Bluesgevoel domineert jitgaansleven Den Burg lieuwe trimcompetitie Sport egint met Dennenloop Voetbalprogramma Benauwde Lindeboom spil festival Voetbaluitslagen Eerste wielercross trekt 27 renners Jeroen Rouwenhorst scoort en valt uit Texel wint door beter voetbal Zaalvoetbal Nuttige winst De Koog Uitslagen Tevoko TEXELSE^" coURANT de negende Dennenloop, itaande zondag, begint de At- kvereniging Texel een nieuwe szette competitie voor het )en 1994-1995. In totaal or eert de club elf wedstrijden, alijk de voornoemde Dennen- H zes trimlopen, waarvan de !e op zondag 6 november, de Ïerbosloop, het Open Texelse skampioenschap, de halve ithon van De Waal en de Ko- imeloop. deze wedstrijden moeten de «mers er tenminste zeven lo- fOl Bag 15 oktober: ■jwen'30-De Koog Bl-Flamingo's BI I l( B2-Texel B2 B2-De Koog B1 B2-Oosterend BI 'end C1-Vesdo Cl r C3-Texel Cl 1 C2-Texel C2 C3-JVC C3 J.Hotland 0-8 F.n.opg. 5-1 2-2 2-9 0-18 3-3 1-2 I^DI-Succes D1 X D2-BKC D2 pupillencompetitie: 'end F1-2DH F1 94 F1-Texel'94 F3 F1-Texel'94 F2 94 F4-SVC F1 a94 El-Oosterend E2 94 E2-Texel'94 E4 end EMexel'94 E3 JfPS E1-ZDH E1 U-De Koog 01 94 D4-Texel'94 D3 916 oktober: Texel -Petten 'end-Apollo'68 k-ZDH 9-Texel 2 egels 2-De Koog 2 ■Oosterend 2 end 3-Watervogels 5 B-Texel 4 ^Watervogels 4 Texel A1 7-0 6-5 14-0 3-3 8-0 4-5 0-13 16-2 1-8 afgelast 2-3 3-6 1-7 Texel "ievoetbal: ZDH end-Tex.Boys 'SVC 1-3 3-1 1-0 4-2 1-2 8-2 4-1 2-2 2-0 W.n.opg. 4-2 3-6 4-2 2-2 0-4 pen. Als men vaker meedoet, gel den de zeven beste resultaten. Het gaat er niet om welke afstand wordt gelopen: wie in zijn of haar categorie eerste Texelaar wordt krijgt tien punten. De nummers twee krijgen negen punten enzo voort. Wie na deze lopen de meeste punten heeft verdient de titel „Beste atleet van Texel" en ontvangt een grote wisselbokaal. Inschrijving Terug naar de Dennenloop. Deze wedstrijd gaat over 10, 5, 2 en 1 Engelse mijl(en). Het parcours is iets aangepast maar verschilt niet veel met voorgaande jaren. De in schrijving, vanaf 13.30 uur, is in Bos en Duin, Bakkenweg 16. Men kan een of twee ronden van 5 mijl lopen. Een mijl is 1609 meter. De start van de 5 en 10 mijl is om 14.30 uur op het fietspad naar de barbecue-plaats. Om 14.35 uur, zullen de 1 en 2 Engelse mijl(en) worden weggeschoten. De cate gorieën zijn: jongens en meisjes tot en met 11 jaar 1 mijl, jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar 2 mijl, dames en dames vete ranen 5 mijl, heren en heren vete ranen 10 mijl. Ook aan de recreatieve loper is gedacht, deze kan vanaf 17 jaar kiezen voor de 2 of 5 mijl. Inschrijfgeld is voor de A.V. Texel leden tot en met 16 jaar gratis (f 2.50), leden vanaf 17 jaar betalen f 2.50 (f 5.00). Zaterdag hield de wielervereni ging de eerste veldrit van de com petitie 1994/1995, waarvoor tien wedstrijden worden gehouden (waaronder twee „run-bike- runs"). De eerste winnaars wa ren Erwin Goënga, Jordi Vinke en Henk Stevens. Aangetrokken door het mooie weer kwamen zaterdag maar liefst 27 renners naar de Dennen. De jeugd, vijf renners, moest een iets langere ronde rijden dan voorgaan de jaren. De strijd om de eerste plaats ging vooral tussen Erwin Goënga en Evert Rikkenberg. Deze