TEXELSE^? couRANT blokje in De Koog irestaties van exelse turners SVO-jubileum Molenkoog met taart „Van Dok Boys" beste veteranen Voor-inschrijving Avondvierdaagse Pony's doen het goed in Twisk MAB motor in West-Fries circuit Twee kampioenen bij Deuce tennissers Vernielingen door Ajax-supporters Toernooi Tevoko Rikkenberg en Vinke winnen criterium Koger G-team wint zaalvoetbalstrijd „Kazerne" was boerderij Melle De Koog winnaar eigen toernooi Tweedaagse van Zandvoort Overall-prijs voor Dirk en Eddy Pool Banda snelste op achtste triathlon Bijeenkomst over alleenstaand ouderschap Wat ik zeggen wou... Nationaal Park fouendsto bij de start aan de Badweg. te winnen, maar om het Onder dat mottover- de meeste van de 58 emers aan de stratenloop Koog van café Le Berry imelvaartsdag aan de start. waren er toch. Pierre won de tien kilometer in een tijd van 37.21 minuut, gevolgd door Philip Wheeler (38.20 min) en Cor Ribzaad (38.28). Bij de da mes won Colinda Brouwr op de tien kilometer in 42.30 minuut op bijna een minuut gevolgd door Na- tascha van der Vis. Ingrid Uitgeest werd derde. Op de vijf kilometer was Guido Banda de eerst aanko mende (17.40 min), gevolgd door Robert en Erik Bakker. Kim Kooger was snelste dame (23.39 min) op de vijf km. turner Boy van der Vis n Stede Broec de verwach- enigszins waargemaakt, id zesde in de finaievan het ands kampioenschap. Jan Mulder die door een a voltige oefening en rin- ling zijn kansen na twee illen verkeken zag. kwam terk terug, maar kon zich irder dan de achtste plaats Eenheid van het zestigjarig in van SVO is in Oosterend ipeciale jubileumkrant huis uis verspreid. Vrijdag barst est echt los met van 19.30 .00 uur een receptie. Zater- art het tweedaags toernooi >.00 uur. Ook op zondag be de wedstrijden om 10.00 ude zaterdagsteam van SVO zaterdag om 16.30 uur een tnjd tegen oud zondag. Van de Vis startte dramatisch op de brug. Een aantal essentiële fou ten deden zijn punten kelderen. Op rek, vloer, voltige en ringen turnde hij goed, maar hij moest op de al lerbeste turners toch telkens enke le tienden van punten toegeven. Als laatste toestel stond voor hem „sprong" op het programma. Met een serie aanwijzingen gewapend gaf de Texelaar alles, wat het su- percijfer 9.45 opleverde. Daardoor maakte hij ook direct een spron getje in het klassement. Mark Jan Mulder was voor aan vang zeker niet kansloos. Als ze vende geplaatst, maar in de wetenschap dat de onderlinge ver schillen zeer minimaal zijn, moest het mogelijk zijn om bij de eerste drie te komen. Na een goed eerste gedeelte op voltige ging de oefe ning zoals dit jaar al eerder ge beurde als een nachtkaars uit. Ook op ringen ondervond Mulder ern stige problemen met de stut tot handstand (teveel zwaaiende ka bels) zodat ook hier het eindcijfer laag lag. Het resultaat was een te leurstellende achtste plaats. Nico Stoter nam tijdens deze wedstrijd afscheid van het turnen. Niet in de gelegenheid geweest zijnde om veel te trainen, turnde hij een moeizame finale. zwemmer Hendrik de Lugt snoept alvast van de slagroomtaart. IFoto Gerard Timmerman de Lugt uit De Cocksdorp 'ln fietstocht naar zwembad wog woensdag beloond •efi flinke slagroomtaart. De raf was de 10.000ste zwem- le 2'°h dit seizoen aan het lo odde. Drie weken na de ^9 van de fonkelnieuwe ac commodatie geen slecht resul taat, vond cassière Martine de Hoog. „Het