agenoeg droog TEXELAARTJE dankt weergoden MITexels jnnis-competitie TEXELSE J COURANT Lieuw broedt in omstreden schuur Slootonderzoek OSG-leerlingen Tijdrit wielrennen Jeu de boulesclub Strend gastvrij IJska-fancy fair levert f7000,- op F amilieberichten Texelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS y p tet eerste jaar dat zij aan de olijke competitie hebben igedaan is het gemengde „.on-taam. bestaande uit Ilse fling, Liesbeth Lanser, Hans en Ewoud Bakker, geëindigd [Ie vierde plaats in hun poule acht. Dit goede resultaat is bereikt door in de laatste strijd tegen Groetincke met te winnen. jistrictscompetitie wordt vol le week afgesloten, waarbij damesteam het nog in eigen heeft om het kampioen- te behalen. Door de 5-1 winning van deze week is een spel dinsdag tegen het ster ft) voldoende. Bij de uitslagen nder is te zien dat de district- is deze week nog flink wat tn in de wacht hebben ept. kringcompetitie, die wordt van woensdag t/m vrij- was voor wat de dames be- vorige week al afgerond. De 150+ hebben dit seizoen de- >ek met een 4-0 overwinning It II afgesloten. leelnemers aan de competi- orden uitgenodigd om zater- juni uiterlijk om 17.00 uur iet tennispark te komen voor lestelijke afsluiting van de etitie 1994. Na afloop van de e wedstrijden van die dag de kampioenen van dit jaar in gehuldigd tijdens een ge- samenzijn in de kantine. UJKE COMPETITIE: rlflflmengd): 1-Groetincke 1 8-0. [TCOMPETITIE: Dames: Deuce 1-Schagen 2 5-1. Ukmaar 4-Deuce 1 1-5; Barsinger- lïuce 2 0-6; Deuce 3-Zap 2 2-4; 4-Niedorp 2 6-0. Gomengd: 1-Deuce 1 1-4. Jongens 12/15: Deuce edorp 2 5-1. Jongens 15/18: Sluis 1 3-3. IMPETITIE: Deuce-HTC II 4-0, DINSDAG 7 JUNI 1994 jan Lap loom nar nest temiaaen van bouwmaterialen. „De natuur gaat haar eigen gang." Dit motto lijkt van toepassing op de scholeksterdie haar nest heeft gemaakt in de in aanbouw zijnde schuur van de gebroeders Lap aan de Westerweg. De vogel broedt op drie eieren en trekt zich weinig aan van de bouwwerkzaamheden. Ook de luide radiomuziek deert haar niet. Dat de lieuw uitgere kend deze plek heeft uitverkoren, kan pikant worden genoemd. Te gen de schuur was vorig jaar pro test aangetekend door de werkgroep Landschapszorg, om dat het grote bouwwerk niet in de omgeving zou passen. Andere lo- katies bleken niet haalbaar, waar na de economische noodzaak de een paar spatjes, verder kwam het niet. m ite bellers van de over riden hun oren niet gelo- wijl heel Nederland in het d werd geteisterd door re- scheen op Texel de harde wind werd enigs- door de bomen, V het speelveld aan de nderweg het 23e buiten- i van Tevoko ongestoord 9 kon vinden. s wel even spannend, ja", André van der Vliet en an der Werff, die in de or- zitten. „We begonnen met enige buitjes. Geluk- '9 heftig, dus er kon wor- sspeeld. Zondag ook s De rest van Nederland Dat hebben we dan ook vrolijk omgeroepen." Als i had doorgezet, had er organisatie niets anders !n dan de wedstrijden af- ..We zijn te groot ge- om naar binnen te 1." lams lieten zonder afbe- s,ak gaan. „Die krijgen uitnodiging meer voor laar", aldus de organisa- lacunes wist op te vul- ams die op de bonnefooi komen. Zo'n duizend vol- varschenen wel voor het Huldiging aanvang van het evene- Marian van der Lubbe rdam in het zonnetje ge- ln,ig jaar is zij een vaste s,er aan het toernooi. Ze keer deel uit van „La- mited" en kreeg een rnooi-t shirt kado. Een e Achterhoek dat ook al vaste gast is, viel dit jaar °0°l. „Ze waren te laat anmelding. We zijn daar in onverbiddelijk", vertelt Marian van der Werff. De Achterhoekers waren een beetje verbolgen, maar toch naar Texel gekomen om dan in ieder geval de sfeer