Raad stemt in december over uitbreidingsplan Ferry doet boel na 10 succesjaren over Overdracht Lindeboom 1 januari officieei Woningstichting TEXELSE J C0URANT Rommelmarkten gaan door, maar: Cursus kerstboomrok Texelaartjes ii VERVOLG VAM PAGINA 5 i de overige huurders aan bod. at is om de doorstroming te be rderen. Maar dan wordt wel de irktprijs gehanteerd. We zijn niet bezig met het geven van ca deautjes. Het geld dat in de huizen zit moet eruit komen en weer wor den besteed om de doelstelling van onze woningcorporatie te ha len." Nieuwbouw Als geen van de huurders interes se heeft, zal het huis op de vrije markt te koop worden aangebo den, al denkt Wendrich dat dat niet vaak zal voorkomen. Bewoners van huizen op de ver kooplijst hebben inmiddels per soonlijk bericht gehad. De overige huurders van de woningstichting krijgen binnenkort informatie. Plannen voor nieuwbouw heeft de stichting nog niet. Wendrich: „Eerst maar eens afwachten hoe het loopt." tpvpt nr *~k VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 tweederde van de kosten (met een maximum van f 500.000,-) op zich te nemen. Groeneveld realiseert zich dat de gemeente voorwaar den aan die subsidie stelt, zoals het gebruik van de schouwburg zaal voor gemeenschapsdoelein den. Ook de RST, eigenaar van de ondergrond, stelt die eis in ruil voor een symbolische pacht van één gulden. Zo niet, dat is de jaar lijkse erfpachtsom ongeveer f23.000,-. Het erpachtcontract is daarin heel duidelijk. Goede verstandhouding Groeneveld benadrukt zowel met de gemeente als de RST een goe de verstandhouding inzake het ge bruik na te streven. „We willen ze duidelijk maken dat het geen korte termijnwerk is, maar dat we verder kijken. We willen over enkele we ken met de RST gaan praten. Zij moeten zich kunnen vinden in het gebruik." De ondernemer stelt niet tegenelke prijs op een pachtbe- drag van één gulden aan te sturen. „Dat is op dit moment voor mij nog niet van relevantie." Van een eventueel bod voor overname van de grond is volgens hem geen sprake. „Er is wel een verkennend gesprek geweest waarin wat be dragen zijn genoemd. Maar een bod, néé." Volgens RST-directeur Menno Hofmann lagen de bedra gen die beide partijen in het hoofd hebben ver uit elkaar. Artikel 19 Omdat de uitbreiding van De Lin deboom de huidige bouwgrens overschrijdt, is eeh artikel 19-procedure nodig. Aan de hand van het definitieve ontwerp is de verwachting dat de gemeenteraad daar 13 december een voorberei- dingsbesluit over neemt. Het col lege stelt wél als voorwaarde dat de invulling en het gebruik van De Lindeboom overeenstemt met de ideeën van b en w. Als er geen be zwaren binnenkomen tegen de plannen verwacht Groeneveld uiterlijk in mei het vernieuwde be drijf te kunnen openen. Ouwe Sunderklaas Onafhankelijk van onderhandelin gen hierover beheren Maaike en Dick Raateland het complex vol gens afspraak voorlopig tot 1 ja nuari. Dat houdt dus in dat De Lindeboom tijdens Ouwe Sunder klaas als vanouds open is. In hoe verre de Raatelands na nieuwjaar betrokken blijven, is nog onzeker. ..Marktmeester" Ferry Zwanenburg op de Hoornder rommelmarkt, afgalopen voorjaar maar de traditie wordt voortgezet. De rommelmarkten voor de restauratie van het Hoornder kerkje hebben het afgelopen de cennium ruim drie ton opge bracht. Dit succes is mede te danken aan de trouwe inzet van een groot aantal vrijwillig(st)ers. De onvermoeibare spil. Ferry Zwanenburg, heeft nu besloten een punt achter zijn aandeel te zetten, maar zijn opvolgers zijn al bekend. Voor