et Paviljoen" is foon op De Krim Eerste CD van Frans en Lies Pieterse „Zo leuk voor de kinderen" caraoon TEXELSE^ C0URANT OPSTOP PIRRT5 VQOt? DE R.0.7 BUS TELE TAXI BUS DISCO BUS QEB DE ^EL BUO DE HRRL EN BRENG BUS 5= E KOFFIE OF THEE BUS DOG EN NRCHT BUS DE g&W6 MEE -LOOP BUS 'DE NON STOP L BUS DE GEIN OF SEXL'SN BUS gebouw gereed Wie gaat dit betalen CD-zaak steekt geld in Kees Klaassen Gemeente draagt bij aan boek mpvpt OT, VRIJDAG 30 JUNI 1995 van Nauta kwam met een uitge werkt plan, zijn we overstag ge gaan", vertelt Lies. Aan de CD hebben verschillende Texelaars hun medewerking ver leend. Het Karsekoor is te horen, evenals de fraaie stem van Gijs Verschoor en het koor van de mu sicalvereniging. Ruud Nooij wordt door Lies een onmisbare schakel genoemd. Dick Remelink (Eksepti- on) blies mee op zijn sax en naast de accordeon van Frans zijn de drums van Hans Vlaming (vaste drummer Kingma kon zich niet vrijmaken), de bas van Rikus Kloosterhuis en de gitaar van Ewout Adriaans te horen. „Ja, die jongens hadden zich er wel een beetje op verkeken", lacht Lies. „Smartlappen lijken muzikaal zo eenvoudig, maar dat zijn ze niet." Veeleisend 7? er p.m. De centrale gebouwen van De Krim, zoals ze er nu uitzien. Linksboven het zojuist opgeleverde ..Paviljoen". iLuchtfoto J. Nouto) mensen bij elkaar: Lies Pieterse overhandigt Janny Craanen de CD. onder het toeziend oog van beide dochters, manlief en muzikanten Ewout Adriaans. Rikus Kloosterhuis en Hans Vlaming. iFoto Tessa do Craaff) nummers was simpel. „Gewoon wat het meest wordt gevraagd in het café, de CD is tenslotte een verlengstuk. Als er een totaal an der repertoire op staat, voelen de mensen zich misschien bekocht." Zenuwachtig is Lies tijdens de op names geen moment geweest. „Ik werd omringd door mensen waar ik vertrouwen in had, dat maakte alle verschil van de wereld." 3nkelijk zagen ze het niet zo zitten. Maar Frans zei: iszo leuk voor de kinderen. En dat gaf de doorslag", ver lies Pieterse. De eerste CD van het „Café Chantant- aar" is uit. Dinsdagavond werd het eerste exemplaar indigd aan Janny Craanen. Het door haar geschreven menlied is één van de werken op de schijf. «nnen zitten Lies en Frans terras van hun café De Kar- Op dezelfde relaxte wijze ten dikke maand geleden de nomen, die 24 nummers te twee zijn vooral bekend ton smartlappen. Frans Pie- wrmt samen met vaste Piet Kingma het duo Met z'n drieën brengen ze dans-, luister- en feest muziek ten gehore. „We zijn sa men 150 jaar", lacht Lies. Om het schijfje voor iedereen aantrekkelijk te maken staat er ook jazz op en enkele Engelstalige nummers. „En „La Vie en -Rose", want dat was altijd het openingsnummer van mijn moeder. Die was ook zange res", vertelt Lies. De keuze van de Overstag Eerdere pogingen om het tweetal tot het maken van een CD te ver leiden, werden afgeketst. „We hebben het er wel vaak over ge had. Maar pas toen William Wtte Productieleider Peter Arts uit Rot terdam was bijzonder veeleisend, leder nootje of lettergreepje dat er niet goed uitkwam moest over. ,,Ja, dat was echt menens hoor. Heerlijk geconcentreerd werken. Normaal sta je toch met een schuin oog op de lege glazen en de volle asbakken te letten. Dat was er nu niet bij. Een echte pro fessional, die jongen. Maar dat wilden we ook. Het moest iets goeds worden." De opnamen namen een dag en een avond in beslag. Vermoeiend? „Nou nee", vindt Lies. „Ik heb na tuurlijk een aardige training door dat ik hier regelmatig van acht uur 's avonds tot drie uur 's nachts sta te zingen." Ze heeft jarenlang zangles gehad. „Als kind vond ik dat niet zoveel, maar nu ben ik mijn ouders dankbaar. Door al die lessen heb ik techniek geleerd en heb ik na avonden zingen in rook en warmte nog altijd een stem over.' Strijkplank Aanvankelijk wilde Lies een CD maken die klonk zoals het tijdens de wekelijkse Café Chantant- avonden toegaat. „Met publiek en applaus, een beetje lachen en hui len. Net zoals het in het echt is. Maar men heeft mij ervan over tuigd dat dat niet overkomt als je eenmaal met je nuchtere hoofd thuis die CD opzet, terwijl je ach ter de strijkplank staat." Ook de uitreiking van het eerste exem plaar had Lies liever anders ge daan, met alle gasten van het Café Chantant erbij. „Maar dat ging echt niet. Daarvoor is De Karse- boom gewoon te klein. Vandaar