Familieberichten TEXELSE J COURANT Vogelaar ziet zwarte ooievaar Jelle Vonk (33) nieuwe predikant Oosterend pamilieberichten Honderdjarige overleden PIET BEKKER HAPPY BIRTHDAY Texelaartjes M A KT L AARD !kna de uitoefening van zijn geliefde sport jlotseling overleden onze grote vriend en Günter Heinz Kreft ii 66 jaar geworden Bob, Linda, Jan Boyen, Menno en Jasper Rienks el, 12 augustus 1995 crematie zal op woensdag 16 augustus 16.00 uur in het crematorium te Schagen etsvinden. DINSDAG 15 AUGUSTUS 1995 met zijn tomeloze inzet opnieuw te jen bijgedragen aan een fijne springdag, rleed onverwacht op 66-jarige leeftijd, i vriend en collega Günter Kreft iter, we zullen je verschrikkelijk missen en it vergeten. Direktie, collega's en vaste springers Paracentrum Texel ie in je levensstrijd mte om je hebt verspreid, ie iemand die daar treurt getroost en opgebeurd, [e hielp waar je het kon, dat licht en aan wat zon, een goed voorbeeld geeft ie niet voor niets geleefd. Günter Heinz Kreft Directie en personeel Vliegveld restaurant sons maar geleend, de vele mooie p». Ons onbetwistbaar eigendom, zijn sfinneringen. huisvriend Günter Heinz Kreft Jan Gerard en Mar van Maldegem Jachtlust fijne herinneringen ichten onze smart goed uit ons midden altijd in ons hart Günter Heinz Kreft Familie Polderman Prins Hendrik Hotel Dankbaar voor de liefde en warmte die zij ons heeft gegeven, delen wij u mede dat, na een liefdevolle verzorging in het verzorgingstehuis St. Jan, van ons is heengegaan onze lieve moeder Adriana du Porto •M895 12-8-1995 Sinds 1959 weduwe van Jacob van Heerwaarden J. van Heerwaarden M. van Heerwaarden-Metz Th. van Heerwaarden J. M. Bakker-van Heerwaarden W. H. Bakker W. van Heerwaarden S. van Heerwaarden-Grzyb Th. C, Steemers-van Heerwaarden H. Steemers T. M. Haarsma-van Heerwaarden 8. Haarsma A. van Heerwaarden-van Swinderen E. Leijen-van Heerwaarden H. Leijen 12 augustus 1995 Spondentie-adres: "i Heerwaarden «nlaan 38, 1791 DC Den Burg. s9rafenis heeft dinsdag 15 augustus om 'uur op het R.K. kerkhof te Den Burg gevonden. onvergetelijke bewijzen van sympathie en ''-n hij het overlijden van mijn lieve man, schoonvader en opa JAN DAALDER ons bijzonder goed gedaan en getroost. iedereen hier heel hartelijk voor be donder ds. Betting, de dagbehandeling "«therapie van het verpleeghuis, die hem "en hebben bijgestaan. C. M. Daalder-Kalis kinderen en kleinkinderen dlorp-Texel, augustus 1995 *8 Trouwe Texelganger en veldbio- <D loog Nico de Bruin uit Zeist raakte geïnspireerd door de bijdrage van Adriaan Dijksen voor de rubriek „Kiek deer nou toch es". Hij klom in de pen en schreef over een bij zondere dag op het eiland. Al jarenlang weet ik dat de Texelse natuur niet ophoudt je te verba zen. Soms zijn het nieuweonver wachte soorten planten, vogels of vlinders, dan weer is het het weer met de altijd wisselende luchten en wolkenpartijen. En als je dan op de eerste augustus op je fietsje naar de Westerweg rijdt, lichtgrijs bestoven door het zachtruisende schelpenpad, ligt daar uiteindelijk het blanke strand te blinken onder een ouderwets strakblauwe lucht. Authentieker kan haast niet. Plot seling, uit het niets, komt met gro te snelheid een kleine, ranke roofvogel in het beeld van het dak- kantkijkertje. Schijnbaar moeiteloos dolend, stij gend en zwenkend is het een ja gende boomvalk die zich tot een paar honderd meter uit de kust waagt en vervolgens even snel als hij verscheen verdween. Een boomvalk als zeevalk"? Het zul len wel de vele libellen zijn die de ze wonderschone vogel naar strand en zee gelokt hebben. Nauwelijks van de verbazing