Weekend m Kinderpostzegels nu vanuit hal Rabo-bank Zilver met inscriptie voor leden eerste uur Film Landbouworganisaties WLTO en CBTB federat 5 Agenda VOOR ■TEXELSEJ? COURANT oud Papier Ledenvergadering De Koog Badplaats WAO-groep Auteur werkt aan filmdrama over oorlog op Texel Wat ik zeggen wou. De Meester spreekt, Dansgroep viert 25-jarig bestaan: van 5 en 6 november 1994 Kerkdiensten zondag 6 november „Speed" ACTIE ACTIE ACTIE Radio Texel Dorpscommissie v1 Den Burg vergade Trek je niets aan van Harry, test 'm zelf. Texelse Autocentrale VRIJDAG 4 NOVEMBER 1994 LJE «s-, De waarden van de drie kinderpostzegels zijn 70+35 cent. 80+40 cent en 90+35 cent. Ontwerpster Margriet Heijmans heeft zich laten inspireren door het thema van dit jaar: samen doen. De tijdelijke sluiting van het post kantoor van Den Burg betekende ook een probleempje voor het plaatselijke comité voor kinder postzegels. Traditiegetrouw wor den die zegels, diverse soorten kerst- en nieuwjaarskaarten en eerste dag-enveloppen verkocht vanuit de hal van het postkantoor. Men moest dus naar een andere locatie uitzien. Het comité heeft nu gastvrijheid gekregen in de hal van de Rabo-bank aan de Groene- plaats en hoopt daar op een even grote toeloop als in het postkan toor. De burgemeester zal het goede voorbeeld geven door woensdagochtend 9.00 uur als eerste zegels te kopen. Op die datum komt de nieuwe se rie kinderzegels officieel uit. In na volging van bijna 250.000 schoolkinderen zetten 8000 vrij willigers in het hele land zich in voor de verkoop van de zegels en de kaarten. De opbrengst van de actie komt ten goede van op kin deren gerichte projekten in Neder land, oost-Europa en ontwikkelingslanden. Aldus is Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemakerstraat, Waalderstraat en Marelstraat. De Cocksdorp Zaterdag wordt in De Cocksdorp en omgeving oud papier opge haald door de ouders van leerlin gen van o.b.s. Durperhonk. Men wordt verzocht het papier uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten. 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur wordt in de rest van de Eier- landse polder door de Strijbos- school oudpapier opgehaald. jaarlijks tien tot veertien miljoen gulden te verdelen. In 1993/94 kwam f620.390,- van dit geld te recht bij 50 organisaties in Noord holland, die zich bezig houden met hulpverlening en welzijnsbevorde ring ten behoeve van kinderen. In Den Burg zijn tachtig vrijwilli gers ingeschakeld. Bij toerbeurt be„mannen" ze tot Kerstmis de verkoopstand in de Rabobank: maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Als extra service zor gen zij ervoor dat de eerste dag enveloppen worden gepost, zodat men daarmee dus niet naar De Koog hoeft. Ondernemersvereniging De Koog Badplaats houdt dinsdagavond le denvergadering in restaurant Cal- luna, aanvang 20.30 uur. De vergadering is niet alleen voor le den, maar voor alle belangstellen den toegankelijk. Voor de pauze staat o.m. een bestuursverkiezing op de agenda. Voorzitter Harry Wuis is aftredend en herkiesbaar. Ook wordt informatieboekje De Koog Info besproken. Na de pauze komt de Koger braderie van afge lopen zomer aan de orde; ook komt de opzet voor 1995 ter spra ke. Een ander belangrijk agenda punt is de herinrichting van de Dorpsstraat. Na de rondvraag is het de beurt aan gastspreker Joost van Linge, directeur van de Stichting VVV Texel Promotie. Texelaars die in de WAO zitten kunnen elke woensdag om 10.00 uur terecht in de Buureton. De Stichting Welzijn Ouderen Texel houdt de ochtend ter ontspanning, maar ook om te praten over pro blemen die zich kunnen voordoen als iemand in de WAO zit. De toe gang is gratis. Wie vooraf meer in formatie wil, kan bellen naar 12696. Orlando Janga uit Amsterdam is bezig een verhaal te schrijven dat zich afspeelt op Texel tegen het eind van de oorlog: de