dat we het op de medewerkers en de pers hebben gehouden." Ze vindt het niet prettig om naar haar eigen zang te luisteren. „Ik ben véél te kritisch." Wel zegt ze veel te hebben geleerd voor een volgende keer. Komt die er? „We hebben nog ideeën genoeg", bromt Frans. „Ik zou zo graag eens met het brandweerkorps wil len zingen", straalt Lies. „Lijkt me énig. Zulke mooie stemmen, die jongens. Of met een kinderkoor. Mijn eigen twee meiden zingen bij Betty Bakker. Hartstikke leuke liedjes, heus niet alleen maar Dik- kertje Dap." Maar eerst moeten de 1000 exemplaren van deze CD worden verkocht. Aan de prijs zal het niet liggen. Voor net geen f 25,- gaan de schijfjes Karseboom-sfeer over de toon bank van de Texelse CD-zaken en uiteraard De Karseboom. Doe-dag. De gemeentelijke doe- dag is goed aangeslagen. Vandaar dat volgend jaar weer een derge lijk evenement wordt gehouden. Het gaat goed met de zangcarrière van L&R-vertegenwoordiger Kees Klaassen. Hield de voormalige leadzanger van de popformatie Flair tijdens de showavond in de tent bij paal 17 het publiek al aan zijn lippen gekluisterd, nu blijken zijn prestaties ook in de smaak te vallen bij Texelse ondernemers. Zo sponsorden vijf Texelse zakenlie den het ballet op de showavond. William Wtte van Nauta CD is der mate onder de indruk van Klaas- sens talent dat zijn zaak hem gaat sponsoren, zodat hij zijn muzikale carrière kan uitbouwen. „Kees ver dient dit. Niet alleen omdat hij het als zanger en entertainer zo goed doet, maar ook omdat Kees ons eiland naar buiten toe een positie ve uitstraling geeft." Klaassen zelf voelt zich aangenaam verrast door het initiatief dat Nauta CD zelf heeft genomen. De gemeente geeft 72500,- voor een tweede boek van Nan Huis man uit De Koog over de Post- historie van Texel. Dit werk gaat over de geschiedenis van de post- praaischipperij, de postdienst tus sen Texel en Den Helder en de Vliepost naar het buureiland en la ter ook Terschelling. Ook de op komst van telegraaf- en telefoondienst worden geme moreerd. Voor de uitgave van dit boek kampt Huisman met een tekort van 711.000,-. Hij tracht hier via sponsoring door bedrijven en in stellingen in te voorzien. De cultu rele raad van Noordholland heeft 74000,- toegezegd en de Stich ting Bevordering van natuur en Cultuur 71000,-. nultifunctionele gebouw in vakantiecentrum De Krim ui. Dit weekend zal het zonder feestgedruis in gebruik tai genomen, maar de officiële opening wordt een Heest op 30 september en 1 oktober als ook het «g bestaan van Texels meest geavanceerde vakantie tim wordt gevierd. fbouw, dat de naam Het Pa- iheeft gekregen, heeft ruim aljoen gekost en overtreft in reeds gerealiseerde «en van het vakantiecen- Het moet een geducht wa norden in de concurrentie- die nodig is om de «troom op peil te houden het seizoen te verlengen. Is geneugten die Het Pavil- hedt in combinatie met be- voorzieningen en ®stige attracties zoals de ®t, zullen nieuwe markten 1 aangeboord: de groep- wientenmarkt (bijeen- Se, feesten en reünies van verenigingen en andere tol de zakelijke markt (in centives, seminars, congressen, trainingen, bedrijfsuitstapjes, cur sussen en vergaderingen) en de consumentenmarkt (aktieve va kanties met golf- ruiter, vlieg-, wandel- fiets-, tennis- squash- en andere sportbeoefening alsmede speciale mogelijkheden voor 55 plussers en mindervaliden zoals rolstoelers en cara- en nierpa- tienten. Flexibel Het nu tot stand gekomen Pavil joen omvat een ontmoetingszaal met horeca-, biljart-, lees- en podi umvoorziening, een jutterscafé, bowlingbaan, squashbaan, sport hal, theater en vier vergaderzalen. Uitvoering en inrichting van het complex zijn zodanig dat alles snel "tnd wordt gelegd aan het interieur van het jutterscafé. regelmatig toneel-, muziek- dans en andere uitvoeringen zullen plaatsvinden, is - afhankelijk van de snel te wisselen inrichting - plaats voor 150 tot 350 personen. De omvang is dus vergelijkbaar met de bioscoop in Den Burg. De bedoeling is dat hier ook Texelse toneelverenigingen, muziekgroe pen e.d. zullen optreden. De 20 meter lange linker wand van deze zaal is door Niek Welboren voor zien van een zeegezicht, het grootste schilderij dat hij ooit maakte. Net als het theater hebben ook de vier vergaderzalen vogelnamen: wulp, scholekster, kievit en grutto, vogels die je ook echt ziet als je door de ramen naar buiten kijkt. Nog meer We denkt dat ze nu op De Krim uitgebouwd zijn, heeft het mis. Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de laatste serie bunga lows, zodat er nu 498 staan. Ver der worden op vrij korte termijn plannen uitgevoerd voor een soort motel met 400 slaapplaatsen, speciaal bedoeld voor paren en kleine groepen die voor een kort verblijf (seminar, congres) op De Krim zijn. Het totaal aantal slaap plaatsen neemt daardoor niet toe, want er verdwijnen - conform het bestemmingsplan - tentplaatsen van het campingdedeelte. Verder zal het bestaande „plein" bij de centrale gebouwen worden uitge breid met winkels, jeugdgebouw, kindercrèche, schoonheidssalon en andere voorzieningen. Een landschapsarchitect is ingescha keld om er een harmonisch geheel van te maken. Op termijn is het al lerminst uitgesloten dat het nu voltooide Paviljoen wordt uitge breid, bijvoorbeeld met een extra squashbaan. Door het toegepaste bouwsysteem is dat betrekkelijk eenvoudig mogelijk. Mensen trekken Voor Arjen Grootveld is dit alles gereedschap, dat hij nodig heeft voor het aanboren van de ge noemde nieuwe markten. Sinds 1 mei is hij als manager marketing en centrumfaciliteiten in dienst van De Krim, gebruik makend van de ervaring die hij opdeed in vorige functies bij Holland International en de Zaanse Schans. In de Krim- hiërarchie staat hij op dezelfde hoogte als André van der Vliet (manager beheer) en Gerrit Visch (manager onderhoudsdienst). Promotie De Krim zal zijn promotie nog ver der opvoeren en streeft naar nau we samenwerking met andere bedrijven en instanties die zich op vergelijkbaar vlak bewegen. De eerste afspraken daarover zijn zo juist gemaakt. Directeur Martin Warnaar wijst op de keiharde noodzaak daarvan. De concurren tie neemt enorm toe Dat de toe ristische cijfers van Texel stagneren, is dan ook niet verwon derlijk. In binnen- en buitenland groeit het aanbod van toeristische mogelijkheden. Capaciteitsgroei op Texel is niet meer mogelijk en ook niet gewenst. Als het lukt de huidige toeloop naar het eiland in stand te houden, is dat al een hele prestatie. Verdere kwaliteitsverbe tering over de hele linie is daarvoor nodig, met alleen op het gebied van onderkomens maar van alles wat voor uiteenlopende catego rieën van toeristen van belang is. Behoud en versterking van de na tuurlijke en culturele kwaliteiten van Texel als het meest veelzijdige waddeneiland met een geheel eigen sfeer, is daarbij onmisbaar en vergroot de kans om de strijd om de toerist te winnen. „De con currentie kan van alles onderne men, maar Texel kunnen ze niet namaken". De sporthal. aan aard en omvang van bezoe kende gezelschappen kan worden aangepast. Vegaderzalen kunnen worden samengevoegd, de wan den van het theater kunnen wor den weggevouwen waardoor verbinding wordt gemaakt met de aangrenzende ontmoetingsruimte en de sporthal is in een handom draai geschikt te maken als verga derzaal voor zeer grote aantallen mensen. Vanuit een cateringkeu ken kan iedereen worden voorzien van de nodige spijs en drank. „Huiskamer" De ontmoetingszaal van het com plex biedt de sfeer van een huiska- ,mer, maar wel met plaats voor een paar honderd personen. De hele dag en avond kunnen de Krim- gasten er met hun kinderen te recht om te lezen, een drankje te nemen aan het buffet, te spelen met het gewone of het snookerbil jart, maar ook om artikelen te le nen die nodig zijn bij het beoefenen van de vele sporten waarvoor De Krim faciliteiten biedt. Aansluitend bevindt zich het jut terscafé „Paal Nul" met een exte rieur dat de aandacht trekt door een aangespoelde houten scheepsboeg. Ook het interieur doet denken aan het juttersmu- seum, want betimmering en orna menten bestaan overwegend uit echt op Texel aangespoelde spul len, die zijn aangeleverd door Maarten en Sil Boon en door tim merman Pim Decnop tot een ver rassend harmonieus geheel zijn samengevoegd. Dit horecabedrijf is bereikbaar vanuit de ontmoetingsruimte. Van daaruit komt men ook in de vier banen tellende bowling, de squashruimte, de sporthal (met de benodigde sanitaire voorzienin gen) en ook in theater De Kieken dief. In dat luxe uitgevoerde thea- iFoto s Harry do Grooti ter, waar deze zomer zeer

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 5