Weekend teso Film Muziektheater van Het Herenleven Groenlinks: stoppen met verbranding van „ruugte" Blijft liet vandaag droog op Texel VOOR Agenda TEXELSE COURANT Amerikanen achter de vogels aan Workshops graffitti en spray art van 21 en 22 oktober 1995 Kerkdiensten zondag 22 oktober TV Texel op zoek naar zanglustigen Materiële schade bij aanrijding Mortal Kombat oud Papier Busje komt zo.. jTIEIWSUJX 06-904 904 01 VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 Amerikaanse studenten eco logie en mariene biologie die in Europa zijn in het kader van wetenschappelijke uitwisse ling, maakten vanuit de Uni versiteit van Kopenhagen een reisje naar Nederland waar ze enkele dagen doorbrachten op het NiOZ op Texel. De 34 studenten, afkomstig van evenveel Amerikaanse univer siteiten, arriveerden zondag avond met een bus, begeleid door enkele wetenschappers van de Universiteit van Ko penhagen. Ze verbleven in lo- geergebouw „In den Potvis" en woonden de volgende da gen colleges bij van de NIOZ- biologen Prof. Peter de Wilde, Dr. Bouwe Kuipers en Dr Katja Philippart en van Dr Norbert Dankers van het Instituut voor Bos- en Natuuronderzoek. Ook werden tochten gemaakt met de onderzoeksvaartuigen Navicula en Griend en werden de NlOZ-laboratoria bezich tigd waarbij over wetenschap pelijke zaken werd gepraat met de medewerkers. Woens dagochtend woonden ze een college bij van Dr Theunis Piersma over vogeis en 's mid dags werden diezelfde vogels in de natuur opgezocht. Het gezelschap begaf zich daartoe gewapend met kijkers naar de Mokbaai (foto). Gisteren ver trokken de studenten voor en kele dagen naar Amsterdam waar ze gast waren van het Expert Centre for Taxonomie Identification van de universi teit aldaar. IFoto Harry de Graaf) Door deel te nemen aan een tweetal workshops zullen de ge bruikers van Time Out (Ouwe ULO) het interieur van dit jeugd centrum op artistieke wijze opk nappen. Woensdag en donderdag a.s. zul len zowel een workshop graffit- ti/spray-art worden gehouden als een workshop decoratie. Beide workshops duren van 10.00 tot 17.00 uur en er kan gratis aan worden meegedaan. Bij de graffitti/spray-art activiteit zullen in de studio van Rob Smidt aan de Maricoweg (achter Velt- kamp) de onderkant van een op klapbaar podium (20m2) en zes wandpanelen (10m2) onder han den worden genomen onder lei ding van Rob Smidt en Ben Witte. De deelnemers kunnen zelf afbeel dingen (platenhoezen e.d.) die zij in de creatie willen verwerken, meenemen. De workshop decoratie wordt ge houden in Time Out zelf onder lei ding van Angelique Asbreuk van de kunstacademie van Enschede. Het gaat om muurdecoratie met gebruikmaking van Keltische mo tieven en behangranden. Voor deelnemers die tussen de middag overblijven zijn broodjes beschikbaar. Aanmelden via tele foon 315582 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg: 9.30 u. dhr. J. Wieten; uitz. via De Lichtboei. De Waal: 11.00 u. ds. H.R. Betting. De Koog: 9.30 u. ds. H.R. Betting. Den Hoorn: 9.30 u. ds. J.J.H. Hoekstra uit Velsen-Zuid. Oosterend: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. W.M. vd. Vegt uit Maastricht. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. J.J.H. Hoekstra uit Velsen-Zuid. GEREFORMEERDE KERKEN Den Burg: 10.00 u. kand. H. v.d. Bosch uit Kampen. 19.00 u. kand. H. vd. Bosch uit Kampen; uitz. via De Lichtboei. Oosterend: 10.00 u. drs. L. de Kouter uit Veldhoven. 19.00 u. dhr. B. Guiljam. GEREFORMEERDE GEMEENTE In kerkgebouw Schoolstraat te Oosterend. 