Toneelgroep Het Volk speelt in Klif 12 70-jarig fanfare DEK Film Botsing op kruispunt Winteruitvoering var VOOR Agenda E F amilieberichten AOT-chauffeurs doen niet mee aan staking Wandelfolder over Dennen TEXELSE^ COURANT Drinkwatertappunt passantenhaven „Route nog meer langs echte Thijseplekjes" oud Papier Radio Noordholland live vanaf Texel van 21 en 22 januari 1995 Deining spelbreker berging Linito Schwarzenegger krijgt baby! Lening ter beperking overlast Durperhonk Interkerkelijke dienst De Waal Dienst met zang VRIJDAG 20 JANUARI 1995 ,,Het is misschien niet zo collegi aal, maar wij staken niet", aldus Arie Blom, één van de buschauf feurs van de AOT. In verband met het mislukken van het overleg over een nieuwe CAO was voor donderdag landelijk een staking uitgeroepen door de Vervoers- bond FNV. De Texelse chauffeurs staken niet omdat er op het eiland nauwelijks alternatieven zijn voor de bus. ,,Aan de overkant kun je altijd nog met de trein, hier kan dat niet", legt Blom uit. „Bovendien treft een staking het publiek en niet de be windvoerders. Wij denken dus dat we door een dag niet te werken het tegenovergestelde bereiken." In Den Helder reden geen bussen. Staatsbosbeheer heeft de serie wandelfolders uitgebreid met een folder over De Dennen. Naast in formatie over de geschiedenis, na tuur en recreatiemogelijkheden bevat de folder een kaart van het gebied waarop alle wandel-, fiets en ruiterpaden zijn aangegeven. Dok de namen van de bospaden zijn vermeld. Kaart en tekst zijn door de ontwikkeling echter al weer iets ingehaald; de onlangs geopende terreinfietsroute staat er nog op als „in voorbereidig". De tekst gaat in op de bosaanleg en de functie van het bos die in de loop van de tijd veranderde van productie naar recreatie. SBB ver spreidt de brochure via de folder bakjes bij het begin van de rondwandeling aan de Randweg en het Jan Ayeslag. De folder kan ook bij EcoMare worden afge haald. SBB zoekt nog een sponsor voor de duitstalige versie. Om bruine vlootschepen in de ha ven in Oudeschild van drinkwater te voorzien gaat de Coöperatieve Inkoopvereniging Visserij (CIV) in Oudeschild een drinkwatertap punt exploiteren. Tot dusver kon den passanten voor hun water ook al terecht bij de visserijcoöperatie, maar het college heeft besloten dat daarvoor een officiële voorzie ning moet komen. B en w trekken er maximaal ƒ15.000,- voor uit. De raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid gaf woensdagavond diverse tips om de geplande Thijsseroute en Eierlandroute voor fietsers nog aantrekkelijker te maken. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 1. Bernhardlaan, Lieuwstraat, Tjakkerstraat en Wilsterstraat. Oudeschild: In Oudeschild wordt dinsdag 24 januari vanaf 15.30 uur door „De Bruinvis" oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het papier tij dig gebundeld aan de straat te zetten. De Haarlemse toneelgroep Het Volk speelt dinsdag haar voorstel ling „Nooit meer dansen" (geen dansproduktie). In december '93 zorgden ze voor een bijzondere afsluiting van de eenakterdag met hun voorstelling ,,Het Laatste Kie vitsei", het verhaal van drie half broers die na het overlijden van moeder op zichzelf worden terug geworpen. Derhalve een reden om de groep met een nieuwe voorstelling terug te halen naar Texel. Voorstellingen van Het Volk zijn in trigerend, spannend en doortrok ken van een aanstekelijke humor. Meneer de Ridder heeft een leven vol teleurstellingen achter de rug. Hij wil nog eenmaal schitteren in een door hem zelf bedachte cho reografie. Met klassiek ballet als expressiemiddel doet hij een ultie me poging om zijn bestaan waar dig af te sluiten. Hij wordt bijgestaan door twee hulpverle ners van zelfmoordbureau Nirwa na. Zij moeten hem binnen de kortste keren zien klaar te stomen voor zijn „Danse