Sport Zeventiende Rondje Texel volgens zelfde draaiboek Texel degradeert na thuisnederlaag log steeds grootste ter wereld Wielerklassieker voor tiende keer op Texel ZDH beslist Oosterender derby in laatste minuut .TEXELSE22 COURANT- igramma .Afvaltoernooi' landcompetitie volleybal Gortbukers teugen Stienepikkers Twijfels over titel voor Oosterend 2 Geen saaie wedstrijd voor SV De Koog Eilandcompetitie tennis De Koog aan kop bij zaalvoetbal Drie grote bekers voor wielerjeugd Tennistoernooi De Koog 4 driemaal zaalvoetbalkampioen VRIJDAG 6 MEI 1994 bidden van de Texelse producten in de hal van het VVV- „toor heeft de organisatie van de Ronde om Texel deze aek de eerste voorbeschouwing gehouden voor de ze stiende editie van dit zeilevenement. Op zaterdag 11 juni irst het spektakel weer los. Het draaiboek is nagenoeg igewijzigd. Wel haalde wedstrijdleider Edwin Lodder fel naar de logiesverstrekkers op het eiland, die nauwelijks «eid zijn accommodatie voor maar enkele dagen te ttiuren. sp Ronde is rond, financieel al ms. Steun wordt verleend door VVV, Landrover Nederland, Ko- itsu, Ptt Telecom, Amstel bier Mantje Sport. Daarnaast zijn er diverse kleinere sponsors die jj of materieel bijdragen. Het igrammaboekje is klaar, er zijn 1300 exemplaren van ver- nrd. De voorpagina is hetzelfde de poster en is ontworpen door Verburg uit Weesp. jde inschrijvingen lopen goed. „We verwachten iets meer jSiarpe dan vorig jaar. Dat heeft is te maken met het succes van Ivorige rondje." Nadat in '89 en sprake was van „dobber- dstrijden" werd het evenement 1991 afgelast wegens een rovoorspelling. Met dat onge- jfeldm het achterhoofd werd in ondanks de harde wind en orme branding, toch besloten te ten. Alleen de tweehonderd est ervaren zeilers haalden de xlstreep. Ondanks deze streek de elementen leek het imago de Ronde geen deuk te heb- opgelopen. De serieuze zeilers tn het evenement niet in de eken vorig jaar werd onder per condities een geweldige dstn|d gezeild door ruim 600 ten. De prijsuitreiking na afloop Setent op het strand draaide uit een enorm feest, waar velen ede herinneringen aan over «tot Limiet 800 oral met het oog op de veilig- id heeft de Ronde-organisatie tsiOTium aantal deelnemende ten op 800 gesteld. „Als het er zijn krijgen we ook proble- «methet transport en de par- irgelagenheid." edsmeer toppers weten Texel «den. Er zijn al inschrijvingen en van wereldberoemde Ame- ifise catamaranzeilers en de trallsche wereldkampioen in ümado-klasse heeft te kennen Mn graag mee te willen draaiboek kent nagenoeg i veranderingen. Lodder: „De inenten voldoen goed. Neem die fuik die we in Oudeschild en. Daar moeten de zeilers Achtvlak onder de kant langs, voor de toeschouwers, maar pedect uit het oogpunt van Jheid. in het verleden kwam A 8 n. Kobeko-Westerlaken ABN/AMRO ,J ABN/AMRO-PH oranjeboom !u. Cocky's kap.-Paal 28/ De Krim win. 18.30-win. 18.54 1 u. Paal 9-win. 19.18 'li. win. 20.06-win. 18.30 veld B' win. 20.30-win. 19.42 I", win. 20.54-De 12 Balcken 1 P. Stuc v/d Woude-Tatenhove Sportshop "P Sportshop-Handicap '94 ?p Gr. Slock ll-RWS p. NBC-EcoMars ®u. Zandloper-Klif P-win. 19.42-win. 20.06 Au. win. 20.30-Tatenhove II C Tex Autocent.