,lk schrok me dood at ik was uitgekozen" Najaarsvergadering: SLOT wordt volwassen oornder schooljeugd op TV snaltyschieten en jtowedstrijd ZDH TEXELSE y COURANT1 ook Nauta nieuwe voorzitter Rondje Klaverjaswinst Geus/De Porto ASC in het nieuw Texelslag: 3 punten NK paraspringen Tweede trimloop Atletiekvereniging Schaker Dros deelt gevoelige tik uit i Stropdasdragers Vuurwerk vernielt telefoon in cel Dartcompetitie weer begonnen Veldtoertocht Dubbeltoernooi badminton Eilandcompetitie volleybal Klaverjassers spelen f500,- bijeen voor De Zonnebloem RednjvigMd Zwavelarme diesel bij garage Reij Prijsvraag levert twee autobanden op H bindt de strijdt aan met spon- s en mede-dorpsverenigingen, et wordt de Ferry Zwanenburg- laltybokaal, die aan het eind het voetbalseizoen aan het est trefzekere team wordt uit- eikt. De eerste serie straf- ioppen op ZDH-doelman ïald Biesboer staat zondag op programma, voorafgaand aan thuiswedstrijd tegen AGSV. k|nsluitend presenteert het eerste nieuwe tenues warop het ge kte ontwerp heeft plaatsge- akt voor de traditionele uw/witte streep, presentatie zondag om 13.00 mag niet worden gemist door ^Inemers aan de fotowedstrijd de club heeft uitgeschreven, loeling is dat er drie platen wor- geschoten die allemaal te ma- hebben met ZDH. Eén kiekje et tenminste betrekking heb- op deze presentatie, terwijl de ie anderen ZDH-onderwerpen eigen keuze mogen zijn. Wel- t dat de presentatie van de gdelftallen die zich zondag ge- ijdig met de selectie opstellen, VRIJDAG 25 NOVEMBER 1994 bestuur van de stichting Ron- om Texel is weer compleet, orzitter is Jook Nauta. die als tegenwoordiger van het Texels Irijfsleven in het stichtings- - Huur heeft plaatsgenomen, as Eissen, afgevaardigd door ;tzeilvereniging Westerslag, is retaris. Het comité dat de jaar- se catamaranrace organiseert, ert drie leden: Karin Zijm, Ina irama en Edwin Lodder. catamaranronde is in het leven oepen door de KZV sterslag, maar later onderge- cht in een aparte rechtsper- de stichting Ronde om el. Het stichtingsbestuur is dverantwoordelijk en zet het eid uit voor de komende jaren, n rlijks krijgt het organisatieco- opdracht weer een „Rondje" irganiseren. Momenteel is men k bezig met de editie van vol- id jaar, die op zaterdag 17 juni rctt gehouden. Volgens de orga- itie is de sponsoring nagenoeg d en kan het Rondje rekenen op landacht. Via minstens drie :ions, waaronder Eurosport, zal 50 minuten durende reporta- worden uitgezonden. een leuke foto kan opleveren. Of een scherpvlaggende lijnrechter, de trainer of de elftalbegeleider. De winnaar van de fotowedstrijd staat een etentje voor twee perso nen in Paal 9 te wachten. Een uit vergroting van de winnende foto krijgt een plaatsje in de kantine. Een jury bestaande uit Daan Wei- boren, Mieke Vlaming en Gerard Timmerman kiest de winnende af beelding. De foto's moeten vóór 1 februari worden ingeleverd. Op de achtste avond van de kla- verjasclub „Den Burg" is weer hoog gescoord. Negen koppels kwamen boven de 7000 punten. Als eerste deze avond kwamen Eric Jan Geus en Peter de Porto uit de bus. Met 7835 punten kwamen ze op de tweede plaats in het klassement terecht. Tien plaatsen winst wisten Mar- tien en Marja Bakelaar te behalen met 7507 punten. Willem en Nel Koomen stegen drie plaatsen met 7456 punten. Zij werden op de voet gevolgd door Theo en Jaap Witte met 7426 punten, die nu op de derde plaats in het klassement staan. Albert de Zwart en Bart Weijdt zaten er ook vlak achter met 7412 punten, wat ze negen plaatsen winst opleverde. Gerhard