,Mijn atleten moeten un schema's volgen" [QRT Texels friathlontrainer hecht aan regelmaat: Massale uitreiking brevetten il punten voor xelse ruiters suwe banden oor judoka's Plattegronden voor dorpen TEXELSE f coURANT Zeilwedstrijd Verkoopavond Infogids opnieuw op markt gebracht Optredens in Loodsmansduin Renovatie kerktoren Ouderen vermaken zich in zwembad Vierdaagse trok 450 zwemlustigen Slagbaltoernooi basisscholen ki-128 punten 1 w.p.; 3. Marleen Bakker- Murphey-119 punten B dressuur paarden: 1. Tineke de Vries-Gerry-139=2 w.p.; Har- ma Eilander-lwan-125 1 w.p.; Marloes v.d. Vis-Fanatiek-122 1 w.p.; Af ra Stoop- Heavy-D-120 1 w.p. L1 dressuur pony's Categorie B.C.: 1 Suzan Eelman-Reina- 118. Categorie D.E.: 1. Immetje Duin- Sisi-130 2 w.p.; 2. Gea de Ridder-Billy- 127 1 w.p.; Marieke Bakker-Jesper- 126 1 w.p., Esther Koorn-Bidar-126 1 w.p.; Nelleke Knipscheer-Annemarie- 122 1 w.p. L1 paarden: 1. Suzan v. Tongelen-Dion-121 1 w.p. B Paarden: 1 Marloes v.d. Vis-Fanatiek-114 L1 dressuur paarden: 1. Annemarie Reiding- Candy-130=2 w.p.; 2. Marcus Kuip- Spargo-126 1 w.p.; Esther Nebbeling- Chivita-120 1 w.p. L2 pony's: 1. Marloes v.d. Vis-Elme-122 1 w.p.; 2. Annemiek v. IJsseldijk-Earldom-108 B dressuur po ny's: 1 Marleen Bakker-Murphey-124 1 w.p; 2. Erica Sieling-Djowy-120 1 w.p. L2 pony's: 1. Sanne Lampers- Marron-124 1 w.p; L2 paarden: 1. Anne miek v. IJsseldijk-Earldom-120 1 w.p. M1 pony's: 1. Petra Kooiman-Norton-118. M paarden: 1. Marion v.d. Feen-Albert-127 1 w.p; 2. Bea Dekker-Flair-122 1 w.p.; Mari an vxJ. Geest-Ciochrant-121 1 w.p. Verhuizing SPD. De Sociaal Pe dagogische Dienst (SPD-Noord) verhuist half juli naar de bin nenstad van Alkmaar. De dienst, die ook Texel tot werkgebied heeft, helpt bij problemen die sa menhangen met een verstandelij ke handicap. De SPD, die tot nu toe in Oudorp zat, is voortaan ge vestigd in ,,'t Hooge Huys" en „Huize Egmont", tel. 072-124271. leet van Texel maakt geen deel uit van de groep die drie maal per week door Van Elk wordt getraind. „Ben je gek, daar is ze veel te goed voor. Ik zou nog een hoop van héér kunnen leren", lacht Van Elk. Van Lubek relativeert: „Je kunt altijd van iemand leren. Nog belangrijker is dat je iemand hebt die achter je staat en van tijd tot tijd stimuleert of juist afremt. Op dit moment heb ik geen trainer, maar die situatie is niet ideaal." Versnelling Van Elk groeide bij toeval in de rol die hij nu bekleedt in de triathlon. Als fanatiek wielrenner voorzag hij half jaren tachtig pionierende Texelaars van advies over zijn eigen discipline. Ook de toen nog zeer jeugdige Van Lubek was in dat opzicht een pupil. Van Elk do ceert: „Ze trapte altijd een te zwa re versnelling wanneer ze voor de wind reed. Dat is slecht voor je knieën en de kans bestaat boven dien dat je het niet volhoudt. En als je dan tegen de wind in moet, ben je toch gedwongen het ritme aan te passen. Dan kun je beter wat lichter gaan rijden." Zijn woor den worden beaamd. „Hij had ge lijk, maar het was nog knap lastig die gewoonte te veranderen. Ik moest me plotseling een hogere Vroeger trapte Ingrid van Lubek een te zware versnelling, volgens Leen van Elk. Nu meent hij dat ze hèm nog een hoop kan leren (Foto Joop Rommetsl Ook over de wielrennerij bleek Van Elk een hoop te kunnen bijleren. Niet alleen omdat hij als wegren ner voornamelijk verstand had van waaiers, in het wiel rijden en over nemen - technieken die bij de indi