Cjrocn 5rwarLrJexels in het harL, Sportvlieger vindt lij'k op Razende Bol Noodcamping in trek maar nog niet vol I De vakantieklant door de vakantiekrant Brandweer haalt Nicolien uit benarde positie Politie legt verband met wrak Braniegedrag afgestraft Poging tot inbraak Hoogseizoen echt van start Hond doodgereden door twee auto's Fuiken vernield Nummer Nieuwslijn gaat vrijdag van start OURANT iv, ingen [6] van drinking gered itsende meisjes aangereden Prima zwemwater éRICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11000 -Uitgeverij Langeveld de Rooy BV, Parkstraat 10, AC Den Burg, telefoon (02220) 62600 ijnties/abonnementen on (0222O) 62600, faxnr. (02220) 14111 Ag parkstraat 10 of Warmoesstraat 45, Den Burg, 0 (02220) 626 20, faxnr. (02220) 14111 m buiten werktijd Frans Hopman, Pater Witteplem Burg. telefoon (02220) 15472. DINSDAG 18 JULI 1995 Postbank 652 Bankrelaties ABN-AMRO nr 46.99.17.636 Rabobank nr. 36.25.01.742; I.N.G bank nr. 67.34.60.398 Verschijnt dinsdags en vrijdags. Abonnementsprijs f52,45 per half jaar; Los f1,45 IFoto Horry de Graaf) De koe eindelijk goed aan de takels, gezien door het gat in het dak. IFoto's Harry de Graaf) Het stoffelijk overschot dat zondagmorgen op de Razende Bol is aangetroffen, is mogelijk afkomstig van het jacht dat daar onlangs is gevonden. Het lichaam spoelde aan op de zuid kant van de zandplaat en werd opgemerkt vanuit een sport vliegtuigje. Uit de staat waarin het lijk verkeerde leidt de Rijks politie te water af dat de man waarschijnlijk een week of vier geleden is verdronken. De piloot van het sportvliegtuigje vliegt uit gewoonte op de terug weg naar vliegveld De Kooij even boven de Razende Bol om te kij ken of er zeehonden liggen. Toen Dreigende gebaren naar andere weggebruikers en woest rij gedrag met verboden inhaalmanoevres. Met dit gedrag trokken vier inzittenden van een BMW zondag rond het middag uur op de Pontweg de aandacht van de politie. Die ging er achteraan en bracht de wagen ter hoogte van Den Burg tot stoppen. De 23-jarige bestuurder was een man uit Til burg, die als enige inzittende Texel, zo'n 350 méér dan vorig hij het lichaam ontdekte waar schuwde hij het kustwacht centrum in IJmuiden, dat de douane-en de politie van de vondst op de hoogte bracht. Na dat de plaats van het lichaam met een vliegtuig van de kustwacht was gelokaliseerd, arriveerde de douane als eerste per schip bij het lijk. De man was gekleed in een blauwe sweater, blauwe spijker broek en had blauw/witte schoe nen aan. De leeftijd van de man, die niet meer herkenbaar was, is onbekend. Berichten dat het om een surfer zou gaan, worden door de politie tegengesproken. Het stoffelijk overschot werd gisteren overgebracht naar het mor tuarium in Huisduinen. Gister middag werd sectie verricht. Het vermoeden van de politie dat de man opvarende was van het jacht waarvan de restanten onlangs op de Razende Bol zijn ontdekt, is gebaseerd op het tijdstip van verdrinking en de vindplaats. Het lichaam en het wrak lagen onge veer 500 a 600 meter uit elkaar. Over de herkomst van het wrak tast de politie nog in het duister. Men vermoedt dat het schip af komstig is uit Engeland of Scandinavië. Vermissingen zijn nog niet gemeld. Behoudens de mast, het zeil en een stuk van het dek, is verder niets geborgen. Zondagochtend tussen half vijf en vijf uur werd geprobeerd in te breken in twee woningen aan de Korfbaeck in Den Burg. De daders verbogen het uitzet- ijzer van een keukenraampje, maar konden het raam niet open krijgen. Op dezelfde wijze werd rond dezelfde tijd ook vergeefs geprobeerd binnen te dringen in een huis aan de Sluyscoog. Het aanbreken van het hoogsei zoen is niet onopgemerkt geble ven op het eiland. Teso zette dit weekend 7.320 auto's over naar Voor de medewerkers van Teso Op de Waalderweg ter hoogte van nummer 104 werd zondag middag om kwart over drie een hond door twee