SPort :avorieten ten val ijdens motocross TEXELSE^ COURANT rdi Vinke wint ce tegen klok Ijandcom petitie volleybal Westdorp/v.d. Veen klaverjaskampioen Toerclub houdt koninginnerit Kampioenschappen tafeltennis Slufter peuleschil door trappenklimmer Flinke opbrengst collecte G-team Lager puntentotaal voor teams Deuce De Koog fortuinlijk winnaar zaalvoetbal ,t Skeert opnieuw basketbalkampioen Watervogels te sterk voor gehavend De Koog Zonnewarmte voor zwembad Dros en Vittali strijden om schaaktitel Eilandcompetitie tennis VRIJDAG 28 APRIL 1995 otocross geen sport is voor s bleek afgelopen zondag i de derde MAB clubcross, de training maakte Parijs- rjjder Gerard Jimmink op vasbord" een dusdanig on- dge val dat hij al vóór de rijd met een arm uit de kom afhaken. jdens de wedstrijden waren [chillende valpartijen waarbij 8 coureurs wat blauwe plek- iliepen, maar het is inherent i sport dat men in het heetst i strijd wel eens valt of door ledestrijder wordt aangere- Dat deze „ijzeren" man ouwen zelden iets aan deze tijen overhouden bleek zon- ond. De geblesseerde Jim- mas alweer uit eten met zijn in, Over hard voor jezelf iken... Op de optimaal ge- eerde baan werden zondag snches weer in een strak javond hield Wielervereni- Texel weer een tijdrit met en finish bij de voormalige entrala Over 16 km reali- i Jordi Vinke de snelste tijd: iam na precies 25 minuten e streep en ging daarmee de ge Christian Annyas en rou- Loek van Vliet bijna een mi- «ooraf. Jan Zijm bleef met irde plaats in 26.09 dicht in urt. De andere deelnemers den op ruim twee minuten Sr. Natascha van der Vis was 9.12 de beste dame, voor a Lósser (32.13) en Mariska Iers 132.31). vier jeugdrenners die 8 km en, was Robert Jan Appel eiste. Met 16.41 bleef hij teld één seconde voor op Rikkenberg. Erwin Goënga en Dennis Laan (20.19) in derde en vierde. ■lleybalteams die meespelen V ei/andcompetitie moesten Ik jaar opnieuw opgeven, f altijd nogal problemen: het mma kon pas laat worden kt, teams vergaten zich op in enz. Daarom blijft vanaf team automatisch inge- 31 en hoeven alleen de wij- nog worden doorge- naamwijziging, stoppen i competitie enz. Dat kan en by de wedstrijdleiding of van de Kamer (tel. 15194). wijzigingen moeten vóór 1 us zijn doorgegeven, zodat luwe competitieprogramma klaar is. Ook nieuwe teams zich tot 1 augustus opge- Willem van de Kamer, tel. nma dinsdag 2 mei: Poule A i. Uriot-Sportshop ABN/Amro |i. ABN/Amro-Pilaar Uriot a Win.18.30-Win.18.54 Tatenh. I. Tatenh.-Slock 2 Kobeko |n Kobeko-Teso Slock 2 i. Win.19.42-Win.20.06 DGM i. DGM-Maarcob.Paal 28/Krim ju Krim-Graaf Sp. Cocky's Cocky's-Bodies Paal 9 1. Paal 9-Handicap Balcken Balcken-Meub.T. Handicap Poule B NBC-Autocentr. Ecomare i- Ecomare-Fitt NBC Win.18.30-Win.18.54Waayer i. Waayer-RWS LenR lanR-Super RWS Win.19.42-Win.20.06Beverd. i. Beverdam-Eierl.H. Tatenh.2 i- Tatenh.2-Durper Drup Klif Klif-Haarstudio Zandloper Zandloper-Westerl. Kruisw. Kruiswerk-QuestionWesterl. Poule C i. Texèle-Timmers B. Top Tien Top Tien-Vlier Texèle '•Win.18.30-Win.18.54 Klif 12 u Klif-Rival Vespertina Vespertina-Slock (v| Rival W"in.19.42-Win.20.067 Prov. Prov.-Bosma Won. Leydek. 1 Leydek.-Cohen Nioz 1 Nioz-Schiphorst Zeilmak. 2eilmak.