vhet Weekend E Agenda TEXELSE COURANT SCHINDLER'S LIST Kotex houdt open huis Vrachtverkeer niet over Bernhardlaan Voorspeelavoi VAKANTIEKRAI Schooljeugd geboeid door verstekeling Dialezing over schilder Gaugain Taptoe Texel op de Groeneplaats Hartepopje maken Concours Hippique Experimentele kerkdienst Koffieconcert Rode Kruis Opname kerkdienst oud Papier Winnaar Leids Cabaret Festival in Klif 12 van 18 en 19 juni 1994 Kerkdiensten zondag 19 juni VRIJDAG 17 JUNI 1994 In Den Burg, Den Hoorn en De Cocksdorp wordt open tui- nendag gehouden. Bezoekers zijn welkom bij de deelnemen de tuinliefhebbers van 10.00 tot 17.00 uur. In Cinema Texel draait om 14.00 en 20.00 uur „Schind- lers List". Van 16.00 tot 17.30 uur houdt de wielervereniging op het circuit bij Den Burg wedstrijden om het kam pioenschap van Texel. Excelsior, Soli Deo Gloria en het Texels Mannenkoor geven een concert in de Hervormde kerk van Den Burg, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Na afloop collecte. Zondag 19 juni In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt een koffieconcert ge geven door gitarist Frans Neu- decker. Toegang gratis. Om 14.00 uur begint in de Burgemeester De Koning-hal de manifestatie „Texel Danst" met volksdansen, oude dan sen, ballet en jazzdansen. En tree f5,-. Op de Waddenzee bij de ha venmond van Oudeschild worden vanaf 13.00 uur waterski-slalomwedstrijden gehouden. In Cinema Texel draait om 14.00 en 20.00 uur „Schind- lers List". In de Gereformeerde kerk van Den Burg begint om 19.0( een bijzondere avonds voor alle gezindten met ziek en zang. Thema; vrijheid. Maandag 20 juni De raadscommissie vooii meen en organisatorisch leid heeft om 19.30 uur openbare vergadering j raadhuis, aansluitend vi dering van de raadscomin voor ruimtelijk en vestingsbeleid. Onder ar, wordt gesproken over de manning van vuurtorens, westelijke zaken, derde van bestemmingsplan Mars, de jeu de boules-! en enkele voorbereid besluiten. In Cinema Texel draait 14.00 en 20.00 uur „Sch Iers List". In De Schuilhut in De verzorgt de heer J.J. vd! een dia-avond over Texel, vang 20.00 uur. Entree', kinderen tot 12 jaar f1,-. Dinsdag 21 juni In Cinema Texel draait 14.00 en 20.00 uur „Sc! Iers List". De Wielervereniging h een criterium op de baa- Den Burg, van 18.15 tot 1i uur. Hoogwater te Oudesö Vr, 17 Za. 18 Zo. 19 Ma. 20 Di. 21 Wo. 22 Do. 23 Vr. 24 1.45 en l 2.24 en IS 3.37 en 1] 5.16 en 6.30 en IS 7.50 en 2( 9.06 en 21 9.44 en 21 Aan het strand is het ongeveerj uur eerder hoog water. De zonl 19 juni op om 5.17 u. en gaate om 22.02 u. 23 juni volle maar juni Springtij. Eindelijk dan ook op Texel SCHINDLER'S LIST van Ste ven Spielberg, de film die bij de laatste Oscar-uitreiking met de meeste beeldjes werd beloond. En alom vond men dat terecht. Niet alleen om de film, maar ook omdat hier mee eindelijk Spielberg als een groot filmkunstenaar werd erkend. Men vond hem eigenlijk maar dat mannetje van de pretparken-op-film. Hier heeft hij een holocaust- verhaal verteld zonder grote filmgebaren of stijlvolle hoge shots, maar juist heel direkt en waarheidsgetrouw. Oskar Schindler, een nazi, een oorlogswinstmaker, een profi teur, een zuiplap, een vrou wengek. Oskar Schindler, de redder van meer dan duizend joden die inmiddels zesdui zend nakomelingen op de we reld hebben. Niet zomaar een redder, want hij moest er wel zijn nek voor uitsteken, zijn volle portemonnee voor legen, Nazi's omkopen en onvoor stelbare gokken wagen. „Zijn" joden had hij nodig in de veilige haven van zijn nep- fabriek in Brünnlitz. Langzaam maar zeker raakt hij solidair met 'zijn' joden, die eerst zijn slaven waren en waaraa kapitalen verdiende me! potten en pannen die zijl het Duitse leger maat Naarmate de oorlog va komen er kinderen en gel dicapten op zijn lijst van misbare arbeiders', levert geen behoorlijk produktr af en koopt hij zelfs ver gende artikelen op de zv* markt om de Duitsers aan lijntje te houden. Schindler's List een ment dat je absoluut niet missen, al is het alleen r om de vele kanten die S( berg belicht van de H caust. Bovendien Spielberg acteurs tot uiterste te kunnen motive want je volgt het huive' wekkende drama adem! rechtop, op de punt va>' stoel. Drie en een half lang. Zwart-wit. (CvH) Dagelijks om 14.00 uur 20.00 uur. Kleindierensportvereniging