F |erckeland ideaal voor ountainbike-wedstrijd M De Waal zaterdag in teken halve marathon Scholte troeft Texelaars af .TEXELSE ^7 COURANT 3tbalprogramma Golfer Mevius sterk Bowler Van Splunter zet beste beentje voor Spectaculaire damontmoeting Ruiters weren zich aan de overkant ■we ptK te Hi&K Auditie voor musical Zaalvoetbalprogramma Dozijn sportvissers trotseert elementen Skil in ban van de Gouden Eeuw Als twee druppels de Razende Bol ^-DELPHI* Wjcttoi ö"r Ne*pP' 'NonolW^ Hotier*» DINSDAG 7 MAART 1995 184 wege ging de ijskoude re- er in hagel en moesten de erde lichamen van de wiel- laforfs het nog méér ontgelden, rste open Texels kampioen- mountainbike. dat zondag- op een aantrekkelijk .jes "rs bij zwemparadijs Callu- verreden. eindigde in een Jijtageslag. Na afloop von- e deelnemers het evene- echter voor herhaling dstrijd was een initiatief van bedrijfsleider Bert na, hiertoe gestimuleerd |e Texelse triathlongroep die rks in het bad traint. Het [ende recreatieterrein 't land bleek zeer geschikt om ilectief parcours uit te zet je smalle, drassige paden de nodige stuurmanskunst totaal 38 deelnemers. On- n enkele overkanters. De or- itie had op meer gehoopt, een concurrerende race Je hen parten. Tweestrijd jgd mocht de eerste sporen n. Tussen Erwin Goënga en Rikkenberg ging de strijd ge- i. Pas in de laatste honderd zette Evert zijn rivaal op een achterstand en won. Se- lan Ran eindigde als derde. Stevens als vierde en Rem- lorlander als vijfde, ka Koenders toonde zich de ite dame. Zij rekende na en- onden af met Ingrid van Lu- 3n liep steeds verder uit. De dame, Natascha van der Vis, iet moeilijk en eindigde als e in het seniorenveld. De e jeugd weerde zich daarin i. De 15-jarige Joost Hoogen- i lag lange tijd vierde en fi- e tenslotte als zevende. Ook 11 maart: B1-Texel 82 t B2-0'end B1 in W.vogels) Dog B1-VZV B1 Cl-Succes C1 C3-0'end C2 C2-SVAP Cl C3-JVC C4 l!C3-0'end C1 Dl-Texel D1 {tel D2-Succes D1 15.00 u. 14.30 u. 15.00 u. 13.30 u. 11.30 u. 13.30 u. 15.00 u. 13.00 u. 9.30 u. 10.30 u. ■Zouaven else pupillencompetitie: 13.30 u. [I '94 Fl-Texel '94 F3 10.00 u. I '94 F2-ZDH F1 10.00 u. F1-0e Koog F1 10.00 u. erend F1-Texel '94 F4 10,00 u. F2 vrij ierend E1-ZDH E1 11.00 u. !l '94 El -Texel '94 E2 11.00 u. ioog E1-Texel'94 E3 II.OOu. II '94 E4-Oosterend E2 11.00 u. ierend 01-Texel '94 D412.00 u. D1-0e Koog D1 sl '94 03 dag 5 maart: il-Vios (w| Coog-BKC id-0udesluis hout-ZDFI 'ing Boys 3-Texel 2 4-De Koog 2 len 2-0'end 2 |el 3-Callantsoog 3 id 3-Texel 4 hes: ■eest 2-Texel Ireanten: pterend-Texel Boys-SVC |Koog-ZDH 12 00 u. vrij 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 14.00 u. 10.00 u. 14.00 u. 11.45 u. 12.00 u. 12.00 u. 11.00 u. 10.30 u. 10.30 u. 10.30 u. Yvo Witte (12e) en Robert Huis man 115e) presteerden knap. Achterwiel Ze werden wel op minstens een rondje gezet door winnaar Ed Scholte uit Den Helder, maar dat was geen schande. Scholte, afge lopen zomer nog eerste in de strandrace Hoek van Holland- Huisduinen, liet iedereen zijn ach terwiel zien. Jordi Vinke bleef in de eerste ronden nog bij, maar moest hem toen laten gaan. Op zijn beurt werd Vinke voorbij ge fietst door de sterke Jan Zijm, maar later herstelde