Raad wil B-veld De Cocksdorp behouden Notitie uitgangspunt in discussie over Ferrever reknipg3</ (ORT Texels 'TEXELSE y COURANT' Sportkopij Klaverjassen: plopers breiden /oorsprong uit Lijnbaltoernooi basisonderwijs v Eilandcompetitie volleybal Heren Mareis spelen sterke wedstrijd Eilandcompetitie tennis Kampioenschap klaverjassen Ledenvergadering SVC Lijstaanvoerder Witte onderuit tegen Vittali Rit menvereniging Dames Texel '94 nemen kop over Heren Tevoko nog ongeslagen Sport-verkiezing: avondvullende show VRIJDAG 21 OKTOBER 1994 m zo actueel mogelijk te jn, proberen wij in de krant in dinsdag al het sport- euws van het voorafgaande eekend op te nemen. De edewerking van de -voor ns onmisbare- clubcor- spondenten is daarbij nood- ikelijk. Wij verzoeken alle iedewerkers hun kopij (net- geschreven of getikt, aximaal één kantje 4-formaat) vóór maanda- >chtend 10.00 uur in te leve- Mocht dit om de een of ■dere reden niet lukken, fem dan contact op met de dactie, tel. 62620, b.g.g. >472 of 14687. Speciaal ko- papier is gratis op het re- jctiekantoor af te halen. Nog ooier zou aanlevering op ppy (WP 4.2, 5.0, 5.1) zijn. vast bedankt voor de mede- irking. De redactie oplopers Rob Caspers - Karei Heerwaarden hebben hun sprong in de klaverjascompe- verder uitgebreid. Zij behaal- op de derde avond de iste score: 7416 punten. koppel Door Witte-Piet Buys zegens ziekte niet kon spelen, prima vervangen door Arend •Antje Bakker. Zij behaalden punten. Ook het koppel Wil •George Eelman deed het pri- met 7333 punten en steeg in het klassement. Anton en m de Jong, die dit seizoen het eerst in de competitie ipele, behaalden de mooie van 7037 punten. Willem en toornen blijven het ook goed met 6809 punten klommen ar de vierde plaats en Fenny nan-Ruth de Ruwe blijven op weede plaats met hun score >742 punten. na 12 partijen: Caspers-Karel van Heerwaarden Fenny Hopman-Ruth de Ruwe Echtp. Bakker 20642; Willem-Nel n 20553, Gerard Festen-Gerrit 20536; Carlo Bos-Roel de Zwart Erik Jan Geus-Peter de Porto Jelle Wiersma-Johan Vinke tslag kleurwedstrijd. Tijdens etenschapsdag van het Nioz n kleurwedstrijd voor kinde- jehouden. De uitslag is als 4-5 jaar Marit Rijk (Den 6-7 jaar Marcel Gieles ('t tje); 8-9 jaar Moniek de Groot gwoud) en Saskia Rijk (Den 10-11 jaar Jojanneke van ligen (Den Burg). De O-L prijs naar Sjoerdje Lakeman (De tsdorp). De jury bestond uit Godee en Mark Fonds. ns hun fietsvakantie van Mar- naar Parijs baarden het Texel- tel Jacqueline Jimmink en Riteco nogal wat opzien. De isen waarmee zij zich ver sten, zijn in Frankrijk nauwe- bekend. „Curieus", om in termen te blijven. Éénmaal iten ze zelfs een rondje voor den als publiciteitsstunt voor Plaatselijke wielerronde. Enke- gionale kranten haakten er op in, zoals blijkt uit bij- d knipsel. Sportvereniging De Cocksdorp kan - zoals de zaken er nu voor staan - opgelucht ademhalen. Het voorstel van b en w om het trai ningsveld in verband met bezuini gingen af te stoten, werd dinsdagavond niet gesteund door de commissie voor welzijnsbe leid. Met uitzondering van Groen Links, die haar mening pas op de begrotingsvergadering kenbaar maakt, vinden de politieke partij en dat de argumenten van SV De Cocksdorp om het veld te behou den, hout snijden. Bovendien wordt de besparing van de afsto ting, zo'n f2000,- per jaar. gering geacht. Hoewel een definitief besluit pas in de begrotingsvergadering wordt genomen, wilde een meerderheid van de commissie tijdens de be handeling van de bezwaren tegen het sociaal cultureel jaarprogram