twee renners beslisten de wedstrijd in een eindsprint waarbij Zaterdag 22 oktober: J.Holland A2-Texel A2 14.30 u. Texel B2-Texel B1 13.30 u. Oosterend B1-HRC B2 14.30 u. Succes C1 -Oosterend C113.30 u. Texel C2-JVC C2 13.30 u. Oosterend C2-HRC C2 13.30 u. (terrein De Cocksdorp) Con Zelo C3-Texel C3 14.00 u. JVC C3-Texel Cl 11.30u. Pupillen: WGW D2-Texel D1 10.00 u. HRC D3-Texel D2 11.30u. Meisjes: Alkm. Boys-Texel 12.15 u. Texelse pupillencompetitie: Inhaalprogramma Herfstvakantie: Oosterend F1-Texel'94 110.00 u. Texel'94-SVC F1 10.00 u. ZDH F1-Texel'94 10.00 u. Texel'94 F4-De Koog F110.00 u. Texel'94 E4-Texel'94 El 11.00 u. Texel'94 E3-Texel'94 E211.00 u. ZDH E1-Oosterend El 11.00 u. O'end E2-SVC E1 11.00u. Texel'94 D4 vrij O'end Dl-De Koog D1 12.00 u. SVC D1-Texel'94 D3 12.00 u. Goenga net iets eerder over de fi nish kwam dan Rikkenberg. De se nioren waren verdeeld in twee groepen: een A- en een B-poule. In beide categorieën kwamen elf renners aan de start. In de A-poule was Jordi Vinke te snel voor de rest van het veld; de enige die hem nog enigzins bij kon houden was Jan Zijm. De strijd om de derde plaats tussen Theo Boom en Loek van Vliet werd op de laatste centi meter in een sprint beslist. In de B- poule kwam Henk Stevens al snel alleen aan kop en stond deze plaats niet meer af. Nieuwkomer Willem van Tatenhove bewees zijn talent door als tweede te eindigen. Derde werd Menno Goënga die Guido Betsema van zich af wist te houden. Jeugd: 1. Erwin Goenga; 2. EverI Rikken berg; 3. Robert Jan Appel; 4 Sebastiaan Ran; 5. Dennis Laan. Senioren A: 1. Jordi Vinke, 2. Jan Zijm; 3. Theo Boom, 4. Loek van Vliet, 5. Rien Brouwer; 6. Guido Banda, 7. Christiaan Annijas; 8. Benno Bakker; 9. Yvo Witte; 10 Leen van Elk, 11. Jan Buis. Senioren B: 1 Henk Stevens; 2. Willem van Tatenhove; 3. Menno Goénga; 4, Gui do Betsema; 5. Simon Appel; 6. Colinda Brouwer; 7. Natasha v.d. Vis; 8. Otto Goènga; 9. Maarten Hoogenbosch; 10. Peter van Boven. Zondag 23 oktober: Texel-Always Forward 14.00 u. BKC-De Koog 14.00 u. Oudesluis-Oosterend 14.00 u. ZDH-Berkhout 14.00 u. Texel 2-Kolping Boys 3 12.00 u. De Koog 2-SRC 4 14.00 u. Oosterend 2-Petten 2 12.00 u. Call.oog 3-Texel 3 14.00 u. Texel 4-Oosterend 3 14.00 u. Texel A1-Winkel A1 12.00 u. Dames: Texel-Uitgeest 14.00 u. SV Oosterend heeft de laatste plaats overgedaan aan Apollo '68, de tegenstander van afgelo pen zondag. Beide ploegen ston den met nul punten onderaan, maar dankzij een vroeg doelpunt van Jeroen Rouwenhorst voeg den de Gortbuukers daar twee punten aan toe. De doelpunten maker kon niet lang nagenieten, want na twintig minuten viel hij uit met een ernstige enkelblessu re. Zijn been zit inmiddels in het gips. Met een nieuwe wedstrijdbal, ge schonken door vishandel De Dolp hin uit De Koog, begon SVO de wedstrijd. Een voorspoedige start, want al na vijf minuten rondde Rouwenhorst een goede solo van Henk Knol af: 1-0. De thuisclub wilde meer, maar Apollo bood goed tegenstand en nam halver wege het heft in handen. Het cen trale verdedigingsduo van SVO gaf echter bijna geen kans weg. En èls dat gebeurde, stond doelman Pie- ter Daalder op z'n post. Na rust begon Oosterend met in