Bijenkorf wordt bijna tweemaal zo groot TEXELSE 7 COURANT kan maar één mpioen zijn... Dorpshuis moet trefpunt Oosterenders blijven" Voetbaltoernooien mooi slot seizoen Esperanza Smidt wint GVT-beker Drie prijzen voor Eva van der Linde Sportvissers 2e bij waddenuitwisseling Toernooizege Boys ^inschrijving 'ondvierdaagse DINSDAG 31 MEI 1994 toestelberging peuterspeelzaal entree hal magazijn keuken kleedruimte dorpscommissie van Oosterend verwacht dat de uitbrei- j en renovatie van dorpshuis De Bijenkorf tegen het eind het jaar zal zijn voltooid. Namens de dorpscommissie voorzitter Jaap Hin de hoop uit dat het dorpshuis rdoor trefpunt kan blijven voor de Oosterenders. „Het is onze bedoeling activiteiten van andere dorpen naar ons trekken", verwees hij naar sluiting van sportzaal De }ver in Den Burg. De Bijenkorf 27 jaar geleden gebouwd, is het dorpshuis aan de uitbreiding en renova- aldus Hin. De douches, toi- en andere voorzieningen zijn uderd en dorpsbewoners plei- jaren voor een alternatief het in de kelder geïmprovi- je peuterspeelzaaltje. „Het voudige gebruik van de huidi- :aal voor sport- en andere jactiviteiten staat een doel- g gebruik in de weg. Het is nu werk. Willen we dat De Bijen- hèt trefpunt van Oosterend moeten we snel handelen, stromen veel functies weg oeft het niet meer." 85 procent groter besluit van de gemeente om I.OOO,- in de begroting te re- •ren voor Oosterend was het de plannen uit te gaan wer- Aannemer Elko Vermeulen bracht de wensen van de verschil lende gebruikers en belangengroe pen in kaart en zette deze op papier. In het plan dat de dorpscommissie vrijdag presenteerde wordt de be staande oppervlakte (600 vierkan te meter) uitgebreid met 85 procent tot 1100 vierkante meter. Achter het huidige dorpshuis is een grote sportzaal getekend die met een oppervlakte van 14 bij 27,5 meter (inclusief kleedlokalen, toilet en douche's, etc.) en een hoogte van zeven meter zelfs ruimte biedt voor een partijtje ten nis. Vloer De zaal is bestemd voor gymles sen van de schooljeugd, repetities van de drumband en andere spor tieve activiteiten. De kunststof vloer is vergelijkbaar met die van sporthal Ons Genoegen. Boven de kleedruimtes in de sportzaal komt een tribune. De sportzaal krijgt een aparte entree aan de Bijenkorf- weg. Tussen het oude gedeelte is ruimte voor berging van toestellen en wordt een magazijn ingericht. De bouw van de sportzaal is niet strijdig met het geldende bestem mingsplan. Aannemer Vermeulen hoopt dat de vergunning binnen een maand rond is zodat nog deze zomer met de bouw van de sport zaal kan worden begonnen. Het bouwterrein voor de nieuwbouw is reeds bezit van de dorpscom missie. Achter het nieuwe com plex is nog voldoende ruimte voor een parkeerplaats. Daarmee kun nen de huidige parkeerproblemen goeddeels worden opgelost. Peuterspeelzaal Als de sportzaal gereed is, wordt de rest van de accommodatie aan gepakt. De peuterspeelzaal wordt gehuisvest op de plek waar de hui dige kleedruimte van de gymzaal is ondergebracht. De peuters krij gen aanmerkelijk méér ruimte, het onderkomen wordt gelijkvloers, krijgt betere voorzieningen en een aparte ingang zodat de rest van het gebouw in voorkomende ge vallen afgesloten kan blijven. Onderdeel van de renovatie is ver der een modernisering van de keu ken en aanpassing van de dorpskamer, die zijn kantinefunc tie behoudt. Het bestuur koos er voor in de sportzaal geen kantine te huisvesten. Het bestaande gymzaaltje verliest de sportieve