oeterend en aar na afloop voldaan 3 chel Gomez blij et baan op Texel Ï9 Sport 4eizc Hij wist het zeker: op Texel doen ze dat niet izoen cross- en strandlopen ten einde Geknip£</ TEXELSE 7 COURANT suwe badmeester en trainer: Iw Diplomazwemmen Tenniskampioenschappen Texelse stelletjes in trio-triathlon Jeugdtrainingen SV De Koog BEZORGERS TEXELSE COURANT Clubstrijd Deuce x - U DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 4; 75 ld avonden zijn lang niet voor iedereen synoniem aan lui- 45 i de zon met een pilsje op de greep. Sportief Texel be- dvonden om de strijd aan te gaan met zichzelf en natuur. Gutsend van het zweet, soms voor gek ver maar voldaan na afloop. De cross- en strandlopen in ogDen Hoorn en De Cocksdorp, al decennialang tra srokken dit jaar redelijkebelangstelling. Dit weekend ret seizoen afgesloten. lam r' lei I, N ysii Cocksdorp hielden we ze geleden de eerste iop'weet organisator Pe- der Gracht zich te herinne- Toen was het enorm We hadden wekelijks wel iers. Nu zijn het er hooguit per keer. Ik denk dat er nu anders soort toeristen an voorheen. Toen had je mpeerders. Die zijn kenne- iportiever ingesteld dan de die nu een vakantiehuisje Aan de reclame kan het raadpleegt hij mede- ator Teun de Wit. „We heb- den genoeg langs de weg Ach ja, het nieuwtje is er k wel af.' reden hield ook starter Van cht het twee jaar geleden ezien. Tenminste..., dat „Ze klopten al gauw bij of ik niet bij de finish wilde )mdat ik de namen van de llemaal zo goed kan m. Ach ja, de voetbalclub geld wel gebruiken." Lopers voor de vier kilo- lellen zich bij paal 28 op neus richting De Slufter. :ours voor de acht kilome- eerst in noordelijk rich- ee kilometer verder keren weer terug. Intussen het horloge in de gaten houden, want de tijd moet scherper dan de vori ge keer. De concurrentie slaapt niet. Een deel van de deelnemers her kennen we van crosslopen in De Koog en Den Hoorn, de echte doorbijters. „Cocksdorpers? Even denken. Ja, er doen er wel nog een paar mee." Bij het algemeen klassement ein digde Minne Goënga als eerste (al voor de twaalfde keer!) bij de acht kilometer, tweede Jan Zijm en der de Kees Timmer. Coen Zoon won de vier kilometer voor jeugd, tweede Joop Wiersema, derde Reier Stevens. Ruben den Haan was bij de vier kilometer recrean ten nummer één. Colinda Brouwer was snelste dame, gevolgd door Marijke Stark. De Koog Een pittig parcours is de reputatie van de crossloop rond De Koog. Heuveltje op, heuveltje af tot je er bijna bij neervalt. Maar stoppen is er niet bij. Uitrusten kan na afloop, als het kan achter een koude ver snapering. Het tracee door de duinen rond de badplaats trok dit jaar 1315 hard lopers. „Het zijn er wat meer dan we gewend zijn. We zijn niet onte vreden", stelt mede-organisatrice Carla Huisman. Ze is een van de twintig vrijwilligers die nodig zijn voor het wekelijkse evenement op de zondagavond. „Want op elke kruising moet iemand staan te posten, er zijn mensen van de EH BO, inschrijvers, noem maar op. Maar zo met z'n allen is het toch best leuk om te doen." De op brengsten vloeien rechtstreeks in de clubkas van SV De Koog. Winnaar in het algemeen klasse ment werd bij de veteranen Piet Bakelaar, gevolgd door Martien Baars. Eerste bij de acht kilometer werd Gerard Liefers. Jeugd vier km. 1: Robert Bakker, 2. Coen Zoon, 3. Pieter List. Recreanten 4 km: 1. Coen Schoonheden, 2. Har ry Bakker en 3. RichardBakker. 2,5 km jeugd. 