f 4 TEXELSE COURANT Dagje paalzitten levert f5.500,- op Merijn Drijver bijna beste buks-schutter Duin en zijn hond Tommy winnen proef Geslaagd Diefstal uit winkel Nederwiet groeit op Groeneplaats Hoornder rommelmarkt ook in herfstvakantie Vingervlugge dieven weg met f900,- Strandwachten KNBRD behalen zeediploma's Natuurexcursies weer door gidsen stichting Agendas Gezelligheidsrit Meditatiecentrum start cursussen Speelwerktuigen voor 't Groentje Kinderen behalen het zwemdiploma Familieberichten bl; aa bi Texelaartjes DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 Tien leden van Scouting Texel we ten zondag om middernacht een houten kont" en ongeveer f5.500,- rijker. Veertien uur paal zitten, waarbij de deelnemers een harde westenwind trotseerden, leidde tot dat resultaat. De op brengst van de ludieke actie bij het clubgebouw aan de Bernhardlaan was bestemd om deelname aan de World Jamboree, die volgend jaar in Nederland wordt gehouden, te kunnen bekostigen. Onder de paalzitters bevonden zich vier le den, die aan dit grootste scouting- evenement ter wereld zullen deel nemen: Gerie Vlas, Annemarie Witte, Linda Smit en Jurrina Sietsma. Zij kregen steun van Pe ter van der Voort, Martijn Witte, Ronald Marreveld, Jurriaan Eissen, Siko Engels en Michelle Kuiper. De actievoerders hadden diverse gro te ISuper, Maar co Bouw en Vlaamse Friet) en kleine sponsors voor hun prestatie weten te strik ken. Ook ouders en kennissen de den een duit in het zakje, waar door de organiserende rowan- en sherpa-afdeling tevreden kon zijn. Tijdens het Nederlands kam pioenschap schieten voor jach topzichters en donateurs is Merijn Drijver uit Den Hoorn als tweede geëindigd op het onderdeel buks- schieten. Zijn vader Ed Drijver leg de als lid van het Noordhollands team eveneens beslag op de tweede plaats. Van Texel namen ook Jaap van Lenten en Robert Pool aan het NK deel. Merijn Drijver behaalde 47 van de (Foto Ben Koningmaximale 50 punten. Daarmee De golden retriever Tommy toon de zich zondag veruit de beste tij dens KNJV-jachthondenproeven in Hoorn. De hond, begeleid door „baas" Pieter Duin, behaalde met deze prestatie het zware A- diploma. Het was voor de tweede maal dit jaar dat Duin in een sterk nationaal deelnemersveld over de best afgerichte jachthond bleek te beschikken. Het huzarenstuk was de kroon op de prestaties van de Texelse dele gatie, die in Hoorn bestond uit vijf hond/baas-combinaties. Tussen de 62 deelnemers wisten de Texe laars zich prima staande te hou den. Met de proeven konden drie ver schillende diploma's worden be haald, in moeilijkheidsgraad oplopend van C naar A. In de C- categorie wist Marcel Tielemans met zijn Duitse staande langhaar Chester het diploma te behalen. Hun score bedroeg 39 punten. Pe ter van Sikkeleras en diens labra dor Hunter deden het nog beter. Met 45 punten legden ze beslag op de derde plaats in C. Willem Jimmink had met zijn jonge Engel se springer spaniel Barco geen succes. In de B-categorie verbaasde Aart Saai iedereen door met Alwin, een grote Münsterlander, het B- diploma te halen dankzij een score van 56 punten. Uiteindelijk bleven achttien honden over die in de laatste twee onderdelen mochten proberen het A-diploma in de wacht te slepen. Na het onderdeel Maurice Bakker (De Koog) is aan de Technische Universiteit Delft afgestudeerd als ingenieur (ir.) In dustrieel Ontwerpen, richting produkt- en systeemergonomie. Zijn afstudeerproject voerde hij uit bij PTT Research. Op 25 