functie. De dorpszaal zal verder worden ingericht voor culturele activiteiten zoals toneel en andere bijeenkomsten. Hoofd aannemer wordt Elko Vermeulen. Werk dat wordt uitbesteed, zal zo veel mogelijk aan Oosterender be drijven worden gegund. Tijdens de bouw kunnen de activiteiten, soms in geïmproviseerde vorm, gewoon doorgaan. De uitbreiding en renovatie van De Bijenkorf gaan totaal ƒ650.000,- kosten. Afgezien van de ƒ350.000,- die de gemeente heeft gereserveerd, moet Oosterend zelf drie ton opbrengen. Hin: „Twee kunnen we uit eigen middelen fi nancieren. Om dekking te vinden voor het resterende bedrag we dorpscommissie de schuur aan de Slotskolk, die momenteel als opslag dient voor de rommelt- jesmarkt, te verkopen." Het is de bedoeling dat op het industrieter rein bedrijven worden gevestigd. De ruimte van de schuur is nodig om de bereikbaarheid te verbete ren en voor een bedrijfswoning. Een ondernemer heeft zich inmid dels bereid getoond alternatieve ruimte voor spullen van de rom- meltjesmarkt te verhuren. Mocht er ondanks deze transactie nog geld nodig zijn, dan zal de dorps commissie het resterende bedrag lenen. Om de inrichting van de dorpszaal (huidige gymzaal) te bekostigen oostgevel magazijn sportzaal dorpszaal (zaal) dorpskamer Vrijdagavond presenteerde de Oosterender dorpscommissie de uitbreidings- en renovatieplannen voor dorpshuis De Bijenkorf Links net opgeknapte bestaande gedeelte en rechts de nieuwe sportzaal. heeft Oosterend een subsidie aanvraag bij het Prinses Beatrix- fonds ingediend. Ondanks de moderne accommo datie neemt de dorpscommissie volgens Hin niet het initiatief sportclubs van elders naar Ooster end te lokken. „Wat ons betreft is het dorpshuis van en voor de Oosterenders. Het is tenslotte een behoorlijke financiële injectie voor de dorpsbewoners gewefest. Het is te gemakkelijk van de gemeente om te zeggen: we hebben er ook 3,5 ton ingepompt, laat de spor ters uit De Ferrever nu maar naar Oosterend gaan. Maar als ze toch komen zullen we ze natuurlijk niet tegenhouden. Ik hoop wel dat ze in Den Burg ook een eigen zaal houden." duidelijk lagen de zaken niet Van een formele echte kampioen was geen sprake omdat de puntental len gelijk waren en bij het ama teurvoetbal het doelpuntensaldo niet doorslaggevend is. Eigenlijk had een beslissingswedstrijd gespeeld moeten worden, maar daar was dus niet van gekomen. Als er dan toch een kampioen moest worden aangewezen, had Texel zeker recht op die eer van wege het hogere doelsaldo. Texel (met onder andere de gevreesde 50-plussers Abe Keijser en Jan Meedendorp) heeft dat inmiddels even uitbundig gevierd als Ooster end. Met bovenstaande foto is het team ook publiekelijk gerehabili teerd. Op die foto staan van links naar rechts (staand) Frank Sikma, Marco van der Vis, Sjoerd Eelman, Rob Grisnigt, Fulco Zegel, aan voerder Fred Wiering en bestuur der Joop Koning. Hurkend: John Nieboer, Jan Jacob Keijser, Jeroen Takes, Abe Keijser, Jan Meeden dorp en Dirk Frido Krijnen. Op de foto ontbreken topscorer Gerrit Vlaming (23 doelpunten), Hans Vlaming en Charles van der Slikke. IFoto Harry de Graaf) Met drie tweedaagse toernooien kwamen de Texelse voetbalsup porters afgelopen weekend goed aan hun trekken. Op de terreinen van SV Texel, SV De Koog en ZDH gingen sport en gezelligheid hand in hand. Overdag werd gevoet bald en 's avonds was het feest, waarmee het seizoen 1993-'94 een mooie afsluiting kreeg. Het concept van twee dagen voet ballen met op zaterdagavond