Texelpad een uitdaging voor echte wandelaars es gouden minuten van Paul van Exel Texel'94 uitgeschakeld door gelijkspel Geen promotie derde klasse Sport Afwisselende route van 80 kilometer: ipercup ook voor Jelleboog KORT Texels TEXELSE p COURANT iscore Witbaard dressuurproef oetbaluitslagen IVN-wandeling in de Muy Lege vrachtwagens als kleedkamers Wijziging van Tevoko-training Vertrouwde clubs op ZDH-toernooi DINSDAG 16 MEI 1995 PIU3 minuten voor tijd leek Ed- (lippel zijn zaalvoetbalteam, Oog, vrijdagavond aan de su- jp te helpen. De treffer, die and op 5-3 bracht, had ech ten averechtse uitwerking, van Exel, de vedette van te- tander Jelleboog, kreeg het ns op zijn heupen. Binnen ninuten draaide hij de Koger isie helemaal dol en scoorde keer. Hierdoor greep Jelle- na de kampioenstitel de de hoofdprijs in een paar iensationele staaltje van Van deed denken aan de gouden van Louis Uriot en het onge- iare Gamma-team. Net als llustere voorganger is Van jeen verfijnd technicus. Met .hoekige" stijl is hij echter ilijks van de bal te krijgen, idien zijn z'n acties onvoor- aar: hoewel een linkspoot, ert Van Exel zowel buitenom anendoor en heeft hij maar j ruimte nodig om te en. tnkelijk leek het dat niet Van maar de spits van De Koog, n de Veij, de „man of the zou worden. Al na tien se in tekende de enigszins zelf- ig spelende, maar vaak nde De Veij voor de ope- ireffer John List en Paul van Iraaiden na een kwartier de om, maar De Veij zorgde ioor rust voor 2-2. Nadat In- Moerbeek na de wissel Jel- g met een „streep" op 3-2 Witbaard heeft met zijn imel Hieno 170 punten be- tijdens de onderlinge wed- die zaterdag bij manege wrg werd gehouden. Hij uit in de klasse B. iks de slechte weersom- igheden waren veel deelne- naar de buitenwedstrijd irnen. Dat waren vooral de Je- wan ponyclub De Kleppertjes. ilwassenen van De Wadden- lieten het afweten, vermoe- omdat zij een druk trijdprogramma afwerken, een niet-officiële wedstrijd oed in past. edstrijd werd realistisch geju- Daniëlle Boom scoorde in de isuurook goed met 169 pun- ijde pony's werden aanspre- resultaten behaald door Malschaert, Juliette Annyas irjolein Smidt. Eelman werd met haar klei- etlander Reina eerste in het |en. Bij de grotere pony's m de balken onberoerd gela- •or Dennis Kuiper en Maartje Uitslagen suur ponies cat D/E: 1. Lilian Mal- ig 13 mei: k B2-Texel B1 2-5 toys C1-0'end C2 D2-Texel D2 Dl-Callantsoog D1 bs: HSV ag 14 mei: ■Texel is 3-Texel 3 -Alkm. Boys had gezet, trok De Veij met zijn derde treffer de stand weer gelijk. Via twee handige uitbraken leek Edgar Klippel de wedstrijd te beslissen. Toen braken echter de zes gouden minuten van Paul van Exel aan. De geroutineerde Koog doelman Bart Heerschap was volstrekt kansloos. Het laatste doelpunt was tevens de uitsmijter: Van Exel soleerde langs drie te genstanders en bracht met een stiftbal de eindstand op 7-5. Eerste klasse Paul van Exel draaide de tegenstanders vrijdagavond helemaal dol. (Foto Frans Hopman) In de eerste klasse van de Texelse competitie voorkwam het jonge team Plus Klus een dubbelslag van Jelleboog. Het beslissingsduel om het kampioenschap tegen Jelle boog 2 leverde vrijdagavond een spannende strijd op. Na een voor sprong van 1-0 bij rust won Plus Klus met 2-1. Het team Plus Klus werd vrijdag kampioen van de eerste klasse zaalvoetbal Foto Frans Hopman) schaert - Prince Hoo 167. L dressuur po- nies cat D/E: 1. Marieke Bakker - Jesper 162 B dressuur paarden niet fed.. 1. Rob Witbaard - Hieno 170. B dressuur ponies