spullen kan men voortaan terecht bij Jaap en Joke de Graaf. Al is het befaamde witte kerkge bouw inimiddels fraai gerestau reerd, de rommelmarkten voor dit doel gaan gewoon door. Het orgel heeft dringend een opknapbeurt nodig; het moet worden verbeterd en in oude stijl hersteld. Ook zijn de leien op het dak aan vervanging toe. Maar al zou er niets meer te restaureren vallen, de markten zijn niet meer weg te denken. „De mensen kunnen er niet meer bui ten. Het gaat ook om de gezellig heid", aldus Ferry Zwanenburg. De rommelmarkten ontstonden tien jaar geleden uit een initiatief van de twee hervormde zuster- kringen (Den Hoorn en PH-polder). Zij waren begonnen met de ver koop van o.a. handwerk, wat later uitgroeide tot een complete rom melmarkt. „Van een omzet van f5.000,- in de begintijd tot ƒ75.000,- vorig jaar", drukt Zwa nenburg de ontwikkeling in cijfers uit. Dit jaar werden twaalf rommel markten gehouden: negen in de zomer (Herenstraat tijdens de Hoornder Donderdag), drie buiten het seizoen (bij de schuur van Axel Lap aan de Witteweg). Een weke lijkse verloting in „Ons Huis" zorg de voor extra opbrengst voor het restauratiefonds. Bedrijf De 72-jarige Zwanenburg voelt zich gezond, maar besloot te stop pen omdat hij het rustiger aan wil doen. Wel is de „drukke baas" van plan op de achtergrond z'n steent je te blijven bijdragen. Ook zijn vaste maat Anton van der Gaag trekt zich terug. Het tweetal haal de de afgelopen jaren heel wat spullen op. Zwanenburg fungeer de als contactadres; mensen kon den hem bellen of gaven er hun rommeltjes af. bij de schuur van Lap. Zwanenburg stopt. (Foto Frans HopmanI „Het is een bedrijf geworden. Ook buiten het seizoen ben ik er van 's morgens tot 's avonds mee bezig, ledereen wist me te vinden en ik kon niks laten staan, zo ben ik nou eenmaal. Ik heb al heel wat huizen leeg gehaald. Je sjouwt je rot en vangt soms weinig. Maar het is ook dankbaar werk: diverse men sen zijn door ons geholpen aan meubilair, waarmee ze een kamer of woning konden inrichten. Soms kwamen de spullen nooit op de rommelmarkt, maar verkocht ik ze rechtstreeks. Allemaal voor het restauratiefonds", aldus Zwanen burg, die graag alle mensen wil be danken voor hun vele telefoontjes en vrijgevigheid. Hij is van plan zich nu te werpen op een andere hobby, het verzamelen van oude ansichtkaarten van Texel en de rest van Nederland. De coördinatie van de rommel markten berust voortaan bij Jaap en Joke de Graaf, Naalrand 50, Den Hoorn. Wie spullen over heeft, kan ze op dat adres bezor gen, of contact opnemen via tel. 19535. Op vrijdagmorgen 2 dec. komt mevrouw Ineke Vaillant uit Zeist een cursus geven in Atelier De Witte Engel. In één morgen wordt met een soort „log cabin" tech niek een prachtige „treeskirt" ge maakt. Deze „kerstboomrok" wordt met de naaimachine ge maakt. Het werkt snel, zodat de rok met kerst de boom kan sieren. chter de schermen werken opdrachtgever Sanster BV uit et Friese Bolsward en architektenbureau Jan Visser de anpassingen uit die De Lindeboom uit het slop moeten ha- in. Sanster BV wordt met ingang van 1 januari officieel jgenaar van het pand. Om op de streefdatum 1 april te unnen openen moet de gemeenteraad 13 december ak- !i oord gaan met een uitbreidingsplan. Directeur Groeneveld optimistisch en onderhandelt met een mogelijke exploi- int. e nieuwe eigenaar uit Bolsward ivam eind september in beeld, aar trad sindsdien niet meer in openbaarheid. Raadsleden erden onlangs in commissiever- and echter gepolst over plannen jor verplaatsing