1. Jaap Witte, 2. Eddy Witte, 3. Ben Siebinga. Meisjes 2,5 km. Dominique Kooiman. Jeugd 1,5 km. meisjes: Jantien Mathijssen. Jongens: 1. Pim Sie binga, 2 Tristan Ellen, 3. Arjan van Benthum. Den Hoorn Hoewel de organisatoren van de Hoornder crosslopen dit jaar ta melijk „groen" waren, kunnen ze met tevredenheid terugblikken op het achterliggende zomerseizoen. Ondanks een dreigend einde aan een decennia-oude traditie, von den de wedstrijden gewoon door gang. En, minstens even belangrijk, de deelname was uit stekend. Ook vrijdag vonden veel mensen het terrein van ZDH aan de Witteweg weer, hoewel de aflo pende vakanties oorzaak waren van een lichte terugval. Nadat vorig jaar de laatste cross ATV? Starter Peter van der Gracht schiet bij paal 28 de deelnemers aan de strandloop op weg was verlopen, kondigden Ben Bak ker, Els de Jager en Ruud en Jac queline Wilner aan dat ze de organisatie graag eens aan een ander zouden overlaten. Ze wilden na vele jaren trouwe dienst hun handen 's zomers wel eens vrij hebben. Omdat ook bij het kleine ZDH de organisatoren niet zo dik gezaaid zijn, bleef het tot juni spannend of de crosses een ver volg zouden krijgen. Uiteindelijk besloot voorzitter Jaap Lap zelf de touwtjes in handen te nemen. Gesteund door een trouwe kern van vrijwilligers - van wie de meeste in het verleden ook al ac tief waren - bracht hij de zeven crosses tot een goed einde. Harde strijd Tot op het laatst werd hard gestre den voor een goede positie in het algemeen klassement. Dat was goed te merken aan het aantal deelnemers, dat regelmatig meer dan honderd bedroeg. De laatste cross werd bij de heren op de 8 km. gewonnen door Min ne Goënga in 29.14 minuten. Het was jammer dat deze oude beken de niet meer dan twee maal mee deed, want de strijd in het algemeen klassement was er on getwijfeld spannender door ge worden. Nu werd Theo Franchimon betrekkelijk eenvou dig eindwinnaar, in een gemiddel de tijd van 30.25 minuten. Bij de veteranen (40 op dezelfde af stand wpn Klaas v/d Veen de laat ste cross (32.25), maar ook hij liep niet het vereiste aantal van drie crosses om voor het algemeen klassement in aanmerking te ko men. Piet Bakelaar deed dat wél. Sterker, op één keer na liep hij steeds mee. Met een gemiddelde van 32.55 minuten was hij royaal winnaar van het eindklassement. Astrid Kammann werd vrijdag eer ste bij de vrouwen (38.53). Geen enkele deelneemster deed hier tenminste drie keer mee. Bij de jeugd op de 4 km. won Ro bert Bakker zowel de laatste cross als het eindklassement. Hij was voortdurend een klasse apart. Al leen Coen Zoon en broer Erik Bak ker konden enigszins in de buurt blijven. Hetzelfde verhaal gaat op voor de vrouwen op de 4 km., waar Nancy Sieling de scepter zwaaide. Al haar tijden schommelden rond de 20 minuten, waarmee ze gemid deld tenminste een minuut sneller was dan de concurrentie. Coen Schoonheden was de snelste heer op de 4 km. In het eindklassement bedroeg zijn tijd 15.02 minuten. Alleen wanneer hij niet meedeed, kregen ook de andere lopers een gerede kans. De Hoornder Harry Bakker verzilverde zijn kansen het beste. Hij werd zowel winnaar van de voorlaatste als de laatste cross. Bakker heeft inmiddels aangekon (Foto Getart1 TimmermanI digd dat hij lid wordt van de atle tiekvereniging, zodat van hem vol gend jaar nog het een en ander verwacht mag worden. G-team De 4 km. werd door de zaalvoet ballers van het G-team gebruikt om conditie op te doen voor het nieuwe seizoen. Hun deelname was bijzonder trouw. Vrijdag had den ze vooraf afgesproken de ge hele race bij elkaar te blijven om hand-in-hand de finish over te gaan. Onderweg ontstond onenig heid, want Anton Staal en Dirk Keijser meenden dat