Benjamins en Piet Moree scoorden 7302 punten Jelle Wiersma en Jo- han Vinke 7167 punten en Roel de Zwart en Carlo Bos behaalden 7143 punten. Het gemiddelde op deze avond was 6371 punten en er werden slechts 53 marsen behaald. Vlnr. gehurkt Bennie Boonstra. Lennert Witte. Lucas Witte en Bert Segerlnk. Staand: Hens Witte, Justin Segerlnk. Eddy de Vries. Koen van der Sllkke en Fedor ven Elk. IFoto Gerard Timmerman) „Geen vedettes, we hebben een gelijkwaarig team." Coach Hans Witte van het zaalvoetbalteam ASC is tevredem over zijn junio renteam dat dit seizoen nog on geslagen aan de leiding gaat. De animo voor de sport in de leeftijds groep van 12 tot 13 jaar is met groei van drie naar zeven teams dit jaar flink toegenomen. Het ASC- team, dat op eigen initiatief is op gebouwd uit spelers van O'end, Texel en Casino, is daarvan Totaal stand na 32 partijen: 1. L. v.d. Veen-H. Westdorp 54930; 2. E.J. Geus-P. de Porto 54291; 3. Th. Witte-J. Witte 53575; 4. echtpaar F. Veeger 53470; 5. R. Caspers-K. v. Heerwaarden 53262; 6. F. Hopman-R. de Ruwe 52963; 7. W. Koomen-N. Koomen 52953; 8. J. Wiersma-J. Vinke 52763; 10. C. Bos-R. de Zwart 52574. Badmintonteam Texelslag behaal de drie wedstrijdpunten uit de laatste twee thuiswedstrijden. Te gen Noordkop werd het 6-2, tegen Zeemacht 4-4. De Texelslag- spelers waren licht teleurgesteld over dat laatste resultaat. „Oude rot" Margriet Reij sloeg de meeste punten voor de Texelaars binnen. Zondag speelt Texelslag in en te gen Hoorn, aanvang 10.00 uur. Het NK parachutespringen wordt komend jaar van 19 tot en met 27 augustus op Texel gehouden. Het vliegveld zal het strijdtoneel vormen. Voor het eerst zal het onderdeel precisiespringen in het programma worden opgenomen. Het is een uitprobeersel, dat alleen kan door gaan als er niet teveel wind is. In dat opzicht heeft Texel helaas niet zo'n gunstige reputatie. Zowel Texel als Hoogeveen waren in de race voor het NK. Nu het eiland de voorkeur heeft gekregen, zullen voorbereidingen worden gestart. De verwachting is dat voor de NK zo'n tweehonderd wedstrijdspringers naar Texel zul len komen. Ter versterking van de eigen vloot zal in Duitsland een tweede Cessna Caravan worden gehuurd. het beste bewijs. Om dat te on derstrepen stak garagehouder Bert Segerink zijn vlaggeschip in het nieuw. Zondag vindt de tweede trimloop van de Atletiekvereniging plaats. Start en finish zijn bij de boskiosk op het Turfveld. De start is voor de jeugd tot en met twaalf jaar om 11.00 uur en voor de oudere jeugd en senioren om 11.15 uur. De inschrijving is open vanaf 10.30 uur in de kiosk. De lengte van het parcours is voor de jeugd t/m twaalf jaar 1,3 km, voor de oudere jeugd t/m 16 jaar 3,1 km. Senioren kunnen kiezen uit 3,1, 6,2 en 9,3 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor de jeugdleden van AV Texel ƒ1,- per keer (ƒ4,- voor de vijf komende trimlopen), voor de jongens en meisjes die geen lid zijn van de vereniging bedraagt het inschrijf geld ƒ1,50 per keer (ƒ6,- voor vijf keer). De senioren betalen respec tievelijk ƒ2,- per keer voor AVT- leden (abonnement ƒ8,-) en ƒ3,- voor andere deelnemers (abonne ment ƒ12,-). De loop gaat over een schitte rend, vrijwel vlak parcours door het bos. De lopen tellen mee voor de competitie die de AV Texel de ze winter organiseert met als prijs een wisselbokaal. Het heeft even geduurd voor het zover was, maar nu is Jaap Dros weer daar waar hij wezen wil: de ongedeelde eerste plaats in de strijd om het Texels kampioen schap schaken. Zijn grootste con