Veiling belooft veel spektakel SPort '\yyampini--Q j pbrengst voor de manege S8 sür TEXELSE 23 COURANT Jacht op de oze Spreeuw Film gelijk met dam voltooid „Dam in zee" met snert en roggebrood skraïners leren op Texel over natuurbeheer ass >tó\ Schaker Terpstra in grootse vorm Eilandcompetitie volleybal Eilandcompetitie tennis Zijm blinkt uit in jeugdinterland Nieuwe paarden doen het goed Sjoelkampioenschap Vechtend De Koog strijdend ten onder Nieuwkomers op dreef in klaverjasstrijd Basisscholen hielden lijnbaltoernooi Schapendrijven op De Noordkroon f,t9ft niets te maken met het |(se Lionsevenement en ook met een Zwarte Markt. Vrij- vond 27 oktober wordt in de gge vanaf 20.00 uur een vei- g,houden ten bate van de uit- jng van de accommodatie, belooft een spektakel te lilt. jngeboden spullen zijn over- ed nieuw. „Er zit voor ieder- sel wat bij", aldus de speciale ^commissie, die Hans Boom heeft gekregen dat hij de ha- hanteert. n Texelaars en Texelse bedrij- lie de paardesport op het een warm hart toedragen goederen of boden diensten die bij opbod worden ver- Het gaat daarbij niet om VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 nullen vogelliefhebbers 'centreerden zich dinsdag het terrein rond het NIOZ- tww. Met kijkers en came- i waren ze op jacht naar de spreeuw. Deze nogal bij- fiere trekvogel hoort thuis luid-Oost Europa. Bij de wijken jonge exemplaren Ial eens af van de meest ciênte route. Uitdaging 1 vogelaars is om juist die ;r exemplaren als roze ww te herkennen want de volwassen dieren lonen de kenmerkende ro- kleur. Jonge vogels lijken jewone spreeuwen en een memer moet scherp op n en kleur van de snavel m om zeker te zijn dat hij met de roze soort heeft te n opvallend grote belang ing voor het diertje had te en met de Dutch Birding xiation-week. In verband mee bevinden zich mo- iteel op Texel meer dan vogelliefhebbers die hten zoveel mogelijk soor- waar te nemen. Ze bedie- tich van semafoon en 06 'oonnummer om elkaar op hoogte te houden van rnemingen. Daarmee is ibard waarom plotseling le aantallen vogelaars op en op plekken waar een aaide vogel is gezien. Een Ider die momenteel bij het 2 aan het werk is, had zijn ïi gedachten over het fa- sme van de „birdwat- Hij bood aan de euw een ander kleurtje te en en zo voor een nieuwe daculaire waarneming te ten... paardespullen, maar allerlei aan trekkelijke kavels, zoals gereed schap, fietsen, een verrekijker, dinerbonnen, een magnetron, hor loges, taarten, worsten en nog veel meer. „We hebben ruim hon derd kavels". Zwerfkei Een bijzonder aanbod is een zwerfkei van 1000 kilo, die gratis thuis wordt afgeleverd. Of wat te denken van een rit voor een trou werij in een speciale rock 'n roll- auto uit 1959? Levensmiddelen en flessen drank komen onder de ha mer, evenals een antieke lederen koffer en een kunstwerk van die- renschilder Harry van Zomeren. Ook worden verschillende dien sten aangeboden, zoals schoon heidsbehandeling of een dag schilderen door Peter Dros l„maar alleen als het niet te hoog is, want ik ga geen ladder op"). Voor de paardenhouders worden dekkingen van een stamboek- rijpaardhengst, een tuigpaard en een pony geveild. Verder zijn er pri- vélessen van diverse instructeurs. Voor agrariërs zijn er pakken hooi, stro en enkele klasse stamboek ooilammeren. De fokkersclub heeft een stamboekkalf beschik baar gesteld. Veilingmeester Boom zal de goederen op een re delijke prijs inzetten, zodat leuke koopje tot de mogelijkheid behoren. Verloting Belangstellenden kunnen donder dag 26 oktober tussen 19.00 en 22.00 uur in de manege terecht voor