Showspektakel zet zaal op zijn kop Goede zaken op Hoornder markt nenigheid blijft er erf kam peren averendjubileum voor Cocky Vrolijk Palmpasen TEXELSE^ C0URANT Zaalvoetbalprogramma Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Pilaar-toernooi 5 Een wethouder die bovenop de banken zijn longen uit zijn lijf staat te zingen. Het was typerend voor het Texelse feestje dat gisteravond de Stappelandhal in De Koog deed rammelen. Het 25-jarig jubileum van Cocky Penha als kapster zal niet licht worden vergeten. Het was een show van ongekende allure. odeshow, maar dan anders. varen de verwachtingen iee de meeste bezoekers de etraden. Kwart voor zeven m de eerste mensen al voor jr. Om half acht was de rij iroeid tot het parkeerter- fe kwamen vooral voor het het optreden van Marco- Borsato. De volgepakte tri- werden echter van het aller- moment af meegevoerd in irvelend spektakel, ind door zeer goed gekozen fragmenten showden pro- lele modellen kleding van Mode, Mantje Sport, Cecil ne Ondermode. Maar het niets op een statisch heen sr lopen met kleding. Flit- blokjes werden snel afge- J en kleine details zorgden dat het publiek geen mo- ifdwaalde. Bodypainting et begin verscheen de jubi- - ilf, passend gekleed temid- tn haar personeel, in een I leather-act. Sportschool- ir Rob van Beurden vormde een opwindend decor met zijn Harley. Bijna niemand viel het op 'dat hij geen kleding droeg, maar dat zijn lichaam was beschilderd. De Texelse zusjes Henriëtte en Clementine de Wit hadden met bodypaint een motorpak met ta- toüages voor Van Beurden ver zorgd. Tijdens de repetitie hield hij zijn echte pak nog aan, maar tij- dens de show gaf hij zich bloot. Halverwege het programma zorg de Cocky nog voor een spannend intermezzo, door in een jungle-act twee langharige mannelijke mo dellen aan een palmboom te laten binden, die onder haar leiding even op de planken werden ge kortwiekt. De kostuums van deze stukjes en enkele functionele details voor de modeshow waren verzorgd door Wil de Leeuw. Ook een indrukwek kende prestatie, want het zag er bepaald niet zelfgemaakt uit. De Leeuw heeft een schat aan erva ring opgebouwd bij het aankleden van de Texelse musicalvereniging en de theatershows van Klif 12. Haar vakmanschap kwam in de professionele belichting helemaal tot zijn recht. Toneelstukjes De professionele mannequins en dressmen lieten de kleding van Mantje goed uitkomen. Leuk wa ren de ongedwongen, maar func tionele „toneelstukjes", zoals de zogenaamde picknick en het tei rasje. En wat te denken van ee Egyptische act, compleet met Cle opatra in een draagstoel. Vertede rend werkten de honden die tijdens het tonen van de Barbour- kleding op het plankier versche nen. En het mag typisch Texels worden genoemd dat diverse mensen in de zaal meteen enkele honden herkenden... Maar nog veel indrukwekkender waren de drie mannelijke It- dansers. Deze smakelijk ogende heren liepen gewoon mee, maar toonden af en toe een staaltje van hun kunnen waar het publiek, en niet in de laatste plaats de vrou welijke helft, ademloos van ge noot. Dat Eline Ondermode fraaie linge rie in huis heeft, was tijdens eer dere shows al duidelijk geworden. Ook nu werden enkele mooie set jes en body's getoond, waarbij vooral de