je met Tessels geld. kers slaan grote g in supermarkt Huiselijke sfeer in nieuw Koger centrum 9? '!:iesse'aar" 's Iwa- -If Xftl Drente op Texel voor „gouden tip" Zaterdag open (dorps)huis ~5 /um>€ OfW.O^OVyvOs, ItfC Sr*™*- Wvt -tocw Zkc Dwftidtiwv- |fi nederland rJ Toch subsidie voor NH bibliotheek? Bio-vergasser voor Texel van de baan TEXELSE^" coURANT Waterskiwedstrijd Raadsvergadering Een TOV-project getorpedeerd edene bezoekt vtergemeente De royale nieuwe dorpskamer. (Foto Frans Hopman (ADVERTENTIE) Groeten uit Oosterend, Texel. Peperstraat. P 1-_x.-:_im'.>4r)oi nn;hiina heel Texel. H DONDERDAG 8 JUNI 1995 Bij de Hervormde kerk van De Cocksdorp is al vele jaren een bi bliotheek. Tijdens de begrotings behandeling werd vorig jaar besloten de jaarlijkse subsidie te schrappen. Het college van b en w wil echter op dat besluit te rugkomen. De NH bibliotheek had om f1170,- gevraagd, maar de raad stak daar een stokje voor. Het college zal de raad nu opnieuw vragen het geld beschikbaar te stellen, omdat de bibliotheek bij ouderen en gehan dicapten boeken thuis bezorgt. Bij komende reden is dat de bibliobus niet anders dan tussen de middag een uurtje De Cocksdorp aan kan doen, wat voor veel oudere men sen bezwaarlijk is. Texel komt niet langer in aanmer king voor een biomassa vergassingsinstallatie. Dat hebben Gedeputeerde Staten aan de ge meente geschreven. Verkoop van de Pen-centrale aan derden ligt hieraan ten grondslag. Daardoor is die lokatie afgevallen en een ande re plek ziet de provincie niet zitten. De luilakviering is op Texel be trekkelijk rustig verlopen, er deden zich althans weinig ernstige vernielingen voor. De jeugd ging massaal de straat op om het vereiste luilakla- waai te veroorzaken. De jongsten sleepten achter fiet sen blikken voort, de meer op geschoten jeugd gaf de voorkeur aan brommers zon der uitlaat. Veel ruiten werden bewerkt met zeep. Volgens de politie hield de jeugd zich over het algemeen goed aan de re gel dat het luilaklawaai pas om vier uur 's morgens mag beginnen. De traditionele luilakviering in zwembad Molenkoog, mede georganiseerd door de Wel- zijnsstichting, was weer een succes. Zo'n 250 kinderen kwamen er tussen 3.00 en 6.00 uur op af en zorgden voor een gezellige en opge wekte stemming. De onder waterverlichting, kleurige illuminatie en de live muziek van band Leanan en Sky Drive inn Show versterkten dat nog. Er werden t-shirts geverfd en tekenfilms vertoond. Door de betrekkelijk koude lucht bo ven het warme water van het bad ontstond damp en de daarop gerichte halo- geenspots veroorzaakten vol gens de organisatoren een mystieke sfeer tijdens het Waterskivereniging Texel houdt zondagmiddag een slalom wedstrijd voor de dijk bij Oude- schild. Wie mee wil doen (ook niet-leden zijn welkom) moet zich om 12.30 uur bij de caravan op de dijk bij de haven melden. Deelna me kost een tientje voor leden, 15,- voor anderen De wedstrijd start om 13.00 uur. Waarschijnlijk staat er ook nog een verrassend onderdeel op het programma. ezelschap bezoekt vrijdag na (vangst op het raadhuis Eco- Voor de zaterdagmorgen een tocht met een garnalen- op het programma, waarna ijkje wordt genomen in het lem- en Juttersmuseum. tWV-kantoor in Den Burg is peciale stand over Bredene cht. Die wordt rond 16.00 lezocht, waarna in d'Ouwe Ie officiële opening van de onstelling „Bredense kunste- op Texel" is. igmorgen verzorgt de Texel- Jannie Vinke een dia- itatie met als onderwerp oekomstvisie op Bredene". n natuurexcursie in de Geul leiding van de familie fa is een afsluitende bijeen- in het Havenrestaurant. De uit verschillende agendapunten voortvloeiende besluiten tot wijzi ging van de begroting liggen voor eenieder ter inzage (gemeente huis, kamer 003) en zijn algemeen verkrijgbaar. De niet toegezonden