Weekend Film Taptoe Texelse fanfares ademt Amerikaanse sfeer Muzikaal onthaal bij 35ste avondvierdaagse VOOR S Agenda TEXELSE COURANT oud Papier Schoolconcerten Spullen gezonken schip op Texel van 17 en 18 juni 1995 Kerkdiensten zondag 18 juni Themadienst Legends of the fall Vier rommelmarkten rond kerk Oosterend Saxofoonavond Flippo's ruilen op Koger beurs Ruim ƒ7.700,-v( epilepsiefonds Basta zmiiïw. j Task's i 1 üvzlcfó. i hmi j& Axemen j&f 4 foot TsfcqCüwJl BlmWfWlie Tess eHj nedertand La XlctcW w wsodw -Ucurt©^ WbsCwf 4401 V\iP TJ&rsek VRIJDAG 16 JUNI 1995 De Taptoe Texel die woensdag avond op de Groeneplaats wordt gehouden staat in het teken van de bevrijding. Voor de jaarlijkse openluchtpresentatie hebben het Koninklijk Texels Fanfarekorps, Excelsior en Door Eigen Kracht di verse typische Amerikaanse ar rangementen ingestudeerd. Afgewisseld met optredens van de drumband en majoretten be looft het een gevarieerde avond te worden. De Taptoe begint om 19.30 uur. Traditioneel wordt het muziek festijn geopend met een intrada vanaf het gemeentehuis door le- -den van KTF. Speaker Andrew Al- bers zal vervolgens de aandacht vragen voor Excelsior. Net als de overige optredens ademt het concert een sfeer die typerend is voor de bevrijdingsda gen. „It's a Long Way to Tippara- ry" is daarvan een voorbeeld. Dan volgt „Europa Hymn", uit de ne gende symphonie van Beethoven (Alle Menschen werden Brüder). „Bolero Militaire" is een stuk dat concertgangers zullen herkennen van een eerder optreden van Ex celsior. „Het heeft niets met de bevrijding te maken, maar past er goed tussen", vindt dirigente Bet ty Bakker. Het Oosterender fanfa re besluit met „Deep in the Heart of Texas". KTF Dirigent Frank Meijer van KTF heeft met zijn fanfare een levendig programma ingestudeerd. De ver eniging opent met „Overlord", dat herinnert aan de bevrijdingsdagen. Tijdens het musiceren marcheren zowel de majoretten als het fanfa re en de drumband in patronen langs elkaar, zodat het optreden een boeiend kijkspel belooft te worden. „Variant" is een mars waarin de drumband voor het voetlicht treedt met trommels en woodlocks. Dan volgt „Back in Rhytm" waarin wordt gemar cheerd. Het voorlaatste „The Exo dus Waltz" is een mooi gedragen stuk dat een link heeft met 5 mei. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden inge laden. Komende zaterdag wordt oud papier etc. opgehaald in de volgende straten: 2. Beatrixlaan en Noordwester. KTF besluit met „Marching Off" DEK Het plein is dan gereserveerd voor DEK uit Den Hoorn. Majoretten, drumband en fanfare presenteren zich tijdens de opkomstmars „De Garde". Met Vera Lynn Forever wordt de herkenbare bevrijdingss feer opgeroepen. Het stuk is een compilatie van vier liedjes van de zangeres. Het woord is dan aan de drumband. Na de beginnersmars spelen ze „Spanish Harlem", waarin de drummers worden bij gestaan door twee fluiten. Na een zwierige „Second Waltz" volgt de drumband met American Post. Met de slotmars „Royal Jubilee" nemen de muzikanten afscheid. „Een aantrekkelijk programma, waarop door de Hoornders met enthousiasme is gestudeerd", al dus Tammo Lenting, sinds een jaar dirigent van DEK. Finale Op de drie individuele optredens volgt de finale door de gezamenlij ke korpsen, onder leiding van Bet ty Bakker. Excelsior speelt „Conquest of Paradise". KTF volgt met „Punjaab" en tenslotte „Graf Waldersee" door DEK. Gezamen lijk zetten de drie fanfares dan het Zuidamerikaanse Mambo in, met als afsluiter het