De Koog weer „Back to the sixties Twintigjarige Spinbaan presenteert bedrijven Agenda i COURANT Inbraak horecazaak Skeelertocht Grote bazar bij Thijsseschool Vogelwandeltocht in teken Thijsse T'ai Chi Chuan Strike Six zingt in Worsteltent Kinder-doemiddag Frans en Lies nemen cd op Pannekoeken bij gymvereniging Extra trainingen TX'71 werpen vruchten af Everstekoog open voor publiek Duinboer-excursie van Dick Drijver SCUlLDiM DINSDAG 16 MEI 1995 CD /n Inbrekers hebben vrijdagnacht hun slag geslagen in een horecazaak aan de Kikkertstraat in De Cocks- dorp. De dieven kwamerx binnen door het openbreken van een deur en een bovenlicht. In het bedrijf werd een aantal gokkasten open gebroken. Tevens werd de fooien- pot geleegd. Ook namen de dieven electronische apparatuur mee. De schade beloopt enkele duizenden guldens. Zondag wordt een skeelertocht gehouden. Er kunnen twee afstan den worden verreden: 25 en 50 ki lometer. De aanvang is om 10.00 uur op de wielerbaan te Den Burg. De kosten zijn f 5,- per persoon. Bij nat wegdek gaat de tocht niet door. Voor beginners en andere belangstellenden zijn er skeelers aanwezig. Beschermmateriaal voor handen, knieën, ellebogen en hoofd meenemen. De Thijsseschool houdt zaterdag een grote bazar, aanvang 10.00 uur. Er zijn veel activiteiten op touw gezet om geld in het laatje te brengen. Dat is nodig voor aan schaf van apparatuur en onder houd aan de aula. Voorafgaand aan de bazar worden loten verkocht door kinderen van de bovenbouw. Door verschillende ondernemers zijn fraaie prijzen be schikbaar gesteld. De trekking is zaterdag om 13.00 uur en wordt verricht door notaris Dogger. Het mapje ansichtkaarten dat is samengesteld uit tekeningen van de leerlingen is tijdens de bazar te koop. Tevens wordt om 13.30 uur een veiling gehouden van spullet jes die door ouders beschikbaar zijn gesteld. Veilingmeesters Jan Dogger en Bob Loos zullen probe ren op ludieke wijze geld los te kloppen. Meester Gerrits zal het rad van avontuur bedienen, er is een vrij markt, een kraam met gebakken vis, tal van spelletjes en een kof fietafel met lekkers. Muzikale be geleiding wordt verzorgd door het orgel van Stiggelbout. Bovendien mag ieder kind dat een instrument bespeelt op de „babbelberg" zijn vaardigheden ten gehore brengen. De vogelwandeltocht die „Het Gouden Boltje" op donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) houdt, staat in het teken van het Thijsse- jaar. De route rondom De Koog gaat langs diverse mooie plekjes in de natuur. De organisatie heeft vier tochten uitgestippeld, van 5, 10, 15, 20 en 30 kilometer lang. De start bij bar/bistro De Zandloper aan de Badweg is vanaf 10.00 uur. Voor de 30 kilometer kan tot 11.30 uur worden vertrokken, voor de 20 km. tot 12.30 uur en voor de overi ge afstanden tot 14.00 uur. De in schrijfkosten zijn f4,- (niet-leden f 5,5). In Yogacentrum De Aleph wordt vrijdag en zaterdag een T'ai Chl Chaun cursus gehouden die in het teken staat van de dans. De aan vangstijden zijn respectievelijk 20.15 en 9.15 uur. Informatie via Paul van Mierlo, telefoon 19706. Van Joe Jackson tot Billy Joël. A capella-groep „Strike Six", die zondagmiddag optreedt in de Worsteltent, schuwt het populaire repertoire niet. De vocalisten laten zich inspireren door groepen als Montezuma's Revenge, The King's Sisters, Intermezzo en The Flying Pickets. Strike Six is naar het eiland gehaald door het Texelse gelegenheidskoor dat twee jaar geleden Misa Criolla vertolkte. Mo menteel studeren de vocalisten op Narvidad Nuestra en Romancero Gitaro, waarvan de uitvoering over ongeveer een half jaar is te ver wachten. Als voorproefje wil het gelegenheidskoor ter aanvulling van Strike Six zondagmiddag een bijdrage leveren aan het zang festijn aan de rand van De Den nen. Het concert begint om 14.30 uur, de toegang is gratis. De vocalisten van Strike Six treden zondag op in De Worsteltent. Beukende en dampende sixties-muziek van Beuk Brothers, zaterdag te beluisteren in De Koog. De zestiger jaren herleven ko mend weekend in De Koog. Voor „Back to the sixties" hebben de