-Visser b. Wiersma 1 Wiersma-Smash Visser B. 1 25 april: Sportshop-Handicap 2-1; Teso- es 0-3; Meubelhuis-Arch. Uriot 28/De Krim-Tatenhove 3-0; !,°c.kv's kapsalon 2-1; 12 «l Z8/0e Krim 2-1; Pilaar-Paal 9 e?' 1'2. Gemengd: Klif- n.,e ^"R SIag. Beverdam "'swerk-EcoMare 1-2; NBC- Vrouwen: Wiersma-Visser Srnash'68-Cohen 3-0; Gr. Bakkerij 0-3; Top Tien- To ii' ^-Question 2-1; ■^xêle-Timmer Bakkerij Promo schema afgewerkt door wedstrijd leider Gerrit Zijm. Voor de jarige Rick Dijker kon de dag niet stuk, want hij werd eerste in de 60 cc, mede omdat zijn con current Niels Kistemaker met griep in bed lag. De kleine wielen werden ditmaal beheerst door Arjan v. Maldegem, die beide manches op zijn naam schreef. Ook Rob Schraag viel de ze eer te beurt, want hij reed twee macheoverwinningen in de 80 cc grote wielen. De 125 cc junioren telde elf deel nemers. De start rijdende Richard v. Baaren wist beide manches op zijn naam te schrijven, maar kreeg deze beslist niet cadeau. Ben Ren tenaar, die twee manches als tweede eindigde, reed hem constant in het wiel. Ook Willem Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn overtuigend win naar geworden van de competitie van klaverjasclub Den Burg. Ze stonden 23 weken op de eerste plaats en scoorden gemiddeld 6813 punten. Het zit er weer op. De laatste avond van het seizoen '94-'95 van de klaverjasclub Den Burg werden er maar drie partijen gespeeld. Hanna Zijm en Aad Winters be haalden de mooie score van 6320 punten. Eric Jan Geus en Peter de Porto scoorden 5844 punten. 5629 punten waren er voor Peter v. Heerwaarden en Wil Derksen (die werd vervangen door Arend Dijker). Henk Bakker en Cees Vin ke behaalden 5564 punten en daar vlak achter kwamen Jan en Corrie Spaans met 5526 punten. Gerda en Freek Veeger wisten in het eindklassement de tweede plaats over te nemen van Jelle Wiersma en Johan Vinke, die naar de derde plaats opschoven. Carlo Bos en Roel de Zwart werden vier de en Theo en Jaap Witte waren goed voor een vijfde plaats. Tus sen de eerste en de laatste (38e) zit 25.108 punten. Anton v. Heer waarden en Jan Kloosterman heb ben dit seizoen de meeste marsen behaald (70 stuks). Derdeperiode kampioen waren Jelle Wiersma en Johan Vinke, op de voet gevolgd door Lieuwe v.d. Veer en Hans Westdorp. Eindstand totaalklassement'. L. v.d Veer-H. Westdorp 189071; echtp. F. Veeger 186817; J. Wiersma-J. Vinke 186791; C. Bos-R. de Zwart 186358; Th. Witte-J. Witte 183455; F. Hopman-R. de Ruwe 182788; G. Benjamins-P. Moree 182112 Eindstand derde periode: J. Wiersma-J. Vinke 63546; L. v.d. Veer-H. Westdorp 63509; echtp. F. Veeger 63049; G Benjamins-P Moree 62837; T. den Braven-G. Kiewiet 62802; C. Bos-R. de Zwart 62789; E Geus-P. de Porto 62247 Johan Bakker liet zich weer van zijn sterkste kant zien. De 15 liefhebbers, „VET's", lieten zondag weer eens zien dat ze zich nog steeds de kaas niet van het brood laten eten. In de eerste manche waarin een zware valpar tij plaatsvond en de wedstrijdlei der sommeerde te herstarten, liep dit uit op een valse start waardoor er nogmaals gestart moest wor den. Door het gevecht tussen Jan v. Duin en Huib Schilder wist Henri van Hoogenbosch, beide heren te passeren en resp. als eerste en tweede te eindigen. Het klapstuk is iedere keer weer de start van de 125 cc senioren, die daar zondag samengevoegd waren met de 250 cc. In de 125 cc senioren werd in twee man ches de toon aangegeven door de