TVL steeds meer gesprekspartner Sport Lillii 'weedaagse wedstrijd nd manege Akenburg U l KORT Texels iveede ronde voor blind" volleybal TEXELSE f coURANT wemmer Coen Zoon duikt in triathlon Bestuurders hebben het druk: Massaal op de kiek wegens zilveren eilandcompetitie Eerste surfrace iel animo voor Texelweekend Hoog tempo bij Texelse schakers Arjan Witte opnieuw Beste jeugdschaker Introduktielessen handboogschieten Cees Timmer haalt trainersdiploma Clubwedstrijd CKZ Geen promotiekans voor voetbaldames Stralend jubileum van „Groot Slem" PvdA nipte winnaar bij OSG-scholieren Tenniscom petitie eerste avond volleybal met ilindeerde netten was dinsdag succes. Komende week gt de tweede ronde. gramme afvaltoernooi rdag 3 mei. IA 30 u, Balcken-Paal 9 Haarstudio 54 u. Haarstudio-Question Paal 9 )8 u. Mantje-DGM Question 42 u. Vespertina-I. de Boer DGM iu. Klif 12-Durper D I. de Boer 30 u. Eierlandse Huis-? Durper D. 30 u. Wiers, A.-Tim. bak. Schiph. j4 u. Schiph.-Rival Timmers b. 18 u. Bremakker-Cohen Rival 42 u. Tatenh. 2-Slock (vl Cohen u, Waayer-NBC Super 42 u. Super-EcoMare NBC )6 u. LenR-Zandloper Ecomare 30 u. Smash-Klif Zandloper VRIJDAG 29 APRIL 1994 ~\f7Z. BOUWBHXJUF Fa. FZn^a-r\ 2*1^5Q vel. moerbeek 30 u. Uydekkers-Nioz 54 u. Visser b.-Vlier I8 u. Bremer-Texèle 42 u. Zeilmakerij-7-Prov. 06 u. Top Tien-Fitt Visser b. Nioz Vlier Texèle 7-Prov. mmer Coen Zoon begint zich te voelen in de triathlon- Bij de jeugdtriathlon in Mam eindigde hij in zijn leef- klasse (14-16 jaar) als twee- Zoon is lid van de Triathlon- aling Texel. opmerkelijke prestatie, omdat n als veertienjarige tot de isten behoorde. Het zwemon- eel (750 meter) werd als eer- ilgewerkt in een splinternieuw rdekt zwembad. Gezien zijn «overleden was het niet hele- il overwacht dat hij zich in het Ier kon meten met de besten, wacht werd dat hij op het ede onderdeel, 20 kilometer kennen, zou moeten inleveren, zijn eigen verbazing hield hij Edi uitstekend staande. Op een Bochtig en op sommige plaatsen kdeng parcours handhaafde hij 'ach in de top van het klassement. Ébrek aan ervaring leverde bij het leien van het fietsen naar het Hopen tijdverlies. Het laatste irrfeel, de vijf kilometer hardlo- i, ging hem echter weer voor af en door een zeer lant gelopen race kwam hij tl I t 11 ANDKOMPi I T VOIU T BA! Blijve lache..." Met een groepsfoto in de sporthal vierde de eilandcompetitie volleybal het 25-jarig bestaan gebleven, trekt jaarlijks nieuwe afvaltoernooi, had Kooiman reeds teams op de dinsdagavond naar alle teams afzonderlijk op de ge sporthal Ons Genoegen. Afgelo- voelige plaat vastgelegd, pen dinsdag vierden organisatie De eilandcompetitie volleybal is en deelnemers het zilveren jubi- een initiatief van de vereniging Te- leum. Net als tien jaar geleden gin- voko. In den beginne was het plan gen alle teams samen op de kiek, tegen de zin van volleybalbond een huzarenstukje verzorgd door Nevobo, die deze „wilde" tak niet dere plaats in. Vanaf het begin in fotografen Simon Smit en Edo zag zitten. De vrees van de bobo's 1969 is het recreatievolleybal een Kooiman van Nauta Foto. In de was niet helemaal ten onrechte, doorslaand succes. De ontspan- loop van de avond, tijdens de eer- want de formule sloeg op Texel nen sfeer, die steeds bewaard is ste speelronde van het traditionele enorm aan. Zelfs zodanig, dat de Al 25 jaar neemt de eilandcompe titie volleybal op Texel een bijzon- (Foto Tessa de GrooW eilandcompetitie de Texelse volley balclubs concurrentie aandeed plaats dat het een kweekvijver van nieuw talent was. Later verander de dat en groeide de eilandcompe titie uit tot een prima promotie voor de volleybalsport. Tegen woordig zijn