<gg> teso Wilco Drijver herovert turntitel na vier jaar Particulier bureau biedt thuiszorg aan Hebben ze die drank' rijder nog gepakt? TC#|weijwslwk Agenda TEXELbE COURANT Bedrijvigheid Texelaars zingen in „The Messiah" 06-904 904 01 Kerstkaarsen Voorlichting agrarische zaken Mare Prins wint darttoernooi Presentatie plan voor Dorpsstraat Verfhulp gezocht voor Time Out Zwart van 't volk op Zwarte Markt DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 B0£ TlEK ALLERLEI COCKTS KAPSALON 00RPSS7RAA1 JE JOKER ^RUTTELHUU' 906 S :akhols£ Sinterklaas kleur- en verhalen wedstrijd Vanaf morgen woensdag nov. liggen bij Klavertje 4, Ba ker Optiek, Langeveld en t Rooy, Fred v.d. Werf en Bakt rij Ofrein, kleurplaten kla voor kinderen tot 6 jaar. D Ondernemersvereniging Di Burg vraagt de kinderen drift te gaan kleuren. Kinderen vt 6 tot 8 jaar kunnen ei Sinterklaasverhaal schrijve Kinderen van 8 tot 10 jaar et verhaal op rijm. De winnaa komen met hun verhaal in dl Sinterklaaskrant van 24 ik vember. Ook worden daarin d winnaars van de kleurwe strijd bekendgemaakt. Inleveren bij bovenstaat winkels tot en met maande j a.s. 12.00 uur. U vraagt, wij draaien. Dat is het motto van „Liever Langer Thuis". Dit bureau biedt thuiszorg aan op Texel. Het is een initiatief van Jan Vonk. „Waarom? Omdat er vraag naar is", verklaart Jan Vonk het ont staan van het bureau. „Aan de overkant verrijzen dergelijke be drijfjes als paddestoelen. Ik ben zelf verpleegkundige en ik dacht: dat kan ik ook." Vonk nam een jurist in de arm om een bedrijfsconstructie op te stel len die voor hem en de klant voor delig was. Hij huurt freelance verpleegkundigen in. „Dat scheelt mij een hoop overheadkosten." Hij heeft een lijst met acht mensen waar hij een beroep op kan doen. Er kan hulp worden geboden op al lerlei gebied. „Gehandicapten, zie ken, ouderen, terminale zieken, kraamhulp, gezinsverzorging...voor alles heb ik mensen." Betaling Wie een beroep doet op het bu reau huurt hulp in voor minimaal twee uur en maximaal 24 uur. Sommige ziektekostenverzeke raars vergoeden de rekening, maar niet allemaal. „Ik zoek dat voor be langstellenden uit. Daar hoeven de mensen niet zelf achteraan. Ik Dinsdag 14 november De gemeenteraad komt om 14.00 uur bijeen in het raadhuis voor de behandeling en vast stelling van de gemeentebegro ting 1996. Publiek is welkom. De vergadering kan ook worden gevolgd via Radio Texel. In hotel De Lindeboom houdt de gemeente een informatiea vond over de nieuwe actie „Tanksiag", aanvang 19.30 uur. De afdeling stamboomonder zoek van de historische vereni ging komt om 20.00 uur bijeen in d'Ouwe ULO. Ook niet-leden zijn welkom. In Cinema Texel draait om 20.30 uur „Muriëls Wedding". Woensdag 15 november In de kantine van het voormali ge LBO hebben de plattelands vrouwen van Den Burg een bijeenkomst om 09.30 uur. In Cinema Texel draait om 15.00 uur „André the Seal" en om 20.30 uur „Muriëls Wedding". In het jeugdgebouw aan de Oranjestraat in Oosterend be gint om 14.00 uur een verkoop middag van de Hervormde Zusterkring. De gemeenteraad komt om 19.30 uur in openbare vergade ring bijeen. Rechtstreekse uit zending door Radio Texel. De Kon. Vereniging voor Ho meopathie verzorgt om 19.30 uur in Lands End in Den Helder een lezing over darmklachten, voeding en over de betekenis van de