boomlange Simon Haenson, ook deze keer weer gevolgd door Otto Goënga en Egbert v.d. Werf. De 250 cc werd ook deze keer weer aangevoerd door Johan Kistema ker. De tweede manche werd een zeer spectaculaire. Doordat er met zestien motoren werd gereden, was het bij de start al dringen ge blazen. Na de eerste springheuvel verdraaide Johan Kistemaker zijn knie, waardoor hij ten val kwam. Toerclub Taxi 12000 houdt op ko ninginnedag een dorpentocht over het eiland. Deelnemers hebben de keus uit vijf of zeven dorpen. De wielrijders mogen zelf de route be palen, zolang ze maar langs de controleposten komen. In Den Burg is dat de koninginnemarkt op de Groeneplaats, in Oosterend Strendzicht, in De Cocksdorp het Eierlandsche Huis, in Den Hoorn Loodsmanswelvaren in De Koog Kikkerts rijwielverhuur aan de Badweg en in De Waal Rebecca. In elk dorp kan tussen 9.00 en 12.00 uur worden gestart, maar het in schrijfgeld (volwassenen f5,- en jeugd tot 12 jaar de helft) moet in Den Burg worden betaald. Tafeltennisvereniging Tetak houdt op de donderdagavonden 11 en 18 mei de open Texelse kampioen schappen tafeltennis. Gespeeld wordt in twee groepen: competi tiespelers en recreanten. Beide avonden beginnen om 19.00 uur in sportzaal De Ferrever in Den Burg. Het inschrijfgeld bedraagt voor niet-leden 72,50. Opgeven bij Lieuwe van der Veen (tel. 16395), Caecilia Roeper (tel. 10231), Mar tin Janssen (tel. 17686), of op de trainingsavond van 19.30 tot 21.30 uur in De Ferrever. Na dertig jaar weer De Slufter kunnen zien. Het overkwam Ria Lups, voor wie de trap naar de uit kijkpost door haar handicap een te hoge drempel betekende. De klim naar het panorama op het Vrijwilligster Annie v/d Helde leidt Ria Lups de trap Op. IFoto Gerard Timmerman twaalf meter hoge duin werd een peuleschilletje dankzij een nieuwe rolstoeltransporteur. De trappen klimmer staat hoog op het ver langlijstje van Stichting Vakantiezorg die vrijdag de de monstratie verzorgde. De mechanische trappenklimmer, een vinding van een handelsmaat schappij uit Heerlen, kwam goed door de test. De rolstoel wordt aan het rupsvoertuig gekoppeld, zodat de gehandicapte door een begelei der zachtjes de trap op en naar be neden wordt gestuurd. Gebruiksvriendelijk en veilig, luid de de kwalificatie. De transporteur is geschikt voor vele soorten trap pen, tot een hellingspercentage van 35 procent en een geschikte variant voor een rolstoellift. Ineke van Coeveringen van de Stichting Vakantiezorg, die zich inzet voor gehandicapte toeristen, denkt dat zowel Texelaars als toeristen ge zien de talrijke trappen op het eiland veel voordeel van het appa raat kunnen "hebben. De stichting schafte eerder al een bus aan waarmee invaliden over het eiland worden getoerd en rolstoelen (zeehonden), die geschikt zijn voor het strand. De kosten van de trap penklimmer, circa 710.000,-, zijn voor haar stichting alleen echter teveel van het goede. Omdat Va kantiezorg samen met het Kruis werk en de Stichting Thuiszorg Nederland een proefproject is gestart om te inventariseren hoe groot de vraag is naar voorzienin gen voor gehandicapten op het eiland en of het huidige budget daarvoor toereikend is, kan de in vestering wellicht gezamenlijk worden gedragen. De kans is ook groot dat de gemeente meebe taalt. Vertegenwoordigers van het Inspraakplatform Minder Validen toonden zich alvast enthousiast. Ander^ gegadigden kunnen con tact opnemen met Ineke van Coe veringen, tel. 16687. Het gevolg was dat hij tien rijders over zich heen zag komen. Na even versuft aan de kant te heb ben gezeten wilde Kistemaker zijn manche toch maar uitrijden. Dit werd hem door de E.H.B.O.