ruim vijftig -meest door bedrijven gesponsorde- teams actief, verdeeld over de ca tegorieën dames (drie klassen), heren (twee) en gemengd (één). als tweede over de eindstreep in een tijd van 1 uur 18 minuten en 1 seconde. Coen wordt getraind door Leen van Elk. Diens trainingsaanpak, waarbij naast het aanleren van technieken het beleven van plezier aan de sport voorop staat, sorteert bij Coen en ook de overige jeugd- triatleten van de afdeling duidelijk effect. Coen gaat de komende maanden deelnemen in het lande lijk circuit van jeugdtriathlons, waarin de top van de Nederlandse jeugd uitkomt. Gezien zijn geringe ervaring zien insiders een klasse ring in de middenmoot als een uit stekende prestatie. Windsurfclub Texel begint zondag het seizoen met de eerste club wedstrijd, die meetelt voor com petitie. Als het weer meewerkt kan er een slalom worden gevaren. De start is om 11.00 uur Mag wordt eon parade gohouden door de deelnemers aan het Texelweekend. Foto Archief Texelse Courant) suit Utrecht, Gelderland en I Holland zijn zaterdag en 9 te vinden rond manege >urg voor het Texelweekend. tweedaagse wedstrijd in Jur, springen, vier- en acht- roag zich verheugen op een Ie populariteit in paard- en •jdend Nederland. ®l is een enthousiaste groep rijdrijdende ruiters actief. De ars moeten echter altijd naar verkant voor de grotere rijden. Vandaar dat enige ja- leden het idee werd geboren intse deelnemers eens naar 'ar>d te halen. Omdat daar 'e' wat kosten aan zijn ver- moest er wel wat tegen aan om ze zover te krijgen. Qezelhg weekend, waarin da9en lang kan worden maar waarin tussendoor voor ontspanning, bleek de Binnen/buiten 'anement begon als indoor- 1fweekend. Dat had te ma- et t'id van het jaar: pre- de wisseling van het ■seizoen naar de buiten eden, het „groene seizoen" termen. Vandaar dat voor- DP zaterdag alleen dressuur verreden in de binnenbak van manege Akenburg en op zon dag zowel dressuur als springen buiten. Tegenwoordig is de animo zó groot dat lang niet alle ruiters in de binnenbak terecht kunnen. Vandaar dat twee dagen lang, ver deeld over acht rijbanen en één springparcours buiten wordt gere den. Beide dagen begint de dressuur om 09.30 uur en het springen om 10.45 uur. Daarnaast zijn er vier en achttallen op zaterdag vanaf 09.00 uur. Zondagmiddag rond 14.00 uur wordt een parade van alle deelnemers gehouden. Concurrentie De Texelse deelnemers zullen zich flink proberen te weren tussen de overkantse concurrentie. De eilan- delijke deelnemers zijn met pony's en paarden in verschillende klas sen vertegenwoordigd in dressuur en springen. De hoogste klasse dressuur wordt niet verreden we gens een blessure van het paard van de enige deelneemster in deze rubriek. In het springen staat wel een ZZ-combinatie op het pro gramma. Op de zaterdagavond is er voor de deelnemers een barbecue en een feest. Zondag verzorgt Radio Texel een uitzending vanaf het wedstrijdterrein. Met nog één ronde te gaan in de strijd om het Texels kampioen schap schaken is te merken dat de schakers naar het einde van de competitie verlangen. De spelers konden het niet meer opbrengen om tijd te investeren in de kwali teit van de partij. Alleen in het du el om de tweede plaats tussen Jaap de Wijk en Rinus Vittali, konden de spelers de concentra tie opbrengen om het maximale uit de partij te halen. Omdat bei den dat deden eindigde de partij na een enerverende strijd in remise. Jaap Dros heeft de buit al binnen en prolongeert zijn titel, maar dat weerhield hem er niet van om er nog eens stevig tegen aan te gaan in zijn partij tegen Auke Terpstra. Er kwam een Grünfeld-lndische partij op het bord, waarin Dros een sterke