mooie weer speelt ze ker een rol, maar er zijn ook heel wat nieuwsgierigen die een kijkje komen nemen." Doordat het zon netje zich zo vaak laat zien, ver warmen de zonnecollectoren het badwater tot een behaaglijk tem peratuurde van een graad of 24. De installatie werkt dus naar ver wachting. Twee factoren zijn belangrijk voor het welslagen van een voetbal toernooi: komen alle teams en blijft het weer goed? Afgelopen weekend werd aan beide punten voldaan, waardoor het tweedaag se veteranentoernooi van Texel '94 een succes was. Elf teams met spelers van gevorderde leef tijd speelden in een gemoedelijke sfeer hun partijtjes. Alleen tijdens de finale tussen de „Van Dok Boys" -vernoemd naar een oud trainer van SV Texel uit de jaren zeventig- en de Haarlemse fusie club DSC '74 werd feller gestre den om de eerste plaats. De thuisploeg ging uiteindelijk met de eer strijken en daar konden alle deelnemers vrede mee hebben. De B-junioren speelden zaterdag een klein toernooi op de voormali ge Boys-velden. In poule A werd Texel '94 BI winnaar en in poule B Oosterend B1. Van 12 tot en met 15 juni houdt w.s.v. Het Gouden Boltje voor de vijfendertigste keer de avondvier daagse. Voor dit wandelevene ment kan men op vrijdag voorinschrijven. De inschrijving wordt van 19.00-21.00 uur gehouden in de koffie-shop van de Hema te Den Burg. In Oosterend op het adres Mulderstraat 3. De kosten bij voor inschrijving zijn f6,- (f 4,50 voor leden). Wie geen gebruik maakt van de mogelijkheid tot voor-inschrijven, kan altijd nog bij de start van de eerste dag inschrijven. De kosten bedragen f7,50. De sluiting van de voor-inschrijving geldt ook voor de groepen. Er zullen elke dag drie routes uit gezet worden, die in afstand varië ren: 5, 10, 15 kilometer. De start is steeds bij de kantine van de LBO. Gestart kan worden tussen 17.30 en 18.30 uur. Het finishbureau sluit om 21.00 uur. Voor verder in formatie kan men contact opne men met B. Roest, Ada van Hollandstraat 23 te Den Burg; te lefoonnummer 14451. Afgelopen weekeinde reden vele amazones van de Waddenruiters en De Kleppertjes mee in Twisk en behaalden vooral zaterdag goede resultaten. Ilona v.d. Vis en haar pony Amigo behaalden 2 winstpunten. Ook bij het springen waren Ilona en haar pony in grote vorm. Voor haar stijl behaalde zijn 58 punten. Het achttal van de De Kleppertjes was goed op dreef, wat resulteer de in een knappe eerste plaats, 's Zondags traden de Waddenrui ters aan en zij behaalden redelijke resultaten. Danielle Boom, Anne- miek van IJsseldijk en Bea Bakker behaalde allen een winstpunt en het viertal scoorde met 139 pun ten een fraaie eerste plaats. Uitslagen Twisk. Dressuur L: 1. Ilona v.d. Vis 162 pnt.; 1. Jetteke Zoetelief 162 pnt.; 2 Ilona v.d Vis 162 pnt., 4 Esther Koorn 159 pnt.; 4. Maartje Duin 158 pnt.; 4. Maartje Duin 156+ pnt., 5. Jantien v Beurden 156 pnt. M2 Dressuur: Eva v.d. Linde 1 winstpunt. Springen: kl. b. klassiek E Ilona v.d Vis 1e pr. 0 fout; kl I. klassiek D Fia Kooiman 4e pr 0 fout; kl. I klassiek E Sanne Lampers 1e pr. 0 fout. Progressief springen klasse B: Ilona vxi. Vis 2e 0 fout. Bestgaande rijpony: Jantien v. Beurden met Muis 3e prijs. 8-tal kleppertjes: Ie plaats 128 pnt. Waddenruiters: Klasse L: Danielle Boom 4e prijs 163 pnt. 1 winstpunt. Klasse M1: Annemiek IJssel dijk 6e prijs 158 pnt. 1 winstpunt. Klasse M2: Bea Dekker 156 pnt. 1 winstpunt. 