viduele triathlon ten strengste verboden zijn -, maar vooral omdat hij belast was met oude visies: Eenzijdig „Vroeger was het allemaal tamelijk eenzijdig. Teveel duurwerk en te weinig intervaltraimng. Duurwerk is nodig in het voorseizoen, om een goede basisconditie op te doen. Maar voor snelheid is inter- valtraining noodzakelijk. De resul taten bewijzen het." Tijdens Van Elks betoog knikt Van Lubek voortdurend. „De visies ver anderen elk jaar. Het is belangrijk om voortdurend op de hoogte te blijven. Het belang van een goede menig toerist puffend van j op een terrasje verbleef, n de Waddenruiters en tjes woensdag hun rijdie- voor een avonddressuur- jd. Er werd bijzonder goed e zonnige dagen was de maast manege Akenburg rd in een gebakken beton- Enkele ruiters twijfelden of zij de benen van hun rij- ir wel aan zouden wagen, goed af, al leverde de kei- n dus gladde ondergrond den die niet op scherp wa st enige glibberpartijen op. had een goede invloed op meur van de juryleden, rwerd hoog gescoord. In se B-paarden haalden alle lers een winstpunt. Anne- leiding, die na anderhalf rezigheid in de L1 met haar een rentree maakte, liet ijk een winstpunt aanteke- lardoor ze promoveert naar Gea de Ridder en Marleen incasseerden bij de pony's wee prijzen. was vooral te spreken over se M paarden. De eerste vas voor Albert en Marjon Feen met 127 punten. De- tatie is bijzonder knap om- een tuigpaard berijdt, dat is ook is te bewonderen koets bij het ringsteken, ibinatie is bevorderd tot de Uitslagen pony's: Geus-Repper-133 punten 2 fcn; 2. Ilona v.d. Vis-Juzek- fagmiddag werden in de graduatie-examens ge- voor de judoka's van Shi- tordat trainer Lou Migo i enkelblessure niet aan- zijn, werden de exa- fgenomen door Henk de ter en Mussetta Pelle- ehaalden tijdens dit exa- n felbegeerde bruine band. kmonstratie lieten zij voor £tor en judoka's hun kun- Overige graduaties: 9e|e slip: Hans Duin, Dave -'eroen van Oosten Gele band: geveld, Caroline Duineveld, Er- Maarten Minnes, Sjoerd Rua- Kingma, Thomas Huberts, J®ns, Janko Duinker. Geel met P Erwin Terpstra, Reinier Stee- '*9h. Patrick van de Kamp, Fons 0fanje band: Jan van Wijk, Boi- Wavenjn, Adriaan van Rijs- Enk-Jan Lindeboom, Willem Uri"je met groene slip: Pepijn Sander Nooy, Jeffrey Witte. blauwe slip: Kora Sluyter, 0rst, Mihai Poleakov, Michael 1 Je*frey Zijm. 9 houdt Judoclub Shima 1ste activiteit van dit sei- n de Ferrever wordt van 01 17.00 u. het laatste toernooi gehouden. Be- •nden zijn welkom. VRIJDAG 15 JULI 1994 techniek wordt ook steeds meer erkend. Bij het lopen had ik altijd een overdreven hoge kniehef. Ik liep maar wat te stampen. Zweven is heel belangrijk, want daarmee maak je snelheid." Van Elk: „Je moet erop worden gewezen en je moet zelf willen. Maar dat geldt voor alles." Rust en regelmaat zijn in de ogen van de Texelse trainer belangrijke begrippen. „Guido Banda en Ma- riska Koenders begeleid ik indivi dueel. Ze krijgen van mij steeds schema's voor drie weken, waar een strikte opbouw inzit. Daar moeten mijn atleten zich aan hou den. Niet zomaar veel meer gaan doen als het lekker gaat, of hele maal niks als het even niet loopt. Daar heb je niks aan. Na die we ken is er een weeklang verplichte rust. Op z'n hoogst mogen ze dan wat lichte training verrichten. Daarmee bereik je dat zegeprik- keld raken. Op zondag zijn ze blij dat ze maandag weer mogen. Dat het werkt, zie je aan de tijden. Ma- riska Koenders