pionnenformatie neerzette. Terpstra, die al wat in de verdruk king zat, verkeek zich in het mid denspel op een tactische wending en kwam ernstig in de problemen. Tot overmaat van ramp moest Terpstra zijn dame inleveren, waar na hij de ongelijke strijd staakte. Ali Naden zorgde voor een unicum in de historie van En Passant. Na dat hij vorige week zijn tegenstan der alle hoeken van het schaakbord had laten zien, liet hij deze ontsnappen met pat. Deze week overkwam hem dat nog eens een keer toen hij met Willem van de Rijke te maken kreeg. Deze keer was het echter Van de Rijke die op listige wijze het pat afdwong. Een patstelling komt vaker voor dan men in eerste instantie zou denken, want het begrip pat speelde ook al een beslissende rol in de partij tussen Jaap de Wijk en rinus Vittali. In een scherpe dame- indische partij kreeg De Wijk een klein voordeel. Het middenspel zat zo vol met voetangels en klemmen dat het uiterste van het denkver mogen van beide spelers gevergd werd. Vittali slaagde er in om af te wikkelen en zo de druk iets te ver- In de jeugdcompetitie van schaak club „En Passant" heeft Arjan Witte opnieuw bewezen de beste te zijn, nadat hij ook al de herfstti- tel had binnengehaald. Deze keer had hij echter geduchte concur rentie. Hans van Es scoorde even veel punten als Arjan Witte, maar had daar meer partijen voor nodig en werd dus tweede. De twee on derlinge partijen werden beide door Witte gewonnen. Gijs Wave- rein was de enige die er in slaagde om Arjan Witte te yerslaan en ein digde daardoor op de derde plaats. De eindstand van de jeugdcompetie: I. Arjan Witte - 11 (uit 12); 2. Hans van Es - 11 (uit 14), 3. Gijs Waverein - 10 (uit 14); 4 Bart Steendam - 8 (uit 11); 5. Jan van Rossum - 8 (uit 14); 6. Ruben Kooi man - 7 (uit 12); 7. Pepijn Schermer - 5'A (uit 12); 8. Wouter Zijm - 4 (uit 11); 9. Raymond Molanus - 4 (uit 12); 10. Meivin Molanus - 3 (uit 14), II. Sebastiaan Ran - 2 (uit 13), 12. Nicky Ran - 2 (uit 12); 13. Kamelya Naderi -1 Va uit 12). lichten, maar dat ging wel ten koste van een pion. In het eindspel bewees Vittali nog eens zijn grote klasse in deze discipline door, via een dreigend pat, op remise aan te sturen. Thijs Witte behaalde een knappe overwinning op Paul Eelman. In de ruilvariant van het damegambiet leek de partij uit te draaien op een potdichte remise. Witte kon daar geen vrede mee hebben en ging over tot een stukoffer. Dat dit of fer correct Was bleek pas veel la ter in de partij. Witte had twee pionnen voor zijn stuk gekregen en kwam dreigend naar voren met zijn vrijpionnen. Eelman slaagde er niet in om een sluitende verdedi ging te vinden, zodat Witte, behal ve het punt, alle lof kreeg voor zijn vermetele aanvalspoging. Abe Zijm toverde een juweel van een koningsaanval op het bord in zijn partij tegen Jan Willem Bak ker. Een scherpe variant van het Siciliaans leidde naar een mid denspel waarin Zijm meer ruimte had. Hij profiteerde op klassieke wijze van deze ruimte door Bakker via een schijnoffer een ondekbaar mat voor te schotelen. De uitslagen: A Zijm - J.W. Bakker 1-0; A. Terpstra - J. Dros 0-1; P. Eelman - T. Witte 0-1; W. van de Rijke - A. Naderi '/a-%; J. de Wijk - R Vittali Yt-Yt, Handboogschuttersvereniging „De Eilandschutters" verzorgt de komende vijf weken introduktie lessen. Belangstellenden kunnen vanaf vrijdag 6 mei kennismaken met de beginselen van het hand boogschieten. Tijdens deze lessen kan gebruik worden gemaakt van materiaal van de vereniging. Per serie van vijf lessen kan maximaal aan zes personen onderricht wor den gegeven. De kosten bedragen f 30,- voor een volledige serie van vijf lessen. Indien men na de lesperiode besluit lid