Cjrocn 'ZwarLr Jexels in het hart School weet niets van mogelijke drugshandel r PEN schenkt grond en betaalt sloop H. de Lugt uitgeluid met koninklijk goud luders klagen bij raadslid Bakker Besodemieterd slecht gedaan voor burgers" RAM De vakantieklant door de vakantiekrant Voor nieuwbouw De Bolder: Weer herrie in commissie Respijt voor Greenside LV: vuil via neente blijven afvoeren IJska-school krijgt ingrijpende opknapbeurt - Worszel Zon TRIATHLON TEXEL ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 10993 VRIJDAG 23 JUNI 1995 Uitgeverij Langeveld de Rooy BV, Parkstraat 10, iC Den Burg, telefoon (02220) 62600. «ntles/abonnementen n (02220) 62 6 00, faxnr. (02220) 14111. ie Parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, (02220) 62620. faxnr. (02220) 14111 bulten werktijd Frans Hopman, Pater Witteplein Burg, telefoon (02220) 15472. Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr. 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G. bank nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f 52,45 per half jaar; Los /i,45 Directeur Noordzij bij de ingang van het PEN-terrein, waar volgend jaar de nieuwbouw van De Bolder kan beginnen (Foto Frans Hopman) lijkt alsof het zwaard van Damocles boven de school hangen." Deze verzuchting slaakte wethouder Nel an (welzijn) wegens de commotie die deze week rond De Hogeberg is ontstaan na opmerkingen van raadslid Bakker. Verontruste ouders hadden Bakker verteld op school stiekem in drugs (,,en helaas niet alleen in drugs") wordt gehandeld. De schoolleiding weet ech- ergens van en wijst op de grote aandacht die de OSG nkt aan voorlichting over drugsgebruik. ouder Helman kondigde aan begin juli een overleg komt de betrokken partijen ol. politie, welzijnswerk, ge- te) waarbij ook Bakker uitgenodigd. ,,lk zou graag gegevens willen verne- aldus de wethouder, ector Henk de Vries vindt Ie fractieleider van Groen zijn informatie moet pelen. Jk geloof best in zijn ;hte bezorgdheid. Maar als wat aan willen doen, moe weten om wie het gaat en et gebeurt. Zelf zijn we in •stuur van de vereniging logies Verstrekkers (KLV) dat het bedrijfsvuil door de ite moet worden afge- enniet door een particulier Oleden worden opgeroepen neente in deze trouw te blij- ikal lijkt het voordeliger om m particulier in zee te gaan. tter Gerard Zoetelief: „Hoe huisvuil door de gemeente verwerkt, hoe groter het nent van de vuilnisophaal- Versnippering kost geld, een of andere manier toch door de gemeenschap moet elk geval niet door ouders bena derd en ook hebben we er nooit wat van gemerkt dat op school wordt gedealed." De Vries ontkent niet dat er pro blemen zijn op de school. „Het is alleen jammer dat het zo wordt gebracht. Alle betrokkenen die ik er tot nog toe over heb gesproken, vinden het een belachelijke sug gestie dat de school een drugshol zou zijn." Volgens de rector heeft ook de voorzitter van de ouder raad hem verzekerd dat de aanpak van de school niet ter discussie staat. Peter Bakker zegt benaderd te zijn door ouders van wie de kinderen op en rond school met drugs in aanraking kwamen. Eén kind is - ook wegens andere problemen- al van school af, een ander ergert zich en wil de school verlaten. Ernstig Bakker: „Ik krijg nu het verwijt dat ik dit zo naar buiten breng. Maar het was niet mijn bedoeling om een rel te trappen, ik heb er goed over nagedacht. Er niet over pra ten lost ook niets op. Jammer dat nu wordt gedaan alsof er eigenlijk weinig aan de hand is. Grootscha lig is het probleem zeker niet, het gebeurt in beperkte kring. Maar ernstig is het zeker." Volgens Bakker hebben de ouders wel