café-bazen uit de badplaats elf formaties gestrikt, van uiteenlo pende aard. Het spits van het veelzijdige festival wordt vrijdag avond in De Metro afgebeten door de Noordhollandse feest band „Bert... en de rest", die de naam heeft van vrolijkste Noord hollandse feestband. Zaterdag zijn er in tien zaken optredens. De Koog heeft er veel aan gedaan om het jaarlijkse startschot voor het uitgaansseizoen tot een suc ces te maken. De promotor prijst het festival aan in overkantse me dia, zodat gerekend kan worden op de nodige bezoekers van de vastewal. Voor kampeerders is de camping vroegtijdig geopend. Na de opening vrijdag barst het feest zaterdagavond in alle hevig heid los. In Sam Sam spelen De Beuk Brothers. Deze driemansfor matie brengt heavy metal uit de zestiger jarën. Niet alleen een band om te horen, maar dankzij een niet te temperen enthousias me ook om te zien. The Final Touch, bekend in Castricum en omstreken gaat op herhaling in Tiffany Pub. De band speelt stevi ge sixties met af en toe een deun uit de hedendaagse hitlijsten. Veel werk van de Stones, The Kinks, Beatles is te horen in De Beerekuil, waar het Zuidhollandse Midnight Temptation optreedt. Shakin' Legends De Rolling Stones Naspeelband is weer present in The Talk of the Town. In de nieuwe bezetting wordt de band als een „must" aangeprezen. In De Toekomst spe len The Raspers, die als meest po pulaire band van Noordholland te boek staat. Ze spelen rock'n'roll en soul. Soul uit de zestiger jaren komt van Dutch Don't Dance, en tertainer in Le Berry. Deze zeven koppige formatie heeft een blazerssectie in de gelederen. De Kuip is standplaats van De Koffers, die swingend materiaal speelt uit de zestiger jaren. De band is be kend van radio en televisie. De Zuidhollandse formatie The Strats geeft acte de presence in 't Gal joen. Deze levende legendes uit de sixties speelden toen al en doen dat nu nog met evenveel enthou siasme. Disco De Metro is het do mein van de formatie Crazy Cadillac. De blazers steken zich weer in traditionele outfit. Last but not least spelen de Texelse Shakin' Legends in Onder de Pomp. Aan de vooravond van de presentatie van hun CD zullen rockers Rob Kooiman, Ben Bakker en Jeroen Drabbe bewijzen dat hun band die dit jaar het tienjarig jubileum viert, het spelen nog niet verleerd is. De optredens starten om 21.30 uur. Passé partouts, verkrijgbaar in de Engelse dubbeldekker, kosten ƒ17,50. In de voorlichtingswinkel van de Waddenvereniging aan de Wilhel- minalaan wordt morgen van 14.00 tot 16.00 uur een kinder- doemiddag gehouden, waarbij „raadsels van de Waddenzee" worden opgelost. Deelname kost 2,50. Voor meer informatie: tel. 15466. De jeugdraad van GVT houdt za terdag een pannekoekenfestijn. Kinderen uit groep 3 tot en met 6 zijn tussen 13.00 en 14.30 uur welkom achter de Beatrixzaal. Een eigen bord (met naam erop) meenemen. De organisatie zoekt nog gasstel letjes, beslagkommen, pollepels en gardes. Wie iets van deze aard te leen heeft wordt verzocht te bellen naar Manon Kikkert, tele foon 13279. Het kon niet uitblijven: ook de lied jes van het populaire duo Frans en Lies Pieterse komen op cd. Zon dag was de eerste opnamesessie. Niet in hun eigen café De Kar se- boom, maar in de tegenover gele gen schouwburgzaal van De Lindeboom, welwillend afgestaan door Ed Stiekema. De opnamen werden professio neel aangepakt. Zangeres Lies en accordeonist Frans kregen bege- Het ..Karsekoor" in actie. leiding van een uitgekiend orkest je, bestaande uit Ewout Adriaans (gitaar), Rikus Kloosterhuis (bas), Hans Vlaming (drums) en Dick Re- melink (saxofonist). Laatstge noemde muzikant is met het Jazzfestival al jaren bij Pieterse van de partij met de formatie Teso Windkracht 77. Tien stamgasten dragen een steentje bij: als „het Karsekoor" verzorgen zij bij vijf nummers de achtergrondzang. Verder zingt Lies Pieterse twee du etten met Texelaar Gijs Verschoor en komt ook musicalvereniging Geen C te hoog tweemaal in actie. Ruud Nooy fungeert als muzikaal leider en de opnamen zijn tech nisch in handen van Peter Rotterdam. Mede-initiate