Wilhelmus. De collecte die wordt gehouden is bedoeld om de kosten tedekken. De Taptoe wordt gehouden onder auspiciën van het Kontaktorgaan voor Zang en Muziek. Voor men sen die slecht ter been zijn, wor den bankjes geplaatst. Woensdag a.s. vinden de laatste twee schoolconcerten uit een se rie voor de Texelse basisscholen plaats. Het eerste concert begint om 9.30 uur, het tweede om 11.00 uur in de voorspeelruimte van de Texelse Dans- en Muziek school in Den Burg. Het afgelopen jaar hebben docen ten van de muziekschool weer een schoolconcert opgezet. De scho len kregen liedmateriaal om in te studeren. De rode draad is dat een jongen en meisje op zoek gaan naar allerlei muzieksoorten. Zij ko men allerlei muziekgroepjes uit verschillende landen tegen, die ook kans krijgen mee te spelen in een echt orkest. Bij de uitvoering blijft de muziek centraal staan. De vier concerten die de afgelo pen twee woensdagen al zijn ge geven, sloegen enorm aan. Museumgids Maarten Boon is blij met de spullen. IFoto Bert Korting) Verscheidene spullen van de vori ge week op de Noordzee gezon ken Duitse coaster Heinz Suhr" bevinden zich inmiddels op Texel. Er spoelden minstens twee boeien aan met de naam van het schip er op. Vuurtoren Piet Stam schonk er één aan museumgids Maarten Boon en diens broer Herke Boon trof er één aan bij paal 27. Verder belandden een dekluik en een roeispaan op de Texelse kust. Waarschijnlijk is ook het Maritiem en Juttersmuseum in bezit geko men van iets dat van het vergane schip afkomstig is. De TX 50 van Sjef Boom kreeg 15 mijl ten wes ten van Den Helder, in de buurt waar de kustvaarder is gezonken, een beschermingspak in de net ten. Het pak bevond zich in een grote tas en was nog in zeer goe de staat. De nog goed leesbare Duitse tekst in de tas is een sterke aanwijzing dat het pak afkomstig is van de „Heinz Suhr". Boom overhandigde zijn vondst gister middag aan het Oudeschilder mu seum. De jutters wachten nog steeds in spanning af of ook de lading (hout en triplex platen) de Texelse kust zal bereiken. Voor de 35ste keer kwamen ze gisteravond binnen. Corrie Visser uit Den Burg en An Bakker uit Den Hoorn, die al vanaf de eerste Texelse avondvierdaagse dapper meestappen. Ze behoorden tot de ruim 500 lopers die deze week el ke avond vijf, tien of vijftien kilo meter aflegden. Wat minder dan vorig jaar, maar dat was te wijten aan de schoolreisjes die toevallig samenvielen met de avondvier daagse. Maandag, toen de route door De Hemmer en De Westen liep, trof fen de lopers mooi weer. Dinsdag richting De Waal was het welis waar bewolkt, maar bleef het droog. Tijdens de route door de Dennen, die woensdag op het pro gramma stond, was het bos een ideale beschutting tegen de buiïg- heid. Gisteravond toen het laatste traject over de Hogeberg werd ge lopen, zag het er even dreigend uit, maar de weergoden hielden HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. ds. J. ter Haar. De Waal: 11.00 u. mevr. ds. M. Keyser uit Den Burg. De Koog: 9.30 u. mevr. ds. M. keyser uit Den Burg. Den Hoorn: 9.30 u. dhr. M D. Kuiper. Oosterend: 9.30 u. mevr. ds. A. van Grafhorst uit Hil versum. Oudeschild: 11.00 u. dhr. M.D. Kuiper. De Cocksdorp: 11.00 u. mevr. ds. A. van Grafhorst uit Hilversum. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. ds. F.J. Daane; themadienst over lief- da 19.00 u. ds. F.J. Daane; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. ds. B.E. Span uit Zuidlaren. 