<rste Jeu de Boule titel oor echtpaar Kleinveld F amilieberichten n >t'v >jes in problemen net catamaran Blom TEXELSE J COURANT Drugs aanpak Reddingboot kon snel terug Texelse geiten aan kop in Alkmaar EETLUST WORDT EETLAST Texelaartjes Ing. JAN DUIN MAKELAARDIJ GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS 7,05 9,40 11,75 14,10 16,45 18,80 21,15 23,50 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW ■y,.^:-^ - en lerme zwaai vliegt de boule over de baan. IFoto Tessa de Graaffl elders in Den Burg het van tri-atleetlijven liep, pa in de notaristuin ook enige lis op hoofden van deelne- aan het eerste Texelse Jeu ulekampioenschap. De titel na een uiterst spannend Kii, naar Tonny en Richard aid. (en van de Jeu de Boule- van Den Burg en Oosterend n afgelopen weken selectie- rijden gehouden, opdat ze f teams van twee spelers i afvaardigen. Dit tiental iterdag aan onder sublieme, selijk Franse omstan- len. idstrijdleiding was in des- ie handen van Gerrit Span- Wa loting werden de teams rie wedstrijden gekoppeld, ng werd verricht door Cees er, het jongste lid van de t Oosterend en een veelbe- Jeu de Bouletalent. d fanatiek gestreden, maar s deze felheid bleef de neisjes uit rasp. De Koog en orn kwamen gistermiddag gte van paal 24 in proble- net hun catamaran. De ouw viel overboord en de ran sloeg om en dreef af it achtergebleven meisje, loot vuurpijlen af, waarop lingboot Beursplein 5. de ploeg en de KNBRD red- rigade in actie kwamen. sfeer gemoedelijk. Dat kwam ook omdat de organiserende vereni ging had gezorgd voor de inwendi ge mens. Er werden partijen van hoog niveau gespeeld. Erg enerve rend was de derde wedstrijd tus sen de latere kampioenen en hun directe tegenstanders. Om te win nen was tenminste een score van 13-12 nodig en halverwege de match stond het echtpaar Klein veld nog met 8-12 achter. Dat ze toch met de titel naar huis gingen, is typerend voor hun vech tersmentaliteit. Volgend jaar komt de organisatie van het kampioenschap voor reke ning van de club uit Oosterend. Misschien dat dan inmiddels meerdere Jeu de Bouwverenigin gen op Texel actief zijn. Totaal uitslag: 1. Richard en Tonny Kleinveld; 2. Harm Gort en Cees Brouwer; 3. Rinus Gurck en Piet Heerschap, 4. Bets Bakker en Dirk Roeper; 5. Nelly en Nico Broesterhuis; 6. Aafke Brans en Ate Sijtsma; 7. Kees de Vries en Fer Gieles, 8. Arie Brans en Joop Speelman; 9. Joop en Ina Kramer; 10. Stein Geus en Elly de Vries. was, kreeg de KNBRD met een an dere vorm van nood te maken. Een voetpatrouille die zich over het strand ook naar paal 24 begaf, kwam bij paal 22 een in paniek ge raakte Duitse vrouw tegen die hulp vroeg voor haar echtgenoot die onwel was geworden op de na burige Bertusnol. Actie, waarbij de gewone ambulance, de ambulan ce van de Dourleinkazerne en de politie waren betrokken, leidde tot het ophalen van de patiënt, die voor behandeling werd afgeleverd bij de medische post in De Koog. iingsbrigade pikte het in Ier liggende meisje op en het rechtop zetten van de ren, zodat die naar de kant ren. Beide meisjes werden truck van de wipperploeg al 20 gebracht. hulpverlening gaande Verloting. De uitslag van de ver loting van afgelopen Hoornder Donderdag is: lotnummers 41, 53, 79, 110, 155, 209, 224, 305 en 417, Prijzen kunnen worden afge haald bij Ferry Zwanenburg, Naal- rand 9 of op de volgende Hoornder Donderdag bij Ons Huis. <fat zijn eigen bedrijf in de ren nog steeds meer klan- tt, leidt Grootjen af dat de ln9 in de middaguren niet t rnaar aan Blom is te wij- 'in de jaren tachtig wilden terras bouwen, maar arti- stond dat niet toe en daar wij ons aan gehouden. Nu door u mensen beloond 1 niet aan de wet en het fingsplan houden". 