valler Rob de Vries weer goed. Toen na een kwartier een speler van Apollo wegens natrappen uit het veld werd gestuurd, leek SVO de wedstrijd naar z'n hand te kun nen zetten. Niets bleek minder waar. Apollo ging de buitenspel hanteren en de Oosterend-spelers trapten daar steeds weer in. Toen Dennis Vonk uitviel was het weer tien tegen tien. De beste kans van de rommelige tweede helft was nog voor Oosterend. Henk Knol kwam vlak voor tijd alleen voor de keeper, maar zijn lob verdween naast het doel. Paul van Exel, het gehele seizoen al in een goede vorm, heeft SV Texel zondag aan een overwin ning tegen Spirit geholpen. De twee doelpunten en een uitste kende pass op Erwin Koning wa ren beslissend voor de uitslag. In het programmablad van SC Spi- rit'30 uit Hoogkarspel stond dat de krachtsverschillen in deze klas se niet zo groot zijn en dat daarom een spannende en leuke wedstrijd werd verwacht. Het vreemde van deze wedstrijd was dat het krachtsverschil wel overduidelijk aanwezig was. SV Texel had een veel snellere balbehandeling en het rondgaan van de bal werd tot een kunst verheven. Toch was het een spannende en daardoor aardi ge wedstrijd. In de eerste tien mi nuten startte Spirit met veel overtuiging. De organisatie moest nog worden gezet en iedereen zocht nog naar zijn mannetje. Een zeer rommelige opening, waarin veel moest worden gepraat. Na het eerste kwartier nam Texel het initiatief over en bepaalde de rest van de eerste helft de wedstrijd. Halverwege veroverde Ralph Ko ning de bal op eigen helft, zag Paul van Exel vrij staan en speelde goed af. Van Exel stak met hoge Het programma van deze week is als volgt: Woensdag 19 oktober: 18.15 u. De Koog-Casino (j) 19.00 u. Texel 1-Texel 2 (j) 19.45 u. De Koog 7-De Koog 6 20.40 u. Gempo-ZDH 21.30 u. Rab 3-Oosterend 2 Zaaldienst: Oosterend Donderdag 20 oktober: 18.30 u. Casino 3-Texel 4 19.20 u. Texel 3-Nioz 20.15 u. Mantje 2-Rab 2 21.10 u. Jelleboog 4-De Krim 5 22.00 u. De Krim 2-De Mok Zaaldienst: Klif Vrijdag 21 oktober: 18.1 5 u. De Krim-Klif 4 19.05 u. De Koog 3-Klif 3 19.55 u. Rab-Oosterend 20.50 u. Texel 2-Casino 21.40 u. De Koog-Klif 22.30 u. Le Berry-Mantje Zaaldienst: Klif snelheid door het midden: Erwin Koning startte op het juiste mo ment in de vrije ruimte, kreeg de bal en scoorde beheerst. Nog geen vijf minuten later werd de gehele verdediging van Spirit zoekgespeeld en kreeg John List een vrije schietkans, die helaas naast het doel belandde. Na de rust controleerde Texel nog steeds het spel, totdat na zo'n kwartier de vlam in de pan sloeg. Met goed aanvalsspel zette Spirit de Texelse verdediging zwaar on der druk. Goede snelle aanvallen. De Koog heeft zondag een nuttige en belangrijke overwinning be haald op Petten. Hierdoor blijft De Koog bovenin meedraaien. De Koog begon slap. De spelers verloren bijna elk duel, waardoor Petten het eerste half uur het beste van het spel had. Het over wicht van Petten werd omgezet in een mooi doelpunt; 0-1. Het strak ke afstandschot was onhoudbaar voor de goed keepende Jan Plaatsman. Hierdoor schrok De Koog wakker, werd feller en nam langzaam het initatief over van Petten. Wel werd achter wat meer ruimte gegeven, waardoor