Sport Record-aantal menner: voor tweedaagse strijt Goede score dammers Van Lith en Nicolai Hulp van 130 vrijwilligers GEEF ONS DE ZAK!! TEXELSE JO COURANT ZDH droogt Vesdo af in kletsnatte match WSV geen partij voor G-team Tevoko tevreden ondanks verlies Nieuwe opzet eilandcompetitie basketbal Eiiandcompetitie volleybal Surfwedstrijd Reis naar IJsland Drijfnatte afsluiting in zwembad Molenkoog Koen van Bommel Klasse apart Opgeven voor dartcompetitie Mareis (h.) gaan strijdend onder !l Hoe laat begint het? Noodweer ontsi springwedstriji VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1995 Onder toeziend oog ven Marijke Nicolai en Karen van Uth opent dammer Dirk Trap tegen Jacob Visman. (Foto Gerard Timmerman) „We hebben van de week thuis nog een partijtje gespeeld. Wéér verloren. Voor ons hoeft het even niet." De meegereisde partners van damtoppers Karen van Lith en Marijke Nicolai, vrijdagavond simultaangevers in Oosterend, volgden de wedstrijd in De Bijen korf vanaf de zijkant. Ze zagen hoe het duo er van de dertig par tijen 23 won, vijf remise speelde en twee verloor. Makkelijk hadden ze het niet. Van Lith, de tienvoudig Nederlands kampioene die dit jaar landelijk ge zien met meer tegenstand kreeg te maken. Ze is vol ambitie over het WK. „Ik ga voor de eerste plaats." Voor het zover is, had ze af te rekenen met dertig Texelse dammers. Als dampartner in de al ternerende simultaan koos ze maatje Marijke Nicolai, die dit jaar opmerkelijk presteerde op het NK. „Ik was al zover dat ik één van de halve finales had gewonnen. Voor mijn werk als fysiotherapeute moest ik echter naar Duitsland verhuizen. Dat was niet meer te combineren met het kampioen schap." In de eindronde moest ze het kampioenschap dus verlaten. „Ik heb niet meer zo vaak kunnen spelen de laatste tijd. In Duitsland is dammen niet populair en je komt niet even naar Nederland voor alleen een partijtje te spelen." Voor Texel wilde ze wel een uit zondering maken. „Het is hier goed voor mekaar en altijd berege- zellig." Onder de Texelse opponen ten jong en oud. Nestor Jacob Visman ontbrak niet. Het was hem niet ontgaan dat de Oosterender club in een dalletje zit. „Ach, in het verleden is dat wel vaker geweest, maar we kwamen er altijd weer bovenop." In zijn notitieboek heeft hij alle gegevens precies bijgehou den. „Kijk, dit is een partij van pre cies vijftig jaar geleden." In z'n boekje staat ook de uitslag van de simultaan van vorig jaar, toen Van Lith en Nicolai ook op Texel waren. 18 Gewonnen, 8 remise en 2 ver loren. „Of we die prestatie gaan verbete ren? We gaan het in ieder geval proberen", voorspelde Nicolai. De eerste zet was weggelegd voor de jongste deelnemer, Dirk Trap, en de oudste, Jacob Visman. Dat was het begin vooi een spannen de damavond, die tot middernacht zou duren. Uiteindelijk bleven er twee borden over, waaraan Van Lith en Nicolai tenslotte ieder voor zich de partij voltooiden. Winnaars werden Piet Bakelaar en Gerrit Vlaming. Remise werd gespeeld door Adriaan Bruin, Harry van de Wetering, Ate Sijtsma, Lauw Boonman en Jos de Wolf. ZDH had er zondag zin in. In de stromende regen droogden de zwaluwen Vesdo af met 6-0. Op merkelijke nieuweling in de selec tie was doelman Frans Stolk. Hij verving Marco Daalder, die na de 7-2 nederlaag van vorige week is opgestapt. Het bestuur heeft in