act met de lange zwarte DINSDAG 11 APRIL 1995 uo juDiiaris imiaaen voor) Kwam zen nog neel best voor de dag op het plankier, temidden van naar medewerksters. Nog net te zien op de achtergrond het voorwiel van met het doorgezaagde meisje. Illu sionist Hans Klok heeft zijn sa menwerking met assistente Sittah geperfectioneerd tot een schouwspel dat ademloos wordt gevolgd. Zijn bevallige assistente verdwijnt uit een kist om in een andere te verschijnen. Ongeloof lijk, maar je ziet het met eigen ogen gebeuren. „Het is niet alleen dat ze van het ene bakkie in het andere springt, maar ze wisselt daarbij ook nog van pakkie", merkte een toeschouwer op. Een ander kwam voor zichzelf tot de conclusie dat Sittah een tweeling zuster moest hebben, maar uit be trouwbare bron werd van achter de coulissen verzekerd dat dit niet het geval is. Indrukwekkend was ook de act waarbij Sittah zwevend boven het toneel hangt. Gevoel voor humor c capes en de parasols met voile- kan het tweetal ook niet worden l'Sluiers veel oh's en ah's ople- ontzegd. Pe twist-act met draai- v verden. Sportschool „steps-act" muziek. Texel verzorgde een op swingende Tweeling? Je zit er met je neus bovenop en je ziet het niet. ledereen kent de truc ende lichaamsdelen was niet al leen komisch. Eigenlijk de enige misser van de avond was dat de microfoon die de supergoochelaar wilde gebruiken het niet deed. Maar ook dat loste hij met humor op. Een knopje dat moest worden omgezet toverde het geluid terug, Van Beurdens Harley waarop Klok droog opmerkte dat hij die truc nog niet kende.... Ovatie Hoe kan je een finale aan een mo deshow van een dergelijk hoog ge halte breien, die nog iets extra's toevoegt? Regisseuse Emilie Bouwman kreeg het voor elkaar. Als dames van het hof van Lode- wijk de Veertiende, compleet met bepoederde pruiken, verscheen het personeel van Cocky weer ten tonele. Ze werden gevolgd door fakkeldragende mannelijke model len. Door de erehaag liep de jubila ris in een gouden gewaad naar voren. Een staande ovatie viel haar ten deel. „Kicken. Echt het kippe- velgevoel toen ik daar stond", ver telde Cocky later. „Een mooier jubileum had ik me niet kunnen wensen." Ook Adrie Mantje en Nora Bekking (van Eline) toonden zich uiterst te vreden. „Ik heb genoten. Maar de verwachtingen waren hoog gespannen, gezien het financiële niveau van de show. Alles is meer dan waargemaakt", aldus Mantje. Gezien de drukte en voorbereidin gen die nodig waren was bewust al het werk uitbesteed aan profes sionals. Na een tweede pauze was het dan eindelijk zover. Met zijn succes nummer „Dromen zijn bedrog" ontstak Marco Borsato meteen de vlam in de pan. Hij wist het pu bliek effectief op te hitsen en me nigeen zal met spierpijn in zijn armen de meezingers zijn doorge- host. Borsato was ingehuurd voor een half uur en dat vloog voorbij ondanks dat hij weinig nieuw werk zong. Zijn fenomenale stem geluid maakte echter veel goed. Hij beloofde het publiek dat het niet de laatste keer was dat hij naar Texel kwam. Zijn eerste toegift betrof zijn twee de tophit „Waarom nou jij". Hij raakte een deel van het publiek recht in het hart door dit ontroe rende nummer op te dragen aan Mike, de jonge Koger die vorige week overleed. Hij wist de tranen