hij zich en werd tweede. Dat leverde hem, net als beste dame Mariska Koen ders, een wisselbeker op, beschik baar gesteld door Calluna. Loek van Vliet finishte als vierde, nadat hij had afgerekend met zijn vaste concurrent Rien Brouwer. De wedstrijd telde met meer mee voor de Texelse veldritcompetitie, die in februari werd afgesloten. Wel werden zondag na afloop de prijswinnaars gehuldigd. Jan Mevius uit Den Burg heeft zondag de golfwedstrijd van de maand op zijn naam gebracht. Dankzij enige improvisatie was de golfclub er ondanks het droevige weer in geslaagd een uitdagend parcours uit te zetten waarop twintig golfers de strijd aanbon den. Mevius won met 25 wedstrijdpunten, Fteter Boorsma en Dirk-Jan Brinks deelden de tweede plaats met elk 27 punten. De bowlingteams van Hotel Strandplevier en Timmer's Tea room speelden tegen elkaar en zorgden voor veel spanning. Even leek het erop dat Timmer's Tea room met de eer zouden gaan strijken, maar dat viel tegen. Het team van Strandplevier, met name Harry van Splunter, zette zijn beste beentje voor. Dat deed Tim mer's Tearoom de das om. De Champ-Sisters die tegen B.S.D. speelden, kregen de punten niet zo maar cadeau. Ze moesten er al les aan doen om de winstpunten in hun zak te steken. Het was een spannende strijd tus sen Paal 9 en Verseput Verzekerin gen. Simon Verseput stond sterk te gooien, maar kon toch niet voorkomen dat de winst aan zijn neus voorbij ging. Ook de dames van Onder de Pomp waren goed op dreef en konden vier punten pakken van het matig spelende Last Minnet. De dames van de Pins waren deze week niet te kloppen. Ondanks dat ze maar met z'n tweeën speel den haalden ze toch de volle winst binnen op Klavervier. De teams van K.P.O. en Verseput Verzekeringen, waarvan Dimitri Verseput goed op dreef was, wa ren aan elkaar gewaagd en konden de punten delen. Uitslagen: De Butenriggel-Paal 12 2-3; EVA.-T.Z.N. 3-2; Sommeltjes-So What 0-5; Hotel Tatenhove-Niets te Verliezen 3-2; Last Minnet-Onder de Pomp 1-4; Champ Sisters-B.S.D 3-2; Paal 9-Verseput Verz. 3-2; Slowstarters-Stunt Team 4-1; Tabakshop-I.B.S. Oele Schoo 3-2; All Stars-Gruisi 4-1; Team 24-Deurdouwers 0-5. Timmers Tearoom-Hotel Strandple vier 1-4. Huisvrouwen: Klavervier-De Pms 0-4; Bloopers-Matico 3-1; T. Fords-W.B.Z. 0-4. Jeugd: K.P.O.-Verseput Verz 2-2; Strandplevier-Taxi Grootjen 4-0; Hotel Juliana-Discotheek Metro 0-4 Het Texelse damachttal moest za terdag aantreden tegen de Hel- derse Damclub, een subtopper in de eerste klasse. Vorig jaar was het team van damvereniging Oosterend/Texel kampioen ge worden in de tweede klasse en zodoende gepromoveerd. Topspe- ler Victor Voskuil is gaan studeren in Engeland, waardoor de club aan kracht heeft ingeboet. In het begin van de competitie werd bo vendien enkele malen onvolledig uitgekomen, zodat de achteraf broodnodige punten verloren gin gen. In een ultieme poging om de gradatie te ontlopen, was zaterdag gekozen voor een tacti sche opstelling. Wim Timmer moest op het eerste bord aantreden tegen de Helderse topper Jasper Hengeveld. Deze verliespartij was ingecalculeerd. De rest zou dit goed moeten ma ken. Al vrij snel werd Cees Vinke geconfronteerd met een verras senden