Macabre". De tijd dringt, zijn première nadert met rasse schreden, maar bij de bege leiders groeit twijfel. Kan iemand in één klap zijn leven goedmaken? Kan er op het laatste moment überhaupt nog zin gegeven wor den aan het bestaan? Zijn capaci teiten zijn weliswaar beperkt, maar de inzet is groot en de voor bereiding bewonderingswaardig. Nu alleen dat verdomde einde nog! Bert van Bunschoten, Joep en Wigbolt Kruijver staan wederom borg voor een absurde voorstelling vol morbide humor. Klif 12, Den Hoorn, aanvang 20.30 uur, entree ƒ17,50, vrien denprijs ƒ15,00, tel. 19633. Uit de personeelsruimte van de Texelse Wol Onderneming verzorgt Radio Noordholland dinsdag een live radio-uitzending. „Met Mol de kantine in" is tussen 12.00 en 12.30 uur te beluisteren via FM 93.9 of via de kabel 92.5. Tijdens het programma wordt het bedrijf belicht door gesprekken met me dewerkers. Kerkdiensten zondag 22 januari HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9 30 u. ds. J. ter Haar; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 19.30 u. oecumenische dienst; dhr. B. Guiljam en ds. J. ter Haar. De Koog: 9.30 u. ds. H. Betting: viering van Schrift en Tafel Den Hoorn: 11.00 u. dhr M.D. Kuiper. Oosterend: 10.00 u. Waddencombinatie in De Cocks- dorp. Oudeschild: 10.00 u. Waddencombinatie in De Cocks- dorp. De Cocksdorp: 10.00 u. Waddencombinatie; ds. H.K. Fibbe; m.m.v. Soli Deo Gloria o.l.v. J. Beijert. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. dhr. B. Guiljam. 19.30 u. gezamenlij ke dienst in Herv. kerk De Waal. Oosterend: 10.00 u. ds. J.J.N. Wilmink; viering Heilig Avondmaal. 19.30 u dienst van de Eenheid in Herv. kerk De Waal; ds. J. ter Haar, dhr. Guiljam. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. dienst. GEREF. KERK (Vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. ds. L. Knipscheer; uitz. via Radio Texel. 19.30 u. dienst v.d. Eenheid in De Waal. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. Brands uit Rijnsburg. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitzending via De Lichtboei. Zo. 10.45 u herenkoor. Sint Jan: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u „U kunt vreugde vinden in het dienen van God". Wachttorenstudie: 11.20 u. „Maak vrienden d.m.v. de onrechtvaardige rijkdom". Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Dokter H. van Dijk, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Consult uitsluitend na te lefonische afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk kop van Noord-Holland, afd. Texel. Voor dringende verpleegkundige thuiszorg in het weekend buiten de spreekuren: 02230-50150. Spreek uur verpleegkundige thuiszorg (iedere werkdag 13.00-14.00 uur), tel. 13241. Spreekuur jeugdgezond heidszorg (iedere werkdag 8.30-9.00 uur), tel. 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Wtte Kruislaan 19, Den Burg. ,Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: #Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188, buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen- 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527 •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069, b.g.g. 0652804779. Tandheelkunde: Tandtechniek R van Oosten (particu liere praktijk), tel. 16441. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Za terdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Een van de leden vond dat de route meer zou moeten voeren langs „echte Thijsseplekjes", plaatsen die Dr Jac. P Thijsse zelf heeft beschreven. Een an dere suggestie was om in elk geval het schilderachtige Oost in de route op te nemen en ook de Hogeberg. Verder werd ge vraagd om sommige wegen die in de route zitten, autovrij te maken. Een der leden vond de naam Eierlandroute voor de noordelijke fietsroute niet leuk. Ook dit traject zou naar een na tuurvorser genoemd moeten worden, bijvoorbeeld Jan P. Strijbos. Als correctie op eerdere infor matie over de Thijsseroute, liet een commissielid weten dat de folder met de routebeschrijving veel minder dan f 10,- zal kosten. De uitgave van deze fol der hoort tot de activiteiten die in het kader van het Thijssejaar financieel zullen worden gesteund. Wind en te hoge deining staan berging van de 2 januari gezonken Linito voorlopig in de weg. Scan dinavian Underwriters Agency (SCUA) uit Rotterdam, het bedrijf dat de verzekeraar van de Linito vertegenwoordigt en eigenaar is geworden van het wrak, is echter vastbesloten de kustvaarder te bergen. Het wrak ligt ruim drie mijl ten noordwesten van de vuurtoren weliswaar niet in een drukke scheepvaartroute, maar is nog niet helemaal stabiel. Omdat het schip op een kleiige ondergrond ligt, is de kans klein dat het wrak in de bodem zal wegzinken. Het besluit tot berging door SCUA is geno men in overleg met Rijkswa terstaat. Het is de bedoeling dat het omge keerde wrak eerst wordt gekan teld. Duikers zullen stroppen rond het schip aanbrengen. Momenteel Vrijdag 20 januari In Cinema Texel draait om 17.00 en 21.15 uur „Junior". In de Vrije School aan de Gast huisstraat in Den Burg wordt een informatieavond gegeven over het Vrije School onderwijs; 20.00 uur. In de „Kletskeet" begint om 20.00 uur de slotvergadering van Texelse Boys met als be langrijkste punt: informatie over de afhandeling van de fusie. In het kader van Oogstdankdag komen Texelse agrariërs om 20.00 uur bijeen in De Wiele waal in De Waal. Het aange kondigde programma gaat niet door. In plaats daarvan leest Harry de Graaf Texelse verhalen voor, waarna de gebruikelijke feestavond volgt. Zaterdag 21 januari In restaurant Igesz in Schagen (tegenover de Grote Kerk) be gint om 9.30 uur een ontmoe ting van CDA-lijsttrekker Bob Verburg (en andere CDA- kandidaten voor de statenver kiezing) met mensen uit de re gio Texel, Den Helder en Schagen. leder die problemen uit zijn omgeving aan de orde wil stellen, is welkom. Van 11.45 tot 16.00 uur wordt in „Ons Genoegen" een zaal voetbaltoernooi gespeeld tus sen diverse sociale werkplaatsen, georganiseerd door „De Bolder". In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur „De Leeu wekoning" en om 19.00 en 21.15 uur „Junior". Bij de Biesboschweg in de Den nen wordt een crosswedstrijd gehouden. Start jeugd om 14.00 uur; senioren 14.30 uur. Leerlingen Anneke Lap en Dimi- tri Verseput van de Jan Drijver- school doen mee aan de Klimrek-televisiequiz van de Avro. Uitzending 17.45 uur. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in dorpshuis 't Skiltje „Ciske de Rat", aanvang 20.00 Zondag 22 januari Om 10.30 uur begint in manege Akenburg de derde men wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal. Publiek is welkom. In Cinema Texel draait om 14.00 en 16.00 uur „De Leeu wekoning" en om 19.00 en 21.15 uur „Junior" Maandag 23 januari De cavalerie houdt tot en met donderdag schietoefeningen op de Vliehors. Dinsdag is een avondoefening tot 24.00 uur. De Christelijke plattelandsvrou wen komen bijeen in „De Poort" bij de Gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, aanvang 14.45 uur. „Tus sen kunst en kitch". Antiekdes- kundige C.C. de Jong uit Andijk vertelt over zijn werk. Aanwezi gen worden verzocht mogelijk antieke voorwerpen mee te brengen' zodat deze kunner worden besproken. In Cinema Texel draait orr je 19.00 en 21.15 uur „Junior" '-zu We In de Thijsseschool houdt Wirr, Wi Loning een lezing over het de ste termineren van schelpen, aan vang 20.00 uur. Toegang vrfj voor iedere belangstellende. Dinsdag 24 januari De Bruinvis-school haalt vanaf 15.30 uur in Oudeschild huis aan huis oud papier op. De afdeling dialect van de_ Historische Vereniging Texel™ heeft om 20.00 uur een bijeen komst in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn wordt vanaf 20.30 uur opgetreden door Toneel groep Het Volk met „Nooit meer dansen". Entree f 17,50; vriendenprijs f 15,-. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „The Hudsucker Proxy" (Filmclub). Hoogwater te Oudeschild Vr. 20 9.54 en 22.56 u. Za. 21 10.14 en 23.14 u. Zo. 22 10.54 en 23.45 u. Ma. 23 11.35 u. Di. 24 0.24 en 11.47 u. Wo. 25 1.07 en 12.10 u. Do. 26 2.07 en 13.46 u. f Vr. 27 4.00 en 16.04 u. h Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. De zon komt 22 ja nuari op op om 8 34 en gaat onder om 17.07 u., 24 januari laatste kwartier Een 70-jarige automobilist uit Ou deschild gaf dinsdagmiddag op het kruispunt Bernhardlaan- Schilderend-Emmalaan bij het linksaf slaan geen vrije doorgang aan tegemoetkomend verkeer. Daardoor kwam hij in aanrijding met een 21-jarige automobilist uit Den Burg. De voorbumper van de wagen van laatstgenoemde werd daarbij vernield. Verder deed zich geen schade of letsel voor. zijn de bergers aan boord van het bevoorradingschip Zeebrugge 1, dat in de haven van Den Helder wacht op beter weer, liefst ooste lijke wind met lage waterstand. Onder gunstige omstandigheden neemt het bergingswerk een week in beslag. Zodra het schip rechtop is gezét wordt het leeggepompt. Ook de dertig kuub gasolie die nog in de bunker is achtergebleven zal er dan uit worden gezogen. De ber gers stellen alles in het werk om lekkage te voorkomen. Na dit kar wei wordt het wrak met een drij vende bok omhoog gehesen en naar een sloopbedrijf afgevoerd. Een koper voor het wrak heeft SCUA echter nog niet gevonden. Na Twins en Kindergarten Cop staat de Oostenrijkse spierbundel Schwarzenegger wederom in een comedy: JU NIOR. Alle drie overigens films van regisseur Ivan Reit- man. Net als in Twins staat hij wederom naast de kleinste onder de grote filmnamen Danny deVito. Arnie leent zich voor een experiment van gynaecoloog DeVito, en raakt door genetische manipulaties prompt in verwachting. Schwarzenegger is een arts die samen met collega DeVito aan een zwangerschap stimu lerend drankje werkt. Hij laat zich gebruiken als proefkonijn en merkt al gauw dat met het groeien van de vrucht ook zijn mannelijke hormonen op de vlucht slaan. Zo krijgt hij op vliegers, vreetbuien, gevoelige tepels, depressies, huilbuien en trekt uiteindelijk ook nog een jurk aan... Ondertussen wordt hij bovendien verliefd op de Britse arts Emma Thompson, die eigenlijk altijd een beheerste 19de-eeuwse lady speelt. Nu is ze een klun zige workaholic. Een vrolijke film met onver wachte acteerprestaties van drie grote namen die we op het witte doek anders ge wend zijn. Vond u Twins leuk, dan vindt u deze ook leuk, anders... THE HUDSUCKER PROXY Een moeilijke naam voor een uitstekende film met onder meer Paul Newman, Tim Rob- bins en Jennifer Jason Leigh. Het is de nieuwste film van het bijzondere regisseurs duo de broers Coen, die eerder produkten als BARTON FINK, MILLERS CROSSINGS en BLOOD SIMPLE afleverden. Het is een duizelingwekkende 'black comedy' over big busi ness in de jaren 50, het ver haal van de fabuleuze carrière van Norville Barnes, een schlemiel die net is afgestu deerd en het in New York wel even denkt te gaan maken. Echter niemand zit op hem te wachten en het enige baantje dat hij kan krijgen is brieven- sorteerder op de postkamer bij multinational Hudsucker Industries. Wanneer echter de grote baas beslist om van de 44e verdieping naar beneden te springen, breekt er paniek uit in het bedrijf, want hij had geen testament, wat zou be tekenen dat al zijn aandelen binnen dertig dagen op de beurs verkocht moeten wor den. Eén man bedenkt echter een meesterlijke zet, plaats een volslagen imbeciel aan het hoofd, dan kelderen de aandelen en kan het bedrijf ze zelf