een kijkavond. Vrijdag gaan de deuren om 19.00 uur open, waarna de veiling om 20.00 uur begint. Catalogi kosten een rijks daalder en kopersnummerszijn gratis verkrijgbaar. Die dienen te vens als lot in een verloting, waar van de hoofdprijs door de organisatie angstvallig geheim wordt gehouden. Trekking wordt aan het eind van de avond verricht door de notaris, die de hele veiling begeleidt. Wie de manege wil steunen en nog iets beschikbaar wil stellen kan contact opnemen met Peter Dros, telefoon 314490 of 31080. De aanleg van de veelbesproken dam bij de Eierlandse vuurtoren le verde ook werk op voor plaatselij ke bedrijven. Aannemingsbedrij ven, logiesverstrekkers en con structiebedrijven pikten een leuk graantje mee van het project. Dat geldt ook voor Videolux Producti ons van John Smit uit Den Burg, die van Rijkswaterstaat opdracht kreeg de bouw van de dam met de camera te volgen. De opnamen werden in eerste instantie gebruikt om te worden vertoond tijdens de tentoonstelling op het terrein bij de vuurtoren. Naarmate het werk vorderde kyvamen steeds nieuwe opnamen beschikbaar die dan weer in de film werden verwerkt. Nu de dam klaar is, is de film ook klaar. Tot eind volgende week zal hij permanent worden gedraaid in het expositiegebouw waar hij gra tis kan worden bezichtigd door iedere belangstellende. Voor Rijks waterstaat is de dam iets bijzon ders, omdat het de eerste dam is die wordt gebruikt om kustafslag tegen te gaan door het „vangen" van zand waardoor nieuw strand wordt gevormd. De 23 minuten durende film zal door RWS worden gebruikt voor informatie- en pro motiedoeleinden. beelden op van zinkstukken leg gen, asfalt gieten en stenen stor ten. Indrukwekkend zijn de zeer recente luchtopnamen, die laten zien dat zich ten zuiden van de dam ai een flink strand heeft ge: vormd. Bij de voltooiing van de film heeft Smit het „menselijke" element nog versterkt door Marije Westerlaken als presentatrice ten tonele te voeren. Tijdens de dam- bouw duikt zij af en toe op om uit leg te geven, zittend in een kraan, metend met een instrument en zelfs bezig met het teweeg bren gen van een explosie in de groeve waar de stenen van de dam van daan komen. Deze onderdelen hadden nog wat strenger geregis seerd moeten worden, want de uitgesproken tekst komt niet na drukkelijk genoeg over en steekt daarom ongunstig af bij het goede commentaar in de rest van de film. Smit dankt de opdracht aan mond tot mond-reclame. Meer dan eens maakte hij bedrijfsfilms voor een grote baggeraar, die connecties onderhoudt met Rijkswaterstaat. Mogelijk komt de film over de dam ook op de televisie. Hij is aan de omroep aangeboden. Een film over een dergelijk tech nisch onderwerp wordt gauw saai, maar Smit is erin geslaagd er een dynamisch en levend geheel van te maken waardoor ook de leek wordt aangesproken. Met vlot gemonteerde, zonnige en zeer kleurryke beelden wordt het pro bleem van de kustafslag ge schetst, waarna de bouw van de dam van het begin tot het eind wordt gevolgd. Dat levert mooie Omdat de dam bij de vuurtoren Dynamisch klaar is, komt een eind aan de ten toonstelling die daar tijdens de aanleg werd gehouden. Tot en met 29 oktober kan men er nog dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur terecht. Als aardigheidje van Rijkswaterstaat is er voor iedere bezoeker snert met roggebrood, aangevoerd door cateringbedrijf Ruud Boom. Oekraïners zijn van maandag V) met woensdag op het geweest voor een werkbe- De wetenschappers en na- meerders uit het jgebied bestuderen de wijze Jp in Nederland met natuur omgegaan. Twee van hen een beetje Engels en fun- sn als tolk. 