de gasten nog enkele goede kansen kregen. Gelukkig voor De Koog schoot de beste man, John Eel- man, één minuut voor rust de ge lijkmaker in: 1-1. Na de pauze bleven de mannen van trainer Van der Park feller dan Ftetten. Na acht minuten blesseerde Bob Bleijer- veld zich vrij ernstig aan zijn knie. Zijn vervanger Ad Guildermond was nog maar net in het veld toen hij koppend De Koog op een voor sprong zette: 2-1. Vanaf dat mo ment was het verzet van het moegestreden Petten gebroken. Het laatste half uur oogde romme lig. Mede door het warrige fluiten van de scheidsrechter. Dit kwam het spel niet ten goede. De man nen van De Koog hielden gelukkig hun hoofd koel en kwamen met meer in gevaar. Eén minuut voor tijd maakte Martijn de Veij er zelfs nog 3-1 van. „Een belangrijke overwinning", aldus van der Park, „vooral omdat we zondag gesterkt naar koploper BKC gaan. Het zal zwaar worden tegen de nog on geslagen koploper maar met een juiste instelling is minimaal één punt mogelijk." vooral over hun linkerzijde, bereik ten de centrumspits niet. Slechts eenmaal werd zo'n aanval met een machtige kopbal knap afgerond. Dit doelpunt was het sein voor Spirit om voor de overwinning te gaan. De achterhoede van Texel speelde toen niet erg sterk. Een verkeerd geraakte bal die tollend in de rich ting van keeper Bart Heerschap ging, werd door Heerschap half geraakt, waardoor de bijna twee meter lange spits van Spirit een kopkans kreeg die, verbaasd over deze kans, de bal in de handen van de keeper speelde. In de 30ste mi nuut van de tweede helft counter de Texel over rechts. De linksback kon de snelle van Exel niet houden en tikte hem tegen de hakken. Dit betekende een rode kaart en Spirit moest het laatste kwartier met tien man verder. Texel wist bijna onmiddellijk te profiteren van deze meerderheid, want toen Paul van Exel enkele minuten later, op de penaltystip omringd door drie ver dedigers van Spirit de bal kreeg aangespeeld, wist hij toch met een puntertje het bevrijdende tweede doelpunt te scoren. Beslis sing hierna controleerde Texel de wedstrijd die werd vijf minuten voor tijd Paul van Exel buitenspel ontweek en op de keeper afsnel- da Na eerst nog een verdediger te hebben afgeschud, stifte hij de bal over de vallende keeper in het lege doel. Achteraf een verdiende over winning. De scheidsrechter uit Hoofddorp drukte in de ogen van Spirit een negatief stempel op de wedstrijd door vier gele kaarten en een rode kaart uit te delen en door de trainer van Spirit achter de lij nen te sturen. De meeste kaarten vielen door tackels tegen de achil lespezen en zoals bekend wordt deze overtreding met ingang van dit seizoen consequent met geel beloond. In rangorde op de rang lijst zijn geen verschillen opgetre den, alleen de onderlinge afstanden zijn groter geworden. Zondag speelt Texel om 14.00 uur tegen Always Forward Zaterdag H Tevoko H Tevoko H Tevoko D Tevoko D Tevoko D Tevoko J Tevoko H Tevoko D Smash' 15 oktober: 2-HCSC 4 1-Harpoen 1 4-Adelborsten 1 1-Quelderd./S 2 2-The Serve 1 3-Noordkop 2 1-Noordkop 2 3-HCSC 3 68 1-Quelderd./S3 3-0 3-0 0-3 3-0 3-0 3-1 3-1 3-0 3-0 -- n vergeten fles wodka die wèl als eis in het contract was genomen