cat. C: 1. Björn Witkamp - Genista 134 L dressuur ponies cat. C: 1. Kelly Geus - Pepper 137. M1 dressuur ponies cat. D/E: 1. Gea de Ridder - Billy 158 B dressuur paarden: 1 Sabine vd. Star - Fuego 158 L dressuur paarden: 1. Danielle Boom - Ca- marillo 169 M1 dressuur paarden: 1. Vera Blom - Hannelou 150. Z1 dressuur paar den: 1. Marjon v.d. Feen - Albert 165. B dressuur ponies cat. B/C (niet fed.): 1. Ju- liette Annyas - Prinses 159 B dressuur po- nies cat. D/E (niet fed.): 1. Marjolein Smidt - Elsa 159. Springen: niet federatie ponies: 1. Sil Eel man - Reina 3'/j str.p. Federatie ponies B springen cat. D/E: 1. Dennis Kuiper - Flo wer 0 ft 46 stijl. Ponies L springen cat. D/E: 1. Maartje Duin - Nadie 0 ft. 51 stijl Paarden B stingen. 1. Jan Hin - Jiron 7 ft Met het gelijke spel tegen Vios (1-1) is Texel uitgeschakeld voor promotie naar de derde klasse KNVB. In de eerste helft was Vios de sterkere ploeg en scoorde Texel '94 een doelpunt, in de tweede helft was Texel beter en wist Vios het net te vinden. Veel publiek was zondag naar het winderige terrein van Vios in War- merhuizen gekomen om de twee de wedstrijd in de nacompetitie bij te wonen. Texel'94 moest winnen wilden zij nog verder meedoen in de strijd om het kampioenschap van de nacompetitie. In de eerste helft was het echter Vios dat de strijd aanging en Texel zwaar on der druk zette. Al in de eerste minuut werd een middenvelder van Vios vrij gespeeld voor keeper Bart Heer schap, maar die pareerde het schot kundig. Vooral de backs van Texel hadden het de eerste helft zwaar. Alleen met vrij veel overtre dingen werd soms erger voorko men. Ingmar Moerbeek had het moeilijk tegen de snelle linkerspits Ooijevaar. Die had in de eerste helft twee mogeijkheden om zijn ploeg op een voorsprong te zetten, maar beide keren miste hij. De spitsen van Texel werden zeer kort gedekt en konden daardoor nau welijks worden aangespeeld. Als de bal met veel moeite toch werd verkregen, volgde in de meeste gevallen een overtreding. Onverdiend Tegen het einde van de eerste helft kwam Texel wat meer uit zijn schulp. Het team kreeg een vrije trap, te nemen op zo'n 30 meter midden voor het vijandelijke doel. Simon Brand plaatste de bal hard voor de voeten van de in de spits staande Paul van Exel, die terug legde op de inkomende John List. Hij had twee kansen nodig om Texel op dat moment onverdiend op voorsprong te zetten (0-1). Na deze treffer van Texel raakten de gemoederen onder spelers en publiek zeer verhit en had de ma tig leidende scheidsrechter zijn handen vol om de orde te bewaren. Dat de scheidsrechter onder de in druk was geraakt van deze wanor- Jac. P. Thijsse zou er vast en ze ker tevreden over zijn geweest: de opening van een lange- afstandsroute in ,,zijn" jaar op zijn favoriete eiland. Als fervent wandelaar verkende de oude schoolmeester destijds elk stukje Texel. Het 80 kilometer lange „Texelpad", dat vrijdagmiddag of ficieel werd geopend, voert langs vrijwel alle interessante plekjes. Lange-afstandswandelpaden (LAW's) mogen zich in een zekere populariteit verheugen. Bekend is het „Pieterpad", dat voert van Pie- terburen in noord-Groningen tot de Sint Pietersberg bij Maastricht. Veel liefhebbers af en toe een stuk, om uiteindelijk de hele route te voltooien. Sinds kort is er een variant: in plaats van A naar B te lopen (rood-witte markering), wordt een rondwandeling (rood gele markering) uitgestippeld in een bepaalde regio. Het Texelpad is het vierde „streekpad" in Ne derland, maar het eerste