homeopathie. De Plattelandsvrouwen van De Cocksdorp-Eierland hebben in Het Eierlandsche huis een doe- avond; 19.45 uur. In de Gereformeerde kerk in Den Burg wordt een Israël- avond gehouden. Pieter Bénard spreekt over „Israël, teken van hoop". Met medewerking van de Singers of the Lord. Donderdag 16 november In De Poort begint om 09.30 uur een vrouwenochtend over Israel. Heieen Bénard spreekt over „Ruth, Ester en wij". Van 09.00 tot 12.00 uur is een verkoping van de Welfare in het Rode Kruisgebouw in de Jon kerstraat. In de kapel van De Buureton is de bestuursvergadering van de SLOT, aanvang 20.00 uur. In het partycentrum van Callu- na is een hoorzitting over de herinrichting van de Dorps straat en de Badweg, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel kan om 20.30 uur worden genoten van het spektakel „Waterworld". Bij heldere hemel is vanaf 20.00 uur de Volkssterren wacht op het terrein van Eco- Mare geopend. De plattelandsvrouwen van Den Burg hebben in de LBO- kantine een gezamenlijke avond met de dames van het RK vrou wengilde. Dhr. Bijlsma uit Hee renveen vertelt over de „dwaaltocht door Oranjes pa leizen". Vrijdag 17 november In cinema Texel draait om 20.30 uur opnieuw Wa terworld. Toneelvereniging Sint Jan viert om 20.00 uur in Klif 12 haar 50-jarig bestaan met de opvoe ring van twee eenakters. Na af loop wordt een feestelijke borrel geschonken. Zaterdag 18 november De goedheiligman komt naar Texel. Hij arriveert om 13.30u in Oudeschild. In Cinema Texel draait 0 20.30 uur Waterworld. Toneelvereniging 't Amateun speelt in dorpshuis De Wie! waal te De Waal „De onno; Ie". Het is een dramatisch sti in drie bedrijven. De plattelandsvrouwen houda in de LBO-kantine om 20.( uur een bijeenkomst met thema: kerstavond. In Klif 12 treedt om 20.30 m Joop Visser op. Dit weekend geen extra afvar ten (halfuursdienst). Er wordi geen wachttijden verwacht. De komende tijd worden al draaipoortjes van de op- en a gangen voor voetgangers t fietsers van de bruggen i Texel en in Den Helder verva gen door schuifpoorten. I dens de montage moeti passagiers via het autodeki boot op. Ook informatie via de 1 Nieuwslijn, telefoon 06 90 904 01. Hoogwater te Oudeschild Di. 14 10.57 u Wo. 15 0.10 en 12.00u Do. 16 0.50 en 12.47 u Vr. 17 1.35 en 13.47 u Za. 18 3.20 en 16.07 u Zo. 19 4.50 en 17.24 u. Ma. 20 5.55 en 18.24u. Di. 21 6.56 en 19.30 u. Aan het strand is het ongeveer een ui eerder hoogwater. De zon komt 19 no vember op om 8.04 en gaat onder on 16.42 u.( 17 november doodtij, 15 no vember laatste kwartier. (ADVERTENTIE) Bel de TC Nieuwslijn en je weet alles Nieuws, sport, agenda, TESO- gegevens, hoogwatertijden en het Texelse weer. Alles op één lijn. Even de krant bellen dus. Altijd direkt bereikbaar, zelfs vanaf je vakantie-adres. Het 'Texel: Dagblad' met het nieuwste nieuws voor ca. Iper minuut. Vijf Texelse zangamateurs maken deel uit van een groot koor dat vrijdag 8 december a.s. in Den Helder een aantal stukkan uit „The Messiah" van G.F. Handel ten gehore brengt. De zingende eilandgenoten zijn Lenie Bremer. Anneke Dekker, Els Dreessens, Arthur Oosterbaan en Hanny Roos. Laatstgenoemde heeft te vens de leiding van de repetities van de tenorgroep. ik méér bieden." Vonk geeft dat mensen steeds vaker zelf palen wie er aan hun bed schijnt. „En men wordt kritisc ten