en halve eeuw trouw ian het zwaluwennest Texel bewijst herstel -met winst op Spirit Recordregen tijdens zwemkampioenschappen lüAbLbh,^ COURANT ZDH-veld alleen met laarzen te betreden PTT ietbal programma Voetbaluitslagen Vogels in de winter op het Wad ZDH blijft overeind tegen Kwiek-reuzen TtTYl?! QT? DINSDAG 14 FEBRUARI 1995 looi 147! onds: lwv)apiercontainer van ZDH •je een eigen beheerder. Drie >osttJ8f dag fietst Kees de Bruijn afpi ief voetbalveld om het pa- gelijkmatig over de bak te """"en. Anders stapelen de lege apri' zich op en blijft het ge- C achter bij het snel toene- A (jjjr 9 volume. Ook de omgeving hij papiervrij en ongerech- e U4en worden uit de container - Ajderd. Want er zijn dorpsge- ^°llec H/e zich niet schamen om 5rev^i met de oude kranten ook qC!r IFT-afva! te dumpen. Eén r^'ohd ik zelfs een zak met vis, )od de maden al uitkropen. Ik 3inojdie rotzooi begraven,maar ileggèef nog dagenlang stinken." obb) c- toewijding van De Bruijn is tel maar zich op de borst doet hij niet. Sterker: i f^ eer wij hem benaderen voor ^interview, stelt hij beleefd Don| resoluut zijn voorwaarde: a bij „Alleen als Kees Slegtenhorst erbij is. De papiercontainer doe ik al leen, voor de rest doen we alles samen." Hij heeft natuurlijk gelijk. „Kees en Kees" zijn een begrip bij de Zwaluwen. Schilderwerk aan de kleedkamersMoeten er paalt jes worden geverfd? Of kantjes gemaaidHet bestuur van ZDH kan altijd een beroep doen op de KeesenAls ze al niet uit zich zelf zijn begonnen met het werk... Hun vriendschap blijkt eens te meer wanneer Kees Slegtenhorst wordt gebeld. Een stukkie in de krant? Wat vindt Kees ervan? Dan moet het maar. Ik kan hem toch niet in de steek laten." Wateroverlast Wanneer we ons op zaterdagoch tend melden ten huize van de fa milie De Bruijn, zitten Kees en Kees al „skrep". De Bruijn heeft zijn eerste ritje naar de container er op zitten en doet verslag van de FT wateroverlast. Alle voetballers uit Noordholland weten dat in Den Hoorn zelden of nooit een wed strijd wordt afgelast. De duin- grond zorgt ervoor dat het veld zelfs bij zware regenval de ken merken van een biljartlaken blijft houden. Maar sinds Staatsbosbe heer de grondwaterstand in de duinen op een hoog peil houdt, is er iets grondig veranderd. „De kolk achter het doel is overstroomd en loopt nu helemaal door tot aan de comervlag in de noordwesthoek. Tot aan de middenlijn is het één grote prutbende." De Bruijn gaat staan en doet waggelend een paar stappen, alsof zijn voeten constant in de modder wegzak ken. „Als je er loopt, voel je het zuigen." Oorzaak en gevolg worden aan een grondige beschouwing onder worpen. Door de drang uit de dui nen ontstaan zelfs bij droog weer plassen op het veld. De gemeente moet maar eens een flinke vracht grond storten, meent Kees. Achter de kolk loopt een greppel, die via een buis onder de Witteweg wordt afgewaterd. Bij de aanleg van het fietspad naar Paal 9 is die buis misschien wel verstopt geraakt, denkt de andere Kees. En ja, zo lang het water niet weg kan, blijft De aanhoudende nattigheid maakt het werk er voor manusje-van-alles Kees de Bruijn en rechterhand Kees Slegtenhorst niet eenvoudiger op. De noordwestkant van het ZDH-veld, tot voorkort zelfs bij de grootste nattigheid nog te bespelen, is plaatselijk ver anderd in een moeras. Water uit de overvolle kolk achter het veld, loopt zelfs het terrein op. Zoals het er nu naar uit ziet, is