'zoekers keken rond bij Eco- hfit Inctitinit i /nnr fine on Natuuronderzoek en gingen met Erik van der Spek van Staatsbos beheer op pad in de duinen. Ook werd het rotganzenreservaat Zee burg bezocht en de Zandkuil op de Hoge berg. De samenwerking die op Texel plaatsvindt tussen behe rende instanties zoals SBB, Rijks waterstaat en Natuurmonumenten trok hun aandacht. Op de foto vertelt Van der Spek het gezelschap over de vele insec ten die in de Zandkuil voorkomen en waar de wijze van beheer op is afgestemd. De bezoekers kunnen onder meer de film zien die van de damaanleg is gemaakt en die nu helemaal klaar is. Van de dam zijn boven dien fraaie luchtfoto's gemaakt. Eén daarvan krijgen de bezoekers als ansichtkaart mee na een be zoek aan de expositie. DIT ZEGT METS OVER CULTURELE INTERESSE tii THIATI» Of MUSIUMT OIHANOICAPIIN DOtN Nff ZO -4 Na twee speelronden om het Texels kampioenschap schaken heeft regerend kampioen Jaap Dros zijn faam waar gemaakt door de volle buit te grijpen. Er zijn twee schakers in de gelede ren van 'En Passant' die gelijke tred met Dros houden. Naast de verrassende Frans Eijgenraam is dat Auke Terpstra, die al twee keer met een 'walk-over' een makkelijke overwinning boekte. Deze indrukwekkende start duidt op een grootse vorm van 'good- old' Terpstra. Maar de competitie is nog te pril om conclusies te kun nen trekken. Geen van de Texelse schakers mag zich nu al rijk reke nen of als uitgeschakeld beschou wen. Kanonnen als Rinus Vittali en Piet Bakelaar zijn nog helemaal niet in actie gekomen, terwijl Piet Cornelisse en Martin van Tatenho- ve bij hun eenmalige optreden toch ook een sterke indruk achter lieten. Jaap de Wijk, nog niet zo lang ge leden een geduchte tegenstander voor de toppers, zit kennelijk in een dip. Tegen Paul Eelman boekte hij weliswaar een overwinning, maar die moest hij wel voor de poorten van de hel weghalen. Het was dat Eelman in tijdnood een foutje maakte, anders was remise het maximaal haalbare geweest. Tegen Terpstra werd De Wijk vol komen afgedroogd. Na veertien zetten gaf hij noodgedwongen de pijp aan Maarten, waarna hij stil letjes de speelzaal verliet. Een week eerder had Terpstra ook al uitgepakt met zo'n snelle overwin- Programma dinsdag 24 oktober: Veld A, mannen: 18.30 u.Kobeko-Sportshop Teso 19.15 u.Graaf Spuiterij-Teso Kobeko 20.00 u.Handicap '94-Tatenhove 1 ABN 20.45 u. 12 Balcken-ABN/Amro De Krim 21.30 u.Super-De Krim Paal 28/De Krim 22.15 u.DGM-Paal 28/De Krim Super Veld B, gemengd en vrouwen: 18.30 u. Cavo Latuco-Zandloper Waayer 19.15 u.Waayer-Tatenhove 2Cavo Latuco 20.00 u.Ecomare-Rabo Beverdam 20.45 u.Beverdam-Klif Ecomare 21.30 u.Top Tien-Nioz Rival 22.15 u.Rival-Smash '68 Top Tien Veld C, vrouwen: 18.30 u.Haarstudio-Leydekkers Zeilm. 19.15 u.Klif 12-Zeilmakerij Leydek. 20.00 u.Question-Timmer Bakk. Klif 20.45 u.Westerl.-Visser B. Quest. 21.30 u.Vespertina-Vlier Visser B. 22.15 u.Durper Dr.-I. de Boer Vlier Wedstrijdleiding voor deze avond: let en Willem (315194). Uitslagen: OSG-Tatenhove 1-2; Handicap '94-Graaf Spuiterij 2-1; Teso-Super 0-3; Groote Slock 2-Perfect Bodies 1-2; Texelse Autocentrale-P.C. De Krim 3-0; Paal 28/De Krim-12 Balcken 1-2; Cavo Latuco- Tatenhove 2 0-3; LenR-Rabo 1-2; Ecomare-Zandloper 3-0; Uriot-DGM 3-0; Meubelhuis-Maarcobouw 1-2; ABN/Amro- Paal 9 3-0; Texèle-Smash '68 1-2; Wiersma-Jozef 2-1; Nioz-ABN/Amro 3-0; Groote Slock (v)-Kruiswerk 3-0; Rival-Top Tien 1-2. Deuce: 9.00 u. P. Brons-A. Heidstra 9.00 u. R. Siebinga-A. Keijser 10.00 u. H. du Porto-H. Bakker 10.00 u. T. v. Koppen-E. Dankers 