augustus jl. is Jan-Willem van Groenigen cum laude afgestu deerd als ingenieur in de bodem kunde aan de Landbouwuniversi teit Wagenmgen. Gedurende zijn studie heeft hij zich gespeciali seerd in de richting geostatistiek en geografische informatiesyste men, met als bijvakken weten schapsfilosofie en informatica. Zijn stageperiode bracht hij door op het JCRAF, een instituut van de Verenigde Naties te Nairobi, Kenya. (ADVERTENTIE) dirigeren, dat onder loodzware omstandigheden werd uitgevoerd, waren nog slechts drie combina ties in de strijd. Tijdens het laatste onderdeel, het zg. „sleepspoor", strandde nog een deelnemer. Van de twee overgebleven kandidaten behaalden Tommy en Pieter Duin de verreweg de meeste punten 194). Vrijdagochtend werd ontdekt dat onbekenden een speelgoedwinkel in de Dorpsstraat waren binnenge drongen. Door het wegbreken van zes planken vanuit een stalling waren ze in het magazijn gekomen en hadden daar een emmertje, au tootje en ander speelgoed ter waarde van ongeveer f50,- weg gehaald. Tussen de brave geraniums in een bloembak op de Groene plaats prijkte vorige week een onvervalste nederwiet-plant. Vrij en blij trotseerde het geestverruimende struikje de zuidwesten wind en de ver wonderde blikken van voorbij gangers. De naburige juwelier zag er de humor wel van in en gaf de vreemdeling een extra plens water. Of de plant is neergezet door een stoepzit- ter die met zo ver wilde lopen voor zijn blowtje, door onbe kende grappenmakers of dat hij op natuurlijke wijze de hoogte is ingeschoten, is ons niet bekend. Zeker is wel dat de plant inmiddels alweer is verdwenen. Is de oogsttijd be gonnen(Foto Pip Barnard) Afgelopen week vond de laatste Hoornder Donderdag van deze zo mer plaats, maar in de herfstva kantie wordt deze markt nog éénmaal herhaald. Een thema is nog niet bekend, maar waarschijn lijk zullen diverse onderdelen uit de markten van juli en augustus de revue passeren. Vast staat dat er in het dorpshuis een hobby- markt is. Ook zal die dag de laat ste grote rommelmarkt ten bate van het Hoornder kerkje worden gehouden. De gelijktijdig met de rommelmarkt gehouden verloting zal ook dan niet ontbreken. Van de verloting van donderdag 25 augustus is nog een aantal prijzen niet afgehaald. Bezitters van de lotnummers oranje 203, 220, 352, 372, 390, 462, 494, 580, 596, 646, 853, 900 en 947 kun nen zich melden bij Jaap de Graaf, Naalrand 50, Den Hoorn, tel. 19535. Bij Semke Delicatessen in De Koog kwam donderdagavond een kastekort van f900,- aan het licht. Vrijwel zeker was het geld die middag gestolen door twee man nen, die zogenaamd kwamen wisselen. Het tweetal sprak gebrekkig En gels en is mogelijk van Italiaanse afkomst. Toen de kassa werd ge opend om hen te helpen, wezen ze telkens naar briefjes van honderd en wisten ongemerkt negen brief jes te pakken. Bij de politie werd aangifte gedaan. In zeer lastige omstandigheden hebben alle 26 deelnemende strandwachten van de op Texel gestationeerde KNBRD-redding- brigade zondag een diploma be haald. Bij paal 20 (De Koog) de den de redders diverse oefe ningen in de branding en legden een theorie-examen af. Veertien kandidaten kunnen met het A- diploma strandwacht naar huis, twaalf hebben nu het B-diploma op zak. De leden van de reddingbrigade waren allemaal al in het bezit van het binnenwater-diploma (inclu sief EHBO). Sinds zondag hebben zij bewezen ook in zee hun man netje te staan. Door de ruwe bran ding kregen de diploma's eigenlijk extra glans. „Het