ma, alvast duidelijk maken dat zij tegen sluiting van het B-veld is. De argumenten van Mieke van den Bent, voorzitster van SV De Cocksdorp, werden onderschre ven. „Natuurlijk levert sluiting van het trainingsveld ook een bespa ring voor de club op, maar toch zouden we het liever houden", al dus de voorzitster, die verklaarde dat naast trainingen tal van andere activiteiten op het veldje plaats vinden. Zo worden er toernooien, kampeerweekeinden, spelletjes, gymlessen en softball-clinics op georganiseerd en maakt ook het zomer-recreatieteam gebruik van het veld. „Bovendien heeft het nog een belangrijke sociale func tie. Er spelen regelmatig kinderen op het B-veld, omdat De Cocks- De grote groep die gisteren meedeed aan het lljnbaltoernooi voor basisscholen Texelse basisscholen hebben het eerste kwartaal van het cursus jaar 1994-'95 sportief afgesloten met het traditionele lijnbaltoer nooi in Sporthal ,,Ons Ge noegen". Woensdagmorgen traden de leer lingen van de groepen 6, 7 en 8 van de Jozefschool in het strijd perk. Dertien teams speelden een halve competitie om uit te maken wie de sterkste was. De teams speelden met veel inzet en en thousiasme om de eer, want „ech te prijzen" vielen er niet te winnen. Precies om 12.20 uur konden de meesters, juffen, moe ders en vaders de balans opma ken. De top-drie van de Jozefschool waren; 1. Blubberbek- kies; 2. LC De Truckers; 3. FC Knudde. Een dag later was het de beurt aan de basisscholen van de buitendor pen en de Kompasschool. De Bruinvis was vertegenwoordigd door de buitenlandse leerlingen in verband met de festiviteiten rond de heropening van de school. Nu moest er via twee poules van der tien uitgemaakt worden wie de sterkste was. Opnieuw was er veel inzet en werd sportief gestre den om de eer en opnieuw waren er geen „echte prijzen". De groepsleiders leidden de wedstrij den, terwijl de vakleerkrachten voor de organisatie zorgden. De (Foto Tessa de Graaft) uitslag leverde het volgende resul taat op: 1. Amigo's (De Bruinvis); 2 Ninja Turtles (Kompasschool) de beslissing viel na een verlenging; 3. Ratata's (Durperhonk); 4 Power Rangers (Strijbosschool); 5. Ape- koppen (Lubertischool); 6. Snoepsnorkels (Jacob Daalderschool); 7 Kwekkertjes (Kompasschool); 8 Bad Boys (Kompas school); 9 Ongedierte (Kompasschool); 10. Smoerfen (Lubertischool), 11 Guppies (Jacob Daalderschool); 12. Goudklompjes (Lubertischool); 13. 7 Musketiers (Durper honk); 14. Kleurkoters (Drijverschool); 15. Fam. Flodder (Vrije School); 16 Strijders (Strijbosschool); 17. Lachmamakken (Drij verschool), 18. Gremlins (Vrije School), 19. Vangende Ballen (Drijverschool); 20. Beats (Lubertischool); 21 Smurfen (Jacob Daalderschool); 22 Ping Pong Ballen (Vrije School); 23. Eikels (Drijverschool); 25. IJskaatjes (Redmer IJskasschool), Reddertjes (Redmer IJskasschool). De leerlingen van de C.V.O.-school en de Thijsseschool komen in de cember en februari aan de beurt. Programma dinsdag 25 oktober: Veld A mannen: 18.30 u. Archit. Uriot-Tatenh. 1 Super 19.15 u. Handicap '94-SuperUriot 20.00 u. Sportshop-Super Handicap 20.45 u. RWS-Gr. Slock 2 Sportshop 21.30 u. Tex. Auto-Fitt RWS 22.15 u. Perf. Bodies-Maarco Tex. Auto Veld B vrouwen en mannen: 18.30 u. De Vlier-Smash Tïmmers bakk. 19.15 u. Tïmmers -Wiersma De Vlier 20.00 u. Schiphorst-Cohen Wiersma 20.45 u. Gr. Slock (v)-Visser Schiphorst 21.30 u. Teso-Graaf spuit. Visser bouw 22.15 u. Cocky's-Meubelh.Tex Fitt Veld C vrouwen: 18.30 u. Top Tien-Nioz Question 19.15 u. Question-Haarstudio Nioz 20.00 u. Vespert.