ff Surfmarathon langs Oudeschilder haven Voetbalverlies moedig en waardig verwerkt IS Agenda E F amilieberichten EEN BETER MILIE BEGINT BIJ IEZEI .TEXELSE^? COURANT' Deel Texel uur zonder stroom Ringsteken Slagbaltoernooi Toeristische bezetting EcoMare Politie onvindbaar in De Cocksdorp Geen records tijdens Hoornder crossloop Susploeg Vernielingen lexelaait EETLUST WORDT EETLAST 4 DE BESTE KANS OP SUCCES! GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 X DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES DINSDAG 12 JULI 1994 De surfmarathon Den Helder-De Cocksdorp v.v. gaat zondag om 10.45 uur voor de 13e keer van start. De start vindt plaats bij restaurant „Lands End" in Den Helder, waarna in één lijn wordt gesurft naar de Vlakte van Ker ken, een zandplaat ter hoogte van De Cocksdorp. De zandplaat vormt het keerpunt, waarna de koers richting Dijk manshuizen gaat om in het club gebouw van Windsurfclub Texel even uit te rusten. Op weg hier naar toe surfen de deelnemers vlak voor de haven van Oudeschild langs. Als alle deelnemers binnen zijn (en afgemeld!) wordt gestart voor het laatste en moeilijkste stuk van het traject: de oversteek over het woe lige Marsdiep. Bij „Lands End", waar ook de finish weer plaats vindt, wordt na afloop een verlo ting gehouden. Alle deelnemers ontvangen een blijvende herinne ring. De prijsuitreiking vindt plaats rond 17.00 uur. De inschrijving is van 8.30-10.00 uur in restaurant „Lands End", na bij de Helderse veerhaven. Het startgeld bedraagt f25,-, leden Een deel van Texel heeft zaterdag avond ruim een uur zonder electri- citeit gezeten. Oorzaak was overbelasting, waardoor het stati on De Zwaluw uitviel zodat De Koog, De Waal en een deel van Den Burg vanaf 17.55 uur geen stroom meer hadden. Voor veel mensen was het wach ten nogal zenuwslopend omdat gevreesd werd dat men de wed strijd Nederland-Brazilië niet zou kunnen zien. De electriciteitscen- trale werd dan ook onder tele foontjes bedolven. Ruimschoots op tijd (even na 19.00 uur) was de toestand weer normaal. van WSC Texel betalen ƒ10,-. De borgsom, die bij afmelding wordt geretourneerd, is ƒ5,-. In verband met de veiligheid is het verplicht een wetsuit en een trapeze met drijfvermogen te dragen, een lijn van ca. vijf meter lengte mee te nemen en alle aanwijzingen van de volgboten op te volgen (let op roze wimpel van de organisatie). Nadere informatie: Wieb en André van den Berg, tel. 18243. De volgende wedstrijd in de ringsteekcompetitie is donderdag in Den Hoorn. Deelnemers dienen zich vanaf 19.00 uur op te stellen aan de Stolpweg. De wedstrijden beginnen om 19.30 uur. Bewoners van de Naalrand/Mo- kweg worden verzocht hun straat tussen 18.00 en 21.00 uur autovrij te houden. Op het terrein van de ijsbaan in Den Burg vechten de leerlingen van de Texelse basisscholen don derdag uit wie de beste slagballers zijn. In poule A van de grote scho len wordt een hele competitie gespeeld. In twee B-poules spelen de kleine scholen en de lagere teams van de grote een halve competitie, waarna een schifting plaatsvindt en twee nieuwe pou les worden ingedeeld. Daarin wordt vervolgens opnieuw een halve competitie afgewerkt. In to taal doen vijftien teams mee. Gespeeld wordt op vier velden. Het sportieve festijn begint om 9.00 uur. Om 13.50 uur wordt de prijsuitreiking verwacht. Frits Dijkstra, beheerder van het Beachpark, heeft op geen enkele manier behoefte de bezettings graad van andere vakantieparken te beoordelen. Opmerkingen in die richting in een artikel over het toe risme op Texel in de krant van vrij dag, berusten op een misverstand. VERVOLG VAN PAGINA 1 danpieren en slakjes, die ook beter in staat zijn uit de bodem omhoog te kruipen." Zwavelbacterie De paarse kleur die het wad tintte, wordt veroorzaakt door zwavel- bacteriën, die geen zuurstof maar licht gebruiken om in leven te blij ven. Medewerkers van EcoMare zijn overigens van mening dat de pastelkleur teweeg wordt ge bracht door zeevonk, een eencellig planktondiertje dat