beko men roept mijn echtgenote, lui in de trage golven dobberend, mij toe en wijst omhoog. Daar, in de blauwe lucht zijn hon derden meeuwen in rep en roer. Jelle Vonk uit Zwolle wordt de nieuwe predikant van de Gerefor meerde kerk van Oosterend, als opvolger van Ds Han Wilmink die binnenkort naar Zuidlaren vertrekt. Het is de bedoeling dat hij rond 1 november met de uitoefening van zijn functie begint. Vonk hoopt eind september af te Wij zijn verbijsterd." Wij hebben mama mogen begeleiden in haar laatste levensdagen. Het was een grote vreugde dit in saamhorigheid voor haar te mogen doen. Zij was voor ons een bijzondere moeder en een fantastische oma. An Janssen-van Esch weduwe van Dirk Janssen 16 augustus 1924 t 11 augustus 1995 Tilburg Baarn is toch nog plotseling teruggegaan naar haar man, onze vader en opa. Tilburg: Gerrit en Annelies Janssen-Paenen Marleen, Tanya Tilburg: Carien en Evert Vrins-Janssen Kim, Jeroen, Martijn Tilburg: Anneke Janssen Baarn: Johanna en Eric Domhof-Janssen Femke, Niels, Lenie Tilburg: Carminé en Kenneth Simoons-Janssen Jurian, Naomie Min. Goselingplein 10, Tilburg Correspondentie-adres: Alpenlaan 201, 5022 LK Tilburg De crematieplechtigheid zal plaatsvinden woensdag 16 augustus om 15.00 uur in het crematorium aan de Karei Boddenweg 5 te Tilburg. Gelegenheid tot condoleren: schriftelijk in de ontvangstruimte van het crematorium en persoonlijk na de plechtigheid in de condo léanceruimte aldaar. U kunt van mama afscheid nemen, dinsdag van 19.00 tot 19.30 uur in uitvaartcentrum Monuta/Dielemans, Lochtstraat 12 te Tilburg. Mocht u door omstandigheden geen rouw brief ontvangen, wilt u dan deze aankondi ging als zodanig beschouwen. Vauwaar de hilariteit? De verkla- studeren aan de Theologische uni- ring is snel te zien: traag wiekend versiteit in Kampen. Dat hij als bij en onverstoorbaar zwevend is een na 34-jarige zijn studie nu pas heuse zwarte ooievaar het object afrondt, heeft te maken met het van de aandacht. Scherp afgete- feit dat hij aanvankelijk voor een kend tegen het hemelse blauw heel ander beroep had gekozen en zeilt de zeldzaamheid richting hori- dat ook geruime tijd heeft uitge- zon. Ongeringd, dus geen ont- oef end. snapt exemplaar, maar misschien Jelle Vonk werd op 30 augustus op doortocht vanuit Polen? 1961 geboren in Rutten in de Later die middag ging ik als vol- Noordoostpolder, als zoon van een daan vogelaar naar huis. De trou- boerenknecht, die later bij Domei- we Texeltoerist had opnieuw gelijk nen ging werken. In Emmeloord gekregen. bezocht hij de LTS en slaagde voor de opleiding elektrotechniek. Drie Nico de Bruin, jaar werkte hij bij een installatiebe- Zeist. drijf in Kuinre, waar hij zich naast elektriciteitsaanleg ook bezig hield met loodgieterswerk, dakbedek king en centrale verwarming. Door de recessie kreeg dit bedrijf te weinig opdrachten, waardoor Vonk in de WW raakte. Omdat er niets anders was, werkte hij toen zes jaar in bloemenkassen in Lut- telgeest waar gerbra's werden ge kweekt. Toen hij opnieuw in de WW belandde, besloot hij theolo gie te gaan studeren, daartoe geïnspireerd door een bevriende Precies een maand na haar honderdste verjaardag is zaterdag Adriana van Heerwaarden-du Porto overleden. Sinds april 1970 woonde ze in Sint Jan. De laatste jaren begon de ouderdom mee te spre ken. Mevrouw Van Heerwaarden zag bijna niets meer en gesprekken drongen slechts moeizaam tot haar door. Toch had haar verjaardagsfeest veel indruk op haar gemaakt. De oudste inwoner van Texel is nu de 96-jarige Wouter van der Slikke uit de Gollards. Hij is 24 december 1898 geboren. jonge