aanzien van de prijs. De vr naar particuliere thuiszorg ne alleen maar meer toe." Liever Langer Thuis richt zich sluitend op Texelaars. Vaker gangers worden doorverwe naar de Stichting Vakantie! Texel. Het telefoonnummer het nieuwe bureau is 314928. Ook dit jaar zijn weer kaarsen de Bond Zonder Naam verk baar bij J. Kager-Witte, Kees laan 39. Tevens op 16 noveir tijdens de gezamenlijke avondi de Plattelandsvrouwen, afd. en het RK Vrouwengilde in OSG en op 20 december tijd de kerstavond van het Gilde in Witte Burcht. De opbrengst isv het fonds Mensen in Nood var Bond Zonder Naam. (ADVERTENTIE) De uitvoering is een initiatief van het Helders Kamerorkest. Toen het vorig jaar voor het eerst werd ge daan, was het een groot succes. Reden om dit jaar op herhaling te gaan. Het koor, bestaand uit zo'n 80 zangers en zangeressen uit de kop van Noordholland, bestaat uit dezelfde kern, aangevuld met een aantal nieuwkomers. Lenie Bremer deed vorig jaar ook al mee: „Om zo met zingen bezig te zijn, is voor mij een grote uitdaging. Vorig jaar heb ik ontzettend genoten, héér lijk." Volgens Hanny Roos is het niveau van het koor prima. „Het zijn wel amateurs, maar het stijgt duidelijk boven de middelmaat uit. Het en thousiasme is groot en het klinkt goed." Tijdens het concert krijgt het koor versterking van vier solisten: so praan Sylvia Leentvaar, alt Inez Hafkamp, tenor Paul Sanders en bas Kees de Bruijn. Sanders leidde de afgelopen maanden de koorre petities, bijgestaan door de partij repetitoren Hanny Roos, Ans Visser en Nico Smit. Op 8 decem ber staan zowel koor als orkest on der leiding van dirigent Chris Jobse. Het concert wordt gehouden in de Petrus en Pauluskerk aan de Kerk- gracht. De aanvang is 20.00 uur, de kerkzaal is vanaf 19.30 uur open voor publiek. De toegangs kaarten zijn f15,- en in de voor verkoop verkrijgbaar bij Hanny Roos, Naalrand 22, Den Hoorn, tel. 319466 en bij Lenie Bremer, Kotterstraat 21, Oosterend, tel. 18672 en op 8 december aan de zaal. Het winterprogramma van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel bestaat deze winter uit vier bijeenkomsten. Maandagavond 20 november spreken de heren Ir. W. Mulder en Ing. S. Broers, specialisten DLV team in Hoorn, over gezondheids zorg bij het melkvee en renovatie rundveestallen. Bepaalde ziekte verschijnselen worden veroor zaakt doordat de huisvesting voor melkvee niet meer voldoet aan de nieuwste eisen. Deze eisen zijn veranderd doordat de melkgift de laatste jaren per koe enorm is gestegen. Hierdoor zijn de normen voor inhoud en ventilatie van de stallen aangepast. De bestrijding van vrijlevende en stengelaaltjes komt maandag avond 27 november aan de orde. Hiervoor zijn uitgenodigd de heren Koot en Molendijk van het PAGV te Lelystad. Zowel het vrijlevende aaltje als het stengelaaltje kunnen behoorlijke opbrengstdervingen geven. Welke maatregelen er te gen kunnen worden genomen krij gen de aandacht. Hierbij worden de laatste resultaten van het on derzoek besproken. Voor de schapenhouders wordt op donderdagavond 7 december een voorlichtingsbijeenkomst belegd. De dierenartsen P. van der Werke en L. van der Vliet van dierenart senpraktijk Texel en voor Dieren, zullen spreken over rotkreupel- bestrijding. Op 8 januari zal Ing. H. Martens van het DLV Akkerbouwteam te Dronten spreken over de