van de entree en idere aanpassingen. Uit een jorlopige schets blijkt dat het aat om een kleine uitbouw aan Kantoorstraat en een wat om vangrijker uitbreiding tot aan de erfgrens aan de westkant, waar de receptie vermoedelijk komt. Vanaf de balie zouden bezoekers dan worden verwezen naar de overige onderdelen van De Lindeboom. Verder wordt gedacht aan over kapping van het terras, zodat het complex ook bij minder fraai weer aantrekkelijk is en beter aansluit op de Groeneplaats. Groeneveld laat zich redelijk tevre den uit over de voortgang van de ontwikkelingen. „We praten met meerdere partijen. Het is een fi nancieel verhaal en we stoeien nog met de indeling." Groeneveld geeft aan met een mogelijke ex ploitant in gesprek te zijn. „Die heeft z'n visie over het beheer, ter wijl de investeerders ook zo hun ideeën hebben. Er hangt natuurlijk een kostenplaatje aan. Maar ik heb het gevoel dat we steeds dichter bij elkaar komen en er snel uit zijn. Tijdig genoeg om binnen enkele weken een plan aan de ge meenteraad te kunnen presente ren." Geluidsisolatie Onderdeel van het plan is ook ge luidsisolatie van de schouwburg zaal. De gemeente is bereid k deze woningbouwhuizen aan de Beatrixlaan worden te koop aangeboden aan de bewoners. iFoto Teas, de Gioolll ste mensen, november vierden wij ons 55-jarig welijksfeest. De vele vele kaarten, de grote «ptie, alle cadeaus, in wat voor vorm dan en de vele planten en bloemen waren in woord grandioos! arom, ook namens onze kinderen hartelijk ikl J. Kuip C. Kuip-Bakker emskerckstraat 78, Oudeschild. Van het concert des Levens krijgt niemand het program m ïedroefd delen wij u mede dat heel vredig en jesterkt door het H. Sacrament der Zieken <an ons is heengegaan mijn lieve man, onze M eve vader en schoonvader Hans Ruiter ir 21-3-1944 t 23-11-1994 Gerda Ruiter-Bakker Chris en Delvene Martin en Christine 9 Helen Crt. Moe 3825 Victoria, Australia. Na een langdurige ziekte heeft Hans nu eindelijk rust. Zijn optimisme zal altijd in onze herinnering blijven. Gerda, Chris en Delvene, Martin en Christine heel veel sterkte om dit verlies te dragen. G. Hin Kees en Ina Hin Robert Lisette Gelegenheid tot condoleren zondag 27 november na de H. mis (ca. 11.45 uur) in de „Witte Burcht". Als het ieven lijden wordt, is sterven gewin. Uit Australië ontvingen wij het droeve be richt, dat na een langdurige ziekte, op 50-jarige leeftijd, nog vrij plotseling is overle den, onze lieve schoonzoon, zwager en oom Hans Ruiter echtgenoot van Gerda Ruiter-Bakker 23 november 1994 Texel: C. M. Bakker C. Bakker-Gomes Texel: Janny en Piet Australië: Nelly en Rein Duitsland: Wim en Hannelore Den Helder: Thea en Hans Barendrecht: Anneke en Wim neven en nichten Gerda, Chris en Delvene, Martin en Christine, ver weg, maar in gedachten heel dichtbij. Het heeft ons goed gedaan zoveel medeleven en deelneming te ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze vader, schoonvader en opa JAN JACOB SLEUTEL Wij hebben dit zeer gewaardeerd en zeggen u daarvoor hartelijk dank. Namens de familie H. Sleutel-Weijdt Texel, november 1994 verzorgingstehuis St. Jan, Beatrixlaan 45, kamer 112, 1791 GA Den Burg, telefoon 12413. Wij willen iedereen bedanken die op zijn/haar manier heeft meegeleefd met de ziekte en het overlijden van AGATHA WITTE-DIRKSON Familie C. M. Witte Pontweg 175 Het aantal blijken van medeleven na het overlijden van vader en opa is voor ons een grote steun geweest. Het heeft ons bevestigd, dat CORNELIS JOHANNES SCHOENMAKER voor velen betekenis heeft gehad. Dit maakt het voor ons gemakkelijker de nagedachtenis aan hem levend te houden. Familie Schoenmaker Den Burg, november 1994 0, wat fijn om bij mama te zijn. Maar nu ik papa en mijn zusje ken, ben ik blij dat ik geboren ben. Geboren: Romana 24 november 1994 3900 gram Roberto, Cindey en Chiara Casciola Ploosterstraat 18, 1795 AJ De Cocksdorp. 