predikant Omdat de voor de Theologische Universiteit beno digde vooropleiding ontbrak, deed hij eerst gedurende een jaar een colloquium doctum waarbij hij de vereiste kennis van Grieks, Latijn, Engels, Duits en geschiedenis op deed. Zijn studie in Kampen begon in 1986. Naast theologie studeert hij ook filosofie. Als onderdeel van zijn opleiding deed hij een onder zoek naar de acceptatie van het Christendom door de Mapuche- indianen, waarvoor hij een jaar in zuid-Chili zat. Jelle Vonk is gehuwd en wordt zeer binnenkort vader. Parasol gestolen. Van een cam ping bij Den Hoorn werd vorige week een grote parasol gestolen. De zonneweerder, met een door snee van 272 meter, was eigen dom van een 44-jarige man uit Geldermalsen. Autocrossers opgelet! Zaterdag 19 aug. is de laatste kijkdag van de fo to's die tijdens de eerste autocross zijn gemaakt bij Kooimans Rijwielverhuur. Tijd: 11.00-17.00 uur. Te vens kunnen vergrotingen nabesteld worden. Dit jochie gaat Abraham zien. 17-8-'95 60 60 60 60 60 60 60 Wij willen eenieder bedanken voor de over weldigende steun en het medeleven bij het over lijden van mijn lieve vrouw, onze moeder en oma RIET V.D. HEIDE B. v.d. Heide kinderen en kleinkinderen Texel, augustus 1995 Edo Witte Anita Eelman gaan trouwen op vrijdag 1 september 1995 om 13.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Onze receptie houden wij van 15.30 tot 16.30 uur in „Klif 12" te Den Hoorn. Ons adres blijft: Vinkenhof 47, 1742 JB Schagen Op zaterdag 26 augustus a.s. vieren Gerard Kuip en Truus Kuip-Huisman hun 25-jarig huwelijksfeest. U bent van harte welkom op de receptie van 17.00 tot 18.00 uur in „De Lindeboom" te Den Burg. Esther - Jeroen Carlo 16 Augustus is Maarten Phyllis Australia 60 60 60 60 60 60 60 Autocrossers opgelet! Zaterdag 19 aug. is de laatste kijkdag van de fo to's die tijdens de eerste autocross zijn gemaakt bij Kooimans Rijwielverhuur Tijd: 11.00-17.00 uur. Te vens kunnen vergrotingen nabesteld worden. Weekendaanbieding. Vrij dag en zaterdag: bana- nen-roomvlaai van ƒ18,95 voor /Ï5,95. Banketbak kerij Ofrein, tel. 12060. De „Zwaanzinnige" aan biedingen van de KLM kunnen wij direkt bevesti gen. Oslo 399,-, Barcelona 399,-, Houston 999,-. Info en boekingen: Reisburo Texel Holland Internatio nal, tel. 12242. Stefan Hoogerheide, VU- ziekenhuis, 10-midden, A'dam. Wie stuurt een kaartje? Hij leest graag Donald Duck pockets! Geen ijskasteel, geen gou den bergen, gewoon de eerlijke waarheid; het bes te natuurlijke Waddenijs vindt u op Donatus en bij de div. verkooppunten. Het proberen waard Ook voor deskundige re paratie aan uw zonwering: Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 18664. De meeste onderdelen voor radig. INLEVEREN: vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: f7.50 tot en met 3 regels. Per regel meer f2,50 (incl. btw) Is uw haar ook zo futloos? Wij niet!! Qnipp Kapsa lon. Liefst op afspraak, tel. 12227. Wees niet eigenwijs. Met een kind met melkallergie neem je gewoon Wadden vanille-sojaijs. Te koop a.d. boerderij, di. t/m za. Sint Donatus natuurlijk. De winterprogramma's zijn binnen. Skivakanties, rondreizen, zonbestem- mingen op de Canarische Eilanden, Carribean, Afri ka en Azië. Reisburo Texel Holland International, daar boek je je vakantie. Naast alle potjes en pan netjes heeft Hans van der Klift ook weer een prach tige, ingelijste aquarel van Blok van der Velden. Te koop: 8-jarige sterke vosruin; 11-jarige luxe vosmerrie; Landrover (op knapper); 2-paardstrailer. Tel. na 18.00 u.: 17383. Weekendaanbieding. Vrij dag en zaterdag, bana- nen-roomvlaai van ƒ18,95 