i 4 lleboog wint beker i echte „cupfinal" Texel moet genoegen nemen met gelijkspel )e Koog kampioen zaalvoetbal TEXELSE y COURANT tte MAB-cross ekt 37 rijders Troostprijs voor fanatieke broers standen zaalvoetbal Tennislerares voor Oosterend Texel 1 pakt dubbel Vier jeugdrenners doen mee aan NK Eindstand volleybal eilandcompetitie Helder - Texel hard en grimmig duel Texel onderaan bij schoolvoetbal Damteam verpletterd maar niet vernederd Voetbaluitslagen G-Team pakt vierde plaats in Hoorn DINSDAG 17 MEI 1994 hoofdklasse van de Texelse oetbalcompetitie heeft De dankzij een uitstekende print het kampioenschap be- Het is voor het eerst in de hge historie dat een club van Den Burg de titel grijpt. De was een prooi voor het joog-team. dat in een zinde- finale Oosterend met 3-2 oeg- beginjaren van het zaalvoet- Texel wist Jelleboog al eens te leggen op de beker. Als cupfighter wist de disco toen het vrijwel onverslaan- leam Dubbeldik beentje te Afgelopen woensdag was ioog als nummer drie van de letitie vooraf licht favoriet. In erste kwartier leek de ploeg gg naar een makkelijke over- ng. Door een snoeihard in de ng geschoten vrije trap van Schermer nam Jelleboog de g en hield daarna een over- Pas tien minuten voor de wissel kroop Oosterend uit z'n schulp, wat diverse kleine kansen opleverde. De tweede Jielft was net 45 se conden aan de gang, toen John List 2-0 binnenschoof. Jelleboog kwam in de zevende minuut zelfs op 3-0 door een hard en hoog schot van Ingmar Moerbeek. Een veilig lijkende voorsprong, maar het team moest nog heel hard werken om de zege veilig te stel len. Oosterend trok namelijk tome loos ten aanval en zette Jelleboog onder zware druk. Nadat hij enkele goede kansen onbenut had gela ten, schoot Benjamin van Heer- waarde 3-1 binnen. Keeper Erik Kossen behoedde in deze fase zijn ploeg voor meer tegengoals en had het geluk aan zijn zijde toen Barry Betsema van dichtbij op de paal punterde en Vincent Kaspers even later hetzelfde deed. Aan de andere kant trof ook John List het houtwerk. Vijf minuten voor tijd werd het dan eindelijk 3-2 en be was het nog stoffig en inEierland. Maar zoals een zondag opmerkte: „als je nodig hebt, vraag je de een cross te organiseren. leefde het weinige publiek nog een spannende slotfase. In de stand kwam echter geen verandering meer, zodat Bertus Heerschap „zijn" cup aan Jelleboog mocht uitreiken. Kampioenschap Een wedstrijd later besliste De Koog de strijd om het kampioen schap in de hoofdklasse. Tegen stander Plus Klus werd met 6-2 aan de zegekar gebonden en daar mee was het benodigde puntje ruimschoots binnen. De Koog was hiermee de verrassende, doch ver diende kampioen van een leuke competitie. Toen eind vorig sei zoen het sterke Gamma-team uit een viel, verdeelden de spelers zich over vier teams. Niet toevallig legden deze vier (De Koog, Texel, Jelleboog en Le Berry) beslag op de bovenste plaatsen. De Koog kreeg met Paul van Exel, keeper Bart Heerschap en Volendam-prof Martin Koorn sterke troeven in handen. Van het oude De Koog team, dat voorgaande jaren meestal in de onderste regionen eindigde, waren alleen Kees van Beek en Martijn de Veij nog pre sent. Omdat het team vier slagers in de gelederen heeft, werd lepe de Boer benaderd als sponsor. In het kielzog van De Koog 1 deelden de andere teams mee in het suc ces. De Koog 2 promoveert en De Koog 4 werd kampioen in de tweede