actuali teiten in de gewasbescherming in de akkerbouw. De jaarvergadering voor de leden van de Ver. v. Bedrijfsvoorlichting wordt gehouden op maandag 22 januari 1996. Naast de huishoude lijke zaken komst er een overzicht van het jaar 1995. Alle bijeen komsten worden gehouden in ap partementencomplex „Bosch en Zee" nabij De Koog, aanvang 20.00 uur. Acrobaten in spé wachten gespannen hun optreden af. De verrassing bij de Texelse turn- kampioenschappen was zaterdag groot. GOS uit Oudeschild schreef de titel bij de recreatieve groepen op haar naam. Minder verrassend was het optreden van turner Wilco Drijver die met veel ervaring en de nodige kwaliteiten zijn in 1991 verloren titel opnieuw heroverde. Het kampioenschap in sporthal Ons Genoegen was goed voorbe reid zodat alle wedstrijden een vlot verloop hadden. Vele plaatse lijke sponsors maakten het moge lijk dit kampioenschap royaal te organiseren. Bij de recreatieve wedstrijden heerste er een ongedwongen en gezellige sfeer, terwijl de sporthal gedurende de hele ochtend gevuld was met zo'n tweehonderd be langstellenden. De overwinning ging naar GOS met een gemiddelde van 36.45 per turnster. GVO uit Oosterend werd tweede met 35.97 punten en de grootste vereniging GVT uit Den Burg derde met 35.85 punten. Gelijktijdig met de laatste wed strijd van de groepen, vond er een wedstrijd voor de „tussen-klasse" plaats. Hieraan namen slechts ne gen turners deel. In de categorie meisjes t/m 10 jaar werd Marian Trap met groot verschil eerste en in de categorie meisjes t/m 16 jaar wist Cyntha van Heerwaarden de meeste punten te verzamelen. Opmars 's Avonds kwam het individuele tumgeweld van de selectiegroe- pen in de sporthal bij elkaar. Het verschil tussen de jongere en oudere deelnemers was leuk. De opbouw in moeilijkheidsgraad van de oefeningen en waar dat toe leidt, kwam duidelijk in beeld. Menig turner of turnsters probeer de onderdelen die tijdens de trai ningen nog als „niet haalbaar" waren gekwalificeerd en ze bleken ook nog te lukken. Echt bijzonder was de enorme puntenscore van Boy van der Vis die maar liefst meer dan 52 punten bij elkaar turnde. Een gemiddelde van bijna 8,7. Deze turner maakt dan ook grote kans op zich komend jaar te plaatsen voor de N.K. en, mits in goede vorm, een plekje bij de eer ste drie turners van Nederland te behalen. Dat Boy geen Texels kampioen werd ligt aan de regels van de kampioenschappen. Turners en turnsters van de verplichte oefe ningen kunnen in verband met de totaal andere jurering niet in aan- IFoto Gerard Timmerman) merking komen voor de beker. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de Gymnastiek vereniging dhr. K. Duin. Mede door de blessure van Sanne Brüge- mann, maar zeker ook door weinig fouten te turnen met een hoog ni- vo kon Wilco Drijver vrij gemakke lijk kampioen worden. UITSLAGEN INDIVIDUEEL: Senioren 1. Annemieke Moor, 2. Sanne Brügemann, 3. Sanne Vlaming Junioren 1. Esperanza Smidt, 2. Sandra Koopmans, 3. Bettine Schraag Jeugd turnsters 1. Esther Albers, 2. Jolan- da Breman, 3. Anna Albers Pupillen 1. Nienke Daalder, 2. Marleen de Vries, 3. Eva de Graaf Jongens t/m 18 jaar 1. Wilco Drijver, 2. Ed win Zwaneveld, 3. Pieter Daalder Jongens t/m 12 jaar 1. Boy van de Vis, 2. Steven van Vliet, 3. Joey van de Vis Winnaar Wilco Drijver, geflankeerd door