i 8 i Weekend I De Van Tasjes naar de USA Smakelijk toneel voor kinderen en volwassenen Vijftig plus? Zwemmen dus Succesvol zwemfeest wordt herhaald VOOR TEXELSE^? COURANT van 9 en 10 juli 1994 Groot koor treedt op in De Koog bij zomeravonddienst Studie verzorging voor volwassenen Lessen yoga voor zwangere vrouwen oud Papier Agendas W.J. Kikkert in adviescommissie Geen zomeruitl van speel-o-th Klif opent zomer met knappe zang en maf cabaret VRIJDAG 8 JULI 1994 n Het jeugdige publiek zit geboeid te kijken naar de dwaze capriolen van de Van Tasjes Iedere donderdag vanaf 16.30 uur nemen De Van Tasjes weer bezit van het toneel in Klif 12. Ge heel in het teken van de voetbal- gekte gaat het olijke viertal dit keer voor goud. Omdat het WK er voor Nederland misschien al bijna weer op zit, zijn de Olympische Spelen er wijselijk met de haren bijgesleept. En hoewel de premiè re nog een beetje rammelde, biedt het stuk vermaak voor jong en oud. Vaste bezoekers van het eiland weten het al: Tante Ko (Margriet de Graaff) doet alles voor snoep jes en koek. Haar gekke neefje Klojo (Cor van Heerwaarden) is oliedom. Zij trekken op met de goudvissenliefhebber Hugo Snoekjes (Ben den Haan) en Me vrouw Tulband (Janien de Bruijn). Het viertal heeft allerlei pogingen ondernomen om reizen naar Ame rika te winnen voor het WK voet bal. Als dat niet lukt, wordt een andere oplossing gezocht: kwalifi catie voor de Olympische Spelen, die toevallig ook in de USA wor den gehouden.... Een dokterskeuring en fitheidstest levert verschillende doldwaze si tuaties op, evenals de uiteindelijke strijd op de spelen als het team voor luilekkerland. Vieze woorden De woordspelingen die door het op elkaar ingespeelde viertal wor den gehanteerd laten menigmaal de volwassenen schateren. Kinde ren gieren vooral als er vieze woor den aan te pas komen. Een belangrijke bijrol is weggelegd voor Ina Staal, als keuringsarts Ke- iFoto Tossa de Graaf/) ma Ook zij beweegt zich ge makkelijk over de bühne en weet de kinderen mee te slepen in het stuk. Daarbij viel postbode Kees Brouwer in minder positieve zin op. Hij kwam aarzelend en onzeker over. De vaart ontbreek nog in enkele delen van het verhaal. Het invullen van de keuringspapieren is voor iets oudere jeugd wel komisch, maar de kleintjes, voor wie het stuk toch met name is bedoeld, zitten al snel op hun stoel te draai en. Dat geldt ook voor de „dans jes" bij het vaandelzwaaien en het schoonzwemmen. Heel leuk ge vonden, maar het vergt veel van het kindergeduld. De basis van het verhaal is echter gelegd en iedere week zal het stuk meer gesmeerd gaan. Een aanra der voor Texelaar en toerist! Tessa de Graaff Parkeerplaatsen. De gemeente gaat drie invalidenparkeerplaatsen realiseren. Eén bij het politiebu reau in Den Burg, één in de Hout manstraat en één bij de opstapplaats van de Jan Plezier in De Koog. Kerkdiensten zondag 10 juli HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg. 9.30 u. ds. F. Mooi uit Haren. De Waal: 11.00 u. ds. H.R. Betting; viering van Schrift en Tafel. De Koog: 9.30 u. dhr. M D. Kuiper Den Hoorn: 9.30 u. ds. H.R. Betting; viering van Schrift en Tafel. Oosterend: 9.30 u. ds. H.K. Fibbe. Oudeschild: 11.00 u. ds. F. Mooi uit Haren. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. H.K. Fibbe. 19.30 u. zangdienst, ds. F.K. Fibbe; m.m.v. Tex. Chr. Man nenkoor; orgel: P Krayma. Internationale oecumenische dienst: 19.00 u. RK kerk De Koog. Pastor PJ.A. Loos uit Julianadorp, pfarrer A. Hermann uit Duisburg en leden v/h bis dom Essen. M.m.v. de cantorij uit Heemstede O.I.V. Wil Bakker en Piet Hulsbos (orgel). Deutsche Ev. Gottesdienst: 12.30 u. NH kerk De Koog: Pfarrer A. Hermann aus Duisburg. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F Borger uit Sittard. 19.00 u ds. J.J.N. Wilmink, zangdienst. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; uitz. via Radio Texel. 19.30 u. ds. F. Borgers uit Sittard. GEREFORMEERDE GEMEENTE in de NH kerk te Oosterend: 11.15 u. en 16.30 u. student G.J.N. Moens. wo. 13 juli: 19.00 u. ds. M.J. van Gelder in het kerkgebouw aan de Schoolstraat. GEREF. KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11 30 en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u ds. L. Kmpscheer; uitzending via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 19.00 u. Uitz. via De Lichtboei. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. herenkoor. De Koog: Duitse mis: zo. 11.00, wo. 19.30 en vr. 19.30 u. Oudeschild: zo. 9.30 u. De Cocksdorp: Duitse mis: za. 19.30 u. Den Hoorn: Duitse mis: zo. 9.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10 30 u. „Liefde voor genoe gens of voor God?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „Jongeren - op wiens onderwijs slaan jullie acht?" Opgave voor vermelding in de lijst „Voor het weekend'' moeten dinsdag voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Medische post De Koog: Nikadel (naast RK kerk), tel. 27270 (alleen voor toeristen). Liefst op afspraak. Buiten het weekend voor toeristen op Noord-Texel (polder Eierland): dokter R. v.d Bent, tel. 16234. Consult alleen na telefonische afspraak Weekenddienst Texelaars: Van za. 8.00 u. tot zo. 18 00 u.. Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 12016. Consult uitsluitend na tele fonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur pre cies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren 14152. Spreekuur na het weekend maandag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur St. Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend am bulancevervoer bellen: 06-11 •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon tijdens kantooruren 22188; buiten kantooru ren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11. •Gevonden munitie: Bel de politie, tel 22188. •Dierenartsen Praktijk Keesomlaan 11, Den Burg. Al leen in spoedgevallen tel. 12527. •Kruiswerk Kop van Noord-Holland: voor spoedeisende gevallen van verpleegkundige aard buiten de spree kuurtijden: 02230-50150 Bel voor spreekuren jeugd gezondheidszorg en verpleegkundige thuiszorg: 13241. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (sa menwerkend met het Tandheelkundig centrum; ver goed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechmek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg Tel. 12112. Za terdag 11.00-12 30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11 00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Zondagavond wordt de eerste Duits-Nederlandse interkerkelijke zomeravonddienst van dit seizoen gehouden. Toeristen en Texelaars zijn welkom in de RK kerk van De Koog, aanvang 19.00 uur. Specia le aandacht gaat uit naar een ruim vijftig leden tellende cantorij uit Heemstede, die zich intensief op het Texelse optreden heeft voor bereid. Tijdens de zomer staan diverse in terkerkelijke diensten op het pro gramma, maar slechts twee dragen het predikaat „internatio naal". Zondag is het de beurt aan nummer één, op 7 augustus volgt de tweede meertalige dienst. Aan de hand van liturgie en liederen, die zijn geschreven in het Neder lands, Duits en Engels, kan iedere bezoeker in de eigen taal de dienst meebeleven. Letterlijk „een gren zeloze ervaring", aldus de organi serende raad voor het zomerwerk van de gezamenlijke Texelse kerken. De afgelopen vijf jaar werkten ver scheidene voorgangers van Texel, uit de rest van Nederland en uit Duitsland mee. Muzikaal luister den Nederlandse, Engelse, Duitse en Texelse organisten, koren en muziekgroepen de dienst op. In de dienst van 10 juli is pastoor P.J.A. Loos uit Julianadorp, nog bekend van zijn periode op Texel, één van de voorgangers. De anderen zijn pfarrer A. Hermann uit Duisburg en leden van het Roomskatholieke team Bisdom Essen. De cantorij (ondersteunend koor) uit Heemstede heeft onder leiding van cantrix Wil Bakker enthousiast toegeleefd naar de uitvoering. Er is een zo gevarieerd mogelijk reper toire van liederen en samenzang ingestudeerd, waarbij met het in ternationale en interkerkelijke ka rakter rekening is gehouden. Piet Hulsbos, organist van de Oude Kerk in Heemstede bespeelt het orgel. Na afloop van de dienst zijn de be zoekers welkom om De Schuilhut (Parnassiastraat) een kopje koffie te drinken. „Helpende in de gezins- en be jaardenverzorging", zo heet de opleiding die vanaf september in Den Helder wordt gehouden. Het Alkwaard College heeft in