auto's aangere den. Het dier overleefde het niet. Een 41-jarige man uit Bussum kon de hond niet ontwijken toen deze onverwacht over de weg rende Direct daarop, werd de hond opnieuw geraakt door een tegenliggende auto, bestuurd door een 31-jarige Alkmaarder. Beide wagens liepen aan de linkervoorkant flinke plaatschade op- Omdat een onbekende vorige week zijn twee fuiken heeft ver nield, lijdt Jan Dooren uit Den Burg een schade van ongeveer f800,-. De twee fuiken stonden ter hoogte van De Schans in de Wad- den-zee. Donderdag ontdekte Dooren dat bij beide fuiken het keer-want met een mes over de volle lengte was doorgesneden en dat de fuiken van de tweede hoepel waren verdwenen terwijl de strop aan het uiteinde was VERDER IN DIT Top-pianisten naar Texel 2 Koffertje voor Thijsse-nazaten 2 Autocross met spetterende finale 5 Scenarioschrijver woedend op gemeente 6 Wonen in schuur mag 6 Russische straaljager topper in airshow 7 De problemen met de zet- apparatuur van ons bedrijf zijn nog niet opgelost. Vandaar dat ook deze editie [de 11.000e sinds 15 september 1887!] er iets anders uitziet dan nor maal. De redactie (ADVERTENTIEI was vrijdag de drukste dag. 3.139 doorgesneden. Het is vermoede- nuchter was. De anderen waren flink beschonken. Proces verbaal werd opgemaakt wegens het in gevaar brengen van het verkeer. jaar. Zaterdag was de vakantie- drukte goed merkbaar in de volle winkelstraten in met name Den Burg. En voor een kampeer- plaatsje klopten zo'n 300 gasten aan bij de noodcamping. Vrijdag startte de bouwvak in de regio Zuid. Volgende week volgt de regio Noord. Het midden van het land mag op 26 juli achterover leunen. Na de buiigheid zaterdag morgen zochten veel gasten hun toevlucht tot de dorpen, in plaats van een vroeg bezoek aan het strand. Echt onder de indruk van de 55 tenten die van zaterdag op zondag op de noodcamping ston den is beheerder Cees Maas niet. „Ik ben meer drukte gewend om deze tijd van het jaar. Het lijkt wel of het publiek dat we krijgen min der jong is." Volgens Maas zijn de meeste gereserveerde plaatsen op de campings wel vol, maar zijn er hier en daar nog losse plaat sen te over. Onder zijn gasten nogal wat groepjes vrijgezellen, die voor een nachtje naar Texel komen en op de reguliere kam peerterreinen niet terecht kon den. Van zondag op maandag daalde het aantal tenten tot 30 stuks. auto's, caravans en aanhang wagens werden overgezet naar Texel. Er vertrokken er 2.658 Za terdag kwamen er 3.038 en ver lieten 2.613 eenheden het eiland. Zondag was het aanmerkelijk rus tiger. Procentueel gezien ver voerde Teso vergeleken met vo rig jaar 4,19 procent méér auto's, 13,75 méér caravans en 18,30 procent méér aanhangers. Wachttijden deden zich vrijdag voor in Den Helder (één uur) en op Texel (een half tot één uur). Zaterdag klokte de veerdienst in Den Helder één tot anderhalf uur en op Texel een half uurtje. Vanaf vrijdagmiddag is Texels nieuws via de telefoon verkrijg baar. De Texelse nieuwslijn is een primeur, want de Texelse Courant begint als eerste nieuwsblad in Nederland met deze activiteit. Voor een gulden per minuut kun nen bellers kiezen wat ze willen horen: het laatste nieuws, sport nieuws, de actueel bijgewerkte agenda, het weerbericht of verkeersinformatie. Het nummer zal in de krant van vrijdag bekend worden gemaakt. lijk in de nacht van woensdag op donderdag bij laag water ge beurd. Ook de inhoud, waar schijnlijk wat paling en tong, was wegge-haald. Twee jaar geleden vierde een vandaal ook zijn lus ten bot op een fuik van Dooren, maar de schade was toen minder groot. De politie tracht de dader op te sporen TE\E Onze bezorgers versprei den vandaag met de Texel se Courant een folder van: J Jr, M present. Langeveld en de Rooy Parkstraat 10. Den Burg telefoon 02220 - 62610 fax 02220 - 14111 (ADVERTENTIE) Waarom stapt de vakantieklant wèl bij naar binnen? Adverteren is de reden. De