vooral bekend is als veroorzaker van het lichten van de zee. Cadee: „Dat was mijn eerste idee. Ik sluit met uit dat er ook zeevonk in het spel is, maar de zwavelbacterie vormt volgens mij een veel belangrijkere oorzaak. Dat bewijst de karakteristiek paar se kleur wel." Afhangende schouders onder een oranje cape. Een rood wit blauw - geschminkt gezicht waarop het huilen nader stond dan het lachen. Het verlies van het Nederlands elftal werd op Texel moedig ver werkt. zonder al te grote excessen. „Maar ik loop mooi wel voor joker nu", aldus een behoorlijk buitenissig uitgedoste supporter. In veel horeca-etablissementen werd de wedstrijd meebeleefd via grote beeldschermen. Voor de grand café De Kelder op de Groene- plaats was een echte tribune gebouwd vanwaar op verschillende televisies de wedstrijd tegen Brazilië kon worden gevolgd. Zelfs in afgelegen delen van het eiland waren de juichkreten goed te horen bij de Oranje doelpunten. In De Koog was de stemming op straat vlak na de wedstrijd even enigszins grimmig toen enige Duitse toeristen leedvermaak toon den over de Nederlandse ondergang. De oranje supporters ontpop ten zich echter als waardige verliezers, zodat de patrouillerende bereden politie het af kon met enige sussende woorden. Later op de avond brak in een discotheek wel een vechtpartijtje uit tussen een 28-jarige man uit Den Burg en een 24-jarige Waddinx- vener. Personeel van het bedrijf wist de mannen te scheiden, waar na ze door de politie werden meegetroond voor verhoor. De ruzie had echter niets met voetbal te maken. IFoto Gerard Timmerman) 'JttWU f De nieuwe politiepost in De Cocksdorp, die op werkdagen drie uurtjes wordt bemand, is vorige week door hoofdagent L. Nijhuis in gebruik genomen. Hij zetelt in het kantoor van de Rabobank aan het begin van de Kikkertstraat. Veel animo was er de eerste dagen nog niet, maar dat heeft waarschijnlijk te maken met onbekendheid met het fe nomeen. De post wordt na melijk slechts aangegeven met een miniem bordje achter het raam van het bankge bouw. Wil de proef, die één seizoen duurt, slagen dan is plaatsing van een groot bord boven de deur raadzaam.... IFoto Harry de Groat) De eerste Hoornder crossloop van het seizoen telde 64 deelnemers. Onder hen het G-team, dat door de bijzondere uitmonstering de aandacht trok en in de verloting bijzonder succesvol was. Hardloo precords werden niet gebroken en de vraag leeft of dat bij de 8 km voor mannen wel mogelijk is. In 1993 is op die afstand een tijd van 26.17 minuten neergezet door de Marokkaan Guermali, die zich la ten ontpopte als een tri-atleet van wereldniveau. Beste tijd op deze afstand werd nu gelopen door Minne Goënga. De uitslagen: 8 km mannen: 1 Minne Goënga 29.21, 2. Ralph Grabowski 33.26, 3. Kees Timmer 34.34. 8 km veteranen: 1. Toon Moeland 3119, 2. Piet Bakelaar 33.32, 3. L. Veen 36.18 4 km mannen: 1. Theo Franchimon 15.02, 2. Koen Schoonheden 15.12 3 Ruud Moeland 15.13. 4 km vrouwen: 1. Nancy Sielmg 20.22, 2. Ina van Sambeek 21.38, 3. Marianne Kamphuis 26.53. 4 km jeugd t/m 14 jaar: 1 Robert Bakker 16 57, 2. Coen Zoon 17.17, 3. Erik Bakker 18 03 1 km mini's t/m 10 jaar: 1. Arjen Lap 3 34, 2 Roosmarijn Klaasen 3.50, 3. Hessel van Faassen 4.04. Dinsdag 12 juli De gemeenschap Oudeschild houdt op het voetbalveld van Oudeschild een spelletjesmid dag, aanvang 16.30 uur. Om 19.30 uur volgt een volleybal toernooi voor volwassenen. De Wielervereniging Texel houdt een ploegentijdrit op het parcours bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senio ren 19.00 uur. Om 18.00 uur start in de War moesstraat de tweede dag van de fietsdriedaagse. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Naked Gun" en om 21.15 uur „Philadelphia" Van 19.00 tot 20.00 uur is de bibliotheek van De Schuilhut in De Koog geopend. Naast Nederlandse kunnen ook Duitse boeken worden geleend. Om 19.30 uur begint in het gemeentehuis de openbare raadsvergadering. Rechtstreekse uitzending via Radio Texel. In de R.K. kerk van De Cocks dorp geven Henk Gijzen (or gel) en Dick Bult (trombone) een concert, aanvang 20.15 uur. In theater-restaurant Klif 12 cabaretière Els Austmann met „Bitterkoekjes". Entree f 15,-; vriendenprijs f12,50. Woensdag 13 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam de roc ker", om 19.00 uur „Naked Gun" en om 21.15 uur „Phila delphia". Bij manege Akenburg wordt een dressuurwedstrijd gehou den, aanvang 17.15 uur. Pu bliek welkom. In de Warmoesstraat in Den Burg start om 18.00 uur de derde dag van de fietsdrie daagse. De kermis in De Koog wordt om 23.00 uur geopend met vuurwerk. Donderdag 14 juli Om 9.00 uur begint op het ijs baanterrein in Den Burg een slagbaltoernooi. Prijsuitreiking om 13.15 uur. Van 10.00 tot 12.00 uur wordt in zwempark Molen koog een „ouderen zwemmor- gen" gehouden. Gratis kennismaken met zwem- en andere mogelijkheden voor al le Texelaars die ouder zijn dan vijftig jaar. Om 14.00 uur gaat bij De Schuilhut in De Koog een ker- kentocht van start. In Cinema Texel draait 14.00 uur „Hanekam dei ker", om 19.00 uur „Na Gun" en om 21.00 uur het neelstuk „De Minnaar". Radio Texel heeft een operj re bestuursvergadering studio in de Molenstraat,; vang 20.00 uur. Om 19.30 uur begint „plantenwandeling" van IVN in de Slufter. Deelnert verzamelen zich bij de trap In Den Hoorn wordt een ti steekwedstrijd gehom aanvang 19.30 uur. Vrijdag 15 juli In Cinema Texel wordt 21.00 uur het toneelstuk Minnaar" herhaald. In Cinema Texel draait 14.00 uur „Hanekam dei ker" en om 19.00 uur „Na Gun". Hoogwater te Oudesd Dl. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 12 13 14 15 16 17 18 19 11.40 en 23.5 12.15 en 0.00 en 12.4 0.25 en 13.2 1.10 en 14.0 150 en 15.0 3.04 en 16.2 4.30 en 17.3 Aan het strand is het ongeveen uur eerder hoog water. De zon U 17 juli op om 5 38 en en gaatc om 21.51 u. 16 juli is het eer«j kwartier. 17 juli Doodtij VERVOLG VAN PAGINA 1 opzet van de susploeg organisato risch veel voeten in aarde heeft, besloot de Stichting Tropical Sea Festival voor dit jaar ƒ10.000,- be schikbaar te stellen om de dorps wachten ook door de Dorpsstraat te laten lopen, zodat geen susploeg hoeft te worden in gesteld. Geruchten als zou on enigheid tussen horeca-onder- nemers onderling de oorzaak zijn van de problemen rond het opzet ten van een nieuwe susploeg wor den door betrokkenen ontkend. Over de regeling die het college voor ogen heeft met dorpswach ten, werden gisteren nog geen uit spraken gedaan in afwachting van de besluitvorming van vandaag. Dat die pas plaatsvindt terwijl het seizoen eigenlijk al is gestart, heeft te maken met de langdurige onderhandelingen over voorwaar den die door de instanties aan hun bijdrage zijn verbonden. Daar is het nog niet erg druk Koog, dus is de noodzaak w tra patrouilles nog met zo De nachtelijke politiesurve onder andere door agent paard, heeft tot nu toe vokj soelaas geboden. In De Koog zijn in het weeïi meerdere auto's spiegels 3i ken. Ook werden drie I dessterren afgebroken. De gevolgen zijn te overzien, vol gens Cadee. „Ontdekker" Arthur Oosterbaan meende aanvankelijk dat het kokkels van twee jaar oud betrof, zodat het ook tenminste zolang duurt voordat de populatie zich zal hebben hersteld. Cadee denkt echter dat de dode schelp dieren niet ouder dan een jaar zijn geweest. „Het doet allemaal nogal dramatisch aan, zo vlak voor de kust, maar als kokkels er opnieuw in slagen zich op die plek te vesti gen, zijn de gevolgen volgend jaar niet merkbaar meer. En de stin kende massa zal zijn verdwenen, wanneer het afstervingsproces voorbij is. Als de wind aantrekt kan ook toevoer van vers water een bijdrage leveren." De situatie overigens niet bedrei gend voor mensen, denkt Cadee. „Het lijkt me wegens de stank niet aangenaam om in die prut te zwemmen, maar het is wel goed mogelijk." Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus. Romeinen 8 35 Bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons is geweest, heeft de Heere na een moegestreden leven tot Zich genomen onze lieve vader, schoonvader en opa Meijert Jan Bremer Sinds 11 februari 1987 weduwnaar van Petronella Helena Hendrika Schot op de leeftijd van 93 jaar Lunteren: Rijswijk (Z-H): Veenendaal: L.H. Bremer J. Bremer-van de Beek M. Bremer J.H. van der Jagt M. Bremer A. Bremer-Lagemaat en kleinkinderen Lunteren, 11 juli 1994 Huize „De Honskamp" Correspondentie-adres: L.H. Bremer, Molenweg 16, 6741 KL Lunteren. De rouwdienst wordt gehouden D.V. donder dag 14 juli a.s. om 12.00 uur in- de Marana- thakerk aan de Hertenlaan te Lunteren. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden om 13.00 uur op de Gemeentelijke Begraaf plaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren vóór de dienst van 11.15 tot 11.45 uur in de zijzaal van de Maranathakerk. Voor uw medeleven en belangstelling na het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa WILLEM VAN DEN BERG zeggen wij u hartelijk dank. Mevr. Van den Berg - Kuil kinderen en kleinkinderen Texel, juli 1994 Langs deze weg willen wij u bedanken voor alle belangstelling en medeleven tijdens het verblijf in het Gemini en na het overlijden van HENK KUIP Tevens danken wij het verplegend personeel van het Verpleeghuis Texel voor de bijzonder goede zorgen tijdens de laatste dagen van zijn leven. Roely en Anneke Kinderen Kuip 1949 Gefeliciteerd! 1994 Onze ouders en grootouders Philippus Stark en Carolina Sanderse zijn op 15 juli a.s. 45 jaar getrouwd. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Carla en Pierre Karin - Arjen - Dolf Marijke en Cees Maartje - Joost - Janneke Henk - Lia - Nelly Nora en Jan Martin - Bas - René Ciska en Peter Hans Zanddijk 8, 1795 KC De Cocksdorp. Ik vond het fijn Zolang bij mama te zijn Maar nu ik mijn papa ken Ben ik blij dat ik geboren ben Naomi Ik ben geboren op 11 juli 1994 Mijn gewicht is 3440 gram en ik heb een mooie lengte Mijn papa en mama zijn: Marcel en Petra van Boven Witte Kruislaan 17 1791 EG Den Burg - Texel Petra en Naomi rusten van 13.00-15.00 uur Bij mijn thuiskomst uit het ziekenhuis Den Helder en Alkmaar wil ik alle mensen dank zeggen voor hun me deleven in welke vorm dan ook. ledereen bedankt! Nic Dros Harkebuurt Langs deze weg wil ik iederéén bedanken voor alle aandacht en kaarten die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het zieken huis. Het heeft mij goed gedaan, ook namens mijn gezin. Eef ledereen mag het nu horen. Mijn broertje is geboren. Ik ben nu echt reuze blij, want ik heb er een vriendje bij. Hij is op 10 juli 1994 geboren en hij heet Jeffrey Hij weegt 3100 gram bloot en is 53 cm groot. Onze papa en mama zijn: Kees Bakker en The ra Vonk Plevierstraat 13, 1796 AK De Koog - Texel. Tel. 02220-27348. Mama en Jeffrey rusten van 12.30 tot 15 00 uur Brian Graag wil ik iedereen bedanken voor de kaarten, bloemen en bezoek tijdens mijn verblijf in 't AMC. Rob Daalder INLEVEREN, iw vóór 10.00 uur en» dag vóór 17.00 uut KOSTEN: ƒ7.05 1 met 3 regels, meer 2,35 (incl tt Laurier, basilicun en rozemarijn, geurende kruiden centrum Fa. vd. Bernhardlaan, tel Gevraagd scholier? in de bollen, verw en naar Den Burg lijk Tevens bollen sters gevraagd. J: Wit, tel. 18623. Antennes, Service! Texel 11777. Grote collectie vertrekken tegen zen, bij Texel Crtó Ooit eens een groa zout geprobeerd?1 het. Met de Zeeas de zilte zeegroenï Een voortreffelijke! die in zout water Verkoop bij Albert De Vlier en op del St. Donatus. nj De Nederlandse Lever Darm Stichting JE ZULT MAAR NOOIT GEWOON KUNNEN ETEN.. Giro 2737. Bink 70.70.70.S38 De Hedeünla: le*i Oam Shcnmg Po9bu5 25. 3620 AA BteuWdi Iel 03462-64946 GEEF OM MENSEN MET SPIJSVERTERINGSZlEKTEN TEXELAAKTJE Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11. 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer ƒ2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). i Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje Naam: Adres Postcode/plaats: Plaatsen op: Advertentie x per plaatsing zetten Handtekening: i..

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2