17.00 u. ds. B.E. Span. GEREFORMEERDE GEMEENTE in kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10,00 en 16.00 u. stud. G.J. Baan. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 11.30 en 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. br D.J. Bruin; kerkbusje Den Hoorn; uitz. via De Lichtboei. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. ds. J. Visser. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Lichtboei. Zo. 10.00 u. uitzending via Radio Texel; 10.45 u. ge zinsviering m.m.v. The Gospeltrain. De Cocksdorp: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Geen deel van de wereld - in navolging van Christus." Wachttorenstudie: 11.20 u. „Voordeeltrekken van dagelijks bijbellezen." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 u. tot zo. 18.00 u.: Dokter R. A. van de Bent, Kikkertstraat 12, De Cocks dorp, telefoon 16234. Aanvragen visites s.v.p. tussen 9.00 en 10.00 uur. Zaterdag en zondag apotheek ge opend van 17.00-17.30 u., Kikkertstraat 12, De Cocks dorp. Inloopspreekuur van 12.00-12.30 uur op het Schilderend 38, Den Burg en van 17.00-17.30 uur in de Kikkertstraat 12, De Cocksdorp, zonder afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 13241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag, zondag en maandag om 18.00 uur pre cies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen; •Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechmek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum), tel. 12069, b.g.g. 06-52804779. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 10605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. het bij een verdwaald spatje. Te meer reden voor een feestelijk onthaal door de fanfares KTF, Ex celsior en DEK, die de wandelaars tijdens de laatste meters van de jubileumtocht muzikaal binnen haalden. Familieleden en bekenden be groetten de volhouders met bloe men en de gebruikelijke schouderklopjes. De organiseren de Wandelsportvereniging Het Gouwe Boltje had voor elk van de deelnemers bij het eindpunt bij het LBO-gebouw een medaille klaar liggen. Ter gelegenheid van het ju bileum mochten de lopers ook nog een fraaie button opspelden. Astmacollecte. De astmacollec te die eind mei op het eiland is ge houden, heeft totaal ƒ7284,90 opgeleverd. Alle dorpen van het eiland werden bezocht met collec tebussen en overal werd gul gegeven. In de Gereformeerde kerk van Den Burg wordt zondag om 10.00 uur een themadienst gehouden over liefde. Voorganger is dominee F.J. Daane en Jan Kruithof bespeeld het orgel. Medewerking wordt ver leend door The Messengers, leder een is welkom. Een prachtige romantische film die een weekje geprolon geerd zal worden, omdat eigenlijk zo veel mogelijk Texelaars deze film zouden moeten zien. Een weids en complex-melodramatisch familie-epos, dat bovendien bijzonder poëtisch is. Het ver haal is volgestouwd met moord, oorlog, broederstrijd en...liefde. En dat die liefde net zo destructief kan werken als geweld, wordt ons in de bijna drie uur durende film overdui delijk. De film werd geregisseerd door Edward Zwick en in de hoofdrollen zien we onder meer Anthony Hopkins als de vader en Aidan Quinn, Henry Thomas en Brad Pitt als de drie broers. Deze laatste is sinds Thelma en Louise en In terview with the Vampire wel ieders favoriet met zijn ronduit pakkende en gedurfde optre den in „Legends..." KUIFJE Voor de jeugd weer zo'n heer lijk klassieker: de geheel Ne derlands gesproken tekenfilm „Kuifje en het Haaienmeer". Leuk voor de kinderen maar ook boordevol humor