11.00 u. B. v. Veen-N. Erwich 11.00 u. L. Mantel-I. Westerlaken 19.00 u. Bokma/Land-Dros/Bakker 20.00 u. H. Boekel-J. Zoetelief Heri Hodie: 9.00 u. K. v. Bommel-R. Buitenweg 9.00 u. R. v.d. Bent-.E. v. Bommel 10.00 u. H. Schraag^-R. Verduyn 10.00 u. R. v. 0osten-R. Zoetelief 11.00 u. v.d. Bent/d. Boer- Kramer/Bolte 19.00 u. H. Maas-W. Oosterhof 19.00 u. d. Braven/Stark- v.d. Linde/Saai 20.00 u. F. Stark-A. Westerlaken Oosterend: 10.00 u. J. v.d. Meer-M. Land 10.00 u. N. Meijer-A. Kamstra Uitslagen K. van Bommel-M. v.d. Wetering 2-0; R Buitenweg-J. v.d. Meer 1-1; R. Verduyn- R. Siebinga 2-0; J. Knol-L. Mantel 0-2; N. Meijer-I. Westerlaken 2-0; K. van Bommel-J. v.d. Meer 2-0; M. Jansen-E. van Bommel 2-0; H. Schraag-E. Kossen 0-2, R Zoetelief-J. Joosten 2-0; v.d. Lin de/Saai-Dros/Bakker 2-0; F. Stark-W. Oosterhof 1-1; M. v.d. Wetermg-M. Land 1-1; T. van Koppen-N. Erwich 2-0; L. Mantel-N. Meijer 0-2; H. du Porto-R. van Oosten 2-0, M. Jansen-P Brons 2-0; A Keijser-E. Kossen 2-0; H Bakker-R. van Oosten 2-0; T. van Koppen-F, Schraag 2-0; N. Erwich-E. Dankers 0-2; H. Boekel-A. Westerlaken 0-2; Den Bra- ven/Stark-Dros/Bakker 1-1. ning. Net als tegen De Wijk kwam het Frans op het bord, maar nu te gen Henk Tuinema en met verwis selde kleuren. Deze opening is Terpstra kennelijk op het lijf ge schreven, want beide keren bracht hij zijn tegenstanders reeds in de opening onherstelbare schade toe. De eerste speelavond was toch al een avond waarop de spaanders van het bord vlogen. Naast Terpstra en Tuinema waren er nog vier schakers die binnen het uur al klaar waren en dat is uitzonderlijk snel. Jaap Dros liet er geen gras over groeien in zijn Italiaanse partij tegen Thijs Witte. Al vroeg werd de zwarte koning over het bord ge jaagd, waarna een snel mat onaf wendbaar was. Nieuwkomer Martin van Tatenho- ve gaf zijn visitekaartje af door in een razend tempo zijn partij tegen Ali Naderi in zijn voordeel te beslis sen. Daarmee is de teneur gezet. Lijstaanvoerders zijn nu Jaap Dros, Auke Terpstra en Frans Eijgen raam, op de voet gevolgd door Martin van Tatenhove, Piet Corne lisse, Evert de Visser, Cees van Houten en Abe Zïjm. Met één doelpunt en drie beslis sende voorzetten in de jeugdin terland tegen België (uitslag 5-0) heeft de Texelse profvoetballer Sieme Zijm de aandacht op zich gevestigd. AZ-voorzitter Dirk Scheringa wil de talentvolle Texe laar nu een verbeterd contract aanbieden. Na vijf minuten in de wedstrijd te gen de Belgen bracht Sieme Zijm het Nederlands elftal 16-18 jaar op een 1-0 voorsprong. Hij speelde een „bere-wedstrijd" en gaf on dermeer drie voorzetten waaruit werd gescoord. Zijm speelde de hele wedstrijd. Waarschijnlijk is hij over een maand van de partij in Drente, waar Oranje zich via wedstrijden tegen Cyprus en Ar menië kan plaatsen voor het Euro pees kampioenschap. Over het openbreken" van zijn contract bij AZ wordt deze week gesproken. Verschillende paarden debuteer den zondag tijdens de eerste in door dressuurwedstrijd in manege Akenburg. De nieuwko mers deden het goed. Saskia Verhulst had zich met Dan cer optimaal voorbereid. Dat resul teerde in twee eerste prijzen in de klasse B, met een totaal van drie winstpunten. Ook door Wilma Witte, Ria Bakker en Tessa Blom werden winstpunten gehaald. Afgelopen zomer promoveerde Annemarie van der Linde met Goldboy naar de klasse Z. Zondag haalde de combinatie het eerste winstpunt, waaruit een stijgende lijn in prestaties blijkt. Bij de pony's viel Marieke van Ros- sum op met twee zeges. Zij kan het uitstekend vinden met Linardo, de vroegere pony van Annet Kos sen. In