damcombinatie. Na het af nemen van de dam, had hij een schijf achterstand opgelopen. Hij zou zich gelukkig later goed her stellen. Adriaan Bruin deed wat er van hem verwacht werd. Hij speelde uiterst geconcentreerd, verwierf enig voordeel en rondde dat doel treffend af met een knappe com binatie naar dam. Jaap van Heerwaarden had ondertussen in een omsingelingspartij schijfwinst weten te behalen en kon boven dien naar dam doorbreken. Hij was echter iets te gretig. De dam werd ingesloten en verdween zelfs weer van het bord. De winstkans was zodoende verkeken, remise werd het gelukkig nog wel. De laatste tijd zo goed in vorm zijnde Gerrit Vlaming trachtte het centrum te veroveren. Lange tijd leek hij het beste van het spel te hebben, doch een verrassende slagzet verstoorde zijn illusies. Eni ge zetten later kon hij zijn tegen stander feliciteren. Ondertussen had Bert Duin een mogelijke „bomzet" verder doorgerekend dan zijn tegenstander. De combi natie werd uitgevoerd, Duin beant woordde deze met een tegen- combinatie en won daarmee een schijf. Piet Bakelaar en Ed van Vlies hadden intussen een zodanig ingewikkelde partij op het bord ge bracht, dat dit zeeën bedenktijd kostte en een verschrikkelijke tijd nood op komst was. Rinus Vittali wist zich met een schijf achter stand goed staande te houden en vlocht de nodige verwikkelingen in de stand. Toen zijn tegenstander Maschke naar een voordelig eindspel meende te kunnen afwik kelden, sloeg Vittali toe. Het verlies werd afgewend, de re mise kwam binnen bereik. Zijn te genstander was echter zo verrast, dat hij in een poging om ook snel een dam te halen, de voorzichtig heid uit het oog verloor en op zijn neus ging. De stand werd zodoen de 7-5. Piet Bakelaar had zodanig positioneel voordeel opgebouwd, dat hij in de tijdnood gemakkelijker spel had. De tegenstander kon de juiste weg niet vinden en verloor. Stand: 7-7. Alles hing dus nog af van Bert Duin. In een voordelige stand, doch met de vlag op vallen bood hij, om verlies te voorkomen, remise aan. De eindstand werd zo doende 8-8. Een enerverende wedstrijd. Bovendien een punt, waardoor de degradatie wellicht nog voorkomen kan worden. Enkele Texelse ruiters vormden zondag op verschillende plaatsen in Noordholland geduchte concur rentie voor de overige deelnemers. Jacob Bakker haalde in Schoorl met Gondor een eerste plaats en 125 punten in de klasse L. Bea Dekker was met Flair naar Wor- merveer en werd daar derde in de M met 118 puntenTIn Callantsoog werden Annemarie van der Linde en Tessa de Graaff respectievelijk eerste en tweede in de M2 en M1 met Goldboy en Her Highness. Ze hadden allebei 115 punten. De voorbereidingen voor de nieu we productie van musicalvereni ging Geen C te hoog zijn in volle gang. Het is de bedoeling om in de eerste helft van 1996 op te treden. Er zijn echter nog tien kinderen in de leeftijd tien tot veertien jaar no- Junior Joost Hoogenbosch presteerde prima op het fraaie doch'lastige parcours bij Calluna 'Foto Frans Hopman) Woensdag 8 maart: 18.15 u. Texel 2-De Koog J 19.00 u. ASC Texel-Klif J 19.45 u. Texel 5-De Koog 7 20.35 u. ZDH-Casino 3 21.30 u Mantje-Casino Zaaldienst:Klif Donderdag 9 maart: 18.30 u. Texel 