3 Bluesfestival heeft gevarieerd programma Mensen in Nood (ff Texels F amilieberichten 1B Texels >knipg»C/ Kop-staart botsing Auto in sloot Strobrand snel onder controle HULP HELPT. HELP Mensen in Nood. GIRO 1111.222 Akenbuurt kan fietsveiliger Radio Noordholland op Koger braderie lexelaartjes TEXELSE COURANT iendief betrapt 'fjielaar viert jgezellenavond Vlieland thit bruidspaar ijgt verkoeling iii Texelse triatleten snel in Hardenberg Oplichting Akenbuurt is voor verbetering vatbaar. voorbereiding op de hele triathlon die hij op 27 augustus in Almere wil volbrengen (vier km zwem men, 180 km fietsen en een hele marathon). Ook Guido Banda en Remko Nagtegaal zijn daar van de partij. Op de kruising Waalderstraat- Georgiëweg botsten maandag middag de auto's van een 50-jarige vrouw uit De Waal en een 54-jarige inwoner van Lubek (Dui.) op elkaar. De Duitser, die op de Waalderstraat reed, leek de Ge- orgiëweg op te rijden maar stopte. De achteropkomende Texelse merkte dat te laat en kon een aan rijding niet meer vermijden. Blik schade aan beide auto's was het gevolg. Niet zo spectaculair als bij de au tocross, maar toch... Een 53-jarige inwoner van De Koog kan er na maandag over meepraten wat het is om met de auto in de sloot te belanden. Dat gebeurde toen hij, omstreeks 18.00 uur rijdend op de Hoofdweg, moest uitwijken voor een voor hem rijdende auto. De Belgische bestuurder sloeg linksaf terwijl de Kogenaar net wilde inha len. De Texelaar kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Diefstal uit tent. Uit een tent op een camping nabij De Dennen werd zondagavond een radiocassette- en cd-speler gesto len ter waarde van ƒ400,-. Gedu peerde is een 22-jarige kampeerder uit Haren. Een 16-jarig meisje uit Obdam deed aangifte van de diefstal van een trui, die zij bewaarde in een tas in haar tent op een camping in De Koog. Een perceel gerstestro aan de Hoofdweg in Eierland is tijdens hakselwerkzaamheden dinsdag avond in brand geraakt. Dankzij kordaat optreden van de loonwer ker en de brandweer kon het me rendeel van het stro worden behouden. De stoppels raakten in brand toen stro rond de aandrijfas van de opraapwagen door wrijvings- warmte begon te smeulen. Met een emmer water voorkwam chauffeur Menno Timmer dat de machine van loonbedrijf Duinker in brand raakte. Hij en oplettende voorbijgangers waren echter geen partij voor hetin brand geraakte stro op het perceel. Door de droge noordenwind breidde het vuur zich razendsnel uit. Pas toen de brandweer de vlammen met water en vuurzwepen te lijf ging, kon het vuur worden gedoofd. Het programma voor het Texelse bluesfestival, dat op 14, 15 en 16 oktober in Den Burg wordt gehou den, is rond. De organisatie is er weer in geslaagd muzikanten van nationale en internationale allure te strikken. Eén van de toppers is de 70-jarige Amerikaanse blues gitarist R.L. Burnside, die zondag het festival afsluit (,,nabluesen"). Net als vorig jaar zorgen Bottle, Steel Company (Ewout Adri- aanse) en de Van Beurden Blues Band voor de Texelse inbreng. Er zijn drie hoofdacts. Naast het R.L. Burnside Trio zijn dat op vrij dagavond 14 oktober Snatch St. Bach, een driemans-formatie uit Wales, en zaterdagavond de Ne derlandse band Louisiana Radio. Beide keren wordt opgetreden in De Lindeboom. Louisiana Radio maakt muziek in een aparte stijl, genaamd zydeco, cajun (accordeon-invloeden op de blues door o.a. Franse immigranten in Amerika). Het „nabluesen" is in café Den Grooten Slock; elk jaar is het afsluitende optreden in een andere lokatie. Vrijdag en zaterdag spelen diverse bands in de café's van Den Burg. Uit Nederland komen de Juke Joints (vrijdag in de Slock en za terdag in de Balcken), Big Boobies Blues Band, Blue „S"witch en Soulmans Party. Ides of Mary, dat in De Karseboom optreedt, is van plan een cd uit te brengen met op de hoesfoto een bankje met