de klasse L haalde Anne- mieke Bouthoorn twee winst punten. De uitslagen: PAARDEN B: 1. Saskia Verhulst- Dancer-177, tweede proef 162, 2.Wilma Witte-Quality's lniento-167, tweede proef Ria Bakker-Julian-160, L: 1. Harma Eilander-lwan-166, tweede proef 1. Dyantha van Vugt-Erosa-152, M: 1. Annemiek van IJsseldijk- Earldom-151, Z:1. Annemarie van der Lmde- Goldboy-183 PONY'S B cat.D/E: 1. Marieke van Rossum-Linardo-172, tweede proef 167, 2. Immetje Duin-Jojo-165, tweede proef Stephanie Annyas-Hanja-159, 3. Suzanne Eelman-Barame-162, L cat.D/E: 1. Evelien Duin-Sisi-163, tweede proef 1. Janneke Beers-Gazal-157, 2 Ma rieke Bakker-Jesper-161, tweede proef An nemiek Bouthoorn-156, 3. Annemieke Bouthoorn-Spetter-157, tweede proef Ma rieke Bakker-154, M cat.D/E 1. Sanne Lampers-Marron-153. 2. Ester Koorn-Bidar-148, M2: LSanne Lampers-Marron-145. Morgen wordt in „De Buureton" aan de Molenstraat in Den Burg gestreden om het kampioenschap sjoelen voor senioren (55-plus- sers). De hoofdprijs is de wissel beker die enige jaren terug door de gemeente Texel beschikbaar is gesteld. Daarnaast zijn er bekers voor de nummers twee en drie. Het kampioenschap wordt geor ganiseerd door sjoelclub „De Snel le Schijf", een onderdeel van de Stichting Welzijn Ouderen Texel. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur. Kosten: f3,50 (incl. koffie en koek). SV De Koog heeft de lastige uit wedstrijd tegen het hoogge plaatste HOSV met 2-0 verloren. De ploeg uit Opmeer bezet de tweede plaats, terwijl De Koog pas zes plaatsen lager op de rang lijst is terug te vinden. De spelwij ze en de strijdlust van zondag bieden echter perspectief voor het verdere verloop van deze competitie. De Koog moest zondag aantreden zonder Wil Wassenaar en Bernard Ipenburg die momenteel met hun aanhang de stranden van warmere oorden aan het beproeven zijn. De basiself startte voortvarend en had vroeg in de wedstrijd op een voorsprong moeten komen toen Wally van Beek de bal goed door- kopte op één van de voorwaart- sen, die deze niet te missen kans onnozel voorlangs schoot. De Koog kreeg nog een paar mogelijk heden: John Eelman zag zijn schot op drie meter van het doel geblokt en Nico Schot was onfortuinlijk toen hij een afgeslagen vrije trap oppikte en via de doelman naast schoot. De gasten waren in hun uitvallen steeds gevaarlijk, maar de Koger defensie bleef redelijk makkelijk op de been, ook omdat Pieter List even handelend moest optreden en dat ten koste van een gele kaart ook deed. Toch werd de weer kordaat optredende Jan Het koppel Chris Schraag/Nico Barhorst behaalde tijdens de der de ronde om de klaverjastitel de hoogste score van 7502 punten. Daardoor kwamen zij op de derde plaats in het klassement. Het koppel Frans Bos/George Eel man deed het prima met 7407 punten: zij staan nu op de dertien de plaats. Het duo Hanna Zijm/Door Witte werde derde met 7223 punten, direct gevolgd door Jelle Wiersma/Johan Vinke met 7023 punten. Mieke Eelman/Jo Keyzer scoorde 7003 punten en het koppel Marie Timmerman/An- nie Vermuë rondde het precies af op 7000 punten: zij staan op een vierde plaats. Stand na 12 partijen: 1. Gerda Timmerman/Freek Veeger 20971; 2 Bart Weijdt/Willem Koomen 20824, 3. Chris Schraag/Nico Barhorst 20743; 4. Annie Vermuë/Marie Timmermans 20387, 5. Jaap en Jannie van Heerwaar den 20029; 6. Elly Eelman/Judo Vriens 19819; 7, Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp 19674; 8. Jelle Wiersma/Johan Vinke 19613, 9 Dini Winters/Annie Bakker 19538; 10. Henk Hooyschuur/Bram van der Linde 19480. Aan het beperkte aantal inzendin gen was te merken