klasse. Ook De Koog 6, of tewel het G-team, vestigde dit sei zoen positief de aandacht op zich. Bekerwinnaar Jelleboog poseert met de Texelse cup. Staand v.l.n.r Henk Broekman. Nanning Kikkert, vlagger Jos Bakker. Hans Polderman. Ingmar Moerbeek en coach Cor de Lugt. GehurktPaul van Exel. Erik Kossen. NicoI Schermer en John List. De andere kampioenen zijn Texel 2 in de eerste klasse, Gempo in de derde klasse en bij de junioren Texel 1. Maandag 30 mei wordt het seizoen afgesloten met een vergadering. Alle Texelse zaalvoet balclubs worden verwachtin de kantine van SV De Koog, aanvang 20.30 uur. Uitslagen Woensdag: Plus Klus-De Koog 1-8 (H), Oosterend 6-Mantje 3 5-4 (3), Le Berry- Klif 4-1 (H) Vrijdag: Nioz-Casino 3 4-5 (2); bekerfinale Jelleboog-Oosterend 3-2, De Koog-Plus Klus 7-3 (De Koog kampioen); Klif 2-Klif 3 7-1. IFoto Frans HopmanI irteersf werd De Koog kampioen in de hoofdklasse zaalvoetbal Staand v.l.n.r. k&oonheden. vlagger Paul Bakker, Barry de Vries. Martijn de Veij en Kees van hurkt: Martin Koorn, Bart Heerschap. Edgar Klippel, Arnold Kaercher. Marcel |«ach Aad Eelman. IFoto Frons Hopmon) Speciaal voor het Boys- familietoernooi en een inge laste zaalvoetbalwedstrijd was de kotter TX 41 afgelo pen week voortijdig de Oude- schilder haven binnenge lopen. De gebroeders Piet, Jan en Klaas de Vries wilden in de zaal het duel Oosterend 4-Rab 2 niet missen, want het was de laatste kans op het kampioenschap. Toen de broers voor de aftrap in de zaal verschenen, bleken de anderen van het team echter te ontbreken. Sommigen moesten werken en anderen waren naar de bekerfinale Feyenoord-NEC, zodat er on voldoende spelers waren om de wedstrijd te kunnen spe len. Sneu voor de gebroeders, temeer daar hun team op houdt te bestaan en er vol gend jaar dus geen herkansing in zit. Met de eer ste plaats op het famihetoer- nooi bezorgden de De Vriezen zichzelf nog een troostprijs. in maakte de sfeer onder le van de 37 deelnemers „Maarten Hoogebosch"- erniet minder om. In de klei- klasse ging de winst naar de Winter met twee ^-overwinningen. gespeeld, aantal punten! 2 'eed 2 *92 Mg 2 m log 3 oog 3 tend 3 12 bklasse 094 tend 4 ire 3 2 4 te 2 3 klasse i's Bakkerij 'end 6 oog 4 - 3 «4 22 22 21 20 22 22 22 22 22 22 21 22 20 20 20 19 20 20 19 20 20 20 20 21 22 22 22 22 22 22 21 22 22 22 22 35 33 31 29 26 24 23 16 15 11 7 2 33 32 26 24 24 23 14 11 11 10 4 38 37 26 25 23 22 22 20 18 17 1 1 De 80cc groot gaf voor het eerst wat meer strijd aan de top. Cristi aan Landman die tot nu toe alle manches won, moest nu twee keer met een tweede plaats ge noegen nemen. René Duin was hem dit keer te snel af. Joost van Heerwaarden - ongelukkig ten val gekomen in de eerste wedstrijd van het seizoen - was ook weer van de partij. Bij de 125cc junioren ging de over winning naar Pablo Brandeburg. Door de tweede manche te win nen kon hij Stefano Siebeling net van de slagoverwinning afhouden. Pablo bereikte dit resultaat echter door moedwillig over een gevallen rijder heen te gaan. De tuchtcom- misie van de MAB heeft hem hier voor voor één wedstrijd geschorst. Bij de 250cc senioren kwam Nico Bakker zwaar ten val en viel uit. Ronald Zijm reed een strakke race en werd eerste. In de liefhebbersklasse kwam Hans Adams veelvuldig ten val. Anders meestal goed voor een eerste of tweede plaats werd hij nu zesde. Menno ten Wolde werd eerste, op de hielen gezeten door Jan