zette bijna een streep door het optreden van \jtch It Back, vrijdagavond de topact van het Bluesfesti- I. Mede-organisator Gelein Jansen bracht uitkomst door op het laatste moment nog één te bemachtigen. „Ach, in zeven jaar dat we dit organiseren zijn we wel wat ge- kln9 een vreemde indruk op de ar >nd. Er is wel eens een band geweest die een portie wiet tiesten hebben gemaakt. het contract liet opnemen. Nou, dan regelen we dat Sunny Boy DINSDAG 18 OKTOBER 1994 muren waardoor de swingende optredens van Baby Langston en hoofdact Louisiana Radio gepaard gingen met drukkende hitte. In de ooit ondergelopen kleedkamers moet de omkrullende vloerbedek- In café „In Den Grooten Slock" zevende bluesfestival kwam dagavond weliswaar wat aarze- op gang, zaterdag hadden de rtiers van de kroegen in Den ig druk werk de stroom bezoe- i in goede banen te leiden. Met gevarieerd aanbod wilden or- isatoren Gelein Jansen en Jan Dfnen voor ieder wat wils te bie- Getuige de positieve reacties ze daarin aardig geslaagd, wie muziek hè, de blues. En de nier waarop het is onstaan. Ik er best wel wat meer over wil- weten", liet een bezoekster ontvallen. n bluesveteraan R.L. Burnside dagavond tegen half elf aan de lact begon, was er geen staan- jtsmeer vrij in „De Slock". Vol- café's dus, waarbij de ouwburgzaal van De Linde- m een spilfunctie innam en de peratuur daar vooral zaterdag g opliep. De verwarming trok vocht uit de doorgaans koude van aeuraen uiuesoand trok m Question veel fans. nes Baby Langston begeeft zich in disco de j'Elleboog tussen het publiek. was het vrijdagavond al druk en gezellig. „Sunny Boy" van The Ju ke Joints bezorgde de cafégan gers de rillingen met zijn mondharp. De semiprofessionals uit Zeeland waren net terug van een tournee door Amerika waar ze in bluesmekka Memphis met gi taargod B.B. King „een setje had den gedaan." Ondersteund door blazers van de Southside Horns deden de heren het in de Twaalf Balcken zaterdag nog eens dun netjes over. Vrijdag was dat het domein van The Next Generation, een bruisende bluesbelofte uit Bel gië, waarvan de drummer slechts 16 jaar was. Haasje repje voor het viertal, dat na urenlang fileleed om 21.00 uur op Texel arriveerde, om na een uur het optreden te star ten. Jong als ze zijn hebben ze toch al twee CD's opgenomen. Een enthousiast optreden waarbij invloeden van de Stones, Black Crowes en andere rockers aan sloegen bij de stamgasten. Na een snel „pinteke" na afloop stapten de Belgen zaterdagmorgen weer in de auto op weg naar het volgende festival in België. Wodka Snatch It Back, de hoofdact van vrijdagavond, kon in De Linde boom niét meer stuk. Het stam pende ritme van de bluesrockers uit Engeland zorgde voor een aar dig gevulde schouwburgzaal. Het doorleefde viertal was met recht tot topact uitverkoren. Zelfs toe hoorders die de blues maar zo zo vinden, gingen door de knieën voor het viertal. Niet vies van een beetje show draaide de sologita rist er zijn hand niet voor om met het instrument in de nek of met zijn tanden de rifjqs aan te slaan. Relikwie Bluepfanaat Ewout Adriaanse was onder de indruk en ontfutselde de virtuoos na afloop een handteke ning en het plectrum. Een relikwie