oude Texelaars. Deze wordt tijdens het bluesfestival gepresenteerd. Uit België komen twee bands: Ba by Langston (tweemaal voorpro gramma De Lindeboom) en Next Generation (jeugdige band, de oudste is 22, de jongste - drummer- is 16 jaar; in België heb ben ze het zeer druk). Wegens groot succes van vorig jaar in de kelderbar van De Lindeboom komt de Duitse pianist-entertainer Piano Pete weer naar Texel; ditmaal treedt hij op in café 't Tesselaartje. In discotheek Jelleboog treedt een zangeres op, die als danseres een rol had in de bekende Blues Bro thers film (de scène met soulzan ger James Brown). Dub'l Lushus geeft op Texel een swingend op treden met vier zangeressen/dan seressen. De posters van het komende festival worden vanaf komende week verspreid. Postbus 1041, 5200 BA 's Hertogenbosch De verkeersveiligheid voor fietsers op de weg De Akenbuurt tussen de Wester- weg en de Pontweg moet veiliger voor fietsers worden gemaakt. Dat vindt Dick Drijver van Texels Belang, die gehoor vond bij het college. „Het is een drukke verbindings route naar Den Hoorn. De manege en de kartingbaan trekken boven dien veel mensen", aldus Drijver. Een fietspad ontbreekt echter langs deze route, die ook geen strepen en reflectoren in het mid den van de weg heeft. De onder gaande zon weerspiegelt verder in de stoplichten, hetgeen de ver keersveiligheid niet verbetert. Wethouder Gerbrand Poster herin nerde er fijntjes dat hij als raadslid de verkeerssituatie al eens ver geefs had aangekaart. Als wet houder beloofde hij zich eigenhandig met de kwestie te gaan bezighouden. Brandweerlieden proberen met water en vuurzwepen het vuur in te dammen. IFoto Gerard Timmerman (Foto Harry de Graaf) Bedrijfsafval. De gemeente moet zelf eisen stellen aan inza melaars van bepaalde soorten be drijfsafval. Daarmee voorkom je dat de provincie een overkants be drijf vergunning verleent en blijft de werkgelegenheid voor Texel be houden. Met die suggestie haakte Pieter de Groot (D66) in op de wij ziging van de Afvalstoffenverorde- ning. Wethouder Schilling (milieu) zal proberen de vervoerders zover te krijgen. Meierblis. Het voortbestaan van de meierblis staat volgens Wet houder Schilling niet ter discussie. „Zelf hou ik ook wel van een fik kie. Maar er moeten geen spullen op de brandstapel die er niet opho ren", verwees hij naar de granaa texplosie in Oudeschild. „Want dan zou het wel eens afgelopen kunnen zijn." Dirk Terpstra (PvdA) Héél Noordholland kon dins dagmiddag het oor te luister leggen op de braderie in De Koog. Radio Noordholland verzorgde een rechtstreekse uitzending vanuit het centrum van de badplaats. Het pro gramma was onderdeel van de „Zomertoer" waarbij de re gionale zender 42 lokaties in de provincie aandoet. Mede organisator de Bibliotheek centrale was in De Koog met een bus vol boeken. Verder trokken de bezienswaardighe den in de „Bibliotheek van de toekomst" de nodige aan dacht. Pogingen van presen tator Bart Breukel om vooral de plaatselijke bevolking aan het woord te laten over lokale zaken verliepen in het toeristi sche De Koog wat moeizamer dan elders. Het straatinter view met Henk Groenen van de VVV berustte niet op toe val. Een VVV-stand die steeds wordt bemand door de lokale VVV reist mee met de zomer toer. Voor de microfoon ver schenen verder bierbrouwer Harry Bonne en Teso-directeur Rob Wortel. IFoto Gerard Timmermanl had de indruk dat menig bedrijf er vrachtwagens vol rommel lost. „We moeten terug naar het sprok kelen van snoeihout door kinde ren." Barbeque gestolen. Het zomer weer heeft het dievengilde honge rig gemaakt. Ze gingen er vandoor met een barbeque die een slager uit Den Burg woensdagmiddag buiten had laten staan. De schade bedraagt ƒ1800,-. Voor uw blijk van belangstelling en medeleven na het overlijden van onze zorgzame vader en opa GERARDUS VAN BEEK betuigen wij u onze