echter effectief weg te werken door als afsluiting nog één keer zijn tophit „Dromen zijn bedrog" te zingen. En daarmee kwam een eind aan een show die bijna een droom kan worden genoemd. Tekst: Tessa de Graaff Foto's. Frans Hopman Woensdag 12 april: 18.15 u. Oosterend-Texel 2 J 19.00 u. Texel-Klif J 19.45 u. De Koog 6-De Krim 5 20.35 u. De Koog 2-Casino 21.30 u. De Krim 2-ZDH Zaaldienst: De Koog Donderdag 13 april: 18.30 u. Texel 4-De Mok 19.20 u. Nioz-Casino 3 20.15 u. Rab 2-Texel 3 21.10 u. De Krim 3-Gempo 22.00 u. De Koog 7-Klif 5 Zaaldienst: Rab Vrijdag 14 april: 18.15 u. Texel 3-De Krim 3 19.05 u. Oosterend-Klif 3 19.55 u. Klif-Le Berry 20.45 u. De Koog-Jelleboog 21.40 u. Texel-Texel 2 22.30 u. Klif 2-Mantje Zaaldienst: Jelleboog Zaterdag 8 april: O'end B1-BKC B1 5-2 De Koog B1-SRC B2 3-4 Geelzwart C1-Texel C1 3-3 Texel C2-JVC C3 JVC n.o.g. Texel C3-HCSC C3 6-0 O'end C1-Hollandia T C2 5-6 Schagen 01-Texel D1 3-1 Texel D2-JVC D3 2-1 O'end C2-Sint Boys C1 0-0 Meisjes: Texel-Winkel 3-1 Texelse pupillencompetitie: Texel '94 FTTexel '94 F2 afgelast Texel '94 F4-ZDH F1 afgelast SVC F2-De Koog F1 afgelast O'end F1- SVC F1 3-2 O'end E1-De Koog afgelast Texel '94 E1-Texel '94 E4 1-5 Texel '94 E2-Texel '94 E3 afgelast ZDH E1-0'end E2 8-2 SVC 01 -Texel '94 D3 5-0 O'end D1-De Koog Dl afgelast Zondag 9 april: Always Forward-Texel 1-3 Petten-De Koog 4-1 ZDH-Kwadijk 4-0 Texel 2-Alcmaria V. 3 1-0 Succes 4-0'end 2 3-1 WGW 6-0'end 3 5-5 Geelzwart A1-Texel A1 1-4 Geelzwart BI-Texel B2 5-0 Schagen B2-Texel B1 3-1 Recreatie: Oosterend-SVC 2-1 De Koog-Texel afgelast ZDH-Tex. Boys 2-1 Zaterdag 15 april: N. Niedorp B1-Texel B2 14.00 u. Texel B1-Flamingo's BI 13.30 u. Hollandia TB1-O'end B1 14.30 u. ZAP B2-De Koog B1 14.30 u. Texel C1-ZAP C1 13.30 u. Helder C2-Texel C2 13.00 u. O'end C2-SVAP C1 13.30 u. Texel 01 -SRC D1 10.30 u. Succes D1-Texel 02 13.30 u. Meisjes: Texel-Kolping Boys 13.30 u. Texelse pupillencompetitie: (inhaalprogramma) SVCF1-SVCF2 10.00 u. ZDH F1-Texel'94 F3 10.00 u. Texel'94 F1-Texel'94 F2 10.00 u. O'end El-De Koog E1 10.00 u. Op de zaterdag gehouden eerste rommeltjesmarkt aan de Witte- weg in Den Hoorn werden goede zaken gedaan. Mede dank zij het gunstige weer was het voortdurend gezellig druk en aan het eind van de dag bleek dat 65 bananendozen met „rommel" in geld wa ren omgezet en dat ook de verkoop van versgebakken oliebollen prima had gelopen. De opbrengst was iets lager dan men de afge lopen jaren gewend was, maar toch prima als in aanmerking wordt genomen dat deze keer geen grote meubelen en handwerken aan de man werden gebracht. De baten komen ten goede van de restauratie van het Hoornder kerkje, Texels meest gefotografeerde monument. De eerstvolgende rommeltjesmarkt wordt gehouden op 27 mei Ivan 9.00 tot ca 14.30 uur) en vervolgens gedurende de negen Hoornder Donderdagen in het hoogseizoen. <r>,h.rry a. o™r,i ZDH E1-Texel'94 E3 11 00 u. O'end E2-Texel'94 E1 11.00u. De Koog D1-O'end D1 12.00 u. Texel '94 D3-Texel '94 D4 11.00 u. Maandag 17 april: Alkm. Boys 2-Texel 2 11.00 u. Succes 3-De Koog 2 12.00 u. O'end 2-ZAP 6 12.00 u. W.waard 4-Texel 4 12.00 u. Texel Al-W.waard Al 12.00 u. Dames: Texel-Uitgeest 2 14.00 u. Recreatie: ZDH-Texel 10.30 u. Naam. In het blad van de