Cjrocn Tuiartsjexeh in het Molenkoog vervult een voortrekkersrol" Drie tehuizen verder als St. Zorgcentrum Texel K VVV: opnieuw extra reclame op radio Nieuw logo en nieuwe naam rrv: 'EN-molens B staan stil Belastingis vies woord ummer Wethouder bij opening nieuwbouw zwembad: Jitbundig feest bij presentatie iel meer vervoer door Tesoboten m Bureau Zandbank stelt onderzoek in Hoofdletsel VERDER IN DIT Meester Laan-hoek door naamgever onthuld 5 4 en 5 mei 7 Monsterzege Texel 9 Records in Koninginneloop 9 Feestprogramma bevrijdingsherdenking 10 Illegale blissen TAFELMARGARINE GEEN KRANT op 5 mei bevrijdingsdag TEXELSE^COURANT RADIO TEXEL Attence ve Uitgeverij Langeveld de Rooy BV, Parkstraat 10, AC Den Burg, telefoon 02220} 62600. tentles/abonnamenten on (02220) 62600, faxnr. (02220) 14111. die Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, !on (02220) 62620, faxnr (02220) 14111. ctie bulten werktijd Harry de Graaf, Pelikaanweg 75, /Ql ^^elefoorW02220^^1^266^^^^^^^^^^^^^ „in RICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10980 DINSDAG 2 MEI 1995 Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36 25.01.742; I.N.G. bank nr 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs /52,45 per half jaar; Los f1,45 eubewust, modern, onderhoudsvriendelijk en aantrek- k voor het publiek. Vier eigenschappen van het ver- iwde zwempark Molenkoog die ervoor moeten zorgen let openluchtbad z'n sociale functie behoud en er weer aar tegenaan kan. Een kwart eeuw die op koninginne- werd ingeluid met een bruisend openingsfeest. Een trast met de plechtige officiële opening vrijdag, waar de Texelse bobo's hun opwachting maakten. „Molen- vervult een voortrekkersrol", stelde een trotse louder Nel Eelman. genodigde wreef zich de kuit bij het aanschouwen van jiieuwe hoofdgebouw. „Het Jste gebouw van west Euro- Idurfde Dirk Haker van zwem- ItX '71 te beweren. Kenners inden de gemeentelijke jtijl (zie de Bruinvisschool) in Intwerp van Maarten Smit en 1 mannen van de afdeling ^zaken. De wethouder om- lef het als „een prachtig func- kel gebouw". i heeft rond Koninginnedag jl meer auto's vervoerd dan vo- jaar. De veranderde schoolva- nes en het fraaie weer zijn- waarschijnlijk debet aan. jaar was het saldo aan Ie auto's op zaterdag 2635. [was dit jaar maar liefst 4274. beide vaarrichtingen werden auto's méér vervoerd en 218 fans. inks inzet van de reserveboot vrijdag en zaterdag enige ittijd geweest. Die liep vrij- vond in Den Helder op tot een m was zaterdag tussen de een half uurtje. Bij het ontwerp was het doel de aantrekkingskracht van Molen koog te verhogen en de onder houdskosten terug te dringen. Punten die zijn terug te vinden in de compacte vorm en het gebruik van duurzame materialen als hout, steen en kunststof in het in wit/ro ze uitgevoerde gebouw. Een degelijk, maar geen Spartaans gebouw, want op luxe en comfort heeft de gemeente niet bezuinigd. Vanuit de ruime entree belanden de zwemrecreanten in de over zichtelijke garderobe. Nieuw is dat alle opbergkastjes zijn voorzien van een slot. De gebruiker moet er een gulden inwerpen om het te sluiten, maar krijgt het munstuk na gebruik weer terug. Vloerverwarming Klantvriendelijkheid en hygiëne zijn ook terug te vinden in de vloerverwarming in het gebouw. Geen bibberende voetjes meer voor kleintjes, maar ook voor seni oren die in groeiende aantallen hun weg naar het zwembad weten te vinden. Dankzij de ligging van het gebouw op het zuiden kunnen badgasten volop genieten van het zonnetje. Het aangrenzende cafe taria „Waterproef", dat word geëxploiteerd door Liz Gedikink en Ben Haak, het zonneterras en de „knuffelmuur" zijn andere toege voegde waarden aan het zwembad. „En waar vindt je een buitenbad met verwarmde douches?", prees Dirk Haker. Warmte die afkomstig is van een batterij zonnecollecto ren op het peuterterrein, die zorg draagt voor de verwarming van het badwater. „De zon mag ko men", wees de wethouder op de hooggespannen verwachtingen rond dit milieuvriendelijke systeem. Op een zonnige dag eind april wees de thermometer in de collectoren al zestig graden Celci- us aan. Een nieuwe isolatiedeken moet het badwater voor nachtelij ke afkoeling behoeden. Bezoekersaantallen Een opsomming van eigenschap pen, waarvoor de vorigegemeen- teraad besloot ruim een miljoen gulden