current van dit moment. Jaap de Wijk, werd in een rechtstreeks duel teruggewezen naar het tweede plan. Ook Rinus Vittali en Auke Terpstra raakten verder achterop door in hun onderlinge treffen het punt te delen. Thijs Witte deed echter goede zaken door het treffen met Henk Tuinema in zijn voordeel te beslissen. De titanenstrijd tussen beide Ja pen werd pas in het laatste uur beslist. Voor die tijd hadden bei den een moeizame stelling opge bouwd via de Spaanse opening, waar Jaap de Wijk op reageerde met het scherpe Marshallgambiet. Dros ging niet in op dit pionoffer, maar reageerde met de Karpov- variant, waarin de damevleugel wordt opengebroken. Daardoor ontstond er een zeer ingewikkelde stelling, waarin niet duidelijk was wie de beste papieren had. Toen de tijdnoodfase aanbrak trachtte De Wijk het spel open te breken door een aanval op de witte ko ningsstelling in te luiden. Dat hij daarbij Dros de mogelijkheid bood eveneens de aanval te openen nam hij voor lief. Het gevolg was een zeer explosief slot van de par tij, waarbij Jaap Dros net één tem po meer had om de aanval te voltooien. Een hapering zoU hem op zijn beurt noodlottig geworden zijn, maar nu trok Dros aan het langste eind. Auke Terpstra en Rinus Vittali speelden een enerverende Indi sche partij, die in het middenspel het beste van de twee schakers vergde. Uiteindelijk kwam er een pionneneindspel met lopers van ongelijke kleur op het bord en dat leidt altijd tot remise. Zo ook in dit geval, waardoor Terpstra en Vittali wel bovenin mee blijven doen, maar toch ook verder achterop bij lijstaanvoerder Dros raakten. Roel Riegman en Paul Eelman speelden een gedurfde Russische opening, die beide spelers gelijke kansen bood. Het was Riegman die zich in het middenspel verga loppeerde, waardoor hij pardoes mat werd gezet door Eelman. Thijs Witte kreeg te maken vnet een lastige Siciliaanse verdediging döor Henk Tuinema. In deze ope- ,o wke en Dimltrl bereiden zich met de kaart van Europa voor op de opnamen van maandag. Q'. IFoto Tessa de Greetf) Texelse schooljeugd doet het d in medialand. Maandag rei- 35 leerlingen van de Jan Drij- ichool uit Den Hoorn naar de studio in Hilversum ter aan- idiging van hun klasgenoten «ke Lap en Dimitri Verseput. doen mee aan de „Klimrek tzz". ichrok me dood dat ik was uit- >2en", vertelt de 11-jarige Di- „Ja, ik ook. Ik zat helemaal nllen", vult Anneke aan. Het stal werd door de Avro gese- ierd uit zes klasgenoten om te doen aan een nieuw pro- "ma, dat wordt gepresenteerd Bas Westerweel. at de Drijverschool zich had iemeld voor deelname volgde n november de selectie. Direc- Gijs Afman: „We werden ge- 9d met zes kinderen uit groep te komen. We dachten dat Seen schijn van kans hadden, leden grote scholen mee die vijftig leerlingen in groep acht hebben. Die hadden gewoon de zes slimsten uitgekozen. Wij heb ben er maar zeven en die gingen allemaal mee." Hoewel het een oe fenquiz betrof, zonder camera's, toonden de Hoornder kinderen zich zo spontaan dat het voor de Avro een uitgemaakte zaak was. Bovendien werd ook nog gewon nen van de andere geselecteer den. De vragen hadden betrekking op Amerika. Camera De Avro vond Anneke en Dimitri het meest geschikt voor de came ra, dus die mogen de Drijverschool vertegenwoordigen. Het onder werp waarover ze ondervraagd zullen worden is Europa. Tijdens de quiz zal het tweetal de strijd aanbinden met duo's van twee andere scholen. Er worden vier vragenrondes afgewerkt. Na de tweede ronde valt één van de drie scholen af. In de laatste ronde kan 