stukken lig gen op de gebruikelijke wijze voor de raadsleden ter inzage. onderdak in ,,'t Speelkwartier" van ondernemer Cor Kuip. De dorpscommissie was blij met diens aanbod en coulante opstel ling. De opening van de nieuwe dorpskamer begon echter te drin gen, omdat het seizoen in aan tocht was. Door liefst 55 paar helpende handen is hard gewerkt om het zover te krijgen. Verder is meegewerkt door de bedrijven Maarco Bouw (kozijnen), Velt- kamp (dakbedekking), Bosma (vloerbedekking, gordijnen), Arti- ma en Schoorl (verlichting) en Ag- ter Electrotechniek (elektra). In januari maakte een groep van 35 Kogers een begin met het stor ten van 35 kuub beton. Vanaf dat moment waren vrijwel elke dag vrijwilligers in het gebouw bezig, „leder met zijn of haar eigen spe cialiteit. Sommigen een ochtend, anderen driemaal per week", schetst voorzitter Frits Agter van de Koger dorpscommissie de gang van zaken. Hij rekent voor dat de verbouwing dankzij deze eigen ar beid ruim onder de begroting is gebleven. „En dat komt ten goede aan de toekomstige exploitatie." Als waardering krijgen de onbe taalde medewerkers, die samen zo'n 2.300 uur in de verbouwing hebben gestoken, zaterdag een feestavond aangeboden door de dorpscommissie. Uiteraard ge beurt dat in de nieuwe zaal, waar 90 100 mensen aan tafels kun nen zitten. Tijdens toneelavonden biedt de dorpskamer plaats aan ongeveer 150 bezoekers. Het po dium bevindt zich tegen de kerk aan. Door middel van een schuif wand kan de zaal bij de kerk ge trokken worden, zodat de kerkgangers tijdens de drukbe zochte missen in de zomer plaats genoeg hebben. Verder staan er twee biljarts en een fraai uitgevoerd buffet, waar ook getapt kan worden. Niemand kan echter naar huis zonder het wijwaterbakje bij de deur te pas seren... 13. Aanvulling groot spelmateri aal o.b.s. De Bruinvis 14. Aanschaf twee mobilofoons 15. Overzicht onvoorziene uitgaven 16. a. ingekomen stukken b. mededeling c. beantwoording vragen 1 7. Rondvraag 18. Sluiting Een onbekende heeft in de lui laknacht twee richtingaanwij zers bij de veerhaven van andere plaatsnamen voorzien. De bedrieglijk echt lijkende borden verwezen naar plaat sen als Be Hen, Westerbork, Muntendam, Zuidhoek, Sloch- teren, Emmen, Noordsleen en Eemshaven en hoorden dus ergens in Drente of Groningen te staan. Texelaars zijn ter plaatse bekend en kijken daar om niet naar richtingborden. De ludieke stunt wekte dan ook vooral verbazing onder overkantse toeristen. Dat zal er de reden van zijn geweest dat de gemeente rijkelijk laat op de hoogte werd gesteld van de misleidende bewegwij zering zodat deze pas dagen later werd weggehaald. zwemmen door de kinderen. Om 6.00 uur maakten ouders het luilakontbijt klaar, waarop enkele ogenblikken later gre tig werd aangevallen. Vijf jongeren werden tijdens luilak betrapt toen ze bezig waren de kentekenplaat van de auto van een toerist los te schroeven. Een van de jon gens kon door de politie wor den gepakt; hij heeft de schade vergoed. Minder leuk was ook een geintje dat op het Pater Witte- plein werd uitgehaald. Daar werden eieren tegen de gevels kapot gegooid en waar moge lijk door open ramen naar bin nen gemikt. Bewoners die de rommel pas een dag later ont dekten hadden veel moeite om het ingedroogde struif van gordijnen en behang te ver wijderen. Onbekend zijn de veroorza kers van een vernieling in de Binnenburg. De luifel van het ABN/Amrokantoor werd daar kapot getrokken, waarschijn lijk omdat mensen eraan zijn gaan hangen. Aandoenlijk was een „weg versperring" van zeer be scheiden formaat, gemaakt op de Bomendiek in De Waal en voorzien van vriendelijke tekst. (Foto Harry de Graaf) supermarkt-exploitant René Daalder kijkt toe hoe Marikus van de Wetering van Drijver Bouw het vernielde hekwerk supermarkt