weer mee te maken. Niet zozeer om de winst, maar vooral ook om gezellig samen te sporten werd door 132 teams gestreden. Opvallend was deze keer de animo van buitenlanders. Er deden Duitse en een Engels team mee. Uitslag: DAMES derde klasse A: Actief 2, derde klasse B: Aktio, tweede klasse A: Devoko 88-1, tweede klasse B; ATC 1, eerste klas se: Ladies Unlimited, promotieklasse: Ak- tief 1, derde divisie: Keerlkes/PZH HEREN derde klasse A: Bosch en Keuning, derde klasse B: EVV Zonnenberg, tweede klasse A: SMH Express, tweede klasse B Tevoko '70, eerste klasse A: Volendam, eerste klasse B:Dyname Neede 1, promo tieklasse VC Gouda, derde divisie G en A1 Ago-cup voor overallwinnaar: Devoko 1, dames tweede klasse. 14 punten uit zeven gespeelde wedstrijden. Tijdens het buitentoernooi werden weer diverse rake kleppen uitgedeeld IFoto's Tessa de Graaft iFoto Frans Hopman) doorslag gaf en de schuur er mocht komen. De bouw vordert niet snel, maar volgens agrariër Jan Lap komt dat omdat ze alles in eigen beheer willen doen. In augustus zal de schuur echter klaar moeten zijn, omdat de ruim te dan nodig is voor de verwerking en opslag van aardappelen. Mavoleerlingen van OSG De Ho- geberg hebben enkele sloten op het eiland onderzocht. Gekeken werd naar de waterkwaliteit, de flora en fauna. Opmerkelijke con clusie was dat enige sloten bij de duinen meer vervuild waren dan elders op Texel. Een sloot bij Loodsmansduin bleek in vergelijking met eerdere onder zoeken flink achteruit gegaan. Vol gens de scholieren kan een oorzaak zijn dat in het naastgele gen weiland landbouwgif is ge bruikt. Bij de volkstu intjes van Den Hoorn was de waterkwaliteit van de sloot vooruit gegaan. Sloten op de kruising Pontweg/Re- doute, de Schans en de Hoge Berg zijn redelijk schoon en weinig ver anderd ten opzichte van andere jaren. Medicijnen verpleeghuis. De Texelse Apotheek en de Stichting „Samen-Eén-Gollards" hebben een nieuw systeem ingevoerd voor de distributie van medicijnen met als doel dit foutloos te laten verlopen en de kosten te beheer sen. Tijdens de vrijdag gehouden tijdrit hadden de renners te kampen met een stormachtige wind die ze vooral op het laatste rechte stuk naar de finish pal tegen hadden. Bij de jeugd ging de winst naar Er- win Goënga die Evert Rikkenberg 15 sec. en Dirk Domhof 45 sec. voorbleef. Bij de senioren was Loek van Vliet snelste voor Jan Zijm en Christian Annyas. Inbraak in paviljoen. Inbrekers hadden het van vrijdag op zater dag gemunt op de kassa van het stranpaviljoen bij paal 33. De da ders verschaften zich toegang door het forceren van een raamp je. Binnen kraakten ze de kassa. Hun strooptocht door het bedrijf leverde ze twee portemonnees en enkele tientjes op. Gevallen. Een zesjarig meisje viel zondag op het Boysveld met haar hoofd tegen een stalen paal. Ze werd door een ambulance naar een dokter gebracht, maar haar verwonding viel mee. Jeu de boules is in. Dat blijkt op de baan in Oosterend, die zich in een groeiende belangstelling mag ver heugen. Gastspelers waren de Oosterender vrouwenvereniging en een caravanclub van de vaste- wal, die samen met enkele Texelse clubleden een worp waagden. Bij de onderlinge wedstrijden op woensdagmiddag gaat Cees van Houten met een gemiddelde van 32,73 aan kop. Tweede is Harm Gort (31,691, gevolgd door Netty Sikkeleras (30,86) en Joop Speel man (29,81). In het zaterdagklas sement voert Cor Timmer (567 punten) de lijst aan. Arie Brans is met 481 punten tweede, Harm Gort (479) derde en Ate Sijtsma vierde (455). De organiserende ouders van de kleine Redmer IJska-school in De Waal zijn er nog beduusd van. De zaterdag gehouden rommelmarkt met fancy