trainde vroeger misschien nog wel méér, nu doet ze het gerichter. Ze heeft zich in een jaar tijd verbeterd van 2.36 uur naar 2.16. Dat is ongelooflijk." Ingrid van Lubek vormt het onge wilde bewijs voor Van Elks stelling dat voldoende rust essentieel is. Vorig jaar zomer liep ze een verve lende blessure op, die in december weer de kop op stak en haar tot april uitschakelde. „Een kwestie van overbelasting", knikt ze lichte lijk beschaamd. „Ik was eigenwijs en moest en zou vorig jaar die hal ve triathlon lopen. Die blessure sluimerde waarschijnlijk nog. Jam mer, want nu moest ik het rustig aan doen, terwijl ik veel meer had willen doen." Joop Rommets. Als er goed overleg wordt ge voerd over de plaats waar ze ko men, heeft het college van b en w geen bezwaar tegen panelen met plattegronden bij de Texelse dor pen. Dral Reklame heeft een ver zoek hiertoe ingediend. Door de borden te voorzien van reclame, wil Dral de kosten voor onder houd en schoon maken com penseren. De Cocksdorp heeft erop gerea geerd met het neerzetten van vier informatieborden. Het college vindt het geen pro bleem dat Dral de borden neerzet, maar hij krijgt voor deze service verlening aan het publiek geen bij drage van de gemeente. Wel zijn b en w bereid een bijdrage in stroomkosten te verlenen voor verlichte informatiepanelen op de haven van Oudeschild, bij het VVV-kantoor en langs de Pontweg op het terrein van het voormalige tankstation aan 't Horntje. De Cocksdorper Kustzeilvereni- ging houdt zondag een club- wedstrijd bij paal 33. De briefing is om 09.30 uur, start van de eerste manche om 10.00 uur. In het jeugdhuis aan de Oran jestraat in Oosterend is donderdag van 19.30 tot 21.00 uur een ver koopavond van diverse zelfge maakte artikelen, koffie, koek en oliebollen. De organisatie ,is in handen van de vrouwenvereniging der Gereformeerde Gemeente en de opbrengst gaat naar zending en bijzondere noden, ledereen is welkom. Toestemming voor het plaatsen van plattegronden is vorig jaar ver leend aan de Texelse dorpscom missies. Alleen die van Eierland/ Na een onderbreking van een jaar is er weer een „Infogids Texef" verschenen. Dit gidsje op pocket formaat is bestemd voor toeristen en bevat adressen en achtergrond informatie over het eiland. Het is samengesteld en uitgegeven door reclamebureau R&R uit Den Burg. Roland Winter en Ruud Wolthoorn van R&R namen het concept over van drukkerij Brügemann, de oor spronkelijke samensteller van de infogids. Het 132 pagina's dikke en ƒ2,50 kostende boekje was twee seizoenen verkrijgbaar, maar vorig jaar verscheen geen nieuwe versie. R&R hanteren dezelfde for mule, maar hebben de inhoud her schreven en de gegevens geactualiseerd. Brügemann ver zorgt nog wel het drukwerk. De kleurrijke infogids, waarin o.a. plat tegronden, Duitse en Engelse tekst is opgenomen, is verspreid bij 75 verkooppunten op heel Texel. Partycentrum Loodsmansduin or ganiseert deze zomer bijna elke za terdag een avond voor zowel Texelaars als toeristen. Morgen opent de Texelse zanger Kees Klaassen de serie met een optre den, dat om 22.00 uur begint. De entree is gratis. De komende we ken volgen o.a. Nothing to Loose, J The Shakin' Legends en karaoke-shows. De toren van de Hervormde kerk in De Koog wordt momenteel onder handen genomen. Schilderen zou vorig jaar al gebeuren, maar werd uitgesteld. Het was namelijk nog niet dringend en zo kon een jaar langer worden gespaard voor technisch