10.00 en 16.00 u. ds. C. Sonnevelt. Do. 26 okt.: 19.00 u. ds. F. Harinck. GEREFORMEERDE KERK (vrijgemaakt) in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: 16.15 u. dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u. dhr. B. Guiljam; uitz. via Radio Texel. BAPTISTENGEMEENTE Julianastraat, Den Burg. 10.00 u. br. B. Meeuwsen uit Den Helder. ROOMS-KATHOLIEKE KERK Den Burg: Za. 19.30 u. dameskoor; uitz. via De Lichtboei. Zondag: 10.45 u. The Gospeltrain; nevendienst en crèche. Oosterend: zo. 9.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing: 10.30 u. „Wordt uw leven door de waarheid veranderd?" Wachttorenstudie: 11.20 u. „Christelijke getuigen ten gunste van goddelijke soeve reiniteit." Opgaven voor vermelding in de lijst „Voor het weekend" moeten dinsdags voor 12.00 uur worden ingeleverd. Artsen Uitsluitend voor spoedgevallen. Van za. 8.00 tot ma. 8.00 u.: Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Kotterstraat 24, Oosterend, telefoon 18234. Consult uitsluitend na te lefonische afspraak. Verpleegkundige thuiszorg (wijkverpleging) Kruiswerk Kop van Noord-Holland, afdeling Texel. Voor verpleegkundige thuiszorg op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 06-8998828. Spreekuur jeugdgezondheidszorg (iedere werkdag van 8.30-9.00 uur), telefoon 13241. Het uit leenmagazijn in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel 24 is elke werkdag tussen 13.00-14.00 uur geopend, telefoon 13241. Tandartsen Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is er spreek uur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies, Witte Kruislaan 19, Den Burg. Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via tel. 12323. Thuiszorg (bejaardenhulp en gezinszorg): Voor dringende hulp in het weekend en buiten de spreekuren: 14152. Spreekuur na het weekend maan dag 8.00-10.00 uur en 14.00-15.00 uur. Stichting Thuiszorg Texel, Jonkerstraat 6, Den Burg. Nuttige adressen: *Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 06-11. •Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is da gelijks open van 9.00 tot 17.00 uur. Telefoon: tijdens kantooruren 22188; buiten kantooruren 12222. Bij spoedeisende gevallen: 06-11 •Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 22188. •Dierenartsen Praktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. Alleen in spoedgevallen tel. 12527. •Verslavingsproblemen: Voor hulp bij acute problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: tel. 19413 (De Nieuwe Skuul). •Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwem mers in nood: tel. 16270. •Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, tel. 12066. •Kunstgebitreparatie: Tandtechniek Van Kralingen (samenwerkend met het heelkundig centrum; vergoed door het ziekenfonds), tel. 12069. Tandtechniek R. van Oosten (particuliere praktijk), tel. 10605. •Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg. Tel. 12112. Zaterdag 11.00-12.30 en 15.00-17.00 uur. Zondag 11.00-12.30 uur en 16.00-17.00 uur. Buiten die tijd al leen voor spoedeisende gevallen. Zaterdagmiddag 4 november houdt SLOT TV Texel een zang happening in de NH-kerk van Den Burg. Vanaf 13.00 uur wordt door de leden van diverse koren de ope ningstune gerepeteerd en opgeno men. De opname wordt uitgezon den tijdens de eerste -grootse- uit zending van de lokale televisiezen der op 11 november a.s. (op kabelfrequentie 30-). De tekst van het lied is van de hand van oud- Texelaar Theun de Winter, de mu zikale leiding in de kerk is in han den van muziekdocent Dyo Wassink. De organisatie wil zoveel mogelijk zanglustigen bij het project betrek ken en nodigt dan ook iedereen uit mee te