Tien beste ramlammeren uit stal Kees Kikkert historische prestatie op schapenfokdag: xel viel in smaak KNOV-personeel Leerling Daalderschool vrijdag in weekjournaai TEXELSE COURANT. Trainingen Smash Bekerduel DINSDAG 6 SEPTEMBER 1994 tien beste ramlammeren van de schapenfokdag die ren in Den Burg is gehouden heeft Kees Kikkert uit De en een historische prestatie geleverd. De kampioens- ;wam uit de stal van Kees Commandeur. Even zag het it uit dat de regen spelbreker was, maar toen het zon- eenmaal doorbrak droogden de schapevachten snel constant met zijn werk bezig. En er gaat veel tijd in zitten. Hij gaat alle fokveedagen af om vers bloed in de stal te krijgen. Bovendien vergen goede rammen de nodige kosten." Daar kan een Belgische bezoeker van meepraten. „Voor mij is het (getrouw verdrongen zich 1 buitenlandse schapenlief- is om de hokken van de ars op de Groeneplaats. (Belgen het lieten afweten, t plein maar half zo vol zijn", tefeen zuiderbuur. De inter- ale belangstelling kwam omaar. „Voor kwaliteitsfok- noet je altijd naar het land 'komst. Daar zit de meeste ervaring. Liefhebbers ilgische paarden komen al- ir ons land, en voor Texe- noet je hier zijn." lem stapten twee witgejaste en het hek over om de kwa- en de schapen te keuren, lemakkelijke taak, omdat de n van de schapen 's mor- vroeg nog dropen van het (Het oogt niet hè, maar dat gelijke strijd." Onpartijdig _jre schijn van partijdigheid 5 ury te vermijden gingen de «sters de hokken ditmaal londer de catalogus waarin jj jj len van de fokkers zijn ver- De behoefte aan objectivi- s gebleken uit een enquête organiserende vereniging ixelse Schapenstamboek in Holland" hield onder de le- I het werkelijk iets uitmaak- rdt door keurmeester J. etwijfeld. „Zonder catalo- ik ook wei dat dit schaap stal van Verberne komt. Ik lleen maar naar de kop te Die zien er heel anders uit 'en van bijvoorbeeld Kees Top liet toevallig dat beide fok- één adem worden ge- Met namen als indeur en Tjepkema beho- de top van de schapen- ild. „Tja, wat moet ik daar zeggen", houdt Verberne lensram '93) zich beschei- de vlakte. Ditmaal had hij en ingezonden. „Een groot van de zomer al verkocht, de rammen, want de ooien we liever zelf", knikt hij in ling van een potentiële ko- te loeren op een ooitje van Dnderhandelaar Verberne niet van plan afstand te an zijn wollige oogappel. lat het vrouwtjesdier van een is bekeken en er lang- ver is gehandjeklapt, stapt ai breedlachend over het njvend over zijn kin, kijkt e nog wat bedenkelijk. c Do kampioensram von Koos Commandeur. Concurrentie weet dat de bomen in de enwereld niet tot de hemel Concurrentie vanuit het buitenland is daarvan de grootste oorzaak, weet keurmeester J. Faessen uit Limburg. „Import uit bijvoorbeeld Engeland drukt de prijzen." Lichtpuntje is dat de lam- merenprijs iets lijkt aangetrokken. Een schapenhouder beklaagt zich erover dat van de prijsdaling in de winkel weinig is te merken. „In de tussenhandel blijft kennelijk veel aan de strijkstok hangen." De ontwikkeling van de vleesprij- zen bleef voor de fokkers niet zon der gevolgen, al zijn de handelaars over de waarde van de fokscha pen weinig mededeelzaam. „Het hangt volledig af van de kwaliteit. Wat de gek ervoor geeft." Insiders beweren echter dat de prijs, met uitzondering van de topfokkers, in veel gevallen niet veel is dan het dubbele van een slachtlam. Opvolging De extra kosten en inspanningen die fokkers moeten maken, wor den niet vergoed. En daarmee dient zich