voor f 15,95. Banketbak kerij Ofrein, tel. 12060. Bildstar, Première, Eerste ling... Sieme Wuis brengt de aardappels bij u thuis. Bel 18885. Weekendaanbieding. Vrij dag en zaterdag- bana- nen-roomvlaai van ƒ18,95 voor ƒ15,95. Banketbak kerij Ofrein, tel. 12060. Wat een luxe deze zomer in Nederland: buiten lek ker warm, binnen heerlijk koel, dankzij zónwering van Meyert Laan, tel. 18664. Wie heeft onze cyperse kater Bram gezien? Ver mist sinds dinsdag in Den Burg. Tel. 12345. Kamer aangeb. voor stu dente in Alkmaar, f350,- p. mnd. Tel. 072-111771. Commodore Amiga, zeer compleet, spelletjes, tekstverwerken etc. Tel. 13831, b.g.g. 18452. Flippo navulbladen! Buurt- winkel Ria Trap, Oran jestraat. Oosterend. Demeter- Ekoproduk ten. De Vlier Natuurvoe- ding, Hogerstraat, Den Burg. Steengrill! Zelf vlees en garni bakken op de steen. 6 soorten vlees, champig nons, paprika, ui, banaan, tropisch fruit, frites, geb. aardappelen, salade, verse groenten, stokbrood, krui denboter en diverse sau sen. Restaurant 't Pruttelhuus. Tel. 17586. b.g.g. 17672. De meeste uren zon van Nederland. Alle soorten binnen- en buitenzonwe ring, rolluiken, markiezen en lamellen. Interieurwin kel Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp, tel. 16243. Te koop: pruimen, rode en witte bessen en prima aardappelen. L. Huisman, fruitkwekerij De Veen, tel. 12203. Kalk-aanslag? Bel 13637. Magneet-waterontharders P.st. ƒ112,50 in complete set, 3 maanden op proef. Stedentrips. Praag, 4 dgn. 350,-, 5 dgn. 430,-; Lon den, 5 dgn. 399,-; Parijs 3 dgn. 159,-. Inkl. busretour, hotel, excursies. Reisburo Texel Holland Internatio nal, tel. 12242. Menvereniging Tussen Wad en Duin bedankt bakkerij Timmer, Hotel Bos en Duin en mw. Meel dijk hartelijk voor het welslagen van de Nostal- gierit. Omdat Hans van der Klift een solist is en z'n eigen gang gaat, verkoopt hij te genwoordig oude eiken plantetafeltjes, Gouds pla teel en desnoods bierpul len voor de verzamelaar. T.k.: pol. kajuitzeilboot, type friendship 23, 6.80 2.10 x 1.00 m, b.b.m., .g.st. W.kar, ƒ10.000,-. Tel. 13004. Gratis jonge katjes. Ik heb er nog een paar. We wil er nog een. Tel. 12048. Tegellijm of voegmateri- aal nodig? Ook voor klei ne hoeveelheden. Bel Tegelzetbedrijf Toine, te lefoon 15379, hg.g. 06- 52712448. Kinderfuif! Een echt doe- feest: 1 uur bowlen met lichte ballen en bumper in de goot! Een glas fris, pa tat, kroket, appelmoes en ijs toe, ƒ9,75 p.p Inf: tel. 17672. Bowling party centrum De Koogel. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575 Strandpaviljoen Paal 9 i alle dagen geopend. Ja leuk! Een uurtje bow len met computerscore. Bowling partycentrum De Koogel. Tel. 17672. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Tegelzetbedrijf Piet Koo- ger voor al uw tegelwerk. Tel. 18463. T.k.: 1 markies, 3 m. Jan Dirksoord 34, tel. 14071. Vraag vrijblijvend prijsop gave, Meyert Laan Zon weringen, tel. 18664. 1945-1995. Onze opa en oma hadden het voor el kaar. 11 Augustus waren ze getrouwd, wel 50 jaar. Myrna en Timmy. Lieve mama, heel veel liefs uit een zonnig Mallor- ca. Annie, Petra, Papa. Snel naar de zon! Wij heb ben plaats. Voordelige campingvluchten en haar scherpe aanbiedingen. Reisburo Texel Holland In ternational, daar boek je je vakantie. Uit eten? Dan naar bistro, restaurant 't Pruttelhuus. Iedere dag geopend. Naast onze uitgebreide la carte gerechten ook di verse specialiteiten: steengrill, fondue. Aparte ruimte voor groepen. Tel. reserveren: 17586. Mats werkschoenen. Oersterk en lopen als Ec- co's. Mantje Schoenen. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Te koop: 3,5 ha gerste stro. Tel. 12237. Huisje, caravan of bunga low vrij? Bel de last- minute lijn van Reisburo Texel. tel. 14627, wij ver huren het graag! Nicolai, Doré, Santé... Sie me Wuis brengt de aard appels bij u thuis. Bel 18885. Haarstudio Binnenburg werkt elke donderdag op afspraak. Tel. 15224. Texelse Boerenkaas. Ook voor Faxapparatuur kunt u bij kantoorboek handel Langeveld en de Rooy terecht. Gratis autowassen? Dat kan bij Texaco Star Mar ket, Postweg, voor min. 10 tankbeurten van 25 I. Het is nog niet voorbij die mooie zomer. Deze week zonwering bestellen, vol gende week ophangen. Meyert Laan Zonwerin gen, tel. 18664. Uiteraard blijven al onze produkten vers tot op de bodem. Zuivere zuivel, na tuurlijk lekker van Sint Donatus. Gas bestellen, Hielke bel len, tel. 27027 Simon Smit-Fotografie, 14499. Kies voor zeker heid en originaliteit. Bowlen is leuk! Steengril len is lekker! Dat gaat pri ma samen. Bowling De Koogel en restaurant Pruttelhuus maken een feest op maat. Info tel. 17672, b.g.g. 17586. Nieuw in Den Helder. Me gategel groot in tegels en sanitair, 02230-37262 Augustus-aanbieding: Buitenlantaarn, muur be vestiging van 75,- ni ƒ49,-. Rentenaar 18227. Rugzakken voor groot en klein. Hoogerheide Schoenmode. Aardappelen te koop. Doré. J. Oosterhof, tel. 18637. Woensdag bezorg dag. Op de in voorraad zijnde bromfietsen: 10% kor ting. Dros Tweewielers, tel. 11233. Met spoed! Wij zoeken 10 (part-time) ondernemers, die nu met geld verdienen willen beginnen. Bel: 074-436863. Vast en zeker. Koffer riemen Hoogerheide schoenmode. Voor een feestje groot of klein moet u in Bowling partycentrum De Koogel zijn» Eventueel met koud buffet, tel. 17672. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog. (02220) 17333. Cocky's Kapsalon is 6 da gen per week geopend. De enige kapsalon zonder afspraak. Tel. 17575. Prijzen: kijk en vergelijk, 't Speelgoedhuis, Ooste rend, tel. 18313. Ook voor laarzen en klompen. Eerst lekker eten, dan ge zellig bowlen. Restaurant 't Pruttelhuus en Bowling partycentrum De Koogel. Patrick McKay speelt zo. 13, ma. 14, di. 15 en wo. 16 augustus in The Piano bar. Neem van Annemiek en Stephan aan dat je dit niet mag missen. Te koop: gebr. huurfietsen met trommelrem en 3 versn. Dros Tweewielers, tel. 11233. Sapketels. Ze zijn er weer. Rentenaar, Oosterend, tel. 18227. Opa zei 't al: „Zit je huis goed in de verf, dan komt de voorspoed op je erf". De oplossing is een abon nement op de schilder. Jaarlijkse automatische controle op het onder houd van je huis. Uitein delijk de goedkoopste oplossing. Schildersbe drijf Graaf, Postweg 215, De Cocksdorp, tel. 16243. LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) WOONHUIS IN DEN BURG Warmoesstraat 2a In het centrum gelegen solide woonhuis, dat aan de nieuwste eisen is aangepast: royale woonkamer, keuken, bijkeuken/ber ging met plaatsje en zonneterras, boven een overloop, 2 slaapkamers, badkamer met ligbad en douche, vlizotrap naar ruime zolder. WONING IN DEN BURG Vloedlijn 32 Rustig gelegen woning, type twee onder één kap, met garage en beschutte tuin. De woning heeft een tweedelige woonka mer met open haard en schuifpuien naar voor- en achterterras, grote eetkeuken en bijkeuken. Boven 4 slaapkamers, badkamer met lig bad en 2e toilet, vlizotrap naar ruime zolder. Deze royale en complete woning is onlangs nog voorzien van dakisolatie en dak pannen. Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging: Zwaanstraat 6, Rastbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 02220-13888

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 3