-7 Prov. Haarstudio 20.45 u. Eierl.Huis-Beaut.Tex 7 Prov. 21.30 u. Westerl.-lepe de Boer Eierl. H. 22.15 u. Leydekk.-Klif 12 lepe de Boer Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 15194. Uitslagen van 18 oktober Teso-Pilaar 0-3; Maarcobouw-Fitt 2-1; ABN/AMRO-12 Balcken 2-1; Tex Autocentrale-RWS 1-2; Paal 28/De Krim- Arch. Uriot 0-3; Tatenhove 1-Paal 9; Klif- Waayer 0-3; LenR-Kruiswerk 3-0; Ecomare-NBC 0-3; Sportshop-Gr. Slock 2 1-2; Handicap-Perf. Bodies 1-2; Cohen- Vissersbouw 0-3; De Vlier-Gr. Slock 3-0; Schiphorst-Wiersma Antiek 1-2; Klif 12-Texèle 2-1; Westerlaken-Haarstudio 2-1; Vespertina-lepe de Boer 2-1 Démonstration de curieux vélocipèdes. A l'occasion de leurs va ances, deux jeunes cyclistes hollandais sont descendus - Marseille. En remontant dans leur pays d'origine par étapes succes ses, lis se sont arrètes au camping municipal du Donjon, oil ils ont été accueillis par Ie 'gardien Joseph Miller C'était jour de fète au village 3vec organisation d'une Épreuve cycliste. Les touristes. Jacqueline Dimmink et Mare Riteco, ont accepté la proposi tion qui leur a été faite de faire une démonstration du fonction- nement de leur curieux véloci- j pède, la surprise des cou- reurs et des spectateurs. Le comité des fètes remercie i les personnes qui, par leursf dons et leur aide, ont contribué* au bon déroulement de la course cycliste de la Sami- Maunce. Met de boomlange Nico Kikkert voor het eerst in de gelederen speelden 'De Mareis' een prima wedstrijd tegen het altijd lastige Zodiac. Omdat de Texelaars een uitstekende start hadden, na een kwartier was de stand al 23-5, werd het vervolg een 'makkie'. Kikkert zette verdedigend een goede prestatie neer en kon door sterk 'inside'spel ook nog tekenen voor achttien punten. Maar ook de Heri Hodie: 9.00 u. L. Saal-D. Panneman 9.00 u. R. v.d. Bent-K. v. Bommel 10.00 u. H. Schraag-J. v.d. Meer 10.00 u. A. Groot-I. Westerlaken 19.00 u. C. den Braven-N. Meyer 20.00 u. N. Erwich-A. Kamstra 20.00 u. M. v. Aken-P. Keyser Deuce: 9.00 u. R. Buitenweg-M. v.d. Wetering 9.00 u. D. Bol-M. Land 9.00 u.T. v. Koppen-T. Heerschap 10.00 u. E. Kossen-P. Brons 10.00 u. R. Verduyn-J. Joosten 10.00 u. H. Bakker-B. v. Veen 19.00 u. J. Zoetelief-H. Boekei 19.00 u. A. Bokma-R. Bosken 20.00 u. W. Oosterhof-T. Bakker 20.00 u. B. Verduyn-H. Beverdam Oosterend: 10.00 u. J. Boon-R. Zoetelief 10.00 u. H. de Pörto-T. v.d. Veen Uitslagen: N Erwich-C den Braven 2-0; D Bol-J. v.d Meer 2-0; P Brons-D. Bol 0-2; M v.d. Wetering-L. Saai 2-0; T. v. Koppen-I. Westerlaken 2-0; R. v.d. Bent-D. Panne man 0-2; K. v. Bommel-R. Buitenweg 2-0; R. v Veen-T. v.d. Veen 1-1. Klaverjasclub Den Burg houdt weer het klaverjaskampioenschap van Texel voor koppels. Klaver- jasliefhebbers kunnen strijden om het kampioenschap op de volgen de vrijdagavonden: 11 november, 16 december, 27 januari, 24 fe bruari en 24 maart. Alle avonden worden gehouden in „De Witte Burcht"; aanvang 20.00 uur. Wie een keer is verhinderd, moet voor een vervangend koppel zor gen. Het inschrijfgeld bedraagt T35,- per koppel, te voldoen op de eerste speelavond. Opgeven vóór 6 november bij Theo Witte. Tel. 13704. Elke speelavond zijn er mooie prijzen te verdienen. forwards Albert ten Wolde en Christiaan Schlepers werden goed in stelling gebracht_.door spelver deler Paul Inpijn. Na de 38-12 voorsprong bij rust werd het spel in een versnelling la ger voortgezet zodat de eindscore niet groter werd dan 64-36. De wedstrijd kreeg pas weer een opleving toen Kikkert de beeld-' schone dames van KDH langs de