opstand van de Georgiërs, de deportatie van de mannen naar Assen en de opvang van „Amsterdammert jes". Het is de bedoeling er een film van te maken die door IDTV zal worden geproduceerd en uit gezonden ten tijde van de 50-jarige herdenking van de opstand. Janga logeerde onlangs op Texel om inspiratie op te doen door te praten met mensen die de opstand hebben meegemaakt. De personages in zijn verhaal zijn niet zozeer degenen die actief bij de „Russenoorlog" waren betrokken, maar veel meer de gewone men sen die er in hun dagelijks leven de gevolgen van ondervonden. Hij wil vooral de rol van de vrouwen en meisjes uit die tijd belichten. Wat dachten ze? Wat voelden ze? Hoe regelden ze zonder hun mannen hun huishouden? Het gaat dus niet om politiek of historie maar om het „gewone" leven van de ei landgemeenschap onder deze oor logsomstandigheden Janga hoopt te kunnen praten met een tiental vrouwen uit die tijd, of hun dochters. Ze hoeven niet per sé zelf iets te hebben meege maakt. Wie over die tijd kan vertellen uit overlevering is ook welkom. Het is niet de bedoeling dat zij in de film optreden; het gaat slechts om gegevens die in het filmverhaal kunnen worden verwerkt. Wie daaraan wil meewerken wordt verzocht contact op te nemen met de redactie van de Texelse Cou rant, vragen naar Harry de Graaf. nVw..i.Hi|H«-.<l vxn iV ftUl» en vertelt dat het bij ieder clan destien bouwsel anders is. Er zijn erbij die je kunt legaliseren en er zijn er die in geen enkel bestem mingsplan zijn in te passen. Dat is voor de burgers inderdaad wel eens moeilijk te begrijpen. Ondergetekende las in de Texelse Courant van 7 oktober jl. bij de aanvraag bouwvergunningen een aanvrage voor 52 bungalows bij de Krim. Bij navraag op het ge meentehuis blijkt nota bene dat deze er al staan. In het vroege voorjaar is men hier al met de bouw begonnen. Bouwstop, wat bouwstop, nooit van gehoord! Ook dit is voor de burger niet te begrijpen, eigenlijk niet te verteren. Namens 10 voor Texel, Menno Stam Zeven leden die vanaf de oprich ting deel uitmaken van de Dans groep Oude Dansen, zijn voor hun trouw beloond. Van het zevental kregen de dames een broche en de heren een dasspeld, beide in zilver met inscriptie. Ook ontvin gen ze een herinneringsstan daard. De huldiging vond plaats tijdens de feestelijke viering van het 25-jarig bestaan, zaterdag avond in d'Ouwe Ulo in Den Burg. De zeven leden van het eerste uur zijn Door en Piet van Sambeek, Nel Kooy, Pien en Freek Veldwisch en Riek en Dirk Visser. De jubi leumviering gebeurde in besloten kring; behalve de huidige 45 leden waren ook alle oud-leden uitgeno digd. Totaal kwamen zaterdag avond 78 personen opdagen, van wie een aantal speciaal van de overkant was gekomen. De aanwezigen hadden een gezel lig samenzijn. Ze deden zich te goed aan een uitstekend koud buffet, georganiseerd door d'Ou we Ulo. Ook werden sketches op gevoerd en uiteraard was er ruim gelegenheid om te dansen. Foto albums en het verenigingsplak boek waren aanleiding voor het ophalen van herinneringen. De groep ontstond uit de Folklo- restichting en ook tegenwoordig zijn de optredens op de folklore- markt in Den Burg niet weg te denken. Vele Texelaars en toe risten genieten van de traditionele kleding waarmee de dansparen voor de dag komen. Gezellig met elkaar oude dansen leren, is echter het voornaamste uitgangspunt voor de meeste leden. In de loop der jaren zijn ook heel wat uitstap jes gemaakt. Eerder dit jaar bracht Vrijdag 4 november In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Speed" en om 21.15 uur „True Lies". Het Neva-ensemble uit Sint Pe tersburg geeft een uitvoering in de R.K. kerk van Den Burg, aan vang 19.30 uur. Entree f5,-. De World Servants-groep die de komende zomer naar Kenia gaat, komt om 20.00 uur bijeen in de woning van de familie Van Tatenhove, Wulkpad 