v°?tr Weekend Certificaten vooi zestig Texelaars Tegels schoolplein Oudeschild te koop Agenda E TEXELSE^? C0URANT oud Papier Natuurkwis door Ecomare Zomeravondcon van 16 en 17 juli 1994 Ridderorder voor Kees Bonne Texelse muzikanten in zomeravondconcert Opbrengst voor nieuwe Bruinvis Afscheidsavond Strijbosschool Verkeersremmers ringweg opnieuw in de commissie Toneel in de bioscoop Dienst Baptisten VRIJDAG 15 JULI 1994 Vrijdag 15 juli Tussen 10.00 en 18.00 uur bestaat op het parkeerterrein bij garage Grisnigt aan de Bernhardlaan gelegenheid om gratis het kenteken in het chassis van de auto te laten graveren. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker" en om 19.00 uur „Naked Gun". In Cinema Texel wordt om 21.00 uur het toneelstuk „De Minnaar" opgevoerd. Zaterdag 16 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker" en om 19.00 uur „Naked Gun". Om 14.00 uur gaat op het surfstrand van Dijkmanshui zen de Triathlon Texel van start. Finish omstreeks 16.00 uur op de Groeneplaats. Om 13.30 uur begint in de no- taristuin aan het Achterom in Den Burg een jeu de boules- toernooi. In dorpshuis d'Ouwe ULO wordt de Texelse voorronde gehouden van Vara's „Kinde ren voor kinderen". Van 15.00 tot 17.00 uur houdt judoclub Shima het vaantjestoernooi in de Ferrever-zaal. Publiek welkom. In Cinema Texel wordt om 19.00 uur het toneelstuk „De Minnaar" opgevoerd. Zondag 17 juli De Cocksdorper Kustzeilvere- Op woensdagavond wordt er in Ecomare een natuurkwis gehou den. met vragen over natuur, mi lieu en landschap van Texel, ledereen kan meedoen. De op brengst van de kwis is voor de zeehonden- en vogelopvang. Deelnemers testen hun kennis van Texels natuur, milieu en landschap tijdens deze lastige maar enerve- niging houdt een club wedstrijd bij paal 33. Briefing om 9.30 uur; start om 10.00 Op de banen bij de sporthal in Den Burg begint het tiende Tesseltoernooi van Deuce. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker", om 19.00 uur „Naked gun" en om 21.15 uur „Phila delphia". In de Hervormde kerk van De Koog wordt een Duitse Evan gelische dienst gehouden met pfarrer A. Hermann uit Duis burg als voorganger; aanvang 12.30 uur. In Art Gallery 't Posthuys aan de Brink in De Koog wordt om 15.00 uur een nieuwe exposi tie geopend. In de Hervormde kerk van De Koog wordt een interkerkelijke zomeravonddienst gehouden met medewerking van The Singers of the Lord en Jan Tui- nema (orgel). Maandag 18 juli In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Hanekam, de roc ker", om 19.00 uur „Naked gun" en om 21.15 uur „Phila delphia". In het raadhuis begint om 19.30 uur een openbare ver gadering van de raadscom missie voor algemeen en organisatorisch beleid. Muziekvereniging Excelsior maakt om 19.30 uur een korte rondgang door Oosterend. Vanaf 19.45 uur concert op het pleintje in de Ankerstraat. In de Hervormde kerk van De Koog verzorgt J. vd Berg een i.M dia-avond over Texel, aan 20.00 uur. Entree f2,-. Dinsdag 19 juli In Cinema Texel draai! 14.00 uur „Hanekam, ker" om 19.00 uur Gun" en om 21.15 uurJ delphia". De sportvissersclub van 19.00 tot 21.00 uur b Eendrachtweg een wedstrijd speciaal gasten. In het raadhuis heeft raadscommissie voor zijnsbeleid een openbare gadering, aanvang 19.30 De wielervereniging houd het parcours bij Den Burg criterium. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00 In de Hervormde kerk va Koog wordt een dia-a over Texel gegeven met Di toelichting door pfarrer i mann en A. Guiljam; uur. In de Hervormde kerk Oosterend wordt een coi gegeven door Frans (orgel), Hans Brons, During en Gerard Smeerti ooi); 20.15 uur. Hoogwater te Oudesc Vr. 15 Za. 16 Zo. 17 Ma. 18 Di. 19 Wo. 20 Do. 21 Vr. 22 0.25 en 1.10 en 1.50 en 3.04 en 4.30 en 6.07 en 7.35 en 8.34 en Aan het strand is het ongeveer i uur eerder hoog water. De zoni 17 juli op om 5.38 u. en gaat er om 21.51 u 16 juli eerste kwas 22 juli volle maan, 17 juli DoodS rende en ongetwijfeld spannende kwis. In de laatste ronde gaat het niet om kennis maar om goede zintuigen en behendigheid. De winnaar is dus van alle markten thuis. De kwis is dus niet alleen voor