een nieuwe bedreiging aan voor de schapenfokkerij: ge brek aan opvolging. Verberne weet ervan mee te praten. „Een opvol ger? Nou... Je moet er een beetje gek voor zijn. Ik weet nog dat ik op een veemarkt een prachtig dier zag. Maar dat moest duizend gul den kosten. In die dagen nog véél geld. Ik heb er de hele nacht wak ker van gelegen. Maar 's morgens ben ik toch maar terug gegaan." Verberne denkt in een leergierige stagière een geschikte kandidaat te hebben om zijn kennis over te dragen. „Die jongen is altijd met de fokkerij bezig. Precies wat no dig is." Want zoals kampioensrammen zich onderscheiden met bepaalde raskenmerken, gelden ook bepaal de kwaliteitsnormen voor topfok kers, vindt Verberbe's Betuwse koper. „Een echte vakman is (Foto's Gerard Timmerman) een hobby. De grens voor een ram ligt voor mij rond de duizend gul den. Tja, ze gaan wel eens voor meer. Het moet natuurlijk in je stal passen." De Belg erkent dat zijn hobby hem meer geld kost dan het oplevert. „Maar zo gaat dat met hobby's hè." Professionals die hun brood ermee moeten verdienen, houden er an dere maatstaven op na. Volgens Verberne is dat een reden waarom er niet veel aanwas zit in het le denbestandvan het schapenstam boek. Van de nieuwelingen die het wel proberen, houden velen het na enkele jaren voor gezien. Ontwikkeling Een kenner legt nog eens uit wat Verberne's stal onderscheidt van andere „Iedere fokker heeft zo zijn eigen stijl. De kop, de uitstra ling en de ontwikkeling van de schapen." Verberne: „Ik ben erg gesteld op blanke koppen." De kenner: „Blauwe koppen gaan doorgaans samen met meer vlezi ge schapen. Maar Verberne weet wit te combineren met veel vlees." J. Zwagerman, voorzitter van het schapenstamboek, riep de keur meester vooraf op vooral ook op de ontwikkeling van de schapen te letten en niet de nadruk op rasty- pische kenmerken te leggen. De grootte van de Texelaar blijkt na melijk sluipenderwijs te zijn afge nomen. „Dat komt door de hobbyisten. Bij grote schapen val len zogenaamde foutjes beter op. Liefhebbers letten vooral op de adel, het type van het dier. Maar een kleinere omvang gaat ten koste van de melkgift en geeft problemen bij de geboorte. We moeten af van het imago dat Texe laars een slechte vruchtbaarheid hebben." Om dat te bereiken houdt het schapenstamboek geboortere gistraties. „Daardoor kunnen de slechte schapen worden uitgese lecteerd." Eén fokker die daar al jaren mee bezig is, is Kees Com mandeur uit Den Hoorn. Een van zijn ooien werd voor de vierde keer achtereen bekroond met de beker voor het meest vruchtbare schaap. In vier worpen bracht het dier elf lammeren ter wereld. Een eigenschap die de houderij aan spreekt. „Want méér lammeren betekent méér geld. Bovendien probeer ik ook het vleesgehalte (de ontwikkeling) van het dier om hoog te krijgen. Natuurlijk met be houd van de gewenste rastypische eigenschappen." Watertanden Dat laatste is een onderdeel dat Kees Kikkert als geen ander be heerst. De kenmerkende koppen, zwarte neus, de oorzetting en de geblokte bouw van zijn ramlam meren, deden de jury watertanden en bezorgden Kikkert gisteren tal van trofeeën. Maar ook zonder dat succes heeft Kikkert geen gebrek aan kopers. „Want hobbyisten wil len net dat éne schaap waarmee ze op keuringen hoge ogen kun nen gooien." Collega Commandeur gunt Kikkert het succes, maar relativeert. „Het zijn tien rammen die mooi bij el kaar Dassen. Die van mij zijn iets langer en iets minder vitaal, we gens de droogte. Ik