-Maarcobouw de Pilaar u' De Pilaar-Teso Ui Graaf Spuiterij-Meubelhuis u' win. 19.18 veld B- win. 18.30 veld C u-win. 18.54-win. 19.18 u- win. 18.54 veld B- win. 20.06 u- win. 19.42-win. 20.30 u- Rtt-win. 20.54 ^•54 uur fluiten de verliezende wedstrijdleiding Willem van 15194. '°°P van het afvaltoernooi volgt «reiking van zowel het toer- s oe competitie. De foto's van ^,orc^en °ok op deze avond 1 bijbestellingen kunnen ook 9edaan bij Willem. het wel voor dat enthousiastelin gen na het ronden van de VC-boei verdwenen in de richting van de Afsluitdijk! Dat was voor de men sen van de veiligheid niet meer te volgen." Bij de controlepunten zul len extra videocamera's worden opgesteld. Ook worden op die plaatsen en bij de finish meer mensen gezet om fouten te voorkomen. Grillig De veiligheid is weer in handen van Jan van der Meer uit De Koog. Hij kan beschikken over 60 70 volgboten, een helikopter, twee zweefvliegtuigen en de nodige communicatie-apparatuur. Hij wordt bijgestaan door deskundige mensen van de reddingmaat schappij, de reddingbrigade en het Korps Mariniers. Van der Meer: „Daarnaast handhaven we de ver plichte veiligheidsmiddelen voor zeilers, zoals geschikte pakken, zwemvesten, handfakkels, enzo voort. We proberen er alles aan te doen, maar iedere zeiler heeft na tuurlijk ook een eigen verantwoor delijkheid. De zee is grillig en je moet wel weten wat je doet voor je je op het water begeeft." De zandsuppletie die momenteel aan de zuidkant van het eiland plaatsvindt, is volgens de ver wachtingen vóór het Rondje klaar. Wel zijn er tegen die tijd waar schijnlijk Rijkswaterstaat- werkzaamheden ter hoogte van paal 28. „Daar zullen we rekening mee houden", aldus Lodder. Logies Zeilers uitten bij hun inschrijvingen steeds vaker klachten over de lo- giesverstrekking op het eiland. Ac commodatie is vaak alleen beschikbaar voor een hele week of zelfs nog langer. Slechts enkele dagen huren lukt bijna nergens. Lodder gaf het signaal door. TVL- voorzitter Harry Wuis was aanwe zig bij de presentatie en trok zich de kritiek aan. „Onze leden zullen erom moeten denken dat ze ook korte verblijfsmogelijkheid bie den." Het Rondje is promotioneel belangrijk voor het eiland. VVV- directeur Van Linge gaf dat aan. Dat de presentatie in de hal van het kantoor werd gehouden tekent de hechte band tussen beide orga- nisati es. „Maar het is ook omdat dit kantoor tot stand is gekomen met hulp van veel Texelaars en we willen de hal beschikbaar stellen voor dit soort zaken die belangrijk zijn voor het eiland en de bewo ners." Oosterend 2 eindigde op het nippertje bovenaan. Staand v.l.n.r. vlagger Rag Bos. Wil lem Eelman, Koert Vermeulen. Richard Daalder. Aart Zagers, Bert de Ridder, trainer Bep Vonk. Piet Wim Saalmink en sponsor Willem Duvekot. Gehurkt: Lleuwe Koorn. Martin Daalder, Jan Bloem, Sil van Dijk, Ernst Ellen en Robert van Dijk. Hoto Frons Hopmoni Onder een vlekkeloze arbitrage kende de derby tussen Oosterend en ZDH gisteravond een sportief maar strijdlustig verloop. Op nieuw was het ZDH dat. ditmaal in de slotfase, dankzij een kopbal van Denhard van der Slikke de overwinning pakte. Aanmerkingen van de clubs over de rode kaarten tijdens de derby drie weken geleden gaven de KNVB aanleiding deze in geel om te zetten, zodat ZDH'er Rob van der Stap er ook in Oosterend bij kon zijn. Als spelverdeler maakte de routiniër zijn faam waar, ook al ontbrak het de zwaluwen vooral in de eerste helft aan zuiverheid. Het vyas Oosterend dat