komen zingen. Notenlezen is geen vereiste, maar wie van te voren tekst en muziek wil hebben, kan dit opvragen bij het secretari aat, tel. 315582. Een 26-jarige automobilist uit Al phen aan den Rijn lette dinsdag morgen niet op toen hij vanaf camping Prins Hendrik de Stuif weg opreed. Van links naderde op dat moment een vrachtwagen, bestuurd door een 32-jarige man uit Den Hoorn. De aanrijding die volgde, leidde ertoe dat de perso nenwagen deuken opliep aan de linker voorkant. De vrachtwagen werd beschadigd aan de brandstoftank en een wiel. De bestuurders bleven ongedeerd. Vrijdag 20 oktober In Cinema Texel draait om 16.00 en 19.00 uur „Mortal Kombat" en om 21.00 uur „Apollo 13". Mevrouw Loes Geus-Boeijen opent om 15.00 uur de nieuwe timmerwerkplaats van het Ma ritiem en Juttersmuseum in Oudeschild. Het Rode Kruis neemt bloed af in de aula van de openbare scholengemeenschap De Ho- geberg, van 17.30 tot 21.00 uur. Zaterdag 21 oktober In hotel Opduin beginnen om 11.00 uur de open bridge- wedstrijden om het kampioen schap van Texel, 's Avonds tweede zitting. In Cinema Texel draait om 14.00 uur „Frank en Frey", om 16.00 en 19.00 uur „Mortal Kombat" en om 21.00 uur „Apollo 13". In De Buureton in de Mo lenstraat worden de Texelse sjoelkampioenschappen voor 55-plussers gehouden; 14.00 Op Schapenboerderij De Noordkroon is vanaf 14.30 uur een demonstratie schapendrij- ven met bordercollies van Jaap Zuidewind. Toegang f5,- (kinde ren f4,-) inclusief bezichtiging van de boerderij. Dansclub Madira houdt in par tycentrum Calluna een dansa vond; 20.30 uur. Entree f5,-. Zondag 22 oktober Bij het surfstrandje van Dijk manshuizen begint om 10.00 uur een fiets-wandeltocht langs de waddenkant onder leiding van een gids van de stichting Natuur Excursies Texel. Aan melden bij EcoMare. Om 11.00 uur begint de tweede dag (derde zitting) van de Texel se bridgekampioenschappen in hotel Opduin. Omstreeks 15.30 uur prijsuitreiking. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt een spon sorwandeltocht. Gestart kan worden vanuit de Panda-boet (de voormalige boet van Hop man) in De Nederlanden tussen 13.00 en 14.00 uur. In Cinema Texel hetzelfde film programma als zaterdag. In de Hervormde kerk van De Waal wordt opgetreden door het Neva-ensemble uit Sint Pe tersburg, aanvang 20.00 uur. Entree f7,50. Maandag 23 oktober Boarders en skaters brengen een bezoek aan de skatebaan Quelderduin bij Den Helder. Deelnemers stappen op de bus van 10.30 uur op het station Elemert of op de boot van 11.05 uur. Terug met de boot van 16.35 uur uit Den Helder. Kosten f5,- per persoon, inclu sief boot, te betalen in de bus. Ook ouders zijn welkom. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt voor de jeugd in dorpshuis 't Skiltje een speelgoed ruil- en verkoopbeurs gehouden. In EcoMare begint om 20.00 uur een lezing over vogels op Texel. In het zaaltje bij de Doopsgezin de kerk in Den Burg wordt een Leerhuisbijeenkomst gehou den, aanvang 20.00 uur. Me vrouw drs H. Hirschfeld, vice-voorzitter van het CIDI spreekt over „De ontkenning van de holocaust". In Cinema Texel draait hetzelfde filmprogramma als zaterdag. Op drie plaatsen beginnen om 20.00 uur dia-avonden over Texel: in De Waldhoorn in Den Hoorn door Henk Troost, op De Krim door Freek Veldwisch en in de Hervormde kerk van De Koog door Wim Wiering. Dinsdag 24 oktober Onder leiding van een gids van de stichting Natuur Excursies Texel begint om 11.00 uur een paddestoelenexcursie. Aanmel den bij EcoMare De Waddenvereniging houdt Kinderwaddendag. Aanmelden in de Waddenwinkel in de