heb wat schra ler land. Maar voor de rest doen ze er niet voor onder. Alleen stonden er van mij maar zes, en die pasten niet in dit rijtje. Want het gaat op zo'n evenement toch om de show." Eliteveiling Diverse Texels fokkers zenden schapen naar een eliteveiling die donderdag in Purmerend wordt gehouden. Voor het eerst zijn dat door de gezondheidsdienst gecer tificeerde scrapieen zwoegervrije dieren. Inzenders zijn Kees Kikkert, Jaap Eelman, Piet Verberne, P. Kooiman, firma H. en K. Tjepke ma en Dick Kikkert Uitslagen Rubriek 1: Rammen geboren in 1991 en 1992: IA Eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn; 1B Fokker/eigenaar P, Verber ne, Oosterend, IC Fokker/eigenaar J. Eel man, Oosterend; 1D Fokker/eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1E Fokker/eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn; 1F Fok ker/eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1G Eigenaar J.C. Roeper, Oosterend; 1H Eige naar A Brans Pzn., Oosterend; II Eigenaar H.J.C. Barhorst, Oosterend. Rubriek 2: Rammen geboren in 1992: 1A Fokker/eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn; IB Eigenaar Fa. H. K. Tjepkema, De Waal; 1C Fokker/eigenaar P Verberne, Oosterend; 1D Eigenaar C.A. Comman deur, Den Hoorn; 1E Eigenaar Fa. H. K. Tjepkema, De Waal E.J. Witte, Ooster end; 1F Eigenaar Fa. C.M Veeger Zn., Den Burg; 1G Eigenaar fokker G. Bak ker, Oosterend; 1H Fokker/eigenaar D. Kik kert, Den Hoorn; 11 Eigenaar Fa. C.M. Veeger Zn., Den Hoorn, 2A Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn D. Blaauboer, Schagen. Rubriek 3: Rammen geboren in 1993: 1A Fokker/eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1B Fokker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1C Fokker/eigenaar Fa. H K. Tjepkema, De Waal; 1D Fokker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1E Fokker/eigenaar P Verberne, Oosterend; 1F Eigenaar Fa. H. K. Tjep kema, De Waal, E. de Haan, Aalsmeer: 1G Fokker/eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn; 1H Eigenaar Fa C.M. Veeger Zn., Den Hoorn; 11 Fokker/eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn, 2A Fokker/eige naar C.A. Commandeur, Den Hoorn. Rubriek 4: Rammen geboren In 1993: 1A Fokker/eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1B Eigenaar Fa. H. K. Tjepkema, De Waal E.J. Witte, Oosterend; 1C Fok ker/eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1D Fok ker/eigenaar E. de Haan, Aalsmeer, 1E Fokker/eigenaar E.J. Wtte, Oosterend; 2A Eigenaar G. Bakker, Oosterend; 2B Eige naar P.G. Kooiman, Den Burg J.G. Beers, Den Burg, 2C Eigenaar R.J. Wtte, Den Burg; 2D Fokker/eigenaar J. Eelman, Oosterend; 2E Eigenaar Fa. H K. Tjep kema, De Waal. Rubriek 5 Tweetallen ramlammeren van 1 veder: 1A inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1B inzending van C. Kikkert, Den Burg, IC inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1D inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1-ste inzending van G. Bakker, Oosterend; 1-ste inzending van C.A. Com mandeur, Den Hoorn; 1-ste inzending van Fa. J.C. Hm Zn., Oosterend; 1-ste inzen ding van C. Kikkert, Den Burg (3x); 1-ste inzending van D. Kikkert, Den Burg; 1-ste inzending van P.G. Kooiman, Den Burg; 1-ste inzending van Fa. H. K Tjepkema, De Waal. Rubriek 6: Drietallen ramlammeren van 1 vader: 1A inzending van Fa. J.C. Hin Zn^ Oosterend, 1B inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1C inzending van C. Kikkert, Den Burg; ID inzending van