vanaf de af trap de beste kansen had. ZDH ontsnapte toen Roger Kortenhoe- ve een SVO-inzet van de doellijn haalde. De Stienepikkers worstel den met de buitenspelval, waar door de Gortbukers doelman Marco Daalder in problemen brachtten. Een gevaarlijke uithaal van Arjen Kiltz op de goal van Pie- ter Daalder werd door de Strender goalie knap gered. Denhard van der Slikke verzuimde zijn kans in de eerste helft te benutten. ZDH kroop door het oog van de naald toen pass-specialist Dennis Vonk een corner ditmaal met het hoofd netjes voor de voeten van Kees Daalder neerlegde. Zijn inzet ging over. Een SVO-doorbraak kort daarop verijdelde Richard Maas met een wrede actie. „Hou op met dat gekanker", drukte de arbiter Joop Hoogeveen het gemopper aan beide zijden de kop in. Wissels Na rust strandde een uitgespeelde SVO-aanval bij Robin Speets, die verzuimde zijn schietkans af te ronden. ZDH liet zich na rust te rugdringen op eigen helft en ging zich te buiten aan slordig balver lies. Het zelfvertrouwen keerde te rug na een uitbraak van Richard de Leeuw,die voorlangs vuurde. SVO'er Van der Knaap mikte aan de overzijde rakelings over, net als opponent Roger Kortenhoeve. Gerrie Plaatsman bracht bij ZDH Dennis Trouwerbach en Joop Rommets binnen de lijnen en Bep Vonk stuurde Ernst Ellen het veld in. Juist terwijl iedereen zich leek neer te leggen bij een gelijkspel to rende Van der Slikke in de slotfase hoog boven de rest uit en krulde Pas na veel rekenwerk kwamen spelers en supporters van voetbal team Oosterend 2 tot de conclusie dat ze tóch kampioen waren ge worden. Eerder op de zondagmid dag was hun kampioenswedstrijd, thuis tegen HRC 8, in een desillu sie geëindigd. Tegen alle verwach tingen in verloren de Gortbuukers het duel met liefst 4-1. SVO 2 had aan één punt genoeg om de titel veilig te stellen, maar kwam in moeilijkheden nadat men in de eerste helft verzuimde de ve le kansen in doelpunten om te zet ten. In het slotkwartier kreeg Oosterend de rekening gepresen teerd en leek toen afhankelijk van concurrent Texel 3, dat in Den Hel- S.V. De Koog heeft zondag met 0-0 gelijk gespeeld tegen Nieuwe Niedorp. Hoewel de stand anders doet vermoeden was het geen saaie wedstrijd. Vooral in de openingfase was De Koog de betere ploeg, helaas kon dit niet worden omgezet in doel punten. Op het einde van de eerste helft kreeg De Koog weer last van het Texelse „kwartiertje" waardoor Nieuwe Niedorp meer vat op de wedstrijd kreeg. In de tweede helft golfde het op en neer waar door beide ploegen kansen kre gen, maar beide keepers waren in vorm of het vizier stond niet ge heel op scherp Naarmate de tweede helft vorder de en beide ploegen voor de winst streden, gingen van beide ploegen meerdere spelers mee naar voren. Hierdoor ontstond het zogenaam de kick and rush voetbal. Ook dit leverde geen doelpunten op waar door beide ploegen met één punt naar huis konden. De plaats van N. Brans wordt over genomen door I. Westerlaken. Voor a.s. zondag is een aantal in haalwedstrijden in het programma opgenomen. Voor overige inhaal wedstrijden op Deuce geldt dat deze bij voorkeur vóór 10 uur 's ochtends, tussen 17.00 en 19.00 uur en na 21.00 uur gespeeld moeten worden. Men dient zich echter zo goed mogelijk aan het programma te houden. Afmel dingen/verhindering doorgeven aan de wedstrijdleiding (tel. 16301) en