/luseum toont relatie andbouw en natuur Veel motorisch geweld op Pinksterevenement F amilieberichten TEXELSE COURANT Straathandelaren niet op de markt Spreekuur Triton DE VAKANTIEKRANT lexelaartjes DINSDAG 30 MEI 1995 een zwierige beweging legde lemeester Willem van Rap de laatste zode op de tuin- bij het Agrarisch en lenmuseum. Zo opende hij agochtend de expositie over eiatie tussen landbouw en na- die het Waalder museum in kader van het Thijssejaar ingericht. „We willen laten dat Texel vroeger prachtig maar ook nu nog", sprak bouwvoorman Rinus Kuiper a opening. hand van foto's en ge svoor werpen is te zien hoe de bouw vroeger en nu een bij- e levert aan de „inkleuring" bet Texelse landschap. Nostal- ie gevoelens komen boven bij i zwartwit foto van een "die met een paard en hand zijn akker bewerkt. Vijftien intische tekeningen van de [berg en omgeving door Ad van der Velden maken het mgen naar die goeie ouwe tijd sterker. Maar kleurenfoto's to- aan dat het huidige Texel zon de inbreng van boeren maar zou zijn. Schapen, bollenvel- o graanakkers zorgen tegen ihtergrond van duinen, dor en dijken voor de gewenste iseling. dbouw past in de natuur", ludeerde Kuiper. „Hopelijk jt deze tentoonstelling bij om ixelse rijkdom te behouden." met Jos Timmer (Bloem- ncultuur), Giel Witte (Vogel- groep Texell en Hans Bakker Jan) vormde hij de werk groep die de tentoonstelling tot stand bracht. De groep kreeg me dewerking van o.a. de Stichting Thijssejaar Texel, de gemeente en EcoMare, dat materiaal afstond voor de diavoorstelling die in de stolp te zien is. De roomskatholie- ke kerk leende een groot schaal model van een schapenboet urt, die jaarlijks in december als kerststal fungeert. Meer begrip Namens de Stichting Thijssejaar sprak Dirk Terpstra zijn waardering uit voor de bijdrage in De Waal. „De stichting hecht hier een enorm belang aan. We weten alle maal dat er een spanningsveld tussen landbouw en natuur is. Stadsmensen krijgen via de tv een negatief beeld van boeren met hun gifspuit. Met deze expositie treedt de landbouw in het Thijsse jaar positief voor het voetlicht. Ho pelijk kunnen we zo wat zaken rechtzetten en meer begrip kwe ken." Moderne landbouwmethoden krij gen vaak de schuld voor de terug loop van weidevogels, maar uit de expositie blijkt dat boeren ook hun best doen om de schade te beper ken. Een deel werkt mee aan nest bescherming en monteert een „wildredder" (balk met bellen) aan de tractor om bij het grasmaaien jonge vogels te waarschuwen. Ook zijn er agrariërs die een steentje bijdragen om karakte ristieke elementen zoals tuinwal- len, kolkjes en schapenboeten in stand te houden. Ter demonstratie maakten de ge- A». Onder toeziend oog van Kees (met alpinopeten Bert Witte plaatst burgemeester Van Rappard de laatste zode op de tuinwal. iFoto Frans Hopmani broeders Kees en Bert Witte (vroe ger van Bloem en Bos) op de binnenplaats van het museum een stukje tuinwal. Op traditionele wij ze, dus met de „ruitzooi" in plaats van de platte graszode die men te genwoordig vaak gebruikt. „Een ruit is mooier, omdat de tuinwal dan begroeid is", aldus de broers. Een paar polletjes bloeiend Engels gras gaven de museum-tuinwal meteen een fleurig uiterlijk. De expositie is nog tot en met de herfstva kantie te zien tijdens de openingstijden van het Agrarisch en Wagenmuseum. Op de Open Monumentendag (zaterdag 9 september), waarbij ditmaal De Waal cen traal staat, is de stolp gratis te bezichti gen. De zuid-Amerikaanse straathande laren die Den Burg bevolken op de maandagse marktdagen, mogen wel muziek maken, maar geen waren verkopen. Hierop zal stren ger toezicht