was knokken in het water. Ze hebben het niet ca deau gekregen", vertelt Cor Sluys uit Amsterdam, die ook dit sei zoen weer de coördinatie van de bleef hij slechts twee punten ach ter bij de kampioen, de Noordhol lander Joop Doornbos. De jeugdige Hoornder deed bij het in Biddinghuizen gehouden kam pioenschap mee als donateur van de Nederlandse Vereniging van Jachtopzichters. Hij moest met de buks vrijhandig en staand op 50 meter afstand een doel raken. Va der Ed, die zich voor het NK plaatste via een selectiewedstrijd, mei j.l. in Amsterdam, was één van de vijf leden van het Noord hollands team. Op de onderdelen buks-kogel, buks-hagel en kleidui- venschieten moesten zij slechts de schutters uit Gelderland voor rang verlenen. Het verschil be droeg slechts drie punten. Vorig jaar, toen de Noordhollanders ook al het zilver grepen, was de ach terstand nog zeven punten. Tot de prijswinnaars behoorde ook oud-Texelaar Jan Dros, die met het Zuidhollands team op de vierde plaats eindigde en in het indivi dueel klassement derde werd. Door overmacht krijgen leerlingen van de muziek- en dansschool pas deze week bericht over inschrijving en roosteren van de lessen. Met excuses voor de late berichtgeving. Muziek- en Dansschool Texel Texelse reddingbrigade op zich nam. Tot de exameneisen behoorde o.a. het vervoeren van een drenkeling in zee, 100 m door de branding zwemmen en het verrichten van een lijnreddmg. Bij de theorie werd ingegaan op zaken als stroming, kwallen en de boten waarmee de strandwachten varen. Ook de wij ze waarop badgasten die zich te ver in zee wagen worden aan gesproken, kreeg veel aandacht. Het is bijna 1 september en dat betekent dat de rondleidingen in de natuurgebieden De Geul, de Westerduinen, De Muy en De Slufter weer door de Stichting Natuurexcursies Texel worden verricht. De stichting neemt deze taak buiten het toeristenseizoen over van Staatsbosbeheer. In de praktijk verandert er niet veel, want aanmeldingen lopen evengoed via EcoMare, tel. 17741. Dagelijks wordt om 11.00 uur bij de genoemde gebieden gestart. Toen vorig jaar met deze excursies werd begonnen, was vooral het najaar in trek bij het publiek. Voor belangstellenden is het najaar in teressant, omdat het eiland dan wordt aangedaan door veel vogels die in andere jaargetijden niet te zien zijn. De aandacht van de gid sen gaat onder andere uit naar de diverse soorten steltlopers, die goed en in grote aantallen waar neembaar zijn. Dinsdag 30 augustus ZDH en De Koog spelen een oefenwedstrijd op de ijsbaan in Den Burg, aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draait om 16.00 en 19.00 uur „The Flintstones" en om 21.15 uur „Beverly Hills Cops III". De Wielervereniging houdt een criterium op het parcours bij Den Burg. Start jeugd om 18.15 uur; senioren 19.00 uur. Fotograaf/auteur Toon Fey geeft om 20.00 uur een dia lezing in De Waddenwinkel in de Wilhelminalaan: „Texel en het wad". Entree f5,-. In de Hervormde kerk van Oosterend wordt het laatste zomeravondconcert van dit seizoen gegeven door Peter Zwart (orgel), Frans Pasdelou- pe en Nancy Koot (trompet). Aanvang 20.15 uur. Woensdag 31 augustus In Cinema Texel draait om 16.00 en 19.00 uur „The Flintstones" en om 21.15 uur „Beverly Hills Cops III". Donderdag 1 september In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur „The Flintstones", om 19.00 ut, „Striking Distance" en on 2115 uur „Beverly Hills Cojn Het IVN maakt een planten wandeling in De Muy. Stat om 9.15 