het veld voorlopig niet bespeelbaar. „Zonder laarzen durf ik er niet meer op", mop pert De Bruijn. De gebrekkige waterafvoer is volgens de ter reinman deels te wijten aan de verhoging van het water peil in het Mokslootgebied. Volgens Erik van der Spek van Staatsbosbeheer is dat on waarschijnlijk. „Alleen het grondwaterpeil in een deel van de Bol Ie kamer is wat ho ger, maar volgens onze peilin gen kan dat nauwelijks effect hebben op het voetbalveld." Van der Spek acht het aanne melijker dat de overvloedige regenval de directe oorzaak is. „Kijk maar in de duinen. Op plekken waar het anders nooit nat is, kom je nu meertjes te gen. Dat is bijvoorbeeld het geval bij het blindenpad. En daarop kan het peil in de Moksloot zeker geen invloed hebben." De gemeente is in middels op de hoogte van de wateroverlast bij ZDH en zal nog deze week de zaak in ogenschouw nemen. Vooruit lopend daarop inspecteren Kees de Bruijn en Kees Sleg tenhorst de wateroverlast. IFoto Gerard Timmerman) Kees de Bruijn en Kees Slegtenhorst. manusjes van alles bij ZDH. zip regelmatig in de weer om het oud papier op een fatsoenlijke manier in de container op te slaan 'Foto Gerard Timmerman) je problemen houden, concluderen ze samen. Het besluit wordt geno men: „We gaan maandag meteen maar even kijken. Wie weet helpt het, wanneer we de greppel leegspitten." De Bruijn (67) en Slegtenhorst (60) zijn al bijna een halve eeuw actief bij ZDH. „Tijdens de oorlog werd er niet veel gevoetbald in Den Hoorn en daarna moest ik voor mijn militaire dienst naar In- dië. Maar vanaf 1950 ben ik zo'n jaar of tien doelman geweest. Niet steeds in het eerste, want mijn broer Manus heeft er ook nog gestaan", vertelt De Bruijn. „Maar de meeste tijd toch wel", ver moedt Slegtenhorst. „Jij hebt toch nog met lange Kok gespeeld?" Lang hoeft De Bruijn met na te denken: „Ja zeker. En met Henk Troost, Arie Dijker, Ferry Zwanenburg..." De namen vliegen over tafel. Binnen enkele secon den wordt de opstelling van ZDH's vlaggeschip uit de jaren '50 gere construeerd. Daarna is Slegtenhorst aan de beurt. Hij houdt zijn verslag be knopt. „Ik ben lid vanaf mijn adspirantentijd. Ik was denk ikeen jaar of 14. Meer zeg ik niet", en hij lacht geheimzinnig. De Bruijn is loslippiger: „Je was linksbuiten. Kees was altijd tactisch. Hij deed of-ie wou voorzetten en dan gaf-ie een hakkie." De Bruijn staat op en maakt een snelle voetbeweging. „Zo heeft hij nog wel eens een doelpunt gemaakt." Brullen Een paar jaar geleden is De Bruijn geopereerd aan zijn stembanden, maar een gezellige prater is hij al tijd gebleven. Het blijft daarom niet bij één anekdote. „We voetbal den eens in 't Veld, bij VZV. Op een gegeven moment werd Kees Kok eruit gestuurd, maar hij wou niet. Met vijf, zes man moesten we aan hem gaan hangen. We hebben hem opgesloten in de kleedkamer. Dat was zo'n houten keet op palen. Hij bleef maar brul- ^nkele misstappen heeft Texel zondag tegen Spirit tekenen herstel getoond. In een niet er goede wedstrijd wist Texel li driemaal het doel te treffen J|at was in tijden niet meer ge- w*cI. Door een overwinning van jblijft Texel meedoen in de top _de ranglijst. Spirit kwam voor een punt ij het eiland. Gezien de positie Bile ranglijst zou gelijkspel tegen Kl gelijk staan aan een overwin- f i. Spirit, derde van onder, heeft iunten hard nodig. Deze instel- Ivan Spirit en de onmacht van I bracht geen goed spel, maar ^van twee kanten