contact gezocht met de school, maar viel de reactie tegen. Reden voor Bakker om het dins dag in de vergadering van de raadscommissie algemeen en or ganisatorisch beleid aan de orde te stellen. „De OSG is niet meer rijks, maar valt onder verantwoor ding van het gemeentebestuur. Dat betekent dat raadsleden over de school kunnen worden aan gesproken. Misschien moet men Lees verder pagina 5 De Redmer IJska-school in De Waal wordt ingrijpend opgeknapt. De riolering wordt deels vervan gen, de verlichting wordt ver nieuwd, de lokalen en de hal krijgen een ander plafond, het handvaardigheidslokaal krijgt een „entresol" (soort balkon waarop het documentatiecentrum komt), overtollige schoorstenen worden gesloopt en er komt een nieuwe leermiddelenberging met vaste trap. Het karwei zal zoveel mogelijk in de komende schoolvakantie moe ten worden uitgevoerd. Twee van de vier aannemers die door de ge meente werden gevraagd, hadden in die periode geen tijd. Van de twee overigen schreef bouwbe drijf Daalder Zn als laagste in, zodat het werk aan deze onderne ming is gegund. Voor de totale opknapbeurt is door de gemeente f193.500,- uitgetrok ken. Daarvan is f37.000,- feitelijk al uitgegeven toen in 1991 de ko zijnen werden vernieuwd, tegelijk met de aanbouw van een nieuw lokaal. n opgebracht". De gemeente komt voor niets in bezit van het voormalige TEM- terrein aan de Reijer Keyserstraat in Den Burg. Bovendien zal de hui dige eigenaar, het Provinciaal Energiebedrijf Noordholland wel alle landelijke maat- sappelijke en economi se ontwikkelingen vinden top Texel plaats. Meestal 'later en wat kleinschali- Als het even kan, zijn liever uniek (Rondje elI of trendsetter scha- swollen dekbedden). Mere wolken pakken b plotseling samen boven toeristisch produkt. Dat s de sombere teneur tij- se de eerste Nationale tylaatsenconferentie. We tien bedreigd door con- rentie uit België en de tse Oostzeekust. Een oidvoerder raakte er al slemaal gedeprimeerd Men pleitte voor meer amenlijke regelgeving en 'ormiteit, zodat de klant et waar hij aan toe is. 'ja, overal hetzelfde! Of e' al wordt getroffen, is Genteel nog onbekend, onderscheiden ons in Sr geval door onze bijzon- e eilandpositie. Maar het Afstaat allemaal met de Werking van een Scheve re paviljoenhouder: ze sisen nog zulke mooie '■aken bedenken voor i minder volle stran- naar ik weet het al ja- .'s or zon dan zijn er sten Horszei De zojuist onderscheiden Henk de Lugt wordt gefeliciteerd door burgemeester Van Rappard. Rechts mevrouw De Lugt-Parlevliet. (foto's Harry de Graaf) Vanuit zijn bedrijf heeft De Lugt vele jaren de Texelse pootaardap- pelensector behartigd als bestuurslid van de NAK (Neder- landsche Algemene Keurings dienst). Samen Eén Buiten de beroepssfeer was hij sinds 10 augustus 1982 nauw be trokken bij de stichting Samen Eén, die een verzorgingshuis, ver pleeghuis en bejaardenwoningen exploiteert. Hij is nog bestuurslid van de steunstichting die aan deze stichting is verbonden. Tenslotte is Henk de Lugt lid van de kerkeraad van de N.H. Gemeente Den Burg en charterlid (medeoprichter) van de Texelse Rotaryclub. In laatstge noemde hoedanigheid was hij on der andere actief in commissies, die zich zowel lokaal als internatio naal inzetten voor de ge meenschap. Ter gelegenheid van zijn afscheid als voorzitter van de Rabobank Texel kreeg Henk de Lugt uit Den Burg gistermiddag de gouden ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij heeft de onderscheiding vooral te danken aan de 28-jarige periode die hij als bestuurder aan de bank verbon den is geweest, maar ook aan de wijze waarop hij zijn agrarisch