Duin. Maarten Hoogenbosch reed naar een fraaie derde plaats en kon zo één van de door hemzelf beschikbaar gestelde bekers mee naar huis nemen. Bij de 12cc senioren was weder om Simon Hoenson de snelle man. Otto Goenga werd tweede en Dave Straathof vierde. De volgende cross is het cross weekend MAB/MAC Alkmaar op 4 en 5 juni. Tennisclub Oosterend heeft een nieuwe lerares. Het is Marjolein van Asperen. Zij heeft alle beno digde KNLTB-diploma's. Marjolein van Asperen gaat vanaf 31 mei elke dinsdag lesgeven op de banen van Oosterend. Jeugdle den tot 17 jaar krijgen voor dit sei zoen tien tennislessen kado. Deze worden gegeven van 15.30 tot 17.30 uur. Per les kunnen vier ten nissers meedoen, de indeling wordt gemaakt op basis van leef tijd. De cursus wordt afgerond met het examen voor het KNLTB balVslagvaardigheidsdiploma. Volwassenen die les willen heb ben kunnen terecht om 13.00 uur en 's avonds. Ook is er gelegen heid voor privéles. Binnenkort wordt begonnen met de aanleg van een oefenkooi op het terrein naast de banen. Wie meer informatie wil hebben kan bellen naar J. Boon (18650) of G. Koot (18283). Het zaalvoetbalteam Texel 1 won bij de junioren zowel het kam pioenschap als de beker. Reden om voor de krant op de foto te gaan. Naast invaller-coach Piet de Vries (vervanger van Hans Witte) staan v.l.n.r. Merlijn Adema, Eddy de Vries, Klaas Marten Raven en Roel Blonk. Gehurkt: Dolf Kuiper, Lennart Witte en Christian de Vries. WAT et 1 tjifjc,- «i-* criTif msi rtirici cr»n, ton 16 21 16 16 16 11 24 24 24 23 23 24 24 24 22 40 38 35 23 22 21 21 10 2 In zijn laatste wedstrijd als coach van Texel is Willem Roomeijer er niet in geslaagd, in een uiterst aardige wedstrijd een overwin ning uit het vuur te slepen. EVC uit Edam, een mede-kandidaat voor degradatie, was zeer geluk kig met het behaalde gelijke spel:. Voor aanvang van de wedstrijden van zondag waren nog 4 kandida ten over om te degraderen. De po tentiële slachtoffers waren De Foresters (20 punten), EVC, WGW en Purmersteijn (allen 19 punten). Deze ploegen konden zich alle geen verlies permiteren. Na afloop van de wedstrijd was er dan ook een zeer nerveuze stemming. Na enige tijd bleek dat EVC door dit gelijke spel en het verlies van Fo resters tegen WGW nog een laatste kans krijgt om degradatie te ontlopen. In een beslissings wedstrijd tegen Foresters moet EVC woensdag proberen het noodlot te ontlopen. Het was zondag geen hoogstaan de partij voetbal, maar de span ning vergoedde veel. Texel had de eerste helft het betere van het spel en dwong EVC regelmatig sterk terug. Vlak voor rust werd Ingmar Moerbeek in het straf schopgebied onreglementair gestopt. Moerbeek schoot de toe gekende strafschop zeer beheerst zelf in, zodat Texel verdiend met een 1-0 voorsprong ging rusten. Na de rust keerde een ander EVC terug op het veld. De ploeg speel de voor zijn laatste kans en ging er fors tegenaan. Dit leidde echter niet tot reële kansen, omdat er met weinig overleg werd gespeeld. EVC probeerde de ba kens te verzetten, wat leidde tot nog meer fysiek geweld. Ook Texel raakte door de spelwijze van EVC en de lankmoedige houding van de overigens goed fluitende scheidsrechter geïrriteerd. Dit leid de tot een zware overtreding van Marcel Ris (geel) en een natrap pende beweging van zijn tegen stander, die daarvoor rood kreeg en het veld moest verlaten. Korte tijd later moest de grensrechter