P. Verberne^ Oosterend, 1E inzending van Fa. J.C. Hin Hot Texels schepenstamboek heeft onpartijdigheid hoog In het vaandel Voor het eerst gaven de juryleden de kwaliteit met bordjes aan Zn., Oosterend, 1-ste inzending van CA. Commandeur, Den Hoorn (6x); 1-ste inzending van J. Eelman, Oosterend (2x); 1-ste inzending van Fa. J.C. Hin Zn., Oosterend (2 x1-ste inzending van D. Kikkert, Den Hoorn (4x); 1-ste inzending van P.G. Kooiman, Den Burg; 1-ste inzen ding van J. Mantje, Oudeschild; 1-ste in zending van Fa. H. K Tjepkema, De Waal (3x); 1-ste inzending van P. Verber ne, Oosterend (4x). Rubriek 7: Ooi 2 ramlammeren: 1A Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; 1B Eige naar Fa. C.M. Veeger Zn.. Den Hoorn; 1C Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; 1D Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; 1E Eige- Kikkert, Den Hoorn; 1D Eigenaar D. Kik kert, Den Hoorn; IE Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; IF Eigenaar G. Bakker, Ooster end; 1G Eigenaar P. Verberne. Oosterend; 2A Eigenaar Fa. C.M. Veeger Zn., Den Hoorn; 28 Eigenaar H.J.C. Barhorst, Oosterend Rubriek 12: Ooi ooilammen: 1A Eige naar Fa. J.C. Hin Zn., Oosterend; 1B Eigenaar Fa. H. K. Tjepkema, De Waal, 1C Eigenaar J. Eelman, Oosterend, 1D Eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1E Eigenaar H.J.C. Barhorst, Oosterend, 1F Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg; 1G Eigenaar E.B. Hin, Oosterend; 1H Eigenaar C.A. Com mandeur, Den Hoorn; 2A Eigenaar D. Kik- naar J. Mantje, Oudeschild: 2A Eigenaar kert, Den Hoorn; 2B Eigenaar J Mantje P.G. Kooiman. Den Burg; 2B Eigenaar R.J. Oudeschild. Wtte, Den Burg. Rubriek 8: Ooi 2 ramlammeren: 1A Eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1B Eige naar P Verberne, Oosterend; IC Eigenaar J. Eelman, Oosterend, 1D Eigenaar D. Kik kert, Den Hoorn; 1E Eigenaar J. Eelman, Oosterend; 1F Eigenaar E.B. Hin, Ooster end; 2A Eigenaar H.J.C. Barhorst, Ooster end; 2B Eigenaar J. Mantje, Oudeschild, 2C Eigenaar E.J. Wtte, Oosterend Rubriek 9: Ooi ooi- en ramlam: 1A Eige naar C.A Commandeur, Den Hoorn, 1B Eigenaar Fa. H K. Tjepkema, De Waal; 1C Eigenaar C.A. Commandeur, Den Hoorn, ID Eigenaar J. Eelman, Oosterend; Rubriek 13. Eenjarige ooi lam(meren): 1A Eigenaar C. Kikkert, Den Burg; 1B Eige naar Fa. C.M. Veeger Zn„ Den Hoorn; 1C Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; ID Eigenaar Fa. C.M. Veeger Zn., Den Hoorn; 1E Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; IF Eigenaar D. Kikkert Den Hoorn; 1G Eigenaar Fa. C.M Veeger Zn., Den Hoorn; 2A Eigenaar: D. Kikkert, Den Hoorn; 2B Eigenaar Fa. C.M. Veeger Zn., Den Hoorn. Rubriek 14: 4 OoBammeren van 1 vader: IA en kampioensgroep 1% -jarige ooien, inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1B en res. kampioensgroep 1% -jarige ooien, in- 1E Eigenaar P.G Kooiman, Den Burg; 1F zending van C. Kikkert, Den Burg; 1C in- Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg; 1G Eige- zending van Fa. J.C Hin Zn., Oosterend, naar Fa. J.C. Hin Zn. Oosterend; 2A Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg; 2B Eige naar P.G. Kooiman, Den Burg. Rubriek 10: 1A beste stel. Eigenaar C Kikkert, Den Burg; IB Eigenaar P. Verberne, Oosterend; 1C Eigenaar Fa. C.M. Veeger Zn., Den Hoorn; 1D Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg; 1E Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg, 1F Eigenaar R.J, Witte, Den Burg; 1G Eige naar D Kikkert, Den Hoorn; 2A Eigenaar