4-tal: 1e prijs 139 pnt. Voor de motorcross was er geen plaats bij het Waddentoernooi. Schiermonnikoog heeft geen baan en geen crossers. Toch meende de MAB-club iets te moe ten organiseren en wel een toer nooi op het circuit Baggelhuizen nabij Assen. Op het circuit van de Motor Trai ningskamp Assen, het terrein van de voormalige koning Willem III Kazerne, werd een cross gehou den met een forse inbreng van Wieringen en Niedorp. Een dikke veertig rijders kwamen bijeen op zaterdag om te feesten en te trainen voor een spetterende cross. In de 80cc kleine wielen klasse speelde de strijd zich voor namelijk af tussen Jan van de Vis en Joost de Winter. Arjan van Mal- degem die zaterdag had laten zien minstens zo hard te kunnen op de ze vreemde zware baan, werd ge plaagd door valpartijen en wist nog net Thijs Bakker voor te blijven. Bij de 80cc grote wielen won Rob Schraag moeiteloos beide man ches. Joost van Heerwaarden en Bonne Klein Wolhins waren aan el kaar gewaagd en verdeelden de tweede en derde plaats. Zestig cc rijder Rick Dijker (9 jaar) wist met veel doorzettingsvermo gen Niels Kistemaker voor te blijven. Hevige strijd was er ook bij de 125cc junioren. Toppers als Ri chard van Baaren en Cristiaan Lantman waren te snel voor Ben Rentenaar, maar toch weet Rente naar zich steeds dichter bij de top te nestelen. Ook Gerard Rikken- berg weet steeds beter te presteren. Koningsklasse De senioren 125 en 250cc is de koningsklasse van de cross. Bij de 125cc was Egbert van de Werf goed in vorm. Otto Goënga reed niet, wat jammer was omdat hij de vorige cross heeft laten zien voor in mee te kunnen strijden. Ook Sander Witte wist met een vijfde plaats goed mee te komen. Toch speelt westrijdkoorts hem nog al tijd parten. Bij de trainingen rijdt hij altijd harder dan in de wedstrijd. Ook in de districtscompeti tie tennis zijn dit jaar twee Deuce- teams kampioen geworden. Deu ce 4, bestaande uit Maricus v/d Wetering, Dirk Westerlaken, Dirk Panneman, Henk Groen en Martin Land kwam met ruime voor sprong op de eerste plaats. Het gemengde team Deuce 2 moest in de laatste thuiswedstrijd nog twee punten halen om het kampi oenschap veilig te stellen. Door de overwinning van 4-1 op Mid- denmeer konden Jacqueline, Ma- rit en Hans de Porto en John List zaterdag met de andere kampioe nen in de bloemetjes worden gezet. Op de laatste dag van de competi tie werden voor de districtscom petitie nog overwinningen geboekt door de heren van Deuce 1, 2 en 3 en het gemengde jeugd- team 16-18 jaar. In de kring won nen de dames van Deuce A, C, b en c. Ook de gemengde jeugd in de landelijke competitie sloot deze af met een ruime overwinning. Een bijzonder compliment is nog op z'n plaats voor de dames van Deuce 1 (op dinsdag) en Deuce A, die na de promotie van vorig jaar weer een hoge plaatsing hebben bereikt. Districtscompetitie (zaterdag): Senioren: Dinsdag dames: Heiloo 2-Deuce 1 3-3. Zaterdag heren: Deuce 1-Heerhugowaard 3 4-2, Deuce 2-Egmond 4 4-2, Deuce 3-Dirkshorn 5 6-0; ZAP 2-Deuce 4-2; Pet ten 4-Deuce 5 2-4 Gemengd: Juliana 1-Deuce 1 3-2; Deuce 2-Middenmeer 1 4-1. Jeugd: Jongens 12/15: Deuce 1-Akersloot 1 3-3. Gem.jgd. t/m 18: Assumburg 1-Deuce 1 0-6. Gem.jgd. t/m 16: Westerhout 1-Deuce 1 6-9. Landelijke competitie (zondag): Junioren gem.. Wipgs 1-Deuce 1 1-7. Kringcompetitie: Dames: Hippo A-Deuce A 0-4; Deuce