van EVC het veld verlaten wegens commentaar op de leiding. Vlak voor het einde van de officië le speeltijd verraste een verdediger met een lage schuiver de comple te Texel verdediging. Met dit doel punt behoedde hij voorlopig EVC voor degradatie. De scheidsrech ter liet vrij lang doorspelen alhoe wel daar volgens de omstanders geen reden toe was. SV. Texel heeft na afloop van de wedstrijd afscheid genomen van trainer Willem Roomeijer, die vol gend jaar Grasshoppers gaat trai nen. Grasshoppers speelt in de vierde klasse, wat betekent dat SV. Texel Roomeijer volgend sei zoen nog tweemaal zal ontmoe ten. Een grote groep supporters en spelers bleef lang napraten met de scheidende trainer, die ondanks de degradatie, met SV. Texel veel suc cessen heeft gekend. Tijdens de laatste selectie wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap op 11 juni in Hel mond hebben vier jeugdleden van Wielervereniging Texel zich weten te plaatsen. De Texelse rennertjes waren in Alkmaar niet erg geluk kig op het door de regen glad ge worden parcours. Toch wisten zij door goede klasseringen in de overige wedstrijden voldoende punten te verzamelen. Reeds in het begin van de race in categorie vier wist Erwin Goènga met nog drie rennertjes te ont snappen. Na een kwartier koersen ging Erwin achter in een bocht on deruit en moest de strijd staken. Gelukkig geen ernstige blessure, maar wel een flink aantal pijnlijke schaafwonden. Wegens ziekte van Dirk Domhof, startte in cate gorie vijf alleen Evert Rikkenberg. Achteraan gestart, wist Evert zich echter steeds meer naar voren te werken. Na een regelmatige race eindigde hij op een mooie zesde plaats. In categorie 7 draaiden Joost Bak ker en Ivo Witte hun rondjes in het peleton, maar moesten door mate- riaalpech lossen. Joost kwam op twee ronden achterstand en werd uit de wedstrijd genomen. Ivo wist zich na één ronde achterstand met nog tien anderen aan de kop loper vast te klampen. In de laat ste ronde liep zijn ketting eraf en moest ook hij de strijd staken. De vier geplaatste jeugdrenners zijn Erwin Goënga cat. 4, Dirk Domhof en Evert Rikkenberg cat. 5 en Ivo Witte cat. 7. Criterium Tijdens een criterium in 't Zand re den de WVT-nieuwelingen Cristian Annyas, Robert Huisman en Joost Hoogenbosch een voorzichtige ra ce. Op het gladde parcours raak ten ze op achterstand en moesten de wedstrijd voortijdig beëindigen. Heren 1e klasse: 1. ABN/Amro; 2. Stuc v.d. Woude; 3. Cocky's kap salon; 4. Paal 28/de krim; 5. Taten- hove I; 6. 12 Balcken; 7. Kobeko; 8. P.H. Oranjeboom; 9. D.G.M.; 10. Paal 9. Heren 2e klasse: 1. Meubelhuis Texel; 2. Tex. Autocentrale; 3. Maarcobouw; 4. Fitt; 5. Teso; 6. Graaf Spuiterij; 7. Sportshop; 8. De Pilaar; 9. RWS; 10. Grote Stock II; 11. Handicap '94. Gemengde klasse: 1. NBC; 2. Waayer; 3. EcoMare; 4. LenR; 5. De Zandloper; 6. Super, 7. Klif; 8. Tatenhove II. Dames 1e klasse: 1. Westerlaken; 2. Mantje; 3. Durper Drup; 4. Vespertina; 5. Question. 6. Eier- landse Huis; 7. Haarstudio; 8. Klif 12; 9. Slag. lepe de Boer. Dames 2e klasse: 1. Leydekkers; 2. 7 Provinciën; 3. Top Tien; 4. Beautique Texèle, Nioz, De Vlier; 7. Visser Bouw; 8. Zeilmakerij; 9. Ass. Bremer. Dames 3e klasse: 1. Wiersma An tiek; 2. De Rival; 3. Grote Slock; 4. Timmers Bakkerij; 5. Bremakker; 6. Slag. Schiphorst; 7. Smash '68; 8. Cohen Eindstand Afvaltoernooi Poule A: 1. Tatenhove, 2. 