P.G. Kooiman, Den Burg; 2B Eigenaar J. Mantje, Oudeschild. Rubriek 11: Ooi ooi- en ramlam: 1A Eigenaar D. Kikkert, Den Hoorn; 1B Eige naar P. Verberne, Oosterend, 1C Eigenaar De ramlammeren van Kees Kikkert werden tot de tien besten geselecteerd. ID inzending van C.A. Commandeur, Den Hoorn; 1E inzending van C.A. Comman deur, Den Hoorn; 1F inzending van CA. Commandeur, Den Hoorn; 2A inzending van J Eelman. Oosterend; 2B inzending van E.B. Hin, Oosterend; 2C inzending van J. Eelman. Oosterend. Rubriek 15 4 Ooilammeren van 1 vader: 1A inzending van D. Kikkert, Den Hoorn; 1B inzending van P Verberne, Oosterend; 1C res. kampioen 1%-jarige ram, inzen ding van P. Verberne, Oosterend; 1D inzen ding van P. Verberne, Oosterend; 1E inzending van P Verberne. Oosterend; IF Inzending van P.G. Kooiman, Den Burg, 2A inzending van P.G. Kooiman, Den Burg; 2B inzending van J. Mantje, Oudeschild Rubriek 16: 4 Eenjarige ooien van 1 vader: IA en res. kampioensgroep 1% -jarige ooi en, inzending van C Kikkert, Den Burg; 1B inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1C en res. kampioen 1-jarige ooien, inzending van C. Kikkert, Den Burg; 1D inzending van Fa. J.C Hin Zn., Oosterend; 1E inzen ding van J. Eelman, Oosterend; 1F inzen ding van J. Eelman, Oosterend. Rubriek 17 Eenjarige ooien van 1 vader: 1A en kampioensgroep 1% -jarige ooien, inzending van P Verberne, Oosterend; 1B inzending van Fa. H. K. Tjepkema, De Waal; IC inzending van P. Verberne, Oosterend; 1D inzending van Fa. H. K. Tjepkema, De Waal; 1E en res. kampioen 1-jarige ooien, inzending van P.G. Kooi man, Den Burg; 1F inzending van J. Mant je, Oudeschild. Rubriek 18: 4 Tallen oudere fokooien: 1A en kampioensgroep ooien (oudere), inzen ding van P. Verberne te Oosterend; 1B en res. kampioensgroep ooien (oudere), in zending van C.A. Commandeur te Den Hoorn; 1C en res. kampioen ooi (ouderen), inzending van C. Kikkert te Den Burg; 1D inzending van CA. Commandeur te Den Hoorn. I 'de moest geslaagde per- teg die we ooit hebben "«kt". Aldus een van de S? dnemers uan do vrijdag M personeelsdag van het k Nederlands Onderne- diond (KNOV). De jaarlijk- werd op Texel gehouden 'd aandringen van het TVO-bestuur, dat het II» tijd vond dat de men ds landelijke organisatie 'sis maakten met land in een notendop". Promotio nele overwegingen speelden daarbij ongetwijfeld een rol. Het TVO-bestuur gaf ook aan wie deze Texel-dag zou moeten organi seren om van een aantrekkelijk programma verzekerd te zijn: het Evenementenbureau Texel uit Den Hoorn, gespecialiseerd in verras sende Texeltrips voor groepen. Ook KNOV-voorzitter Jan Kam- minga wasvan de partij m aar hij kwam pas 's avonds omdat hij aanwezig moest zijn bij spoed eisende besprekingen inzake de fusie van KNOV met NCOV. dat was jammer want Kamminga zou anders 's middags op het vliegveld een tandemsprong hebben ge maakt. Dat gebeurde nu wel door algemeen secretaris A. Hoekstra en de medewerkers Arnout Slinge- land en Louis Aartsen. Er waren nog meer gegadigden, maar in verband met de aanwakkerende wind werd verder springen niet verantwoord geacht. Op het vlieg veld presenteerde zich wel de TVO-bestuurders die zich voor de ze gelegenheid hadden uitgedost met voorwerpen en platen die iets maken hadden met hun beroep Op het vliegveld werd ook een fo to gemaakt van het KNOV- personeel. De plaat werd 's avonds in Klif 12 aangeboden aan voorzitter Kamminga. Het omvangrijke gezelschap kwam met bussen en eigen ver voer vanuit Delft en werd op