kopen. Maar dan... die zeer ambiteuze journaliste is er ook nog. Een perfekte film! DE LEEUWENKONING Voor de Disney-liefhebbers die nog verzuimd hebben naar de Nederlandse versie van The Lion King te gaan, krijgen nog een kans. DE LEEUWENKONING, wo. za.zo. 14.00 uur en 16.00 uur JUNIOR, do. t/m ma. 19.00 uur en 21.15 uur THE HUDSUCKER PROXY, di.wo. 20.30 uur De Hoornder muziekvereniging DEK houdt zaterdagavond 28 ja nuari de jaarlijkse winteruitvoe ring. Het fanfareorkest treedt voor het eerst op onder leiding van de nieuwe dirigent Tammo Lenting. DEK bestaat 70 jaar en daaraan zal tijdens de uitvoering het een en ander van te merken zijn. De winteruitvoering wordt als van ouds gehouden in dorpshuis De Waldhoorn en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt f2,50. Na afloop is er bal na. Tijdens het gevarieerd opgezette concert zal de aandacht zeker uit gaan naar de drumband, die het afgelopen jaar flink wat nieuwe jeugdleden mocht begroeten. Nieuw is dat enkele dwarsflui- tisten en een lyraspeler meedoen bij de drumband, wat de variatie mogelijkheden vergroot. De tam boers en dwarsfluitisten staan onder leiding van Nynke Arnout, de leerlingen tamboers zijn klaar- Het Eierlandsche Huis krijgt een lening van ƒ142.000,- van de ge meente om maatregelen te nemen om de overlast voor basischool Durperhonk te beperken. De le ning vloeit voort uit een raads besluit van die strekking. Het geld is nodig voor zogenaamde korte termijn-maatregelen, zoals een schuifwand, geluiddempende voorzieningen, een tochtportaal en andere aanpassingen. Op den duur wordt aparte huisvesting van de school nagestreefd. De Vereni ging Gemeenschap Eierland leent het geld tegen een rente van 7,84 procent. gestoomd door Eveline Witte e instructrice van de majoretten Baukje Drijver. Programm~ 1.Fanfare: a.Graf Waldersee; bMichi Adriaenszoon Ouverture; c.Scottish Sa venir 2 Leerlingen tamboers. a.Begi nersmars; b.Debutantenmars. 3.Tamboer a.Unique; b.St. Caecilia (mars samen m majoretten); c.American Post. 4.Majore ten: a Ik heb het allemaal niet bij me; bV/r ho Verde Pauze met verloting. 5.Gezamenlijke mars fanfare, tamboer majoretten Royal Jubilee. 6.Majorette a.Woman in love; b.De Wrat; c.Synthesize 7.Tamboers met lyra en dwarsfluite a.Suite Brasileiras, b.Spamsh Harle Words and Music; 8.Fanfare: a.Frisch ai dem Herzen; b.Aladdin; c.l do it for yo d.Mixed Pickles. In de Hervormde kerk van De Waa wordt zondag om 19.30 uur ee° gebed voor de eenheid der kerke gehouden. Het is een viering va' woord en tafel met als thema: meenschap. Medewerking word verleend door Ds. Ter Haar e' Bram Guiljam van het Texelse The oiogen Convent. Namens de werk groep Interkerkelijk Overleg doe? mee: P. van Leersum, G. Haiken: en de dames Roeper en Bakker. Di Singers of the lord zorgen voer een muzikale bijdrage. De Texelse waddencombinatk houdt zondag om 10.00 uur eer speciale dienst voor de gezamen lijke gemeenten Oudeschild Oosterend en De Cocksdorp. Dr gebeurt in de Hervormde kerk var De Cocksdorp. Ds. H. Fibbe is voorganger en Soli Deo Gloria zorgt voor de muzikale bege leiding. Met droefheid geven wij u kennis dat na een moedig gedragen ziekte toch nog onver wacht van ons is heengegaan mijn innig ge liefde vrouw en onze zorgzame moeder Anita van 't Noordende-Buitenhuis echtgenote van Jan van 't Noordende en moeder van Matthijs en Anna Tiny. 22-6-1957 t 18-1-1995 Texel, 18 januari 1995 Langeveldstraat 51 1795 AG De Cocksdorp Anita ligt opgebaard in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De begrafenis zal plaatsvinden op zaterdag 21 januari om 11.45 uur op de R. K. begraaf plaats te De Cocksdorp. Vertrek vanuit het uitvaartcentrum om 11.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „De Nieuwe Aanleg".

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2