Nauta CD doet de organ* neemt de helft van de kost rekening. De meeste liedjes zijn in van het „Café Chantant' Karseboom, waarbij de bes zelf of samen met Lies kun gen. Behalve Nederlan werk zijn ook bekende se We'll meet again" en Ls Rose" vertegenwoordigd Texelse bodem komt een 6 de vuurtoren en het doo Nooy geschreven „Tante Waarschijnlijk ligt de cd e in de winkel. Frans en Lies Pieterse laten zich op de cd begeleiden door geroutineerde muzikanten. Dinsdag 16 mei In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Stargate" en om 21.15 uur „Trois Couleurs: rouge' De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft om 19.30 uur een openbare vergadering in het raadhuis. Onder andere wordt gesproken over het in stroombeleid voor De Bolder, privatisering van het RIAGG en spelmateriaal voor de bruinvis-school. De Historische Vereniging Texel houdt in d'Ouwe ULO een bibliotheekavond, aan vang 20.00 uur. Alleen toe gankelijk voor leden. Woensdag 17 mei In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Stargate" en om 21.15 uur „Trois Couleurs: rou ge" (laatste avond Filmclub). Van 14.00 tot 16.00 uur is er kinder-doemiddag in de Wad denwinkel aan de Wilhelmina- laan in Den Burg. Deelname ƒ2,50. Donderdag 18 mei Om 14.00 uur begint bij de boet Molwerk 1 de eerste „dumboerexcursie" van Dick Drijver. Wie mee wil (gratis) moet zich tevoren aanmelden in EcoMare. In Cinema Texel draait om 19.00 uur „Stargate" en om 21.15 uur „Shawshank Re demption". Bij het vogelwachtershuisje van De Muy begint om 19.30 uur voor leden van IVN en Vo gelwerkgroep een wandeling Twaalf kinderen van zwemclub TX'71, die al een paar maanden extra trainen, zijn zondag beloond voor hun inspanningen. Zij behaal den zeer goede resultaten in een trainingswedstrijd tegen drie an dere zwemclubs uit Noord onder leiding van Marcel 1 lemans. In Partycentrum Callunaha het Texels Verbond van i dernemers een algemene denvergadering; 20.00 ut* In het Kerkelijk Centrum de Peperstraat in Oosten wordt een lezing gehoui door dichter, schrijver en: oloog Hans Bouma; 20 uur. Vrijdag 19 mei Van 14.00 tot 21.00 uur den de bedrijven van de S; baan in Den Burg open hu In Cinema Texel draait 19.00 uur „Stargate" en 21.15 uur „Shawshank demption". In de kantine van VV Texel wordt de tweede buitenga ne ledenvergadering geh den over de vaststelling j de clubkleuren. In Yogacentrum De Aleph de Weverstraat wordt i 20.15 tot 21.45 uur een Chi Chuan-cursus gegeven het teken van de dans. Kotex houdt om 20.00 ui het verenigingsgebouw in Mars een voorlichtingsaw over kleine exotische k dieren. Hoogwater te Oudescl Di. 16 10.45 en 23.0( Wo. 17 11.26 en 23.35 Do. 18 11.45 en - Vr. 19 0.25 en 12.2' Za. 20 1.00 en 13.0* Zo. 21 1.34 en 13.5* Ma. 22 2.15 en 15.05 Di. 23 3.20 en 16.05 Aan het strand is het ongeveer et- eerder hoog water. De zon ken mei op om 5.36 en gaat ond? 21.35 u. 21 mei laatste kwartel mei springtij, 22 mei doodtij. Holland, waaronder de gro maarse club Proface/DAW. Er werden zes eerste, zes: en vier derde prijzen ge* De 8-jarige Nina Willem» twee keer eerste, waarbij; eigen clubrecord op de 25 slag verbeterde van 22,7 n Ook Leandro van Karsem twee eerste prijzen mee ra terwijl Britta Fokker en Do Kooiman elk één keer eera den. Tevens zijn twaalf pe ke records verbeterd. Waterschapsdag: De rioolwaterzuiveringsinstallatie Everstekoog is zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur geopend voor publiek. In het kader van de lan delijke waterschapsdag zullen deskundigen rondleidingen ver zorgen. IFoto Gerard TimmermanI cie waarvoor Texelaars voortaan ook bij Van der Vis terecht kun nen. Het bedrijf verhuurt mini- bouwsilo's waarmee ieder ge wenst type mortel kan worden ge leverd. De silo's met een inhoud van 1500 kilogram zijn arbeids- vriendelijk en geschikt voor kleine re projecten. Jachtreperatie Betsema demon streert scheepsmotoren van 10 tot 770 pk en de nieuwste aanwinst, een waterrem waarmee buiten boordmotoren worden getest en gekeurd. Betsema rekent o.a. de KNRM tot zijn klanten. Garage Den Burg toont de nieuwste