be drijf leidde en aan zijn maatschap pelijke activiteiten, onder andere ten dienste van de bejaardenhuis vesting. De Lugt werd 15 maart 1967 lid van het bestuur van de bank, in 1969 werd hij voorzitter. Als zoda nig had hij van 1973 tot 1989 zit ting in het bestuur van de kring Schagen en binnen deze periode was hij zes jaar lang deelnemer aan de centrale kringvergadering, het hoogste bestuurlijke orgaan van de Rabobank-organisatie. Op jonge leeftijd kwam Henk de Lugt in dienst van het agrarisch bedrijf en aardappelselectiebedrijf van zijn vader. In 1973 kreeg hij de leiding, die in 1989 door zijn zoons werd overgenomen. Het bedrijf De Lugt is naar Texelse begrippen zeer groot. In de beginperiode werkte- ner, afhankelijk van het seizoen, wel 35 mensen. Door de mechani satie nam dat aanzienlijk af. De voordracht om het koninklijk goud toe te kennen, maakt ook melding van het goede sociale beleid dat De Lugt voerde om gedwongen werkloosheid zoveel mogelijk te voorkomen. Lees verder pagina 5 (PEN), alle sloopkosten voor reke ning nemen. Ook zorgt het PEN dat de -met olie verontreinigae- grond schoon wordt opgeleverd. Bedoeling is dat op het terrein het nieuwe gebouw van sociale werk plaats De Bolder wordt gebouwd. Deze week bracht PEN-directeur Van Sandick. de gemeente schrif telijk van het aanbod op de hoog te. De brief volgde op een onderhoud dat burgemeester Van Rappard op 1 juni j.l. met Van San dick had. Het aanbod houdt ver band met de bereidheid van het PEN om zich na de sluiting van de Texelse electriciteitscentrale per 1 januari j.l. in te spannen voor de werkgelegenheid op het eiland. Van gemeentezijde was gehoopt op nog een extra geldbedrag, waarmee de nieuwbouw van De Bolder gedeeltelijk kon worden ge financierd. Zó genereus stelde het PEN zich echter niet op. Leen Noordzij, directeur van De Bolder, toonde zich verheugd. Hij ziet mogelijkheden om een deel van de gebouwen op het terrein bij de nieuwbouw te betrekken. Zo kunnen volgens hem het kantoor (ingang Schilderend) en de loods (voor opslag) blijven staan. Een ander pand zal echter zeker wijken voor de nieuwe werkplaats, die tweemaal zo groot wordt als het huidige onderkomen van De Bol der. Of de tientallen meters hoge schoorsteen aan de slopershamer ontkomt, is op dit moment niet duidelijk. Planning is het terrein medio volgend jaar op te leveren, zodat aansluitend met de nieuw bouw kan worden begonnen. Noordzij vroeg woensdagavond in de vergadering van de commissie welzijn, waar wethouder Nel Eel- man het PEN-aanbod openbaar maakte, of hij alvast een budget kan krijgen om bepaalde voorbe reidingen te treffen, zoals het la ten maken van bouwtekeningen. Zijn voorstel om hiervoor 8.000,- te bestemmen uit het overschot van De Bolder in 1994, werd door de commissie akkoord bevonden. u Hoewel wethouder Poster zijn uiterste best deed het onderwerp onderkoeld te behandelen, liep het gesprek over de reinigingsta rieven voor bedrijven gisteravond bijna weer uit de hand. Vooral Pie- ter de Groot van D66 sloeg flink om zich heen met uitlatingen over „goedkope dorpspolitiek". Het CDA, Texels Belang en de PvdA verklaarden onomwonden niet verkeerd te zijn geïnformeerd door het college. Die bewering was namelijk het kernpunt van de discussie in de raadscommissie voor financieel, economisch en technisch beleid. Ook Erna Eelman van de VVD was het daarmee eens, maar ze vond de inlichtingen die de raad had gekregen wél on volledig. Dat wethouder Poster zo veront waardigd was door de keuze van TVO voor een particuliere ophaa- linstantie begreep ze niet. „U wist toch dat dat de consequentie