fair heeft netto ruim f7000,- opgebracht. Dat is twee keer zoveel als waarop was gere kend. Vorig jaar bracht het evenement f4600,- in het laatje en dat was al een resultaat dat de verwachting ruim overtrof De verontrustende weerberichten blijken geen nadeli ge rol te hebben gespeeld. Al di rect bij de aanvang van de markt was het gezellig druk en er werd stevig gekocht. Tussen de „rom meltjes" bleken talloze aantrekke lijke koopjes te zitten: een antieke tafel (die voor f200,- wegging), fraai serviesgoed, prachtige voor oorlogse schoolplaten en tal van elektrische en andere huishoude lijke artikelen, boeken, etc. De mensen lieten ook hun geld rollen binnen het gebouw met spelletjes als het Rad van Avontuur, worst hakken, schminken, sjoelen, „blind" kinderbingo, flessenpost, terwijl ook de koffie met cake en de oliebollen vlot hun weg vonden naar het publiek. Kosten waren er nauwelijks want de ouders deden alles zelf en zelfs topprijzen voor de verloting en het Rad van Avon tuur waren door de betrokken on dernemers voor niets of een uiterst vriendelijk prijsje beschik baar gesteld. De sfeer tijdens de fancy fair was bijzonder genoeg lijk, mede door live accordeonmu- ziek van Jan Bakker. Er is genoeg geld verdiend om de door de school geadopteerde leer ling Semuel Sada in Nieuw-Guinea weer een jaar naar school te stu ren, maar daarnaast kunnen diver se wensen van de school in vervulling gaan, zoals de vervan ging van het buitenspeelgoed voor de kleuters vunuon m ae sen ooi tal van mogelijkheden om geld uit te geven Na een moeilijk laatste levensjaar is na een goede verzorging in verpleeghuis Texel over leden mijn geliefde broer en onze zwager Cornelis Bakker weduwnaar van Anna Bakker-Beumkes op de leeftijd van 85 jaar. E. J. van Rijsbergen-Bakker J. Beumkes J. J. Beumkes-De Radder C. Beumkes-Haasnoot Texel, 5 juni 1994 Verpleeghuis Texel Correspondentie-adres: J. Beumkes Noordwester 28, 1791 HD Den Burg. De overledene is opgebaard in uitvaartcen trum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot afscheid nemen voor de rouwdienst in het uitvaartcentrum van 13.00 tot 14.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden op don derdag 9 juni om 14.00 uur in het uitvaart centrum, waarna de begrafenis op de Algemene begraafplaats te Den Burg zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het uitvaartcentrum. Helaas hebben wij afscheid moeten nemen van „oom" Cor Bakker Bedankt voor het vertrouwen. Sjerp Sietsma Tjitske Sietsma Annigje Jurrina Texel, 5 juni 1994. Bedroefd zijn wij om het overlijden van Cor Bakker B. Joustra-de Boer Jan en Fia Marijke en Tjaart Texel, 5 juni 1994 Gelukkig en dolblij zijn we, dat bij ons, op 3 juni 1994 ons eerste kindje is geboren. Een zoon Wouter Peter-Jan en Henriette Kuip-Timmermans Heemskerckstraat 26, 1792 AB Oudeschild. Tel. 02220-15423. Wilt u bij ons een be schuitje komen eten, laat het ons dan even weten. Hartelijk dank voor uw bezoek, post en atten ties in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. B. Wijngaarden, Den Hoorn. Lieve mensen. Mijn hartelijke dank voor al le brieven, kaarten, bloemen en andere at tenties die ik heb ont vangen op de receptie ter gelegenheid van m'n 25-jarig jubileum. Groetjes Ben Jas Geboren Michelle Dominique 1 juni 1994 dochter van Roy en Caroline Jordaan-Kuip Leliestraat 26, 2761 HE Zevenhuizen. Wilt u beschuit met muisjes komen eten, laat het ons dan even weten, 01802-3683. Wij zijn getrouwd. Lennart de Haan en Corina Rijk 7 juni 1994 Blauwe Zegge 16, 3648 JL Wilnis. Allen die aan me ge dacht hebben toen ik in het ziekenhuis lag en me een kaart stuurden, wil ik heel hartelijk dankzeggen. N. Zijm v.d. Poll Oudeschild Wij gaan trouwen! Arno Witte en Mar jon Heidens op zaterdag 18 juni om 13.30 uur in het gemeen tehuis van Den Burg. U bent van harte welkom op onze receptie van 19.00 - 20.30 uur in restaurant Theodorahoeve Den Burg. Ons adres: dr H. Colijnstraat 174-2, 1067 CM Amsterdam. 