Kotex wil méér mensen warm maken voor het houden van vogels, ko nijnen en andere kleine dieren. In hakend op een landelijke actie van de Vogelbond, wordt zaterdag open huis gehouden in het club gebouw in De Mars. Daar zijn allerlei dieren te zien, zo als konijnen, kippen, duiven, een geitje, een hangbuikzwijntje, etc. Tussen 14.00 en 17.00 uur is Het CDA, Groen Links en de PvdA willen dat vrachtverkeer wordt ge weerd van de Bernhardlaan. Een gedeelte van deze weg wordt voor f260.000,- herstraat, maar als er weer met zware vrachtauto's overheen wordt gereden, zullen weer snel rijsporen ontstaan. Groen Links pleitte tevens voor nog meer verkeersremmende maatregelen. iedereen hier welkom voor' doen van informatie, te geve het Kotex-bestuur. Ook is materiaal aanwezig en er gezorgd voor koffie, thee ei nade. Donderdag wordt de laatste speelavond van het seizof houden. Dit gebeurt om 19 in d'Ouwe Ulo. De volger strumenten worden bes harp, piano, viool, gitaar, I pijporgel en saxofoon. Teve' een optreden van de sped* Nog even en dan barst htf zoen op Texel los. Voor1 laar en toerist verschijnt* vrijdag 24 juni tien achter elkaar weer de? Vakantiekrant, waarin a» tiviteiten die die week of eiland worden gehouden Aanmelden van evened liefst zo snel mogelijk,1 uiterlijk voor vrijdag 17 jj Ruud Nooij, telefoon 1* Schriftelijke meldingen nen worden ingeleverd I balie van L R, onder v« ding „Vakantiekrant". ,,Je moet tegenwoordig wel een hele bijzondere voorstelling op de planken zetten wil je de school jeugd nog boeien." Muziekdocent Hendrik Jan Trooster en zijn acte rende collega's hadden met ,,De Verstekeling" precies in de roos gemikt. In de tot scheepsdek om gebouwde Voorspeelzaal van d'Ouwe Ulo zong het jonge Texel se publiek de zeemansliedjes uit volle borst mee. Ze zagen een verstekelingetje aan boord glippen van een schip dat vanuit Oudeschild koers zette naar Ierland. Op zee waren de verwik kelingen niet van de lucht. Hilari teit sloeg toe toen de boots werd vermist. Luidkeels toegezongen door de jeugd hees de proestende zeeman zich na een langdurige zwemtocht stomdronken aan boord, om zich vervolgens in Ier land in het uitgaansleven te stor ten. Door hun uitmonstering waren de acteurs niet van echte zeelieden te onderscheiden. Het toneelspel vol trok zich in een decor waarvoor de attributen door het Maritiem- en Juttersmuseum waren uitgeleend. Aan het uitbundige gezang was goed te horen dat de jeugd op school had geoefend op de zee- Zich een weg banend door het jonge publiek begeeft de bootsman (Jan Kühnel zich tijdens kindervoorstelling ..De Verstekeling" naar zijn schip. mansliedjes (shanty's) waarmee de uitvoering was doorspekt. Het theaterstuk was bedacht door Triade, het instituut voor kunstzin nige vorming in Den Helder waar mee de Texelse muziekschool banden onderhoud. Er stuk werd op de planken gezet door docen ten van de Texelse muziekschool. Dat het spel speciaal voor Texel was geschreven viel af te leiden (Foto Gerard TimmermanI uit de typisch Texelse familiena men. De voorstelling werd beke ken door zo'n 600 scholieren die verspreid over meerdere opvoerin gen naar d'Ouwe Ulo kwamen. Niek Welboren bouwt onvermoei baar verder aan zijn „oeuvre" over Paaseiland. In De Scholerie in Zuid-Eierland houdt Klaas Faber donderdag een lezing over de schilder Paul Gaugain. Deze avon turier vestigde zich 100 jaar gele den op een eiland in de Stille De jaarlijkse Texelse taptoe is woensdag om 19.30 uur op de Groeneplaats. Ingeleid door An drew Albers zullen de Texelse korpsen acte de presence geven. De taptoe begint met een intrada door Excelsior. Daarna speelt DEK vier nummers. Excelsior vervolgt met vier werken. Het Koninklijk Texels Fanfare brengt vijf mu ziekstukken ten gehore. Na de uitvoeringen van de vereni gingen wordt gezamenlijk opge marcheerd door de deelnemers. DEK speelt „Josua", Excelsior „Sailing" en KTF „Castell Coch". Gezamenlijk wordt „Overlord" ten gehore gebracht, waarna het Wil helmus wordt gespeeld. Dirigent is Dyo Wassink en Dik Haker fun geert als tamboer-maitre. Ter bestrijding van de kosten wordt gecollecteerd onder het pu bliek. Mensen die slecht ter been zijn worden geadviseerd vroeg ter plaatse te zijn om een zitplaatsje op een bank te bemachtigen. Oceaan, waar hij leefde