4-Gempo 19.20 u. De Krim 5-Oosterend 20.1 5 u. Rab 2-Nioz 21.05 u. Jelleboog 3-De Koog 3 22.00 u. Casino 2-Rab Zaaldienst: Casino Vrijdag 10 maart: 18.15 u. De Krim 3-Mantje 2 19.05 u. Jelleboog 2-Oosterend 19.55 u. Klif-Texel 20.50 u. De Koog-De Koog 2 21.40 u. Le Berry-Texel 2 22.30 u. Plus Klus-Klif 4 Zaaldienst: De Koog Twaalf sportvissers die zondag weer en wind trotseerden haalden gezamenlijk 278 centimeter vis aan wal. In 2,5 uur sloeg Jan King- ma twee vissen aan de haak, met een gezamenlijke lengte van 57 cm. Tweede werd Cor Huisman (54 cm) en derde Paul Verhagen die 45 cm vis op de meetlat kreeg. De volgende wedstrijd is zondag 19 maart om 8.00 uur bij het red dingboothuis bij De Cocksdorp. Met paard en wagen maakte dit bonte gezelschap Skil wakker. IFoto Bart Koning) 'torisch gezien klopt dit vast niet. maar fotograaf Bert Koning bracht zo een aardige duit in de GO-kas IFoto Frons Hopman) Oudeschild beleefde als haven plaats z'n hoogtijdagen in de Gou den Eeuw, toen handels- en oorlogsschepen op de Texelse re de voor anker lagen. Zaterdag keerde ,,die goeie ouwe tijd" in volle glorie terug. Dorpshuis 't Skiltje was van 's morgens tot ver na middernacht het middel punt van het historisch getinte feest, waarmee de Gemeenschap Oudeschild (GO) z'n twintigste verjaardag vierde. Geen inwoner kon er omheen, want een zingend gezelschap verklede dorpelingen trok vantevoren met paard en wa gen door het dorp. Dat gebeurde onder muzikale aanvoering van Schipper Nol. De Helderse trouba dour had zich door het thema la ten inspireren en kwam met twee zelfgeschreven liederen over Texel en Oudeschild op de proppen, die weldra door iedereen werden meegezongen. In 't Skiltje zat de stemming er al gauw in. Het GO-bestuur had flink z'n best gedaan om alle activitei ten met een 17e eeuws sausje te overgieten. Zo konden de bezoe kers deelnemen aan spelletjes als galg trekken, red 'n schip, worst hangen en poep wippen. Wie rode oortjes wilde krijgen, kon een kijk je nemen achter het gordijn van het Kallegat (destijds de hoeren- buurt van Oudeschild). De organisatie had veel medewer king gekregen. Zo kon men voor de kostuums terecht bij Oosterend Present en leende het Maritiem en Juttersmuseum een haringkar en touwslagerij uit. Ondernemers van heel Texel stelden prijzen beschik baar. Het feest kreeg 's avonds, toen de bazaar was opgeruimd, een knallend vervolg. Op de deuntjes van de Klapband bleef de volle zaal tot in de kleine uurtjes meedeinen. dig. Wie het leuk vindt om te zin gen en te dansen en beschikt over enthousiasme en doorzettingsver mogen wordt verzocht zich vóór 15 maart op te geven bij Toos Maas, telefoon 12788, De auditie is zaterdag 18 maart vanaf 10.00 uur in d'Ouwe Ulo. De artistieke leiding is in handen van Yildou de Boer, Aris van Zeijlen en Ruud Nooy. Je zal als strandvonder van de Razende Bol tijdens een vlucht boven Amerika je eiland zien liggen. Het over kwam Hans Eelman, die op weg naar zijn vakantie bestemming langs de Ameri kaanse oostkust een eiland fotografeerde dat als twee druppels water leek op de NoorderhaaksNa enig speur werk blijkt het een eiland dat in het delta van de Chesapea- kebaai ligt, ten zuiden van