dat hij tijdens zijn optreden met formatie „Bottle, Steel en com pagnie" overigens niet gebruikte. Op zijn akoestische slidegitaar be gon de Texelaar met „bluesdoc tor" Pieter Adriaanse in de Slock aan een reeks klassiekers om er tegen het eind zelfs wat rock'n'roll tegenaan te gooien en als gastspeler mondharpspeler Hans List op het podium te slepen. Een kritische bluesluister aar beklaag de zich echter over de geluid sinstallatie van het viertal. „Het zingt rond en piept nog steeds aan alle kanten." Strak en hard „Strak, hard en snel" was het motto dat de Van Beurden Blues band hanteerde in Question. Het optreden verliep voor bassist Piet Vlaming, die wegens een ontste king op krukken liep, niet zonder pijn. Gezeten op barkruk stak hij echter niet af bij de statisch ogen de bluesband. „Wel goede blues, maar ze hebben niet zo'n doorleef de uitstraling", liet een luisteraar zich ontvallen. Een schare vrou welijk fans uit Apeldoorn had daar echter geen boodschap aan en constateerde ook dat de band na Texel- en Oosterenderpop na een wisseling in de samenstelling weer de juiste richting heeft ge vonden. Dat band en lokatie soms niet sa mengaan bewees de matte sfeer Mondharpspeler Sunny Boy van The Juke Joints bezorgde het publiek in de Slock de rillingen. zaterdagavond in Grand Café De Kelder. Het publiek reageerde lauw op de stevige bluesrock van Blue-S-Witch, die ondanks lekkere bluesklassiekers en vlotte breaks de bezoekers niet achter de tafels vandaan kregen. Zonder conses- sies te doen aan de eigen smaak en zette de band de volumeknop in de ondergrondse bar flink open. Niet tot ieders genoegen. „Ze spe len te hard. Veel mensen die bin nen komen draaien gelijk weer om", beklaagde uitbater Jan Stolk zich. Dat er niet meer publiek op deze band afkwam, kwam wel licht door verwarring over de loka tie. Nogal wat bezoekers verkeerden in de veronderstelling dat de Kelderbar in De Lindeboom De sologitarist van ,,Snatch It Back' de nek. draait zijn hand niet om voor een solootje vanuit weer tot de speelzalen behoorde, terwijl menigeen nog niet ver trouwd was met de nieuwe naam van de voormalige Raadskelder. Voorbeeld van een act die wèl goed past in de ambiance is Piane Pete die in café 't Tesselaartje was ingedeeld. In de beslotenheid van de bar verveelde de entertainer geen ogenblik. Well, well... Dat de pianist zelf fervent liefheb ber is bewees zijn uitbundige aan wezigheid bij het slotoptredenvan R.L. Burnside in de Slock. „Well, well, well, I don't believe this", wist deze bluesveteraan zich bijna geen raad met de aandacht voor zijn slotoptreden in de Slock. De zeventiger was met stand in- mondharmonicaspeler Ludo Bec kers uit België naar Texel geko men, die dankzij zijn techniek de merkwaardigste geluiden uit zijn bluesharp haalde. Gecombineerd met de „heilige" blues die de Amerikaanse gitarist uit zijn elec- trische Stratocaster toverde hiel den ze de fans urenlang in hun ban. Liefhebbers leken op de ge voelige klanken weg te dromen naar het oorspronggebied in de Mississippidelta, terwijl andere muzikanten de kunst afkeken. Tekst en foto's Gerard Timmerman.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 5