-ers echter sterk ontraden; hij keerde terug naar het rennerskwartier. Uitslagen 250 cc; 1. Jacky Knol 57 pnt.; 2 Jeroen vj. Sar 50 pnt.; 3- Johan Kistemaker 30 pnt. 125 cc senioren: 1. Simon Hoensen 60 pnt.; 2. Dave Straathof 54 pnt.; 3. Mare Steenvoorden 50 pnt. Liefhebbers: t. Huub Schilder 55 pnt.; 2 Henri v. Mal- degum 55 pnt., 3. Maarten Hoogenbosch 48 pnt. 60 cc: 1. Rick Dijker (jarig) 60 pnt 80 cc: 1. Arjan v. Maldegem 60 pnt.; 2. Jan v.d. Vis 54 pnt.; 3. Joost de Winter 50 pnt. 80 cc groot: 1. Rob Schraag 60 pnt.; 2. Bonne Kleinwoolthuis 54 pnt.; 3. Joost v. Heerwaarden 50 pnt 125 cc junioren: 1 Richard v. Baaren 60 pnt.; 2. 8en Rente naar 54 pnt.; 3. Jack Vledder 48 pnt. De jaarlijkse inzameling van het Nationaal Fonds Sport Gehandi capten heeft op Texel 74.349,- op gebracht. Een succes voor de voetballers van het G-team, die in de week van 16 tot en met 22 april langs de deur gingen. Zonder problemen was de collecte overi gens niet. Chris Zijm ontsnapte éénmaal aan een hond die in Den Burg op hem was afgestuurd en kreeg bij een volgend adres water over zich heen... Betere ervaringen had het team in Oosterend, waar ze een gul onthaal kregen. Van de opbrengst is 15% voor het G-team en 10% voor SV De Koog. Woens dagavond overhandigden de spe lers het bedrag aan de pen ningmeester van SV De Koog. Te vens namen ze afscheid van hun coach, Marjan Westdorp, die een grote beker cadeau kreeg. In de week na Pasen is weer een volledig programma gespeeld in de kring-, districts- en landelijke competitie tennis. In de tweede ronde van de kring werden minder punten behaald dan in de eerste. Alleen Deuce b en Deuce c pak ten alle vier de punten, waardoor Deuce c (Wil Beers, Anneke Boe kei, Tine van Heerwaarden, Mar- greet Gerlsma en Coby Koolhof) nog op een score van 100% staat. In de derde ronde van de districts competitie werden ook minder punten gescoord dan in de voor gaande ronden. Maar het vierde en vijfde herenteam wisten beide door een overwinning van 4-2 hun koppositie te behouden. Bij de jeugd waren deze week geen team-overwinningen. In het gemengde team tot 16 jaar kon den Maartje van Hattem en Alfons van Heerwaarden in hun enkelspel ieder een punt veroveren in Oud karspel. In Julianadorp was het Gerbrand Zoetelief die in zijn en kelspel het enige punt voor Deuce bemachtigde. De jongens van 12 tot 15 hebben tot nu toe meer moeite met de thuis- dan met de uitwedstrijden. Koen van Bommel zorgde weer voor het enige punt. Maar het enkelspel dat Lennard Witte uiteindelijk in eeen drie- setter verloor, liet spel zien waar het publiek van heeft genoten. Uitslagen Districtscompetitie (zaterdag) Senioren: Heren: Deuce 1-Akersloot 1 3-3; Spannend was het vrijdagavond in de sporthal tijdens de halve fi nales om de Texelse zaalvoetbal beker. Eerste-klasser Oosterend moest het opnemen tegen hoofd klasser De Koog. Op papier een gelopen strijd; daar dachten de Oosterenders zelf echter anders over. Nadat De Koog in de eerste helft het