dat door het NIVON is opgezet. Tineke van Dijk, landelijk secreta ris van het NIVON, voorziet een nieuwe reeks streekpaden. „De keuze valt op gebieden die land schappelijk van betekenis zijn, zo als Texel. Het eiland kwam niet in aanmerking als onderdeel van een andere LAW. We hebben wel even gedacht aan een doorgaande rou te over alle Waddeneilanden, maar het 'eilandhoppen' is een te wan kele basis. Het grootste deel van het jaar is het niet mogelijk om snel van het ene naar het andere eiland te gaan." Eilandgevoel Het Texelpad is voor de échte wandelaars dus een uitkomst. Zij kunnen de route lopen aan de hand van een kleurrijk boekje, voorzien van detailkaarten en achtergrond-informatie. Eén van de samenstellers, Diederik Mönch, vertelde vrijdag dat is geprobeerd een aantal elementen in de wan deling te combineren: de kust, ka rakteristieke zaken zoals de Hogeberg en beschermde dorps gezichten, en het „eilandgevoel". In het boekje wordt dit gevoel be schreven aan de hand van inter views met o.a. kaasboer Anton Witte, visser Jan de Vries en oud dijkgraaf Jac. Dijt. Ook een ver- tel ap*a^en over schouder voeren NIVON-secretaris Tineke van Dijk. burgemeester Van Rappard en VVV-directeur Van 9ezelschap genodigden aan tijdens de wandeling over de Hogeberg. (Foto Frons Hopman) haaltje over jutten ontbreekt niet, terwijl kunststudenten weer een andere invalshoek geven. Het boekje is uitgegeven in samenwer king met de SLAW (Stichting Lange-Afstands Wandelpaden) en de VVV Texel. Samenwerking Bij het NIVON was men opgeto gen over de „ruimhartige" mede werking op het eiland. Nadat het verzoek van Staatsbosbeheer Texel voor het maken van een wandelroute was binnengekomen, bleek dat de VVV al over een ar rangement („Wandelen zonder ba gage") met vrijwel dezelfde route beschikte. „Gelukkig ontstond geen strijd over de rechten, maar werd meteen samengewerkt. Tot beider voordeel", aldus Tineke van Dijk in haar toespraak. Bij de ver dere uitwerking kreeg het NIVON bovendien financiële steun van di verse (Texelse) bedrijven. Hoofd sponsor is Teso. De provincie Noordholland en de gemeente Texel gaven subsidie. Cryptisch Het pad kreeg vrijdagmiddag een passende opening. Na de ont vangst met toespraken in herberg Panorama wandelde het gezel schap genodigden een stukje van het Texelpad. Voorop gingen NIVON-secretaris Van Dijk, burge meester Van Rappard en VVV- directeur Van Linge, alle drie met een knapzak op de schouder. De ludieke vondst was afkomstig van Henk Groenen van de VVV, die de Donderdagavond houdt IVN-Texel een wandeling door de Muy. Er wordt voornamelijk aandacht besteed aan planten. De excursie wordt geleid door Marcel Tiele- mans en begint bij het boswach tershuisje om 19.30 uur. Deze wandeling is uitsluitend voor leden van IVN en de vogelwerkgroep. Voor verder informatie: 13582. opening had georganiseerd. On derweg kregen de wandelaars in formatie over de omgeving en konden ze cryptisch aangeduide bloemennamen raden. Via enkele tuunwal-paadjes kwamen ze op de top van de Hogeberg, waar een deur was geplaatst. De burge meester en mevrouw Van Dijk ver richtten samen de symbolische opening. Onder het genot van een hapje en drankje, klaargezet door catering bedrijf Ruud Boom, kreeg de bij eenkomst in een feesttent op de Hogeberg een sfeervol slot. Min der leuk was het voor de scho lekster, die even verder op de tuunwal een nest met drie prachti ge eieren had. Pas toen de bezoe kers waren verdwenen, kon de nerveuze vogel weer verder broeden. Het