TEXELAARTJE Bolder verzoekt om uitbreiding vloer emeente hikt aan tegen iegangsweg makelaardij LenR LenR Geknipg^C/ lp amilieberichten Texelaartjes TEXELSE J COURANT Laatste optreden van „Advendo" rGeen snelweg door het park" Texels kindertoneel te zien in bioscoop Cursussen 50 jaar 50 GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 02220 - 62600 X 7,05 9,40 11,75 14,10 16,45 18,80 21,15 23,50 J DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Het college is accoord gegaan eventuele nieuwbouw kunnen met een verzoek van sociale wachten." werkplaats De Bolder om een ver- De aanpassing van de verdie- diepingsvloer aan het Wezenland pingsvloer, die ook in de twee re- te mogen uitbreiden. De verbete- novatieplannen is opgenomen, ring is nodig in verband met de gaat maximaal f25.000,- kosten, productie van vloerplaten, waar Het verzoek wordt binnenkort in ondermeer een nieuw project de commissie voor welzijnsbeleid VRIJDAG 4 NOVEMBER 1994 voor Forbo Krommenie is bijgeko men. Het ontbreken van tussen- opslagruimte voor de verdiepings vloer is voor de productie mo menteel een groot probleem. aan de orde gesteld. je sd langs het raadhuis naar het parkeerterrein achter het voormalige polderhuis. :te laardij Eelman Van Heer den ligt met de gemeente in linch over de toegangsweg hun nieuwe kantoor, het malige polderhuis aan de larkt in Den Burg. B en w vin dat alleen de auto's van de 9werkers door het park mo- terwijl de makelaars op basis Hide rechten claimen dat ook en achter het kantoor mogen eren. Geschil of niet, het ver- uvde pand wordt woensdag- ag (14.00 uur) officieel in uik genomen. an Van Heerwaarden ver- het voormalige polderhuis in toen het college na enige aar- q g besloot geen gebruik te ma- 3 fan het recht van eerste koop. emende drukte, personeel- f reiding en een tekort aan (ar mruimte waren voor de ilaars reden te verhuizen. Op tand rust nu nog de bestem- „Maatschappelijke doelein- met de mogelijkheid die om ïtten in een kantoorbestem- Uit oogpunt van ruimtelijke ling is er geen reden die wijzi- tegen te houden. Uit een telijke brief (gedateerd op 19 istus) aan Eelman Van waarden blijkt echter dat de Bente hieraan alleen wil mee- en als de erfdienstbaarheid it om met de auto door het te rijden) van de weg achter lolderhuis wordt opgeheven, lakeiaars wensten zich hierbij Jf er niet neer te leggen. „Dat is enging van publiek- en pri- oJecht", aldus Hans Eelman, vasthoudt aan de erfdienst- heid. „Dan had de gemeente icht maar moeten afkopen." parkeerterreintje achter het polderhuis biedt plaats aan auto's. Behalve voor de (vijf) a' ewerkers blijft er voldoende :er|te over voor de auto's van ten. Wethouder Schilling (ruimtelijke ordening) zag dit in en heeft nu geen moeite met de bestem mingswijziging. „We gaan die niet aan de erfdienstbaarheid koppe len." Wèl heeft hij problemen met de grotere verkeersintensiteit ach ter het raadhuis. „We hebben in Den Burg maar één park. Het is niet de bedoeling dat daar een snelweg doorheen loopt. Dat me dewerkers met een auto komen okéé, maar klanten, dat gaat me te ver." De makelaar kent echter de waar de van parkeergelegenheid en wil desnoods via de rechter zijn gelijk halen. De kwestie overschaduwt de vreugde over de verhuizing niet in het minst. „Géén mineurstem ming. Voor ons is dit bekend ter rein." Verbouwing De verbouwing van het oude pol derhuis door Bouwbedrijf Visser, de Verenigde Schilders en IBS/Oe- le nadert z'n voltooiing. „Zelfs de NH kerk naast ons is méér waard geworden", grapt Eelman over de glimmende koperen waterafvoe ren aan de buitenmuur. Ook in wendig is het nodige aangepast. Het