veel inzet. In tgeerste half uur deden zich ech- rifweinig kansen voor. *^:o'n tien minuten slalomde een maller van Spirit door de Texel- ■erdediging die verzuimde in te »en. Alleen voor keeper Bart 1 irdag 18 februari: nd B1-Kaagvog. B1 13.30 u. ces B1-De Koog B1 14.00 u. j el C1-JVC C2 13.30 u. j 1 C2-Oosterend C2 13.00 u. ces C2-Texel C2 14.00 u. I .terend C1-ZAP C2 13.30 u. Ier C3-Texel C3 13.00 u. Iel B1-Vrone B1 13.30 u. 5CB1-Texel B1 11.00u. sjes: v el-HOSV 13.30 u. (else pupillen: ;el'94 F1-SVC F2 10.00 u. :el'94 F2-Texel'94 F410.00 u. 3 F1-Texel'94 F3 10.00 u. 7 Koog F1 -ZDH E1 10.00 u. '«terend F1 Vrij nd E1-Texel'94 E4 II.OOu. fel'94 E1-TexeT94 E311.00 u. =j:el'94 E2-ZDH El 11.00u. T Koog El-o'end E2 11.00 u. :nd D1-Texel'94 D3 12.00 u. cel'94 D4-De Koog D112.00 u. C Dl Vrij ïdag 19 februari: irays Forward-Texel 14.00 u. Koog-Vesdo 14.00 u. vays Forw. 3-Texel 212.45 u. P 4-De Koog 2 14.00 u. ;ces 4-Oosterend 2 11.00 u. <el 3-Wiron 4 12.00 u. sterend 3-BKC 5 12.00 u. waard 4-Texel 4 12.00 u. Ider A2-Texel A1 11.00u. creanten: sterend-De Koog 10.30 u. "x. Boys-Texel 10.30 u. H-Tex. Boys 10.30 u. Heerschap, had Jurgen Hoogland van Spirit weinig moeite het doel te vinden. Na dit doelpunt kwam Texel beter in het spel, al konden de aanvallers nog geen echte potten breken. De linkerkant van Texel, waar Gerco van Putten weer eens een prima partij voetbal op de mat legde, was zeer gevaarlijk en leverde de grootste dreiging. Bij Texel ging Simon Brand na het tegendoelpunt meer op het mid- delveld spelen, waardoor de druk op het doel van Spirit nog meer toenam. Brand kreeg na 25 minu ten de bal op grote afstand van het doel goed aangespeeld en pro beerde met een afstandschot de goalie van Spirit te verschalken. Keeper Jos Heilig had veel moeite met de bal, die van zijn borst af stuitte. Erwin Koning was er als de kippen bij en wist via de binnen kant van de paal Texel op gelijke hoogte te brengen. Na dit doelpunt nam Texel het ini tiatief volledig over. Bij Spirit werd op bepaalde momenten meer ge praat dan gevoetbald. Met overtre dingen probeerde dit team het betere ritme van Texel te breken, wat uiteindelijk leidde tot een gele kaart van spits Fred Heilig. Vlak voor rust kwam Texel, vrij gelukkig op een 2-1 voorsprong. Gerco van Putten schoot via een veelheid van benen op goal. Tweemaal werd de bal van richting veran derd, waardoor doelman Heilig kansloos bleek. Dit gelukkige doel punt werd gevolgd door een kleine domper. In de allerlaatste minuut van de eerste helft mocht Texel nog een corner nemen. Terwijl de bal voor het doel hing, floot de scheidsrechter voor de rust. Op dat moment verdween de bal ook in het doel. De scheidsrechter besliste echter niets. In de tweede helft zag het publiek een aardig spelend Texel. Het ver trouwen irn eigen kunnen was weer terug, de bal ging goed rond. Dit zelfvertrouwen werd nog gro ter toen Gerco van Putten na een kwartiertje spelen, de bal afnam van de rechterverdediger van Spi rit. Van Putten profiteerde opti maal van deze fout en bracht Texel met een hard schot op een ver diende voorsprong (3-1). Spirit probeerde nog enkele malen de achterstand te verkleinen, maar keeper Bart Heerschap wenste niet te capituleren. De grootste kansen waren voor Texelaars Er- win Koning, (keeper plukt van zijn voet) en John List (schot gaat naast). Texel-trainer Hans van der Neut toonde zich na afloop een te vreden