kant ontwaarde, hetgeen hem in spireerde tot het uitvoeren van een krachtige dunk. De dames waren echter veel meer onder de indruk van de geheel niet atleti sche, maar wel 140 kilo zware Jaap de Wijk. Zo werd het toch nog leuk op het centre court van de sporthal aan de Sportlaan. Scores de Mareis: -Albert ten Wolde 27; Nico Kikkert 18; Christiaan Schlepers 8; Paul Inpijn 6; Erik Venneker 3; Jaap de Wijk 2. Op vrijdagavond 28 oktober houdt SVC haar jaarlijkse ledenvergade ring in het Eierlandse Huis, aan vang 20.00 uur. De notulen van de vergadering oktober 1993 liggen ter inzage in het Eierlandse Huis. In de schaakcompetitie van 'En Passant' heeft Thijs Witte maar kort kunnen genieten van de eer ste plaats in de, overigens nog prille, competitie. Rinus Vittali bracht Witte een pijnlijke neder laag toe, waardoor de orde in de Texelse schaakhierarchie werd hersteld. Jaap de Wijk speelde re mise tegen Paul Eelman en is de nieuwe lijstaanvoerder, op de voet gevolgd door Rinus Vittali en Jaap Dros. Het Colle systeem dat door Thijs Witte en Rinus Vittali op het bord werd gelegd leek aanvankelijk op onvervalst koffiehuisschaak. Witte ontwrichtte al snel de zwarte ko ningsvleugel, waarna Vittali niets anders te doen stond dan lang te rocheren. Maar de geslepen vos Vittali maakte van de nood een deugd door zijn geschakelde pion nen ver te laten oprukken en de stukken van Witte compleet vast te zetten op de koningsvleugel. Slechts ten koste van grof materi- aalverlies kon Witte zijn paard en beide torens weer aan het spel la ten deelnemen. Deze door Vittali bedachte constructie deed denken aan Gary Kasparov in zijn beste dagen en mocht er in dit stadium nog sprake zijn van koffiehuisschaak, dan toch wel van het soort met zéér veel punten. De partij verloor ech ter aan schoonheid toen Vittali zich tevreden stelde met kwali teitswinst, waarna hij de partij op technisch kundige wijze tot winst voerde. Jaap de Wijk heeft moeite met de zwarte stukken. Ten tweede male kwam hij niet verder dan een moeizame remise met zwart. Paul Eelman had daarmee eer van zijn kundig uit gevoerde Benom. Ook Cees van Houten en Henk Tuine- ma deelden de punten dankzij een karakteristieke 'betonremise'. Leden van menvereniging Tussen Wad en Duin die mee willen rijden met de rit van zondag (12.00 tot 14.00 uur), tijdens de Dag van het Paard, worden verzocht zich van avond vóór 21.00 uur op te geven bij L. Eelman, telefoon 12746. Fraai was de overwinning van Roel Riegman met het aangenomen da megambiet. In het middenspel combineerde hij beter dan Frans Eijgenraam die met een hopeloze stelling werd geconfronteerd en de pijp al snel aan Maarten moest geven. Volgende week hebben de scha kers opnieuw een alternatief pro gramma in verband met de herfstvakantie. Deze keer staat het 'Vechten tegen de beer' op het programma. In dit onderdeel speelt 'de beer' in vluggertjes te gen steeds wisselende tegenstan ders, net zo lang tot hij verliest, waarna zijn bedwinger de nieuwe beer wordt. Wie het langst als beer blijft zitten is winnaar, even als degene die het laatst als beer fungeert. Jaap Dros lijkt als gerenommeerd snelschaker de huizenhoge favo riet voor deze ludieke spelvorm. Als handicap zal de beer echter te maken krijgen met teruglopende bedenktijd na iedere overwinning. De aanvang is maandagavond weer om 20.00 uur in De Witte Burcht. Uitslagen: P. Eelman-J. de Wijk F. Eijgenraam-R Riegman 0-1; E. de Visser- W. Vd. Rijke 0-1, C. van Houten-H. Tuine- ma Vi - ZiA Witte-K. Bruinmg 0-1, T. Witte-R