auto modellen. Cor Dros exposeert in zijn schuur een collectie histori sche auto's en motoren. Koopjes jagers kunnen snuffelen in zijn marktvoorraad roerende goede ren. De presentatie duurt vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Bezoe kers kunnen op elk bedrijf een stempel bemachtigen. Een volle kaart telt mee in de loterij met prijzen van ƒ500,-, ƒ250,- en ƒ100,-. Peter Kaan is er met zijn orgeltje en de kleintjes kunnen zich vermaken met het springkus- Volgens Nico Bakker van Uitwate- rende Sluizen is een bezoek aan de zuiveringsinstallatie de moeite waard. „Als je ziet waar dat water naartoe gaat als je de WC door trekt, gaat er een wereld voor je open." Voor het geven van de rondleidingen komen mensen van de afdeling voorlichting van Uit- waterende Sluizen uit Edam naar Texel. Vorig jaar is ook een open dag ge weest, maar daar was toen niet veel ruchtbaarheid aan gegeven en dus ook niet zoveel publiek op af gekomen. Belangstellenden kunnen op het terrein van de in stallatie parkeren. Everstekoog is aan de Pontweg, vlakbij het kruispunt met de Californiëweg (afslag 13). Schapen in de duinen is voor veel wandelaars een bekend gezicht. Wie méér wil weten over het hou den van schapen in een natuurge bied, kan de komende zes donderdagen onder leiding van Dick Drijver uit Den Hoorn een kijkje achter de schermen nemen. Deze week donderdag verzorgt hij zijn eerste „duinboer-excursie". Wie mee wil, moet zich aanmel den bij EcoMare. Verzameld wordt om 14.00 uur bij de schapenboet van Drijver aan het Molwerk 1 (op 100 meter van het wildrooster op de weg naar De Mok). Er is plaats voor maximaal twintig belangstel lenden. Deelname is gratis. Drijver maakt een rondwandeling van ongeveer twee uur door een deel van zijn 150 hectare grote pachtgebied rond de Mokbaai. Zijn kudde bestaat uit 250 schapen (inclusief lammeren), waarvan er momenteel circa 100 in de duinen grazen. De duinboer-excursie is een activi teit in het kader van het Thijsse- jaar. Enthousiast geworden over het thema, bood Drijver de Stich ting Thijssejaar Texel spontaan aan om zelf een aantal rondleidin gen te organiseren. Zijn initiatief past uitstekend in de doelstellin gen van de stichting. Ook bij Jac. P. Thijsse stond de relatie tussen de natuur en de mens centraal. Ondernemers van de Spinbaan vieren dit weekend het twintigjarig bestaan. De ondernemers aan de Spinbaan vieren dit weekend een feestje.Dit jaar is het twintig jaar geleden dat de eerste bedrijven zich op het bedrijventerrein vestigden. Reden vrijdagmiddag en zaterdag flink uit te pakken. De buurt wordt ver sierd en alle bedrijven presente ren zich. Naast een hapje en een drankje zijn er voor de bezoekers de nodige geldprijzen te winnen. Aan de Spinbaan heerste begin deze week al een koortsachtige drukte. Medewerkers van De Bol der waren druk in touw de plant soenen te fatsoeneren en de bermen op te knappen. Onderne mers bouwden elk een erepoort en hesen de vlag in top. Ze nodigen bezoekers uit een kijkje te nemen in hun zaken, waarvan bij een aan tal het cement nog maar net droog is. Maarco Bouw presenteert het uit gebreide kantoor en de werk plaats. Nieuw in het assortiment zijn de kunststof kozijnen. Installa tiebedrijf CVI heeft een stand in gericht over zonne-energie. Bij Jimmink Kampeercentrum kan men zich te goed doen aan het Zuidafrikaans gerecht Skottels- kaar Braai, waarvoor de familie Jimmink een ervaren kok heeft in gehuurd. Dit bedrijf presenteerde op camping De Bremakker on langs een chalet dat speciaal voor rolstoelgebruikers is ingericht. Voor informatie hierover kan men bij Jimmink terecht. De VEM geeft tekst en uitleg over electrotechniek, bedrijfskoeling, horeca-apparatuur en witgoed. Schilder Arnold Looyer vestigt de aandacht op tapijten en schilders- werk. Beton Voor de familie Van der Vis is het een extra feestelijke dag. Het be drijf onderging een ingrijpende verbouwing en presenteert ko mend weekend de vernieuwde Plus Klus- en keuken-afdeling. Nieuw is het beton en metselspe-

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2