middels contact gelegd met Kees Kooij, die nog ondersteunend lid is bij Texel '94. Deze club wil hem echter nog niet laten gaan. Oude liefde roest niet. Dat bewees voormalig ZDH-doelman Stolk, die bij de Durper recreanten zijn vorm heeft weten te behouden. Team genoten als Ronald Biesboer, Etiënne van Bennekom en Erik Wuis speelden gedreven. Jan de Wit verving als laatste man Henk Knol, die doorweekt aan de zijlijn zijn mannen coachte. Na een kwartier bracht Ronald Biesboer uit een hoekschop de bal in de zestien meter, waarop Stefan Bousma afzette. De doelman kreeg geen grip op de kopbal, waarna Bousma intikte. Vijf minu ten later was Bousma de verdedi gers uit een soortgelijke voorzet opnieuw te slim af. Met zijn twee de treffer bewees hij zijn vorm. Nog geen minuut later brak Roald van der Slikke door. Hij gaf de bal niet af op devrijstaande Jelte van der Kooi, maar op Bousma. Met Paul Bakker van het G-team zal met genoegen terugdenken aan de wedstrijd tegen WSV. De spits scoorde met een snoeiharde schuiver de mooiste goal van de wedstrijd. De Texelaars wonnen in Wormer met 1-4 van de Noord hollanders. Dat het G-team van trainer Henk de Ruijter geen makkelijk seizoen krijgt, staat wel vast. De tegen stand in de poule is zwaar. Dat bleek vorige week tegen Roda, toen het wat frivole spel van de Texelaars werd afgestraft met een 2-0 nederlaag. Zaterdag hadden de spelers de messen goed scherp. Na tien minuten was met Martijn Verbeke die uit een voorzet van Ruud Heuving raak schoot. Heuving scoorde tien minuter later zelf, nadat hij was aangespeeld uit de verdediging. Doelman Theo Franchimon verruilde zijn keepers handschoenen in de tweede helft voor een plaatsje op rechts. Na acht minuten schoot hij raak. Toen was het de beurt aan WSV, dat een plaagstootje uitdeelde. Paul Bakker bracht 4-1 op het score bord. een achterwaartse beweging zette die zijn tegenstander voor schut en bracht Jelte van der Kooi in stelling, die de ruststand op 3-0 bracht. In de tweede helft brak Bousma door en schoot in een al les of niets poging met veel effect op het doel: 4-0. Na enkele mislukte doelpogingen nam Bousma zelf het initiatief en stiftte de bal over de keeper. De zesde goal kwam op naam van Jelte van der Kooi, die zijn tegenstander uit speelde. Hij schoof de bal via de kletsnatte doelmond in het net. Een latere doelpoging moest Van der Kooi bekopen met een harde ingreep. De scheidsrechter liet het tot verbazing van de Hoornders op z'n beloop. De heren van Tevoko zijn het nieu we seizoen redelijk begonnen. Woensdagavond speelden de Texelse volleyballers voor de be kercompetitie tegen de kampioen uit de promotieklasse, Dinto uit Warmenhuizen. In deze klasse komt Tevoko na de promotie dit jaar ook uit. In de eerste set moest Tevoko dui delijk nog wennen aan de (te) lage zaal, waarin de wedstrijd werd gespeeld. Na een snelle achter stand wist het team nog terug te komen, de set ging echter met 14-16 verloren. De volgende twee sets waren voor Tevoko (15-8 en 15-10). In de vijfde set kon een snel ver kregen voorsprong niet worden vastgehouden. Deze set ging met 15-9 naar Dinto. In de vijfde set hadden de Texelse spelers meer oog voor de tijd dan voor het spel i.v.m. de laatste boot. Daardoor gingen set en wedstrijd uiteindelijk naar Dinto. Wat overbleef, was te vredenheid bij Tevoko, met