Wil- helminalaan. Van 10.00 tot 12.00 uur doe-dingen en aan vang 13.30 uur een wadex cursie. In Cinema Texel draaien dezelf de films als zaterdag. De Vrouwenbond FNV komt bijeen in de Buureton aan de Molenstraat, 20.00 uur. Hans Bakker vertelt over zijn werk bij de KNRM. Wim Opgelder (orgel) en Harm de jonge (hobo) geven een con cert in de R.K. kerk van Den Burg, aanvang 20.15 uur. De afdeling dialect van de historische vereniging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. Vanaf 20.30 uur wordt in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn opgetreden door muziektheater Het Herenleven. Woensdag 25 oktober In de Mokbaai wordt een excur sie gemaakt, aanvang 14.00 uur. Aanmelden in de Wadden winkel in de Wilhelminalaan in Den Burg. In Cinema Texel draaien dezel de films als op zaterdag jj, In het Krim-theater De KieU dief begint om 20.00 uur j dia-vertoning „Thuis onder weg" door reisfotograaf RU(jtl Schroder. Entree f5,-. Natuurexcursies. Dageft worden excursies gemaakt i de Muij, de Geul en de Sluftr om 11.00 of 14.00 uur. Aanrne den bij EcoMare. Extra afvaarten (halfuursdiens op vrijdag 20 oktober van 9.3 uur (afvaart Texel) tot en mi 16.05 uur (afvaart Den Helder Zaterdag 21 oktober: idem. Er worden geen wachttijd" verwacht. Ook informatie via de Nieuwslijn, telefoon 06 90 904 01. Hoogwater te Oudeschild Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. 25 Do. 26 Vr. 27 20 21 22 23 24 4.17 5.24 6.25 7.25 8.15 10.05 9.56 10.24 en 17.05 u en 18.151 en 19.04i en 19.541 en 20.551 en 21.251 en 22.101 en 22.30ti Aan het strand is het ongeveer eenm eerder hoogwater. De zon komt 22 ek tober op om 7.14 u. en gaat onder 17.30u.; 24 oktober nieuwe maan, 2 oktober springtij. Peter Bakker en Jaap Vlaming van Groenlinks Texel willen dat een eind komt aan het verbranden van slootruigte op Texel. Ze willen dat het voortaan wordt gebruikt in de stal, wordt verhakseld of onder gewerkt. Ook inleveren bij De Hamster is mogelijk, maar bij gro te afstand is dat bezwaarlijk. De fractieleden stellen daarom voor om in overleg met de agrari sche organisaties verschillende plekken land aan te wijzen waar in oktober, november en december slootruigte kan worden gestort. De gemeente zorgt dan voor afval en verwerking. De Groenlinks-mannen wijzen er op dat de maanden oktober en no vember voor veel Texelaars met luchtwegaandoeningen een ware plaag zijn. In die tijd worden de sloten gemaaid en het riet wordt verbrand, wat veel rook en stank veroorzaakt. Ook mensen zonder caraproblemen hebben daar last van. Bovendien mag het niet en is het schadelijk voor het agrarisch imago. Soms komt zelfs de ver keersveiligheid in het gedrang als het zicht op de weg door de rook wordt belemmerd. Bakker en Vlaming geven toe dat hun voorstel geld en moeite kost. „Maar de gezondheid van onze burgers is deze inspanning toch wel waard". Mortal Kombat is de verfil ming van het gelijknamige computerspelletje, waarin Westerse en oriëntaalse knokspecialisten elkaar met rake klappen naar het leven staan. STREETFIGHTER met Jean Claude van Damme was eerder dit jaar ook al een der gelijke verfilming, maar werd een waardeloze flop. Aan de Amerikaanse bioscoopkas sa's deed de nieuwe variant van Mortal Kombat het duide lijk veel beter. Hoewel de Belg Van Damme in de States veel populairder is dan Christopher Lambert, die hier wordt opgevoerd als de dondergod Rayden, moet hij het nu toch behoorlijk te gen deze Lambert afleggen. De dondergod krijgt dan ook ondersteuning van een enorm leger trucagespecialisten, dat onder meer het vierarmige monster Goro