weer in orde maakt. (Foto Frans Hopman) inbraak in de Spar- in De Koog zijn in de van maandag op dinsdag tienduizenden guldens emaakt. De daders haalden eld weg uit een kluis, die ze >n openen nadat ze elders in edrijf de sleutel hadden ge en. Exploitant René Daalder een beloning van f1.000,- Dor de tip die leidt tot aan- ng van de daders. brekers verschaften zich toe door het hekwerk aan de irzijde (aan de Nikadel) te for- Zij gingen professioneel te eerst werd een spijl vernield, ze zich naar binnen kon- wurmen. Om binnen te ko- moesten ze nog enkele imissen nemen, maar alle liepenen van het Belgische i brengen dit weekend een aan hun zustergemeente Het programma bevat ex en culturele activiteiten. deuren werden vakkundig gefor ceerd. Uiteindelijk belandden de criminelen in het kantoortje van Daalder, waar ze op zoek gingen naar de sleutel van de kluis. Ze haalden het hele kantoor overhoop en vonden tenslotte wat ze zoch ten, waarna ze er met de inhoud van de kluis vandoor gingen. Uit de winkel werden geen goederen gestolen. De inbraak werd de volgende och tend vroeg ontdekt, waarop de po litie werd ingelicht. Hoewel het gestolen bedrag aanzienlijk is, had het volgens René Daalder nog er ger gekund. „De opbrengst van eerste en tweede Pinksterdag zat er niet bij. Als ze de totale ver diensten van het Pinksterweekend hadden meegenomen, was het een ramp geweest." Daalder zit niet bij de pakken neer. Hij hoopt de politie een handje te helpen door een beloning uit te lo ven, zoals blijkt uit een oproep el ders in deze krant. „Natuurlijk hoop ik dat de daders zo snel mo gelijk in de kraag worden gevat. Dit is tenslotte al de zoveelste in braak bij Texelse bedrijven in een maand tijd. 'Let op je zaak, Texelse onderne mers', zou ik willen zeggen. Wees niet lakoniek, maar sluit alles goed af om de dieven geen kans te ge ven." De politie wil graag weten of iemand tussen 24.00 en 05.30 uur iets verdachts heeft gezien of gehoord in de omgeving van de supermarkt. Daarnaast onder zoekt de politie of er verband bestaat tussen deze inbraak en re cent op Texel gepleegde inbraken. De gemeenteraad vergadert dit maal niet op dinsdag, maar een avond eerder. Maandag 12 juni staan vanaf 19.30 uur de volgende punten op de agenda: 1. Opening 2. Vaststelling volgorde stem ming 3. Vaststelling besluitenlijst raadsvergadering de dato 9 mei 1995 4. Voorjaarsnota 1995 5. Investeringsplan 1996-1999 6. Aankoop grond in Oude- schild 7. Voorbereidingsbesluit ten be hoeve van: a. bestemmingswijziging van het postkantoor ^an de Parkstraat te Den Burg b. de heer J. Vijfeijken voor de uitbreiding van het ap partementencomplex Diek 17 te Den Hoorn c. de heer H.R. Veltman voor de uitbreiding van het pand Kikkertstraat 42 te De Cocksdorp d. J. van der Mijl Manage ment en beheer B.V. voor de vervanging van een opslagloods door een zo merhuis op het recreatie- Van 14.00 tot 16.00 uur kan iede re belangstellende zaterdag een kijkje nemen in de nieuwe „dorps kamer" van De Koog. Vrijwilligers verbouwden de afgelopen maan den de „hof" achter de RK kerk van een kale ruimte tot een sfeer volle, huiselijk ingerichte zaal. Het onderkomen is het centrum van het toekomstig dorpshuis, waar van dit de eerste aanzet vormt. Volgende stap is de aanbouw van o.a. de gymzaal en artsenpost. De bridgers, biljarters en ouderen- soos hebben de nieuwe ruimte al vast in gebruik genomen. Na de sluiting van de dorpskelder (die in middels tot restaurant is ver bouwd), kregen de gebruikers terrein „Hoog Koog" 8. Parkeren Klif 9. Privatisering RIAGG 10. Benoeming lid Raad van Bestuur n.v. Luchtvaartterrein Texel 11Aanvaarding legaat 12. Garanderen rente en aflos sing geldlenjng Stichting Sa men Eén Gollards

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5