name over de eerste drie sets. De eerste wedstrijd voor de com petitie is zaterdag 7 oktober in Enkhuizen tegen Madjoe. Fiets weg. Uit een tuin aan de Noordwester in Den Burg ver dween in de nacht van vrijdag op zaterdag een witte opoefiets. Het rijwiel, dat niet op slot stond, was eigendom van een 26-jarige vrouw uit Den Burg. Snelheidscontrole. De politie controleert de afgelopen tijd inten sief of automobilisten zich op het Schilderend wel aan' de snel heidslimiet houden. Woensdag middag werd negenmaal een procesverbaal uitgedeeld. De hoogst gemeten snelheid was 79 kilometer per uur, waar slechts 50 is toegestaan. In totaal werden 417 passerende automobilisten geregistreerd. Inzameling van kleding en schoenen op dinsdag 10 oktober vanaf 13.00 uur. Ten bate van Tessel- huus, reumapatiënten en kinderen in Suriname. U doet toch ook weer mee? De eilandcompetitie basketbal wordt in een nieuw jasje gesto ken. Gezien de teruglopende be langstelling voor de wekelijkse wedstrijden in de Bgm. De Ko ninghal op de vrijdagavond, heeft het bestuur van basketbalvereni ging De Mareis besloten de opzet van de competitie flink te wijzigen. Met ingang van oktober zal maan delijks een toernooi worden gespeeld op de vrijdagavond. De gemengde teams, met minimaal twee dames in het veld, spelen die avond drie wedstrijden. Iedere maand wordt de winnaar met een prijs beloond. Tevens is er een prijs voor een individuele speler, bij voorbeeld de beste driepunt- schutter. Bedoeling van de nieuwe opzet is de eilandcompetitie leven dig en aantrekkelijk te houden voor zowel spelers als publiek. Programma dinsdag 3 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u. Kobeko-DGM Sportshop 19.15 u. Cocky's-Sportshop DGM 20.00 u. Arch. Uriot-12 Balcken Cocky's 20.45 u. Gr. Slock 2-Graaf Arch. Uriot 21.30 u. Teso-P.C. Krim Gr. Slock 2 22.15 u. Paal 9-Maarcobouw Teso Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. Beverdam-Fitt Tatenhove 2 19.15 u. Ecomare-Tatenhove 2 Beverdam 20.00 u. Gr. Slock (v)-Bosma Nioz 20.45 u. Nioz-Kruiswerk Gr. Slock (v| 21.30 u. Texèle-TopTien Kruiswerk 22.15 u. 7 Provinciën-Smash Texèle Veld C, vrouwen: 18.30 u. Eierl.Huis-Visser Durper Drup 19.15 u. Durper-Haarst. Eierl. Huis 20.00 u. Westerlaken-De VlierHaarstudio 20.45 u. Vespertina-I. de Boer Westerl. 21.30 u. Klif 12-Timmer I. de Boer 22.15 u. Leydekkers-Zeilmakerjj Timmer Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (15194). Uitslagen: ABN/AMRO-Maarcóbouw 3-0; Tex. Auto- centrale-Tatenhove 1 0-3; Super-Perfect Bodies 2-1; O.S.G.-Handicap '94 3-0; Kobeko-12 Balcken 2-1; Arch. Uriot-Paal 28/De Krim 1-2; Klif-Rabo 0-3; Ecomare- Waayer 2-1; LenR-Zandloper 2-1; 7 Provincién-TopTien 3-0; Wiersma Antiek- Smash '68 2-1; ABN/AMRO-Jozef 1-2; Question-De Vlier 3-0; Klif 12-Visser Bouw 1-2; Zeilmakerij-Timmers Bakkerij 3-0; Vespertina-Haarstudio 2-1; Eierland- sche Huis-Slagerij lepe de Boer 3-0; Westerlaken-Duper Drup 3-0. Lokatie is wederom de De Koning hal. Teams worden verzocht zich vóór 10 oktober op te geven. Dat kan bij Drogisterij Mets in de Parkstraat. De kosten bedragen /Ï25,- per team. Voor informatie: Ria van Maldegem, tel. 15695. Als de wind het toelaat houdt de Windsurfclub Texel zondag de laatste surfwedstrijd voor dit sei zoen. De wedstrijd telt mee voor het kampioenschap en start om 11.00 