trijd om „hoed" in nieuwe fase |Horecabedrijf drie lar lang opgelicht Meubelhuis lexel Monumentale Dubliners te zuinig om te stoppen N Cjrocn "ZwartsJexeh in het harL, Brug maakt vrije val na communicatiestoring Question reünie' Vin een tapijt van 1.500,- smeente verwerpt bezwaren Greenside irkneemster bekent verduistering Engelse toerist zwaar gedupeerd Verkeersleider voorkomt catastrofe Kraan bij het laden gekanteld Weer een maand wachten voor Stiggelbout VERDES IN DIT Kunst familie Maas riekt naar mientgrond 2 Steeds minder winkels in Oosterend 5 sh Docenten Hogeberg gemiddeld lang ziek 5 Koger proefstraatje gevoelig voor smet 11 w Erfkamperen nóg een jaar gedogen? 13 Harry weet van de prins veel kwaad 13 Inbraak gebouw Gemeentewerken I nog maar O weken Plus/Klus doe het zelf markt Van der Vis EUR0MASTER 06 904 904 01 gemeente wil Greenside Vastgoed B.V. na 21 november te dwingen de illegale opbouw („hoed") van het hotel ie Nikadel te slopen. Aldus blijkt uit de beschikking 9 oktober waarin het college de bezwaren die Greensi- t gemaakt tegen het voorgenomen gemeentelijke eden. ongegrond verklaart. betekent dat het respijt dat nside in juni van de rechter gekregen, zijn einde nadert, jïmeente zou toen de sloop de hoed afdwingen, maar reide schakelde de Alkmaar- se rechter in wat leidde tot de uit spraak dat met slopen gewacht moest worden tot zes weken na de gemeentelijke beslissing over het beroep tegen de aanschrijving tot sloop en tegen de weigering goed dat de „hoed" onlangs een extra verfje heeft gekregen, want het ziet dat hij nog lang mee moet... Foto Harry de GraafI Iwerkneemster van een hore- èijf in Den Hoorn blijkt de at- en drie jaar met grote naat sommen geld te heb- verduisterd. Het gaat om een ilbedrag van ongeveer B.OOO,-. De vrouw heeft «dag tijdens een politiever- rbekend. Bij haar thuis werd aer ƒ42.000,- aan contan- Iteruggevonden. [«(denking rees enige weken len. Het viel op dat bij haar aigheid de omzet gemiddeld rwas dan op de dagen dat ze (werkte. Bovendien bleken de «risten - ondanks een druk en - zodanig tegen te vallen, [bet bedrijf met minder krach- Inoest draaien dan gewenst. eg redenen om de gangen [ie 35-jarige medewerkster uit [Helder met meer dan gewone «se na te gaan. open weekend ontdekte een 93 dat de vrouw aan het ein- |«n de dag bankbiljetten in jaszak had, die er op een eer- Ibjdstip nog niet in zaten. In bij lvan de eigenaar volgde daarna [gesprek met de verdachte, "al gaf ze toe niet juist te heb- hehandeld. Maandag werd de in kennis gesteld. Tijdens [verhoor twee dagen later be rde vrouw alles. Na overleg [ie politie met de officier van i mocht ze naar huis, in de wetenschap dat haar een rechts zaak wacht met de aanklacht: „Verduistering in dienstbetrek king". De vrouw is op staande voet ontslagen. Opvallend is dat zij zulk een lange tijd ongehinderd haar gang kon gaan, hoewel het bedrijf over een elektronische kassa beschikt. De eigenaar verklaarde desgevraagd dat de kassa slechts wordt ge bruikt als veredelde rekenmachine en niet om het personeel te con troleren: „Wij werken op vertrou wensbasis met onze werknemers." De vrouw leidde geen uitbundig leven. Wèl wisten mensen in haar omgeving dat ze opvallend vaak dure kleding kocht. van de bouwvergunning die Greenside had gevraagd om de hoed alsnog gelegaliseerd te krijgen. Die termijn loopt dus af op 21 no vember. Daags daarna, zo hebben B en W laten weten, zal wordt vastgesteld of met de sloop is be gonnen. Is dat niet het geval dan zal de sloop met politiedwang worden aangepakt. Dat het zover komt is niet waar schijnlijk, want Greenside heeft al besloten om in dat geval opnieuw naar de Alkmaarse rechter te stappen om schorsing te vragen van dit B en W-besluit. Greenside- advocaat Mr Maurice Frantzen uit Amsterdam verwacht daarop bin nen enkele weken uitspraak. Valt die voor Greenside negatief uit dan zal de kwestie worden voor gelegd aan de Raad van State. Maar dat kan ook de gemeente doen als de uitspraak voor Green side