t A Routinier Ed Scholte super in wielerronde Film Twee Texelaars halen de finish TEXELSE^ COURANT b en c kampioen ennis-competitie ee titels voor xelse turners Eilandcompetitie tennis tel tweede op iddentoernooi Datum triathlon opnieuw vastgesteld Tweedaags toernooi SV De Koog Van Lubek vierde in Duitse triathlon Titelstrijd tussen voetbalfamilies Scouting Texel wint wedstrijd Oosterend winnaar Van Sambeektoernooi Indeling zaalvoetbal seizoen '95/'96 De nieuwste Highlander Eindstanden zaalvoetbal Postduiven Texel '94 toch in „oude" kleuren WOENSDAG 24 MEI 1995 9 voert op de Postweg de kopgroep aan. (Foto Frons Hopmon) Even, na het keerpunt bij de vuur toren, kregen de Texelse volgers hoop dat eilandgenoot Jordi Vin- ke kon duelleren om de zege in het open Noordhollands kam pioenschap. Met drie andere wiel renners was hij uit het peloton ontsnapt. Al snel werd het kwar tet weer in de kraag gevat, waar na Vinke er niet méér aan te pas kwam. In de finale toonde de soe pel rijdende Ed Scholte uit Den Helder zich de sterkste. De 37-jarige Nieuwedieper uit de sterke Fazant/Verdoes-ploeg lever de zaterdagmiddag een prestatie van formaat. Na 50 km koers, op de Pijpersdijk, liet hij zich terug zakken om zijn ploegmaat Klaas Hoornsman te helpen. De goede sprinter Hoornsman kreeg pech en moest van wiel verwisselen. Scholte wachtte hem op en bracht hem bij het binnenrijden van De Koog weer terug in het peloton, dat zeker niet stilstond. De gemid delde snelheid lag ook ditmaal weer rond de 43 km/u. Buitenlander Scholte begaf zich meteen naar voren om zich weer in het strijdge woel te mengen. Bij het uitrijden van De Dennen richting Den Hoorn viel de beslissing. Tijdrijder Ruud Lockx uit Wieringerwaard (recordhouder van de tijdrit Oudeschild-Cocksdorp v.v.) viel aan en kreeg Dirk van Beelen uit Katwijk aan Zee* mee. „Die 'bui tenlander' nam meteen sterk over. Omdat ik wist dat er nog wat slin gerweggetjes aankwamen, ben ik er naar toe gesprongen", vertelde Scholte na afloop. Het drietal sloeg een gat, dat door het peloton niet meer kon worden gedicht. Op de Hogeberg probeer de Scholte alleen weg te komen, maar Van Beelen sprong in zijn wiel. „Ik merkte dat ik het makke lijkst reed, maar die buitenlander was toch taai." Op de Emmalaan had Scholte in de sprint geen kind aan zijn metgezellen en ging royaal als eerste over de finish. Texelaars Het hoge tempo had z'n tol geëist, want de groep was flink uitge dund. De eerste slachtoffers vie len al in de eerste kilometers op weg naar Oudeschild. Tot de eer ste afvallers behoorden de Texe laars Paul Hoogendijk en Willem van Tatenhove, die op de haven van Oudeschild in een klein groep je achter het peloton reden. Zij zouden later de strijd staken. Marten Visser kwam ongelukkig op achterstand. Op de Laagwaal- derweg, vlak bij De Waal, kwamen voor hem renners ten val, waar door de Texelaar in de remmen orlaatste wedstrijden van competitie tennis zijn al >dms kampioen van hun eworden. Deuce b (Tiny Marga Maas, Henny v/d Annemarie Broekman en Iruin) haalde drie punten Boerenslag en is daardoor in te halen door de an- )at geldt ook voor Deuce leers, Anneke Boekei, Co- hof, Margreet Gerlsma en Heerwaarden), dat don- in een thuiswedtrijd alle punten op de dames