vooral ook aan je tegen stander. Deuce: 9.00 u. H.v.d. Park-E. Kossen 10.00 u. M. Bolte-J.Knol 10.00 u. R. Buitenweg-L. Saai 19.00 u. I. Beerling-A. Kamstra 20.00 u. I. Westerlaken-A. Heidstra 20.00 u. W. Oosterhof-J. Zoetelief Heri Hodi: 9.00 u. R. v.d. Bent-D. Panneman 9.00 u. H. Schraag-J. vd. Meer 10.00 u. J. Stark-J. Boon 10.00 u. M. v/d Bent-T. v. Koppen 19.00 u. E. Dreessens-A. Bokma 19.00 u. H. Maas-K. v. Bommel 20.00 u. C. d. Braven-A. Westerl. Kogerslag: 9.00 u. T. v.d. Veen-H. Knol 10.00 u. A. Groot-B. v/d Wetering 19.00 u. P. Keyser-E. Ooyevaar 19.00 u. S. v. Veen-I. Land 20.00 u. H. Frank-R. de Boer 20.00 u. A. Keyser-E. v. Bommel Uitslagen: E. Kossen-A Groot 2-0; M. v.d. Wetering-T. v. Koppen 2-0; H. Bakker-T v. Veen 2-0; H. Knol-J. Joosten 2-0; E. Ooyevaar-A Kamstra 1-1; M. v. Aken-I Land 2-0; I. Beerling-M. v. Aken 1-1; E. v. Bommel-B. Verduyn 2-0; K v. Bommel-J. Zoetelief 2-0; K Kossen - B. v.d Wetering 2-0; H. der het altijd lastige Watervogels 6 moest bekampen. De 5-4 uitslag leek nadelig voor SVO, maar toen alle uitslagen nog eens op een rijt je waren gezet konden de door het bestuur beloofde meters bier als nog worden aangerukt. In de hoofdklasse zaalvoetbal zijn de kaarten bijna geschud. Na de nederlaag tegen Le Berry heeft het er alle schijn van dat Texel dit jaar naast het kampioenschap gaat grijpen. De Koog heeft met nog twee wedstrijden te spelen dankzij de 9-4 overwinning op Klif de koppositie van Texel over genomen. Jelleboog klom door een 7-1 over winning op Mantje op naar de tweede plaats in de hoofdklasse. In de eerste klasse is de beslissing gevallen: Texel 2 werd daar door een 4-1 overwinning kampioen. Een klasse lager stak de Krim 3 een stokje voor het kampioen schap van De Koog 4. Oosterend 4 kan (als het zijn twee nog te spe len wedstrijd wint) nog een beslis singwedstrijd uit het vuur slepen. In de derde klasse heeft Gempo nog twee punten nodig om zich kampioen te mogen noemen. Dit kan gebeuren op 4 mei om 18.05 uur als Gempo Jelleboog 4 ontmoet. De juniorencompetitie is eveneens afgelopen. Ondanks de beperkte bezetting hebben drie teams toch gezorgd voor een spannend ver loop. Komende vrijdag wordt het seizoen voor de junioren besloten met bekerwedstrijden. Ofschoon de officieuze opgave van nieuwe teams of mutaties van teams reeds is gedaan hebben alle verenigingen de tijd tot 1 juni a.s. om een definitieve opgave te doen, met o.a. voorkeur voor speeldagen e.d. Bovendien wil de RC Texel een be roep doen op alle verenigingen om weer een redelijke juniorencompe titie in elkaar te zetten. Het betreft hier spelers in de leeftijd van 11 t/m 14 jaar. Op dit moment heb ben zich drie teams opgegeven. Uit de Corner de Winnende goal Maas-W. Oosterhof 2-0; R. Zoetelief-M Stijlvol achter SVO-doelman Land 1-1; H. Knippenberg - J. Knol 0-2; J. Daalder Boon-M Bolte 0-2; J. Stark-J. Knol 1-1; J. v.d. Meer - M. Land. De Texelse jeugdwielrenners zijn zondag met drie grote bekers te ruggekeerd van een selectie wedstrijd in Volendam. De wedstrijd telde mee voor het Ne derlands kampioenschap voor de jeugd Noord- en Zuidholland. Het aantal deelnemers was zó groot, dat er om de startplaats moest worden geloot. Deze loting viel voor de Texelse jeugd niet erg gunstig uit. Bij alle wedstrijden be landde die op de achterste startrij. Erwin Goënga reed