uit te trekken voor nieuw bouw, in plaats van de oude opstallen te renoveren. Wethouder Eelman prees het vorige college voor dit initiatief, waarop door me nigeen de nodige kritiek werd geuit. Het besluit gaf met name verbittering bij het bestuur van zwemparadijs Calluna, dat liever had gezien dat de gemeente geld uittrok voor een buitenbad in De Koog. Eelman draaide er niet omheen dat de bezoekersaantallen van het zwembad in Den Burg de laatste jaren met dertig procent zijn ge- Lees verder pagina 5 March Heijnen) Net als vorig jaar zal extra geld worden uitgetrokken voor Texel- promotie. Zeer binnenkort zullen via de radio reclamespotjes wor den uitgezonden, bedoeld om mensen die nog niet weten waar jna twee weken staan de turbines van het PEN op de ii| Oudeschild er roerloos bij. ilens zijn stilgezet in afwach- van werkzaamheden aan de latie, die het mogelijk maakt Ie met wind opgewekte elec- ie energie in het net wordt nomen. iatste was namelijk onmoge- !worden na het sluiten van de 'iciteitscentrale. Het PEN ver- tdat de installatie over onge- drie weken is aangepast, de molens dan weer zullen sn. '3-jarige motorrijder uit Den s zaterdag rond 18.00 uur op lersaat in Oudeschild geval- Jen hij enkele ontsnapte lam- n probeerde te ontwijken. De |n staken plotseling de weg Met hoofdletsel heeft de zich zelf bij het geminizieken- vervoegd. In de recordtijd van een half jaar heeft de fusie tussen Sint ste|lingen gewaarborgd blijft. „Het Jan, Samen één/Goliards en het Verpleeghuis gestalte ge- iS belangrijk dat door hechtere sa kregen. Gisteren werden de handtekeningen gezet. Hoewel menwerking een krachtige stich- gedwongen ontslagen hierdoor niet voor honderd procent tin9 ontstaat die een voortrek van de baan zijn, is de toekomst voor personeel en de te- kersroi gaat vervullen op gebied j x-Li li - j van ouderenzorg op Texel. En om huizen door de fusie heel wat rooskleuriger geworden. optimale zorg te kunnen bieden „Verrek, heb jij een pen?" Mart Zijm, voorzitter van het Sint Jan- bestuur zette met een geleend exemplaar een ferme poot onder de papieren. Even daarvoor had hij de reden voor de fusie gememo reerd. „We zijn stichtingen met vrijwel dezelfde maatschappelijke functies en missies en er bestond al een vorm van samenwerking." De overheid dringt steeds meer aan op thuiszorg en kwam aan vankelijk met het plan om het ka tholieke tehuis aan de Beatrixlaan te sluiten. Gezamenlijke inspannin gen wisten dit om te buigen tot een reductie van vijftien plaatsen, maar ook die waren voor Sint Jan alleen niet op te brengen. Omdat een kleine organisatie op alle fron ten kwetsbaarder is werd besloten Martin Groot licht hêt ontwerp van hat nieuwe logo toe. dat door Hans Bakker omhoog wordt gehouden. ze hun vakantie zullen doorbren gen, op de gedachte te brengen om Texel te kiezen. Extra reclame is nodig omdat de accommodatie in de perioden vóór en na het hoofdseizoen (mei, juni en sep tember) nog niet is volgeboekt. De Texelse Vereniging van Logies- verstrekkers draagt aan deze ex tra campagne f20.000,- bij, evenveel als vorig jaar. Aldus werd meegedeeld in de don derdag gehouden voorjaarsverga dering van de TVL. Wat betreft de resultaten van de campagne zijn de verwachtingen redelijk hoog gespannen. Steeds meer toeristen beslissen pas laat waar ze hun va kantie zullen doorbrengen en het is dus zaak hen op het juiste mo ment op Texel te wijzen. Ook de extra campagne van vorig jaar had een behoorlijk resultaat. g w°rz»rt.rs ondertekenen de fusie, links Mart Zijm. rechts Wim Eelman. IFotos Tessa de Graait de samenwerking te intensiveren. Ontslagen De commotie die dit voornemen veroorzaakte is volgens Zijm niet helemaal terecht. „Als we als Sint Jan alleen die reductie van vijftien plaatsen hadden moeten opvan gen, waren er zéker mensen ont slagen. Dat hoeft nu niet, al kan je zoiets voor de toekomst natuurlijk nooit helemaal uitsluiten." De angst dat de instellingen hun ka rakter zullen verliezen door de fu sie is ongegrond. Zijm: „Sint Jan blijft Sint Jan. De kapel blijft na tuurlijk ook. De sociale functie van dit tehuis in de buurt komt ook echt niet op de tocht te staan." Ook Wim Eelman, voorzitter van Samen Eén/Gollards benadrukte dat de zelfstandigheid van de in- zullen we met nog meer instanties de samenwerking