kwaliteitsverschil tot uitdruk king bracht met een voorsprong van 2-1, was het Oosterend dat het initiatief nam en de hoofd klassers op een achterstand van 4-2 speelde. Deze stand wist men tot twee minuten voor tijd te handhaven. De Koog nam dit niet en in een alles-of-niets-offensief kwam dit team in de laatste mi nuut alsnog langszij. Strafschop pen moesten de beslissing brengen. Hierbij werd De Koog de (gelukkige) winnaar, al moet ge- Deuce 2-Julianadorp 2 2-4; Deuce 4-Zeemacht 1 4-2; Deuce 5-Noordend 2 4-2. Gemengd. Swaegh 2-Deuce 1 3-2; Animo 2-Deuce 2 1-4. Jeugd: Jongens 12-15: Deuce 1-Julianadorp 1 1-5; Ge mengd t/m 18: Julianadorp 1-Deuce 1 5-1, Gemengd t/m 16: Tulp 2-Deuce 1 4-2. Landelijke competitie (zondag): Junioren gemengd: Wiermgerw. 1-Deuce 1 7-1. Kringcompetitie: Dames: ZAP A-Deuce A 3-1; Deuce B-HTC A 0-4; Deuce C-Julianadorp D 2-2; Hippo b-Deuce a 4-0, Deuce b-Boerenslag a 4-0, Julianadorp c-Deuce c 0-4, Deuce d- Waarland b 2-2. Heren 50 Deuce-STC I 0-4. Basketbalteam ,,'t Skeert niet zo skurrep" is winnaar geworden van het Pilaar-toernooi dat zon dag in sporthal „Ons Genoegen" is gehouden. Net als vorig jaar waren de tegen stander niet tegen dit team opge wassen, al kostte het ditmaal wat meer moeite. Er moesten in de match tegen De Koenen uit Am sterdam strafworpen aan te pas komen. Derde werd Veld A. In de verliezerspoule won EdoKooiman Fotografie. In het toernooi stond de gemoedelijkheid voorop. De hoop van organisator De Mareis op een dag zonder blessures kwam niet helemaal uit. Erik Ven- neker ging ongelukkig door zijn enkel en moest de wedstrijd van uit de kantine gadeslaan. Het nog door veel blessures ge plaagde elftal van De Koog had zondag niets in te brengen tegen het hooggeklasseerde Watervo gels. De Helderse formatie kwam vroeg in de wedstrijd op voor sprong en hield daarna de touw tjes stevig in handen. De Koog moest het nog steeds zonder de geblesseerde Hans Pol derman, Dennis Saai, Barry Betse- ma en Wil Wassenaar stellen en ook Cees van Beek moest vlak voor de wedstrijd afhaken nadat een oud kwetsuur weer opspeel de. Wally van Beek was als laatste man geposteerd en hij moest lijd zaam toezien hoe de buitenspelval goed openklapte, maar de arbiter geen gehoor gaf aan het terechte vlagsignaal: 0-1. De Helderse be zoekers trokken, gesterkt door de ze vroege openingsgoal, het initiatief volledig naar zich toe en het wachten was op een verdub beling van de score. Die kwam tot stand in de 25e minuut toen doel man Gert-Jan van Nuland een dia gonaal schot niet voldoende kon verwerken. In de resterende minu ten van het eerste bedrijf had De Koog zeker wat kansen op een treffer. Schoten van John Eelman en Tony de Jonge verdienden een beter lot maar Watervogels doelman Jos Kaptein was in deze fase niet te passeren. Na de pauze drong de Koog meteen aan en een goede combinatie tussen Peter Brons en Martijn de Veij werd be loond door een simpele afronding door laatsgenoemde. Een minuut later werd Jan Plaatsman in stel ling gebracht door een goede actie van De Veij, waarna Plaatsman doeltreffend intikte. De arbiter had deze goal goed moeten keuren maar liet dit na omdat Plaatsman zich volgens de leidsman in bui tenspelsituatie had bevonden. Een hevig protesterend De Koog ver gat dat de wedstrijd gewoon door ging en de Helderse