B- St. Maarten B 0-4; Deuce C-STC D 3-1; NTC a-Deuce a 4-0; Deuce b-NTC b 4-0; STC e-Deuce c 0-4, Deuce d-'t Oghe d 1-3. Heren 50 HTC-Deuce 1-3. Ook voor Texel is de overwinning van Ajax tegen Milan niet zonder gevolgen gebleven. Op de Boodt- laan in De Koog werden verkeers borden en heiningen omgetrok ken. Ook werden bij een hotel ver nielingen aangericht. Tramhokjes waren niet voorhanden.... Jacky Knol werd bij de 250cc vierde en daarmee beste Texelaar. Ronald Zijm en Nico Bakker wor den in dit gezelschap nog altijd flink gemist. Hun blessuretijd zit er echter nog niet op. Vlammen was het bij de liefheb bers. Na een korte nacht en nog niet helemaal alcoholvrij, wisten de mannen een waar spektakel neer te zetten. Hans Adams - de sponsor van deze cross - wist Menno ten Wolde goed voor te blijven. De eerste manche was Maarten Hoogenbosch Henri van Maldegem nog te snel af. De tweede manche had hij echter het nakijken. De goed in vorm verken de Henri van Maldegem had de tweede manche bijna Menno ten Wolde te pakken. Het werd een close finish. De 450 leden tellende MAB-club blijkt meer en meer de motor te worden in het West-Friese motor en autocross circuit. Ook nu weer was vooral de onderlinge stem ming optimaal. Zo'n honderd man houdt aan dit mooie weekend As sen een prima herinnering over. Uitslagen 80cc kleine wielen. 1. Jan vd. Vis; 2. Joost de Winter; 3. Arjan van Maldegem. 80cc grote wielen; 1 Rob Schraag, 2. Joost van Heerwaarden, 3. Bonne Klein Wolthuis 125cc junioren: 1. Richard van Baarne. 250cc senioren 1 Gerrit Janse. 125cc senioren: 1 Mare Steenvoorden. Liefhebbers 1 Hans Adams; 2. Menno ter Wolde; 3. Henri van Maldegem. Tevoko houdt ter afsluiting van het seizoen woensdag en donderdag twee toernooien voor de eigen le den. Op woensdag wordt vier te gen vier gespeeld door Nevobo-leden. Donderdag zijn re creanten en jeugd welkom. De teams zijn gemengd. Het toernooi begint om 19.00 uur in sporthal Ons Genoegen. De trainingen worden tot de zomervakantie ge combineerd. De jeugd en recrean ten op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur en Nevobo-leden van 20.30 tot 22.00 uur. Wielrenner Evert Rikkenberg is winnaar geworden van het crite rium dat vrijdag op de wielerbaan werd verreden. Er schreven zich twintig rijders in, onder wie twee Belgen. Jeugdrenner Rikkenberg was een van de vijf rijders die elkaar geen duimbreed toegaven. In de eindsprint versloeg hij gastrenner Tijn van Heake. In de A-poule pro beerde Jordy Vinke er steeds al leen vandoor te gaan. Dirk Vinke en Roel Bakker waren de enigen die hem konden bijhouden. In de eindsprint liet Vinke jr. Bakker en Vinke sr. echter het wiel zien. Bij de B-rijders klopte gastrenner Alex van Heake Otto Goënga in de eindsprint. Paul Hoogendijk wercf derde. Twee teams van SV De Koog. waaronder het G-team. hebben in Alkmaar meegedaan aan een zaalvoetbaltoernooi voor gehan dicapten. De Texelaars weerden zich opvallend goed. WNK uit Heerhugowaard vormde de grootste concurrent. Dit team deed ook al van zich spreken tij dens het Noordhollands kam- De boerderij in Eierland, die ter sprake komt in het interview met Martin Beimdiek is volgens Wim van Heerwaarden naar alle waar schijnlijkheid „Melle". Deze boerderij - door de Duitse soldaat aanvankelijk aangezien SV De Koog zegevierde zondag in het eigen tweedaagse voetbal toernooi. In de finale