voor volwassenen. Ga er met uw kinderen en/of kleinkinderen naar toe, want om de prijs hoeft u het ook al niet te la ten, nl. ƒ7,50 pp. KUIFJE EN HET HAAIEN MEER, za. zo. en wo. 14.00 uur LEGENDS OF THE FALL, da gelijks om 20.30 uur Vrijdag 16 juni In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Legends of the Fall". Vanaf 22.00 uur wordt in de horecagelegenheden van Den Burg gemuciseerd in het kader van het jazzfestival. Zaterdag 17 juni Om 11.00 uur gaat op het strand bij paal 17 de Ronde om Texel van start. Gedurende de hele wedstrijd rechtstreeks ver slag door Radio Texel. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Kuifje en het haaie- meer" en om 20.30 uur „Le gends of the Fall". Tussen 14.00 en 16.00 uur wordt een gezamenlijke oefe ning gehouden door acht jeugdbrandweerkorpsen. Start bij Calluna in De Koog. Wielervereniging Texel houdt clubkampioenschappen op het circuit bij Den Burg. Start jeugd 16.00 uur; senioren 17.30 uur. Om 22.00 uur wordt in de hore cabedrijven van Den Burg het jazzfestival voortgezet. Zondag 18 juni In de Gereformeerde kerk in Den Burg is een themadienst over „liefde", met medewer king van The Messengers, aan vang 10.00 uur. Om 10.45 uur begint de surf- marathon Den Helder-De Cocksdorp v.v. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Kuifje en het haaie- meer" en om 20.30 uur „Le gends of the Fall". Van 14.00 tot 16.00 uur wordt in het Koger dorpshuis De Hof een Flippo ruilbeurs gehouden. Tevens verkoop van Flippo al bums en Flippo T-shirts. Deel name en toegang gratis. Acteur Henk van Ulsen praat in de Hervormde kerk van Ooster end over het bijbelboek Predi ker, aanvang 20.30 uur. Met medewerking van organist Re- né Uylenhoet. Maandag 19 juni Van 8.00 tot 10.00 uur wordt op het wad bij De Cocksdorp een excursie gemaakt. Aanmel den bij EcoMare; kosten f7,50. De raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid heeft een openbare vergade ring in het raadhuis, aanvang 19.30 uur. Begonnen wordt met een hoorzitting naar aanlei ding van bezwaren die krach tens de artikel 19-procedure zijn ingebracht tegen het plan van W.J. Boersen om bij de Middellandseweg een schuur te bouwen. Verder komt onder an dere het fonds voor toeristische investeringen aan de orde. In d'Ouwe ULO in Den Burg be gint om 20.00 uur een klaver- jasdrive. In de Hervormde kerk van De Koog verzorgt Hans Kievits een dia-avond over Texel. Entree f2,- (kinderen f 1,-). In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Legands of the Fall". Dinsdag 20 juni Tussen 8.00 en 10.00 uur wordt bij De Cocksdorp een wadexcursie gemaakt. Aanmel den bij EcoMare, kosten f7,50. Om 14.00 uur gaat bij De schuilhut in De Koog een histo rische kerkentocht van start voor automobilisten en be langstellenden die met hen meeliften. Gratis. Jeugdboekenschrijver Ger- brand Fenijn (zoon van oud- Texelaar Huib Fenijnl leest voor uit eigen werk. Van 15.00 tot 16.00 uur in 't Olijfblad in de Weverstraat en tussen en 21.00 uur in het kefe centrum in de Peperstraat Oosterend. Na afloop ge| heid voor vragen stellen em cussie. In het tv-programma staatslot op lokatie" vanfp zijn opnamen verwerkt die gemaakt van de Ronde Texel; 18.15 uur. Weiervereniging Texel h» een wedstrijd op het paree bij Den Burg. Start jeugd 18.15 uur; senioren 19.00u i op ra De raadscommissie voor a meen en organisatorisch bil heeft om 19.30 uur een c bare vergadering in het i huis. Onder andere nt gesproken over het voorn werp van het regionaal leidsplan