1 schrijft dat Blom dank zij 'lisatie zijn bedrijf straks 'el meer kan verkopen en zelfs dat verkooponder- "9en al in volle gang zijn. Niet urgent den gediend. Van urgentie is in dit geval geen sprake, vindt Van Boet- zelaer, waarbij wordt verwezen naar met name genoemde uitspra ken van de Raad van State in soortgelijke gevallen. Ook Van der Star wijst op de oneerlijke concur rentie die nu dreigt te ontstaan en slaat het college om de oren door te citeren uit geschreven beleid uit 1989 waarin nadrukkelijk staat dat detailhandel in de winkelgebie den thuishoort en moet worden tegengegaan op bedrijventerrei nen en in het buitengebied. B en W menen echter Blom van dienst te kunnen zijn zonder voor anderen die hetzelfde willen, pre cedenten te scheppen. Er is geen twijfel aan dat de detailhandel van Blom strijdig is met het huidi ge en toekomstige beleid. Maar het (vorige) college is niet opge treden toen Blom met detailhan del begon en gaf zelfs „gedoog- verklaringen" en een hinderwet vergunning af waarin het feitelijk strijdige gebruik is opgenomen. Deze situatie is volgens het colle ge niet meer juridisch terug te draaien. Van een dergelijke voor geschiedenis is geen sprake bij Dros, die bij zijn bakkerij een win kel heeft ingericht. Het college zal daarom „daadwerkelijk" tegen Dros optreden. DINSDAG 19 JULI 1994 VERVOLG VAN PAGINA 1 Surveillance Pieter de Groot hoopte dat naast al de speerpunten nog genoeg tijd overbleef voor „gewone" surveil lance op straat. Het leek hem een goed idee om de dorpscommissies te betrekken bij het vaststellen van de jaarplannen voor de politie, maar daar was burgemeester Van Rappard niet zo blij mee. „Ik vind het prima dat ze hun wensen ken baar maken, maar iedereen vindt zijn eigen dorp het belangrijkst. De gemeenteraad is eindverantwoor delijk, ik doe zaken met u, niet met de dorpscommissies." De burge meester gaf aan dat het niet de bedoeling is dat de raad zich be moeit met hoe de taken worden uitgevoerd. „We beoordelen wel wat er van de speerpuntenlijst te recht is gekomen aan het eind van het jaar." De Groot dreinde door dat hij wèl van plan is de politie op de vingers te kijken als er onvol doende aandacht wordt besteed aan die surveillance. „Dan moet u mij op de vingers kijken en niet de politie, want ik ben voor hen uw aanspreekpunt", pareerde Van Rappard. Niet minder De hoeveelheid gedetacheerde agenten waar Texel volgend zo merseizoen een beroep op kan doen, wordt gebaseerd op de ge beurtenissen van dit seizoen. „En dat betreft niet alleen de inciden ten", vulde Van Vemde aan. „Min der mensen dan nu kan in mijn ogen niet, want Texel kan niet even snel een beroep doen op om ringende eenheden bij excessen. Maar het probleem is dat de overi ge diensten geen mensen wilien afstaan om in het zomerseizoen op Texel te werken." De reddingboot Beursplein 5 kwam zondagmiddag in actie op een noodsein van het jacht „En joyment" dat op de Noordzee met motorpech kampte en richting Texel dreef. De reddingboot keerde direct na vertrek weer terug naar Texel toen werd vernomen dat de Terschellinger sleepboot Typhoon die blijkbaar in de buurt was, had vastgemaakt. Op een keuring van geitenfokvere- nigmg St. Maarten en West Fries land haalden de vier volwassen witte geiten en drie witte lamme ren van W. Terpstra allemaal eer ste prijzen. De Tsjeppeburster Aleida 36 werd verkozen tot mooiste witte geit van vier jaar en ouder Het lam Christy 3 werd kampioen van de witte lammeren in een rubriek met 27 kandidaten. De overige twee Christy's van de drieling kregen een 1b en 1 c premie. Voor het tweede achtereenvolgen de jaar ging de beker voor de mooiste eigenaarsgroep met drie melkgeiten naar W. Terpstra. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden haar bespaard is gebleven, delen wij u mede dat, na een liefdevolle verpleging in „Verpleeghuis Texel", toch nog onverwacht van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Maartje Werkhoven echtgenote van Klaas Bonne op de leeftijd van 67 jaar. K. Bonne Nico en Ineke Theo en Palmyre Texel, 15 juli 1994 Mienterglop 19, 1796 MR De Koog Mijn vrouw, onze moeder en oma is opge baard in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 19 juli van 19.00 - 20.00 uur en na de begrafenis in het uitvaartcentrum. De begrafenis zal plaatsvinden op woensdag 20 juli om 14.00 uur vanuit het uitvaartcen trum op de Algemene begraafplaats te Den Burg. Lieve Oma we zullen je missen, rust zacht. Frank t, Stephanie Ricardo Marscha, Shannon Met grote droefheid geven we kennis van het toch nog plotseling overlijden van Matty Bonne-Werkhoven Zwagers en schoonzusters Texel, 15 juli 1994 Onze moeder heeft de rust gevonden waar ze zo lang naar heeft gezocht. Met grote droefheid, maar dank baar voor alles wat zij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, is overleden onze moeder en oma Maria Dijt op de leeftijd van 77 jaar. Piet en Ineke Ria en Willem Jan en Mia Arie en Coba Tineke en Harry Afke en Ben klein- en achterkleinkinderen Texel, 15 juli 1994 „Verzorgingshuis Gollards" Correspondentie-adres: A. Roest-Mosk, Ada van Hollandstraat 23, 1791 DG Den Burg. De crematie heeft inmiddels plaatsgevonden. Geschokt en verdrietig moeten wij u het overlijden berichten van onze zoon, broer en zwager Adriaan Cornelis Timmer 24 augustus 1934 13 juli 1994 Onze gedachten zijn bij Matty en de kinderen. Guurtje Juul en Huby Corrie en Piet Wim en Diny Riet en Hans Jannie en Piet Henk en Anje Theo en Julia Fons en Tony Els en Everhard Loek en Alwin Ad is op 18 juli in Heemskerk begraven. Correspondentie-adres: Rossinistraat 518, 1962 PG Heemskerk. Op zaterdag 30 juli 1994 zijn wij Romke de Vries en Fien de Vries-Dros 40 jaar getrouwd. Dit willen wij samen met onze kinderen, klein kinderen, familie en vrienden vieren. U bent van harte welkom op onze receptie van 15.00 tot 17.00 uur in Havenrestaurant Texel, Pontweg 3, Den Hoorn. Kogerstraat 66, 1791 ET Den Burg. De Nederlandse Lever Darm Stichting JE ZULT MAAR NOOIT GEWOON KUNNEN ETEN... Oe Nedaland» le*a 0»m SicNing Posbus ?S. 3620 AA frcuVelcn ld OM62-M946 GEEF OM MENSEN MET SPIJSVERTERINGSZIEKTEN Geboren 12 juli 1994 Sven Zoon van Marcel Kossen en Karen Kossen-Bakker Soembastraat 43 1782 SM Den Helder Op 16 juli 1994 geboren te Alkmaar Dylan Dominique Muizelaar Zoon van Esther Smit en Marcel Muizelaar Stationsweg 86a 1815 CE Alkmaar tel. 072-157492 INLEVEREN, maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.05 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,35 (incl btw) Barhorst meubelhandel Div. stalen kasten, w.o. hang-leg; burostoelen; stellingen; bankstellen, stof en leder-look; houten ledikanten. Ook inkoop. Maricoweg 2A, tel. 12381-13055. Elke wo. op de folklore! Graveeratelier Jacqueli ne. Inl. tel. 13020. Woonruimte gezocht, of tijdelijke woonruimte, want ik wil graag blijven wonen en werken op Texel. Huur 550,-. Tel. 18214. Te koop: Suzuki DR 350S off-the-road, bj. mei '92, km.st. 6.000, i.z.g.st., vr.pr. f 9.000,-. Tev. helm, bril laarzen. Tel. 12414. Verhuisd: mevr. A. Kievit- Krijnen van De Zes 29 naar De Zes 12 app. 92. 