samen werking met het Regionaal Oplei dingscentrum (ROC) het initiatief hiertoe genomen. Voor Texelaars zijn vijf plaatsen ingeruimd inclu sief stageplaatsen op het eiland. De cursus is bedoeld voor mensen vanaf 18 jaar die in de gezins- en bejaardenverzorging willen wer ken, of al werk hebben in deze sector. Eén dag in de week zitten de cursisten achter de schoolban ken en twee dagen in de week lo pen ze stage. De lessen worden gegeven in MDGO 't Noorderhooft in Den Helder. Belangstellenden kunnen zich op geven voor de voorlichtingsbijeen komst op donderdag 14 juli van 9.30 tot 11.30 uur 't Noorder hooft, Meeuwenstraat 10, Den Helder, tel. 02230-16166. Het gezondheidscentrum aan de Warmoesstraat introduceert in september een nieuwe cursus, bestemd voor zwangere vrouwen. Voor de lessen, die eens per twee weken op zaterdag worden gege ven, kunnen belangstellenden zich nu al opgeven bij docente Nicoline Kruysifix, tel. 22069. Zij werkt sa men met huisartsen en het con sultatiebureau. Tijdens de lessen probeert ze via lichaams-, ademhalings- en ontspanningsoe feningen de bewustwording van de deelneemsters te verbeteren en zo „contact" te maken met de ba by. Verder zijn er bij het gezond heidscentrum nog plaatsen vrij bij de lessen verdiepingsyoga (dins dag 10.00-12.00 uur) en kinderyo- ga (dinsdag 15.45-16.45 uur). De gewone yogalessen zijn uitgebreid op de maandagavond van 19.30-20.30 en 20.30-21.30 uur en dinsdagochtend 9.00-10.00 uur. Beachpark. In het Beachpark van De Koog zal de maximale snel heid worden beperkt tot 30 kilo meter en waar mogelijk tot 10 kilometer. Scouting Texel haalt zaterdag oud papier op in de volgende straten van Den Burg: Kogerstraat, Wage- makerstraat, Waalderstraat en marelstraat. Verzocht wordt de spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten. Vrijdag 8 juli Van 18.00 tot 20.00 uur is in zwempark Molenkoog de laat ste avond van de zwemvier- daagse. Met o.a. beachvolleybal, kleine kermis en optreden Just Marry. In Cinema Texel draait om 19.00 en 21.15 uur „Naked Gun". Om 19.30 uur gaat op het ZDH-terrein in Den Hoorn de Hoornder crossloop van start. De wielervereniging houdt een ploegentijdrit over 24 ki lometer. Start bij de PEN- centrale; jeugd 18.15 uur; se nioren 19.00 uur. Zaterdag 9 juli Van 10.00 tot 12.30 uur wordt in d'Ouwe ULO fancy fair gehouden ten bate van peuterspeelzaal Spelemaer: verkoop van oliebollen, twee dehands kleding, spelletjes voor de kleintjes, schminken, verloting, etc. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam de roc ker" en om 19.00 en 21.15 uur „Naked Gun". Om 11.00, 14.30 en 22.00 uur worden in Time Out (Ouwe ULO) CD-opnamen gemaakt van de Klap-band. Toegangs kaarten beperkt verkrijgbaar bij de Music Store in de We verstraat. Van 11.00 tot 15.00 uur wordt op het dorpsplein in De Koog een „spullenmarkt" gehou den, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het nieu we dorpshuis. Zondag 10 juli Van 12.00 tot 16.45 uur wordt bij manege Akenburg nabij Den Burg het Concours Hippique van de Texelse men vereniging „Tussen Wad en Duin" gehouden. Om 13.00 uur begint aan de Genteweg bij Oosterend de Texelse autocross. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker" en om 19.00 en 21.15 uur „Naked Gun". Om 19.00 uur wordt in de RK- kerk te De Koog een interker kelijke zomeravonddienst ge houden m.m.v de ruim vijftig leden tellende cantorij uit Heemstede. Maandag 11 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker" en om 19.00 en 21.15 uur „Naked gun". Om 18.00 uur gaat bij de taxi garage in de Warmoesstraat de eerste rit van de fietsdrie daagse van start. Dinsdag 12 juli In Cinema Texel draait 14.00 uur „Hanekam, de ker" en om 19.00 en 21.15 „Naked Gun". Om 18.00 uur start in c moesstraat de tweede rit de fietsdriedaagse. Op het circuit bij Den houdt de wielervereniging ploegentijdrit. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 De gemeenteraad komt 19.30 uur in openbare vt dering bijeen. Rechtstrei uitzending via Radio Tex? In theater-restaurant KB cabaretière Els Austmann „Bitterkoekjes", aarr, 21.00 uur. Entree f 15,-; vi denprijs f12,50. Om 20.15 uur begint indt kerk van De Cocksdorp concert van organist Gijzen en trombonist Bult. Hoogwater Oudesch Vr. 8 8.55 en 205 Za. 9 9.40 en 21,1 Zo. 10 10.26 en 22! Ma. 11 11.00 en 23.1 Di. 12 11.40 en 23.3 Wo. 13 121 Do. 14 0.00 en 121 Vr. 15 0.25 en 13! Aart het strand is het ongevw uur eerder hoog water De zo komt 10 Juli op om 5.29 uuri gaat onder om 21.57 uur. 8j nieuwe maan; 10 Juli springt». In zwempark Molenkoog wordt donderdag een groots zwem- spektakel voor ouderen gehou den. In samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Texel stellen de medewerkers van het zwembad iedereen vanaf een jaar of vijftig in de gelegenheid kennis te maken met wat Molenkoog zo al te bieden heeft. Vorig jaar is dit evenement voor de eerste keer georganiseerd en met groot suc ces. Reden genoeg om ook dit jaar weer een ochtend speciaal voor de vijftig-plussers te hou den. De toegang en het kopje koffie met gebak ter verwelkoming zijn gratis. Op deze ochtend kunnen ouderen zwemmen, van de glij baan afglijden, hun geluk beproe ven op de bewegende waterloop- brug en plezier hebben op de drijf- matten. Dit alles onder deskundi ge begeleiding. Het programma biedt nog veel meer activiteiten: demonstraties aqua-fitness, boog schieten, jeu de boules en volks dansen. Verder is er een mini-tafelbiljart, een tafelvoet balspel, midget-golf, sjoelbakken en een reuze dambord. Medewer- W.J. Kikkert van de Historische Vereniging is benoemd in de ad viescommissie kunst- en cultuur beleid. Dit op verzoek van de gemeenteraad. In verband met aanvragen voor cultuurhistorische zaken leek het de raadsleden een goede zaak als een deskundige op dat gebied zitting nam in de com missie. kers van het F.I.TT.-centr aanwezig om uw corvj testen. De activiteiten omlijst door muziek, optredens van Lies en Fra terse (zang en accordeon) jeugd-symfonie orkest velrug" uit Doorn, bestaa 30 kinderen in de leefl twaalf tot achttien jaar. I voor degenen die met zwemmen is er genoeg t ten in zwempark Molenko De speel-o-theek houdt den tot 5 september vak? de informatieavond van 1? bleek dat er geen behoe stond aan een zomeruiti september wijzigen ningstijden. De woensdag* opening wordt verplaatst: woensdagmorgen van 9! 11.00 uur. Ook komt er m kantie een actie om nieuv. te werven. Het lidmaatsch het nieuwe seizoen blijft i gezin. Voor meer inlichtin: Struick, tel. 10338. Met twee aantrekkelijke optredens is dinsdagavond het zomerpro- gramma van theater-restaurant Klif 12 uit de startblokken gescho ten. Het publiek genoot volop van de haaks op elkaar staande voor stellingen. Eerst de subtiele sa menzang van Duet Siglette en na de pauze van het recht-voor-z'n- raap"-cabaret van het trio Niet Schieten. Dat de avond geen een heid vormde gaf niks, want alle bezoekers keerden vast en zeker met een prettig gevoel huiswaarts. Duet Siglette, bestaand uit zanger Sigurd van Lommei en zangeres- pianiste Nicolette ten Bosch, wist andermaal te overtuigen. Hoewel was voortgeborduurd op twee eer dere optredens, maakte het pro gramma een frisse indruk. De meeste veranderingen bleken ver beteringen, zoals de SM-versie van de ballade „Do that to me one more time" (zie foto). Duet Siglet te moet wel oppassen dat hun succesnummer, de Abba-medley, niet doorgezaagd raakt. Bijvoor beeld de nieuwe act met de bana nen aan het begin was te doorzichtig. Dankzij hun perfecte timing, snelle wendingen en de dodelijke blikken van Nicolette bleef de compilatie echter toch overeind. De drie met jongensachtig bravou re optredende cabaretgroep Niet Schieten kreeg in het nieuwe pro gramma „Natte Narrende zaal meteen mee. Op enkele te ver doorgedreven momenten na bleef het tempo hoog en hel geslaagde grappen ook. rugkerend thema als „lekk denbalanceerde voortdu het randje van sexisme em rende humor. Meestal wi drie zich via een cffl van kromme redenaties e beholpen houding uit de situaties te redden. Uit he", lige nummer „Later", eenI punt, bleek dat de groepi goed over een andere te gooien. Voltreffers waren komische persiflages 0} dancing" en „aerobics" H pe lied „Hussen met een ertussenkreeg een sta smijter met de slotregé smerig is het niet, want te in de Margriet." Fransf

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2