formatie strafte dit acuut af: 1-3. De kansen stapelden zich op voor de bezoe kers nadat Erik Kossen het veld had moeten verlaten en de blauw- witten moesten dan ook toezien hoe de score opliep in Helders voordeel. In de slotfase had De Koog nog wat terug kunnen ko men maar de absolute uitblinker aan Texelse kant Hans van Exel stuitte wederom op de beste man aan Helderse kant. Die gunde van Exel geen slotaccoord meer en zo hield doelman Jos Kaptein de stand op 1-5. zegd dat de strafschoppen een on rechtmatig verloop hadden. De tweede halve finale kwam worden gerangschikt onder een van de beste wedstrijden van het seizoen. Jelleboog en Mantje maakten er een bekerwedstrijd van. Jelleboog nam al snel een voorsprong, maar Mantje pakte het initiatief en wist mede door het beproefde systeem, met een meespelende keeper, de achter stand om te buigen in een voor sprong. Jelleboog zag het gevaar, zette een tandje bij en nam het ini tiatief weer over. Vlak voor tijd re sulteerde dit in een voorsprong van 6-4. Mantje gaf zich niet ge wonnen en wist via opportu nistisch voetbal in de laatste minuut naast Jelleboog te komen. Mantje nam de strafschoppen be ter en plaatste zich na De Koog voor de finale, die op woensdag 3 mei wordt gespeeld. Behalve beslissingen in de beker, zijn ook de beslissingen in de com petitie aanstaande. Met nog twee volledige speelweken zullen ko mende week de eerste beslissin gen vallen. In de hoofdklasse speelt Texel tegen De Koog en Jel leboog tegen De Koog 2. Bij winst van Texel en puntverlies van Jelle boog is Texel kampioen. Mocht Jelleboog winnen, dan is de wed strijd van de week daarop tussen Jelleboog en Texel van cruciaal be lang en wordt dan beslist wie zich kampioen van Texel mag noemen. Mocht Jelleboog ook deze wed strijd winnen, dan volgt een beslissingswedstrijd. In de eerste klasse is leider Jelleboog 2 uit gespeeld. Het team kan alleen nog worden achterhaald door Plus Klus. Mocht dit team de twee resterende wedstrijden winne, dan volgt op 12 mei een beslissings wedstrijd voor het kampioenschap in de tweede klasse. Op het terrein bij het ver nieuwde bad Molen koog in Den Burg heeft CVI Texel zon necollectoren geplaatst, waarmee het zwemwater zal worden verwarmd. Maar liefst 112 collectoren met een totale oppervlakte van meer dan 400 m2 werden in rijen ge monteerd, in schuine stand in zuidelijke richting. De ver wachting is dat daarmee 90% van de warmtebehoefte zal worden gedekt. De foto toont het aanbrengen van de laatste collectoren. Gescheiden van deze installatie werken de vijf collectoren van totaal 21,15 m2 die al eerder op het dak van het kleedgebouw werden aangebracht. Deze dienen om het tapwater in de boiler van 650 liter op temperatuur te brengen. Ook hier is de besparing op aardgas aan zienlijk: de zon voorziet in 2/3 van de warmtebehoefte. (Foto Harry de Graal) In de tweede klasse kan Gempo, door komende donderdag een punt te halen tegen Mantje 2, de kampioensvlag hijsen. In de derde klasse gaat de strijd om het kampioenschap tussen Oosterend 2 en Klif 5. Mocht Oosterend 2 komende woensdag winnen van De Koog 7, dan is ook voor Oosterend 2 het kampioen schap een feit. De kampioenstrofeeën voor de be treffende teams worden uitgereikt voor de finale om de supercup (om 20.45 uur) in de kantine van de sporthal. In