van de politie i Noordholland-Noord, de schaf van persluchtappauj en helmen voor de brand»,-, de gewestvergadering van juni a.s., straatnaamgevingl Burg-west, wijziging van verplaatsingskostenverorde ning, vergoedingen voor vrij, lige brandweer en bedrijfshulpverlening/EHBO, trekking van de verordeningl loningsdifferentiatie en gemeentelijke arbeidsvo waardenregeling. De Muziek- en Dansscbi Texel houdt een saxofoe vond, aanvang 19.15 uur. In Cinema 20.30 uur Fall". Texel draait i „Legends of Hoogwater Oudeschi: Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. 15 16 17 18 19 20 21 22 10.55 en 23.34 11.56 en 0.35 en 12.36 0.54 en 13.10i 1.30 en 13.50i 1.55 en 14.46, 2.35 en 15.25i 3.45 en 16.05i Aan het strand is het ongevesra uur eerder hoog water. De zonty 18 juni op om 5.17 uur en gaat mi om 22.02 uur. 20 juni laatste U tier; 22 juni doodtij- De smalle straten rond de Ned. Hervormde kerk van Oosterend zijn deze zomer viermaal het podi um van de bekende rommelmark ten. Geprikt zijn de zaterdagen 1, 15 en 29 juli en 12 augustus. Het programma is als vanouds. Naast de verkoop van rommeltjes kun nen bezoekers weer een gokje wa- De muziek- en dansschool houdt dinsdag een saxofoonavond in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. Donderdag is er een normale voorspeelavond. Saxofoniste Miranda Bakker was op het idee gekomen eens een speciale avond te houden voor dit instrument. Vanaf 19.15 uur wor den door de leerlingen verschillen de stijlen ten gehore gebracht. Alle saxofonisten hebben les van Jan Kuhne. Donderdag spelen de slagwerkers, dwarsfluiters, organisten, keybo ardspelers, pianisten en het klari netkwartet vanaf 19.15 uur. Beide keren is de toegang gratis. gen bij het rad van avontuur (met vele mooie prijzen). Smulpapen kunnen zich tegoed doen aan vers gebakken vis en oliebollen. Verder zijn er diverse attracties, opge luisterd door de rommelmarktka pel. De markt begint telkens om 11.00 uur en gaat door „tot het volk naar huis gaat". De visverkoop start al om 10.00 uur en de kindervlooien markt is er vanaf 9.00 uur. De op brengst is bestemd voor diverse Oosterender verenigingen (tennis, voetbal, volleybal, muziek, toneel, drumband en dammen). De flippo-koorts die chipsfabri kant Smith heeft veroorzaakt, is naar het eiland overgeslagen. Zondag wordt in De Koog een ruil beurs gehouden. De vraag naar de zakken met de kleurige schijfjes is door de verza melwoede onder kinderen derma te groot geweest, dat de zoutjes van dit merk zelfs bepaalde tijd waren uitverkocht. Inmiddels lij ken de voorraden weer aangevuld, maar wellicht komt dat doordat de De collecte voor het National lepsiefonds heeft op 77.751,45 opgebracht, tai zorgde voor de helft van 4 brengst: 73.977,40. Daams-, de Oosterend (7850,25), Dol (7641,05), Oudeschild (76IS De Waal (7449,50), De Cocta (7429,35), Den Hoorn (736! Eierland (7318,20) en 't Ka (7108,-). De collecte werd pi den in de week van 29 mem met 3 juni. De opbrengt bestemd voor o.a. voorlid ontspanning en wetenschap onderzoek. fabrikant in plaats van viei ven nu twee exemplaren zak stopt. Er moeten op het nog veel kinderen zijn die complete verzameling hei Wellicht kunnen ze de ontbs de exemplaren bemachtigd een flippo-ruilbeurs die m middag in het Koger dor „De Hof" wordt gehouder 14.00 tot 17.00 uur. Opó beurs worden tevens albums en T-shirts aangeboa IA0V6RTENTIE) (^Groeten uit Oosterend, Texel, j Peperstraat TcfeSs \QQb-Hivk

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2