Publiek ontroerd door imponerende riddershow Kwaliteit deelneming opnieuw verbeterd Stralend Concours Hippique I Ml exil 10e Tesseltoernooi op nieuw kunstgras TEXELSE COURANT Atletiektrainini samengevoeg Dressuurwedsl Sieraden gesto Verhitte Klapband viert sinterklaas Karate-examens Kees Bertrand met ontdekking in zee Koger Kermis: vuurwerk en live muziek DINSDAG 12 JULI 1994 De woensdag- en vrijdag) trainingen van de Atletieki ging Texel op het veld van! Boys, worden deze zomers gevoegd. Triathleten en atlei graag willen doortrainen, l nu op maandagavond in d nen terecht. Er wordt gest 19.00 uur op het Turf veld Ponyclub De Kleppertjes em niging De Waddenruiters t woensdag vanaf 17.15 itj avond-dressuurwed strijd bj ge Akenburg. Publiek is Uit een woning aan de Dag op 't Horntje is tussen dirtë donderdag voor ruim duizf den aan gouden sieraden len, evenals een geldbedn zo'n f200,-. De bewoonsti 42-jarige vrouw, ontdek! haar keukendeur wagenwijo stond, terwijl ze zeker wis' die had afgesloten. Het stó onbeschadigd, zodat het v» den bestaat dat de dader!' een valse sleutel beschikte» Wielrennen. De ploeg* van de Wielervereniging, dag werd gehouden bijd centrale, is gewonnen i groep van Jordi Vinke. BijÖ ren ging het team va11 Goënga met de hoog» strijken. Zeilen. Opnieuw hebben' Eddy Pool met hun Matth" grote catamaranwedstrijd! nen tijdens Hargen Sail. O' 25 deelnemers bevond*' twee voormalige Ronde-*' Vader en zoon Pool won" van de vijf wedstrijden. Tennis. De 11-jarige Ke Bommel uit De Cocksdc*! tijdens het Ammo-tennisi' in Den Helder een tweed' behaald in de categorie te" 12 jaar. Hij verloor de W Cornells Loonstra uit De" De talentvolle Van Bomm' volgende week met de mee in het TesseltoefW Deuce. ,,We kunnen de concurrentie van de autocross aan", riep Willem Goënga, voorzitter van menvereniging Tussen Wad en Duin verheugd uit. Het concours hippique bij manege Akenburg werd zondag druk bezocht en de toeschouwers waren vol lof. Het stralende weer maakte de dag vol paar densport tot een uiterst geslaagd evenement en de afslui tende show vormde een ontroerend hoogtepunt. Het frisse windje verdreef zondag de hitte enigszins, zodat de paar den tot optimale prestaties kon den komen. Uitgelezen weer voor een dergelijk evenement, want door het zonnetje kwamen de glanzende paardenlijven en de keurig uitgedoste rijders goed uit. De kleine limiet werd een duidelij ke overwinning voor de 10-jarige brume Cera van Rein Eelman, ge reden door Hans Boom. Het dier bewoog zich soepel, met ruime drafpassen in een fraaie gedragen houding. De grote limiet enkelspan werd een spannende strijd. Meninstruc- teur Hans Wiebier was uitgeno digd de vosmerrie Gerose van Piet Daalder te rijden. Daalder ver scheen zelf in de ring met zijn 7-jarige zwarte ruin Furore. Hoe wel Daalder aanvankelijk met een stabiel en degelijk optreden op de eerste plaats werd gezet, moest hij die tijdens de overkamping af staan aan zijn gastrijder. Wiebier toonde zijn vakmanschap door de veel minder vaste Gerose te laten bewegen in een machtige draf, die hen de overwinning bracht. Wil lem Goënga moest in deze rubriek verstek laten gaan. De merrie Fri da sprong op het voorterrein een complete salto, waardoor ze om gekeerd voor de wagen kwam te staan. Toesnellende hulp voor kwam grotere problemen, maar verder rijden ging niet. Zilveren zweep Traditiegetrouw vormt de strijd om de zilveren zweep het hoogtepunt van het concours. Op papier leek dat ook zo, maar in de praktijk viel het tegen. Willem Goënga acteer de met de 7-jarige ruin Freddie G. zo overtuigend, dat de concurren tie weinig had in te brengen. Eel man was de enige die met de 8-jarige Elando in de buurt kon ko men, maar ook zij konden de titel verdediger niet van de felbegeerde trofee afhouden. Wethouder Nel Eelman stapte in voor de triomfan telijke ereronda