onderhoud. Inmiddels zijn de steigers rond de kerk geplaatst, maar het schilder werk kon nog niet worden gestart. Nadere inspektie leerde dat de draagconstructie van de to renspits was ingerot. Deze wordt vervangen, waarna de toren als nog in een nieuw verfje wordt gezet. >en die voor de vuist weg motzooien en desondanks resultaat verwachten, hoe- hem niet op veel begrip te n, Trainen voor de triath- een proces van drie jaar, jje werkt aan de hand van g's die elke drie weken n aangepast. Pas daarna te schatten waar je gron gen. Gaat een atleet voor el hard vooruit, dan kun je r van zijn dat hij of zij een talent is. Maar forceren i nooit." woorden en toch is het en van Elk, trainer van de nafdeling van de Wielerve- I Texel, niet alleen maar r en kwel: „Deze week, aand aan de triathlon van g, doen we het rustig aan. etje zwemmen, veel niks n verder mekaar gek ma- van Lubek, aangeschoven gesprek in Van Elks tuin, de woorden van haar n: „Door mijn studie in (fysiotherapie, het CIOS i inmiddels afgerond, red.) maar weinig op Texel. Maar ir ben, doe ik regelmatig ee. Het is echt een heel ge- iroep." iit beste vrouwelijke triat- gen. Vakleerkracht lichamelijke opvoe ding Piet Schneider: „Het werd te gevaarlijk. We hadden aanvanke lijk al besloten de kinderen niet meer te laten slaan met de slag balknuppels en alleen nog maar de plankjes te gebruiken. Door de re gen waren de knuppeltjes spekg lad geworden en ze vlogen bij het slaan van de bal uit de handen. Om half twaalf hebben we de knoop doorgehakt en het resteren de deel van het programma afge last. We hebben dit jaar gewoon een beetje pech gehad. Dagenlang tropisch weer en net vandaag re gen. Maar gelukkig bleven de kin deren enthousiast." Gezelligheid in het zwemwater, elkaar de De uitslag van de beide slagbal- toernooien is als volgt: Toernooi Oosterend: 1. Durperhonk 2, 2, Durperhonk 1; 3. Jacob Daalder 2; 4. Red- mer IJskaschool, 5 School met de Bijbel 2; 6. School met de bijbel 1; 7. Strijbos- school; 8. Jacob Daalderschool 1. Toernooi Den Burg. Poule A: 1. J.P. Thijs- seschool 1, 2. Jozelschool 1; 3. Luberti- school 2; 4. Bruinvischool 1; 5. C.V.O. 1. Poule B 1. Bruinvisschool 2; 2. Jan Drij- verschool; 3. C.VO. 2; 4. Lubertischool 3; 5, Kompasschool; 6. J.P. Thijsseschool 2; 7. Lubertischool 1; 8. Vrije School; 9. Jo zefschool 2; 10 Jozefschool 3. igslag leren tijdens de ouderendag. (Foto March Heijnen) Ondanks de regen was de oude rendag in zwembad Molenkoog gisteren weer een succes. Zo'n honderd deelnemers genoten van het water, de demonstratie volks dansen en de muziek van Frans en Lies Pieterse. Zo'n veertig ouderen waagden zich aan aqua-fitness en in de kleedruimtes werd druk ges joeld, gebiljart en tafelvoetbal gespeeld. Bij het afscheid kregen alle deelnemers een roos van het Het vliegveld bij het Paracen trum leek dinsdagavond een legerplaats. Een schare dienstplichtige militairen van 139 Munitie Aanvullingsplaat- scompagnie uit Grave ston den er aangetreden om het brevet met bijbehorende „wing" in ontvangt te nemen wegens het behalen van het A-brevet parachutespringen. Deze bewijzen van vaardig heid werden met het nodige ceremonieel uitgereikt door kapitein T. Beaufort die daarbij allen een daverende schou derklop gaf. Het paracentrum zorgde voor wat show door de vlag met de mascotte Obe- lix uit het bekende stripver haal door parachutist Jack Stolting vanuit de lucht te be zorgen (foto) en er