won de thuisclub met 1-0 van Odin. De winnende goal kwam op naam van (keeper) Jan Plaatsman. De strijd om de derde en vierde plaats werd beslist in het voordeel van Oudesluis, dat Gieten met 5-1 af troefde. De overige uitslag: 5. Concordia; 6. Neerlandia; 7. HTC Zwolle; 8. FC Vlotbrug; 9. Berdos; lO.Roden; 11. CEC; 12. Uitgeest. Roden sleepte de fair play cup in de wacht. Koos Kartman van Neerlandia werd uitgeroepen tot beste keeper, M. Huguk van HTC Zwolle tot beste speler. Verloting: 1e prijs (17-daagse reis) nr. 1050; 2e prijs (fiets) nr 899; 3e prijs 2035; 4e 384, 5. 1706, 6e 1721, 7e 204; 8e 2210; 9e 2490; 10e 755; 11e 1860. 12e 2465; 13e 567; 14e 2328; 15e 219; 16e 167; 17e 1068; 18e 1372; 19e 550; 20e 1091 Prijzen kunnen worden afge haald bij J.C. van Beek, Wintergroen 5, De Koog. tel. 17729. Brandingzeiler Dirk Pool en zijn 15-jarige zoon Eddy hebben het afgelopen weekend de Tweedaag se van Zandvoort gewonnen, een jaarlijkse klassieker, waaraan de ze keer 45 catamarans meede den. De twee Texelaars wonnen met hun Nacra 6.0 de overall-prijs en bovendien de eerste prijs van de Nacra-klasse. Vader en zoon gin gen terug naar Texel met twee grote bekers en twee fraaie klok ken die er als geschenk aan waren toegevoegd. Dirk Pool beschouwt deze door de Zandvoortse watersportvereniging uitgeschreven wedstrijd als een „opwarmertje" voor de Ronde om Texel op 17 juni a.s. Voor het eerst kan zoon Eddy zich daarbij ook la ten gelden, omdat hij nu de ver eiste leeftijd heeft. Guide Banda is winnaar gewor den van de éénachtste triathlon die zaterdagmiddag in zwembad Molenkoog van start ging. Banda legde de 500 meter in het water precies even snel af als Ingrid van Lubek. Tijdens het fietsen en het lopen trok Banda de winst naar zich toe. Een trainingsrondje, zo zagen de meesten van de 30 deelnemers de zwemafstand, de twintig kilome ter fietsen over de Hogeberg en de vijf kilometer hardlopen. Voor de één was het een aanloop naar de Texelse kwart triathlon begin juli, maar anderen hebben zich een halve triathlon elders als uitdaging gesteld. Voor Van Lubek richt zich op het Nederlands kampioen schap. Regende het tijdens het zwem men nog pijpestelen, toen de drijf natte duursporters zich naar de fietsen begaven zette het zonnetje met kracht in. Guido Banda pas seerde de finish in een tijd van 52.40 minuut, gevolgd door Ingrid van Lubek, die 53.27 noteerde. Derde werd Remco Nagtegaal. Bij de jeugd ging de winst naar Kim Kooger, die in het water op 8.29 aantikte. Haar eindtijd (fiet- safstand tien kilometer) bedroeg 37.40. Tweede was Dominique Kooiman en derde Roelf Siebinga. Tri-atlete Kim Kooger was de snelste bij de jeugd. Pompen Of verzuipen. IFoto Gerard Timmerman) DINSDAG 30 MEI 1995 pioenschap voor sociale werkplaatsen. Ze verspeelden echter een punt tegen „De Boten bouwers". De wedstrijd WNK - De Koog 1 werd een topper. Captain Theo Franchimon raakte geblesseerd door een botsing met een tegen stander, maar speelde later toch verdienstelijk mee. De uitslag werd 1-1. Met slechts één doelpunt verschil in het totaalsaldo werd De Koog 1 winnaar van het sterk bezette toernooi. voor een uitgebrande kazerne - was gelegen aan de Hoofdweg in Eierland, ongeveer daar waar nu het cross-terrein van de MAB is. Het eigendom van Marius Dijt werd na de oorlog niet meer opge bouwd. Van Heerwaarden was in vroeger tijden