12 Balcken. Poule B: 1. NBC; 2. Tatenhove II. Poule C: 1. Meubelhuis; 2. Fitt. Niet afgehaalde foto's kunnen als nog afgehaald worden bij Willem v.d. Kamer, Beatrixlaan 135. Ook eventuele nabestellingen kunnen daar opgegeven worden, maar dat mag ook nog aan het begin van de nieuwe kompetitie. Formaat 20x30 cm ƒ10,- formaat 10x15 cm ƒ5,-. In de op Hemelvaartsavond ge speelde wedstrijd Helder - Texel heeft Helder de tweede plaats op de ranglijst geen ogenblik kunnen waarmaken. Meteen vanaf de af trap werd het duidelijk dat de Texelaars de punten in dit prestige duel niet cadeau zouden geven. Toch werd met 0-1 verloren. De snelle beweeglijke spitsen van de zwart-witten werden door de Texelse verdedigers fel, doch cor rect op de huid gezeten. Texel speelde kort op de man. Aanvankelijk waren de verdedigers van beide kanten de aanvallers duidelijk de baas. Echt doelrijpe kansen werden noch door Texel, noch door de tegenstander ge creëerd. Halverwege de eerste helft kreeg Texel via Ralph Koning en Arnold Kaercher zelfs nog de beste moge lijkheden. Langzamerhand werd de strijd harder en grimmiger. De thuisclub maakte zich vooral schuldig aan veel geraffineerde overtredingen, waarbij de achil lespezen van de Texelaars het zwaar te verduren hadden. Texel beantwoordde dit met stevig man nelijk voetbal en schuwde het per soonlijke duel niet. Scheidsrechter Hoffschlag wist hier niet resoluut genoeg tegen op te treden. De spelers van beide partijen maakten duidelijk mis bruik van zijn lankmoedig optre- De School met de Bijbel uit Oosterend (meisjesteam) en de Jozefschool uit Den Burg (jon gensteam) hebben de Texelse kleuren verdedigd op het school- voetbaltoernooi om het kam pioenschap van Noord-Holland in Breezand. Ondanks een voorbeel dige inzet eindigden beide teams als laatste in hun poule. Het meisjesteam uit Oosterend bracht het er, onder leiding van de coaches Marleen Koning en Annie Vlaming, nog het beste af. Twee gelijke spelen leverden twee pun ten op, zodat het team niet hele maal met lege handen naar huis ging. Overigens was het team ge handicapt door het ontbreken van een paar speelsters die'met (een reeds lang vooraf geplande) va kantie waren. Voor de ogen van de meegereisde supporters speelden zich herhaaldelijk bloedstollende taferelen af. Uiteindelijk werd twee keer met 1-0 verloren en een keer met 3-0. Naast de factor pech was het feit dat andere teams over competitiespeelsters konden beschikken vaak van doorslaggevende betekenis. Jongens Het jongensteam van de Jozef school had het zwaarder dan de meisjes uit Oosterend. De coaches Peter Novak en Sieme Jan Zijm beschikten over een (vol ledige) selectie, met nogal wat spelers uit groep 7 en zelfs uit groep 6. Dit leverde soms een fy sieke achterstand op. Het toernooi begon voor de spelers met een 1-0, een 2-0 en nog een 2-0 ne derlaag. Het team had moeite met het vinden van de juiste combina ties, wat vaak tot moeizaam uit verdedigen leidde. De laatste twee wedstrijden leken winstkansen op te leveren. In de vierde wedstrijd, waarin de Jozefschool licht domi neerde, werd het team geveld door een omstreden strafschop: 0-1. De teleurstelling was groot, temeer daar het teamverband per wed strijd groeide. In de laatste wed strijd speelde een vroege tegengoal de Texelaars parten. De Jozefschool was de betere ploeg, maar met 0-2 trokken zij ook hier aan het kortste eind. den. De Texelaars speelden