het tempo niet hoog genoeg lag. Ze ont vluchtten de rest van de groep en gingen vlak na elkaar over de fi nish. Toen ze in de kantine hun eerste pilsje al besteld hadden, kwamen hun vier teamgenoten over de finish. Zij deden dat inder daad gezamenlijk. Joop Rommets en Gerard Timmerman. "•z. ..Mijn vroegere mede studenten zouden jaloers zijn op deze baan.'' (Foto Frans Hopman) (gebruinde gelaat, blonde p gespierde, 1.92 meter I heeft de nieuwe bad- van zwempark Molen- Ndels menig meisjes- en [tart sneller doen klop- k Michel Gomez heeft aanbidsters een ont- nde mededeling: hij «en vriendin. De dames *>ch echter troosten met «hte, dat de 24-jarige ook buiten het zwem- |°P Texel actief is. En wel er van de volleybalclubs nGyvo en basketbalvere- Mareis. 'ger van de per 1 augus- We Martin Koenen heeft l0rT1ez inmiddels drie we- achter de rug. De ken- 3 is hem uitstekend ■-'k ben er hier makkelijk ^onderlinge sfeer is pri- |de eerste dag heb ik me kchen en daarna waren er een paar etentjes, een barbe cue, 's avonds volleybaltoernooit- jes of ze namen me mee de kroeg in. Eigenlijk zou ik wel weer eens een avondje alleen willen zijn...", zegt hij lachend. Dankzij het mooie weer viel hij met de neus in de boter, want al in de eerste week waren er dagelijks 700, soms zelfs 1000 bezoekers. Ondertussen weet de nieuwe bad meester dat het in het openlucht- bad ook verdraaid rustig kan zijn. Maar zelfs op die momenten bespeurt hij geen tekenen van heimwee naar zijn vorige woon plaats Blaricum. „Nee hoor. Ik ben erg blij met deze baan. Als af gestudeerd student lichamelijke opvoeding is het helemaal met vanzelfsprekend dat je op deze manier aan,het werk raakt. Veel van mijn vroegere mede studenten zouden hierop jaloers zijn. Voor mij is dit een leuke com binatie, vooral omdat ik meer een verenigingsmens ben dan iemand voor het onderwijs." Atletiek Gomez studeerde aan de Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding in Amsterdam. Werkervaring deed hij op als trainer bij atletiekvereni ging Zuidwal (Huizen) en bij volley balvereniging Blijvock (Blaricum). Deze laatstgenoemde club is qua niveau vergelijkbaar met Tevoko. Zelf volleybalde Gomez het afgelo pen anderhalf jaar mee. Voordien legde hij zich jarenlang toe op de atletiek. Verspringen, hoogsprin gen en de sprint (100 en 200 m) waren zijn favoriete onderdelen. Zodra het zwemseizoen voorbij is, hoopt hij wat atletiek betreft de draad weer op te pakken. Of hij ook de gelederen van Tevoko 1 komt versterken is de vraag, om dat hij zijn tijd tussen Texel en 't Gooi (waar zijn vriendin woont en werkt) moet verdelen. Basketball heeft hij niet in competitieverband beoefend. Wel speelde hij de sport regelmatig op school en deed hij mee aan toernooien. Op Texel is hij in dienst van de Stichting Texelse Sportraad en ge detacheerd bij de eerder genoem de verenigingen. Zijn contract loopt tot 1 augustus 1995, met de mogelijkheid tot -als de samen werking van beide kanten bevalt- jaarlijkse verlenging. Paspoort De in Hilversum geboren en in Bla ricum getogen Michel Gomez heeft, zoals zijn naam al doet ver moeden, Spaans bloed door de aderen stromen. Sterker nog: hij heeft de Spaanse nationaliteit. „Mijn vader komt van de Canari- sche Eilanden, van Tenerife. Maar op mijn paspoort na is er weinig Spaans aan mij. Ik spreek de Spaanse taal bijna niet, al versta ik het wel." Zijn overstap naar Texel verklaart Gomez uit zijn wil om regelmatig iets nieuws te ondernemen. „Liefst la minute. Texel is voor mij een nieuwe uitdaging. Toen ik de advertentie zag, hoefde