mens. Uitslagen zaterdag 11 februari: ZAP B1 Texel B1 2-0, Flamingo's BI - Texel B2 6-4; Texel C2 - Helder C2 1-0, Texel C3 - ZAP C2 2-0. Meisjes: HRC - Texel 10-0. Oneerlijke vinder. De vinder van de tas van een 64-jarige vrouw die deze bij het verlaten van De Witte Burght maandagavond op het trot toir liet staan, toonde zich weinig deugdzaam. Toen de tas de vol gende dag vernield werd terugge vonden ontbraken haar bril en portemonnee. De schade bedraagt /"II75,-. Maandagavond houdt het IVN Texel een lezing over vogels in de winter op het Wad. De lezing wordt gegeven door Cees Swen- nen, vindt plaats in het veldcen- trum van EcoMare en begint om 20.00 uur. Bij genoeg belangstel ling zou er eventueel op 26 februa ri een wadexcursie kunnen zijn o.l.v. Bob Loos. De lezing is voor ie dereen toegankelijk, de toegang is gratis. Voor verdere informatie: tel. 13582. Aan records geen gebrek. Tijdens de Open Texelse zwemkampioen schappen in Calluna die vrijdag avond werden gehouden werden de tijden flink aangescherpt. Ma rijke Blok liet op de 25 meter vlin derslag een tijd noteren van 27,8 seconde (was 27.8). Leandro van Karsen legde de 50 meter vlin derslag af in 43.7 (was 48.0) en Dominique Kooiman scherpte op hetzelfde onderdeel het meisjesre cord aan tot 46.4 sec. Van de 72 deelnemers die zich hadden inge schreven voor de kampioenschap pen, deden de meesten mee aan vier zwemonderdelen. Aangemoe digd door vele belangstellenden was de inzet groot. Naast de re cords werden opvallende presta ties neergezet. Ingrid van Lubek ging op de 1500 meter in een tijd van 22.11.4 minuten rapper dan de meeste mannen. Alleen Guido Banda was haar met 21.18.9 te snel af. Opmerkelijk was ook de prestatie van jeugdtalent Coen Zoon, die als vijftienjarige de der de plaats bij de heren bemachtig de. Ronduit dapper was het optreden van Pieter Dogger, die nagenoeg onvoorbereid zijn ge blesseerde tweelingbroertje Wou ter verving. Marijke Blok, (nog) niet eens lid van de zwemclub, sleept bij de meisjes onder de acht jaar de overwinning in de wacht. Uitslagen Meisjes onder 8 jaar: 1. Marijke Blok; 2. Nina Willemse, 3 Rosa Albers. Jongens onder 6 jaar. i. Maarten Willem Kuijper; 2. Menno Kiewiet, 3. Ruben Verkaart. Meis jes onder 10 jaar: 1. Anna Lisa Albers, 2 Cathelijne Engelvaart, 3. Monique de Jong. Jongens onder 10 jaar 1. Erwin Terpstra; 2. Pieter Jan Eelman; 3. Martin Kooiman. Meisjes onder 12 jaar: Britta Fokker; 2 Karin Zwaneveld; 3 Dominique Kooiman Jongens onder 12 jaar: Leandro van Karsen; 2 Reijer Stevens; 3. Mark Roeper. Meisjes onder 14 jaar: Maartje van Hattem; 2. Elise Dijkshoorn; 3. Irene Wassink. Jongens onder 14 jaar: Sebasti- aan Ran; 2. Remon v.d. Zwaag; 3. Maarten Dogger Meisjes onder 16 jaar: 1. Natalie Ran; 2. Mireille Zijm; 3. Imme Wassink. Jongens onder 16 jaar: 1. Coen Zoon; 2. Pascal v.d. Zwaag, 3 Edwin Zwaneveld. 1500 meter dames: 1. Ingrid van Lübeck; 2. Bettina Lüscher; 3. Colinda Brouwer. 1500 meter heren: 1. Guido Banda; 2. Adriaan Verkaart; 3. Coen Zoon. Zaterdag 11 februari: De Koog BI-Zap B2 8-1 Texelse pupillen: 0'end F1-Texel'94 F1 afg. SVC F2-Texel'94 F2 1-3 Texel'94 F4-SVÓ F1 1-9 Texel'94 F3-De Koog F1 geen uitsl. De Koog E1-0'end E1 13-1 Texel'94 E4-Texel E1 2-10 Texel'94 E3-Texel'94 E2 geen uitsl. 