van de vere niging te worden, zullen de cur- suskosten op de contributie in mindering worden gebracht. Ver dere informatie: tel. 13692. Cees Timmer uit Oosterend heeft in Zaandam het diploma Trainer Loopgroepen behaald. De trainer van Atletiekvereniging Texel reisde voor deze opleiding een half jaar lang ieder weekend naar de vaste wal. Onder het toeziend oog van KNAU-officials verzorgde Timmer voor het examen een speciale trai ning met medewerking van enige Texelse atleten. De Cocksdorper Kustzeilvereni- ging houdt zondag de eerste club wedstrijd bij pJal 33. De briefing is om 09.30 uur in het clubgebouw op het strand. Dan kan tevens de nieuwe rubberboot worden be wonderd die door de wedstrijdlei ding in gebruik is genomen. Deelnemen kost met een twee mansboot f 15,- en met een een- mansboot /10,-. Het damesteam van Texelse Boys heeft geen kans meer om te pro moveren. Tegen koploper De Rijp moesten de voetbalsters winnen, maar het werd een 3-0 nederlaag. Juist voor dit belangrijke duel wa ren er vijf afberichten, waaronder die van beide topscorers Rinske Franchimon en Monique Smit. In deze competitie waren zij samen al goed voor 33 goals. Vaste inval kracht Ingrid Witte en de jeugdspelers Ursula Mantje en Mi chelle Kuiper versterkten het team. Coach Norbert Kager paste zijn formatie aan door met vijf verde digsters te spelen, gezien de aan- valskracht van De Rijp (102 treffers in twaalf wedstrijden). De gevreesde koploper begon erg ner veus, wat blijkt uit de vele keren dat ze buitenspel stonden. De meeste duels werden zodoende op het middenveld uitgevochten. Na een half uur maakte De Rijp 1-0 uit een buitenspel-situatie. De scheidsrechter kwam praten met vlaggenist Kager, maar keurde het doelpunt goed, hoewel zelfs het thuispubliek het met de Boys- grensrechter eens was. Pas een half uur na rust verhoogde De Rijp de score. De koploper maakte gebruik van de verwarring die ontstond over het al dan niet terecht toekennen van een vrije trap tegen Texelse Boys. De Rijp tekende 2-0 aan en Boys aanvoerster Gretha Bergsma werd wegens commentaar op de leiding van het veld gestuurd. In de slotfa se tilde De Rijp de stand naar 3-0. Via Michelle Kuiper kreeg de Boys nog één kans om de eer te redden, maar haar schot belandde op de lat. Komende zondag spelen de dames weer tegen De Rijp, dat op het Boysveld aan één punt genoeg heeft voor het kampioenschap. De leden van bridgeclub „Groot Slem" vierden zaterdag het 45-jubileum. Mede dankzij het stralende weer was het feest een succes. Voor deze speciale gele genheid legden de deelnemers hun kaartje op ongebruikelijke plekken. Door op verschillende lokaties op het eiland tafels neer te zetten werd het een combinatie van toe ren en spelen. Hoewel bridge geen hoofdzaak was, moest er een competitie-element in zitten. An ders zou het geen sport, maar een spel zijn. In de A-lijn kwamen Mar- rie Bakker/Bram van Hoogen en Luuk Kellner/Sonja Witte als beste koppels uit de strijd. In de B-lijn waren Piet Daalder/Hennie Elzinga en Wil de Beer/Thea ten Hoeve de hoogst geklasseerden. Na afloop konden rondvluchten boven Texel worden gemaakt en musea bezocht. Hierna volgde een (overvloedige) gezamenlijke maal tijd in een chinees restaurant. Als of het allemaal nog niet genoeg was, volgde 's avonds nog bingo en kwamen er onvermoede talen ten van enkele bridgers naar voren. Na de jaarvergadering op 2 mei wordt vanaf 9 mei weer elke maandag een „open drive" gespeeld, waaraan Texelaars en De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers wordt steeds meer serieus genomen als vertegen woordiger van een belangrijk deel van het Texelse bedrijfsleven. De TVL laat zich