16587. Wij rusten van 13.00 tot 15.00 uur. INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: 7.05 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,35 (incl. btw) De Vlier is een winkel waar de versheid van pro- dukten hoog in het vaan del staat. U kunt het zien en proeven in de Ho- gerstraat. Dat ik een jongetje of een meisje was, hebben jullie nooit geweten. Want bij de echo's heb ik stiekem m'n kontje geknepen. Maar vanaf vandaag mag iedereen weten, dat ik voortaan Mischa zal gaan heten. 22 november 1994 Jaap en Bep Kiewiet Youri Buytengors 52, 1791 WR Den Burg. 12785. Wil je teentjes en vingertjes komen tellen, dan graag even bellen. Gotzens, Oostenrijk, sneeuwzeker, 8 dagen hotel***, hp, sauna, overd. zwembad f 382,- p.p. 7, 14 en 21 jan. Info: Reisburo Texel Holland In ternational, tel. 12242. Groene plantjes voor de viskom of het aquarium. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan, tel. 12925. Sint-tip: aktie geldig t/m 3/12. Texels wollen dek bed 140 x 200, ƒ195,-; 200 x 200, 289,-; 240 x 200, 345,-. Texel Crea tief. Big John jeans, div. leng tes en kleuren, nu 99,95. Mantje Mode. Houten dienbladen vanaf 12,-. Meubelmakerij Tromp, tel. 15477. Kuukelehaantje op T-shirt. Mt. 104/128/140 (ƒ14,50). In Het Open Boek. „De Lutine", 30% korting op zilveren sieraden. Edelsmid Peter Tromp, Weverstr. 57, tel. 15238. Woonruimte gezocht. Tel. 13478. Schapeziekten. Compleet handboek, geb, ill. in kleur. Het kost f 99,- en is te koop in Het Open Boek. Wij hebben voor u een mooi Sinterklaas-cadeau- idee, een bon van de Ver liefde Kreeft voor een heerlijk diner. Te koop: alt-saxofoon, merk Jupiter. Nieuwprijs ƒ1.795,-, nu ƒ1.250,-. Bij na niet op gespeeld. Tel. 13828. Een persoonlijk Sinter klaascadeau??? Speel de hoofdrol in een spannend Disney-avontuur of in één van de andere verhaalboe- kenlll Create-A-Book, Texel, tel. 22089. T.k.: Fiat Ritmo '85, su per, 5-drs., nw. banden, in goede staat, apk tot 12-'95, vr.pr. ƒ1.400,-. Tel. 18387. Speculaas, pepernoten en taai-taai. Ongezoet of met honing. Het is scherp ge prijsd en een verrassing te proeven hoe lekkerl De Vlier Natuurvoeding. Zaterdag in de Vitamine bron: bloemkool, per stuk ƒ1,50. Zaterdag in de Vitamine bron: mandarijnen, 25 stuks 2,95. Zaterdag in de Vitamine bron: Hollandse appels, 2 kilo 2,95. Kom eens langs bij Semke Delicatexel voor ons rui me assortiment geschen kenpakketten. De Koog, tel. 17717, b.g.g. 17794. Zin in Yoga? Vrijdagmor gen en dinsdagavond zijn nog enkele plaatsen vrij. Opgeven en inlichtingen: Margot Bik, tel. 15235. Vrijdagmorgen 2 decem ber: kerstboomrok maken bij Atelier de Witte Engel. Big John jeans voor heren van ƒ139,95 nu voor 99,95. Mantje Mode. Superboekentip van de Sint: Langs het Tuinpad van mijn Vaderen en de Trésor door Rien Poort vliet, per stuk van f 89,50 nu slechts f 25,-. Alleen verkrijgbaar bij Nauta Boek, Tel. 12495. Geknipt, een permanent of gekleurd, u bent zo aan de beurt. Qnipp Kapsalon. Liefst op afspraak. Tel. 12227. Schilder- en behangwerk? Dan naar Arn Looyer, Spinbaan 1, Den Burg, tel. 13179. Wj repareren alle merken ktv, video, radio, CD, satel liet, camera, etc. Service Center Texel, 11777. Supermarkt van hout 35,-. Meubelmakerij Tromp, tel. 15477. Bouw plaatje van 2 Texel se vuurtorens. Voor 4,95 in Het Open Boek. Boekentip van de Sint: Ron Brandsteder's Mop pentoppers, 14,90 bij Nauta Boek, telefoon 12495. Pépé jeans nu f 89,95. Mantje Mode. Een geschenkenpakket naar eigen smaak en keus bij Semke Delicatexel, De Koog, tel. 17717, txg.g. 17794. Voor de doe-'t-zelver: snij- groen, sterappeltjes, stro- kransjes, steekschuim en lint. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Scanners. Service Center Texel. 11777. 't Is mooi en het hangt aan de muur. En het komt bij Kunsthandel Hans van der Klift vandaan. Hobby-artikelen èn boe ken over pergamano, stempelen, origami, pon sen, fimoklei, zelf wens kaarten maken en nog veel meer bij Nauta Boek, telefoon 12495. De grootste keus koopvi deo's voor jong en oud. Filmclub Nauta CD. T.k.a.: 4-pits inb. gasplaat, br. aut. ontsteking f 75,-; 4-pits inb. gasplaat, br, 50,-; mini-oven Mouli nex, 50,-; afzuigkap f 50,-, gr. koelkast f 100,-; R.V.S. aanrechtblad, 1,70 m kraan, *65,-. Tel. 13083. Winterbeurt voor uw grasmaaier v.a. f 50,-. Voor info: Texel Techniek, tel. 27005. 30 verschillende soorten thee bij Body Steps in de Weverstr. Intersection. Richard Ge re en Sharon Stona Die mag je niet missen. Huur 'm bij filmclub Nauta CD. Boekentip van de Sint: Amah Hoela door Youp van 't Hek, f 15,- bij Nauta Boek, telefoon 12495. Texelse verhalen door Wl- lem Kikkert. Tweede druk voor 28,90. Te koop bij Nauta Boek, telefoon 12495. Een sfeervole kerstversie ring, rustige muziek en bovenal een fantastisch diner, reserveer tijdig bij De Verliefde Kreeft en ge niet met ons mea De Wever; uw lichtpuntje in deze donkere dagen. Weverstr 36, Den Burg. In de bodem van Nrd- Holland. Nieuw boek over archeologie, met veel aan dacht voor Texel, geïll., 285 pag., 39,50 Te koop in Het Open Boek. „De Lutine". Braun horlo ges, wekkers en calcula tors. Edelsmid Peter Tromp, Weverstr. 57, tel. 15238. Meridiaankogels, 32 soorten/maten bij Manso- lein Mineralen, We verstraat 48, tel. 22213. Philips CD-I. Service Cen ter Texel, 11777. Bij elke 10 gulden bood schappen een aktielot van Sinterklaas. Ook bij De Vlier natuurlijk. T.k.: 't Lant van Texsel. Van v.d. Vlis en div. andere Tex. boeken. Tel. 15163, na 20.00 uur. 'n Kado zoeken? De we reldwinkel is er vol van. Nu in de raadhuiskelder. Wintersportvakanties van af: Kirchberg f 570,-, Les Arcs 672,-, Breckenbrid- ge (Amerika) ƒ1.395,-, Götzens f 382,-; Hinterg- lemm f 540,- 10% kor ting op Ski-fitt voor iedere deelnemer! Info Rabobank Texel, tel. 14341. Originele sleutelhanger, naamplaat, hondenpen ning, portrettekening naar foto. Graveeratelier Jac queline, tel. 13020. „De Lutine". Zilveren en stalen sieraden v.a. f 10.-. Edelsmid Peter Tromp, Weverstr. 57, tel. 15238. Te koop: beschermset voor de handboogschut ter. Stolpweg 11, na 17.00 uur. Weer andere tekeningen van Blok van der Velden. Te koop en te ruil. Schet sen van de verplicht te- werkgestelden te Assen en aa. vluchtelingen in de kerk. De laatsten zijn niet te koop. Vrijdag van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 16.00 tot 18.00 uur. J. Zwan, Weverstr. 94. Zocht u een origineel ka- do? Geef een kadobon van de Originele Finse Sauna! Tel 17272. Met kerst of oud en nieuw een lekkere salade of koud buffet bij u thuis! Vraag naar onze folder en reserveer nu alvast Ruud Boom Catering Service, tel. 13791. Geen gejengel: naar de Witte Engel.

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 3