werden ook tandem-sprongen uitge voerd. Ongeveer 75 man schappen waren betrokken bij de vrijdag begonnen oplei ding. Wie niet kon of wilde pa rachutespringen of na de eerste sprongen bang was ge worden, kon deelnemen aan een alternatief sportprogram ma met gebruikmaking van de vele mogelijkheden die Texel daarvoor biedt. Mede dank zij het fraaie weer verliep alles vlot. Wel waren enkele bles sures te betreuren. Een tevre denheidsbetuiging werd uitgereikt aansergeant A. Elands die een belangrijk deel van het organisatiewerk had verricht. De plechtigheid werd afgesloten met een barbecue. De groep militairen kampeer de op een speciaal gedeelte van camping Prins Hendrik. De para-opleiding werd voor ongeveer de helft door de cur sisten betaald; de rest kwam uit een speciaal potje van De fensie. Het Paracentrum Texel verzorgt steeds vaker oplei dingen voor groepen militai ren. Voor het bedrijf is dat zeer welkom, want de reces sie in het toerisme op Texel gaat ook aan het Paracentrum niet voorbij. Volgens directeur Bob Rienks is het aantal cur sisten de laatste tijd terug gelopen. (Foto Hariy do Graoll zwembadpersoneel. De jaarlijkse zwemvierdaagse heeft een recordaantal deelne mers getrokken. Dagelijks namen liefst 450 mensen een duik in het 25-meter bad van zwempark Mo lenkoog. De hoge opkomst is me de te danken aan het goede weer en de vele activiteiten die elke avond rond het bad op stapel ston den. Naast levende muziek van Frans en Lies, Ewout Adriaans en Just Marry waren er demonstra ties van diverse sporten en de (jeugd)brandweer. Zwem- en polo club TX71 bakte poffertjes en hield een kleine kermis. Op de laatste avond werd de zwemvier daagse afgesloten met een barbe cue voor alle deelnemers. trapsnelheid aanwennen", herin- nertVan Lubek zich. Huilen Sinds ruim twee jaar geleden de triathlonafdeling werd opgericht, raakte Van Elk allengs meer be trokken bij de training. De jeugd van 10 tot 14 jaar begeleidt hij op alle drie de onderdelen, bij de vol wassenen is volgens afspraak al leen het loopgedeelte voor verantwoording van de Atletiek vereniging gebleven. Tegenwoor dig zijn op Texel zo'n dertig triatle ten actief. Om meer vakkennis over te kunnen brengen, behaalde Van Elk vorig jaar het diploma voor triathlon A-trainer. Dat was hard nodig, meent hij zelf, want van zwemmen en hardlopen had hij weinig kaas gegeten. „De cursus werd geleid door Alex Koenders (één van de groten in de triathlon, red). Hij stond bijna te huilen als hij ons zag zwemmen. Wat wil je, mijn cursusgenoten kwamen ook allemaal uit de wielrennerij... Vroe ger werd die combinatie streng af geraden. Zwemmen zou volgens de toen heersende visie vreselijk slecht zijn voor een wielrenner. Merkwaardig, want bij zwemmen gebruik je je hele lichaam en maak je de spieren los. Tijdens zwem men ontstaan eigenlijk nooit bles sures." De hoogste groepen van enkele Texelse basisscholen streden woensdag op de ijsbaan in Den Burg in een slagbaltoernooi. Een week eerder waren leerlingen van de scholen uit De Waal, De Cocksdorp, Oosterend en Eier land al actief geweest in Ooster end. Uitgerekend de twee dagen waarop het toernooi werd gespeeld liet het mooie weer ver stek gaan. In Oosterend begon de dag regenachtig, maar werd het gaandeweg droog. In Den Burg besloot de wedstrijdleiding op on geveer de helft van het program ma het slagbaltoernooi te beëindi-

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7