worden gehouden. Wegens vakantie gaat het spreek uur van de afdeling verslavings zorg van Triton met door. De eerste bijeenkomst is weer op donderdag 15 juni. Het Pinksterevenement van de Texelse afdeling van de Oude Trekker- en Motoren Vereniging (OTMV) zal veel spektakel bieden. Het meest imponerende onder deel is ongetwijfeld de trekkertre- kwedstrijd waarbij Texelse boeren in diverse gewichtsklassen onder ling zullen uitmaken wie de sterkste tractor heeft. Daarnaast zullen op het terrein aan de Pont- weg tegenover de Pelikaanweg tal van rustiger attracties zijn te bele ven, in een zo grote verscheiden heid dat jong en oud zich hier uren kan vermaken. Het Pinksterevenement is de be langrijkste activiteit van de OTMV. Er komt zoveel voor kijken dat het maar eens per twee jaar wordt ge organiseerd. Deze keer zijn er zo'n 35 vrijwilligers bij betrokken. Het trekker- en motorenfeest wordt zaterdag 3 juni om 12.00 uur geopend. Direct daarop begin nen de trekkertrekwedstrijden, waarbij de deelnemende tractoren de speciale uit Gemert overgeko men sleepwagen moeten voor ttrekken. Indrukwekkend wordt de doorlopende show en demonstra tie van de twaalf „specials". Dat zijn speciaal gebouwde trekkers waarbij als krachtbronnen vliegtuig- en tankmotoren zijn toe gepast. Een meer nostalgisch ka rakter heeft het défilé van antieke tractoren. Er zullen maar liefst 140 trekkers meerijden, waarvan tweederde van Texel zelf. De gasten van het vasteland horen tot de landelijk opererende en thousiastelingen waaronder men sen uit het zuiden van het land die de lange reis naar Texel er graag voor over hebben. Sommigen trek ken een salonwagen mee, waarin zich de familie bevindt. Nostalgie Op het terrein zal ook een serie stationaire motoren worden ge toond, alsmede oude motorfietsen en automobielen. De Buggyclub is met enkele wagens present, Pieter Daalder laat zijn oude militaire le gervoertuigen zien en ook de oude brandweerauto van Texel, de wals van het waterschap en de dorsma chine van de gebroeders Jan en Klaas Uitgeest ontbreken niet. De dorskast wordt aangedreven door een antieke krachtbron: een stoomtrekker. De organisatoren proberen van het Pinksterevenement een attractie voor het hele gezin te maken. Voor de jeugd zijn er springkussens, er wordt geschminkt, er treden clowns op, er is een kleur- wedstrijd, een balonnenwedstrijd en er kan op een speciaal parcours worden gereden met traptrekkert- jes. De Texelse modelbouwclub en een soortgelijke club uit Heiloo de monstreren radiografisch bestuur de boten in een bassin en modelvliegtuigjes zullen ronkend en snerpend de lucht boven het terrein doorklieven. Verder is er een behendigheidswedstrijd voor oude trekkers. Op de slee Erg leuk belooft de wedstrijd „Step on Sledge" te worden, te beschouwen als een voorloper van de trekkertrekwedstrijden. Een trekker trekt een soort slee voort en bij elke halte kan publiek op de slee stappen, totdat deze zo zwaar wordt dat de trekker het laat afweten. De inwendige mens kan worden versterkt in een consumptietent van 10 x 40 meter. Hier de monstreert ook Joop Schraag zijn miniatuur dorskast en er zijn kra men waarin allerlei spullen worden verkocht die te maken hebben met de trekker- en motorenhobby. De entreeprijs voor het terrein be draagt f 10,-; (jeugd f7,5) voor bei de dagen Wie alleen zaterdagmiddag komt, betaalt f7,50 resp. f5,-. Men kan zijn auto kwijt op een aangrenzend terrein. Alle programmaonderdelen zijn doorlopend en strekken zich over zowel de zaterdag als de zondag uit. Maandag maken de deelne mers aan de show een rondrit over Texel waarna het Pinksterevene ment wordt besloten met een bar becue op het expositieterrein. Texel maakt zich op voor het nieuwe seizoen.' Daar hoort uiteraard de Vakantiekrant bij. Op vrijdag 23 juni verschijnt het eerste exemplaar. In de Vakantiekrant staat een uitgebreide agenda met acti viteiten voor Texelaars en toe risten. Organisatoren worden verzocht hun evenementen door te geven aan Ruud Nooij, telefoon 15034. De meldingen voor het eerste nummer moeten vóór vrijdag 16 juni binnen zijn, anders kunnen ze niet meer worden verwerkt. Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat toch nog onverwacht, gesterkt door het H. Sacrament der zie ken, van ons is heengegaan mijn lieve man onze vader en opa Wilhelmus Caspar van 't Noordende echtgenoot van J. van 't Noordende-van der Berg de leeftijd van 66 jaar. J. van 't Noordende-v.d. Berg Saskia en Cor Rogier en Frank Rob en Joke Sarah. Jette en Ma art je tel, 30 mei 1995 ilenlaan 16, 95 AM De Cocksdorp. igelegenheid tot het nemen van afscheid donderdag 1 juni van 19.00 tot 20.00 uur huis. H. Eucharistieviering zal plaatsvinden op idag 2 juni om 12.00 uur in de R.K. kerk te Cocksdorp, waarna de teraardebestelling atsvindt op de begraafplaats te De cksdorp. de begrafenis is er gelegenheid tot ndoleren. Wat was zij sterk en werkzaam Wat heeft zij voor ons klaargestaan Haar zorg en liefde zullen wij nooit vergeten* Van haar verdriet alleen het topje weten Sterk en moedig droeg zij haar lot tot 't afscheid van ons, 't welkom bij God erdag is rustig ingeslapen, onze lieve •sder, schoonmoeder, oma en overgroot- eder Aleida Voigt weduwe van J. Huizinga '•1912 27-5-1995 Duw van Boven-Huizinga Hans, Janneke en Eric Peter, Annet en Ruud Marcel, Petra en Naomi Aad Kunst Piet Huizinga Gré Huizinga-Dral Linda-Johannes John Dennis, Daniëlle Jan Huizinga Rita Huizinga-v.d. Boomen Dave, Stephan 27 mei 1994 pleeghuis Texel. respondentie-adres: Jan Boven-Huizinga, Boogerd 1, Sl GW Den Burg, Texel begrafenis heeft heden plaatsgevonden e algemene begraafplaats te Den Burg. I zullen u missen Oma Huizinga wensen de hele familie heel veel sterkte "iet dit verlies. Medewerkers Herbergh de Smulpot Lieve Oma Wat u voor ons gedaan heeft, zullen wij nooit vergeten. Met veel verdriet, maar wetende dat u einde lijk rust heeft, nemen wij afscheid. Liefs, Dave en Stephan Huizinga Nooit klagend, nooit vragend Zijn tasten in stilte dragend. Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, delen wij u mede dat is overleden onze lieve vader, schoonvader, opa en opie Jacob Rozendaal weduwnaar van P. Dob 16 juni 1910 t 29 mei 1995 Janny en Meyert Jaap en Laurien Gerry en Paulien Petra en Rob Monique en Piet Nel en Andries Petra en Peter Cees en Natascha en achterkleinkinderen Texel, 29 mei 1995 Verzorgingshuis Gollards Correspondentie-adres: M. de Waard, Postweg 193, 1795 JN De Cocksdorp. Een korte overdenking zal worden gehouden op vrijdag 2 juni om 14.00 uur in de „Gollards", waarna de begrafenis op de alge mene begraafplaats zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de „Gollards". Onze lieve opa is overleden. Wij zijn heel verdrietig. Rust nu maar uit lieve schat. Yvette en Arjan Monique en Piet 29-5-1995 De een zegt: het is beter zo. De ander zegt: wat zullen we hem missen. Beide is waar. Maar toch, ik zeg: wat jammer dat onze dochter Renate niet de liefde heeft gekend die u ons heeft gegeven. Bedankt lieve opie Petra en Rob Lieve opa Ik vind het niet leuk. Ik had u nog zoveel willen vragen, maar als je al 84 bent, dat is toch erg oud. Vind je niet. Kusjes Nadine Welterusten ouwe opa Ronald, Stefan Lieve Mike Omdat het voor ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te benaderen, willen wij via deze weg alle lieve mensen die op welke manier dan ook ons steun, hulp en liefde hebben gegeven na het tragische ongeval van onze allerliefste MIKE bedanken. Lieve Mike, waar wij ook gaan. Jij gaat altijd met ons mee. Eveline v. Broekhoven Michaël Mögling Voor uw belangstelling en medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van INIE VAN DEN HEUVEL zeggen wij u hartelijk dank. H. van den Heuvel en kinderen Texel, mei 1995 Voor uw blijk van belangstelling tijdens haar ziek te en uw medeleven dat wij mochten ontvangen na het overlijden van onze zuster en schoon zuster JOHANNA ZOETELIEF zeggen wij u hartelijk dank. Familie Zoetelief Texel, mei 1995 Hiermede willen wij iedereen bedanken die mee gewerkt heeft of belangstelling heeft getoond bij ons 40-jarig huwelijk. Het was een prachtig feest, wij hebben ontzet tend genoten. Aat en Netty v. Heerwaarden-Koopman Mr. Kraaistraat 8, Den Burg. LEIDERS CE ZOCHT M/V BEL INFOCENTRUM 0JJ-960260 Q/cout ing Blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Jeroen Sebastiaan Hij is geboren op 22 mei 1995 om 15.58 uur en weegt 3450 gram Ab Barneveld en Saakje Seepma Kromboomssloot 25 1011 GR Amsterdam Hoera ik heb een huis! Haffelderweg 32, 1791 AS Den Burg Wim Witte Oud adres: Lieuwstr. 23 Heel blij zijn wij met de geboorte van ons dochtertje. Souwie 3.900 gram. Op 27 mei 1995 om 15.52 uur ben ik geboren. Zusje van Miranda Mijn ouders zijn: Gerrit en Carien Wessels Postweg 215 1795 JN De Cocksdorp Voor bezoek graag even bellen. 02220-16243 Een wonder is ons geschonken Nog zo teder, nog zo klein Dat het in de wereld een zonnestraal moge zijn. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon Reinder Andries Hij is geboren op 25 mei 1995 om 23.08 uur en weegt 3670 gram. Jan Andries Bloem Ingrid Bloem-Visser Barend v.d. Veenwei 26 8915 JA Leeuwarden Ingrid en Reinder rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Ja hoor, het is écht waar. de knuffels staan weer klaar! ledereen mag het nu horen, zondag is onze zoon en broertje geboren! Heel blij zijn wij met de geboorte van Allard Juriaan (Allard) zoon van Carla en Jan de Wit broertje van Simone Ricardo 28 mei 1995 Molenstraat 75 1791 DK Den Burg Tel. 02220-14118 Carla en Allard rusten van 13.00 tot 16.00 uur. Bezoek graag in de eerste 10 dagen. 27 mei 1995 Zegt het voort. Zegt het voort aan iedereen die het wil weten. Wij hebben er een broertje bij, die Mick zal gaan heten. Geef een belletje voor een bezoek, dan zor gen wij voor koffie met ge...ehh, lekkere koek. Als je onze trotse papa ook nog wilt zien, kom dan binnen een dag of (veer)tien. Mama en Mick doen slapies van 1 tot 3, dus dan kan het nie. Joyce en Danique Rob en Gré Jongejan-Rump Korfbaeck 18 1791 TG Den Burg S12708 Hoera, we hebben een dochter! We noemen haar Michelle Zij is geboren op 27 mei 1995 en weegt 2780 gram. Bart en Sandra de Vries Warmoesstraat 26 1791 CR Den Burg 02220-13132 Geboren op 27 mei 1995 Saar Dochter van Siem Groot en Tineke Dankers. Herenstraat 23 1797 AE Den Hoorn S 19488 Ogen als sterretjes een mensje heel klein je gedachten nog verretjes wat zijn we gelukkig jouw pappa, mamma en broer te zijn Ik heet Glenn en ben 3350 gram zwaar. 