horen of wordt ge hoord door gemeente en andere instanties. Het bestuur is door de gemeente uitgenodigd voor een gesprek over de toeristische problematiek en onlangs was de TVL betrokken bij de discussie over de relatienota- problematiek. Vanmiddag is de TVL present op de hoorzitting over de afsluiting van wegen in de den nen. Op 17 mei laat het bestuur opnieuw van zich horen in Den Helder op de inspraakbijeenkomst over het streekplan. De TVL kan zich prima vinden in de „ruime jas"-oplossing van het relatienotaprobleem maar is fali- kant tegen de afsluiting van de Randweg omdat dit als een toe ristische verarming wordt be- schowd. Men gelooft niet in ernstige schade voor de omgeving bij voortgezet verkeersgebruik. Secretaris Gerard Zoetelief deelde in de gisteravond gehouden TVL- vergadering mee dat er nog veel meer gaat gebeuren. Overleg met b en w, stands- en andere organi saties zal worden geïntensiveerd, er zal toenadering worden gezocht tot „groene" organisaties zoals Ten voor Texel, de gemeente zal ook ongevraagd worden geïnfor meerd over toeristische belangrij ke zaken waarmee in het beleid rekening moet worden gehouden en alle raads- en commissiestuk ken zullep worden gelezen om wat dat betreft de vinger aan de pols te kunnen houden. Verder gaat men meer dan vroeger toeristisch belangrijke gegevens verzamelen, zoals Teso-cijfers en wordt meer voeling gehouden met VVV Texel- promotie ,,om te kijken of het goed blijft gaan". Ook bezoeken aan va kantiebeurzen en studiereizen naar andere vakantiegebieden zo als de Duitse wadden staan op het programma. Vertrouwen Het zal lang niet altijd mogelijk zijn dat het bestuur de leden raad pleegt alvorens een bepaald standpunt in te nemen. Vrijwel geen der leden had daar gister avond moeite mee, vooral nadat voorzitter Harry Wuis had ver klaard dat in bijzonder ingrijpende of delicate zaken wél eerst de me ning van de leden zal worden ge vraagd. Ondanks de sterk stijgende kwali teit van het toeristisch product wordt de consument steeds criti- scher. Dat blijkt onder meer uit het toenemende aantal klachten. De TVL kreeg er het afgelopen jaar 19 te verwerken. Daarvan konden er 16 in overleg vlot worden afgehan deld tot tevredenheid van de par tijen. In de overige gevallen was een vorm van compensatie nodig. Blijkens mededelingen van pen ningmeester Jaap van den Berg wordt de betaalmoraal van de ca 500 TVL-leden steeds beter. Het afgelopen jaar heeft vrijwel ieder een zijn contributie vlot betaald, zodat maar weinig aanmaningen nodig waren. Er staat nog slechts één nota open. De balans ver meldt een activabedrag van f110.256,-. Verhoging van contri butie is voorlopig niet nodig. De anderhalve ton die de TVL jaarlijks aan Texelpromotie moet afdragen, kan moeiteloos worden opge bracht. Dat is maar goed ook want promotie is hard nodig, vooral na twee regenachtige zomers. De TVL zal financiële steun geven aan de Stichting Natuurexcursies Texel, want de rondleidingen die door deze organisatie op vrijwillige basis buiten het seizoen worden verzorgd, dragen duidelijk bij aan de Texelbeleving. Golfen In de rondvraag liet Martin War- naar weten dat alle TVL-leden een uitnodiging krijgen om op de zo juist in gebruik genomen driving range bij De Krim kennis te maken met de golfsport. Op verzoek van logiesverstrekker S.T. Lups zal het TVL-bestuur er bij de gemeente op aandringen dat in een zeer vroegtijdig stadium besluiten worden genomen over het nieuwe forfaitaire systeem voor de heffing van toeristenbe lasting. Zodat er in drukwerken e.d. rekening mee kan worden ge houden en de misère van vorig jaar (toen een rigoureuze verhoging veel te laat bekend werd) zich