5 juni 1994 Liefdevol in ons gezin opgenomen. Byou Bicyclette Brotnmcrsnui Horus Harley Stolk. Je vriendinnetje is er. Kom je met me spelen, want Bor Speelman woont zo ver weg IFoto Harry de Graaf) Lieve mensen Mede namens man en kinderen wil ik u heel hartelijk bedanken voor zoveel post en belangstelling die drie weken in het zieken huis. En ook voor de zee van bloemen en gaven bij mijn thuiskomst. moeder Kager INLEVEREN, maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN ƒ7.05 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,35 (incl. btw) Café Chantant in De Kar seboom. Na het Jazzwee- kend weer op donderdag avond. Spijkerjacks, stonewas- hed, ƒ49,95. Rabbit Habit. Gevraagd: medew. tot 21 jaar voor het seizoen. Er varing met noodzakelijk. Bar-Bistro Snackbar Dennenoord Tel. 02220 - 13699. Koop zonwering bij de man die ze ook repareren kan. Bel Meijert Laan. Tel. 16342, b.g.g. tel. 18664 Te koop antieke bank en stoel. Tel. 18826, na 18.00 uur. Tunesië, vlucht appar tement voor ƒ498,-. Reis- buro Texel Holland International. Pepe - stoere nylon wind jacks in verschillende kleuren tot en met maat 176, Zegel Kids Casu als, Weverstraat 32. Help' woonruimte ge zocht. Per 1 juli werk ik bij EcoMare Zoek dringend woonruimte, zelfst. of in wonend Wie helpt mij? Tel. 020-6183271, Mar- greet Sandee. Medewerker gevraagd op veehoudbedrijf, vanaf 18 jaar. Lageveld 5, tel. 18237 Om alvast in de voet balstemming te komen heeft uw bakker vanaf vandaag American Coa- kies in zijn winkel. Voor degene die er liever op uit trekken 3 boterbolletjes van ƒ1,80 voor ƒ1.40. Bakkerij Timmer Oosterend Echt boerderijijs van Sint Donatus. Schepklaar bij. De Vlier in Den Burg dus. ,De twee Paardjes' kle ding unisweaters ƒ29,-. De Vlier in de Ho- gerstraat. Het is een feest als je al die verse spullen ziet. Calamintha nepeta, de plant van 't jaar. Nu ook op grote pot, evenals krui den en andere vaste plan ten Tuincentrum Fa. v.d. Werve, Bernhardlaan. Grote maten spijkerbroe ken t/m mt. 56,' ƒ49,95. Rabbit Habit. T.k.. i.z.g.st. verkerend 3-zits en 2x 1-zits eiken leren bankstel. Tel. 16258. Ton, ga je mee uit eten met mij? T-shirts, halter-shirts en smglets nu op voorraad in diverse kleuren tot en met maat XXL vanaf ƒ19,95. Zegel Kids Casuals, Weverstraat 32. Kein bild? Kein Ton? Wir kommen schonl Service Center Texel, 11777. Stretch spijkerbroeken, dames en herenmodel, ƒ49,95. Rabbit Habit. Een natuurlijke snelle ron de doe je met zuivere zui: vel van Sint Donatus. Treinbiljetten, vliegtuigbil- jetten, reis- en annule ringsverzekeringen, óók met Marineclausule, vreemde valuta, etc. Reis- buro Texel Holland Inter national. tel 12242. Vanaf heden hebben we ook het Bakhuis brood uit Alkmaar iedere ochtend om 8.30 uur voor u in de winkel Dus ook zater dags! voor vroege vogels. De Vlier Natuurvoeding. Ton en Caroline van hartef DE BESTE KAIMS OP SUCCEiS! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer /2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Parkstraat 10. Den Burg (Langeveld de Rooy). VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES J Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vak|e I Naam: i Adres: i i Postcode/plaats i i Plaatsen op cfbAdvertentie x per plaatsing zetten Handtekening Tarief incl. 17,5% BTW

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3