0'end E2-ZDH E1 afg. De Koog D1-Texel'94 D3 6-3 Texel'94 D4-SVC Dl geen uitsl. Zondag 12 februari: Texel-Spirit 3-1 Texel 2-LSVV 3 5-3 W.waard 3-Texel 3 4-0 W.vogels 5-Texel 4 2-1 H0SV A1-Texel A1 4-6 DWB-0'end 2-0 Helder 5-0'end 3 9-2 De Koog 2-Helder 3 2-3 Dames: Texel-Apollo 2-1 Recreanten: Oosterend-ZDH afg. De Koog-Tex. Boys afg. Texel-SVC 3-4 De winnaars van de Open Texelse Zwemkampioenschappen met hun medailles. i-oto Maren Heijnen len en trekken aan die deur. Dat gebouwtje stond helemaal te schudden." Ook aan de periode direct na hun voetballoopbaan - toen beiden ac tief waren in het bestuur - worden herinneringen opgehaald. Samen met Ide Kok haalde Kees Slegten horst een tijd de toto-formulieren op, maar hoofdtaak voor Kees en Kees was toch wel het terreinon- derhoud. Dat gebeurde samen met Toon van der Gaag. „Die man heeft ongelooflijk veel werk ge daan voor ZDH. Toen de lich tinstallatie op het trainingsveld werd aangelegd, stond Toon - vóór hij naar zijn werk ging - om vier uur 's ochtends nog een paar uurt jes gaten te graven." Sinds ze met de VUT zijn, zijn de Keesen vrijwel dagelijks rond het voetbalveld aan te treffen. „Zit ik net effe rustig, staat Kees weer voor mijn raam. 'Het is tijd', roept- ie dan. Dan ga ik maar weer mee. Ik ben gewoon knecht", klaagt Slegtenhorst. Het is voor zijn eigen bestwil. Anders wordt-ie te dik", lacht De Bruijn. Wanneer wordt besloten nog even naar het ZDH-veld te rijden voor een fotootje, veert Kees de Bruijn op. „Dat komt mooi uit, want ik denk dat die lui van Donatus in middels wel zijn geweest; ligt die container natuurlijk weer vol met die grote dozen..." Joop Rommets De winterstop heeft ZDH goed gedaan. In Avenhorn voetbalden de Hoornders zondag een punt bij elkaar. Tegen het uit de kluiten ge wassen Kwiek kwamen de zwalu wen na rust op voorsprong, maar moesten uiteindelijk met een ge lijkspel genoegen nemen. Dat van Kwiek een flinke dreiging uitgaat was geen woordteveel ge zegd. De spelers waren gemiddeld bijna een kop groter en zeer gretig. Trainer Gerrie Plaatsman moest toezien hij zijn ploeg in de eerste helft onder druk stond en met straffe wind tegen voorin weinig kon uitrichten. Vooral in de lucht was de thuisploeg sterk, maar ook in de persoonlijke duels kwamen de Noordhollanders niet slecht uit de strijd. Een zware klds voor de ZDH-defensie, die evenals vorige week tegen Koedijk straffe man dekking toepaste. De voorwaart- sen van Kwiek blonken echter niet uit in doelgerichtheid. Menig inzet landde in de struiken ver achter de goal. Jacco van Leeuwen hield zijn ploeg overeind door een bal van de lijn te redden. Het windvoordeel in de tweede helft leverde ZDH aanvankelijk niet het verwachte overwicht. Pas toen het openingsvuur van Kwiek na een kwartier smoorde, kon ZDH aan een offensief bouwen. Een vrije trap van Bram Brouwer krulde gevaarlijk naar de linker boven hoek, maar ketste via het hout werk uit de doelmond. Rob van der Stap profiteerde van de ruimte die hij kreeg, evenals Roald van der Slikke die zijn vaste bewaker menig maal de hielen liet zien. Zijn onverwachte schuiver verrastte de Kwiek-doelman (0-1). De agressie waarmee Kwiek antwoordde le verde de thuisploeg weer het vel- doverwicht, maar de tegengoal had het team te danken aan ZDH- doelman Marco Daalder. Het uit stekende spel waarmee hij tot tien minuten voor tijd zijn doel schoon hield, werd teniet gedaan toen een inkomende bal via zijn knie onge lukkig wegstuiterde. Uit de re bound scoorde Kwiek de gelijkmaker.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5