niet herhaalt. Op een vraag van Frits LangeveldLuitte het bestuur de ver onderstelling dat toeristische ac commodaties die (tijdelijk) worden gebruikt voor het huisvesten van gewone burgers, buiten de heffing vallen. Zekerheid daarover zal nog worden ingewonnen. Een week voor de echte Tweede Kamerverkiezingen vond op OSG De Hogeberg al een stemming plaats. Leerlingen van 3 Mavo, 4 Havo en 5 Atheneum namen deel aan deze „scholierenverkiezin gen", die op diverse scholen in heel Nederland zijn gehouden. Met geringe voorsprong kwam de PvdA als populairste uit de (stem)bus. N. Brans is geblesseerd en heeft zich teruggetrokken uit de ei landcompetitie tennis. N.B. Het avondprogramma is voor een groot deel anders dan oorspron kelijk is gepubliceerd. Programma zondag 1 mei: Heri Hodie: 9.00 u. H Schraag-J. v.d. Meer 9.00 u. R. v.d. Bent-D. panneman 10.00 u H. Knippenberg-J. Knol 10.00 u. M. v.d Bent-P. Brons 19.00 u. E. Dreessens-C. d Braven 19.00 u. K. v. Bommel-J. Zoetelief 20 00 u. R. de Boer-A Westerlaken 20.00 u H. maas-W. Oosterhof Deuce; 9.00 u. L. Saal-r. Buitenweg 9.00 u. M. v.d. Wetering-T. v. Koppen 10.00 u. M. Land-R. Zoetelief 10.00 u. R. Verduyn-B. v.d. Wetering 19.00 u. I. Beerlmg-M. v, Aken 19.00 u. A. Heidstra-H. Frank 20.00 u. B. Verduyn-E. v. Bommel Koogerslag: 9.00 u. A. Groot-E. Kossen 9.00 u T. v.d. Veen-H. Bakker 19.00 u. P. Keyser-I. Land Oosterend: 10.00 u. J. Boon-M. Bolte 10.00 u. H. Knol-J. Joosten Uitslagen J. v.d. Meer-R. Zoetelief 2-0, r. Verduyn- A. Groot 0-2; H Knippenberg-M Bolte 0-2; R. v.d Bent-L. Saai 0-2; I. Beerling- I. Land 2-0; A. Kamstra-S. v. Veen 2-0; I. Beerling-P. Keyser 2-0; C. den Braven- A. Bokma 2-0; N. Brans-H. Frank 2-0, r de Boer-A. Heidstra 0-2; A Keyser-H. Maas 0-2; b. Verduyn-J Zoetelief 0-2; E v. Bommel-K v Bommel 0-2; S. v Veen- E. Ooyevaar 0-2, gasten kunnen meedoen. Een goede gelegenheid voor mensen die aan hun bridgekwaliteiten twij felen om eens de speelsterkte en sfeer uit té proberen. De Texelse scholieren hadden zich in de lessen maatschappijleer op de verkiezingen voorbereid. On dermeer vergeleken ze de pro gramma's van de landelijke politieke partijen en volgden ze de strijd om de gunst van de zweven de kiezer. „Omdat de leerlingen nu zelf konden stemmen, vonden ve len het spannend om te volgen. De interesse was best goed", zegt le rares Aly Baars. Om het helemaal echt te doen lijken was dinsdag een leslokaal als stemlokaal inge richt. De school kreeg daarbij hulp van de gemeente. Chef algemene zaken Wout Stam had geregeld dat een echt stemhokje en echte stembus kon worden gebruikt Onder toeziend oog van een stem bureau, bestaand uit de leerlingen Mark Kemper en Rens Afman en docente Aly Baars, kwamen 129 van de 150 „stemgerechtigde" leerlingen opdagen. Acht stem men waren ongeldig (vier blanco). De PvdA veroverde 28 van de 121 geldige stemmen. Op de tweede plaats kwam D66 (25), daarna de grote partijen CDA (23), VVD (20) en Groen Links (19). In de achter hoede kregen de Centrum Demo craten vier stemmen, de RPF één en de Natuurwetpartij ook één. De leerlingen konden vooraf nog extra informatie inwinnen met behulp van een computerprogramma De landelijke uitslag van de scholie renverkiezingen wordt vanmiddag om 16.00 uur bekendgemaakt in een tv-uitzending op Nederland 3. Deurwaarder. De 39-jarige C.J.M, Lexmond is benoemd tot gemeentelijk deurwaarder. Naast deze parttime functie blijft Lex mond bij de gemeente in dienst als chauffeur op de kolkenzuiger. Diefstal. Uit een schuur in de Witte Kruislaan zijn een boorma chine en een mountainbike gesto len. De schuur was niet afgesloten.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7