de Helderse veerhaven al ontvangen met koffie en Texelse koek. Op Texel werd tussen 10.00 en 11.00 uur een rondrit gemaakt, die ein digde op het erf van Sil en Janka Boon bij De Cocksdorp waar met belegde broodjes en vers gerookte vis werd geluncht. Flexibel Het programma was flexibel. Niet iedereen hoefde hetzelfde te doen en zelf was het mogelijk om hele maal niet mee te doen en eiland op eigen houtje te verken nen. Er werd gefietst, schapen boerderij De Noordkroon kon worden bezocht en ook was een bezoek aan het Maritiem en Jut- tersmuseum mogelijk. Liefhebbers konden zich aanmelden voor een „jutterswandeling" op het strand en tussendoor waren er de nodige hapjes en drankjes. Vanaf 18.00 uur stroomden de deelnemers binnen bij theater- restaurant Klif 12 waar iedereen zich onder deindruk toonde van het cabaret dat daar werd gebo den. De terugtocht naar het vaste land werd per kotter gemaakt. 1»rtoneel poseert voor de groepsfoto die 's avonds aan voorzitter Kamminga werd overhandigd. (Foto Harry da Graaf) Volleybalvereniging Smash '68 hervat morgen het nieuwe sei zoen. 's Avonds van acht uur tot half tien staat in De Bijenkorf de eerste training op het programma. De club heeft Cynthia Winkelman, voormalig speelster van het Ne derlands team, bereid gevonden de trainingen te verzorgen. Nieu we leden zijn welkom en krijgen de kans tweemaal gratis mee te oefe nen. Bij voldoende belangstelling wordt voor jeugdleden tot 16 jaar een aparte training gegeven. In lichtingen tel. 18593, of 17462 (na 18.00 uur). De 10-jarige Wessel Schenk van de Jacob Daalderschool uit Oosterend is vrijdag te zien tij dens de uitzending van het schoolTV weekjournaai. Hij doet mee aan een nieuwskwis. De uit zending is van 11.00 tot 11.30 uur op Nederland 1. Het schoolTV weekjournaai is een uiterst populair programma van de Nederlandse Onderwijs Televisie. Een kwis tussen basisschoolleer lingen over actueel wereldnieuws is een vast onderdeel van het pro gramma. Vóór de vakantie werd dit altijd telefonisch afgehandeld, maar met ingang van het nieuwe seizoen gebeurt het live in de stu dio. Een gooi naar deelname kon worden gedaan door te voorspel len welke twee landen de finale van het WK voetbal zouden halen. De Oosterender Jacob Daalder school beschikt over de nodige voetbalkennis, zodat feilloos Brazilië-ltalië werd opgegeven. De Texelse school werd uitgenodigd in het strijdperk te treden tegen de O BS Oldemarkt en de RK basis school H. Hart uit Wouw se Plan tage. Als afgevaardigde werd door de leerlingen unaniem Wessel Schenk aangewezen. Volgens schooldirecteur Albert Hoven be schikt Wessel over een grote alge mene kennis en is hij geïnteres seerd in veel zaken. Om optimaal voorbereid te zijn op de kwis wor den komende dagen klassikaal vijf dagbladen per dag doorgenomen. Deze worden belangeloos be schikbaar gesteld door onderne mer Gé Koot. Pim Witte, de vriend van Wessel gaat vrijdag mee naar de studio in Hilversum, evenals één van de leerkrachten. Na de opnamen is het drietal nog de hele dag te gast bij de NOT. Texelse voetballiefhebbers moeten vanavond massaal naar Ooster end. Daar wordt om 18.30 uur de aftrap gegeven voor een Texelse bekerderby tussen SVO en SV De Koog. De thuisclub moet met 3-0 winnen om nog enige kansen te maken. De Koog heeft aan een ge lijkspel genoeg, want deze ploeg versloeg in het weekend concur rent Zeemacht met 2-1. Oosterend verloor van dat team met 4-7.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 5