dat opdracht 2 van een zwaar kaliber was. Bo vendien waren de goede oplossin gen zeer dungezaaid. Degenen die het antwoord fout hadden of niets hebben ingestuurd, houden daarom kans op de drie hoofdprij zen. Dan moet natuurlijk wel de opdracht van deze week tot een goed einde worden gebracht. Al lemaal weer meedoen dus. De in opdracht 2 genoemde codes corresponderen met de vuurto rens van Eierland (flits 2) en Huis duinen (flits 4). Via de andere aanwijzingen kom je dan uiteinde lijk uit bij het Jan Ayeslag, waar Kjapsma de de Noordzee ziet lig gen (het strand is ook goed). Som mige deelnemers raakten het spoor bijster en kwamen bij Den Burg uit. Annette Barhorst uit Oosterend had zich blijkbaar suf gepuzzeld en concludeerde: „Kjapsma ziet sterretjes". Opdracht 3 Ook deze opdracht kan met de kaart van Texel op tafel worden opgelost. Wie echter twijfelt, zal toch even de deur uit moeten. Het antwoord is te vinden aan de hand van vier afbeeldingen. U trekt een lijn tussen 1. de lokatie van detail A en de plaats van de boerderij van foto B en tussen 2. de plaats waar het schuurtje C staat en het woonhuis van deze juist vader geworden persoon D. De lijnen kruisen elkaar in een na tuurgebied. Wat is de naam van dit natuur gebied? 280 leerlingen van het basison derwijs kwamen woensdag en donderdag in actie bij het lijnbal toernooi. In sporthal „Ons Genoe gen" werden zo'n 230 wedstrijden gespeeld. Woensdag was het de beurt aan de Jozef school. Veertien teams streden op vier velden. De oudste leerlingen verdeelden de taken binnen het team. De spanning en inzet waren troef. Donderdagmorgen kwamen de Kompasschool, de Vrije School en de leerlingen uit de buitendor pen in actie 31 teams speelden in twee poules. De arbitrage was in handen van meesters en juffen. De toernooien werden georganiseerd door de va kleerkrachten lichamelijke opvoe ding. Plaatsman vlak vooor de rust ge passeerd. De vrije trap werd vanaf de rechterkant goed genomen en Dennis Saai was een stap te laat om het de spits echt lastig te maken. De bal werd goed ingekopt, raakte de lat en de onfortuinlijke Plaats man moest lijdzaam toezien hoe de bal vanaf de lat via zijn rug het doel inhobbelde (1-0). Cees van Beek kwam er in de tweede helft in voor Hans van Exel die wegens verplichtingen een boot eerder naar het eiland moest. De Kogers konden het niveau van de eerste helft niet vasthouden en probeer den het via strijdlust en opportu nisme. De moegestreden Dennis Eelman werd naar de kant gehaald en ook Gerard de Jong ruimde het veld. Al deze wisselingen konden er niet voor zorgen dat de verdien de gelijkmaker uitbleef. Een kwar tier voor tijd deelde HOSV de knock-out uit. Barry Betsema had de spelverdeler de gehele wed strijd goed tegenstand geboden, maar hij kon niet verhinderen dat deze vanaf een meter of twintig mocht aanleggen en Plaatsman voor de tweede keep kon ver schalken. Zaterdag geeft Jaap Zuidewind op boerderij De Noordkroon een de monstratie schapendrijven met bordercollies. Deze hond is be faamd om de kwaliteiten als hoe der van vee en drijver van schapen. De demonstratie begint om 14.30 uur en duurt ongeveer dertig minuten: de entree (incl. be zoek aan de boerderij) bedraagt f5,- vóór volwassenen en 4, voor kinderen tot en met 12 jaar. Maandag houdt schapenboerderij extra activiteiten in verband met de herfstvakantie. Deze activitei ten beginnen om 14.00 uur. Op het programma staan onder meer spinles, het leren omgaan met het schaap, geiten borstelen, schape- melk proeven en schminken.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 13