ik niet lang te denken om te reageren. Ik was hier al een paar keer geweest en het leek me wel aantrekkelijk. Voor mij is het een goede moge lijkheid om ervaring op te doen, maar zeker geen eindstation." Twee Texelse teams hebben tij dens een trio-triathlon in Anna Paulowna hun visitekaartje afge geven. De dames Natascha van der Vis. Mariska Koenders en Co linda Brouwer werden tweede. Bij de heren legden hun partners beslag op de vijfde plaats. De trio-triathlon is de estafette- variant op de gewone triathlon, waarvoor zich 53 teams hadden ingeschreven. De afstanden be dragen 1 km zwemmen, veertig km fietsen en tien km hardlopen, waarbij elk teamlid één onderdeel afwerkt. De Texelaars hadden een flinke kluif aan teams uit de noord- kop, die veelal bestonden uit gespecialiseerde wedstrijdsporters. Voor de dames dook Mariska Koenders het water in. Ze eindigde Uit de rubriek „Goud voor uw brief" in Libelle nr. 31. Mevrouw A.C.W. Tijssen uit Buinen knipte het voor ons uit. als vierde en nog drijfnat tikte ze Natascha van der Vis aan, die on danks de straffe tegenwind een scherpe tijd fietste. Ze gaf het estafettestokje over aan hard loopster Colinda Brouwer. Toen die over de finish kwam, wees de stopwatch 2.11.08 uur aan, slechts twaalf seconden langza mer dan het winnende team. Bij de heren zwom Ronno Honingh twee minuten onder zijn streeftijd en stapte als tiende uit het water. Wielrenner Jordy Vinke haalde flink in en kwam als vijfde fietser over de streep en hardloper Rien Brouwer klokte na tien kilometer op 1.51.41 uur. De jeugdtrainingen van SV De Koog worden donderdag hervat. Onder leiding van de nieuwe oe- fenmeester Ekke Sipsma jr. bijten de F-pupillen om 16.00 uur het spits af. Om 17.00 uur zijn de D- en E-pupillen aan de beurt. De B- junioren trainen om 18.00 uur. Nieuwe jeugdleden kunnen zich tijdens deze trainingen aan melden. Vrijdag wordt in zwembad Molen koog weer afgezwommen voor di verse zwemdiploma's. In verband hiermee is het zwembad vanaf 17.00 uur gesloten voor andere gebruikers. De tenniskampioenschappen in 't Stappeland in De Koog worden niet gehouden van 24 augustus tot en met 2 oktober, maar van 24 september tot 2 oktober. X De leden van tennisvereniging Deuce kunnen binnenkort weer onderling uitmaken wie de beste spelers en speelsters van de club zijn. De jaarlijkse clubkampioen schappen vinden plaats van 3 tot en met 18 september. Deelnemers moeten het inschrijfformulier uiterlijk op maandag 29 augustus inleveren in de kantine of bij R Wit te, Bernhardlaan 82. Op deze adressen zijn nog formulieren ver krijgbaar. Zoon Michiel werkt in de vakanties bij een boeroji Texel Hij en de andere vakantiewerkers die elk jaar terugkomen, zijn van lieverlee een hechte groep gaan vormen, met eigen gebruiken Zo weten ze allemaal dat degene die tijdens het werk een stommiteit begaat - zoals een kist met bloembollen laten vallen - de zaterdag daarop op saté moet trakteren. Ook dit iaar kam peerden wc weer op Texel. In die tijd kwam Michiel v aak even bij ons bijtanken, want wat is makkelijker dan na een dag wer ken bij moeder aanschuiven? Na een fijne vakantie kwam voor ons het moment van vertrek Michiel bleef nog op het eiland Maar hij bood zo spontaan aan te helpen de auto in te laden en thilis weer uit te laden, dat we dat met wilden afslaan. Hij mee dus. om liet 'echte mannenwerk voor zijn rekening te nemen Eigenlijk kwam het hem best goed uit dan kon ui het weekend zijn werkkleding mooi even worden gewassen Nou is het el ke keer weer een passen en meten om de tent. de