parkeerterrein van .sportpark Zuid" in Den Burg bood zaterdag een unieke aanblik. Een rij naast elkaar opgestelde VTB-vracht- wagens diende als kleedlokalen voor een paar honderd jeugdvoet ballers, die deelnamen aan het grote Rabo-pupillentoernooi. De E- en F-pupillen speelden op de voor malige velden van Texelse Boys, maar konden zich daar niet omkle den omdat de kleedkamers en kantine zijn verhuurd aan het re creatieteam van de Texelse Sport raad. De lege laadruimten waren voor de jongens en meisjes echter een prachtig alternatief, want zo iets maak je natuurlijk niet elke dag mee. En douchen na de wed strijd doen ze op die leeftijd toch nog niet... Het omvangrijke toernooi, met 500 Noordhollandse voetballertjes verdeeld over twaalf poules, was een geslaagd evenement. Op een enkele regenbui na bleef het droog en ondanks de harde noordwesten wind was het niet koud, omdat de zon zich veelvuldig liet zien. Bij de standaardteams ging de eindover winning steeds naar de overkant, maar SV Cocksdorp F2 en De Koog Dl hielden in hun categorie de Texelse eer hoog door met de eerste prijs naar huis te gaan. De jongste jeugd, de F-jes, streed naast de wedstrijden om de penal tybokaal. De beste schutter van elk team kwam uit in de finale. Daarin moesten zij proberen juni or keeper Nicky Ran te passeren. Robin Knol van Texel '94 F2 toon de zich de koelbloedigste en won de penaltybokaal. Tweede werd Jeroen Vlaming (Texel '94 F1) en derde Frank Mol (WW FT). Sportvissers. Tegenvallende vangsten voor de sportvissers, die dit weekend om het kampioen schap streden. Map van der Zwaag werd eerste met een vis van 61 cm. Tweede werd R. Kuy- per, met een vis van 25 cm.R. de Zwart (derde) scoorde twee centi meter minder. De volgende wed strijd voor het kampioenschap is op 17 juni. De vissers vertrekken vrijdag met de eerste boot voor de waddenuitwisseling met Schier monnikoog. Collecte herdenking. Dankzij de collecte bij de herdenking op 4 mei in Den Hoorn kan de organisatie ƒ601,40 overmaken naar Artsen Zonder Grenzen. Inmiddels is al ƒ100,- aan de Texelse afdeling van Amnesty International afge dragen. de bleek in de rust, toen de voorzitter van Vios zijn mede bestuursleden mededeelde dat het scheidsrechterstrio had ge vraagd onder begeleiding van het veld af te mogen. Cadeautje Het begin van de tweede helft was een kopie van de gehele eer ste helft. Een fel aandringend Vios en een verdedigend Texel Na en kele minuten in de eerste helft brak de linksbuiten Van Wonderen door. Hij werd volgens de scheids rechter in het strafschopgebied onreglementair neergehaald. Zelfs de supporters van Vios waren het er over eens dat dit een cadeautje was. Aanvoerder Burger schoot van elf meter raak: 1-1. Trainer Hans van der Neut wissel de onmiddelijk de lichtgeblesseer- de Barry de Vries voor Edgar Klippel, wijzigde de opstelling in de achterhoede en Texel pakte ge dreven de draad weer op. In deze tweede helft bleek dat Vios de eerste helft waarschijnlijk te veel had gegeven. Het was Texel dat met goed combinatievoetbal het de Warmerhuizers moeilijk maak te. Kansen werden gecreëerd, maar niet omgezet in doelpunten. Wederom was het de keeper die Texel van de overwinning wist af te houden. Eerst stopte hij een vrije trap van Marcel Ris (rechter bovenhoek). Vervolgens liet hij In verband met de examens in de Burgemeester de Koninghal wor den de samengevoegde volleybal trainingen in Sporthal Ons Genoegen gehouden De tijden zijn: Woensdag: 18.30-19.30 u. jeugd 19.30-21.15 u. dames 1, 2 