Vittali 0-1. Dankzij een doelpuntrijke overwin ning bij KW in Krommenie is het damesvoetbalteam van Texel '94 aan de leiding gekomen. De Texel se dames trokken daarmee vol profijt van de vrije middag van ko ploper HRC. Ze kregen de zege niet kado. Pas in de slotfase van de eerste helft schoot Monique Smit tweemaal raak, wat de ruststand op 0-2 bracht. Na rust werd het spannend omdat KW eerst 1-2 scoorde en later 2-3, na dat Nicole Slater in de tussentijd voor 1-3 had gezorgd. KW zette alles op alles voor de gelijkmaker, maar Monique Smit strafte een fout onmiddellijk af: 2-4. De hard werkende Michelle Kuiper bracht de stand op 2-5, maar KW gaf niet op en kwam terug tot 3-5. Te gen het einde scoorde Monique Smit haar vierde treffer, eindstand 6-3. Texel '94 heeft nu een voor sprong van twee punten op num mer twee, maar heeft een wedstrijd meer gespeeld. De gemeente gaat 24 oktober met de Stichting Texelse Sport raad (STS) en de gebruikers van de Ferrever van gedachten wisse len over de gevolgen van de slui ting van deze sportzaal. De gebruikers van de Ferrever en de STS gaven een half jaar geleden al te kennen graag te willen mee denken over alternatieve ruim- tefnl. Deze week ontvingen de raadsleden een notitie, waarin de STS en de Ferrever-gebruikers verschillende mogelijkheden aan geven om de volgend jaar te slui ten zaalruimte te compenseren. De notitie, samengesteld om een aandeel te leveren in de te voeren discussie, brengt twee verschillen de gezichtspunten naar voren: uit breiding van sporthal „Ons Genoegen" en uitbreiding van de Beatrixzaal. Omdat een aantal van de Ferrever gebruik makende verenigingen voor het grootste deel uit jeugdi gen (qua vervoer afhankelijk van volwassenen) bestaat, is het vol gens de betrokkenen duidelijk dat alternatieve accommodatie in Den Burg moet worden gezocht. De Ferrever biedt plaats aan sport- en spelbeoefenaars van uiteenlopen de aard. De boogschietvereniging heeft lengte nodig, de afdeling jazzgym een spiegelwand. Uitbreiding De notitie biedt drie varianten aan om sporthal Ons Genoegen uit te breiden. De genoemde mogelijk heden ontlopen elkaar niet veel. Er komen maximaal twee kleedka mers bij en de cv-ruimte wordt, af hankelijk van de gekozen variant, enkele meters of drastisch ver plaatst. De uitbreiding van de Beatrixzaal is helemaal toegespitst op het hui dige gebruik van de Ferrever en biedt mogelijkheden voor judo, jazz-gym, karate, tafeltennis en boogschieten. Naast de aanbouw van een nieuwe zaal en entree, zullen volgens de planmakers de kleedkamers en de douches moe ten worden aangepast. Het is de samenstellers van de no titie niet gelukt de genoemde mo gelijkheden te voorzien van een financieel plaatje. Ook wordt geen voorkeur uitgesproken voor één van de aangeboden alternatieven, de notitie beperkt zich tot het voorleggen van de in de sportwe reld levende gedachten. De poli tiek zal het uiteindelijke besluit moeten nemen. Haastwerk Erna Eelman-v.d. Kooi (VVD) vroeg zich tijdens de raadscommissie voor welzijnsbeleid af waarom de gemeente de discussie met de STS en de gebruikers van de Ferre ver zo ver voor zich uit heeft ge schoven. „Het wordt voor de verenigingen nu haastwerk. Waar om heeft dit nu een half jaar moe ten duren? Dat is veel te lang." Wethouder Nel Eelman-van 't Veer had haar antwoord onmiddellijk paraat. „Dat zit hem in de priori teitsstelling die de gemeente han teert." dorp geen echt speelveld kent. Die kinderen hebben we liever niet op het A-veld. Het trainingsveld is dus al met al heel