1791 EX Den Burg, tel. 14822. Wilt u distributeur wor den in beveiligingsart. bel dan tel.nr. 02269-3249 na 18.00 uur. Café Chantant. Lieve mensen heb je het al ge hoord? Voor Nora hebben we gezongen: „Meisje ik ben een zeeman" en Har ry gaat steeds beter zin gen bv. Johanna samen met Silvia, die echt talent heeft. Mark zat achter de knoppen. Willem-Peter en ketelbinkie, een enig duo, maar zoals Hans „Opzij- Opzij-Opzij" zong is on geëvenaard. Tineke dreig de met echtscheiding maar zondag liepen ze weer samen. Hans vol gende keer: „Met de vlam in de pijp". Tot donderdag in De Karseboom, 21.00 uur. Frans en Lies. Te koop: city bike 26", f 300,-; Gazelle dames fiets, terugtraprem, f 100,-. Tel. 15968. Deze weekllllfllfüüllülll (Week 29). Tegen inleve ring van deze adv. Cordon Bleu's, per 100 gram 1 1,25. Slagerij Hans Ploeger, Dorpsstraat 71, De Koog, tel. 17748. (Ook zondags geopend). CKZ-leden. Opgave bar becue t/m wo. bij Lyda. Tel. 15628 (na 20.00 u.) Draadloze hoofdtelefoons voor TV of radio. Service Center Texel, 11777. Verrekijkers: Natuurlijk Combi Brouwer, 12294. Gevr.; Opslagruimte voor Fietsen, kampeerspullen ejd. 6 m2 in Den Burg en omgeving Fem. Visée, tel. 12505. Deze week kruiden- en naturel roomkaas van f 3,95 voor f 2,95. Op de boerderij Sint-Donatus. Antenne-rotors. Service Center Texel, 11777. Meisje, 13 jr. zoekt vakan tiewerk (geen bollen- werk). Tel. 11410. Antennes. Service Center Texel. 11777. Uitverkoop. Laatste zo merjacks Pointer en Bar bara Farber, 50% korting. Shorts en shirts 25% kor ting. Zegel Kids Casu als, Weverstraat 32. Philips turbo-drive video met 5 jaar garantie. Servi ce Center Texel, 11777. Sony Camcorders. Servi ce Center Texel, 11777. T.k. voor de cross: Fiat 131 2.0, voorwielaandrij ving is al leeggehaald. f 200,-. Tel. 17774 Magnetrons. Combi Brouwer, 12294. Aanbieding! Diverse jeans. Nü f 29,95 Rabbit Habit. Portable TV's, va. f 399,-. Combi Brouwer, 12294 Opruiming: Rabbit Habrtl. Uw foto's dubbel afge drukt gratis album. Na tuurlijk: Combi Brouwer, 12294. Uitverkoop. Alles mag weg! Korting op zomer en wintercollectie. Milli ner Mode, Burgwal 29, Den Burg. Zwaanstraat 6 - Den Burg - Texel postbus 163 - 1790 AD Den Burg telefoon 02220 - 13888 WOONHUIS IN DEN BURG Wilsterstraat 56. Royale schakelbungalow met verdie ping en 381 m2 grond. De bungalow heeft een woonkamer met open keuken, open haard en schuifpui naar de tuin, hal met toi let en trapopgang, badkamer met ligbad, 3 slaapkamers en garage. Op de verdieping een grote werk/slaapruimte met w.c./douche en keukenblok. Een heerlijk beschutte tuin met vij ver, kasje en blokhut. ■JF". j* WONING IN DEN BURG Boogerd 38. Nabij het centrum gelegen hoekwo ning met garage/berging en 237 m2 grond. De woning heeft een royale hal met trapopgang, woonkamer met open keuken, een slaapkamer beneden, bijkeuken met toilet. Boven zijn 2 royale slaapkamers, badkamer met douche, 2e toilet, bergruimte en vlizotrap naar de bergzolder. De woning heeft een plaatsje achter op de zon en een tuin ernaast. TEXELAARTJE DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer 72,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 I Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam: Adres: Postcode/plaats: Plaatsen op. «Advertentie x per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3