New York. Gezien de breedte van de monding (naar schat ting enkel tientallen kilome ters), moet het eilandje aanzienlijk groter zijn dan de Razende Bol. Dat doet echter niets af aan de verbluffende gelijkenis, die is te danken aan de vergelijkbare omstandighe den in het gebied, zoals eb en vloed. Uniek is de ontdekking niet, want ook elders in het waddengebied komen verge lijkbare zandplaten voor. Ook de baai, die de monding is van een rivier, vertoont gelijkenis met het waddengebied, maar dan zoals het deltagebied er omstreeks 1300 heeft uitge zien. De foto toont het eiland, het kaartje de ligging aan de Amerikaanse oostkust. De Waal staat zaterdag in het te ken van de halve marathon die er al voor de veertiende maal van start gaat. Aan de start aan het Hogereind zullen weer de nodige cracks uit het land verschijnen, zo verwachten de Waalder dorps commissie en de Atletiekvereni ging Texel, die een gevarieerd parcours door het schilderachtige landschap hebben uitgezet. „Ik ben al benaderd door lopers uit Zeeuws Vlaanderen, Rijswijk, Apeldoorn en zuidoost Drenthe", aldus mede-organisator Piet Bake laar. Texelaars die in het verleden respectabele tijden neerzetten, zo als Lutz Lohse, Minne Goënga, An- dré Brouwer en Theo Franchimon, moeten dus op geduchte concur rentie rekenen. Bij het uitzetten van het parcours van 21,1 kilome ter is zoveel mogelijk geprobeerd de lopers de straffe zuidwester die doorgaans over het eiland waait te besparen. De route voert over het Waalenburgerdijkje, Ongeren, de Waalderweg, Meijertebos, Wee- geswaal, Westerboersweg en de Staart. Niet de volledige Staart maar de helft, omdat de krachtige wind te gen op dit stuk voor veel lopers de nekslag betekende. Liever nog zou de organisatie de halve marathon in een gunstiger jaargetijde hou den, maar wegens de overvolle ka lender van de Atletiek Unie (KANU) waarop de Texelse loop staat genoteerd, is de organisatie aan deze datum gebonden. Verkeer Automobilisten moet er rekening mee houden dat zaterdag het ver keer rond De Waal wordt omge leid. Een en ander wordt echter duidelijk aangegeven door de 15 vrijwilligers die de kruispunten be mannen. De lopers worden vooraf gegaan door een fietser. Verder zijn er EHBO-posten ingericht en wachten de lopers op twee plek ken verfrissingen. Het hoofdnummer, de halve mara thon, start om 14.00 uur. Voor jeugd tot en met twaalf jaar is er de 1,2 km, die om 13.25 uur start. Gelijktijdig vertrekt de jeugd van 12 tot en met 15 jaar voor de 2,5 km. De recreanten (4,8 km) star ten om 13.50 uur. De inschrijving staat open vanaf 12.45 uur in het dorpshuis De Wielewaal. Meedoen kost voor de jeugd f 5,- en voor an deren ƒ9,- (inlusief herinnering en soep na afloop). Dankzij sponso ring zijn er voor de lopers aantrek kelijke prijzen te verdienen. Een deel daarvan is ondergebracht in de loterij op startnummer, zodat iedereen kans maakt. Voor overkantse deelnemers rijdt vanaf de boot van 12,35 uur uit Den Helder een speciale bus naar De Waal. Na afloop brengt deze de lopers weer naar de boot van 17.05 uur. Schipper Nol bracht de Oudeschilders meteen al in een vrolijke stemming. IFoto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7