drin ken en dansen in een grote feesttent, blijkt een succesformu le. „De sfeer was enorm", aldus de voorzitter van SV Texel, Rob Dap per. Hij keek terug op een geslaagd veteranentoernooi met een uitstekende winnaar, de Van Dok Boys. Dit team bestaat uit oud-spelers van Texel 1, die in 1972 werden getraind door Van Dok. Klaas Dirk Koorn, Jan Mee dendorp, Jan de Lugt, Willem Roo- meyer en hun maten bleken het spel nog niet te zijn verleerd. Met veel overleg tikten zij hun tegen standers van de mat. In de finale kreeg het gelegenheidsteam „Texelse Boys", door de late afzeg ging van de Boys in werkelijkheid bestaand uit spelers van Texel 3, met 3-0 klop. Minder leuk waren diverse blessures op zaterdag, maar zondag bleef de schade beperkt. Bij SV De Koog was de finale een Drents onderonsje. Ruinen won met 1-0 van Gieten en mocht zich toernooiwinnaar noemen. De Texelse tweeling Jos en Paul Bak ker, present bij vele veld- en zaal voetbalwedstrijden, nam het zekere voor het onzekere door voor beide finalisten als vlaggenist op te treden. De tweeling was de halve zondag met de vlag in de hand langs de lijn actief. De thuisclub stelde zich bescheiden op met alleen een 3-2 overwinning tegen het vrij sterke Eemdijk. Bij de gastheren kreeg Nanning Kik kert symbolisch de rode kaart, vijf minuten voor het einde van zijn laatste wedstrijd in het Koger shirt. Eén van de hoogtepunten van het toernooi was de trekking van de grote verloting. De hoofd prijs, een 17-daagse reis voor twee personen, ging naar A. Bac ker uit Den Burg. De opbrengst van de verloting is bestemd voor de (inmiddels uitgevoerde) renova tie van de kantine. Op het Paal 9-toernooi van ZDH kwamen er penalties aan te pas om de winnaar te bepalen. Texelse Boys toonde zich vanaf elf meter meer trefzeker dan tegenstander Santos Kleurrijk, een selectie uit het oosten des lands. De winst was een mooie opsteker voor de VV Ruinen heft het bierglas op de toernooizege in De Koog. In hun midden Jos en Paul (geheel rechtsI Bakker, die zondag bij menig team als grensrechter actief waren. IFoto f rans Hopman) Texel turnde op grote schaal vori ge week tijdens de onderlinge kampioenschappen van GVT. Het niveau van de prestaties was be hoorlijk. De turners en turnsters waren sterk aan elkaar gewaagd zodat per groep een spannende strijd gestreden werd. Grote af wezige tijdens deze kampioen schappen was meervoudig Texels kampioen en verenigingskampi oen Mark Jan Mulder, die om stu dieredenen (examens) deze wedstrijden liet passeren. De titel werd overgenomen door Esperan za Smidt, die met een gemiddelde van 8.86250 de beker verdiende. Vrijdag streden alle eerste en tweede geplaatsen van de recrea tieve groepen om de „Heer schapsbeker". Na een finale op het scherpst van de snede werd deze prijs gewonnen door Nelda Eelman voor Jefferson van Kar- sen. De aanmoedingsprijs ter sti mulering van jong talent binnen de vereniging werd uitgereikt aan de zesjarige Nienke Daalder. UITSLAGEN: Meisjes 6 jaar: Nienke Daalder 33.30 Ma rijke Blok 32.45 Madeion in 31 55. meisjes 7 jaar: Marlou Reiding 30.15 Miriam Le- gierse 30.10 Kim van der Vliet 29.65; meisjes 8 jaar: Hilmar Hof 31 75 Sandra Witte 30.70 Diana van de Wilde 30 55 meisjes 9 jaar: Frida Buijsman 32 65 Liset- te Hin 30.80 Linda Knol 30.35; meisjes 10 jaar: Nelda Eelman 33.80 Sarah Albers 30.85 Suzanne Drijver 30 60, meisjes 11 jaar Cathy van den Berg 31.90 Anna Kik kert 31.40 Martine de Boer 31.00 meisjes 12 jaar: Immetje Duin 32 95 