oude loket dat ooit door stich ter deBoerenleenbank (nu Rabo bank) werd gebruikt, wordt weer in ere hersteld. Verder zijn dankzij een doorbraak vertrekken met el kaar verbonden. De brandvrije kluis biedt plaats aan het archief voor taxatie- en verkoopdocumen- tatie. De stoep voor het gebouw is aangepast, zodat de etalage aan de Vismarkt van nabij is te bezich tigen. In de voormalige polderzaal, waar in ooit Texelse paartjes elkaar het jawoord gaven, houdt firmant Paul van Heerwaarden voortaan kan toor. Het statige meubilair moet ooit eigendom van de gemeente zijn geweest. Medewerker Dennis Eelman neemt zijn intrek in de in- IFoto Gerard Timmorman) pandige dienstwoning. Ook „kluis- bewaarder" Bert Witte en Ina van Sambeek-Hin krijgen een ruimere werkplek. Het gebouw biedt het komende half jaar verder plaats aan stagiaire Ageeth Kamperman van de Haagse Hogeschool voor Economie en Management. De studente zal voor haar scriptie praktijkonderzoek doen naar de si tuatie op de markt voor tweede woningen. De makelaars claimen daarin een flink marktaandeel. Voor het oude kantoor aan de We verstraat is nog geen koper ge vonden. Na de première afgelopen zater dag in De Bijenkorf voert Toneel- Binnen een week of drie zal het huisvestingsrapport over De Bol der zijn afgerond. Er is onderzoek gedaan naar drie mogelijkheden. Na veertig jaar zal zangvereniging Renovatie van het bestaande ge- Advendo ophouden te bestaan, bouw, renovatie van het bestaan- Het laatste optreden is vrijdag 18 de gebouw plus gedeeltelijke november om 14.00 uur in de nieuwbouw óf totale nieuwbouw. Dorpskelder aan de Boodtlaan van Ook als de keus op deze laatste De Koog. mogelijkheid valt, acht Leen De zangvereniging zal dus voort- Noordzij uitbreiding van de verdie- aan geen adventsvieringen meer pingsvloer noodzakelijk. „Nieuw- opluisteren. Onder het genot van bouw duurt natuurlijk even. Als koffie kunnen de ouderen van De we bijvoorbeeld over anderhalf Koog alleen op de bewuste vrijdag jaar over nieuwe huisvesting zou- nog genieten van Advendo en de den kunnen beschikken, vind ik muziekgroep Musio. dat al heel vlot. Die termijn is voor Wie deze middag wil bijwonen het probleem waar we nu mee zit- wordt, in verband met de catering, ten, echter veel te lang. Daar komt verzocht voor 8 november te bel- nog bij dat er het komende jaar len naar Hanny C. Maas, telefoon weer drie tot vijf extra werkplek- 17257. ken moeten worden ingericht. Dit zijn voorzieningen die niet op Op woensdagmiddag 9 november begint een vier middagen durende kindercursus voor kinderen vanaf 12 jaar. Donderdagavond 10 no vember begint de basiscursus patchwork. Basiscursus patchwork en quil ten. Vanaf het allereerste begin: het maken van patroonmallen, het verwerken van de patronen, het spannen en quilten, dit alles resul terend in een mooi kussen. Daarbij Dü.ir maak ik me ook 7or r De bond doei er weinig a leven in een hamburger- en t visiceultuur Voor de tv z'n mirede j deed had je bi|voorbeeld op Texel zes damclubs, nu nog maar één Nog zoieis is de computer Daar hadden we op in moeten springen. Er moet nu wat gebeuren Daarbij moet je op de jeugd bli|ven mikken. groep Oosterend het toneelstuk nog het leren omgaan met rolmes. „Heer Kraai in Luiletterland gen op in Cinema Texel mor- Den snijmat en liniaal. Het maken van een log-cabin blok dat vele moge Burg. Het stuk, geschreven door jijkheden biedt voor het snel ma- Aris Bremer, is bestemd voor „kin deren van 4 tot 88 jaar". De aan vang is 16.00 uur. Wie het stuk a doende belangstelling morgen met kan bijwonen, heeft nog twee kansen, want de toneel groep is deze herfst „op toernee". aan het ateliec Volgende week zaterdag wordt het herhaald in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild en zondag 13 no vember is de laatste uitvoering in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. ken van prachtige patchworkpa- tronen. De cursussen worden - bij vol- gegeven bij Atelier De Witte Engel. Inlich tingen of opgave: tel. 13644 of Oud-wereldkampioen dammen Piet Roozenburg maakt zich zor gen over de tanende populariteit van zijn geliefde sport. Ter illustra tie verwijst hij in een interview in de Volkskrant naar de damsport op Texel. De damveteraan speelde in de vijftiger en tachtiger jaren enkele malen simultaan op het eiland. Redaktie: 62620 Advertenties en abonnementen. 62600 Kantoor boekhandel: 62610 Drukkerij: 62630 l droefheid geef ik u kennis dat, na een tstondige ziekte, toch nog onverwacht is rieden mijn lieve en zorgzame man Cornells de Ridder echtgenoot van H. Roede de leeftijd van 79 jaar H. de Ridder-Roede Kees t el, 3 november 1994 Reystraat 14, 51 GZ Den Burg. igenheid tot condoleren en afscheid een maandag 7 november vanaf 13.30 in de Gereformeerde kerk te Den Burg, ama om 14.00 uur aldaar een rouwdienst worden gehouden. Hierna zal de S'afenis op de Oudeschilder begraafplaats atsvinden. de begrafenis is er nog gelegenheid tot idoleren in „De Poort" bij de reformeerde kerk. «langstelling en medeleven, betoond na "erlijden van mijn man en onze neef CORNELIS GARRITSEN er ons een troost en steun geweest. 'anken u hiervoor hartelijk. C. K. Garritsen-van der Werf en familie 3, november 1994 Op vrijdag 4 november 1994 vieren onze ouders en grootouders Hans en Edith Mögling hun 50-jarig huwelijksfeest. Van harte gefeliciteerd! 1 Renate en Karl-Heinz Michael en Wulla Bianca, Nadine, Mike Nadine W., Melanie Bespaart u zich op 11 november veel moeite. Maak geen lampion, maar kom naar „Klif 12" om Dirk en Els Vinke te feliciteren. Op 11 november a.s. vieren Dirk en Els de goede afloop van hun 25e huwelijksjaar. De receptie begint om 19.00 uur en eindigt om 20.30 uur. Van harte gefeliciteerd! Wij bedanken hierbij iedereen héél hartelijk voor de vele attenties die wij mochten ont vangen op ons 25-jarig huwelijks feest. Piet en Tineke Kikkert Hartelijk dank aan allen voor de vele bloemen, kaarten en bezoekjes in het ziekenhuis en bij mijn thuiskomst. D. de Graaf-Smit Binsbergenstraat 4 Allen hartelijk bedankt voor de vele bezoekjes, telefoontjes, kaarten, bloemen en kadootjes tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis en na thuiskomst. H. L. Smidt-Boon Vrijdag 11 november a.s. zijn onze lieve ouders, groot- en overgrootouders Jan Kuip en Corry Kuip-Bakker 55 jaar getrouwd. Wij hopen dit samen met hen te kunnen vieren in Hotel Tatenhove. Er is gelegenheid tot feliciteren van 15.30 tot 17.30 uur. Anne-Marie en Harry Dennis en Mary, Carolientje Carolien Aad en Marjan Petra en Martin Carla en Henk Sandra, Yvonne en Gerard. Op 3 november 1994 is onze dochter geboren. Janneke 3175 gram Leny Kikkert-Bakker Arie Kikkert Meyertebos 19, 1791 MG Den Burg. Tel. 12825. Tijdelijk adres: Gemim-ziekenhuis. Geboren op donderdag 3 november 1994 ons lieve kindje Lotte Wille mijn Dochter van Simone Dros en Willem Duvekot zusje van Esther en Jeroen Robbepad 2, 1794 AW Oosterend. Tel. 18347. Bezoek liefst in de eerste 14 dagen. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17,00 uur. KOSTEN: f7.05 tot en met 3 regels. Per regel meer ƒ2,35 (incl. btw) Toneelgroep Oosterend speelt zaterdagmiddag 5 nov. in de bioscoop voor alle kinderen van 3 tot 99 „Heer Kraai in Luiletter land". Aanvang: 16.00 uur. Entree: f 2,50. Wegens a.s. praktijkbeëin diging géén inloopspreek uur mr. De Weijer meer Klaverjaskampioenschap Texel. Opgeven t/m 6 nov. Tel. 13704. Interieurwinkel schilders bedrijf Graaf, De Cocks dorp. Open dag: 5 november van 13.00- 18.30 uur. Kom kennisma ken met ons nieuwe ass. voor uw interieur. De bruisende en betaalba re wintercollectie voor da mes en heren van Expresso, Cecil en Con flict vindt u bij Cecil, We- verstr. 1c, tel. 15708. Openingstijden slagerij ie- pe de boer: 8.30 tot 12.30 en 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdags 8.30 tot 13.00 uur. Dinsdags gesloten. Zaterdag 5 nov. stijldan sen Eierlandsche Huis; aanvang 21.00 uur. Let op! gewijzigde aan vangstijd. Winterjacks van Cecil al voor f 199,95! Cecil, We- verstr. 1c, tel. 15708. Wijziging openingstijden Rest. De Graanzolder, zie advertentie. Restant spijkerbroeken 2 voor f 49,95! Rabbit Habit. Supersnel, superbruin voor een su per prijs bij zonnestudio Cecil!! Per keer: f 10,-. Cecil, We- verstr. 1c, tel. 15708. Toneelgroep Oosterend speelt zaterdagmiddag 5 nov. in de bioscoop voor alle kinderen van 3 tot 99 „Heer Kraai in Luiletter land". Aanvang: 16.00 uur. Entree: f 2,50. Wegens a.s. praktijkbeëin diging géén inloopspreek uur mr. De Weijer meer. Klaverjaskampioenschap Texel. Opgeven t/m 6 nov. Tel. 13704. Interieurwinkel schilders bedrijf Graaf, De Cocks dorp. Open dag: 5 november van 13.00- 18.30 uur. Kom kennisma ken met ons nieuwe ass. voor uw interieur. Net binnen: ruim 200 nieuwe films. Dus nu nog meer keus. Je raakt niet uitgekeken bij Filmclub Nauta CD. Wij repareren alle merken ktv, video, radio, CD, satel liet, camera, etc. Service Center Texel, 11777. Ruitersport artikelen op voorraad en te bestellen bij Mantje Sport B.V. Wilt u weten wat er in de zee fèeft? Kom het eten bij de Verliefde Kreeft! tel. 22155. Een goed advies over bad kamer of dak geeft Kees al jaren met het grootste gemak. Sony autoradio. Service Center Texel, 11777. Dros bakkerij bakt spe ciaal voor De Vlier. Dage lijks vers Bloem van Texel-brood zonder enige toevoeging. Alleen deze week bouclé truien van f 17J9,- voor f 100,- bij Body Steps, Weverstr. 1B. Even bellen daar komt Kees aansnellen. Leren jacks, div. modellen va. f 250,Rabbit Habit. SCT satelliet-tv. 11777. T.k.a.: Citroen Visa spirit 330, bj. '84, in goede staat. Tel. 16314. Je komt Kees allerwege in zijn puddingbuksie tegen Te koop: Peugeot 205 1.4, mod. '88, chacet. Tel. 12587. Te koop: donker eiken bankstel, 3- en 2-zits met losse kussens. Tel. 13927 Hocus Pocus. Echt lachen met Bette Midler. Ook de ze topfilm huur je bij Film club Nauta CD. Werken met drie genera ties Veltkamp, Kees, is dat nu geen ramp. Atelier de Witte Engel: kindercursus: wo. mi. 9,16,23,30 nov. Te koop: Etna gasfornuis, salontafel en een partij brandhout (droog en ge kloofd). Tel. 14587, na 17.00 uur. 25 jaar dezelfde baas ver duren is toch echt geen si necure! Biljart artikelen bij Mantje Sport. U hoeft niet te kopen bij Martin Karlas, het is ook leuk om even te kijken! Unicef Texel bedankt alle mensen die geholpen heb ben de India-actie tot een succes te maken. Aquarellist Hans Benoist schildert de mooie plekjes op Texel die er nog zijn. Kunsthandel Hans van der Klift heeft regelmatig werk van deze kunstenaar in zijn collectie 20.00 uur L. Haanstra, Manege Akenburg. Naast onze la carte kaart, elk weekend een 3-gangen menu voor f 49,50 De Verliefde Kreeft, tel. 22155. Kindercursus bij atelier De Witte Engel: woensdag middag 9, 16, 23 en 30 nov. Tel. 13644 Van Nobelprijswinnaar Kenzaburo Oë was geen enkel boek verkrijgbaar. Uitgever Meulenhoff her drukte