4 in Oosterend. Ook nieuwe deelne mers zijn welkom. In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk in Den Burg houdt film club Take 88 een bijeenkomst waar instructie wordt gegeven voor videofilmers, aanvang 20.00 uur. Niet-leden betalen f5,- entree. Onder leiding van Lammert Haanstra wordt in manege Akenburg een longeerbijeen- komst gehouden. Gratis toe gang voor leden en donateurs van de rij- en menverenigingen; anderen betalen f10,-. Zaterdag 5 november De Bruinvis-school in Oude- schild houdt open huis. Ouders zijn welkom van 14.30 tot 15.30 uur; andere belangstel lenden van 15.30 tot 18.00 uur. Toneelgroep Oosterend speelt in Cinema Texel het jeugdto neelstuk „Heer Kraai in Luilet- terland". Aanvang 16.00 uur; entree f2,50. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Speed" en om 21.15 uur „True Lies". SV Oosterend heeft feest. Om 18.30 uur opgave voor de puz- zelrit in de kantine, om 19.00 uur start puzzelrit en vanaf 20.30 uur feestavond met me dewerking van „Rond Up". Ook niet-leden zijn welkom. In dorpshuis 't Skiltje wordt het seizoen van de sportvissersc lub afgesloten met prijsuitrei king; 20.00 uur. Liefhebbers van (stijl)dansen kunnen vanaf 21.00 uur terecht in Het Eierlandsche Huis. Vrij entree. Zondag 6 november Van 8.30 tot 10.00 uur wordt aan de dijk bij de asfaltfabriek bij Oudeschild een sportvis wedstrijd gehouden in het ka der van de winterserie. In het bos wordt een trimloop gehouden. Start bij de kiosk op het Turfveld. Jeugd 11.00 uur; andere deelnemers 11.15 uur. Inschrijven vanaf 10.30 uur. Op de Krim begint om 14.00 uur een wedstrijd van de Texel se Golfclub. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „De Aristokatten", om 19.00 uur „Speed" en om 21.15 uur „True Lies" Maandag 7 november In de Jan Drijverschool in Den Hoorn wordt om 16.00 uur de derde leskist aangeboden van de Werkgroep Anti Discri minatie. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Speed" en om 21.15 uur „True Lies". In verzorgingstehuis De Gol- lards wordt vanaf 19.30 uur in formatie gegeven over het project Dementie Texel. Dinsdag 8 november Vanaf 10.00 uur wordt in hotel De Wael in De Waal de op dag van het Overkoepelend! gaan van Texelse Vrouwenor) nisaties gehouden. Govert v Noort houdt dialezing overl ontstaan van Texel, 's Midda vertelt Doortje van Sambej Schrama over Texelse kled drachten, zingt de zangclub v de historische vereniging vertelt Willem Kikkert Texe verhalen. Om 14.00 uur begint in raadhuis de (beslissende) grotingsvergadering. In Cinema Texel draait 19.00 uur „Speed" en om 21| uur „True Lies". De afdeling stamboomond| zoek van de historische vera ging komt om 20.00 uur bijej in dorpshuis d'Ouwe ULO. niet-leden zijn welkom. Om 20.30 uur begint in resl rant Calluna de ledenvergi ring van De Koog Badplaats, de agenda staat o.a. de bradefc (zomer 1994 en '95), het pi gramma 1995 en de herinric ting van de Dorpsstraat. 1 besluit verzorgt VVV-directe Joost van Linge een lezing. Hoogwater te Oudeschik Vr. 4 8.46 en 21.04 Za. 5 9.35 en 22.06 Zo. 6 10.25 en 22.25 Ma. 7 11.16 en 23.04 Di. 8 11.45 en 23.55 Wo. 9 12.25 en Do. 10 0.24 en 12.54 Vr. 11 1.15 en 13.50 Aan het strand is het ongeveer eenu eerder hoog water. De zon komt 6 vember op om 7.42 u. en gaat ond om 17.01 u.. 10 november eers kwartier, 5 november springtij, 11 r. vember doodtij. het Texelse gezelschap een zeer geslaagd bezoek aan een dans groep in Denemarken. Met de onderlinge feestavond is een punt gezet achter de activitei ten rond het zilveren jubileum. Dat betekent echter niet dat de leden zich nu een tijdje koest houden. El ke woensdagavond blijven zij oefe nen in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo, aanvang 20.45 uur. HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. L. Knipscheer; gezamenlijke dienst met Doopsgezinden in Herv. kerk; uitz. via De Lichtboéi De Waal: 11.00 u. ds. H.R. Betting; viering van Schrift en Tafel. De Koog: 9.30 u. ds. Joh. Moens uit Breezand. Den Hoorn: 9.30 u. ds. H.R Betting; viering van Schrift en Tafel. Oosterend: 9.30 u. ds. H.K. Fibbe; uitz. via Radio Texel Oudeschild: 18.00 u. ds. H.K. Fibbe; dankdienst gewas en arbeid; maaltijd. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. Joh. Moens uit Breezand. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F J Daane; Dankdag voor gewas en arbeid. 19.00 u. dhr. B. Guiljam; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; viering Heilig Avondmaal. 19.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; voortzetting Heilig Avondmaal. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. Wo. 9 nov. dankdag voor ge was en arbeid; voorganger ds. M.J. van Gelder; dienst om 15.15 en 19.00 uur. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 9.30 u. gezamenl. dienst in Ned. Herv. kerk; ds. L. Knipscheer. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. herenkoor; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u. dameskoor. Oosterend: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. Wachttorenstudie: 11.20 u. God als model" ,Volg de weg ten leven". „Neem de profeten van Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Dokter R. A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocks dorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend van 17.00-17.30 u., Kikkertstraat 12, De Cocks dorp. Inloopspreekuur van 12.00-12.30 uur op het Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk kop van Noord-Holland, afd. Texel. Voor dringende verpleegkundige thuiszorg in het weekend buiten de spreekuren: 02230-50150. Spreek uur verpleegkundige thuiszorg (iedere werkdag 13.00-14.00 uur), tel. 13241. Spreekuur jeugdgezond heidszorg (iedere werkdag 8.30-9.00 uur), tel. 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14 00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069, b.g.g. 0652804779. Tandheeldunde: Tandtechniek R. van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. De jubilarissen van de Dansgroep Oude Dansen tijdens de huldiging. V.l.n.r. Dirk en Riek Visser. Nel Kooy. voorzitter Ineke Zijm. Pien en Freek Veldwisch. Piet en Door van Sambeek. iFoto Kees Zijm Dat Paul Verhoeven een grote naam onder de regisseurs van Hollywood is weten we al een tijdje. Maar ook de Ne derlandse Jan de Bont hoort sinds zijn regie-debuut met SPEED bij de absolute top. Hij heeft een spektakel afgele verd dat zijn weerga niet kent en de Amerikanen gingen in drommen naar de bioscoop om zijn produkt te zien. Nu ook in de Texelse bioscoop. Het verhaal is niet zo maar in één zin te vertellen, toch maar een poging. Politieman Traven (Keanu Reeves) zit achter ex- cop Payne (Dennis Hopper) aan, die zich ooit in de baas zijn tijd lelijk heeft bezeerd, wat hem zijn baan kostte en wat een flink brok rancune oplevert. Hij heeft bovendien heel veel verstand van explo sieven en met een partijtje ef fectieve springstof stapt hij op de bus. Hij hoopt tegen de lamp te lopen, maar dan wel met een zo groot mogelijk 'Bang'. Hij richt het zo in dat de bus keihard moet blijven rij den wil hij niet in gruzelemen ten knallen... De bus scheurt van climax naar climax en cop Traven klettert in adembene mend tempo van de ene stunt naar de andere. Terwijl SPEED misschien 'slechts' 30 miljoen dollar kostte, TRUE LIES daarente gen moet zeker 100 miljoen dollar gekost hebben! Schwarzenegger die als een alternatieve James Bond heel Amerika weet te redden van een meedogenloze nucleaire terrorist. Zijn vrouwtje Jamie Lee Curtis zit thuis niets ver moedend met de piepers te wachten. Spectaculaire akties en ongelooflijke effecten in de allerbeste Bond-traditie, waar bij het verhaaltje weliswaar