uur bij het vogj. wachtershuisje Vrijdag 2 september In Cinema Texel draait o« 14.00 en 16.00 uur „The Flintstones", om 19.00 uir 1 „Striking Distance" en oir 21.15 uur „Beverly Hills Cops III". De wielervereniging hout een criterium op de baan b Den Burg. Start jeugd 18.1! e p uur; senioren 19.00 uur. In De Koog begint het Tropics Sea Festival. Vuurwerk on 21.30 uur. Hoogwater te Oudeschild Di. 30 Wo. 31 Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 1.07 en 14.05 ii 2.20 en 15.00u 3.40 en 16.37 u 5.40 en 18.20 6.55 en 19.35 7.54 en 20.25 u 8.55 en 21,30u 9.46 en 22.15 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water De zon kom 4 september op om 6 55 en en gaai onder om 20 20 u; 5 september nieuwe maan; 30 augustus doodtij. Menvereniging „Tussen Wad en Duin" houdt zondag een gezellig heidsrit. De aanvang is 12.00 uur bij de oude melkfabriek aan de Schilderweg. Opgave vrijdag voor 18.00 uur bij Lies Eelman, tel. 12746. Het winterprogramma van medita tiecentrum Prem Mandir start in september. Het aanbod bestaat uit een intuïtieve massagegroep, een emotionele lichaamswerk groep, een cursus „Chakra's in be weging" en een cursus handlijnkunde. Voor meer informa tie of het aanvragen van een pro gramma: Ratnam Dros, tel. 14013 (na 17 september). B en W stellen de gemeenteraad voor om f3000,- uit te trekken voor uitbreiding van het aantal speelwerktuigen voor het speel terrein 't Groentje bij het Pael- werck in De Mars. Op het terrein staat nu slechts één intensief gebruikt speelhuisje. Daar komt straks een dubbele schommel, een veerelement en een duikelrek bij. De adviescom missie speeltuinen en spelgele- genheden heeft daarover een positief advies uitgebracht. In zwembad Molenkoog werd vrij dag voor de derde keer dit seizoen afgezwommen. Onder toeziend oog van de examinatoren Ingrid van Lubek en Gert Pansier behaal den tien kinderen het A-diploma en 24 jongens en meisjes het B- diploma. Ook zwommen er weer verschillende ouders mee in het kader van „Samen op examen". Eind september wordt voor het laatst dit seizoen in Molenkoog af gezwommen. Geslaagden A-diploma: Danielle Rump, Kelly Lexmond, Linda de Vries, Anne Weijdt, Peter Koorn, Mirjam Oosterhof, Steffan Vlaming, Je roen Backer, Carola Schouwstra, Sara Monster, Erik van Es, David van Es, Bart Jan Grisnigt, llja de Leeuw en acht ouders. B-diploma: Channa Tromp, Steven van Beek, Marjolein Plaatsman, Jan Dirk de Visser, Anika Snoek, Willem Barhorst, Alexander Witte, Simon Mangebröd, Den nis Backer, Lydia Festen, Vincent Brozius, Hedwig Ens, Arnout Ens, Marit Verduyn, Robbm Knol, Sander Nooy, Mascha Nooy, Bianca Romer en tien ouders. Heden is plotseling overleden mijn lieve en zorgzame man, onze zwager, oom en opa Ferdinand Boon echtgenoot van J. Boon-Meerens Oud-directeur Gollardsstichting Op de leeftijd van 73 jaar. Uit aller naam, J. Boon-Meerens Texel, 29 augustus 1994 Schoonoordsingel 25, 1791 EL Den Burg. Gelegenheid tot condoleren op woensdag 31 augustus van 19.30 tot 20.30 uur in „Uit vaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg, alwaar mijn man is opgebaard en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden donderdag 1 september om 10.