uit dorp wist te veroveren. distriktscompetitie valt de Engelvaart en Edwin Zwa- hebben regiotitels turnen liveau behaald. De Texelse deden in Edam van zich rmertje voor het NK van kweek turnde Boy van der 35punten bij elkaar, maar is niet genoeg voor de klassering. Joey van de een spannende strijd te et Derek Kerkhof van Do- ma Paulowna. De strijd iteindelijk met 0,1 punt ong door Joey gewonnen or hij op de tweede plek Patrick Simons van 't zien dat hij dit jaar goed s gegaan. Met 38,05 pun- d hij zesde. Ico Drijver en Pieter Daal den een goede wedstrijd, 5 konden in respectievelijk en 4C de andere deelne- itniet aan en werden vijfde e. In nivo 4D was Texelaar Alderlieste favoriet na zijn ale titel in maart. Op het toestel brug gelijk ging hij verder goede wedstrijd og in de fout. Hierdoor 'olf Timmerman van S.V.H. i om voorbij te komen zo- rEtienne de tweede plaats te In dezelfde categorie ook Jefferson van Karsen imen met Roy Vreeker van indigde hij gelijk op de der- s zodat ook hij nog een be- kon brengen aan het um. beslissing voor de potentiële kam pioenskandidaten volgende week. Heren 4 en Gemengd 2 kan door de winst van deze week het kam pioenschap bijna met meer ont gaan en Heren 5 heeft door een overwinnig van 6-0 op Niedorp weer de eerste plaats heroverd. Omdat de laatste wedstrijd wordt gespeeld tegen de nummer twee, kan dat nog wel spannend worden. Het weekend bracht ook klinkende overwinningen voor drie jeugd- teams, maar kampioenkansen zit ten er voor de jeugd dit jaar niet meer in. Distriktscompetitie (zaterdag): Senioren: Dinsdag dames: Deuce 1-Egmond 1 4-2. Zondag dames: Dirks- horn 2-Deuce 1 6-0 Zaterdag heren: Deu ce 1-Topspm 2 5-1, Deuce 2-Alkmaar 7 2-4; HTC 16-Deuce 3 0-6; Deuce 4-Barsingerhorn 2 5-1; Deuce 5-Niedorp 2 6-0. Gemengd: Langedijk 1-Deuce 1 2-3; Vennewater 4-Deuce 2 1-4 Jeugd: Jongens 12/15: Deuce 1-Pancras 1 6-0. Gem.jgd t/m 18: Juliana 1-Deuce 1 4-2. Gem.jgd. t/m 16: Groetincke 1-Deuce 1 0-6 Landelijke competitie (zondag): Junioren gem.: Schagen 3-Deuce 1 1-7 Kringcompetitie: Dames: Deuce A-ZAP A 2-2; HTC A- Deuce B 2-2, Juliandorp D-Deuce C 4-0; Deuce a-Hippo b 0-4; Boerenslag a-Deuce b 1-3; Deuce c-Julianadorp c 4-0; Waar land b-Deuce d 2-2; Deuce l-HTC II 2-2. Heren 50 STC 1-Deuce 0-4. Programma 28 mei 1995 Deuce: 9.00 u. P.Brons-R.Verduyn 9.00 u. T.v.Koppen-R.Siebinga 10.00 u. B.v.Veen-L.Mantel 10.00 u. Dankers/Witte-Goslinga/ Westerlaken 19.00 u. H.Boekel-J.Zoetelief 20.00 u. J.Stark/F.Stark-J.Dros/ N. Bakker 20.00 u. H.Beverdam-W.Oosterhof Heri Hodie: 9.00 u. K.v.Bommel-L.Saal 9.00 u. vdBent/deBoer-Frank/ Kamstra 10.00 u. E.Kossen-R.Zoetelief 10.00 u. R.v.d.Bent-M.v.d.Wetering Koogerslag: 9.00 u. R.Buitenweg-J.v.d.Meer 9.00 u. A.Keyser-A.Heidstra 10.00 u. H.Bakker-J.Joosten 10.00 u. N.Erwich-F.Schraag Oosterend: 10.00 u. M.Land-M.Jansen 10.00 u. T.Bakker-R.v.Oosten 1 als tweede geëindigd op iddentoernooi, dat afgelo- 'eekend op Schiermonni- werd gehouden. Winnaar fi'schelling. Er reisden zo'n xelaars af naar het wad- nd. en gezellig waren de in die de Texelaars overhiel- an het waddentoernooi, ben takken van sport wer- dreven. Badminton, volley- "bes en heren), voetbal, •Port, sportvissen, biljar- 'verjassen, bridgen, darten 'dsurfen. De