Tijdens het da mesnummer enkelspan liet Figaro W. met Corina Witte-van Tunen aan de teugels eindelijk zien waar toe hij in staat is. In eerdere rubrie ken kon die 7-jarige koffievos niet veel goeds doen in de ogen van de jury, maar nu werd hij onbetwist voor Freddie G. met Anja Goënga geplaatst. De prijs voor het schoonste geheel was voor Janny Westerlaken-Kingma die met de 9-jarige Dominant van de combi natie Stiggelbout/Spigt reed. In de rubriek tweespannen toonde Henk Spigt zich heer en meester. Hij had behalve zijn eigen Heraut Freddie van Willem Goënga voor de wagen staan. De combinatie klikte wonderwel, wat uitliep op een afgetekende overwinning, voor Cera en Elando van R. Eelman. Beetje saai Voor het rassendefilé verschenen achttien verschillende typen paar den en pony's in de ring. Een beet je saai voor de niet ingewijden was de ponykeuring. Aan het halster werden de dieren rondge leid, waarbij de jury het uiterlijk en de gangen beoordeelde. De Welsh Tosca van Gea de Ridder kreeg een oranje lint wegens het fraaie exterieur, evenals de New Forest pony Murphey van Marleen Bakker. Omdat het aantal .echte" tuig- paardrijders afneemt, maar er wel veel enthousiaste menners op het eiland zijn, waren er zogenaamde streekrubrieken ingesteld. Een leuk initiatief, dat echter nog wel wat problemen opleverde in de be- Robin Hood en zijn Marianne op weg naar hun bruiloft. werkwillige karakter in een record tijd de zwaarste dressuurklasse haalde ondanks zijn beperkingen qua exterieur en zware blessures die hij moest overwinnen. De titel ging met ieders instemming naar het 19-jarige schimmeltje Robin van Anette Hillen. Deze pony heeft al vele jaren trouwe dienst achter de rug met verschillende ponyruitertjes, heeft aanspreken de prestaties op zijn naam staan in springen en dressuur en loopt met Anette nog steeds vrolijk mee bij de ponyclub. Zij kreeg een dek, be schikbaar gesteld door hoefsmid Ton de Wit. Middeleeuwen Het slotstuk van het concours heeft veel voorbereiding gevergd. Enkele Waddenruiters en een gro te groep Kleppertjes zijn weken bezig geweest met repetities en ook het vervaardigen van de kle ding heeft de nodige tijd in beslag genomen. Het resultaat was ernaar. Onder de tonen van aangrijpende krijgshaftige muziek werd het ver haal van Robin Hood verteld door Ina van Sambeek. Ondertussen ontrolde zich een schouwspel voor het publiek dat zo impone rend was dat menigeen tot tranen werd bewogen. Een dorpsbevolking wordt belaagd door een boze koning met een uit gebreide ridderschare. Hij laat de maagd Marianne uit hun midden ontvoeren. Robin Hood wordt door de dorpelingen om hulp ge vraagd. Hij bevrijdt Marianne en trouwt met haar. Het verhaal in een notedop, maar door de aankleding en de uitvoe ring met de vele ruiters, werd het een indrukwekkend geheel. Het vredige dorpsleven ontlokte vele oh's en ah's, mede door de schat tig uitgedoste kinderen en het klei ne geitje dat figureerde. De aanval op het dorp in volle galop door de grote groep ridders, allen in het zelfde tenu met wapenschild, deed de grond trillen. De o ring van Marianne, die slaap werd overmeesterd, t werd weggevoerd en haar ting in het kasteel, werde fend uitgebeeld. Hooj vormde de trouwerij van Hood met zijn Marianne, i huid in een prachtige jurk pony aan zijn zijde reed. Het publiek beloonde de i mers met een ovatie. „H zonde zijn als dit een ee spektakel is", zo merkte me op. Geluiden als zou De Kn resse hebben getoond show deden de ronde. Willem Goënga zei het co te besluiten met een broki keel. „Het was een fantas dag en ik ben trots voorzi zijn van zo'n vereniging.' Op de volgende lotnummers is i gevallen: wit 1104, 1953, 1347 543, 1118 en groen 1782. Winrwi nen contact opnemen met Emnri telefoon 10458. ,,'t is bloedheet, 't lijkt wel winter", dreef de Klapband zaterdag de spot met de op name van hun