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3. Geen bezoek aan huis. Heden ontvingen wij het droeve bericht dat geheel onverwacht is overleden de oud- directeur van de C.E. Gollardsstichting, de heer Ferdinand Boon Mede door zijn positieve bijdrage is het fusie proces tussen de C.E. Gollardsstichting en de Stichting „Samen-Eén" voorspoedig ver lopen. In het belang van de ouderen op Texel heeft hij meegewerkt aan de voorbereidingen tot realisatie van het huidige verzorgingshuis Gollards. Wij wensen mevrouw Boon en familie heel veel sterkte toe om dit grote verlies te dragen Bestuur, directie en medewerkers van de Stichting „Samen-Eén-Gollards" Volkomen onverwachts is van ons heenge gaan onze zeer gewaardeerde voorzitter, de heer Fer Boon Zijn opgewektheid, inzet en positieve instel ling zijn niet in woorden uit te drukken. Fer, bedankt voor alles, wat je voor de vereni ging gedaan hebt. We zullen je missen. Mevrouw Boon, wij wensen U heel veel sterkte. Bestuur en leden vereniging van reumapatiënten Texel Den Burg, 29 augustus 1994 Wij ontvingen het droevige bericht van h overlijden van onze oud-secretaris en eret Henk Schrama Hij blijft in onze gedachten. V.V. Texelse Boi Voor uw medeleven en belangstelling, in voor vorm dan ook, ons betoond na het overlj 5 van onze lieve zuster, schoonzuster, tant? huisgenote GEERTRUIDA ELISABETH SCHAAF zeggen wij u hartelijk dank. Tevens danken wij het verplegend personeé de „Gollards" voor de liefdevolle verzorging Familie Schaaf D. Zuidewind Texel, augustus 1994 Op 9 september 1994 trouwen wij. Vanaf 20.00 uur is het feest in Amsterd. "CMA", Beyersweg 28. Itty Rienstra en Jos Lievisse Adriaam >og Mie ertc ph c me Sluisstraat 64, 1075 TH Amsterdam, telefoon 020-6735194. Edwin Wiering en Esther Zijm gaan trouwen op vrijdag 9 september 199' 15.00 uur in het gemeentehuis te Den Bus De receptie is van 19.00 tot 20.30 uur inl Theodorahoeve, Kogerstraat 26, Den Burg. Ons adres: Duykerdam 31, 1791 TA Den Burg. S'3r Kadot L ledereen bedankt voor de belangstelling bij ons huwelijk! Kees en Irma Jongedijk Michel en Jolanda Met verbijstering hebben wij kennis geno men van het overlijden van onze beheerder Dhr. F. Boon Wij wensen mevrouw Boon veel sterkte met dit verlies. Namens het bestuur van de bejaardenwoningen Clazina Emelie Gollards Stichting. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.05 lot en met 3 regels. Per regel meer /"2,35 (incl btw) Te koop: 3 surfzeilen 5.2, 5.9 en 7.6 m2, piet 2 gie ken en 2 masten. Tel. 13851 (Johan). Te koop: Ford Scorpio '86, f 6800,-. Tel. 16682. Goed geknipt, daar gaat het om!! Qnipp kapsalon. Liefst op afspraak. Tel. 12227. Je geld kun je overal kwijt, maar bij Kunsthandel Hans van der Klift krijg je waar voor je geld. Radio Texel is weer in de lucht en de reservezender onderweg! Stemt u weer af op de 106.1 FM (of op 98.5 op de kabel)? Alle luisteraars die ons de af gelopen weken hebben gebeld, willen wij bij deze bedanken voor hun be langstelling en begrip! ia Nog even lekker fê y( ren? Loop eens birv de Rabobank. Wijh regelmatig aanbid naar Spanje, Grieks en de Nederlandse len. Tot ziens bij uw bank Reisadviseur 14341. Sony Tri logic video jaar garantie. Center Texel, 1177' KM Voor een mag* Combi Brouwer, 12294. Roma tomaten. Zo! voorraad strekt steeds voor f 3,95! lo bij De Vlier. Verschillende n™ kinderjeans 116 t'3 f 49,95. Rabit Heb Geen zin om te Luie-mensen-potte* vleesgoulash en te koop aan de b St. Donatus. Is f ker? Ja natuurlijk, Het winterpro9| van Sportschool klaar! (Zie elders' krant). De lessen Oki-yog1 nen weer maa™ sept. U kunt zich opgeven bij P. van tel. 19706. De twee paardjesf f voor werk-, kinder etijdskleding. S 251, Oudeschild

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2