moeten uitbrei den." Hij onthulde de nieuwe naam van de fusiepartners: Stich ting Zorgcentrum Texel. Aanspreekpunt Na de samenvoeging wordt een bestuur gevormd dat een door snee vormt van de Texelse bevol king. Inspraak via de ondernemingsraad, bewoner scommissie en familieraad blijft mogelijk. Mia van Orden blijft di recteur en de dagelijkse leiding komt in handen van Kees Boer. Zijm hoopte wel dat de „voor deursfunctie" blijft werken, on danks dat het nieuwe bestuur straks zetelt aan De Zes. „Een aanspreekpunt voor mensen is van groot belang." De VVV en de logiesverstrek- kers moeten het woord „toe ristenbelasting" zoveel mo gelijk weghouden uit hun drukwerk. Het roept namelijk onaangename associaties op Spreek liever van een „bijdra ge" of bereken de prijzen in clusief toeristenbelasting zonder het woord te noemen. Een advies van die strekking werd donderdag gegeven door Gerard Bakker van kam peerboerderij Jonkersbergen in de rondvraag van de TVL- ledenvergadering. Voorzitter Harry Wuis: „We zullen een prijsvraag uitschrijven voor een vriendelijker naam". Zowel Eelman en Zijm als direc teur Van Orden roemden de constructieve verstandhouding onderling, waardoor de fusie bin nen een half |aar in kannen en kruiken was. Erik Jan de Wildt van adviesbureau Ad Care werd hierbij als drijvende kracht genoemd. Logo Het nieuwe logo voor de drie in stellingen dat werd gepresenteerd door ontwerper Martin Groot dogstte veel lof. Het stelt drie huisjes voor die in elkaar zijn ge schoven en alledrie een andere kleur (blauw, geel en groen) heb ben. Het symboliseert tevens de drie functies van de Stichting Zorgcentrum Texel. Het bepalen van de behoefte aan (extra) promotie voor Texel is tot dusver voor een groot deel natte vingerwerk. De VVV kan veel be palen aan de hand van de resulta ten van de eigen reserverings dienst, maar om te weten hoe het staat met de boekingen die op een andere wijze gebeuren, moet wor den afgegaan op „signalen". Om het promotiegeld efficiënt te kun nen besteden is het nodig dat men voortdurend over actuele en ob jectieve gegevens beschikt met betrekking tot het boekingsver loop in alle accommodatievormen. Die gegevens zullen er binnenkort zijn want Jos Engelvaart van het organisatie- advies- en planbureau voor stedebouw en rekreatie „Zandbank" heeft opdracht ge had een onderzoek in te stellen. Aan de hand daarvan zal hij een systeem opzetten waardoor de VVV verzekerd is van een voortdu rende stroom kersverse gegevens over het vaak grillige vakantie- en vrijetijdsgedrag van het publiek. Het gaat om het tijdig signaleren van trends en ontwikkelingen in de feitelijke en te verwachten be zetting van de diverse accommo daties in verschillende tijden van het jaar. Ook zullen „kengetallen" worden berekend met betrekking tot de bezettingsgegevens, waar door bijvoorbeeld de effecten op de werkgelegenheid kunnen wor den bepaald. De gegevens zijn niet alleen nuttig bij het bepalen van de promotiestrategie, maar met be hulp daarvan kan ook worden ge reageerd op bestemmings- en andere plannen die gevolgen heb ben voor de recreatieve bedrijvig heid. Medewerking Engelvaart zal uiteraard gebruik maken van bestaande betrouwba re bronnen, zoals de vervoerscij fers van Teso, maar hij heeft ook gegevens nodig van de logies- verstrekkende bedrijven. Een re presentatief aantal logiesverstrekkers zal daarom worden uitgenodigd periodiek in formatie te verstrekken, bijvoor beeld eens per maand. Het Lees verder pagina 7 (ADVERTENTIE) N Zo'n 63 illegale meierblissen zijn zaterdag door de politie geteld. Omdat het bijna overal „schoon" brandbaar materiaal betrof, is het één en ander door de vingers ge zien. De officiële meierblis van Oosterend bleek vol rotzooi en au tobanden te liggen. Omdat de brand er al in was gestoken, was daar weinig meer aan te doen. „Er is een behoorlijke aanslag op het milieu gepleegd", aldus de politie. (ADVERTENTIE) 2 kuipen a 500 gram van 318 voor 199 Zie voor meer aanbiedingen onze advertentie op Pagina 6 (ADVERTENTIE) In verband met bevrijdingsdag zal de krant van vrijdag 5 mei op donderdag 4 mei verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen uiterlijk woensdag 3 mei vóór 10.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van:

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1