plankzeilers na een spannende strijd pp de eerste plaats. Aange zien Schiermonnikoog geen surf club heeft, namen de Texelaars de organisatie ter hand. Van de 23 deelnemers eindigde André van den Berg voor Marc van Rijssel- berghe als eerste. Wegens het koude water werd de race na vier manches afgeblazen. Texel werd ook eerste bij het sportvissen. De vissers haalden 10 vissen aan wal, met een totale lengte van 187 cm. Texelaar Frans Bos eindigde in het indiviuele klassement als tweede. Naast het sporten was er voor de deelnemers de tijd om de sfeer te proeven van het kleinschalige eiland, waar auto's taboe zijn. Het meegereisde KTF-fanfare en fanfarekorps IN van Schiermonni koog gaven zaterdagavond een concert. Het weekend werd af gesloten met de prijsuitreiking op zondagmiddag. actie tijdens het Waddentoernooi. (Foto Cóline do Groot) De 1/8 triathlon, die twee weken geleden wegens werkzaamheden aan het parcours moest worden afgelast, zal nu worden gehouden op zaterdag. Het evenement is in en rond zwembad Molenkoog. Deze triathlon, die georganiseerd wordt door de triathlonafdeling Texel, is voor de Texelse triatleten een prima test voor het komende seizoen. Het aantal Texelaars die dit jaar voor de eerste maal zal meedoen aan de kwart-triathlon op hun ei land (zaterdag 1 juli), is groter dan voorgaande jaren. Voor hen is de ze 1/8 triathlon een uitstekende voorbereiding. Voor Texelaars, die ook wel eens de uitdaging willen aangaan om aan een vorm van een triathlon Komend weekend vindt weer het grote tweedaagse toernooi van SV De Koog plaats. Aan dit eve nement wordt deelgenomen door twaalf teams uit diverse regio's, t.w. Odin, Berdos, Roden, Uit geest, Oudersluis, FC Vlotbrug, C.E.C., Concordia, Neerlandia, Gieten, HTC Zwolle en het organi serende De Koog. Op zaterdag, na de laatste wedstrijd, vindt er een gezamenlij ke barbecue plaats, met aanslui tend een gezellige feestavond met live-mi/ziek. De toegang tot de feesttent is, zoals gebruikelijk, gra tis. Om 22.00 uur vindt de trek king plaats van de grote verloting. De eerste wedstrijd op zaterdag, De Koog tegen FC Vlotbrug, be gint om 9.15 uur. Op zondag be gint de eerste wedstrijd om 9.45 uur. De wedstrijden duren 2x15 minuten. De prijsuitreiking is zon dag om 17.00 uur. Aan het spor tiefste team wordt de Fair Play Cup uitgereikt en verder worden bekers beschikbaar gesteld voor de beste keeper en beste speler van dit toernooi. Ingrid van Lubek heeft zondag goed gepresteerd in een triathlon in het Duitse Gladbeck. In een in ternationaal deelnemersveld van 800 atleten eindigde de Texelse als vierde. Veertig kilometer wielrennen over brugde ze in 1.03 uur, het zwem men in 14.22 minuten en bij de tien kilometer lopen zat ze onder de veertig minuten. Twee weken geleden viel ze op in een estafette loop van Gotenburg naar Carlstadt. Met haarstudenten- ploeg eindigde ze als eerste. De Texelse bereidt zich voor op het Nederlands kampioenschap, dat op 25 juni wordt gehouden. Op Hemelvaartsdag vindt voor de vijfde keer het Familietoernooi plaats op de velden van Texel '94. Zeven bekende voetbalfamilies zullen in een halve competitie uit maken wie dit jaar de best voet ballende familie van het eiland is. De winnaar van vorig jaar, de fami lie