behoorlijk achterblijft. ARISTOKATTEN Oftewel: Cats voor kids. Na meer dan 20 jaar zijn de Aristokatten nog even fris en vrolijk en voor de kinderen nog altijd even spannend. De hernieuwde versie van een moederkat (Hertogin geheten) en haar drie jonkies tegen de achtergrond van Parijs anno 1910. Een onvervalste Disney- animatiefilm waarbij we af en toe best wel een traantje mo gen wegpinken, maar waarbij ook een hoop te lachen valt om al die rare snuiters die Her togin en de kleintjes op hun avontuurlijke reis door ruig Pa rijs naar huis tegenkomen. (CvH) SPEED, dagelijks 19.00 uur TRUE LIES, dagelijks om 21.15 uur ARISTOKATTEN, zo. en wo. 14.00 uur. De Westelijke Land- en Tuinbou worganisatie (WLTO) en Christe lijke Boeren- en Tuindersbond (CBTB) gaan volgend jaar een fe deratieve samenwerking aan. „In een sector die onder druk staat kunnen we ons niet veroorloven door verschillende monden te spreken", licht WLTO-voorzitter Rinus Kuiper de samenwerking toe. De christelijke CBTB, met op Texel een kleine vijftig leden, was er en kele jaren geleden nog niet aan toe zich aan te sluiten bij de fusie tus sen landbouworganisaties LTB en de Hollandse Mij. voor Landbouw. Het afgelopen half jaar ging het roer drastisch om. „Door de om standigheden gedwongen. Een kleine organisatie als de CBTB krijgt het financieel steeds moeilij ker", wijst Kuiper op het afnemen de aantal agrariërs. De druk op het bestuur stijgt daarentegen. Door het samengaan moeten enkele WLTO-bestuurders plaatsmaken voor CBTB'ers. Voor de Texelse boeren is de stap niet zo groot dan afdelingen elders in het land. Vijftien procent van de CBTB-leden stemden daér tegen, tekort overigens om de samenwer king te blokkeren. Op Texel was al regelmatig overleg tussen de voor zitters. CBTB-voorzitter Klaas Eel- man zetelde zelfs al in het bestuur van de WLTO. Tijdens de ledenver gadering dinsdagavond in Bosch en Zee viel over de plannen geen verkeerd woord. Naast zakelijke onderwerpen, ver diepte spreker Jan van Paassen zich in de identiteit van de land bouworganisatie die nu landbou wers met verschillende achtergronden vertegenwoordigt. Het CBTB hecht er waarde aan een deel van de eigen traditie te handhaven. De WLTO respecteert dat standpunt. Rinus Kuiper prees in toespraak wethouder ScNK (milieu) voor wijze waarop hij gaat met de verzuringsprobli tiek waarmee landbouwersf' maken hebben. „Ze krijgen maal een milieuvergunning ws ruimhartigheid wordt betracht problemen zijn er nog met de reld mee uit, maar het begin is Kuiper uitte kritiek op de een ge manier waarop de landb doorgaans wordt benaderd, onderhandelingen ten spijt is laatste jaren geen echte dia gevoerd", kritiseerde hij het vinciaal beleid over de natuui Vt wikkeling. Volgens Kuiper kui zaken als kamperen bij de bos toeristisch geörienteerde bos 'e rijen bijdragen aan een beter go van de landbouw. Morgenavond zendt Radio weer het populaire prograJe' „1001 vragenspel" uit. Luister t( kunnen reageren op de vrager :e Willem en Lia van Leersum voorleggen. De uitzending bf om 20.30 uur. Dinsdag is de omroep langdurig in de ethi rechtstreeks verslag te doen het begrotingsdebat in de Te» gemeenteraad, aanvang 1 1 Het betrekken van inwoners b eventuele herinrichting van Groeneplaats, speeltuinen, jo» renproblematiek, een avondma lampionnenoptocht en de si" klaasviering zijn onderwe waarover de dorpscommissie Den Burg woensdagavond v4e dert. De openbare bijeenkc j wordt gehouden in d'Ouwe Uk begint om 20.00 uur. eltjf heijt (ADVERTENTIE) Met het bouwstenensysteem bepaalt u zelf hoe uw l nieuwe Volkswagen Polo eruit komt te zien De nieuwe Volkswagen Polo al vanaf 123 890. - rijs is mclustel BTW en BPM exclusiel kosten rijklaar maken Wijzigingen voorbehouden Schilderend 56 - Den Burg - S 12151/13010

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 2