7750,- worden gewonnen voor de school. Als dat gebeurt staat bij de Drijverschool de beste ding al vast: de schoolshirts zijn flink gekrompen en dringend aan vervanging toe. Niet verliefd De voorbereiding is in volle gang. Dimitri: „We hebben een lijst van boeken gekregen. Die lezen we en de belangrijkste dingen schrijven we op." Anneke richt zich vooral op algemene en actuele zaken, Di mitri op gebeurtenissen in het land en aardrijkskundige onderwerpen. Het journaal en de kranten worden tevens met argusogen bekeken. Het tweetal is best zenuwachtig voor maandag. „Ik denk dat het heel anders is dan die voorselectie. Straks zeg ik iets fout, jakkes", twijfelt Dimitri, die zichzelf be paald niet als studiebol van de klas bestempelt. Anneke is bang dat ze per ongeluk iets geks zegt op tele visie. Ze worden wel een beetje ge plaagd door hun klasgenoten. „Ze zeggen dat wij verliefd op elkaar zijn", een feit dat door beiden stel lig wordt ontkend. Van jaloezie dat zij zijn uitgekozen is volgens hen echter geen sprake. „Daar hebben we althans niets van gemerkt." Naar de opnamen gaan alle leerlin gen van groep 5 tot en met 8 mee. De Avro betaalt de reiskosten. De conclusie van de vorige week bij kaarslicht gehouden najaars vergadering van de Stichting Lo kale Omroep Texel was dat de omroep volwassen wordt. Er is voor het eerst enige financiële ruimte. De SLOT is na zes jaar eindelijk in de gelegenheid af te schrijven op bezittingen. „Dat is nodig ook, want er is het één en ander aan vervanging toe", aldus voorzitter Martin de Weijer. Een zwak punt van Radio Texel is dat alle werk wordt verricht door vrijwilligers. Dat zijn er wel zo'n Uit de geringe hoeveelheid reac ties op de VVV-stropdassenprijs- vraag uit de Texelse Courant van enig tijd geleden blijkt dat de afge beelde foto's van bekende „Texe laars" voor veel mensen toch niet gemakkelijk waren. De gefotografeerde stropdasdra gers waren: 1. Gert Coevert, 2. Martin Warnaar, 3. dhr. A. Testa, 4. Harry de Graaf, 5. burge meester W. van Rappard, 6. Gelein Jansen. Foto nummer 3 met NZH-directeur Testa bleek voor veel mensen het struikelblok te zijn. Er werd in de tekst van de prijsvraag ook met nadruk gesproken over „Texe laars" (tussen aanhalingstekens!, omdat Testa eens heeft gezegd: „ik ben een Texelaar". Door die uitspraak was Testa ten tijde van de „coöperatie-vergadering" van Teso in januari j.l. het mikpunt van velen. De Texel-stropdassen zijn gewon nen door de heren P. Bakker uit Den Burg, A. Bijma uit Den Burg, J.M.Th. Lexmond uit Den Burg, J.N. Spaans uit Bergen op Zoom en A. van der Vliet uit, De Cocksdorp. „Het sluit prachtig aan bij het pro ject communicatie dat we mo menteel op school doen", vertelt Gijs Afman. Hoewel de opnamen voor het nieuwe programma maandag zijn, is de uitzending pas op 21 januari om 17.45 uur. 120, maar als belangrijke mede werkers wegvallen, verdwijnen toch programma's uit de ether. Zo wordt het stoppen van het popu laire „Rond de boerderij" door het SLOT-bestuur nog steeds betreurd. Ook zijn er nog niet genoeg men sen om dagelijks een blokje Texels nieuws te verzorgen. Wetgeving Een nieuw probleem dat op de SLOT afkomt zijn de verscherpte mediaregels. Vanaf 1 januari moet vijftig procent van alles dat wordt uitgezonden op de Texelse zender eigen productie zijn. Dat maakt het bijna onmogelijk nog een raamprogramma zoals Radio Tien Gold uit te zenden. Het dagelijks bestuur van de SLOT buigt zich over mogelijke mazen in de wet, zodat Radio Texel de hele dag ge luid kan blijven geven. Zelfgemaakt