uur bij Dijkmanshuizen. De inschrijving is vanaf 10.00 uur. Wie bij Mantje in Den Burg een paar schoenen uit de Gore-Tex col lectie van Ecco aanschaft, kan een reis voor twee personen naar IJs land winnen. Opdracht is de har monie tussen mens en natuur vast te leggen op een zo bijzonder mo gelijke manier. Foto, film, verhaal, alles is toegestaan. De wedstrijd wordt gehouden in vijftien landen; alle winnaars zullen in juni '96 sa men op expeditie naar IJsland gaan. De laatste dag van het seizoen viel bij zwembad Molenkoog let terlijk in het water. Ondanks de regen liet de leiding de afsluiting op zondag gewoon doorgaan. Aan het eind van de dagnamen vijftien honden een duik in het zwembad. Van de activiteiten was het meest uitgekeken naar het topglibberen. Vanaf de glijbaan moesten de kin deren zo snel mogelijk naar de overzijde van het bad zien te ko men. Als een haas door het water dus, maar nog sneller naar bene den zien te glijden. Omdat dit op blote billen het best gaat lieten ze de zwembroek vrolijk zakken. Bij de meisjes won Charlotte Boon (t/m 8 jaar), Hilmar Hof (t/m 11) en Sara Visée (12-plus). Bij de jon gens won Dirk de Vries (t/m 8), Boy van der Vis (t/m11) en Maar ten Dogger (12-plus). Bij de tekenaars slaagde Jozef Pie- ter Buisman erin de mooiste teke ning van Ben en Liz te maken. Tweede werd Samantha Pieterse en derde Vincent Brosius. De fami lie De Wit uit Den Burg werd win naar - van de familie-estafette waaraan acht teams meededen. De toeschouwers in zwembad Wok, weren zondag wellicht nog natlel zwemmers zelf. m,,„ Op de banen achter het Eierland- sche Huis werden de clubkampi oenschappen van de Cocks- dorpse tennisvereniging Heri Ho- die gehouden. Aanvankelijk voor namelijk droog weer en een soepele organisatie zorgden voor een vlot verloop. Alleen op de laatste finaledag moest halverwe ge in verband met de regen in al lerijl worden uitgeweken naar de overdekte baan van De Krim. Door vakantie van diverse leden ontbrak een aantal clubcoryfeeën. Dit had wellicht nog interessante wedstrijden kunnen opleveren. Aan de sportieve, gemoedelijke sfeer deed het in ieder geval niet af. Dit jaar werden de mixpartijen ge heel in het weekend van 16 en 17 september gehouden om het aan tal finalewedstrijden in het slot weekend binnen de perken te houden. Dit was een goede keus: het groeide uit tot een apart toer- nooitje binnen het geheel. De jeugd speelde in aparte poules; vooral onder de jongste jeugd was er veel deelname. Aparte vermel ding verdienen Koen van Bommel, die tot driemaal toe een eerste prijs mocht afhalen en Mieke van den Bent, die twee eerste en een tweede prijs ontving. Na de prijsuitreiking werd het kampioenschap traditioneel af gesloten met een barbecue. Uitslagen: Dames enkel: 1. Mieke v.d. Bent, 2. Ditte Westdorp; heren enkel: 1. Koen v. Bom mel, 2. Chris Stolk; dames dubbel: 1. Mie ke v.d. Bent/Ditte Westdorp, 2. Anneke Saal/Coby v.d. Linde; heren dubbel: 1 Ed en Koen v. Bommel, 2. Frans en Chris Stolk; mix: 1. Ditte Westdorp/Koen v. Bommel, 2. Mieke en Robbert v.d. Bent; jeugd: 1. Mikel Knippenberg, 2. Niels den Braven; jongste jeugd poulewinnaars: Jo- sien Westdorp, Eva v.d. Linde en Nina Bar telsman. Het enorme aantal van 54 aan spanningen is er de oorzaak van dat de samengestelde men wedstrijd over twee dagen is gespreid. Vanmiddag is