zou zijn als u de gemeentelijke tarieven niet bijstelde? TVO heeft de vrij heid om te kiezen voor de goed- koppste oplossing. Dat daardoor de kosten voor de andere burgers hoger worden is uw probleem, die zwarte piet mag u niet bij TVO leg gen." Cynisch De Groot had zich hevig gestoord aan de uitlatingen over het onder werp door andere politieke partijen in de pers. Hij noemde het hele de bat een stuk waanzin. „Natuurlijk kiest TVO voor de goedkoopste oplossing. Wij moeten nu de ba lans opmaken van onze bewonde renswaardig principiële houding. En het resultaat van onze geza menlijke politieke inspanning is dat we het besodemieterd slecht hebben gedaan voor de burger." Peter Bakker van Groen Links merkte cynisch op dat de uitlatin gen van De Groot ook niet bijdra- Greenside spande een kort geding aan om dat lot te ontlopen, waar bij werd gewezen op de extreme schade die uitvoering van het b en w besluit zou betekenen. De ge meente was bereid met optreden te wachten tot de uitspraak. Die uitspraak was er vanmorgen om tien uur en kwam erop neer dat er niets hoeft te gebeuren tot zes weken nadat b en w hebben beslist over het bezwaar dat Greenside ook bij de gemeente heeft ingediend tegen de opgeleg de sloop. Hoe verder? Die b en w-beslissing is in de loop van de volgende week te ver wachten en zal vrijwel zeker nega tief voor Greenside uitvallen, met dien verstande dat hoogstens soe pelheid zal worden betracht wat betreft de termijn waarbinnen het gebouw in de goedgekeurde staat moet zijn teruggebracht. Maar het is niet uitgesloten dat de argu menten die de rechtbank tot het schorsingsbesluit hebben ge bracht, mogelijkheden openen voor een andere benadering. Die argumenten, die veel later schrif telijk naar buiten worden ge bracht, zien b en w dan ook met spanning tegemoet. Overigens is het niet waarschijnlijk dat de gemeente onmiddellijk tot sloop zou zijn overgegaan als de rechtbank de aanschrijving in stand had gelaten. Een dergelijke operatie met een in vol bedrijf zijnd gebouw zou zoveel tumult oproepen, dat het beter is te wachten tot na het seizoen. Wat de gemeente betreft moet de kap er in elk geval af. (ADVERTENTIE) gen aan de oplossing van het conflict. Hij excuseerde zich voor de escalatie, waar hij zichzelf me de verantwoordelijk voor hield. Bakker zei er trots op te zijn dat Texel qua heffingen nog steeds onderaan de lijst van gemeenten staat. „Het inpassen van de TVO suggesties blijkt op andere fronten weer nadelen te hebben. Het vreet ook aan mij dat een deel van de ondernemers niet bijdragen aan de kosten voor oud papier, glasinza meling en het afdekken van de stortplaats. Maar ik heb geen ma nier kunnen ontdekken om dat te ohdervangen." De Groen Links-man wilde graag nieuwe onderhandelingen met TVO, omdat volgens Poster de verschillen in kosten tussen de ge meente en een particulier toch la ger kunnen uitvallen. Poster ging daar echter niet op in. TE\ELSE«1COURA\T - - Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: (ADVERTENTIE) Waarom stapt de vakantieklant wèl bij naar binnen? Adverteren is de reden. De gratis vakantiekrant het medium. Verschijnt elke vrijdag t/m 1 september. Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 7 juli: tot en met 30 juni a.s. Greenside hoeft de omstreden „hoed" op het appartementenho tel in De Koog nog niet te slopen. De president van de Alkmaarse rechtbank schorste vanmorgen de aanschrijving van b en w, waarin stond dat de illegale op bouw er op 15 juni af moest zijn, anders zou de gemeente tot sloop overgaan op 19 juni.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1