23 mei 1995 Mijn pappa en mamma zijn Benny en Colinda Visser Mijn grote broer is Meivin Visser Wij wonen op de Loodssingel 8 1792 BH Oudeschild Tel 13584 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f750 tot en met 3 regels Per regel meer f2,50 (incl. btw) De koeien zijn naar buiten, maar er zijn nog af en toe pasgeboren kalfjes in onze stal U mag ze gratis bekij ken en gewoon even met een skelter over het erf crossen. Boerderij-proe- verij St. Donatus, nabij Den Hoorn. Vele soorten bloeiende, vaste planten in grote pot, dus direkt resultaat in uw tuin. Kwekerij Halsema, Gerritslanderdijkje 5, Den Burg, tel. 12390. Satelliet-tv? Service Cen ter Texel, 11777. Waarschijnlijk heeft u op de Thijssemarkt geproefd van de smaakvolle kom kommer, ontbijtkoek, ho- nmgwafels, sinaasappelen enz. De Vlier heeft het da gelijks voor u in voorraad. Te koop: Renault R9, 1983, 4-deurs, 1.4 I, apk tot eind april '96, t.ea.b. Tel. 15825, na 18.00 uur. Verloren in Oudeschild op dinsdag 23 mei. gouden armband (smalle schakel armband). Wie, o wie heeft hem gevonden? Rei- na Tuitman, tel. 13410. Te huur gevr. voor 1 pers. Kamer in Den Burg of De Koog (alleen om te sla pen) Tot 1 okt. a.s. Reac ties onder nr. 1603 aan bur. Tex. Crt. Vader Jacob, van harte gefeliciteerd met je ver jaardag, van ons allemaal. En veel gezondheid. Aangeb. orig. Verkade- album Texel 1927 van J.P. Thijsse, f60,- Tel. 02503- 14727. Mijn 75ste verjaardag was een onvergetelijke dag. Allen hartelijk dank daarvoor Adriaan Schoo. Scanners. Service Center Texel, 11777. Wie heeft AGU fietsbr T-shirt meegen na 1/8 tri athlon? Jeroen, 18904. Ik was wat vlug met Wad- denzuivel maar nu snapt u waarom Als het stuk ten minste geplaatst wordt, anders houdt u het tot de krant van vrijdag tegoed, 't Regionale merk van St. Donatus. Op diverse pun ten te koop. Gevraagd: vakantiehulp voor in snackwagen. Tel. 12875. Zwembroeken van Tweka en Body-Art bij Eline On dermode. Aanbieding: overhemden, korte mouw in diverse de signs 39,95, M, XL. Mar ten Classics, Weverstraat 32. Aanbieding: Melita koffie- zetapp., nu van ƒ38,95 voor ƒ24,95. Duinker Elektro, Oosterend, tel. 18454. Te koop: dames- en heren fiets, merk Sparta, met 3-versnellingsnaaf en trommelremmen kin derfiets, merk Loeki. Alles in goede staat. Tel. 02220-17545. Diverse soorten bloem potten, bakken, schalen, hangmanden (riet en mos). Bij Kwekerij Halse ma, Gerritslanderdijkje 5 Aanbieding: Canoe spij- kerhemd 49,95; spijker jack 69,95 in de maten 116-176. Marten Classics, Weverstraat 32. Vanaf 1 juni geopend: Restaurant De Koksbuis, Warmoesstr. 2, Den Burg. Voor lunch of diner, la carte of menu's. Tevens gevr medewerker bedie ning m/v. Tel. 22155. Fam. H.J. Smit is ver huisd van Zuidhaffel 40 naar Buytengors 88, 1791 WS Den Burg, tel. 12579. Te koop: Opel Manta '79, apk '96. Extra's o.a. 5 l.met velgen, spoilers eó. Tel. 15794. Vanaf nu regelmatig gratis nieuwsbrief bij De Vlier. T.k.a. Mercedes Benz 250 TD, b.j. '86, 192.000 km, autom. Van Sambeek Truck Service, 15353. Gratis af te halen: 2 jonge poesjes. Tel. 16587 Jonge alleenst. werk. vrouw zoekt perm woon ruimte of zomerhuis. Tel. 15264. Te koop: Opel Kadett Life, 5-drs., okt. 1990, 52.500 km. Tel. 18878. Rugzakken voor groot en klein. Hoogerheide Schoenmode. T.k tinnen beeldjes (van beroepen), borden, maat jes, kannen enz Niet an tiek. In één koop. Tel. 14043. Te koop t.ea.b.: stenen, dakpannen, betonpalen. Tel. 17289 Te huur: kampeerauto. Fam. Duinker, Oosterend, tel. 18454. Flippo T-shirts nu ook in kindermaten bij Eline On dermode. Perkgoed, eigen teelt nu extra voordelig, ook per hele bak. Tuincentrum v.d. Werve, Bernhardlaan. Het was een goed week end: regen, zonneschijn, wind. Daarom hebben wij de slagroom deze week op Donatus in de aanbie ding. Boerderij-proeverij St. Donatus, nabij Den Hoorn. Zondag en maan dag gesloten. De Chrysantestekken zijn er weer. Kwekerij Halse ma. Gerritslanderdijkje 5, Den Burg.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3