pósitief is. De Raad van State pleegt de tijd te nemen voor zijn beslissingen: het kan nog jaren duren. „Zinloos" Mr Frantzen zegt dat te betreuren. „We houden elkaar op die manier zinloos bezig, terwijl er best een voor beide partijen aanvaardbare oplossing is. Na de schorsing van de aanschrijving tot sloop in juni heeft de gemeente de kwestie niet werkelijk opnieuw overwogen. B en W houden gewoon vast aan hun oude standpunt. Het is een politieke prestigekwestie ge worden". Negen kantjes Dat laatste wordt door B en W met verontwaardiging ontkend in de bijna negen kantjes tellende beslissing op de bezwaarschriften. Het college kreeg met totaal zes ongeveer gelijkluidende Green- side-bezwaarschriften te maken, afkomstig van drie Greenside- bv's, pachter Vincent de Jong, de Lees verder pagina 5 Een 34-jarige Engelse toerist werd maandagmiddag zwaar gedu peerd, toen hij zijn rijkelijk gevulde portefeuille kwijt raakte. De man had het kleinood naast zich liggen, terwijl hij op het bankje voor het postkantoor in Den Burg van het mooie najaarsweer zat te genie ten. Bij vertrek vergat hij de porte feuille. Toen hij even later tot die ontdekking kwam en terugkeerde, bleek het bankje geheel leeg. De portefeuille bevatte ondermeer zijn paspoort, rijbewijs en bankpas, een chequeboek en ongeveer dui zend gulden aan Nederlands geld. Veel schrik, en weinig schade. Teso is gistermorgen aan een ca tastrofe ontsnapt toen de Schul- pengat in Den Helder om 7.34 uur voortijdig wegvoer en de brug naar beneden viel. Razendsnel optreden van de verkeersleider in Den Helder voorkwam dat de oprit helemaal naar beneden dui kelde. (ADVERTENTIE) Fa. Oosterhof Parkstraat 3, Den Burg, e* 312246 Eigenlijk waren ze nog precies dezelfde. De Dubliners die zes jaar geleden vor het laatst op Texel optraden en gisteravond in dezelfde samenstelling een feest je bouwden in Vakantiecentrum De Krim. Zodra Ronnie Drew en zijn mannen „Farmoy Lassies" in zetten, gingen de handen op el kaar en waren zo'n 900 bezoekers de drie kwartier die de heren op zich lieten wachten ver geten. Jong en oud wist de ver grijsde Ierse formatie die al 33 jaar aan de weg timmert te waar deren en was onder de indruk van het sfeertje in de nieuwe Krim- sporthal. Vooral voor de pauze liet het pu bliek zich boeien door het geva rieerde repertoire van de grijsaards. Oude songs, dat wel, maar het blijft boeiend een live op treden van het monumentale vijf tal mee te maken. Met zichtbaar gemak speelde Barney McKenna vanuit z'n stoel bij vlagen virtuoos banjo en kon ook overweg met de harmonica. Eamonn Campbell, de clowneske en rossige gitaarsolist, manifesteerde zich als de vrolijke noot. „Nieuwkomer" Sean Can non deed met zijn glashelder te norstem de in 1984 gestorven legendarische Luke Kelly vergeten. De zanger/gitarist mixte zijn Ierse monologen met Nederlands als. „Klap die handen op elkaar". A ca- Teso wijt het incident aan een „communicatiestoring" in de stuurhut. Door het misverstand voer de boot tijdens het laden langzaam achteruit, waarop de brug ongeveer één minuut vóór het eigenlijke vertrek van de boot naar beneden stortte. De auto's waren toen al geladen, maar er liepen nog wel twee voet gangers op de brug. Die wisten zichzelf staande te houden. Het ongeluk werd opgemerkt vanuit de verkeerstoren, waarbij de ver keersleider razendsnel ingreep De brug zakte daardoor niet verder dan een meter of anderhalf. Daar bij knapten wel twee staalkabels en raakte een luchtcilinder be schadigd. Na een noodreparatie kon de veerboot om 7.45 uur de haven verlaten en arriveerde rond acht uur op Texel. De resterende dag kon de dienstregeling volgens schema worden uitgevoerd. Hoewel Teso er alles aan doet de kans zo klein mogelijk te houden, is een dergelijk incident voor zover bekend een keer of twee eerder gebeurd. pella maakte hij op die manier van „The sick note" een act. Onsterfelijk De op zeventig geschatte Ronnie Drew maakte zich met evergreens als „Whiskey in the jar" voor de zoveelste maal