Witte, zal het dit jaar op moeten nemen tegen de elftallen van de families Boogaard, Maas, De Vries, Terpstra, Veeger en Van Heerwaarden. Het toernooi begint om 12.00 uur en de wedstrijden duren twee keer tien minuten. Er is één bijzondere regel: slidings zijn absoluut niet toegestaan. mee te doen, is deze 1/8 triathlon daarvoor een prima gelegenheid. De afstanden die moet worden af- gelegd zijn 500 meter zwemmen, 20 km fietsen en 5 km hardlopen. Het zwemmen zal plaatsvinden in zwembad Molenkoog. Het zwem men met een wetsuit is daarbij met toegestaan. Het fietsonder deel gaat van start op het parkeer terrein aan de Emmalaan. De deelnemers dienen twee keer een parcours van 10 km over de Hoge berg af te leggen. Gestart wordt op de zwemtijd. Het looponder deel voert de deelnemers ook over de Hogeberg. De finish is voor het zwembad. Belangstellenden vanaf 14 jaar kunnen zich opgeven bij zwembad Molenkoog. De start van deze 1/8 triathlon is om 16.30 uur. De wedstrijd is voor iedereen toegan kelijk. De jeugd van 12 en 13 jaar kan zich ook voor deze wedstrijd in schrijven. De afstanden die zij moeten afleggen zijn 500 meter zwemmen, 10 km fietsen en 2,2 km hardlopen. Een patrouille van de verkenners van de Jeroengroep heeft in Scha gen de districtswedstrijden ge wonnen. Zeven deelnemende groepen vertegenwoordigden de districten Haaks Hoeck en Noor derkwartier (samen kop van Noord-Holland). Normaal betekent winnen van dis trictswedstrijden deelname aan de landelijke wedstrijden in Ommen. Echter zijn die er dit jaar niet we gens een ander spektakel, de World Jamboree begin augustus in Dronten. Om het gemis goed te maken, werden zes vrijkaartjes gewonnen voor één van de tien dagen duren de Jamboree. Deze prijs viel zeer in de smaak bij de zes winnaars. Zondag is voor de zeventiende keer het Ab van Sambeektoernooi gehouden op het complex van Texel '94 aan de Haffelderweg. De vijf deelnemende verenigingen maakten in een halve competitie uit wie dit jaar de felbegeerde tro fee mee naar huis mocht nemen. Tot aan de laatste wedstrijd was het spannend, zowel SVC als SV Oosterend was bij winst winnaar. Oosterend bleek te sterk voor SVC en won met 2-0. Hierdoor werd SV Oosterend eerste, SV Texel tweede, SVC derde, Texelse Boys vierde en SV De Koog vijfde. De wedstrijden stonden onder lei ding van Piet Beuving, Piet Gris- nigt en Frank de Grave. De prijzen werden uitgereikt door Loes Smit-Van Sambeek. (voorlopig) Hoofdklasse: 1. Jelleboog; 2. Mantje; 3. De Koog; 4. Klif; 5. Texel; 6. Klif 2; 7. Jelleboog 2; 8. Plusklus; 9. De Koog 2. Eerste klasse: 1. Texel 2; 2. Casi no; 3. Klif 3; 4. De Krim; 5. Rab; 6. Oosterend; 7. Jelleboog 3; 8. De Koog 3; 9. Klif 4; 10. Gempo; 11. Casino 2. Tweede klasse: 1. De Krim 2; 2. De Koog 4; 3. Oosterend 2; 4. Ni- oz; 5. De Mok; 6. Rab 2; 7. ZDH; 8. De Krim 3; 9. Texel 3; 10. Man tje 2; 11. Casino 3. Derde klasse: 1. Texel 4; 2. Klif 5; 3. Casino 4; 4. Texel 5; 5. De Koog 5; 6. Rab 3; 7. Mantje 3; 8. De Koog 6; 9. De Krim 4; 10. De Krim 5. Junioren: 1. Texel 1; 2. Klif; 3. ASC; 4. Oosterend; 5. Casino; 6. Texel 2; 7. De Koog; 8. Oosterend 2. Highlander III -The Sorcerer- is de derde in de reeks van de onsterfelijke Highlander. Con nor McLeod (Christopher Lambert) verlangt naar