vuurwerk heeft woensdagmiddag een telefoon in een cel aan de Peperstraat in Oosterend vernield. De hevige roo kontwikkeling na de knal was aan leiding voor een omwonende om de brandweer te bellen. Die hoef de echter niet op te treden. Van de daders ontbrak ieder spoor. ning geeft zwart eigenlijk het cen trum prijs, waardoor wit langdurig het initiatief krijgt. Toch leek er geen doorkomen aan voor Witte, totdat hij aangenaam verrast werd door een taxatiefoutje van zijn te genstander. Tuinema plaatste een torenoffer met de verwachting daarna een onstuitbare aanval te krijgen. Witte vond echter nog een mogelijkheid om de zaak te red den. Intussen was Tuinema wel zijn toren kwijt, zonder daar com pensatie voor te hebben, zodat hij in het vervolg van de partij kans loos was. Uitslagen: K. Bruining-C. van Houten 0-1; R. Riegman-P. Eelman 0-1; P. Cornelisse-A. Naderi Vi-ZiA. Witte-J.W. Bakker 0-1; T. Witte-H. Tuinema 1-0; J Dros-J. de Wijk 1-0; T van Lmgen-W. vxJ. Rijke 1-0; F. van Tatenhove-F. Eijgenraam 0-1; A. Terpstra- R. Vittali Yi-Vi. De eerste ronde van de Texelse dartcompetitie leverde een grote overwinning op voor Zwaan 1, dat Barbaren 1 uit met 7-1 versloeg. Het tweede team van café De Zwaan dolf in een spannende pot het onderspit tegen het bezoe kende Grooten Slock 1 (3-5). Zwaan 1 en Barbaren 1 kampten allebei met beginfoutjes, al had Arie Eelman een sterke opening van 136 punten tegen Jeppe Feenstra. Zwaan 1 wist de hele wedstrijd de pijltjes beter te mik ken. Het onderdeel „tic-tac" was nog wel spannend, maar het werd toch 7-1. Zwaan 2 en Slock 1 verkeerden beide in goede vorm, getuige de hoge worpen en snelle finishes. Een goede invalbeurt was er voor de sterk gooiende Rob Bakker. De „tac-tic" ging telkens gelijk op en moest twee keer worden beslist op de „buil" (in de roos gooien). Rick Nichols gooide tweemaal buil en Mare Prins besliste op dezelfde wijze de wedstrijd: 3-5. Voor veldrijders houdt Toerclub Taxi 12000 zondag een veldtoer tocht kris kras over het eiland. De start is om 10.00 uur vanaf 't Horntje en deelnemers kunnen kiezen voor 25 of 40 kilometer. Het tracé voert zoveel mogelijk over onverharde paden door de Dennen, aangepast materiaal is dus een vereiste. De organisatie verwacht veel deelnemers van de vastewal. Maandagavond houdt de badmin tonvereniging een dubbeltoernooi in sporthal „Ons Genoegen". Le den die mee willen spelen kunnen zich opgeven t/m zaterdag bij Nel lie Witte, tel. 14239. Aanvang van de wedstrijden is 19.30 uur. Programma dinsdag Veld A mannen: 18.30 u. Rival-Cohen Teso 19.15 u. Teso-RWS Autocentr. 20.00 u. Autocentr.-Handicap'94Uriot 20.45 u. 12Balcken-Uriot Pilaar 21.30 u. Pilaar-G.SIock2 P. Bodies 22.15 u. Fitt-P. Bodies G.SIock2 Veld B vrouwen en gemengd. 18.30 u. Kruiswerk-Tatenh.2 LenR 19.15 u. LenR-NBC Tatenh.2 20.00 u. Beverdam-EcoMare NBC 20.45 u. Waayer-ZandloperBeverdam 21.30 u. Graaf-Super Paal28 22.15 u. Paal28-Meubelhuis Super Veld C vrouwen: 18.30 u. Vespertina-LeydekkersKlif12 19.15 u. Eieri.Huis-Klif12 Vespertine 20 00 u. Question-Nioz Eierl.Huis 20.45 u. 7 Prov.