al begon nen met de dressuur. Morgen zul len de resterende dressuur- proeven, de spektakulaire mara thon en vaardigheidsproef wor den verreden. „Hoeveelste keer ook alweer? Zet maar de achtste, als het niet klopt horen we meteen wat het wél moet wezen", lacht Willem Goën- ga. De Texelse menner staat al ve le jaren aan de basis van het grote aangespannen evenement. Als or ganisator en als deelnemer. Hij wordt bijgestaan door een enthou siast team van menvereniging Tus sen Wad en Duin. Het is een officiële bondswedstrijd en dat betekent dat er tal van re geltjes zijn waaraan moet worden voldaan. Er kunnen winstpunten worden gehaald en punten voor de mensporttrofee, die jaarlijks wordt uitgereikt tijdens de beurs „Paard en Koets" in de Brabanthallen. Concentratie bij Koen ven Bommel voor de opslag. Reserves Eigenlijk mogen maar 45 aanspan ningen aan de start komen van het Texelse evenement. Vorig jaar wa ren het er 43. Omdat meestal Wél wat overkantse combinaties wor den afgemeld voor het zover is, wordt gewerkt met een reserve lijst. Maar als niemand zich af meldt.... „Ach, het lost zich vanzelf op. We hebben geen enke le moeite gehad om de paarden en pony's van de overkant onder te brengen. Ze staan over het hele eiland verspreid", vertelt Janny Westerlaken, die de spil vormt van het wedstrijdsecretariaat. Geen lichte taak, daar de wedstrijd wordt gekenmerkt door veel ver- De Texelse Dart Organisatie begint eind november met de competitie. Teams die mee willen doen, kun nen zich tot 20 oktober opgeven bij Jan Duinker, Wilhelminalaan 81 (tel. 310240), of bij Arie Eelman, Thijsselaan (tel. 312924). Elk team bestaat uit drie spelers, de speelavond is vrijdag. Inschrijfgeld bedraagt 745,- per team. De Mareis zijn het nieuwe seizoen begonnen met een nederlaag. Voor het eerst in de tweede klasse traden de Texelaars in het strijd perk tegen het uit de eerste klasse gedegradeerde Schoorl. Dat bleek nog een maatje te groot, maar de Mareis gaven zich niet makkelijk gewonnen. In de eerste helft werd het 26-18 voor de man nen uit Schoorl. In de tweede helft werd fanatiek gespeeld, zodat de schade beperkt bleef tot 46-37. Programma Zaterdag Sportlaan Den Helder: 18.00 Marmag 1-Marels (d.) iFoto r wt Bami tg.00 Zap-Marels (h.) schillende categorieën. Niet alleen is er een scheiding tussen pony en paard, ook enkel- en dubbelspan vormen aparte rubrieken. Er doet één vierspan mee, maar buiten mededinging. Verder zijn er ook nog drie zwaarte-categorieën: B beginners), L licht) en M midden). Janny Westerlaken krijgt van de bond twee computers ter beschik king om de uitslagen snel te ver werken. Slonzig Een samengesteld menwedstrijd kent de onderdelen dressuur, ma rathon en vaardigheid. Voorheen hoorde daar ook presentatie bij. Omdat de beter bij kas zittende deelnemers daar doorgaans het beste bij uit de verf kwamen, is dat onderdeel al jaren geleden af geschaft. Dat had echter een ver slonzing tot gevolg. „Het hoefde allemaal niet zo nodig. Je zag ma- rathontuigen in de dressuurproef en ook op het tenue viel vaak het nodige aan te merken." Om de stijl en etiquette die traditiegetrouw bij de paardesport horen terug te brengen, is tijdens de Texelse wed strijd een aparte prijs voor presen tatie ingevoerd. Goênga: „We verwachten heus niet dat iemand met een tandeborsel de onderrand van