en 3 21.15-22.30 u. heren 1, 2, 3, 4 en recr. Donderdag: 20.00-21.15 u. dames recr. Vrijdag: 16.30-18.30 u. jeugd Na maandag 29 mei wordt tot en met vrijdag 30 juni gewoon weer getraind in de bgm. De Koninghal. Kindertheater. „Hé, waar ben ik nou", is de titel van het toneelstuk dat de kindercursus theater van de Welzijnsstichting zondagmiddag opvoert in d'Ouwe Ulo. Tijdens twaalf lessen hebben kinderen op basis van improvisatie een to neelstuk gemaakt. Het thema is hypnose. Aanvang 16.00 uur. Toegang gratis. Te snel. Bij een snelheidscontro le aan het Bolwerk in Oudeschild donderdagmiddag zijn twintig overtredingen aan het licht geko men. Eén automobilist zag zelfs kans op een stuk waar 50 km/uur is toegestaan 111 te halen. Totaal zijn 147 auto's gecontroleerd. Telefoonkraak. In de nacht van zondag op maandag zijn twee te lefoonautomaten aan de Brink en op de Turkse Tent in De Koog opengebroken. De totale schade is bij de politie niet bekend. zich niet verrassen door een lasti ge kopbal van Erwin Koning en zijn reactie op een schot van Gerco van Putten dat van richting werd veranderd, was knap. Tot aan het laatste fluitsignaal ging Texel door, omdat de spelers wisten dat een gelijkspel met vol doende zou zijn. Zelfs de lange ex tra tijd (6 minuten) werkte niet in het voordeel van Texel. Gevolgen Door het gelijkspel van Texel zijn de eilanders uitgeschakeld voor het periodekampioenschap. Vol gende week speelt Hollandia T thuis tegen Vios-W. Laatstge noemde heeft voldoende aan een gelijkspel om periodekampioen te worden. Dat het ZDH/Paal 9-toernooi door de jaren heen een goede reputatie heeft opgebouwd, bewijst de af levering van dit jaar, die zaterdag haar beslag krijgt. Alle deelne mende teams waren al eens te gast in Den Hoorn. Naast de twee teams uit eigen gelederen gaan elftallen uit Zaandijk, het Gro ningse Bellingwolde en Gasselter- nijveen uit Drente op herhaling. Dynamo '67 uit Rijswijk is al voor de vierde maal op rij present. Om de spanning er tot het laatste moment in te houden, wordt gespeeld in twee poules, waarna kruisfinales en een echte eindstrijd de beslissing zullen brengen. ZDH 1-Zaandijk is om 10.00 uur de ope ningswedstrijd, rond 18.00 uur wordt de finale verwacht. Aanslui tend is er een gezamenlijke maal tijd voor spelers en aanhang, waarna een feestavond met leven de muziek losbarst. Ook Hoorn- ders en anderen die ZDH een warm hart toedragen, zijn tijdens dit feest welkom. Op 2 juni houdt de vereniging een ledenvergadering, aanvang 20.00 uur. Op de agenda staan bestuurs verkiezingen. Bestuurslid Joop Rommets wordt voorgedragen als secretaris. Nils Seifert heeft zich beschikbaar gesteld voor de vrij gekomen bestuurszetel. Eindstanden. F-poule 1 en 2: 1.VVW F1; 2.JVC F2; 3.Texel '94 F1; 4.Texel 94 F2; 5.De Koog F1, 6.ZDH F1, 7.WW F2. E-poule 1 en 2: 1 Westfrisia El, 2.Umted El; 3 De Koog El; 4.Texel 94 El; 5 United E2; 6.ZDH El; 7.WW El; 8.Texel '94 E4. D-poule 1 en 2: 1 DWOW D1; 2WW Dl; 3.United D1; 4.Texel '94 D2; 5WW D2, 6TExel '94 Dl; 7.SVO D1; 8.HCSC DL F-poule 3 en 4: 1.SVC F2; 2.SVO F1; 3 SVC Fl; 4.JVC F4; 5.VVW F4; 6 WW F3; 7 Texel '94 F3; 8.Texel '94 F4 E-poule 3 en 4: 1.VVW E2, 2.Westfr.sia E2; 3 Westfrisia E3; 4.VVWE3; ö.Texel '94 E2; 6.SVO E2; 7Texel '94 E3; 8.SVO El D- poule 3 en 4: l.De Koog Dl; 2 WW D3; 3.HCSC D2; 4.Texel '94 D4, 5.Texel '94 D3; 6.JVC D5; 7.SVC Dl; 8.JVC D4 Voetballertjes klimmen aan boord van hun ..kleedkamer' (Foto Frans Hopman)

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 7