eerste CD die geheel in het teken van sin terklaas staat. Jongeren centrum „Time Out" was voor die gelegenheid omge bouwd tot een met electro- nica volgepropte studio. Bij hun opnamen hadden Mare Roeper en Jeroen Haak ge luidsapparatuur met acht sporen (digitaal) tot hun be schikking. Om voor een vro lijk sfeertje te zorgen kwa men jong en oud een kijkje nemen bij de drie opname sessies die nodig zijn voor „Zie ginds komt de Klap band..." Taferelen met hos sende aanhangers die de optredens doorgaans ken merken, ontbraken ditmaal. Van de gezichten vfcn Niels Lelie (gitaar) Ben Haak (drums), Bart Heijnen (gi taar), Jan Siem Dros (toet sen), Alex Bijma (bas), viel af te lezen dat het er serieus aan toeging. Het applaus uit de zaal was er niet minder om en werd door de zaalmi crofoons haarfijn gere gistreerd. De beste versies komen op de CD. Onder het publiek „suikeroom" Fred Winkel van de Music Store, die de CD produceert. Het „kompaktplaatje" wordt voorlopig geperst in een oplage van vijfhonderd en ligt vanaf half oktober in de winkel. (Foto Gerard Timmerman) Dagelijks wordt een gratis loterij gehouden. Totaal 40.000 loten worden uitgedeeld. Te verdienen is vier keer een verblijf in een appar tement in De Koog voor een week of een van de veertig levensmid delenpakketten ter waarde van IArchieffotoI f 50,--. oordeling. Want hoe moet je nou een aandoenlijk stoute minishet- lander voor een sulky vergelijken met een schitterend tuigtypisch bewegende Welsh Cob? De laat ste, Voice van Judith Onneweer, gereden door Aad van Heerwaar den, won met overmacht. Maar van echte tegenstand was dan ook geen sprake. Misschien is het een idee om aan deze rubrieken een publieksprijs te verbinden. De paarden die meededen in de streekrubriek waren iets beter ver gelijkbaar. Vandaar dat de over winning van de 5-jarige vosmerrie Halisa van Piet Kingma duidelijk was voor de toeschouwers. Bij de Friezen ging het oranje lint naar de 4-jarige Jelmer van Frits Witte. De Fjordenrubriek werd gewonnen Onder leiding van Rogier Rood zijn vrijdag Shotokan karate-examens gehouden. In verband met een landelijke regeling mochten slechts drie kandidaten meedoen. Ze toonden allen op het gebied van kihon (basis), kata (vorm) en kumite (gevecht) een goede inzet en techniek. De geslaagden zijn K. Demeri (achtste kyu=gele band), A. Wendels en H. Wendels (elfde kyu=witte band met rode stip). (Het karate-trainingsjaar loopt tot vrijdag 22 juli. Na de vakantie wor den de trainingen hervat op dins dag 6 september van 18.15 tot 19.15 uur en vrijdag 9 september yan 17.30 tot 19.00 uur. Be langstellenden zijn welkom. Deze week weer kermis In De Koog. „In café De Jutter hoorde ik ze het nummer voor het eerst spelen. Ik vond het zó goed, dus ik vraag: ken je er nog meer?", meldde Kees Ber trand uit Den Hoorn zich in ja nuari bij Stanley, leadzanger van Kalimba uit Rotterdam. Dankzij de bemiddeling van de Hoornder ligt hun eerste CD binnenkort in de winkel. Een track daarvan, de single „Bubbelbad" is nu al te koop Het nummer is een mix van raggae en bubbling (een vrolij ke muziekstroming die uit Ja maica is overgewaaiden vmai voigens zanger Stanley wel gehoor bij de Hilversumse DJ's. „Maar zonder Kees zou het nooit tot een CD zijn ge komen." De Texelaars bracht de muziek van de achtmans- formatie onder de aandacht van de Belgische platenbaas Hans Kusters, producer van Clouseau, Rowanhese, Stef Bos en Ferre Grignard. „Die zag het wel zitten en zo is er een CD opgenomen." Ber trand betitelt de ontdekking van Kalimba voorlopig als liefhebberij„Maar je kan nooit weten waar het toe leidt." Om de CD op Texel on der de aandacht te brengen, zocht zanger Stanley zijn ont dekker zaterdag nog eens op. (Foto Gerard Timmerman) De boosaardige koning werd omringd doo door de 8-jarige Gitan van ruiter- centrum Bornrif, gereden door Ni- col