zijn koets poetst. Je moet het zien als stimulans." Té fel? Onder de deelnemers zijn 19 Texe laars, net als vorig jaar. De meeste starten in de klasse B paarden en- kelspan. De strijd belooft fel te worden. „Misschien wel té fel", mompelt Goënga. „Je moet wel onthouden dat je met een hobby bezig bent," Om te voorkomen dat te fanatieke rijders te ver gaan, zijn veterinaire controles ingelast. Dat die niet overbodig zijn, bleek vorig jaar, toen twee uitgeputte dieren uit de strijd werden gehaald. „Zeker als het zo regenachtig blijft kan het een zware beproeving worden. Vrijdag Om 13.30 uur is al een geza menlijke verkenning van de marathon gedaan, om 16.15 uur volgt een tweede verken ning. Start bij Manege Aken- burg. Om 19.30 uur is een briefing voor alle deelnemers in de foyer. Zaterdag 07.15 uur verkenning E traject volgens afspraak. 08.30 uur start dressuur bij manege Akenburg. 09.35 uur start marathon. 14.00 uur start vaardig heidsproef. 20.30 uur prijsuitreiking in partycentrum Calluna. Zondag Om 12.00 uur begint bij ma nege Akenburg een gezellig- heidsrit voor alle deelnemers. Na afloop snert eten in de foy er. Opgeven bij het wedstrijd secretariaat. Niet iedereen heeft zoveel get dat de conditie toereikend Ook voor de rijders is aan di heid gedacht. Bij alle hinden in de marathon is EHBO aam en een post met een mobiefe foon. Hindi De hindernissen zijn ook weer fraaie bouwwerken geet niet Staatsbosbeheer! melden. Zonder hun mede* zouden we nergens zijn", schuwen Westerlaken en Go De zes creatieve obstakels zi situeerd in en om de Dennen de Laanweg staat een en tunnel van stro. Publiek koml ter helemaal aan de trekken Ploegelanderweg. De hei van het land naast het fie zijn verwijderd, zodat één perceel is ontstaan. Daarop drie hindernissen, die de iedere keer na een traject dor bos naderen. „Er is dus con iets te zien", aldus Goënga, op wijst dat auto's langs de hinderlijk zijn voor de rijders, liever op de fiets." Manege burg vormt de spil van alle teiten. Daar zijn program verkrijgbaar en kaartjes wast route van de rijders staat aanr ven. De sponsors, zonderw evenement niet had kunnen gaan, worden erin genoemi geroemd. De prijsuitreiking is zaterdag: 20.30 uur in partycentrum na. „Een feestavond met b Nee, daar zijn we na afloop maal veel te moe voor. Ie* heeft zoveel te praten, ge wordt het toch wel." Zondag werd bij manege A burg de laatste „outdoor" sp wedstrijd van het 51 gereden. Het noodweer middags losbarstte, zorgde het onderdeel rijstijl-springer ge tijd werd uitgesteld. Dn combinaties hielden het wo zien, mede ter voorkoming blessures. Het klassiek springen kon s gens wel gewoon worden werkt. De amazones N Eilander en Eva van der Linde ten met hun prestaties in onderdelen de toon. Beide i eindigden twee keer als win Zaterdag namen drie Texelse binaties deel aan een dres wedstrijd in Den Helder. W Bakker behaalde de beste re ten door tweemaal de binnen te halen, waarvan e* een winstpunt. Ook Jacob# behaalde een winstpunt, w? de Ridder was er een met winstpunt. Klassiek springen: B-spnngen fd cat. l.Nieke Eilander-Mariski, Hoogenbosch-Colorada E-cal- van Beurden-Muis. L-springen P°" cat.: I.Eva van der Linde-Patricw* 1.Sanne Lampers. L-springen, P l.Vera Blom-Hannelou. Zoetelief-Emil 38 pt. i

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 10