waardevol voor het dorp. Omdat De Cocksdorp qua bevolking groeiende is, willen we de huidige accommodatie graag in stand houden. Ruim 98 procent van de Cocksdorper jeugd is lid van de vereniging." Onmisbaar Bij afstoting van het trainingsveld is de club bovendien bang voor een te zware belasting van het hoofdveld. „Als het veld er slecht bijlegt, moeten ook de trainingen worden afgezegd. Dat doen we liever niet", lichtte Van den Bent toe. Erna Eelman-vxJ. Kooi (VVD) en Corrie Heijnen-Dros (Texels Be lang) verklaarden genoeg duide lijkheid te hebben verkregen. „Het veld is onmisbaar voor het dorp." Pieter de Groot (D'66) en Dirk Terpstra (PvdA) stelden het finan ciële voordeel van afstoting te klein te vinden. „Niet doen, dus." De vertegenwoordiger van het CDA, Kees Hin, kon in verband met een klein ongeval niet aanwe zig zijn. De volleybalheren van Tevoko speelden zaterdag tegen het eer ste team van Harpoen uit Scha- gerbrug. Harpoen, dat in het verleden verscheidene keren te sterk was voor Tevoko, kwam met een geheel nieuw team naar Texel toe. Tevoko, dat voor het eerst dit sei zoen compleet was, begon zeer gemotiveerd aan de wedstrijd. De eerste set gaf een gelijk opgaande strijd te zien tot 3-3. Dankzij de nieuwe volleybalregel dat je vanaf de hele achterlijn mag serveren, liep Tevoko snel uit naar de eerste set winst: 15-4. De tweede set verliep nog beter voor de Texelaars. De servicedruk van Tevoko was te groot. Verdedi gend klopte ook alles. Harpoen werd compleet weggespeeld, ge tuigende de 15-0 setwinst. Zonder spelverdeler Jitze Beinte- ma en aanvaller Ben Kenter startte Tevoko enigzins laconiek aan de derde set. Van het soepele spel uit de eerste twee sets was geen sprake meer, zodat Harpoen al snel naar een voorsprong van 2-8 uitliep. De spelers van Tevoko haal den nog één keer alles uit de kast en kwamen punt voor punt terug. De overkanters konden geen vuist meer maken, waardoor Tevoko professioneel de derde setwinst behaalde (15-11) en daarmee de derde overwinning van het nieuwe seizoen op rij. Tevoko gaat nu ongeslagen aan de leiding. De volgende wedstrijd is donderdag 20 oktober a.s. tegen Los'82 uit Anna-Paulowna. De jaarlijkse verkiezing van Texels beste sporters wordt dit jaar groots aangepakt. Vrijdag 30 de cember staat in de Burg. De Ko ninghal een avondvullende show op het programma,met sportde- monstraties en levende muziek. Tot dusver loofde de stichting Tri athlon Texel een sportprijs uit en hield het programma „Sportlo- kaal" van Radio Texel elk jaar een verkiezing met medewerking van de luisteraars. Zij hebben hun ini tiatief nu gebundeld met mede werking van de Texelse Sportraad, die elk jaar mensen of verenigin gen uit de sport nomineerde voor de Dubbele von Sion. Omdat die eigenlijk meer een culturele prijs is, is er nu gekozen voor aparte sportverkiezing. Bedoeling is de beste sportman, -vrouw en -ploeg van 1994 te kiezen. Daarnaast is er een waarderingsprijs voor men sen die zich achter de schermen voor de sport hebben ingespan nen. Alle sportverenigingen mo gen één nominatie per categorie doorgeven. De clubs krijgen hier van spoedig bericht. Een deskun dige jury zal zich over de lijst genomineerden buigen en een aantal kandidaten voor de avond selecteren. Vandalisme. Een bij camping Dennenoord geparkeerde auto is ten prooi gevallen aan vandalisme. De linker buitenspiegel en de rui tenwissers werden vernield. Ver der lieten de daders alle vier banden leeglopen. Schade: f750,-.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7