als Poly nesiër en zijn beroemde schilderij en maakte. Faber vertelt daarover aan de hand van ruim 100 dia's. De Haarlemmer mag een „deskun dige" worden genoemd, want hij verzorgde in de afgelopen 20 jaar meer dan 800 lezingen over diver se schilders en hij is vaste mede werker aan twee kunstbladen. Bovendien volgde Faber jarenlang de sporen van de impressionisten in Frankrijk. Er is in De Scholerie plaats voor ongeveer 50 personen. Kaarten (f7,50) zijn te koop bij Nauta Boek. De avond begint om 20.30 uur. lr\ Atelier de Witte Engel, War moesstraat 50 wordt op donder dagavond 23 juni een cursus hartepopje maken gegeven. Dit popje is zeer eenvoudig te maken van zachte flanel en gevuld met schapenwol. Ook geschikt voor handige kinderen vanaf 12 jaar. Inlichtingen en opgave bij het Ate lier of telefonisch: 13644. Op 10 juli is het grote Concours Hippique van menvereniging Tus sen Wad en Duin. Op het program ma staan diverse shows en uiteraard de tuigpaardrubrieken. Er wordt door de menners gestreden op verschillende niveau's. Mensen die nog willen meedoen moeten zich zo snel mogelijk opgeven bij Anja Goënga, telefoon 17334. Bij haar is tevens nadere informatie verkrijgbaar. In de gereformeerde kerk van Den Burg wordt zondag om 19.00 uur een bijzondere interkerkelijke dienst gehouden. Het betreft een experiment van de werkgroep in terkerkelijk overleg. „Het wordt een modern soort Zondagmorgen om 11.00 uur zal gitarist Franz Neudecker een solo concert verzorgen in d'Ouwe Ulo. Neudecker (oud-leerling van mu ziekdocent Jan Kuhne) zal tijdens dit concert het gehele sologedeel te van zijn programma van zijn ein dexamen van het Rotterdams Conservatorium, waar hij 20 juni het diploma Docerend Musicus hoopt te behalen, ten gehore bren gen. Het Texels optreden is derhal ve zijn „generale repetitie". Op het programma staan werken van J. Dowland, S.L. Weiss, F. Sor, M.M. Ponce, H. Villa-Lobos en L. Brou wer. De toegang is gratis: vrijwilli ge bijdrage na afloop ter bestrijding van de kosten. Het Rode Kruis afdeling Texel houdt dinsdag om 20.00 uur jaar vergadering in het gebouw aan de Jonkerstraat. Deelnemers aan de inzamelingsactie overstroming Zuid Limburg worden in het zon netje gezet. Na de pauze kunnen de nieuwe videopresentaties van het Rode Kruis worden bekeken. kerkdienst, waarin het contrast tussen gastvrijheid en ongastvrij heid als thema dient", verklaart dominee Daane. Het thema wordt op verschillende manieren behan deld, onder andere door een spel dat wordt gespeeld door kinderen van verschillende kerkgenoot schappen. Het is een dienst van schrift en tafel, zonder overden king. Medewerking wordt ver leend door Musica Texla. De organisatie „Kerk Zonder Gren zen" uit Bloemendaal maakt op namen van de kerkdienst die op zondag om 10.00 uur wordt ge houden in de Gereformeerde Kerk in Oosterend. Deze dienst zal wor den uitgezonden op zondag 10 juli om 15.30 uur op golflengte 269 m - 1116kHz en is in een groot ge deelte van Nederland te be luisteren. Het thema is „Van huis geraakt.." over het gegeven dat jongeren bij Vrijdag 17 juni Van 10.00 tot 12.00 en van 14.30 tot 17.00 uur traint het Nederlands damesteam vol leybal in sporthal Ons genoe gen. Publiek is welkom. In Cinema Texel draait om 14.00 en 20.00 uur „Schind- lers List". In De Scholerie in Zuid- Eierland geeft kunstkenner Klaas Faber een dialezing over de schilder/avonturier Paul Gaugain, die zich 100 jaar ge leden vestigde op een eiland in de Stille Oceaan. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 18 juni Bij goed weer wordt tot en met 26 juni dagelijks gespron gen boven De Krim voor het Nederlands kampioenschap parachutespringen. Van 9.00 tot 15.00 uur wordt aan de Witteweg in Den Hoorn rommeltjesmarkt ge houden ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje. Om 14.00 uur beginnen op het wielercircuit bij Den Burg skeelerwedstrijden over 20 en 40 kilometer, georganiseerd door de Texelse Ijsbond. De Geitenvereniging houdt van 10.00 tot 13.00 uur keu ring in het bedrijvengebouw in Oudeschild. Kleindierensportvereniging Kotex houdt van 14.00 tot 17.00 uur open huis in het ge bouw in De Mars, speciaal be doeld voor mensen die meer willen weten over het houden en fokken van dieren. Diverse kleine dieren, foldermateriaal en consumpties aanwezig. geloof en kerk vaak zo heel andere wegen gaan dan hun ouders. Voorganger is ds. Han Wilmink. De kinderen van de School met de Bij bel uit Oosterend zullen hun muzi kale medewerking verlenen en koster Marius Trap zal solo zingen. Na de dienst is iedereen uitgeno digd voor een kop koffie. Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen: Van za. 8.00 u. tot zo. 18.00 u.: Dokter H. van Dijk, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag, zondag en maandag om 18.00 uur pre cies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Gezinsverzorging: Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend am bulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-50150. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en verpleegkun dige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute proble men met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 16441. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Kees Thorn won op 19 februari van dit jaar zowel de jury- als de publieksprijs van het sterk bezet te zestiende Leids Cabaret Festi val. De jury prees hem om zijn Louis Davidsachtige subtiliteit, de ongelooflijke rust en bijna perfec te intuïtieve timing. Daarmee wist hij het publiek met een van zelfsprekende terloopsheid voor zich te winnen. Met een subtiele vorm van humor en een integere benadering van de zaal is Kees Thorn een verschij ning op het podium die je meteen een warm gevoel van binnen geeft. Leuk dat de jury hem een beetje met Louis Davids vergeleek, maar Toon Hermans gaat ook op, of Wim Sonneveld... Hij begeleidt zichzelf ook nog eens met het grootste gemak op de piano. Kees stond in 1992 met het duo Kees en Ik (Gerdie Hondius) al in de fi nale van het Amsterdamse Klein- kunstfestival. Toen jammer dat het duo niet samen kon blijven, nu misschien juist wel zo'n gelukkige bijkomstigheid, omdat Kees nu niet meer iemand anders hoeft te begeleiden dan zichzelf. Fris, jong, levendig en subtiel, Kees Thorn. Bert en Dictus Hoewel ze niet tot de finale reik ten, was het duo Bert Dictus voor mij (CvH) naast Kees Thorn het absolute hoogtepunt van het zelfde festival met hun program ma Ongenees lijke Melodieën, waarmee ze de berm van platge treden paden bewandelen. Ze kni pogen naar genres als het Betere Levenslied of de Eddy Christiani- rock 'n roll. Een soort Cocktail Trio, maar dan met zijn tweetjes en een stuk jonger. Dus eigenlijk heel an ders. Nee hoor, er is nauwelijks een om schrijving voor te vinden. Nog één uit de pers, om te proberen: „op luie kermismelodieën brengen zij enkele verrassend gemene liedjes over pedofilie en kerk ten gehore. ...een geweldig uit de hand lo pend lied over hoe het zou zijn als Jezus een lekker wijf was ge weest." Voor de pauze Bert Dictus, na de pauze Kees Thorn. Donderdag 23 juni, aanvang 21.00 uur, entree f17,50, vrien denprijs f15,00 (diner vooraf mo gelijk). Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 5. Jonkerstraat, Willem van Beie- renstraat, Boogerd, Schoonoord singel, Witte Kruislaan en Bur gerhoutstraat. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar; doopdienst; uitzending via De Lichtboei. De Waal: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Koog: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper Den Hoorn: 9.30 u. mw. C. Vlaming uit Diemen. Oosterend: 9.30 u ds. H.K. Fibbe. Oudeschild: 11.00 u. mw. C. Vlaming uit Diemen. De Cocksdorp: 11.00 ds. H.K. Fibbe. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. drs, F.J. Daane. 19.00 u. speciale dienst; uitzending via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; opname en uit zending radio Kerk zonder Grenzen; 19.00 u. Interkerkelij ke dienst in Geref. kerk te Den Burg. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 u. en 16.00 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE 10.00 u. ds. Hylkema. BAPTISTENGEMEENTE 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. The Gospeltrain. De Koog: Zo. 9.30 u. Woord-Communiedienst. Oosterend: Zo. 9.30 u. Woord-Communiedienst. Sint Jan: Zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Als Christenen bekommeren wij ons om andere men sen." Wachttorenstudie: 11.20 u. „Koninkrijksverkondigers over de hele aarde actief."

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2