met een inzet alsof ze streden voor het kampioenschap. Vlak voor het ein de van de eerste helft kwam Mar co Koorn in de ploeg voor de geblesseerd geraakte Ralph Koning. In de 42e minuut werd de bal uit een op maat gespeelde voorzet van Marcel Geus door de Nigeri- aan Chima Ongeske onhoudbaar voor Bert Heerschap tegen de tou wen gekopt (1-0). Na de rust drukten de Texelaars de zwart-witten lange tijd terug op eigen helft, doch schoten van John List en Ingmar Moerbeek gingen juist over of naast het doel. Simon Brand, die voortreffelijk speelde, ontving van de scheids rechter geel toen hij de doorgebro ken linkerspits van Helder aantikte. Het Texelse damviertal heeft het in de landelijke bekerfinale niet kunnen bolwerken. In Amsterdam verloren de Texelaars met 8-0 van het gerenommeerde EDDV uit Dordrecht. Vier nederlagen dus, maar in alle vier partijen kwam Texel slechts millimeters tekort voor de puntendeling. Voor het eerst in de geschiedenis had een selectie van damclub O o sterend/Texel zich voor de na tionale eindstrijd weten te plaat sen. Tussen de vaderlandse damtop was de Texelse club veruit de laagst geplaatste van allemaal. Dat had ook een voordeel, want bij een gelijkspel zou de op papier minst sterke ploeg verder mogen bekeren. Na enkele uren spelen was er nog weinig aan de hand. Victor Voskuil had positioneel nadeel aan de ope ning overgehouden, maar dat was standaard. Piet Bakelaar ging agressief uit de startblokken, ook standaard. Op Rinus Vittali viel weinig aan te merken en Adriaan Bruin had een compleet verstrooi de stelling, maar zonder aanwijs baar nadeel. Wel moesten de Texelaars oppassen met in tijd nood te raken. Dan het middenspel. Voskuil kreeg geen vat op de stelling en ging op zoek naar remisevarianten. Bake- laars opponent toverde uit het niets een grandioze slagzet op het bord, waarbij de helft van de schij ven verdween. Toch leek het niet genoeg, want Bakelaar kon ook doorbreken. Vittali en Bruin hiel den onduidelijke stellingen. De tijd tikte intussen door. In het eindspel sneuvelden de vier „naamloze" Texelse dammers in het Dordtse geweld. Voskuil miste in tijdnood de kans op remise, bij Bakelaar viel de vlag, Vittali ver zeilde in een hopeloze stelling en Bruin werd klemgezet. Helder-Texel 1-0 Texel 2-Alcmaria Victrix 3 9-2 Texel 3-Schagen 7 4-1 Zouawen 3-Texel 2 2-2 Het G-Team heeft in een landelijk G-toernooi in Hoorn beslag gelegd op de vierde plaats. De aanvalst- lust van de Texelaars wekte be wondering, alleen ontbeerde het de ploeg aan afwerking. Tegen RKEDO boekte de ploeg dankzij doelpunten van Theo Franchimon en Martijn Verbeeke een overwin ning van 3-0. De wedstrijd tegen het stevige HS'88 werd geken merkt door overtredingen. Wéér kwam het G-Team op voorsprong, maar moest op de valreep genoe gen nemen met een gelijkspel. In de beslissingswedstrijd tegen De Brug hadden de Texelaars het overwicht, maar kwamen in de laatste minuut toch op 1-0 achter stand. Het G-Team van De Koog werd door Mantje in het nieuw gestoken Vlnr. staand: Jan Daalder. Jos Bakker. Anton Staal. Paul Bakker en Ruud Meden dorp. Gehurkt: Jan Frans Haveman. Theo Franchimon. Frans Bos. Chris Zijm. Peter Tultman. George Eelman. Martijn Verbeeke en coach Marian Westdorp. Verder op de foto nog enige begeleiders en de geblesseerde Dirk Keyser IFoto Emmy Umstral

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7