-Durper Drup Texèle 21.30 u. I. de Boer-Texèle Top Tien 22.15 u. Westerlaken-Top Tien lepe Wedstrijdleiding: Magda Annemiek, tel. 27182. Uitslagen eilandcompetitie volleybal 22 november 1994. Mannen: ABN/Amro-Kobeko 2-1; DGM- Archit. Uriot 0-3; F»ilaar-Sportshop 1-2; 12 Balcken-Meubelhuis 2-1; Cocky's kapsalon-Tatenhove 2 2-1; Paal28/Krim- Paal9 0-3; Grote Slock 2-Maarcobouw 0-3; Graaf Spuiterïj-Perfect Bodies 1-2. Vrouwen: Bosma woning-Wiersma Antiek 0-3; Cohen-de Vlier 0-3; Rival-Timmers Bakkerij 3-0; Grote Slock-Smash 68 2-1; Slagerij de Boer-7 Provinciën 1-2; Durper Drup-Klif 12 3-0; Eierlandse huis- Leydekkers 3-0; Vespertina-Top Tien 3-0; Westerlaken-Nioz 3-0; Haarstudio- Beautique Texèle 3-0. Klaverjasclub „De Doormars" uit Oudeschild heeft een klaverjas- drive ten bate van de „Zonne bloem" gehouden. In dorpshuis 't Skiltje kwamen 32 koppels bijeen om elkaar te bestrijden. Natuurlijk werd ook een verloting gehouden, want er moest zo veel mogelijk geld op tafel komen voor het goe de doel. Na een sfeervolle speel avond kon de voorzitter de stand opmaken en de prijzen over handigen. Verrassend eerste werden Gré Timmer en Martha Westdorp met een score van 7763 punten en een hoogste partij van 2307 pun ten. Sieme Timmer en André Zoe telief werden op bescheiden afstand tweede met 7154 punten. Met 7037 punten werden M.H. Smit en Dirk Kalverboer derde. Voor de eerste negen in het klas sement waren er mooie prijzen. De poedelprijs, bestaande uit een „P" van chocolade, werd gewonnen door Nel Stet en Jaap Berga. De verloting met vele mooie prij zen besloot deze avond. Als de penningmeester alle onkosten heeft betaald, zal naar schatting een kleine f 500,- kunnen worden overgemaakt naar De Zon nebloem. Het tankstation van garage Reij aan de Bernhardlaan in Den Burg is overgegaan op zwavelarme die sel. Hiermee loopt Reij vooruit op nieuwe milieuwetgeving, die strengere voorwaarden stelt aan het zwavelgehalte van brandstof fen. Voordelen van zwavelarme diesel zijn o.a. dat er minder roet en stank ontstaat. Dat is bijvoor beeld goed te merken bij diesel heftrucks die veel in de schuur worden gebruikt. Ook hoeft min der vaak olie te worden ververst. Door de hogere produktiekosten zou, ondanks subsidie, zwavelar- Verkiezingen. Waterschap Hol lands Kroon heeft maandag op roepkaarten verstuurd voor de di recte verkiezingen op dinsdag 13 december. Eigenaren „gebouwd" en „ongebouwd", alsmede de ca tegorie „pachters" kunnen dan hun stem uitbrengen. Elke oproep kaart gaat vergezeld van een fol der, waarin de kandidaten zich met foto en gegevens presen teren. Diefstal. Een 35-jarige Culem- borgse deed woensdag aangifte van diefstal van de kentekenplaat van haar auto die in de Ple vierstraat in De Koog stond ge parkeerd. me diesel één cent per liter duur der moeten zijn. Garage Reij houdt echter haar eigen prijsniveau aan. Dankzij het bedenken van een nieuwe verkeersregel heeft me vrouw Nel Boon IVuurtorenwegl een paar gloednieuwe autobanden gewonnen. Het was één van de prijzen van een landelijke actie van bandenspecialist Euromaster. ,,Als ik het voor het zeggen had, zou ik alle bromfietsers en trekkerchauf feurs, die nog zonder auto- of mo torrijbewijs zijn, verplicht rijexamen laten doen", luidde de suggestie van mevrouw Boon. Dat haar inzending was beloond, werd bekend gemaakt via het station RTL Rock Radio. Zonder het te be seffen kwam zij rechtstreeks in de uitzending, waarin de presentator een praatje met haar maakte Gistermiddag nam zij de prijs in de Euromaster-vestiging in Den Burg in ontvangst. Bedrijfsleider Jan Keyser had voor de winnares bovendien een bos bloemen in petto. Dat er een prijs op Texel viel, was overigens niet zo toevallig. Bedoeling was een reclamefolder onder de inwoners te verspreiden, waarna bezoekers van het bedrijf aan de prijsvraag konden deelne men. Per ongeluk waren de deel- nameformulieren echter eveneens huis-aan-huis verspreid...

Texelsche Courant | 1994 | | pagina 7