Histo rische Vereniging staat een artikel over het dagboek van Theo Kuip. Dat klopt niet. De man heette Matteus en had als roepnaam Thijs. Basketbalvereniging De Mareis houdt op zondag 23 april het Pilaar-toernooi. Dit jaar wordt dit evenement voor de achtste keer gehouden, wederom in sporthal Ons Genoegen. De deelnemende teams worden ingedeeld in pou les. Iedere ploeg moet tenminste twee dames in het veld hebben staan. Bij voldoende animo wordt tevens een junioren-poule gemaakt. Inschrijfformulieren zijn te verkrij gen bij drogisterij Mets in de Parkstraat, waar ze ook weer inge leverd moeten worden. Aanmel den is mogelijk tot en met zaterdag 15 april. De kosten be dragen ƒ30,- per team. Meer infor matie is te verkrijgen bij Ria van Maldegem, tel. 15695. s waren volgepakt en iedereen raakte in de ban van de flitsende show. De uitstekende muziekkeuze maakte het ge- Quotum bezwaren hebben te ma- het „quotum" van maxi- '00 slaapplaatsen die b en 'erven willen toelaten. Dat i 'htsongelijkheid betekenen aanvragers nul op het re- igen als de tentplaat- ..uitverkocht". De kwestie 1 makkelijker liggen als het :nd om tentplaatsen zou ■n niet om caravans. Voor Jis één raadslid zou dat aan- |Pin alsnog accoord te gaan xlinstantie als de werkgroep M'apszorg zou dan ook min wijzend zijn. Wat nu? e9e staat nu voor de vraag 1 verder moet terwijl het iiseizoen bijna voor de deur De procedure zou voort- ünnen vyorden, wat bete- veel boerenerven al meer dan vijf kampeereenheden. Niemand kan zich voorstellen dat dit in de prak tijk nog kan worden teruggebracht of afgeschaft of dat er veel terecht zal komen van optreden als boeren hiermee doorgaan. In Den Burg, De Cocksdorp en De Waal werd zondag de tra ditionele Palmpaasoptocht gehouden. Het werd overal een geslaagde gebeurtenis, dank zij het goede weer en de grote deelname van kinderen en begeleidende ouders. De foto laat een deel zien van de optocht die in Den Burg werd gemaakt met muzikale onder steuning van het Koninklijk Texels Fanfarekorps. IFoto Harry de Graaf) kent dat Gedeputeerde Staten van de provincie (waarschijnlijk in juni) een oordeel zullen vellen. Het staat nog allerminst vast dat de provincie accoord zal gaan, mede gezien de bezwaren. Maar ook bij een positief besluit kunnen tegen standers de regeling nog aanvech ten bij de Kroon. De afgelopen zomer stonden op Wielrennen.De eerste tijdrit van de wielerclub leverde eerste plaat sen op voo» Evert Rikkenberg (ju nioren) en Wobbe van der Kieboom (senioren). De eerstvol gende tijdrit is op 21 april bij de Pen-centrale. Vanavond is een cri terium op de baan. nstemming over de nieu- ling voor kamperen bij de at op zich wachten. De mmissie voor ruimtelijk svestingsbeleid blijft in rheid tegenstander van legevoorstel om het maxi mal eenheden per erf van r acht te brengen. ik vorige week in de com- lergadering, waar de eerder rde strandpurtten ongewij- erden herhaald. Een deel bezwaren is van principiële komt erop neer dat een ke regeling niet met een ar- ■procedure tot stand moet maar meegenomen moet bij de behandeling van het 'ieuwe bestemmingsplan 1 buitengebied. Alleen dan goede afweging mogelijk 'factoren die in het geding.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5