een rustig en vredig bestaan maar zijn onsterfelijk leven wordt wreed verstoord als zijn pad gekruist wordt door KANE, een vijand uit voorbije tijden. De boze tovenaar Kane maakt de in The Highlander sluimerende krijgsman weer wakker. In het middeleeuwse Japan kreeg MacLeod zijn opleiding bij Nakano, de spirituele op volger van Ramirez (Sean Connery). Om hem te be schermen tegen Kane laat Na kano de mythische berg Niri instorten waardoor Kane en zijn handlangers voor eeuwig onder het puin begraven wor den; maar wat is eeuwig voor een Onsterfelijke....? Een archeologisch team legt tijdens opgravingen de legen darische resten van Niri bloot waarbij Kane na vier eeuwen weer vrij komt. Hij heeft gedu rende de voorbije jaren zijn magische krachten vergroot en is een ware meester der il lusie geworden. Slechts één man staat hem nog in de weg,... New York 1995 vormt tenslot te het toneel van een nooit vertoonde strijd die alle gren zen van ruimte en tijd over schrijdt. Het ultieme gevecht tussen twee Onsterfelijken die allebei weten dat „there can only be one..." NELL Op veler verzoek is de bijzon dere film NELL met Jodie Foster in een magistrale rol van een „verwilderde" vrouw een week terug bij Cinema Texel. Foster die al twee Oscars in haar prijzenkast heeft staan, kreeg voor deze rol haar derde nominatie, en terecht. Een bijzondere pres tatie waarmee zij met totaal eigen woorden en gebaren gestalte geeft aan een vrouw die nooit eerder een levend wezen dan haar moeder heeft gekend. DIK TROM Ook de film DIK TROM is een reprise. Een nostalgische ge heel Nederlandse film uit de oude doos, maar wel een leu ke. De entreeprijs is even nostalgisch: f6,00. Dus voor een middagje onbe kommerd genieten van oer- Nederlands amusement, kunt u dagelijks terecht om 14.00 uur (tot en met zondag). NELL, v.a. wo. dagelijks om 19.00 uur HIGHLANDER III, dagelijks om 21.00 uur. moest knijpen. Met een aantal an dere pech vogels zette hij de ach tervolging in, maar zag de grote groep langzaam maar zeker uit zicht verdwijnen. Bij de molen van Het Noorden, na 20 kilometer, ontploften" Vissers benen en moest hij de anderen laten gaan. Hij kwam „30 keer in de verleiding om af te stappen", maar door aan te pikken bij een ander groepje achterblijvers kon Visser de wed strijd toch uitrijden. Achterin Jordi Vinke reed bijna steeds als laatste renner van het peloton. „Ik durf niet middenin de groep te rij den. Het risico op een valpartij is me dan te groot", verklaarde Vin ke. Zijn manier van rijden kostte hem echter veel extra kracht. Want als renners voor hem het tempo niet meer volhielden, moest hij telkens een gaatje dich trijden om weer aansluiting te krij gen. Op de Zaandammerdijk leek de wedstrijd voor hem verloren, toen het peloton verbrokkelde en Vinke in het vijfde groepje verzeild was geraakt. Krachtig sprong hij toen van groepje naar groepje en voeg de zich op De Staart weer bij het peloton. Later, op weg naar Den Hoorn, moest hij de anderen ech ter definitief laten gaan. „Door die eerdere inspanningen kwam ik op het eind tekort." Vinke finishte op enige achterstand als 30ste. Uitslagen 1.Ed Scholte 1.56.58; 2.Dirk van Beelen; 3.Ruud Lockx; 4.Ambro van Straten 1 57.13; 5.Klaas Hoornsman; 30.Jordy Vinke; 56.Marten Visser Iresp. gespeelde wedstrijden, punten) Hoofdklasse: Jelleboog 19. 