Maai ke de Harde 31.50 Arianne van der Wal 31.35; meisjes 13 jaar: Barbara Elias 32.85 Madeion den Brok 32.05 Evelien Pijlman 30 80; meisjes 14 jaar: Ingrid le Roux 33 50 Linda Goes 33.10 Marije Blom 32 25 Jongens 6 jaar: Edgar Werkman 29.75 Jeffrey Novak 29.65 Marcel Alderlieste 29.25; Jongens 7 jaar: Dirk de Vries 30.40 Hendrik Arendsen 30.35 Tjerk Jan Vonk 29.70; Jongens 8 9 jaar: Meivin Kikkert 31.05 Jaap Waverijn 30.70 Joost Marijn Verduyn 30.70 Jort Hammer 30 25 Jongens 10 11 12 jaar: Jefferson van Karsen 3215 Martijn Kuiper 31 80 Milo Siebert 31 50 meisjes e.t. C Anna Lisa Albers 43.75 Jolanda Breman 43.20 Est her Albers 42.65; meisjes e.t. B: Esperan za Smidt 35.45 Cisca Hoogenbosch 35.40 Bettine Schraag 35.30; meisjes e.t.A: Annemieke Moor 33.80 Efaliena Drijver 33.75 Sanne Brügemann 33.65 Jongens e.t.B: Boy van de Vis 51.80 Jaap Duin 51.20 Yannis Engelvaart 46.50, Jon gens e.t A- Wilco Drijver 46.10 Arjan Zwa- neveld 45.45 Pieter Daalder 45 35 Tijdens de finale wedstrijden van de regiocompetitie wisten de Texelse turnsters van GVT zowel individueel als als ploeg weer zeer aansprekende resultaten te beha len. De mooiste overwinning was in nivo ID waar Wendy Moor met een voorsprong van 0,05 punten beslag wist te leggen op de eer ste plaats. De basis voor de mooie succesje ue prijswinnaars van UVI met hun trainers Yvonne Bruining en Nico Stoter links op de foto. IFoto March Hoi/non) van Moor lag in een kei van een balk oefening. Trainer Nico Stoter viel dan ook bijna van de bank na eerst het zien van de oefening en daarna het cijfer van 8,95 punten. Ook op sprong en brug turnde Wendy uitstekende cijfers bijel- kaar. Op langemat echter moest zij ingecalculeerd enige punten toegeven op de concurrentie. De turnwedstrijden in Noord- Scharwoude begonnen met de jongere meisjes in nivo 5D. Een sterke ploeg bestaande uit Sandra Koopmans, Bettine Schraag, Esperanza Smidt, Judith van Vliet en Karin Zwaneveld wisten telkens per toestel drie goede oefeningen met bijbehorende waardering neer te zetten. De beste drie per toestellen tellen voor de uitslag. Slechts De Halter uit Alkmaar bleek een sterkere ploeg te hebben zodat G.V.T. op de tweede plaats eindigde. In de wedstrijd in nivo 3D en 2D dwongen de Texelse turnsters o.l.v. Esther Witte respect af bij tegen standers en publiek. De ploeg 3D bestaande uit Sanne Vlaming, Jitske Tesselaar, Marous Albers, Sanne Schoo en Wendy Hoogen bosch werd na een spannende strijd net tweede achter Edo uit De Goorn met een punten verschil van 0,15 punten. In nivo 2D was er nog meer suc ces. De ploeg van G.V.T. werd hier eerste met een voorsprong van 3,80 punten op Hercules Hygiea uit Noord Scharwoude. Efaliena Drijver, Sigrid van Heerwaarden, Yaltah Pansier, Petra Dankers en Laura Witte mochten daarom voor de zoveelste keer dit jaar een stap je doen op het hoogste ereplat- vorm. Individueel werd Efaliena Drijver tweede en Sigrid van Heer- waarden derde. Hoornder trainer Henk de Ruyter, die ook als speler en scheidsrech ter het veld betrad. Als derde ein digde het geroutineerde Unicum. ZDH en het Hoornder All Stars team moesten met lagere klasse ringen genoegen nemen. De over- kantse teams gebruikten hun vrije tijd om het eiland te bekijken, waardoor de feesttent zaterdag avond lang niet vol was. De gezel ligheid was er echter niet minder om, al moest de politie na midder nacht vragen of het wat minder luidruchtig kon. Verloting De winnende nummers van de verloting van SV De Koog zijn: Ie prijs, nr. 2145; 2e (fiets) 1678; 3e (magnetron) 0386, 4e (stereotoren) 1789; 5e (Texeler dekbed) 0168: 6e 0921; 7e 0214; 8e 2221; 9e 0308; 10e 0403; 11e 0568; 12e 0956; 13e 2013; 14e 1352; 15e 1791; 16e 0404; 17e 0248, 18e 2343; 19e 1408; 20e 1405. De prijzen kunnen worden afge haald bij Jan van Beek, Wintergroen 5, De Koog (tel. 17729). De jonge amazone Eva van der Linde heeft met haar pony Patricia in Twisk de sterren van de hemel gereden. Ze won twee prijzen in dressuur en eentje in het springen. Ook Jantien van Beurden deed het goed. Zij haalde twee winstpunten in dressuur met haar nieuwe pony Muis. Het M viertal van de Klep- pertjes werd derde. Bij de paarden was Vera Blom met Hannelou de ster van de dag. Ze scoorde twee winstpunten in de klasse L2 en mag het nu in de M proberen. De Texelse sportvissers zijn twee de geworden bij de waddenuitwis seling op Ameland. De wed strijden werden gehouden aan het Ballummerstrand, waar 49 vissers een lijntje uitwierpen. Winnaar werd Jan Kooiker van Ameland (55 cm), de tweede plaats was voor Texelaar Pierre de Kroon (43 cm) en derde werd Kees Soepboer van Schiermonnikoog (36 cm). De totale vangst bedroeg 454 cm (16 vissen). In het eilandklassement eindigde de vissers van Schier monnikoog als eerste, Texel op de tweede plaats, Ameland werd der de en Terschelling vierde. Van de twaalf Texelse deelnemers sloe gen vijf een visje aan de haak. De eerstvolgende wedstrijd op Texel is op 4 juni van 18.30 uur tot 21.00 uur bij paal 15. Junioren B1 van Texelse Boys heeft zondag in Den Helder het voetbaltoernooi van Watervogels gewonnen. De Texelaars verloren eerst met 2-0, maar boekten daar na een 1-0 zege op de gastclub en een 4-0 overwinning. Peter Jan van der Slikke won bovendien de strijd om de penaltybokaal. Omdat het C1-team van de Boys voor een uitwisseling naar Gelderland was, werd deze plaats ingenomen door De Koog Cl, dat als derde eindig de. Het gezamenlijk resultaat van de twee Texelse teams in de B- en C-poule was goed voor de wissel trofee. aan de Avondvier- kunnen zich tot en met nav°nd (woensdag) tevoren 'lven. Leden van wan- ^vereniging Het Gouden nJ9en dan een rijksdaalder 9' n'et-leden twee gulden. en die zich maandagavond 'Ne start van de eerste aanmeldt, moet ƒ7,50 9e'd voldoen. De voorin- "a!i V'nc^ P|aats b'j Ben van Hollandstraat 23, 51. De Avondvierdaagse 1 v°lgende week maandag ,niei donderdag telkens van- voormalige LBO-gebouw trTimalaan. drama in de Texelse aIwereld. In de Texelse Cou- tond een foto van het zon- uniorenteam Oosterend 2 nshet behalen van het kam- schap. Dat gaf verontwaar- bij het team Texel 3. maal fout. Niet Oosterend wij zijn kampioen. Wij willen tctificatie in de krant, liefst •n nog wat grotere foto bij van smartege/d...". at dat nou? De voetbalexpert Texelse Courant stelde een (oek m en legde het oor te ren bij de aanvoerders van de k*en teams en de KNVB. y bleek dat het gaat om een dg afgebroken competitie. tere wedstrijden werden af tenzijn niet ingehaald omdat het welletjes vond en er int achter zette. Op dat mo- badden zowel Texel als tend 22 punten. Kort daar- stond Oosterend er veel tier voor dan Texel en leek tmpioenschap binnen hand- 1 Toen in de laatste fase een wedstrijd won en end verloor, ontstond twij- 33fna enig speuren en rede- beenden de Oosterenders 'af kampioen waren. Het- tenleiding was voor een uit- 9 feest en een foto in de Bat was voorbarig, want zo

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7