natuurvorsers of voor Texe laars bedoeld. De kwis wordt gehouden om 20.00 uur in de Slinger, rechts bij de ingang bij Ecomare. Het in schrijfgeld is f 10,-. Er zijn mooie prijzen. Toeschouwers betalen f 5,-. Vooraf aanmelden bij Eco mare: tel. 17741. Maandag verzorgen het korps en de drumband van sior een zomeravondconc het pleintje in de Ankers! Oosterend. De drumband maakt van? uur een korte rondganj Oosterend. De aanvang v concert is om 19.45 uur. Het programma bestaat i melijk uit lichte en popula ziek en enkele marsen i drumband. Kerkdiensten zondag 17 juli HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. Bruin uit Heiloo; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 11.00 u. dhr. J. Wieten De Koog: 9 30 u. ds. H.K. Fibbe. 11.00 u. ds. J. Bruin 12.30 u. Deutsche Ev. Gottesdienst, pfarrer A. Her mann aus Duisburg. 19.30 u. Interkerkelijke zomer avonddienst, ds. H.R. Betting; m.m.v. Singers of the Lord o.l.v. Nelleke Schreur, orgel Jur Tuinema. Den Hoorn: 9.30 u. ds. H. Betting. Oosterend: 9.30 u. ds. C. de Jong uit Hoek van Holland. Oudeschild: 11.00 u. Oecumenische jeugddienst. Ds. H. Fibbe met vele medewerkers. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. de Jong uit Hoek van Hol land. 19.30 u. zomeravondzang o.l.v. F. Koorn, m.m.v. „Advendo", orgel mevr. N. Koorn. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J Daane; 19.00 u. ds. F.J. Daa- ne; uitz. via De Lichtboei Oosterend: 10.00 u. ds J.J.N. Wilmink; 19.00 u. Zang- dienst in Herv. kerk Oosterend. GEREFORMEERDE GEMEENTE 11.15 en 16.30 u. student A. Schreuder in de NH-kerk Oosterend. Wo. 20/7 19.00 u. ds. C. van Dieren in kerk gebouw Schoolstraat te Oosterend. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 u. en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. zr. Groenveld-Kiestra; kerkbusje Den Hoorn; extra collecte studiefonds. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. The Gospeltrain; uitzending via Radio Texel. De Koog: Duitse mis: zo. 11 00 u.; wo. 19.30 u.; vr. 19.30 u. Oosterend: zo. 9 30 u. De Cocksdorp: Duitse mis: za. 19.30 u. Den Hoorn: Duitse mis: zo. 9.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Dien Jehovah met een blij hart". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Hebt u de juiste religie gevonden?" Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Medische post De Koog: Nikadel (naast RK kerk), tel. 27270. Alleen voor toe risten. Liefst op afspraak. Buiten het weekend voor toeristen op Noord-Texel (polder Eierland): dokter R. v.d. Bent, tel. 16234. Consult alleen na telefonische afspraak. Weekendarts Texelaars: Van za. 8.00 tot ma. 8.00 uur: Dokter H. van Dijk. Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag, zondag en maandag om 18.00 uur pre cies, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg: Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152 Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188 Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527 Kruisvereniging Texel: voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 02230-50150. Bel voor spreekuur, jeugdgezondheidszorg en verpleegkun dige thuiszorg: 13241. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute proble men met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechmek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 16441. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Kees Bonne (56) heeft uit handen van burgemeester Van Rappard de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Omaje Nassau ontvan gen, Hij kreeg de onderschei ding voor veertig jaren trouwe dienst als administrateur bij Rab beheer. Tijdens een gezel- Drie Texelse muzikanten verlenen hun medewerking aan het zome ravondconcert, dat dinsdagavond in de Ned. Hervormde kerk van Oosterend op het programma staat. Stéfan Düring, Gerard Smeenk (beide viool) en Frans Visser (clavecimbel en kistorgel) worden bijgestaan door baszan ger Hans Brons uit Leiden. Het concert begint om 20.15 uur; toe gang gratis, collecte na afloop. Het afwisselende programma be vat werken van Italiaanse compo nisten van rond 