gratis vakantiekrant het medium. Verschijnt elke vrijdag t/m 1 september. Inleveren advertenties voor de vakantiekrant van 28 juli: tot en met 21 juli a.s. De 5-jarige koe Nicolien 19 van maatschap M. Bakker Zonen aan de Rozendijk moest zondag ochtend door de brandweer uit een zeer benarde positie worden bevrijd. Het beest was in de meik- stal met een achterpoot in een der mestroosters bekneld ge raakt, vervolgens met rooster en al in de volle mestgoot gevallen en daarin muurvast komen te zit ten. Pogingen van Bakker om de koe uit de drijfmest te trekken en weer op de poten te krijgen, mis lukten. Een bijna twee uur du- toals de brandweer haar aantrof: kop en voorpoten vrij, de rest muurvast in rende reddingsoperatie van de mestgoot van de stal. brandweer werd echter met suc ces bekroond. De 632 kg wegende koe zelf leek geen kracht meerte hebben in de achterpoten en werkte in elk ge val niet mee. Getracht werd slan gen en singels rond het dier te leggen, zodat het daaraan naar voren en naar boven getrokken kon worden. Al gauw werd dui delijk dat de koe zo niet vrij zou komen, temeer daar het dier door al te hard trekken de nek zou kun nen breken. Het bleek een goed idee om de kraan van Martien Witte van „Agnes" te laten ko men. Daarmee zou de koe van bovenaf opgesjord kunnen wor den. De melkstal was echter te laag voor de kraan Daarom wer den in het dak boven de plek waar de koe bekneld zat, enkele licht- platen verwijderd. Hierdoor kon de kraan van buitenaftrekken aan kettingen die met het dier waren verbonden. Dat lukte De [drachtige] koe, die waarschijnlijk kneuzingen heeft opgelopen en ook onder stress heeft geleden, leek er slecht aan toe Maar na dat ze liggend op een deur naar buiten werd getrokken, ging ze zitten en richtte de kop op. Op staan was er echter nog niet bij. Veearts Tom Domhof, die Nicolien tijdens de laatste fase van de „berging" ter zijde stond, constateerde geen ernstige kwet suren, maar verwachtte dat het nog een paar dagen zal duren voordat Nicolien weer de oude Is. IWitte Irechtsmanoevreert zijn kraan boven het gat in het dak van de stal [jarig Duits jongetje is liddag bijna verdronken in aradijs Calluna bij De Het kind werd gevonden op de bodem lag en had hartslag en ademhaling loen het op het droge werd ld. rouw uit Uithoorn zag de onder het bruggetje tus- whirl ligbank en het itiebad in water van 1.40 diepte. Dat was buiten het het kruispunt Epelaan- erstraat in De Koog wer- londagavond om kwart negen twee fietsende (es door een bestelauto iereden. "eisjes, een 13-jarige uit "oud en een 15-jarige uit siein, reden op de Kamer- ;engaven geen voorrang Ie 24-jarige automobilist kunen. De 13-jarige liep meer een hoofdwond «Werd voor behandeling de ambulance wegge- zicht van het badpersoneel, dat in de wettelijk voorgeschreven sterkte aanwezig was. Het kind dat niet kon zwemmen, was zon der toezicht van de ouders in het recreatiebad terecht gekomen. Onmiddellijk werd door een toe vallig aanwezige Belgische arts en door de echtgenote van de vrouw die het kind had gevon den, begonnen met hartmassage en mond op mond-beademing. Deze reanimatie had succes, want het kind vertoonde weer le venstekens en begon te braken. Door het zeer snel gearriveerde ambulancepersoneel werd de behandeling overgenomen en werd de jongen naar het Gemini ziekenhuis gebracht. Daar bleek dat hij geen enkel nadeel van zijn avontuur heeft opgelopen, zodat hij vanmorgen weer naar Texel terug mocht. Het was de eerste keer in het zevenjarig bestaan van Calluna dat zich daar een derge lijk ongeluk voordeed. Het zwemwater bij De Koog is uitstekend. Dat blijkt uit het meest recente onderzoek naar de kwa liteit van het water langs de Noordhollandse kust. Volgens de gegevens van de provincie be droeg de temperatuur van het zeewater op 13 juli veertien gra den.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1