in categorie 4 een goede race. Na de ontsnap ping van een rennertje eindigde hij als vijfde in het peloton en ver diende daarmee een grote beker en de plaatsing voor het Ned. Kampioenschap. In categorie 5 behaalde Dirk Dom- hof een 11e- en Evert Rikkenberg een 12e plaats. Door de grote deelname waren deze plaatsen ook goed voor een prachtige beker. In categorie 7 had Ivo Witte, gestart in de achterhoede, het be hoorlijk moeilijk. Door een zeer op dreef zijnde kopgroep werd het he le deelnemersveld op één of meer ronden gezet. Renners op twee of meer ronden achterstand moesten de koers ver laten. Joost en Ivo wisten de schade tot één ronde te beperken. Joost werd 20e en Ivo 22e. Voor Dirk Domhof en Evert Rikkenberg is een goede klassering op 8 mei belangrijk voor deelname aan het Ned. Kampioenschap. In een partij waarin geen belan gen meer op het spel stonden heeft SV Texel wederom een ne derlaag geleden. Deze keer moest de meerdere erkend worden in Schagen. Na 90 minuten was de stand 1-2. Door deze nederlaag is Texel na een verblijf van twee sei zoenen in de derde klasse KNVB officieel gedegradeerd. Texel miste zondag maar liefst vijf basisspelers: Paul van Exel, Wim van Veen en Erwin Koning zitten met blessures, Ingmar Moerbeek :it een schorsing uit en Marcel Ris was een weekend naar België. On danks deze problemen stond er weer een knap team in het veld, dat het de mannen van trainer Paul Verra (Schagen) behoorlijk lastig maakte. Over het geheel ge nomen was Schagen iets beter in de eerste helft en Texel beter en feller in de tweede helft. Maar als zo vaak: er dient wel te worden gescoord. Door twee persoonlijke foutjes kwam Schagen gelukkig aan twee doelpunten. In de eerste helft was het Simon Brand die onnodig bal verlies leed op het middenveld. Onmiddelijk werd de geheel vrjstaande spits van Schagen aan gespeeld, die geen moeite had de wederom goed keepende Bart Heerschap te passeren. In de tweede helft was het de ver der goed spelende Gerco van Put ten die zich in de snelheid van zijn tegenstander vergiste, de bal no deloos verspeelde en daardoor zijn eigen achterhoede in de proble men bracht. Deze balovername werd knap uitgespeeld en Scha gen stond op een 2-0 voorsprong. Texel kreeg redelijk wat kansen maar wist deze niet om te zetten in een doelpunt. Zo zagen de toe schouwers een zeer royale kans van Marco Koorn (zijn lob ging over) en Simon Brand stootte ver door de verdediging, waarna de keeper van Schagen knap met de voet redde. Ook was er een kansje voor Henk Knol, die een teennagel te kort kwam op een voorzet van Ralph Koning. Pas in de aller laatste minuut was het John List die de eer redde. Behalve deze ne derlaag heeft het Texels-publiek twee nieuwe gezichten gezien, die een positieve inbreng hadden op het spel. Arnold Kaercher speelde zijn eerste thuiswedstrijd en deed dat zeer verdienstelijk en ook was er de terugkeer in de tweede halft van Hans Boswijk als voorstopper. SV. Texel moet nog twee wedstrijd den. Op Hemelvaartsdag om 18.00 uit tegen Den Helder, dat nog strijdt om het kampioenschap en zondag 15 mei de laatste thuis wedstrijd van dit seizoen tegen EVC, dat nog strijd tegen de- tradatie. De start van het officiële tennis- seizoen wordt zaterdag in Ooster end ingeluid met een clubtoernooi op de banen achter de Bijenkorf. Om 13.00 uur start