1600, zoals Frescobaldi, Monteverdi en Fasolo. li ge bijeenkomst dinsdag avond in de Theodorahoeve werd Bonne tevens geroemd om zijn activiteiten in de Texelse voetbalwereld. Zo is hij jarenlang bestuurslid ge weest bij SV De Koog en heeft hij zich ruim 15 jaar be zig gehouden met de organi satie van de pupillencompeti- tie. Ook had hij te maken met scheidsrechtersbegeleiding. (Foto March Heijnen) Aan het eind worden twee grotere composities uitgevoerd van Hein- rich Schütz, die een uitvoerige studiereis maakte naar Italië en grote invloed onderging van de muziekstijl. Dinsdagavond worden de stukken in diverse combinaties ten gehore gebracht. Tijdens de slotnummers van Schütz komen de vier con certgevers tegelijk aan bod. De vi olisten Smeenk en Düring wonen al vele jaren op Texel en spelen al lebei fanatiek viool, samen maar ook in allerlei ensembles. Visser woont sinds enige tijd op het eiland en is organist van de „wad dencombinatie". Als cantor van de NH kerk in Oosterend leidt hij „Maartens Cantorij". Daarnaast werkt hii al vele laren mee aan de Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 19 juli vanaf 15.30 uur door „De Bruinvis" oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het papier tij dig gebundeld aan de straat te zetten. Alle geslaagden bijeen, vlak voordat zij hun felbegeerde certificaat kregen uitgereikt door wethouder Eelman. tr°"> Drieduizend grijze en gele trottoir tegels liggen in het Oudeschilder schoolplein te wachten op nieu we eigenaars. De tegels, die de afgelopen jaren voornamelijk door kleutervoetjes zijn betreden, zijn te koop voor twee kwartjes per stuk. De verkoping is vrijdag 22 juli van 19.00 tot 21.00 uur en za terdag 23 juli van 10.00 tot 12.00 uur, maar reserveren kan nu al. Afgelopen maandag ontving di rectrice Ria Visser de sleutel van het volledig nieuwe gebouw van openbare basisschool De Bruinvis. Eind komende week worden de spullen uit de noodlokalen overge bracht, zodat leerkrachten en leer lingen meteen na de zomervakan tie in de nieuwe school kunnen be ginnen. Gehoopt wordt dat de jeugd dan ook kan spelen op een compleet gemoderniseerd schoolplein. Van uit het dorp wordt daarvoor actie gevoerd. Het plein is namelijk méér dan alleen een speelplaats voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het is tevens een verzamelplek waar oudere jeugd zich vermaakt, waar andere Oudeschilders elkaar treffen, kortom een centraal gele gen ontmoetingsplaats voor ieder een. „Een bovenwijkse voorzie ning", zo heet het in ambtelijk jar gon. Ambitieus Reden genoeg voor een extra sub sidie van f 50.000,-, waarmee het plein ook op een leuke manier kan worden ingericht. Hoe beter en gevarieerder de speelmogelijkhe- den, hoe kleiner de kans op verve ling en vernieling, zo luidt het motto. Door de Stichting Speelruimte, die zich landelijk bezighoudt met de inrichting van woonomgevingen, is vervolgens een fraai plan ge maakt. Het ambitieuze project be vat o.a. een speeltuig in de vorm concertserie in de zomermaanden en is hij bekend van de muziekre censies in de Texelse Courant. So list Brons werkt als cantor in de Hooglandse Kerk in Leiden, waar hij samen met zijn vader Joop al jaren met de „Leidse Cantorij" de kerkmuziek verzorgt. Met dit koor verzorgde Brons vorig jaar op Texel een concert, waarbij „evensongs" (Engelse kerkmuziek) ten gehore werden gebracht. van een schip, voetbal- en basket balveldjes, een schooltuin en zandbak. Het plan overschrijdt de toegezegde subsidie, maar dat vormt in Oudeschild geen beletsel om het toch uit te voeren. Met veel zelfwerkzaamheid van ouders, materiële en financiële hulp van plaatselijke bedrijven gaan de Oudeschilders de komen de weken aan de slag. Allereerst staat de sloop van peuterspeelzaal De Koterkeet op het programma, alsmede het opbreken van het er naast liggende schoolplein. Om de tegels van dat pleingedeelte gaat het komende week. Reserveren De verkoping is een idee van de dorpscommissie, die hiermee weer een deel van de investering hoopt te kunnen bekostigen. Uiteraard hoopt men dat de kopers de tegels niet alleen kopen, maar ook zelf komen