32; Texel 19, 30; Mantje 18. 28; De Koog 18, 23; Le Berry 18, 21; Klif 18. 20; Klif 2 18. 11. De Koog 2 18, 11, Texel 2 18, 4; Casino 18, 2. Eerste klasse: Plusklus 21, 36; Jelleboog 2 21, 34; Klif 3 20, 28; De Krim 20. 26; Rab 20. 23. Oosterend 20, 20; Jelleboog 3 20, 19; De Koog 3 20. 18; Klif 4 20, 9. Ca sino 2 20, 7; De Koog 4 20, 0 Tweede klasse: Gempo 20. 32; Nioz 19, 25, De Mok 19. 23; Rab 2 20. 23. ZDH 20, 22; De Krim 3 20, 20; Texel 3 20. 20; Mantje 2 19, 19; De Krim 2 20, 13. Casino 3 20. 13; Texel 4 19, 6. Derde klasse: Oosterend 2 18. 31; Klif 5 18, 26; Casino 4 18, 25; Texel 5 18, 22; De Koog 6 18. 21, Rab 3 18, 19; Mantje 3 18, 17; De Koog 7 18, 8; De Krim 4 18, 7, De Krim 6 18, 2. Junioren: Texel 1 18, 33; ASC Texel 18 27; Texel 2 18, 21; Klif 18, 20. Oosterend 18. 12; De Koog 18, 8; Casino 18, 5. Duiven van Arie Ellen, Micha Hoekstra en Meiert de Waard heb ben eerste plaatsen behaald in wedvluchten uit het Belgische Houdeng en het Franse Etampes. Voetbalvereniging Texel '94 heeft komend seizoen een tenue met de kleuren groen, zwart, blauw en wit. Vrijdagavond verkozen de le den van Texel '94 dit ontwerp bo ven het rood blauwe tenue, dat twee maanden geleden als eerste keus uit de bus kwam. Toen was dat het resultaat van een tumultueus verlopen vergade ring, waarin het bestuur van de kersverse fusieclub niet wilde pra ten over de oude combinaties groen-zwart (SV Texel) en blauw wit (Texelse Boys). Die gang van zaken gaf onvrede bij een groep voetballers en supporters. Zij ver zamelden 70 handtekeningen en stapten daarmee naar het bestuur. Besloten werd een ad-hoc com missie in te stellen, die een combi natie van de vier oude kleuren zou onderzoeken. De commissie ging naar een beurs van sportkleding en kwam tot de verrassende ontdekking dat er di verse, betaalbare mogelijkheden waren. De fabrikant van het Ita liaanse merk Errea bleek bereid, shirts naar een ontwerp van Cindy Welboren te vervaardigen. Mantje Sport uit Den Burg verleent steun via de afname van 350 shirts in eens. Basis is een wit shirt met horizontale groen-zwarte baan en het wapen van Texel. Hals en mou wen zijn afgewerkt met blauw en groen. Bedoeling is er een zwart broekje en groene kousen bij te dragen. Complete sets kosten cir ca f80,-. De vergadering was vrijdagavond snel beklonken. Na een korte inleid ing van voorzitter Rob Dapper en commissie-woordvoerder Werner van der Meer, werd de stemming gehouden. Van de 107 geldige stemmen (inclusief een groot aan tal machtigingen) waren er 91 voor het nieuwe tenue. Rood blauw kreeg 16 stemmen. Of de hele vereniging bij de aftrap van het nieuwe seizoen (septem ber a.s.) in de nieuwe outfit ver schijnt, is twijfelachtig. Het bestuur beraadt zich over de fi nanciële mogelijkheden. Gedacht wordt aan een extra bijdrage van leden en ouders, teamsponsoring en acties. Mogelijk doet het bestuur hierover een voorstel in de buitengewone ledenvergadering op maandag 29 mei, waarin de statuten van de nieuwe vereniging zullen worden vastgesteld. De voorzitters Dapper en De Grave tonen het ontwerp voor het nieuwe tenue. (Foto Frans Hopman

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 11