Annemarle Moor (tweede) en Sanne Brü gemann. IFoto March Haijnan) Het eerste darttoernooi van het seizoen werd zondag in café De Zwaan gewonnen door Mare Prins uit Den Burg. In de finale moest hij het opnemen tegen Arie Eelman. Het eerste spel ging naar Eelman, maar Prins trok aan het langste eind door de volgende twee te winnen. Op de derde en vierde plaats eindigden Alewijn Ott en Ron Braaksma. De verliezerspoule was een prooi voor Jan Duinker, na een zege op zijn vrouw Karin. Belanghebbenden en belangstel lenden kunnen donderdagavond commentaar leveren op het ont werp voor herinrichting van de Dorpsstraat. Zij zijn welkom in partycentrum Calluna nabij De Koog, aanvang 19.30 uur. Het herinrichtingsplan is uitge werkt door de bouwgroep De Koog. Daarin zitten afgevaardig- Het jongerencentrum Time Out wordt heringericht. In de herfstva kantie hebben de jongeren al de prachtigste decoraties gemaakt. Nu moet er nog het nodige timmer- en schilderwerk worden verricht. Het plan is om op vrijdag 1 december een verbouwingsre ceptie te geven voor alle ouders en bekenden, dus dan moet het werk klaar zijn. Time Out is elke middag geopend en dan is het eigenlijk te druk om verder te kunnen werken. Daarom worden vaders, moeders en sympathisanten gevraagd om te komen helpen, ledereen die wil timmeren, verven of koffiezetten is welkom op woensdagavond 15 november om 19.30 uur. Helpers worden verzocht zich aan te mel den, telefoon 315582. den van de Koger ondernemers en de dorpsco mmissie en twee amb tenaren van de gemeentelijke af deling civiele techniek. De plantekeningen zijn vooraf gaand in te zien op de afdeling, ka mer 208 van het gemeentehuis. Gedetailleerd is aangegeven waar bomen, straatlantaarns en andere objecten komen en hoe de bestra ting eruit ziet. Bijzonderheden zijn o.a. de aanpassing van het dorpsplein, met een verhoogde hoek, en de nieuwe aanblik van de Badweg, waar twee nieuwe zebra paden komen. Fragment ven het herinrichtingsplan: het dorpeplein krijgt andere, cirkelvormige bestrating, lantaarns en een verhoogde hoek. werk met gecertificeerde mensen en doordat ze op freelance-basis worden uitgezet, zijn onze tarieven lager dan die van bijvoorbeeld het Kruiswerk." Vonk wil zichzelf liever niet als concurrent van het Kruiswerk zien, maar als aanvulling. „Het is al voorgekomen dat het Kruiswerk via mij mensen inhuurde. Kijk, mijn bureau moet zakelijk opereren en dus kwaliteit bieden. Anders bel len de mensen ons niet nog eens. Door onze manier van werken kan „Doe je drie voor een geeltjeEr werd zaterdag in manege Aken- burg flink gehandeld. De Zwarte Markt werd bijzonder druk be zocht en menigeen deed leuke koopjes op. Het merendeel van de ruim twintig kramen was gevuld met rommelt jes, zodat de scharrelaars goed aan hun trekken kwamen. De ver kopers gingen liever niet meer met de spullen terug naar huis, dus waren wel bereid tot enig loven en bieden. De standhouders hadden maar nauwelijks tijd om hun plaatsen in te nemen. De officiële opening was 14.00 uur, maar vóór die tijd liepen al de nodigde gegadigden te speuren. De markt duurde tot 17.00 uur, maar na half vier werd het al rustig. Veel overgebleven spullen verdwenen naar rommel marktcommissies. Liever voor het goede doel, dan weer terug op zolder....

Texelsche Courant | 1995 | | pagina 2