlen, met o.a. een game van 212. Jeugd Er werd weer een uitstekende ga me neergezet in de jeugdcompeti- tie. Het was ditmaal Paul Thijssen die een mooie 173 game gooide. Paul Thijssen en Marijn Beumkes haalden dan ook de volle winst binnen tegen Hotel Strandplevier. Kiosk Pad Opduin won met 4-0 (dankzij Barry Huisman met een 434 serie) van Hotel de Weal. Tot slot een complimentje voor Kees Grootjen, die een mooie 151 game op zijn naam wist te schrijven. Hij verloor de wedstrijd uiteindelijk wel, omdat De Buteriggel even wat beter was. Uitslagen Hotel de Weal-Sommeltjes 4-1, Paal 12-Deurdouwers 4-1, Drogisterij Mets- Champ Sisters 2-3, I B S Oele Schoo-Paal 9 5-0, Tabakshop-T.Z.N. 3-2, Gruisi- Verseput Verzekeringen 4-1, Timmers Tearoom-AII Stars 5-0, Last Minnet-Hotel Strandplevier 1-4, Baanbrekers-E.V.A. 4-1, 't Pruttelhuus-Hotel Tatenhove 1-4, Stunt Team-Piama 0-5, Bedrijven Service Dekker-Onder de ft)mp 2-3. Huisvrouwen: De Pins-Klavervier 2yi-1ft, W.8.Z.-T. Fords 4-0, Matico-Bloopers 2-2. Jeugd: Hotel Juliana-Hotel Strandplevier 4-0, De Butenriggel-Taxi Grootjen 3-1, Ki oskpad Opdum-Hotel de Weal 4-0 gespeeld waar de wind recht over het veld blies. Van speelhelft wis selen was er niet bij, dus wie te genwind moest spelen had pech. lis kampioen Jozefschool 1 direct na afloop van de spannende straf schoppenserie, v.l.n.r Arjan Witte. Ronald Vooys, Ronald de Porto, coach Peter Novak. Roel Michael Novak. Sleme Jan Zijm. Jeroen Persoon en keeper Bart de Graaf Ge it: Bennie Keesom, Wouter Zijm. Robin Rump, Bouwe Fransen en Peter Eelman. (Foto Frans Hopman! verschillen waren klein tijdens fjaarlijkse schoolvoetbalkampi- oschap, dat zich woensdag in i Burg en Oosterend afspeel- Pas na het nemen van penal- mocht het jongensteam van Jozefschool zich Texels kampi- noemen en bij de meisjes de School met de Bijbel dankzij een beter doelsaldo. In beide gevallen bleef O BS De Bruinvis als nummer twee met le ge handen achter. Een harde en koude noordenwind domineerde het toernooi. De voet ballende jeugd had daar hinder van als op een veld moest worden Alleen tijdens enkele finales werd wél van helft gewisseld. Voor de supporters was het langs de lijn koukleumen geblazen. Vooral in Oosterend was dat echter geen reden om weg te blijven. Uit alle dorpen was de opkomst goed en rond de velden van SVO hing een gezellige sfeer. Omdat alle scholen hun eigen aan hang hadden meegenomen, was er niet echt sprake van „thuisvoor deel" voor de meiden van de School met de Bijbel. Wél hadden ze er volgens hun coach Marleen Koning de afgelopen weken hard voor geoefend. „Wel drie keer per week. Ze zijn erg fanatiek en heb ben er veel lol in. De meiden willen Op de velden van SV Texel waren in de jongensfinale de Jozefschool en De Bruinvis aan elkaar ge waagd. De verrassende Oude schilders kregen een goede kans door Eddy de Vries, maar zijn kop bal verdween net over het doel. Aan de andere kant voorkwam keeper Remco Koopman met en kele reddingen dat de gevaarlijke Jozefschool-spitsen konden sco ren. Zo bleef de stand dubbel blank en moesten strafschoppen de beslissing brengen. Nadat De Bruinvis twee keer had gemist en de Jozefschool één keer, hing alles af van de laatste penalty. De koel bloedige laatste man van de Jo zefschool, Peter Eelman, schoot beheerst raak. In de voorronde, school (5-0), maar kwamen in de eindstrijd te kort. In de eerste helft kwamen de Oosterenders op een 2-0 voorsprong, maar met een snoeiharde vrije trap kwam Dur perhonk terug in de race. Na de wissel maakte Chris Snijders aan alle onzekerheid een eind en be zorgde de School met de Bijbel de winst (3-1). De Lubertischool werd derde door met 2-0 van Jozef 2 te winnen. De Drijverschool eindigde als vijfde door S m/d Bijbel 2 met 2-0 te verslaan. Zevende werd Thijsse 2, achtste Jozef 3, negen de Durperhonk 2 en tiende Thijs seschool 3. Miniteams In een aparte poule kwamen de overige meisjesteams tegen elkaar Durperhonk werd eerste bij de overige miniteams meisjes. Op de foto staan Nina Bar telsman (keeper). Mia Bartelsman. Silke Kruk. SIMa Boon. Af ra Meijer. Nienke Eilander. Sara Keijser. Vanessa Bruggenkamp en Sara van der Vliet. Foto Dirk Kuiten hadden de Durper meiden het lastiger, want ze hadden penalty's nodig om de finale te bereiken. Jozefschool 2 eindigde als derde door S.m.d.Bijbel 2 te kloppen. Nummers 5, 6 en 7 werden Drij verschool, CVO 2 en Jozef 3. Overkant Bij de gemengde miniteams bleef de eerste prijs in Oosterend. De openbare Jacob Daalderschool mocht de beker meenemen naar de overkant van de straat. Dat ge beurde op overtuigende wijze, want in de finale had de Redmer IJskaschool met 3-0 het nakijken. Daalderschool 2 en de Strijbos- school hielden elkaar in de strijd om de derde en vierde plaats in evenwicht (1-1), maar uiteindelijk werd Daalder 2 derde. Luberti school 2 bleef met 1-0 de baas over de Kompasschool in de strijd om de vijfde plaats. In het duel om de zevende plaats nam Kompas 2 sportief revanche door met 2-0 van Luberti 1 te winnen. Jozefschool 1 (jongens) en School met de Bijbel 1 (meisjes) zullen de Texelse eer verdedigen op woensdag 11 mei tijdens het Noordhollands schoolvoetbal- kampioenschap, dat wordt ge houden op de velden van ZAP in Anna-Paulowna.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 9