uitgraven en opha len. Reserveren kan bij Ruud Boom, tel. 13791. De Strijbosschool in Midden- Eierland neemt komende woens dag tijdens een feestelijke avond afscheid van mevrouw Jansen, die na ruim vijftien jaar stopt met de godsdienstlessen. De ouder raad hoopt dat ook alle oud leerlingen en hun ouders bij deze avond aanwezig willen zijn. Een ieder kan haar de hand komen drukken vanaf 20.15 uur in de feesttent op het schoolterrein aan de Oorsprongweg. Een verzoek van raadsleden en van de Vrije School om verkeers- remmende maatregelen voor de Beatrixlaan en de Bernhardlaan zal opnieuw worden bekeken door de commissie voor ruimtelijk- en huisvestingsbeleid. Deze straten maken namelijk deel uit van een ringweg rond Den Burg, die is be doeld voor een vlotte afvloeiing van het verkeer. Door het creeren van obstakels zou die juist worden vertraagd. In Cinema Texel draait vanavond en morgenavond om 21.00 uur geen film. Op de bühne staan „Goede Tijden Slechte Tijden"- acteurs Isa Hoes en Rick Engelkes met de productie „De Minnaar". In aanvulling op de kerkdiensten in onze rubriek „Voor het weekend" hier het programma van de Bap tistengemeente Texel voor a.s. zondag. Zowel om 10.00 als om 19.00 uur preekt dominee M. Brands uit Rijnsburg. 's Morgens is sprake van een gezinsdienst. De Minnaar is begin juli in premiè re gegaan en speelt op bijzondere lokaties: de Waddeneilanden. Naast dit weekend is de voorstel ling in Cinema Texel te zien op 26, 27 en 28 juli. Het stuk van Harold Pinter gaat over een echtpaar dat hun huwe lijk spannend probeert te houden door een spelletje te spelen. Dat loopt echter uit de hand, waardoor werkelijkheid en spel door elkaar lopen. Een beeld wordt geschetst van mensen die in angst leven om alleen te zijn, om zich te binden of bang zijn voor de toekomst. Kaarten kunnen worden gereser veerd via de VVV. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 9. Burdetstraat, Mr. Kraaistraat, Julianastraat, Zwaanstraat, Warmoesstraat en De Mars. Ruim zestig Texelaars hebben gis teravond uit handen van wethou der Nel Eelman een certificaat ontvangen. Het ging om verschil lende opleidingen. De grootste groep geslaagden betrof de an derstaligen, die een cursus Neder lands hebben gevolgd. Ook de cursus voor herintredende vrouwen trok weer veel deel neemsters. Twaalf Texelse vrou wen, zeer verschillend van leeftijd en achtergrond verdiepten zich in de lesstof. Vier dames haakten af wegens ziekte, een baan of een overstap naar een andere oplei ding. Eén van de deelneemsters heeft inmiddels al een baan, de rest denkt sterk over doorleren. Verder waren er Texelaars die deel certificaten mavo of havo hebben behaald. Uitschieter is Elgin van der Vis, die inmiddels alle certifica ten heeft verworven, benodigd voor het Mavodiploma. De geslaagden zijn: Namenlijst cursus tekstverwerken 1994: Hilda Afman, Anita Drijver, Nelia Vlaming, Mafiska Martens, Margriet Meyer, Annie v.d. Heide, Ilse Lodewijckx, Cornelia Po- leacov. Mavodiploma: Elgin v.d. Vis. Voorbereidend beroepenjaar vm tredende vrouwen; schoolverklai letje Witte, Ellie Witte, Janna vai Bootsma, D.J. den Boer-Boon, man. Nel Bruin, Gusta de Vries, Knaap HAVO-cursisten: A.M. Dekker, K. van Empel, K beek, H. de Jong, M.A. Moonen. MAVO-cursisten: C.D.M. Boersen, J.M.A. Boerse* E.C. Goénga, C.E. Kreusch, D C N. Vmke, P. van Benthum, K. Bol Certificaat anderstaligen, citoto schillende niveau's: Asad Achmed, Syriè; KrystynaBI len; Patricia Barreto, Colombiï Bartelsman, Filipijnen; Annemam Duitsland; Veronique Delattrft f Kevser Demiri, Kroatië, Breda FU land; Anna Gtowacka, Polen, Fa» Xie, China; Ananthy Ponniah, Antoun Karibo, Syrië; Felicia Kans Selva Karibo, Syriè; Katja Kovrt Bulgarije; Renate Kunze, Ouitslan Luise Kurtze, Duitsland; Maria d des, Brazilië; Bettma Losscher, 0 Patricia Mandado, Spanje; Kolicj an, Armenië; Mylene Nabehet,r Eva Palomeque, Spanje; Maria Li y de Tena, Spanje; Antonio Bee Tunesië; Mansoereh Robati, Scholz, Duitsland, Azira Umis-i Hadzaga Umisic, Bosnië, Zaruiïi Armenië; Malgarzata ZuidewindJ

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2