broodventer in Eier land en derhalve goed op de hoog te van de situatie aldaar. Hij is tegenwoordig beter bekend als oud-directeur van Sint Jan. Voor alleenstaande ouders houdt het kruiswerk op woensdag 7 juni een* koffie-inloopochtend van 09.30 tot 11.30 uur. Doel is het uitwisselen van ervaringen. Al leenstaand ouderschap kan een bewuste keuze zijn of ontstaan door echtscheiding of overlijden van een partner. De entree is f2,-, kinderen mogen mee. De bijeenkomst is in het kruisgebouw aan de Schoonoord singel. Hr»-v<-tl »jn t-irr- lh«n-n dr Al sinds ik mij kan herinneren, wordt op Texel veel ophef ge maakt over plannen van de over heid om de natuur beter te beschermen. Ooit was het de be doeling van geheel Texel een land schapspark te maken, waartegen zo'n beetje alle boeren van Texel hebben geprotesteerd. Na een uit de hand gelopen demonstratie voor het gemeentehuis is van die plannen weinig meer vernomen. Een recente stap was het voorne men om het Texelse duingebied in de Natuurbeschermingswet (NB- wet) onder te brengen. De gemoe deren zijn nog niet bedaard of er wordt alweer gesproken over de instelling van een Nationaal Park in het duingebied. Via een ingezonden brief in de TC mengde Texels Belang zich in deze nieuwe discussie. Uit deze brief wordt al snel duidelijk dat de partij in feite tegen iedere beschermen de status van de Texelse natuur is, en zéker als die door het rijk wordt opgedrongen: „Texels Belang is al tijd tegenstander geweest van be moeienissen van hogere over heden met het eiland". De gevol gen van de NB-wet zijn volgens de briefschrijvers „een gevaar voor de vrijheid van handelen op strand, zee en duinen". Het is mij onduidelijk waarom een beperking van handelen ter be scherming van de duinen gevaar zou betekenen. Ook nu al gelden immers voor de duinen beperkin gen en daar heb ik nooit een on vertogen woord over gelezen. Texels Belang heeft echter gelijk dat een Nationaal Park meer ga ranties geeft voor inspraak van de plaatselijke bevolking. Op dit punt is de brief duidelijk: „Gesteld voor de keuze is voor TB een Nationaal Park bespreekbaar". Over de consequenties voor deze „bespreekbaarheid" bestaat blijk baar minder duidelijkheid, want nog geen vijf regels verder wordt gevraagd om een „harde garan tie" dat de NB-wet definitief van de baan moet zijn, anders „is voor TB een Nationaal Park on bespreekbaar". Naast zo'n „harde garantie" meent TB nog vijf voor waarden te moeten stellen aan de instelling van een Nationaal Park, die alle op hetzelfde neerkomen: de instelling van een Nationaal Park mag van TB geen enkele con sequenties hebben voor de manier waarop de duinen en het omrin gende gebied tegenwoordig wor den gebruikt. Het heeft mij bijzonder teleur gesteld dat zo'n grote lokale partij die beweert voor het Texels belang op te komen in de jaren negentig nog steeds zo star alle natuurbe- schermende beperkingen van de hand blijft wijzen. Het Texels duin gebied is uniek en één van belang rijkste vogelbroedgebieden van Europa. Als de Texelse politiek iedere dwingende bescher mingsmaatregel voor dat fantasti sche natuurgebied blijft afwijzen vréég je natuurlijk om „bemoeie nissen van hogere overheden". Het is dus uitermate kortzichtig om zelfs aan „bespreekbaarheid" strenge voorwaarden te ver binden. Arno Witte Amsterdam

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 9