tot leven wekte. Goro, Lambert en regisseur Paul Anderson zijn bovendien lief voor dieren, want de Ame rikaanse dierenbescherming prijst het drietal om de wijze waarop het tijdens de opna men met slangen en insekte omging. Een film van deze tj: met veel technische slimmj heidjes en hoogstandjes. APOLLO 1' Op 300.000 km van de aardr kwam de driekoppige beman ning in acuut levensgevaa door het plotselinge optredei van een zuurstoffek. Een waai gebeurd ruimte-drama dal spectaculair is verfilmd dooi Ron Howard. Het knappe var de film is dat je weet dat hel goed zal aflopen met dezedne astronauten - want de schiedenis is bekend - maar omdat het zo echt is, zit j aan je stoel gekluisterd. Tom Hanks zal er deze keer wel geen Oscar mee verdie nen, maar hij is wel weer na drukkelijk aanwezig. FRANK FREY Deze geheel Nederlands gesproken Disney klassieker ook deze herfstvakantie nog in onze Texelse bioscoop: als u met zijn vieren gaat betaalt u slechts voor 3 personen (CvH) FRANK FREY. dagelijks oir 14.00 uur MORTAL KOMBAT. dagelijks om 16.00 uur en 19.00 uur APOLLO 13, dagelijks om 21.00 uur Natuurlijk kunf u het concertge bouw bezoeken, of rond een zi geunerkampvuur plaatsnemen. U kunt ook een Fellini-film bekijken of naar het carnaval gaan. Maar voor minder geld en met een hoop theater kunt u een optreden van Het Herenleven bijwonen. Waarschijnlijk zult u zich het ene moment nauwelijks kunnen bed wingen om op te springen en deel te nemen aan die wervelende Ita liaanse dans, het volgende mo ment prijst u zich gelukkig dat u nog zit, wanneer u geconfronteerd wordt met het lied van die ontplof fende Amsterdammer, die tot ra zernij wordt gebracht door het hoofdstedelijke parkeerbeleid. En brengen die accordeon, saxofoon, trompet of eventueel andere in strumenten, tezamen met de zangstemmen een gevoelige snaar bij u in trilling? Dan kunt u daarna rekenen op een ongegeneerde aanval op uw lachspieren. In razend tempo brengen deze he ren een muzikale komedie meteen tragisch randje. Of is het een hilari sche tragedie? Ron Verhoeff op accordeon, Koen Franse op trom pet en Chris Rietmeijer op sax (of uit hun leven een andere muzi kant) zullen u niet de gelegenheid geven om tijdens het optreden over die vraag na te denken. Hun repertoire bouwden ze op in de straten van Praag, Barcelona en Amsterdam en vonden zo een vol maakt eigen klank. Dinsdag 24 oktober, aanvang 20.30 uur, entree 719,50, vrien denprijs 717,00 (diner vooraf mo gelijk) Theater-restaurant Klif 12, Den Hoorn, tel. 319633. Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op. De mensen wordt verzocht deze spullen vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, zodat ze vlot kunnen worden in geladen. Deze week wordt oud papier op gehaald in de volgende straten: 8. Kogerstraat, Wagemaker- straat, Waalderstraat en Marei- straat. „In Amsterdam rijdt een ii rond, en...." Verder kwam Erni man dinsdagavond in de com sievergadering voor welzijnsbe niet. Daverend gelach van collega's onderbrak haar bed Zelf zag ze de humor er ook van in, maar toch ging ze seti verder over de wagen met mot röntgenapparatuur. „Misschiet dat voor ouderen op Texel oplossing. Het is maar een dachte." Wethouder Eetman loofde erover te denken. (ADVERTENTIE) Bel de.TC Nieuwslijn en je weet alles. Het Texelse weer, nieuws, sport, agenda. TESO-gegevens en hoogwatertijden Alles op één lijn. Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf je vakantie-adres. Het Texels Dagblad" met het nieuwste nieuws voor ca. I.- per minuut.

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2