fietsen en alle [vagage in de auto te krijgen. Het is gewoon een soort ver huizing Maar dit jaar ging het allemaal snel en zonder proble men. Mooi op tijd reden we naar huis terug, waar de boel werd uitgepakt Pas toen misten we drie tassen, die kennelijk waren blijven staan Wc belden meteen de beheerder van de camping, maar nee. niemand was met die tassen bij hem geko men Vreselijk, zoveel kleding kwijt' In een van de tassen zat a' lichicls werkgoed Hoe moest dat nou als hij na het weckend naar Texel terugging' Maar MichieTzat als enige niet in zak en- as Hij weigerde te geloven dat de tassen door iemand waren meegenomen. "Dat doen ze niet op Texel!" hield hij vol. Hij belde een vriendin die op het eiland woont en hij kreeg gelijk zij trol de tassen aan op de plek waar wc ze hadden achterge laten Het kwam onze Michiel. eenmaal terug bij de boer. de zaterdag daarop wel op een rondje saté te staan! Iitiiitltc Rap. Rotlvnltwi. Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Martijn Beers Barry v.d. Veen Alexander Eiias Liesbeth van Es Marike Janssen Stefan Huisman Paula Vrijdag Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jacqueline Leijen Jitse Betsema Susan Kooiman Petra Hin Peter Broekman Martijn Barendregt Sophia Boon Susan Boon Petra Kooiman Mw. v.d. Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Reina Bos Trisha Koster Mw. Brouwer J. Hillen Ricardo de Graaf Evelien Veeger J. Flier Erwin Goënga Ruben van der Zee Danielle van Leersum Erik Hooyschuur Route Den Burg A Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C Den Burg D Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg/ Kogerstr 1-57/2-74 Jan Reystr. vr.tc Ward Terpstra di.tc De Mars (oudste deeb/Spinbaan De Mars v.a Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Kofbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.w., Stengw Limietw. Eierland, Postw., Oorsprongw., Holland- sew., Hoofdw. (ged Vuurtoren/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr, Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterw. Zuidhaffel Westerw., Driehuizen, Keesomln. 45, Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi Rozendijk, Smitsweg Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw., Hemmerw., Emmaln.33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 12573 15579 12038 14301 16831 10022 14030 10131 13640 14478 10443 12763 19258 10739 16344 18235 13956 17908 16362 11231 16474 18307 18332 18635 18869 13621 19582 12836 19395 14216 12229 14607 15365 18915 19653 11653 Den Burg A Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Burgwal, P v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-31, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Mo lenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats, Vismarkt, Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaan straat. Den Burg A1: ,,St Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal. Vaargeul. Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Dumreep Den Burg B: Achterom, Bernardlaan 50 .even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 7 - oneven en 50-120 even, Wilsterstraat. Den Burg C Beatrixlaan 145- oneven en 60-.. even; W. van Beierenstraat, Boo- gerd. Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-76, Jonkerstraat, Kogerstraat 59-. oneven en 76-... even, lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr. Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waal derstraat 2-48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 one ven en 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7