oprechte dank. Marene, Gert, Diny Den Burg-Texel, augustus 1994 Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Desirée Zij is geboren op 11 augustus 1994. Maarten-Jan en Marleen Boon Duinroosstraat 1 1796 BJ De Koog Laat u het ons even weten, wanneer u beschuit met muisjes komt eten? X 02220-17212. Groot is het wonder jij bent zo klein Dankbaar zijn wij dat jij ons kindje mag zijn Geboren op 9 augustus 1994. Mike Zoon van Fred en Margretha Ronday-Eelman Stijgbeugel 101 1689 VL Zwaag Telefoon 02290-43094 Zomerkollektie halve prijs. Benetton, Weverstraat 3. T.k.a.: aardgasfornuis met grill en «draaispit, prijs ƒ200,-. Tel. 14954. Sony Super Trinitron KTV - Service Center Texel, 11777 Tropical Sea Festival. Vrij dag 2 en zaterdag 3 sept. Zomerkollektie halve prijs. Benetton, Weverstraat 3. Opening Tropical Sea Festival. Meest spectacu laire vuurwerkshow ooit op Texel gehoudenI Vrij dagavond 2 sept. aan vang 21.30 uur, Nikadel, De Koog. Te koop: Unimog 404 6-cylinder ex-legerradio- wagen met gesloten bak van 250x130x210 cm, zeer geschikt voor op het strand. Prijs: ƒ3500,-. Tel. 04930-19360. Te huur gevr.: permanente woonruimte met liefst 2 slp.kmrs. Tel. 13709, na 19.00 uur De nieuwe wintersport programma's zijn uit. Haal ze bij Reisburo Texel Hol land International, tel. 12242 SCT satelliet - TV, 11777. Te koop: TESO-aandeel. ƒ25,- Reakties br.anr. 1556 aan Bur. Tex. Crt. Vrouw, 49 jr., zoekt werk en woonruimte op Texel. Onv. wat en waar. Br.: Postbus 23706, 1100 EE Amsterdam. T.k.: i.z.g.st. AEG turna- mat 2000, 3 jr. tel. 10215. T.k.a: leren draaistoel, 2-zitsbank en salontafel. Tel. 13131. 2e autocross 1994. Haar scherp in beeld voor maar ƒ25,-. Rob Brouwer, tel. 19563. Zondagmiddag echte Blu es 17 00 uur in den Groot- en Slock. Reageer nu!! Retour vlucht Hilversum-Texel voor ƒ60,- pp. Heenreis 2/9 terug 4/9. Bel voor in formatie, 11237. Damesjeans met ritsje of splitje, div. kleuren ƒ49,95. Rabbit Habit. Een handig papieren tas met 10 kg prima aardap pelen voor een aktieprijs bij De Vlier in de Ho- gerstraat. Te koop: luxaflex, kleur crème, div. maten, 3.37 mtr, 2.75 mtr, 1.02 mtr, 0.90 cm, totaal ƒ150,-. Tel. 17999. Te koop: draaibare scho tel, Echo Star, ƒ500,-. Tel. 18955. Mitsubishi super VHS vi deocamera. (slechts 1x) van ƒ3495,- nu f2295.-. Combi Brouwer, Den Burg, tel. 12294. Durft u niet over de drem pel heen? Die drempel van de winkel van Martin Kar les in de Kantoorstraat? Gewoon doen! Afstandsbedieningen voor alle merken KTV en video - Service Center Texel. 4 Antieke tegels met paarden die een spreek woord uitbeelden (waar schijnlijk uniek in de we reld), een bijbelse tegel met Jonas in de walvis, gekleurde tegels uit begin 1600, en tegels met boot jes of molens. Je vindt het bij Kunsthandel Hans van der Klift. Wij zijn verhuisd naar Wil- helminalaan 92, 1791 AR. Rienk, Tina, Lizet en Maarten Platte. Vakantie? „Laat ons uw telefoon aannemen." Wij nemen aan met uw naam. Interline, tel. 02152 - 49494 Twilloverhemden, 4 kleu ren, ƒ49,95. Rabbit Habit. Voor huwelijkskaarten of geboortekaartjes naar uit geverij Langeveld de Rooy. Tel. 62600. Magnetron en Combi magnetrons. Combi Brou wer Den Burg, tel. 12294. Sony Tri Logic video met 5 jaar garantie - Service Center Texel, 11777. T.k.: Renault 21 GTL, symphony. Sedan, van ju ni 1989, met of zonder Ipg, schuif/kanteldak, centr. deurvergrendeling, elektr.ramen. Ren.radio. Tel. 02220-12049. De show is voorbij, maar wij stunten door1 Bolens zitmaaiers, duwmaaiers, truinfrezen en houtvers- nipp. Op alle modellen 10% korting en 3 jr. ga rantie v.a. jan '95. Texel Techniek, tel. 27005. Te koop: 4 autobanden, 155 R 13 ƒ75,-. Tel. 13113. Stretchjeans, dames- en herenmodel, 2 wassin gen, ƒ49;95. Rabbit Habit. Geknipt, een permanent of gekleurd. U bent zo aan de beurt!! Qnipp Kapsa lon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Decoders