de voorlaatste ronde van de strijd om het Texels kampioen schap schaken wonnen de beide koplopers hun partijen, zodat de beslissing in de laatste ronde moet gaan vallen. Dat wordt dan een echte finale, want competi tieleider Frans Eijgenraam heeft Jaap Dros en Rinus Vittali aan el kaar gekoppeld. Het onderlinge duel zal uitwijzen wie zich een jaar lang de beste schaker van Texel mag noemen. Dros is daarbij in het voordeel, want hij heeft aan remise al genoeg voor de prolon gatie van zijn titel. Vittali wist echter dit jaar al twee keer te win nen van Dros, zodat hij allesbe halve kansloos is. Jaap Dros weet als geen ander dat deze fase van de strijd opperste concentratie vereist. Ofschoon zijn tegenstander Piet Bakelaar heel voorzichtig opende met de Philidor-verdediging, slaagde Dros erin om een goed aanvalspatroon te ontwikkelen. Door lang te ro- cheren had de regerend kampioen de handen vrij om op de konings vleugel een krachtige aanval te ontketenen. Bakelaar vond geen sluitende verdediging en staakte al na twintig zetten de ongelijke strijd. Daardoor moest ook Rinus Vittali zijn partij tegen Paul Eelman winnen om mee te blijven te doen om het kampioenschap. De runner-up van deze competitie pakte het gedegen aan met de Joegoslavische verdediging. Paul Eelman bood echter goed tegen spel, zodat Vittali diep moest gaan om enig voordeel te bereiken. Uit eindelijk besliste Vittali de partij met zijn ragfijne eindspekechniek. De mooiste partij van de avond was die tussen Abe Zijm en Thijs Witte. Zijm is een liefhebber van mooie schaakopeningen en de mooiste van allemaal is toch wel het koningsgambiet, waa? Zijm zich dan ook regelmatig van be dient. Wtte wenste echter niet in te gaan op de plannen van Zijm en liet de gambietpion ongemoeid. Via uitgebreide schermutselingen bereikten de spelers een op het oog gelijkwaardig eindspel. Door echter de laatste stukken te ruilen, bereikte Zijm een voordelige stand, omdat zijn pionnenformatie een betere toekomst had. Dankzij zijn dubbelpion vormde hij een on aantastbaar blok en kon hij op de andere vleugel doorbreken. Hoe wel de winstvoering niet eenvou dig was, schoof Zijm op kundige wijze naar het volle punt. Uitslagen: P. Eelman-R. Vittali 0-1; A. Zijm- T Witte 1-0, J. Dros-P Bakelaar 1-0; J.W. Bakker-F. Eijgenraam 1-0; W. v.d. Rijke-A. Naderi 0-1. Deuce: 8 30 u. D. Bol-M. Jansen 8.30 u. A. Heidstra-E. Kossen 8.30 u. R. Verduyn-E. v. Bommel 8.30 u. R. Bosken-B. vd. Wetering 19.00 u. H. Beverdam-J. Zoetelief 20.00 u. H. Boekel-A. Westerlaken 20.00 u. Land/Bokma-Maas/Braven Heri Hodie: 9.00 u. K.v. Bommel-R. Buitenweg 9.00 u. R. v.d. Bent-A. Keyser 10.00 u. K. Saal-M.vd. Wetering Koogerslag: 9.00 u. P. Brons-M Land 10.00 u. N. Erwich-T. v. Koppen 20.00 u. Stark/Stark-Aken/Meyer Oosterend: 9.00 u. H. Bakker-R. Zoetelief 9 00 u. B.v. Veen-R. Siebinga 10.00 u. H. d. Porto-R. v. Oosten 10.00 u. Schraag/Boon- Goslinga/Westerlaken Uitslagen: Goslinga/Westerlaken- Frank/Kamstra 0-2; Saai - K. v. Bommel 0-2; V.d Bent-Bol 0-2, Verduyn-T. Bakker 2-0; E. v. Bommel-H. Bakker 2-0, Maas/d. Braven-v. Aken/Meijer 2-0; Beverdam-Oosterhof 1-1, Boekel-Zoetelief 0-2; Buitenweg-M. v.d. Wetering 2-0; V. Veen-B. v.d. Wetering 2-0; Land-Kossen 2-0; Stark/Stark-Dros/Bakker 2-0.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9