in 14 dagen drie ro mans en een verhalen bundel. Voor f 25,- p.st. te koop in Het Open Boek. Strakke shirts, ronde hals of kol, f 19,95. Rabbit Habit. Stoffenboet. Elke week iets nieuws! Er zijn weer nieuwe kleuren baby cord en denim voor blouses. Gasthuisstraat 14. T.k., VW Golf, bj. '81, gek. f 1.000,-. Tel. 16219. Te koop: piano, merk Rip- pen, f 3.500,-. Tel. 15006. Rentenaar Oosterend. Huishoudelijke artikelen. Decoders voor RTL 4, RTL 5, Discovery of Filmnet. Service Center Texel, 11777. Zoekt u oppas en woont u in omg. Eierl.? Bel tel. 11201/11653 (alleen za terdags). T.k.: Fiat 127 Sport, apk tot 10-'95, l.m. velgen, f 800,-. Tel. 14786, na 18.00 u. T.k.a.: combi-kinderwa gen, z.g.a.n. Tel. 13758. Gevr.: iemand va. 12 jr., die 1 x p.w. en in vak. mijn Fjord wil verzorgen en be rijden. Meria Zegel, tel. 13199 na 18.00 u. Te koop gevraagd: trailer of platte kar voor boot van 5 meter. 19287 Te koop aangeb.: helft v. dubbel woonhuis te Eier- land. 500 m2 eigen grond, ideale zonligging Brieven onder nr 1570 aan bur. Tex. Crt. Interieurwinkel schilders bedrijf Graaf, De Cocks dorp. Open dag: 5 november van 13.00- 18.30 uur. Kom kennisma ken met ons nieuwe ass. voor uw interieur. De bruisende en betaalba re wintercollectie voor da mes en heren van Expresso, Cecil en Con flict vindt u bij Cecil, We verstr. 1c, tel. 15708. Openingstijden slagerij ie- pe de boer: 8.30 tot 12.30 en 14.00 tot 17.00 uur. Zaterdags 8.30 tot 13.00 uur. Dinsdags gesloten. Zaterdag 5 nov. stijldan sen Eierlandsche Huis; aanvang 21.00 uur. Let opl gewijzigde aan vangstijd. Winterjacks van Cecil al voor f 199,95! Cecil, We verstr. 1c, tel. 15708. Wijziging openingstijden Rest. De Graanzolder, zie advertentie Restant spijkerbroeken 2 voor f 49,95! Rabbit Habit. Supersnel, superbruin voor een super prijs bij zonnestudio Cecil!! Per keer: f 10,-. Cecil, We verstr. 1c, tel. 15708. Toneelgroep Oosterend speelt zaterdagmiddag 5 nov. in de bioscoop voor alle kinderen van 3 tot 99 „Heer Kraai in Luiletter land". Aanvang: 16.00 uur. Entree: f 2,50. Wegens a s. praktijkbeéin- diging géén inloopspreek uur mr. De Weijer meer. Klaverjaskampioenschap Texel. Opgeven t/m 6 nov. Tel. 13704. Interieurwinkel schilders bedrijf Graaf, De Cocks dorp. Open dag: 5 november van 13.00- 18.30 uur. Kom kennisma ken met ons nieuwe ass. voor uw interieur. Een goeie kapper ziet veel door de vingers!! Qnipp Kapsalon. Liefst op af spraak, tel. 12227. Alles voor uw buks, vizie ren, kogels en onder- houdssets bij Mantje Sport. f21,00 bijeengebracht door Thijsseschool en CVO voor Unicef. Fan tastisch. Pioneer auto radio - Servi ce Center Texel, 11777. Wie heeft ons zwarte ka tertje van 5 mnd., met witte bef en witte pootjes, gezien of gevonden in omg. De Koog? Roep naam: Ballu. Tel. 17724, b.g.g. 17672. R.n.R. Colour Copyservi- ce. Kopie A4 zwart 20 ct. p/st. Kopie A4 zwart 1 steunkleur 35 ct. p/st. Slechts 15 ct per extra kleur. Grote aantallen prijs op aanvraag. Geopend van ma.-vrij. van 9.00-17.00 uur. Burgwal 15 Den Burg. Tel. 14424. Te koop: trouwjurk mt. 38-40, satijn, bovenlijfje kant, rok glad, gedr. in Hil versum, pr. nxxt.k. Tel. 16506. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling. Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer f2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 uur. Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Parkstraat 10, Den Burg (Langeveld de Rooy). J Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. J Naam: Adres Postcode/plaats. Plaatsen op: Advertentie x per plaatsing zetten. Handtekening

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3