voor RTL4 en RTL5 - Service Center Texel, 11777. Heeft iemand de tweede cross van 7 aug. jl. ge filmd? Bel me even. P.J. Geus, tel. 12872. Jeans, 56". Habit. grote maten t/m ƒ49,95. Rabbit Met de kerst naar Toron to. Direkte vluchten Mar tinair ƒ998,- p.p. retour. Reisburo Texel Holland In ternational. De Vlier Natuurvoeding. Als een aktie scherper kan, doen we dat ook! Dus daar gaat hij. Nu 3 sappige perziken voor ƒ1,35! VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1994 is' !o| il«e ppen. Van twee gepar- Mo's zijn de wieldoppen In het ene geval betreft jdpel Astra van een Duitse ganger, afgelopen week- de Ruyslaan. In denacht Sdag op woensdag over- e*n man uit Oosterbeek zijn Toyota stond aan de 10 is op zoek naar de eige nen zwarte Gazelle Ren nets. Een 25-jarige man het rijwiel vorige week n uit de fietsenstalling bij jtoot. Hij werd betrapt door waker, die de man in de j*tte en overleverde aan de fiets is lichtbeschadigd d°or de rechtmatige eige nt bureau worden op- W\ "ö5 jn eft na in de Viehors Expres komt Ewoud tot de reoliteit dat hij behoorlijk is 1tomen Vrienden van hem sionden klaar met het uniform van dc brandweer Aan het uniform hing nog een 'brommer', een 30 cm. lang bus met wat knopjes er aan Deze bus werd vroeger gebruikt voor wat nu dc pieper doet In de woningen van de brandweerlieden stond bus aan de elektrische stroom dra er brand was, dan was het Oö: fUND - „Ik ben er helemaal in- kh," dat waren dc eerste woor- fcuit de nmnd van Eewout Adri- BitTexel kwamen, toen hij uit de !«rs Expres stapte, achter het li'k pas getrouwd stelletje dens de warmste zomer iiven wel wat verkoeling Jen. Met dat in het ach- dl jd richtten brandweer- de waterstraal nu eens lüega-spuitgast Ewout ïis Bij het verlaten van vwzaal werd hij met zijn Jolanda Beumkes ont- op een frisse ereboog tater. Het tweetal gaf krimp en doorkruiste tar onverstoorbaar de ïje verrassing. Druipend ize zich achterop de ge leerde Bedford-brand- ■lagen om met gillende ven de Groenepiaats te >n afgevoerd. IFoto Gerard Timmerman) Hntainers omgekeerd. Dat Hitainers niet de avond vóór Jalen van het vuilnis moe iden buiten gezet, bleek morgen aan de Epelaan in 1. Uit baldadigheid waren containers omgekeerd en traat bezaaid met rommel, schrijft voor dat de contai- morgens pas na zonsop- straat mogen worden ijgezellenuitstapje dat voor Ewout Adriaans beraamd, voerde de irman naar Vlieland, erd hij opgewacht door en van het buureiland. haalde zelfs de kolommen Harlinger Courant. Triatleten Mariska Koenders en Rien Brouwer zijn zondag in Har denberg (Overijssel) goed geëin digd in een run-bike-run. Het zwemonderdeel werd wegens verontreiniging van het water ver vangen door een extra loopaf stand. De warmte kreeg geen vat op de atleten. Na tien kilometer lopen wachtte de Texelaars tachtig kilometer fiet sen. Besloten werd met vijftien ki lometer hardlopen. Koenders was tevreden over haar eindtijd van 4.45 uur, ruim binnen de streeftijd van vijf uur. Ze eindigde als tiende vrouw. Brouwer kampte met krampverschijnselen, die hem vooral tijdens het laatste loopon derdeel parten speelden. Toch zet te hij 4 uur en 14 minuten na het startschot voet over de finish. Hij eindigde in de middenmoot. Voor hem geldt de prestatie als een De waarschuwing voor oplichting, die de VVV onlangs liet uitgaan, blijkt terecht. Een ondernemer uit Oudeschild blijkt er onlangs het slachtoffer van te zijn geworden. Hij werd benaderd door een vrouw, die hem een advertentie wilde verkopen voor de gids „De Sleutel", die gratis op een vak beurs in Keulen zou worden ver spreid. De man betaalde meteen de helft de advertentiekosten (ƒ460,-); even later volgde een aanmaning om ook de rest te be talen. Hij vertrouwde het niet meer en deed aangifte bij de politie

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3