onsterfelijk. Indruk maakte de veelzijdigheid van John Sheahan, die net zo makkelijk met de viool omging als de met thin whistle en de mandoline. Toen het verwachte vuurwerk na de pauze uitbleef, was dat direct aan het publiek te merken. Alsof de Dubliners tot een achtergrond koor was verbleekt nam het gekra keel vanuit de zaal dermate vormen aan, dat Sean Cannon bij een gevoelig duet met Campbel de Een kraan van de firma Daalder die gistermorgen door het waterschap bij Dijkmanshuizen is ingezet om bagger uit de sloot te scheppen is bij het opladen bijna gekanteld. De dragline zakte weg in de berm en sloeg om. Een telekraan van Texel BV werd ingezet om het gevaarte weer op z'n pootjes te helpen. Vol gens de firma Daalder heeft de machine geen schade opgelopen en kon deze nog dezelfde dag el ders aan het werk. (Foto Dirk Kuiter) zaal tot stilte maande. De aan dacht keerde spoorslags toen de leren tempo in hun nummers gooi den. Pas bij de onvermijdelijke toe gift „The Wild Rover" gingen de Texelaars echt met de voeten van de vloer. Joviaal „Ach, we vinden dat we vanavond een geweldig publiek hadden", verklapte Cannon, die in de pauze het joviale imago van de band be vestigde en in de kleedkamer met de krat pils rondging. Fans zal het teleurstellen dat bariton Ronnie Drew na het toernee solo verder gaat en uit de band stapt. Drew beschikte al over een aparte kleed kamer, maar op het podium trad het vijftal als een hechte band naar buiten. De overblijvende mu zikanten willen na het Drews ver trek overigens niet van stoppen weten. „Daar zijn we gewoon te zuinig voor." Tekst: G.T. Foto's: T. de G. De behandeling van het verzoek om schadevergoeding van familie Stiggelbout is een maand uit gesteld. De gemeente gaat éérst bekijken of de aanvraag wel op tijd is ingediend. Stiggelbout woont aan de Schoor- wal. Door het kappen van een rij elzen in de tuin van een buurman, is een vrij uitzicht ontstaan tussen het seniorencomplex aan de Gast huisstraat en het huis van de fami lie. Aantasting van privacy wordt aangevoerd als reden voor de claim. De raad toonde zich verdeeld over het verzoek. Andere aanvragen van buurtbewoners zijn gehono reerd en dat maakte enkele raadsleden aan het twijfelen. Bin nen Texels Belang was men het zelfs onderling niet eens. Voor de zaak kon worden uit gesponnen greep Peter Bakker van Groen Links in. Hij wees erop dat het indienen van een schadeclaim aan een termijn is gebonden. Bo vendien vond hij dat de inbreuk op de privacy was ontstaan door kap van bomen in een particuliere tuin. „De gemeente is dus helemaal geen partij." Als de termijn inderdaad is verstre ken, dient de aanvraag niet ont vankelijk te worden verklaard. Het college zal dit uitzoeken. Mocht de overschrijding het gevolg zijn van de maand uitstel die door deze verdaging ontstaat, dan zal de ge meente de zaak toch in behande ling nemen. lil II i'iT'if ■■'Tm'iï I VI ni'''Vmïn'?Tl Bij een inbraak in het gebouw van Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat in Den Burg is een bedrag van f300,- buit gemaakt. Dat gebeurde in de nacht van woensdag op donderdag. De in breker kwam binnen door op het dak te klimmen en een raam te forceren. Het geld bevond zich in een bureaula. (ADVERTENTIE) I in de ZwaanstrèBt suggesties voor 15 okt. W (ADVERTENTIE) TEXELSE^ 'c.OU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: LTDE EUROPESE BANDENSPECIALIST JUICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11024 VRIJDAG 13 OKTOBER 1995 i Langeveld en de Rooy b.v., tel. (0222) 362600. wrtentles/abonnementen/bezorglng tel. 362600, fax 314111. Jetle tel. 362620, fax 314111. j, m dringende gevallen 06-52 78 43 20 of 06-52 78 49 62. frtle buiten werktijd Tessa de Graaff, uWitteplein 3, Den Burg, telefoon 315639 jCHUNT DINSDAGS EN VRIJDAGS. LOSSE NUMMERS f1,45. even de krant bellen Kies 1 voor nieuws. 2 voor sport. 3 voor de agenda. 4 voor het weer X. De TC-Nieuwslijn. altijd het laatste nieuws

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 1