de jeugd, rond 14.00 uur is het de beurt aan de volwassenen. Opgave van deelnemers is vanaf 12.30 uur op de baan mogelijk. Publiek is welkom bij de wedstrij den. Alle aanwezigen krijgen een gratis consumptie. In de tweede klasse zaalvoetbal is De Koog 4 voor derde keer kampi oen geworden. De ploeg is meren deels samengesteld uit mensen uit de horeca, die drie jaar geleden tot een team samensmolten. Het kampioensteam De Koog 4. Vlnr. staand: Henk Jan Klok, Werner van der Meer, Henk Paul Stapersma, Kees Mets. Gehurkt. Gerrit Vlaming, Theo Franchimon en Gerard Schuiling Niet op de foto Hans Strik. Marcel Bos, Andreas Schraag en Arnold Kaer cher. IFoto Gerard Timmerman/ In vliegende vaart snelt morgen middag een peloton wielrenners over het eiland. Zij doen mee aan het open Noordhollands kam pioenschap voor recreanten, dat voor de tiende achtereenvolgende keer op Texel wordt gehouden. De circa 83 km lange koers voert als vanouds langs bijna alle dorpen. Start en finish zijn op de Emma- laan in Den Burg. Inmiddels hebben zich ongeveer negentig renners voor de wed strijd aangemeld. De Texelse „klassieker" mag zich weer in de belangstelling verheugen van di verse ploegen, die de race als een welkome voorbereiding beschou wen op de welbekende Tour de La salle, die jaarlijks in en rond Den Helder wordt gehouden. Maar voor de coureurs is het uiteraard ook een eer om open Noordhol lands kampioen te worden. De term recreanten moet overigens niet worden verward met trim mers; deelgenomen wordt door renners die geen KNWU-licentie hebben, maar wel akelig hard kun nen fietsen. Ook van buiten de provincie ko men morgen wielrenners naar Texel. Op de deelnemerslijst staat een aantal Friezen en ook ver schijnt tenminste één Belg aan de start, zodat van een internationale wedstrijd kan worden gesproken. De winnaar van vorig jaar, Henk Roos uit Van Ewijcksluis, is weer present en is herkenbaar aan rug nummer 1. De „Beukers"-ploeg, waarvan hij kopman is, bevat nog meer favorieten, onder wie oud winnaar Benthe de Goede en Pim Keetman. Jordy Vinke Het kampioenschap kon wel eens uitdraaien op een taktisch spel tussen „Beukers" en het sterke team „Reenders". In de gelederen bevindt zich de enige Texelaar, Jordy Vinke uit Den Burg. Vinke verkeert de laatste tijd in goede vorm en lijkt kans te maken op een mooie klassering. Ook oud- eilandgenoot Hans van Osch, te genwoordig woonachtig in Alk maar, rijdt voor de „Reen- ders"-ploeg, die met de tijdrijders Ruud Lockx en Marco Windt nog meer sterke pionnen heeft. De be kendste deelnemer is Rob Was- senburg uit Den Helder. Deze renner uit de „Schellinger"-ploeg wist al eens op Texel te winnen en was ook Nederlands kampioen bij de recreanten en bij de brandweer. Hogeberg De wedstrijd start om 13.45 uur op de Emmalaan. Hoofdsponsor Ed Momberg van B&M Milieutech niek lost het startschot. Daarna gaat het achtereenvolgens via Ou deschild (13.54 uur). De Waal (14.01), Oosterend (14.11), De Cocksdorp (14.27), De Koog (15.041 en Den Hoorn (15.21) weer naar Den Burg, waar de finish rond kwart voor vier wordt verwacht. Vorig jaar waren de eerste renners al na 1 uur en 52 minuten weer te rug. In de finale is -in tegenstelling tot vorig jaar- kort voor de finish weer de passage van de Hogeberg opgenomen.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 11