Schuttevaar. Bejaarde pony De praktijkschool in Oenkerk ver zorgde twee demonstraties in het gebruik van koeien en een ezel voor oude landbouwwerktuigen. Een leuke afwisseling na al het paardengeweld, maar niet echt een flitsend onderdeel. Nieuw was de verkiezing van paard of pony van het jaar 1994. Uit de 27 aanmeldingen had een jury bestaande uit dierenarts Loek krijgshaftige ridders van Vliet, Mebius Huitema en de dames Kikkert en De Lugt vijf ge nomineerden geselecteerd. Als vijfde werd de 26-jarige pony Daan geplaatst van Déde Kikkert. Dit dier heeft met veel ruitertjes ja renlang meegedaan bij de pony club. Vierde werd de tuiger Figaro W. die zo'n beetje de huisgenoot van familie Witte is en werd gepre zen om zijn beminnelijke karakter. De allround inzetbare isabelkleuri- ge pony Wendy van John van der Zwaag werd derde. Op de tweede plaats kwam Davy, de 9-jarige ruin van Tessa de Graaff, die door zijn Woensdag opent de kermis in De Koog de poorten. Tot zondag is er dagelijks vanaf 12.30 uur vertier bij de talrijke behendigheids-, amusements- en snoepkramen. Zoals elk jaar wordt de opening gevierd met een spectaculair vuurwerk dat vanaf 23.00 uur woensdagavond wordt afgesto ken. Primeur dit jaar is dat ver schillende horeca-bedrijven in de Dorpsstraat op diezelfde woens dagavond de kermis ondersteu nen met levende muziek. In de Dikke Mik, Sam-Sam, de Jut ter en de Kuip spelen verschillende bands en kermisacts vanaf 22.00 uur. De entree in de zaken is gratis en als het aanslaat zullen wellicht meerdere optredens volgen. De kermis telt verschillende nieu we attracties zoals de Break- Dance die aan de overkant zeer populair is bij de jeugd. Het is een ronddraaiende molen van 18 me ter met daarop in alle richtingen bewegende gondels. De Showboat is een nieuw soort spookhuis waar men lopend door heen moet. Het Tesseltoernooi wordt dit jaar voor het laatst georganiseerd door Bob Coutinho. Hij vindt het na tien jaar beter om het roer over te ge ven aan een opvolger. Die heeft hij gevonden in de persoon van Pieter Wijnand, aan wie hij met een ge rust hart de zaken overdraagt. Wim van Sambeek Truckservice treedt ook dit jaar weer op als hoofspsonsor van het Tesseltoer nooi. Nieuw is de sponsoring van de ballen door Sportshop Texel, ledereen is welkom om het toer nooi te komen bekijken. Vooral de finales op zondag 24 juli beloven heel spannend te worden. De toe gang is gratis. Van 18 t/m 24 juli vindt het 10e „Tesseltoernooi" plaats. De kwa liteit van de deelneming is op nieuw verbeterd. Met 16 B-spelers is het Tesseltoernooi één van de sterkere B-toernooien van Noord-Holland geworden. Hoewel dit jaar een nieuwe, vijfde baan in gebruik kan worden geno men, houdt dit geen vermeerde ring in van het aantal partijen. Evenals in voorgaande jaren wor den er ongeveer 170 gespeeld. De officiële opening van de nieu we baan vindt plaats op zaterdag 16 juli, waarna zondag het Tessel toernooi met een ontvangst in de kantine wordt geopend. De wed strijden worden dit jaar op nieuwe kunstgrasmatten gespeeld, zodat het risico dat er na een fikse re genbui plassen blijven liggen, klein is. Donderdagavond wordt er voor de deelnemers een feestavond geor ganiseerd, waarbij het tienjarig lustrum van het toernooi flink wordt gevierd. Vanaf 19.00 uur kan er worden gebarbecued. De Texelse band „Small Buzz" zorgt voor de muziek en quizz- liefhebbers kunnen tijdens de avond hun hart ophalen en fraaie prijzen verdienen. Zondag 24 juli wordt het toernooi afgesloten met de prijsuitreiking, die naar verwachting omstreeks 16.30 uur plaatsvindt. Zoals ge bruikelijk kampeert een aantal deelnemers op het aangrenzende terrein van voetbalvereniging Texelse Boys, waar Ben Jas en Cees Eelman als „campingbeheer ders" de zorg hebben over onge veer twintig tenten.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 6